Page 85 of 487 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #2101
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Mislim da precjenjujemo demokrate a podcjenjujemo SD.. Kao i u zadnjih 30 godina, ljudi će glasati za one koji zapošljavaju, od kojih imaju direktnu korist.


    Koji je razlog što DPS gura izbore za 30 avgust? Zar ne bi imali više koristi da mogu uvesti gastrabajtere?

  2. #2102
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Демократе и ДФ заједно морају имати 45% мин а УРА 7% да би се направило нешто.

  3. #2103
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Демократе и ДФ заједно морају имати 45% мин а УРА 7% да би се направило нешто.
    Bas tesko, 40% je realno

  4. #2104
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Šta mislite da se da desetogodišnji mandat Njemačkoj ili nekoj drugoj zapadnoj zemlji da upravlja našom državom?

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Saruman For This Useful Post:


  6. #2105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,460
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Šta mislite da se da desetogodišnji mandat Njemačkoj ili nekoj drugoj zapadnoj zemlji da upravlja našom državom?
    Ako se daje neka bude na 40g. 2 pune generacije treba da bi se neke navike istrijebile.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  7. #2106
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ako se daje neka bude na 40g. 2 pune generacije treba da bi se neke navike istrijebile.
    Ovo bi se trebalo iznijeti u parlament kao ozbiljan predlog. Mislim da bismo u tom roku od 15 godina pod takvim mandatom ušli među bogatije evropske zemlje.

  8. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  9. #2107
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Sto se tice upravljanja zemljom, samo da preskocimo koju ratu Kinezima, pa cemo vidjeti kako oni upravljaju...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. The Following 6 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  11. #2108
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Mislim da je jako teško promijeniti navike i mentalitet (dojč-kvote-delta-ja najpametniji). Ekonomsko stanje bi sigurno bilo bolje.

  12. #2109
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Šta mislite da se da desetogodišnji mandat Njemačkoj ili nekoj drugoj zapadnoj zemlji da upravlja našom državom?
    Da organizujemo referendum da uđemo u federaciju sa Norveškom

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  14. #2110
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ja predlažem ovaj građanski blok koji nam neće brojati krvna zrnca, što ti misliš? Djeluje da najveću podršku ima URA, pa bi se mogli oko njih koncetrisati, ne znam jesi li ti saglasan?

    Za sledeće izbore bi trebala naša partija, mislim da žešćeg kontrolnog faktora ne bi bilo jer kombinovano možemo i Budi da nađemo grešku. Pod parolom "Who watches the watchmen? - Forumaši!".
    Racuna li se meni sto sam potpisao listu URA-e? Ako ste svi za evo i ja cu njih zaokruziti.

  15. #2111
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Racuna li se meni sto sam potpisao listu URA-e? Ako ste svi za evo i ja cu njih zaokruziti.
    Svaka čast, volim kad vidim da se ljudi ne plaše javno promijeniti mišljenje.

    No mi reci, šta je bilo "okidač" da napustiš DPS? Ozbiljno pitam sad, uvijek se iznenadim kad im neko okrene leđa jer su njihovi glasači mahom programirani botovi kojima glava ne služi bez za šišanje, a od svih zadovoljstava koje život pruža najveće im je sopstvena (puna) guzica.

  16. #2112
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Svaka čast, volim kad vidim da se ljudi ne plaše javno promijeniti mišljenje.

    No mi reci, šta je bilo "okidač" da napustiš DPS? Ozbiljno pitam sad, uvijek se iznenadim kad im neko okrene leđa jer su njihovi glasači mahom programirani botovi kojima glava ne služi bez za šišanje, a od svih zadovoljstava koje život pruža najveće im je sopstvena (puna) guzica.
    Mmm?

    Hajde sad stalozeno, sa razumijevanjem, kao da ti nisi ovo pisao procitaj svoj post pa mi reci na sta lici ovo tvoje umovanje.

    Uvijek me oduseve ovi internet opozicionari kad pocnu da trose svoj marketing na meni Ne postoji "rezimski programirani bot" koji je vise naspanovan na trivije i bezidejnost od vas. Doduse u veliku vecinu vas ovdje i sumnjam da ste to za sta se izdajete a za par pouzdano i znam. Kontradikcije u pridanom a za neke i u ulozenom i poslovnom. Ah, ta diktatura. Nesnosljiva jel tako

  17. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  18. #2113
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Racuna li se meni sto sam potpisao listu URA-e? Ako ste svi za evo i ja cu njih zaokruziti.
    Računa itekako! Evo ja moram da priznam da nikome nisam dao potpis već jako dugo, najviše iz razloga što sam zbog struke i uspona digitalizacije počeo dosta više da obraćam pažnju na privatnost, tako da i taj predizborni potpis za bilo koju opozicionu listu smatram za akt hrabrosti.

    A moram ti priznati i finu ideju koncetrisanja glasova, mada nisam siguran da je pravo usaglašavanje ovdje moguće, a ni da nas je dovoljno da budemo neki vjetar u leđa bilo kome. Mada možemo probati, škoditi neće!

  19. #2114
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kakav spot Kravataša. Da se vratis u 2006 pomislio bi jos jedna u nizu pjesmica pokreta za nezavisnost.
    Nema sto, osobi poput mene je milo vidjet ove slike. Nazovi to kako hoces ali ja volim ljepote CG kombinovane sa drzavnom zastavom.
    Problem nastaje kad shvatih da promocijom ovog spota DF se priblizava cifri od 30% a sami autori 10%. Uz to sanse da URA prelazi cenzus se smanjuju.
    To je Crna Gora

  20. #2115
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Problem nastaje kad shvatih da promocijom ovog spota DF se priblizava cifri od 30% a sami autori 10%. Uz to sanse da URA prelazi cenzus se smanjuju.
    Samo ako očekuješ presipanje iz šupljeg u prazno što se tiče opozicionog biračkog tijela. Ali u tom slučaju nije više naročito ni bitno koliko procenata ko ima, i ko prelazi cenzus a ko ne. Meni se ipak čini, a može biti samo da mi želja maže oči, da je atmosfera uoči ovih izbora malo drugačija. Očekujem manju apstinenciju opozicionih birača, a možda čak i čupkanje DPS-ovog biračkog tijela ili njihovu apstinenciju. Hoće li to biti dovoljno za neku prevagu, viđećemo.

  21. #2116
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ne slazem se da je raspodjela unutar opozicije nebitna. Realno, ako opozicija nekako dofati taj 41 mandat a DF ima 30 je apsolutno razlicito od toga da Kravataši i URA imaju 30.
    Ovo su dvije krajnosti sa sasvim drugacijim ishodom a price o ekspertskoj vladi su za malu djecu.

  22. #2117
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Slažem se, ali nisam to rekao.

    Sušta rekompozicija opozicionog tijela, koju si ti gore opisao, bi značila da nisu dohvatili taj 41 mandat, jer ga, je li, ni sada nemaju. E u tom slučaju bi raspodjela bila skoro pa nebitna.
    Last edited by LostInHollywood; 08-08-20 at 01:59.

  23. #2118
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Kako god obrneš niko ne gleda RTCG, nema veze što ne dozvoljavaju.

    Kako izbačiše onu novinarku vijesti iz spota za očuvanje prirode, ono je spektakl hahahaha
    Spot je hit medju populacijom do 25-30 god koji ne gledaju RTCG i pun pogodak jer su to glasaci koji ce narednih par izbora diktirat promjene. URA odusevljava.

    Imaju ogroman potencijal sad jer DF/SNP gazi kravatase koji su izgubili gradjanski blok i Lako mogu imat jednocifreni %. Kravatasi razocarenje 2020.

  24. #2119
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Slažem se, ali nisam to rekao.

    Sušta rekompozicija opozicionog tijela, koju si ti gore opisao, bi značila da nisu dohvatili taj 41 mandat, jer ga, je li, ni sada nemaju. E u tom slučaju bi raspodjela bila skoro pa nebitna.
    Opet se ne slazem jer bi i u slucaju da ostanu u opoziciji slabiji DF a jace kravate i URA bilo znatno bolje rjesenje i dobar signal ostalim glasacima u CG.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Moracikus For This Useful Post:


  26. #2120
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Raspodjela unutar manje od 50% je potpuno nebitna izuzev URA jer kravatase glasa bivsi SNP koji je sad evo u DF. To je isto biracko tijelo koje se samo preliva.

  27. #2121
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Sasvim realan scenario pada DPSa je prelazak dobrog dijela njihovih glasaca u DF u naredne 2 godine. Taj scenario zagovaraju i finansiraju iz Srbije. Ne napadim ih uopste jer ljudi nas sa pravom vide kao dio njihove zone intresa.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  28. #2122
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Raspodjela unutar manje od 50% je potpuno nebitna izuzev URA jer kravatase glasa bivsi SNP koji je sad evo u DF. To je isto biracko tijelo koje se samo preliva.
    Ne slazem se. Za mene su Kravate samo prosrpska dok su Frontovci anti-drzavna. No eto ne iskljucujem da sam u krivu.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  29. #2123
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Opet se ne slazem jer bi i u slucaju da ostanu u opoziciji slabiji DF a jace kravate i URA bilo znatno bolje rjesenje i dobar signal ostalim glasacima u CG.
    E to je već nešto oko čega možemo da se složimo da se ne slažemo. Opozicija služi za kritikovanje pozicije, da bude taj neki kontrolni faktor. Ali kako naša pozicija već dugo vremena ne haje za kritike sa bilo koje adrese, i misli da je nepogrešivija od pape, opozicija može da bude 40 genija ili 40 majmuna, po meni se na isto svodi.

    Dugoročno djeluje da je svakako bolje, ali ako DPS nastavi ovim putem i ovim tempom, budućnost donosi samo dodatnu radikalizaciju svih strana, a ne normalizaciju bilo čega. Tako da jači građanski blok u opoziciji vjerovatno ne bi značio mnogo.

  30. #2124
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ne kazem ja da sam u pravu ali koalicija DF/SNP je po meni i slijepima jasan dokaz.

    Krapovicu je otac bio vojni ministar Jugoslavije nakon pada Milosevica ispred SNP-a. Becic sa 18g postaje funkcioner u SNP pa sa 27-28 cijepa stranku bez dana radnog staza.

    Ja u tome ne vidim nista nego moderni DF. Zato su brzo i izgubili podrsku EU i gradjana a stekli podrsku Amfilohija. I ovi spotovi su im kao pranje biografija.

  31. #2125
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ako opozicija dobije na osnovu sljedecih brojeva:
    DF 30%
    Kravate 15%
    URA 5%
    Realno je zapitati se kakva nas vladajuca koalicija ocekuje.
    60% vlade DFu je najpostenije.
    Mislim da ni Kravate a pogotovo URA ne bi to prihvatili
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

Page 85 of 487 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •