Page 51 of 487 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #1251
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ti zbilja porediš istraživanje javnosti na osnovu ankete od 1000 gradjana, i podatke koje sam prezentovao na osnovu činjenica iz popisa 2011. ?

    Zbilja taj spin pokušavaš?

    Aoh šta ću sve pročitat

    Neka vas, isključiću se opet iz političkih tema svako li je danas moderator na ovaj forum, hari bi se u grob prevrnuo da vidi ko mu kolo vodi ovdje...
    Ti zbilja izjašnjavanje "pravoslavac" na popisu izjednačavaš sa "pristalica Srpske pravoslavne crkve"?
    Tako da bi za tu "matematiku": 72% pravoslavaca minus Cetinjani, dobio keca kao kuća.

    Ja znam više ljudi koji su pravoslavci a nisu pristalice ni SPC ni CPC.

    P.S.
    Sviđa mi se što si ovu zadnju rečenicu izignorisao.

  2. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  3. #1252
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Tata, moj drug je rekao da voli da vidi moju pisu. Smijem li mu je pokazati?

    Mozes sine, pokazaću mu je i ja.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    haha svaka cast... ovo je najaca parodija na ove njihove dosjetke i podjele
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  4. #1253
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Slaba ti je ta matematika.



    SPC uživa povjerenje 46-48% građana Crne Gore prema istraživanjima javnog mnjenja a ne 60-68%.

    A to da je pravoslavlje iznad nacija prvo pokušaj da objasniš ovima iz tvoje crkve koji te nazivaju komunističkim nakotom, đavoljom nacijom, Đilasovim kopiletom, pa se javi.


    A inace ako ti je ova anketa mjerodavna, onda ispada da ova vlast ima podrsku samo 36% gradjana dok je ne podrzava 64%, znaci dps lagano gubi izbore, jer po tebi ovo je mjerodavan podatak? osjećaš li se sad malo paglu? Greote

    Dečko, imaš ti još mnogo da učiš o argumentovanoj diskusiji dje činjenice vladaju. Do tad, u vrtić i dopisuj se ovdje sa botovima raznim.
    Last edited by lucke91; 26-07-20 at 12:45.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  5. #1254
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jel ti vjerujes da ce opozicija, koja je full nedosledna, da formira vlast u Kotor i Budvu?kKOliko s se prepali samo ti govori sto pokusavaju najsiru mogucu koaliciju da naprave
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  6. #1255
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    A inace ako ti je ova anketa mjerodavna, onda ispada da ova vlast ima podrsku samo 36% gradjana dok je ne podrzava 64%, znaci dps lagano gubi izbore, jer po tebi ovo je mjerodavan podatak? osjećaš li se sad malo paglu?

    Dečko, imaš ti još mnogo da učiš o argumentovanoj diskusiji dje činjenice vladaju. Do tad, u vrtić i dopisuj se ovdje sa botovima raznim.
    Oprosti što sam tvoje stavove doveo u pitanje preiskusni čovječe, konoseru kvalitetne diskusije i intelektualna gromado.

  7. #1256
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    ovo vjerujemo CEDEM anketi, gdje odjednom imamo najvece povjerenje u skolstvo i zdravstvo, koje se godinama racunaju za najkorumpiranije institucije. ovo kao da su zvali rodjake i kumove za anketu. ko kirbi u svoje vrijeme.
    dovoljno je reci da se odjednom pojavljuje policija, a kao 6.ta se javlja Delegacija EU u Crnoj Gori, za koju bar 70% crnogoraca ni ne zna sta radi i cemu sluzi a ne da imaju povjerenje u nju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  8. #1257
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    URA je najviše kumovala ovakvom raspletu da se razjedinjeni svi nađu pred izbornu farsu.
    @lucke91 je možda najkorektniji glasač DPS-a na forumima, makar otvoreno i bez provokacija kao mnogi pristupa diskusiji pa samim tim želim da pozdravim takav pristup jer se izbjegava nezdrava diskusija i izostaje nepotrebna mržnja.

  9. #1258
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zlatko Vujović trlja ruke...stižu izbori, svrbi lijevi dlan

  10. #1259
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    URA je najviše kumovala ovakvom raspletu da se razjedinjeni svi nađu pred izbornu farsu.
    zašto URA? ili je nekome odgovaralo da optuži tu partiju? mogli su svi sem nje na jednu listu pa posle izbora neka prave koaliciju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #1260
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ovo vjerujemo CEDEM anketi, gdje odjednom imamo najvece povjerenje u skolstvo i zdravstvo, koje se godinama racunaju za najkorumpiranije institucije. ovo kao da su zvali rodjake i kumove za anketu. ko kirbi u svoje vrijeme.
    dovoljno je reci da se odjednom pojavljuje policija, a kao 6.ta se javlja Delegacija EU u Crnoj Gori, za koju bar 70% crnogoraca ni ne zna sta radi i cemu sluzi a ne da imaju povjerenje u nju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne vjerujemo.
    Lucke ne vjeruje, jer mu je povjerenje vladi premalo.
    Ti ne vjeruješ jer je povjerenje školstvu i zdravstvu preveliko.

    Ni ja ne smatram da se ovim anektama dobijaju neki vrhunski rezultati. Jer ljudi rad institucija i ministarstava slabo ili nikako prate i daju neke random stavove "valja, ne valja".
    Ali zato skoro svako ima stav o crkvi (i ovih par najzastupljenijih tema tipa NATO, EU, itd), tako je da taj dio indikativan, ako nije prezican. Svakako više od "72% pravoslavaca minus Cetinjani".
    Last edited by ASC; 26-07-20 at 13:00.

  12. #1261
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zašto URA? ili je nekome odgovaralo da optuži tu partiju? mogli su svi sem nje na jednu listu pa posle izbora neka prave koaliciju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zato što su u startu uslovili zajednički nastup na izborima sa nestranačkim ličnostima...

  13. #1262
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Dokaz da smo kao društvo otišli u 3 lijepe je ova anketa, čuš najviše se vjeruje SPC...
    Zemljo otvori se :stupid:
    Love, peace and respect.

  14. #1263
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zato što su u startu uslovili zajednički nastup na izborima sa nestranačkim ličnostima...
    Nisu, prije toga je bila ponuda da uopšte ne budu na listi i da uopšte ne izlaze na izbore... No, dobro, ,,krivac" je nađen u partiji ,,koja neće proći cenzus".

    Sent from my Motorola 8400

  15. #1264
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne vjerujemo.
    Lucke ne vjeruje, jer mu je povjerenje vladi premalo.
    Ti ne vjeruješ jer je povjerenje školstvu i zdravstvu preveliko.

    Ni ja ne smatram da se ovim anektama dobijaju neki vrhunski rezultati. Jer ljudi rad institucija i ministarstava slabo ili nikako prate i daju neke random stavove "valja, ne valja".
    Ali zato skoro svako ima stav o crkvi (i ovih par najzaustpljenijih tema tipa NATO, EU, itd), tako je da taj dio indikativan, ako nije prezican. Svakako više od "72% pravoslavaca minus Cetinjani".
    koliko ljudi vjeruje vladi ili SPC stvarno ne znam, ali je prije pandemije poprilicno ljudi bilo napolju, a DPS dobija glasove. ne ulazim kako i zasto, jer se politicki i ne slazem sa Luckeom.
    ali ono sto znam je da vecina stanovnistva smatra CEDEM ekspoziturom DPS-a, pa im nece odgovarati, ili ce reci daj da vidim sta nudis pa se tako nadje i delegacija EU na spisku, za koju prosjecan crnogorac ne zna cemu sluzi a ne da joj vjeruje.
    kada vidis ovakve rezultate, brzo ti je jasno ko je 1000 ljudi koji su ucestvovali u anketi.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #1265
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    URA je najviše kumovala ovakvom raspletu da se razjedinjeni svi nađu pred izbornu farsu.
    .
    u potpnosti sam saglasan sa tobom, i kompletna opozicija bi moralo to jasno da saopsti bez ustrucavanja
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  17. #1266
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nisam rekao da neće proći cenzus. Ima dosta stvari u ranijem periodu koje su mi se dopadale u njihovim saopštenjima i djelovanju ali smatram da su trebali biti otvoreniji za zajednički nastup. Opozicija apsolutno nije zaslužila recimo moj glas, a na izbore ću izaći samo da dam glas protiv jer je DPS-BS-SD atak na Crkvu nešto što neću prihvatiti nikada. Provokacije isored Hrama 13 jula sa onim tablicama, to ne smije nijedan Crnogorac i Srbin da zaboravi.

  18. #1267
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zato što su u startu uslovili zajednički nastup na izborima sa nestranačkim ličnostima...
    i ovi su to odbili. posle toga su mogli da kažu mi pravimo listu (DF, Demokrate, SNP, Demos) i zajednički idemo na izbore. ali nisu, zašto? za to nikako ne može URA biti kriva


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #1268
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    i ovi su to odbili. posle toga su mogli da kažu mi pravimo listu (DF, Demokrate, SNP, Demos) i zajednički idemo na izbore. ali nisu, zašto? za to nikako ne može URA biti kriva


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moguće ali ja sam stekao utisak da URA nije pokazala smisla za kompromisom. Nebitno je sad, stvarno su mi svi zajedno postali veoma nisko u očima...komplet svi. Jedno znam, vjeru u Boga i osjećanje slobode, ljubavi prema zemlji mi niko oduzeti ne može.

  20. #1269
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ali zato skoro svako ima stav o crkvi (i ovih par najzastupljenijih tema tipa NATO, EU, itd), tako je da taj dio indikativan, ako nije prezican. Svakako više od "72% pravoslavaca minus Cetinjani".
    grijesis, prije bih rekao da su Cetinjani ateisti, ali svi grijse koji misle da Cetinjani vjeruju CPC

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zato što su u startu uslovili zajednički nastup na izborima sa nestranačkim ličnostima...
    nestranacke jer us oni toliko slai da nemaju dovoljno jake ljude sa kapacitetima inteligencije koji mogu odgovoriti zadatku. Moje misljenje je da ce URA prije ili ksnije biti partija koja ce po svku cijenu uci u vlast samo da uzmu 2-3 fotelje
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  21. #1270
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zašto URA? ili je nekome odgovaralo da optuži tu partiju? mogli su svi sem nje na jednu listu pa posle izbora neka prave koaliciju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zato što su u startu uslovili zajednički nastup na izborima sa nestranačkim ličnostima...

    Quote Originally Posted by outline View Post
    i ovi su to odbili. posle toga su mogli da kažu mi pravimo listu (DF, Demokrate, SNP, Demos) i zajednički idemo na izbore. ali nisu, zašto? za to nikako ne može URA biti kriva


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Realnost je malo drugacija.

    Postojala je zelja kod svih za zajednickom listom osim kod URA. Oni jedini to nisu htjeli. I svjesno su poturili nestranacku listu jer su znali da ce taj uslov biti odbijen. Ono čemu su se oni nadali jeste da će dcg, df napraviti jednu listu bez ura, i da oni onda pokupe sve cg i gradjanske glasače dcg, demosa itd koji tu listu ne bi glasali jer je df u njoj... demokrate su to znale i morali su da spasavaju i ovako smanjenu podrsku jer su ih mnogi napustili, i bili su prinudjeni da idu odvojeno...
    Narod je rekao bih prepoznao ovaj potez ura, i mislim da se nece proslavit na izbore.... da ne pricam da ih aktivno bije glas da su spavači i da su novi primjer pozitivne cg...

    U svakom slucaju ura hvala vam, olaksali ste DPSu pobjedu
    Last edited by lucke91; 26-07-20 at 13:16.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  22. #1271
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Znači, lucke veli da je 68% populacije za SPC.
    I da je samo 20,000 ljudi za CPC, a realno ni pola toga... (ovdje bih se složio, ali ko nije za CPC, to ne znači da je automatski pristalica SPC)
    Ajde dobro.

    Međutim, uprkos takvom nedvosmislenom odnosu snaga u korist SPC, Milo Đukanović je uveo DPS u konfrontaciju sa Srpskom pravoslavnom crkvom i najavio formiranje crnogorske pravoslavne crkve,
    protivno volji većine svojih birača a na zadovoljstvo onih 20,000 koji i onako vjerovatno glasaju SD i SDP.

    Lucke, šta bi Milu pa da ovo uradi?
    Je li dobio neki napad "stopostotnog crnogorstva"?
    Last edited by ASC; 26-07-20 at 13:17.

  23. #1272
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Znači, lucke veli da je 68% populacije za SPC.
    I da je samo 20,000 ljudi za CPC, a realno ni pola toga... (ovdje bih se složio, ali ako nisu za CPC, to ne znači da automatski podržavaju drugu stranu)
    Ajde dobro.

    Međutim, uprkos takvom nedvosmislenom odnosu snaga u korist SPC, Milo Đukanović je uveo DPS u konfrontaciju sa Srpskom pravoslavnom crkvom i najavio formiranje crnogorske pravoslavne crkve,
    protivno volji većine svojih birača a na zadovoljstvo onih 20,000 koji i onako vjerovatno glasaju SD i SDP.

    Lucke, šta bi Milu pa da ovo uradi?
    Je li dobio neki napad "stopostotnog crnogorstva"?
    Ne znači automatski da podržava drugu stranu ali znači 99%... ako si pravoslavac i tako se izjasniš, ne možes to biti samo u tvoja 4 zida, mora tebe i dijete neki pop krstit moras nedje svijecu upalit, moras makar nekad na liturgiju poci, mora ti neko slavski kolač okadit, kuću osveštat itd.. za sve to ti je crkva neka neophodna i svjestenstvo, a čim im se obratiš za ovo onda ih podržavaš..... a ako ovo ne radiš makar u nekom dijelu onda nisi ni vjernik a naročito ne pravoslavac...
    Tako da ako ima tih koji misle da su pravoslavci a ne podrzavaju ni jednu crkvu, takvi su na nivou statističke greške ili neka sekta...

    A za ovo pitanje oko Mila,
    Ne znam, nemam nikakvu funkciju u partiji niti sam je ikad imao, tako da nemam pojma. Pitaj njega.
    Last edited by lucke91; 26-07-20 at 13:26.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  24. #1273
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ne znam, nemam nikakvu funkciju u partiji niti sam je ikad imao, tako da nemam pojma. Pitaj njega.
    Nisam htio da ga uznemiravam. Neđelja je.

    Ali evo, nema druge, no da dohvatim telefon.

  25. #1274
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Ima li ve da ve crkva ne interesuje?
    2020 ljudi, kakva crkva

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 26-07-20 at 13:23.

  26. #1275
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ima li ve da ve crkva ne interesuje?
    2020 ljudi, kakva crkva

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Što me ne bi interesovalo? Ova vlast se ponaša kao da im Erdogan lično komanduje.

Page 51 of 487 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •