Page 441 of 487 FirstFirst ... 341391431437438439440441442443444445451 ... LastLast
Results 11,001 to 11,025 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #11001
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    mislim da ih neće puštiti da zaseru. može Radunović da se buka pred ovima iz URE i Demokrata, ali vidimo jak uticaj stranih ambasada koje vrlo dobro znaju ko je ko u ovoj novoj vlasti pa sumnjam da može uraditi nešto što bi ugrozilo stvaranje Vlade. dobro je što ovako imenom i prezimenom znamo ko vodi pregovore i ko će biti glavni krivac ako nešto ne bude da valja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #11002
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, bili smo na inicijalnom sastanku. Poslije toga ne, zato smo danas u skupštini bili uzdržani.

    Sent from my Motorola 8400
    Bojim se da je ovo scenario za CG nakon sledecih izbora kada Demonrate otkinu komad glasaca DPS-u, a Ura ostane gdje je bila.
    Kad ovako tretiraju URU u Budvu kad im ovoliko treba, zamislite njihovu korektnost kada bude manje potrebna.
    Sto mislite, sto cvile da im se prikljuce manjinske stranke?
    Jer glasaci DF vole Albance i Bosnjake? Aha, pricaju zene po brijacnica o tome.
    Jos ako udju manjinske stranke, sprecificna tezina Ure tezi nuli. Kad veci napravi faul, Ura samo moze (a nece) da obali vladu. A ako se usudi na tako nesto, dobila bi samo
    medijski linc. Pokusaj ne bi uspio, je su manjinci u Vladi. Mada, manjinske stranke su poznate po principijelnosti i nesklonosti klijentelizmu
    A na drugu stranu spaljeni mostovi.
    Pazi sto ces pozeljet... mozda ti se ostvari...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  3. #11003
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    pa znas kako. tebi jeste, sudskom savjetu nije. postoji komisija za eticki kodeks sudija koja se opet bira od strane samih sudija. tako da nije bas moje i tvoje vidjenje.
    znam da mu po automatizmu prestaje imenovanje ukoliko je pravksnazna krivicna presuda zatvora ili ako je teza povreda sudske prakse.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #11004
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Sto bi rekla Maja volite se, opusteno, cemu nervoza :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    Naravno..
    Danima citamo da je sve do "medjunarodne zajednice", tako da CG nije morala ni da mobilise narod za glasanje..
    Jeftinije je da za sve pitaju njih i mozak na "otavu"..
    Nego, koliko je to sve uzelo maha u ovom "matriksu" nametnute sizofrene nerealnosti .. upravo procitah komentar jedne osobe na drustvenim mrezama... Sazeto i zbunjujuce.
    Ne znam da li umisljam, ali pocinju da mi se javljaju reklame na telefonu za proizvode koje zamislim u glavi.Izgleda da smo mnogo blizi prelasku sa interneta na brainnet nego sto predstavljamo. A sa brainnetom se gubi svaka mogucnost slobodne misli a samim tim slobode uopste. Mislim da smo na raskrsnici...
    Moguce je da uskoro necemo moci da misli drzimo za sebe, tako da ce unutrasnjost polako nestati i sve ce biti javno, dakle nestace privatni prostor. Ne znam da li je to dobro ili lose ali znam da to nema veze sa ljudskom vrstom.
    Ako mi neko kaze da je ovo "slucajnost" (jasno je da ne vjerujem u slucajnosti)- da se nasmijemo malo:
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tuzilacki savjet se bira na osnovu zakona (a ne ustava, kao Sudski savjet). Taj zakon se mijenja prostom vecinom, znaci opozicija moze da ga promijeni, a time i promijeni sastav Tuzilackog savjeta.

    Za smjenu VDT Stankovica ti treba tropetinska vecina u Skupstini, ali Stankovic vec iha-ha nije VDT, vec samo vrsilac duznosti VDT, za sta ga je izabrao Tuzilacki savjet kad mu je istekao mandat.

    Novi Tuzilacki savjet moze da smijeni v.d. VDT Stankovica i imenuje novog v.d. VDT. Ovaj, onda, u skladu sa zakonom, smjenjuje Katnica i imenuje novog glavnog specijalnog tuzioca.
    A bas "slucajno" postoji i neki "treci mandat" koji nije bio bas ...

    Zato, volite se :*

    Hvala Lepo

  5. #11005
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bojim se da je ovo scenario za CG nakon sledecih izbora kada Demonrate otkinu komad glasaca DPS-u, a Ura ostane gdje je bila.
    Kad ovako tretiraju URU u Budvu kad im ovoliko treba, zamislite njihovu korektnost kada bude manje potrebna.
    Sto mislite, sto cvile da im se prikljuce manjinske stranke?
    Jer glasaci DF vole Albance i Bosnjake? Aha, pricaju zene po brijacnica o tome.
    Jos ako udju manjinske stranke, sprecificna tezina Ure tezi nuli. Kad veci napravi faul, Ura samo moze (a nece) da obali vladu. A ako se usudi na tako nesto, dobila bi samo
    medijski linc. Pokusaj ne bi uspio, je su manjinci u Vladi. Mada, manjinske stranke su poznate po principijelnosti i nesklonosti klijentelizmu
    A na drugu stranu spaljeni mostovi.
    Pazi sto ces pozeljet... mozda ti se ostvari...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znaš kako... ja lično očekujem na sljedećim parlamentarnim izborima mnogo širu lepezu ponude.

    Biće CnB, SDP, Demokrate u ovom obliku vjerovatno, ali očekujem od Krivokapića da ide sa svojom listom samostalno ili u koaliciji sa SNPom, a DF solo. U takvoj korelaciji snaga očekujem strmoglav pad DFa, jer su fakat zaslužili, kao i ozbiljna pomjeranja u snazi drugih političkih subjekata na račun pada DPS biračkog tijela, gdje svi očekuju rast građanskih partija i partija centra...

    Evo ja koji sam glasao URU nemam ništa protiv Krivokapića za mandatara, jer je čovjek normalan, Joko iz SNPa je častan čovjek svi kažu, ali kad vidim Peđu Bulatovića i Slavena posedujem 4 stana i jahtu Radunovića, mrak mi na oči padne.

    Sklonili su se bili u drugi plan tokom kampanje, jer su bili svjesni da iritiraju, a sad bi da jašu... e pa neće moći.

    Kažem, zaseru li, tražiće ih narod po ulicama i to njihovi glasači.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-09-20 at 08:45.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  7. #11006
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Полако људи, знало се да неће бити лако формират власт, неће бити лако ништа новој власти да одради, критикујмо али са разумијевањем.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #11007
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Stalno govorimo da su funkcioneri dps-a odavno izgubili kontakt sa stvarnim svijetom i da nisu sposobni da sagledaju stvari iz ugla prosječnog čovjeka. Funkcioneri dosadašnje opozicije nisu mnogo bolji u tom pogledu, pogotovo oni koji su u politici 15, 20 ili duže godina.

  9. #11008
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Полако људи, знало се да неће бити лако формират власт, неће бити лако ништа новој власти да одради, критикујмо али са разумијевањем.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Apeli na konstruktivnu kritiku zvuče mi odnekud poznato...
    Morao, jače od mene...

  10. #11009
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sve do trenutka kad vam budu ljepogovorkali da se ovaj forum mora update "boljim", zavrsili ste sa normalnom komunikacijom, jer su novi algoritmi nesto sto vam pri zdravom razumu ne bi odgovaralo ... Uzivajte na poslednoj "slobodnoj" teritoriji/platformi.
    Prije vise godina je sve objasnjeno na sajtovima svjetskih vodja, projekti, planovi.. a koliko vidim osim par ljudi iz CG koji su na alternativnim medijima - nula..MSM ne govore nista jer oni su tu decenijama da rade suprotno sa info..
    Vi ste ipak ispred prosjecnih CG gradjana, i za ocekivati je da sve to sto je javno dostupno na netu procitate (ono sto komentarisete ili projektujete) i da budete obavijesteni.
    Ostalo je za caskanje..

    :satellite: :trashcom:


    :dring:

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-09-20 at 09:11.

  11. #11010
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Neće Mandić, Medojević i Pipun usrati pregovore, imaju oni kapacitet za to, ali znaju da ne smiju. Dobro oni znaju da su osuđeni na po 5 godina zatvora, i ako pregovori propadnu, vraća se stara vlast a oni idu u buvaru. Mogu oni pokušati malo da tvrde pazar, ali ne smiju previše natezati, jer dobro znaju šta ih čeka propadnu li pregovori.

  12. #11011
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Apeli na konstruktivnu kritiku zvuče mi odnekud poznato...
    Morao, jače od mene...
    Наравно, да се настави као са критиком према вившој власти, приликом њеног почетка, те далеке 89те године.

    Кад буду ови на власти 30 година, онда да их критикујемо као што смо дпс током ове године нпр.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #11012
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Neće Mandić, Medojević i Pipun usrati pregovore, imaju oni kapacitet za to, ali znaju da ne smiju. Dobro oni znaju da su osuđeni na po 5 godina zatvora, i ako pregovori propadnu, vraća se stara vlast a oni idu u buvaru. Mogu oni pokušati malo da tvrde pazar, ali ne smiju previše natezati, jer dobro znaju šta ih čeka propadnu li pregovori.
    Čeka ih narod da ih rastrgne, da ti ja kažem.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #11013
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Наравно, да се настави као са критиком према вившој власти, приликом њеног почетка, те далеке 89те године.

    Кад буду ови на власти 30 година, онда да их критикујемо као што смо дпс током ове године нпр.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako bude razloga za kritiku, kritikovaće se...

    Nismo se valjda borili za slobodu da bi postali klimoglavci....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #11014
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Čeka ih narod da ih rastrgne, da ti ja kažem.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Narod kažeš, đe je bio taj narod evo 30 godina ?
    Biće da si ti ovaj narod zamjenio sa nekim drugim narodom

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  17. #11015
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Narod kažeš, đe je bio taj narod evo 30 godina ?
    Biće da si ti ovaj narod zamjenio sa nekim drugim narodom

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Pa pričali smo već o tome....

    Ovaj dio koji je glasao novu opoziciju nije zaljubljen u vođe, ko DPSovci, nego mu nije problem da pokaže zube kad se sa nečim ne slaže. Vidjeli smo kako se Medo proveo od svojih glasača, ili DF kad su pokrenuli bili priču da će da organizuju skupove po opštinama.

    I ja sam bio pozitivno iznenadjen normalnim reakcijama ljudi.

    Navikavajmo se da većina nisu klimoglavci.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. #11016
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ljubav

    Hvala Lepo

  19. #11017
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaš kako... ja lično očekujem na sljedećim parlamentarnim izborima mnogo širu lepezu ponude.

    Biće CnB, SDP, Demokrate u ovom obliku vjerovatno, ali očekujem od Krivokapića da ide sa svojom listom samostalno ili u koaliciji sa SNPom, a DF solo. U takvoj korelaciji snaga očekujem strmoglav pad DFa, jer su fakat zaslužili, kao i ozbiljna pomjeranja u snazi drugih političkih subjekata na račun pada DPS biračkog tijela, gdje svi očekuju rast građanskih partija i partija centra...

    Evo ja koji sam glasao URU nemam ništa protiv Krivokapića za mandatara, jer je čovjek normalan, Joko iz SNPa je častan čovjek svi kažu, ali kad vidim Peđu Bulatovića i Slavena posedujem 4 stana i jahtu Radunovića, mrak mi na oči padne.

    Sklonili su se bili u drugi plan tokom kampanje, jer su bili svjesni da iritiraju, a sad bi da jašu... e pa neće moći.

    Kažem, zaseru li, tražiće ih narod po ulicama i to njihovi glasači.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Odosmo malo u prognoze, mada, da je sreće, ovaj topic bi trebalo splitovati u jedno 3-4.

    Ono što trenutno vidim jeste:
    1. Dritan se troši kao sapun u vrelu vodu, a URA sa trenutnom politikom neće dobiti ni jednog novog glasača, kao što nije ni u Budvi gdje je bila vlast 4 godine. nastup Dritana na RTCG oduševio je one kojima se ranije sviđao, tako da je efekat pridobijanja novih zero. Solidnu su mu igru namjestili iz DPS da se svakodnevno opravdava. Na taj način se troši, oduševljava postojeće glasače, a ne pridobija nikog novog. Ajde da kažemo učvršćuje svoje 5% u najboljem slučaju. Recimo ljude koji se okupe na trgu nazove lelekačima. Računaj da je time značajno smanjio šanse kod glasača DPS, mada ljudi imaju kokošije pamćenje. Odlična je fora "što ću ja sa DPS" i slatko se ismiješ, ali se oprosti od njihovih glasača koji se osipaju. Spališ mostove, super je to. Ali onda u pregovorima to znaju tvoji counterparts da si uradio i posledično smanjiš sebi cijenu bez razloga. Ne bi bilo loše da mu neko kaže da nije opozicija, odnosno da se ne ponaša tako.

    2. Krivokapić se vjerovatno o jadu zabavlja sa svojima, kako da ih ishendluje. Vjerovatno u tome ima pomoć Amfilohija i Dake, da se to nekako drži pod kontrolom. Pitanje je dokle će semoći hendlovati i tu negdje očekujem da bude varnica i za vanredne izbore. Krivokapić glatko odbio poziv za intervju na RTCG jer su ga prethodno maltretirali. Savjetnik mu blista... Biće tu frka... Djeluje mi i kao čovjek koji će posle mandata skalat politiku. Mada, bio bi svjetski izuzetak. Ali to je već na neki način.

    3. And now, Bečić iskusni.... Pojavio se na RTCG i ispričao priču "Dragi gledaoci ja sam DPS bez lopovluka". Majstori pridobijanja novih glasova. Sjećam se i predsjedničkih i kukalog Bojanića kojeg su navodno svi podržali. Demokrate, kuc kuc na vrata. Kampanja za Bojanića? Ne mi smo za lokalne izbore za Demokrate. I razvale lokalne. Jedini koji rade malo unaprijed. Dok drugi razmišljaju o razvlašćivanju DPS, lustracijama i sličnim stvarima, ova braća razmišljaju o narednim izborima, zakleću se u to. Od 35% DPS neka preuzmu 15, a hoće, imajući u vidu usitnjenost realnu na narednim izborima, pojedinačno će biti najjači. I eto njima premijerstva

    4. DPS kojem ostaju nestvarni resusrsi 1,6 Mln iz budžeta godišnje, i 1 Mln iz lokalnih, gomila nekretnina. Hoće li umjeti da se izvuče iz ove pozicije i sa kolikom štetom? Da su pametni da naprave neki restart i neku vrstu rebrendinga koja bi uključivala sklanjanje iz skupštine svih koji se mogu prozvat za lopovluk. A valjda ima 30 od 81 koje ne možeš prozvat...))) Tada bi imali šansu da deru po priči o ugroženim Crnogorcima i sl... Od tolike kinte, uz gomilu opština još makar dvije godine, mogla bi se napraviti ozbiljna partija. realnost ovog scenarija nije velika, jer ne bi bili đe su da je to partija u kojoj se tako nešto može izvesti.

  20. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  21. #11018
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    @gagarin 100% tacno

    Bez sumnje Aleksa igra na duge staze, nije sad toliko zanimljiv, ne gostuje, ne proziva ga niko...

    Kao sto si rekao Dritan se trosi, i takvi ljudi na zalost izgore, al jbg mom senzibilitetu odgovara on a ne Aleksa... ali ko hoce da napravi karijeru politicku i gleda samk svoj interes, Aleksina partija je pravi momenat za uclanjenje...

    Na zalost u politiici, ne broji se energija, nego potezi koji ti donose glasove...

    No sacekajmo, da vidimo namestenja, da vidimo ljude... mozda nas i Dritan iznenadi

  22. #11019
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ivica i njegov sin sa novim X7 koji je eto možda ćerke Šarića. Ček, Šarić i glavni državni tužilac u dilu. Nemoguće.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Digla mi je ova vijest pritisak na 300.

    Kakve su junoše iz DFa....

    Svako koga znam a da je glasao ZZB, glasao je zbog Krivokapića i/ili MCP, a svima se ta ekipu iz DFa bila ogadila. I sad će oni da ucjenjuju i traže fotelje, a njihov lider je prije izbora prihvatio koncept ekspertske vlade a oni ćutali. Imam utisak da će nešto da zaseru i da će ih onda narod po ulici tražiti.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Bitno je da se formira Vlada. Ako ne moze ekspertska, moze i hibridno ekspertska, dok god je formiraju.

    Ja ne bih bio razocaran s tim, iako je bila prica samo za ekspertsku.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #11020
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    Samo da se Drilu sve ne popne na...a idu ka tome.
    ...

  24. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:

    acs

  25. #11021
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ja sam glasao za 9ku,samo i iskljucivo zbog krivokapica,uvijek sam glasao opoziciju ,ali sto imam misljenje o mandicu i medojevicu bulatovicu,ne mislio ga meni niko tako...


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  26. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  27. #11022
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Odosmo malo u prognoze, mada, da je sreće, ovaj topic bi trebalo splitovati u jedno 3-4.
    Zdravo Juri. Zaista mirišeš na fantastičnog bota, ali te još uvijek ne mogu zvanično proglasiti. Moram ti dati šansu. Mislim ono, kad sam je dao Rodionu, jelte...

    Pa, da krenemo redom.

    Quote Originally Posted by Gagarin
    Dritan se troši kao sapun u vrelu vodu, a URA sa trenutnom politikom neće dobiti ni jednog novog glasača, kao što nije ni u Budvi gdje je bila vlast 4 godine. nastup Dritana na RTCG oduševio je one kojima se ranije sviđao, tako da je efekat pridobijanja novih zero. Solidnu su mu igru namjestili iz DPS da se svakodnevno opravdava. Na taj način se troši, oduševljava postojeće glasače, a ne pridobija nikog novog. Ajde da kažemo učvršćuje svoje 5% u najboljem slučaju. Recimo ljude koji se okupe na trgu nazove lelekačima. Računaj da je time značajno smanjio šanse kod glasača DPS, mada ljudi imaju kokošije pamćenje. Odlična je fora "što ću ja sa DPS" i slatko se ismiješ, ali se oprosti od njihovih glasača koji se osipaju. Spališ mostove, super je to. Ali onda u pregovorima to znaju tvoji counterparts da si uradio i posledično smanjiš sebi cijenu bez razloga. Ne bi bilo loše da mu neko kaže da nije opozicija, odnosno da se ne ponaša tako.


    Dritan se troši kao sapun u vreloj vodi isključivo zbog toga što je i golim okom vidljivo da čovjek ima iskrene i zdrave namjere u ovom trenutku. Za svakog normalnog građanina Crne Gore to je jasan signal da mora da ga podrži još snažnije. Dakle, u pitanju je političar koji je ispred svog vremena, a samim tim i debelo ispred kolektivne svijesti ovog društva koje i dalje ne može da procesuira kakvi su sve rezovi (od kojih velika većina prilično bolni) potrebni da bi nam krenulo na bolje. Iskreno, isključivanje URA-e iz vlasti u Budvi ne doživljavam toliko tragično. Ipak je kampanja DF-a i Demokrata u tom gradu bila izrazito jaka zbog svih dešavanja kojima smo svjedočili dva mjeseca pred lokalne i parlamentarne izbore. Potpuno je legitimno da, nakon svih tortura i namještaljki koje su preživjeli, formiraju i uživaju vlast. Iako sam veliki poštovalac Dritana Abazovića, moram da priznam da URA nije bila u tom blatu u kojem su Bato Carević i Krsto Radović plivali maltene čitavo ljeto, trudeći se da animiraju glasače i formiraju vlast.

    Ne slažem se da Dritan Abazović ne pridobija nikog novog, posebno ne kada je u pitanju DPS biračko tijelo. Ovo je klasična zamjena teza sa tvoje strane i jasan pokazatelj kakva je krajnja namjera tvog pisanja na ovom forumu. Suština je da nisu svi DPS glasači lopovi, niti su svi ljudi koji su bilo kada u životu glasali DPS kriminalci. Dosta ljudi za ovih trideset godina nije smatralo DPS krivim za stanje u društvu, dosta njih je bilo zaljubljeno u lik u djelo Đukanovića smatrajući da bez njega Crna Gora ne može da opstane, a takođe je jedan veliki broj birača glasao iz straha ili poboljšanja neke svoje pozicije u društvu sa stanovišta prihvatanja.

    Hoću da kažem da je dosta ljudi glasalo DPS iako su u sebi veliki protivnici DPS-a, a bez neke materijalne koristi. Takvi ljudi će na narednim izborima biti itekako ohrabreni da priđu građanskom pokretu URA, jer su male šanse da bi dres DPS-a mijenjali dresom DF-a. Dakle, moguć je samo jačanje Demokrata ili URA-e, jer je DF na svom istorijskom maksimumu koji više nikada neće moći da ponovi onda kad konačno regulišemo odnos države i Crkve. Tako, da, na tvoju žalost, snaga Dritanove partije može samo da raste, nikako da pada ispod 5%. Pad je moguć samo u slučaju da izda izbornu volju građana i ode sa DPS-om, za šta su, po mom mišljenju, šanse ravne nuli.

    Quote Originally Posted by Gagarin
    4. DPS kojem ostaju nestvarni resusrsi 1,6 Mln iz budžeta godišnje, i 1 Mln iz lokalnih, gomila nekretnina. Hoće li umjeti da se izvuče iz ove pozicije i sa kolikom štetom? Da su pametni da naprave neki restart i neku vrstu rebrendinga koja bi uključivala sklanjanje iz skupštine svih koji se mogu prozvat za lopovluk. A valjda ima 30 od 81 koje ne možeš prozvat...))) Tada bi imali šansu da deru po priči o ugroženim Crnogorcima i sl... Od tolike kinte, uz gomilu opština još makar dvije godine, mogla bi se napraviti ozbiljna partija. realnost ovog scenarija nije velika, jer ne bi bili đe su da je to partija u kojoj se tako nešto može izvesti.


    Iha, ovaj dio posta pročitah tek pošto ti odgovorih na ovaj prvi. Da sam ga vidio odmah, ne bih se trošio.
    Al dobro, neka stoji ipak ovaj tekst, svakako je koristan kao dezinfekciono sredstvo protiv korone, čuješ mene botova.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  29. #11023
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Liderka budvanskog odbora DEMOS-a i član Predsjedništva te partije, Lucija Đurašković, isključena je juče iz stranke zbog „grubog narušavanja ugleda partije“, navodi se u odluci u koju su "Vijesti" imale uvid.

    „Ne ostvarujući obaveze predviđene Statutom DEMOS-a koje su definisane članom 11, posebno u dijelu obaveze „član stranke radi na očuvanju i unapređenju ugleda stranke“ i „da se u izbornoj kampanji zalaže za uspjeh DEMOS–a na izborima“, Lucija Đurašković različitim radnjama je djelovala suprotno navedenim statutarnim normama. Izdvajajući samo dio takvih radnji nesporne činjenice potvrđuju da je Lucija Đurašković na Facebook-u lajkovanjem podržala poziv izbornog agitatora Socijaldemokratske partije Igora Jovovića koji se završava porukom: „Uradićemo to, stvaramo jaku Crnu Goru. Zato glasamo za SDP“, navodi se u obrazloženju odluke o isključenju Đuraškovićeve.

    Kako se dodaje, „u djelovanju na tkz. grupi koja se u jedno vrijeme predstavljala i viber mreži kao „grupa DEMOS“, kako ističu, Đuraškovićeva je je saopštavala gruba klevetanja više kolega iz stranke.

    „I to nekulturnim, primitivnim u svakom slučaju nedoličnim izrazima, kao i direktnom porukom: „Mi smo već podržali drugu političku opciju, kakva god da je bolja je nego biti sa njim, ali isto milsim da ga trebamo oblatiti i istjerati, kako god. Pronaći način...“ potvrdila da zagovora politiku koja je suprotna politici DEMOS aprethodno definisana na organima stranke. Na isto mreži i grupi čije su poruke nažalost cirkulisale i šire, Lucija Đurašković je sa osobama sličnog nivoa komunikacije u grupi čiji je aktivan član i politički predstavnik Socijaldemokratske partije pogrdno ismijavala detalje iz kampanje koalicije „Mir je naša nacija“. DEMOS je na osnovu odluke Predsjedništva i Glavnog odbora od 9. jula, bio član i učesnik koalicije „Mir je naša nacija“, navodi se između ostalog u obrazloženju odluke.

    Đuraškovićeva je sinoć na svome FB profilu objavila da je isključena iz partije.

    „Obavještavam javnost da sam večeras kao član Predsjedništva stranke DEMOS izbačena iz iste, zbog afere VIJAGRA, koja je tumačene u vezi sa inicijatorom zahtjeva za isključenje", napisala je Đuraškovićeva.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my Motorola 8400

  30. #11024
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Odosmo malo u prognoze, mada, da je sreće, ovaj topic bi trebalo splitovati u jedno 3-4.

    Ono što trenutno vidim jeste:
    1. Dritan se troši kao sapun u vrelu vodu, a URA sa trenutnom politikom neće dobiti ni jednog novog glasača, kao što nije ni u Budvi gdje je bila vlast 4 godine. nastup Dritana na RTCG oduševio je one kojima se ranije sviđao, tako da je efekat pridobijanja novih zero. Solidnu su mu igru namjestili iz DPS da se svakodnevno opravdava. Na taj način se troši, oduševljava postojeće glasače, a ne pridobija nikog novog. Ajde da kažemo učvršćuje svoje 5% u najboljem slučaju. Recimo ljude koji se okupe na trgu nazove lelekačima. Računaj da je time značajno smanjio šanse kod glasača DPS, mada ljudi imaju kokošije pamćenje. Odlična je fora "što ću ja sa DPS" i slatko se ismiješ, ali se oprosti od njihovih glasača koji se osipaju. Spališ mostove, super je to. Ali onda u pregovorima to znaju tvoji counterparts da si uradio i posledično smanjiš sebi cijenu bez razloga. Ne bi bilo loše da mu neko kaže da nije opozicija, odnosno da se ne ponaša tako.

    2. Krivokapić se vjerovatno o jadu zabavlja sa svojima, kako da ih ishendluje. Vjerovatno u tome ima pomoć Amfilohija i Dake, da se to nekako drži pod kontrolom. Pitanje je dokle će semoći hendlovati i tu negdje očekujem da bude varnica i za vanredne izbore. Krivokapić glatko odbio poziv za intervju na RTCG jer su ga prethodno maltretirali. Savjetnik mu blista... Biće tu frka... Djeluje mi i kao čovjek koji će posle mandata skalat politiku. Mada, bio bi svjetski izuzetak. Ali to je već na neki način.

    3. And now, Bečić iskusni.... Pojavio se na RTCG i ispričao priču "Dragi gledaoci ja sam DPS bez lopovluka". Majstori pridobijanja novih glasova. Sjećam se i predsjedničkih i kukalog Bojanića kojeg su navodno svi podržali. Demokrate, kuc kuc na vrata. Kampanja za Bojanića? Ne mi smo za lokalne izbore za Demokrate. I razvale lokalne. Jedini koji rade malo unaprijed. Dok drugi razmišljaju o razvlašćivanju DPS, lustracijama i sličnim stvarima, ova braća razmišljaju o narednim izborima, zakleću se u to. Od 35% DPS neka preuzmu 15, a hoće, imajući u vidu usitnjenost realnu na narednim izborima, pojedinačno će biti najjači. I eto njima premijerstva

    4. DPS kojem ostaju nestvarni resusrsi 1,6 Mln iz budžeta godišnje, i 1 Mln iz lokalnih, gomila nekretnina. Hoće li umjeti da se izvuče iz ove pozicije i sa kolikom štetom? Da su pametni da naprave neki restart i neku vrstu rebrendinga koja bi uključivala sklanjanje iz skupštine svih koji se mogu prozvat za lopovluk. A valjda ima 30 od 81 koje ne možeš prozvat...))) Tada bi imali šansu da deru po priči o ugroženim Crnogorcima i sl... Od tolike kinte, uz gomilu opština još makar dvije godine, mogla bi se napraviti ozbiljna partija. realnost ovog scenarija nije velika, jer ne bi bili đe su da je to partija u kojoj se tako nešto može izvesti.
    Ура не може да постигне да иштампа приступнице од избора, колика је навалица код њих.
    Да си гледао интервју видио би да није окупљене на тргу назвао лелекачима већ оне са говорнице. Доста су лоши лелекачи били, види се да први пут доживљавају пораз, ваљало би им тај доживљај поновит опет на локалне.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  32. #11025
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...

    4. DPS kojem ostaju nestvarni resusrsi 1,6 Mln iz budžeta godišnje, i 1 Mln iz lokalnih, gomila nekretnina. Hoće li umjeti da se izvuče iz ove pozicije i sa kolikom štetom? Da su pametni da naprave neki restart i neku vrstu rebrendinga koja bi uključivala sklanjanje iz skupštine svih koji se mogu prozvat za lopovluk. A valjda ima 30 od 81 koje ne možeš prozvat...))) Tada bi imali šansu da deru po priči o ugroženim Crnogorcima i sl... Od tolike kinte, uz gomilu opština još makar dvije godine, mogla bi se napraviti ozbiljna partija. realnost ovog scenarija nije velika, jer ne bi bili đe su da je to partija u kojoj se tako nešto može izvesti.
    Sve su to za DPS samo lijepe zelje dok se neko ne usudi reci caru da je go. Zasad MDj ostaje neprikosnoveni gospodar, iako je odveo partiju silu na sramotu u ambis, i to svako zna. Dobijene izbore i cetvorogodisnji mandat je pretvorio u poraz insistiranjem na zakonu o crkvi.

    Naravno, niko se ne usudjuje to da kaze, vec Shookovic i ostali dvorski analiticari objasnjavaju da su krivci - podivljala crkva koja ih je iznenada i bez povoda napala, agresija ultramocne Srbije, izdaja medjunarodne zajednice, pasivnost partijskih funkcionera... svako, svako je kriv, sem Vodje.

    Dok takvu pricu pricaju ne mogu ni sanjati o reformi partije.

  33. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 441 of 487 FirstFirst ... 341391431437438439440441442443444445451 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •