Page 18 of 487 FirstFirst ... 81415161718192021222868118 ... LastLast
Results 426 to 450 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #426
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Brate, koliko imas godina? Ne zamjeri, pitam samo iz razloga sto ne razumijem kako je nekome bolja opcija da opozicija izadje u vise kolona, nego zajednicki. Jer taj neko mora da je prespavao sve ove decenije ili je tek sad nedje stasao u punoljetstvo.

    Ne zamijeram što pitaš, ali ne zamjeri ni ti što ti neću precizno odgovoriti. Ali ti mogu reći da si promašio za 15-ak godina. Ali mislim da ili nisi dovoljno razmislio, ili me nisi dobro razumio. Ili, da budem fer, se ja nisam dobro izrazio.

    Nismo problem ja i ti koji ćemo glasati opoziciju bila ona u 5 kolona ili u jednu. Problem su ljudi koji neće glasati zajedničku listu zato što je DF na toj listi, i ja samo ne znam hoće li zajednička lista animirati dovoljno ljudi da se taj gubitak nadoknadi. S druge strane imamo prosipanje glasova, tako da zaista ne znam šta je bolje. Ništa nisam decidno podvukao, samo se pitam je li u pitanju najbolje rješenje.

  2. #427
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    @ovizionizi
    Razočaranih glasača DPSa ima podosta, a njih privoljeti da glasaju listu na kojoj je DF je baš teško.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    evo je mene tesko privoljeti da glasam za to, a ne bivseg dps biraca.
    sto se mene tice, napravite vladu u sijenci od strucnih ljudi, ako su kao takvi prepoznati, pa nebitno ako je poneko i u nekoj stranci. dogovorute se da svi stajete iza mandata takve vlade, pa onda ih mogu i podrzati.
    ovako da se sa "spavacima" iz DF-a kasnije natezete, osudjeno je na propast odmah.
    inace je isto kao DPS, ministri za sve zivo, veze nemas ni ko ni sta, bitno je da donosi glasove ili je voljan da nesto zavrsi...
    bez toga ce apstinenata da bude jos vise, pa im je bojkot pametniji

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #428
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    evo je mene tesko privoljeti da glasam za to, a ne bivseg dps biraca.
    sto se mene tice, napravite vladu u sijenci od strucnih ljudi, ako su kao takvi prepoznati, pa nebitno ako je poneko i u nekoj stranci. dogovorute se da svi stajete iza mandata takve vlade, pa onda ih mogu i podrzati.
    ovako da se sa "spavacima" iz DF-a kasnije natezete, osudjeno je na propast odmah.
    inace je isto kao DPS, ministri za sve zivo, veze nemas ni ko ni sta, bitno je da donosi glasove ili je voljan da nesto zavrsi...
    bez toga ce apstinenata da bude jos vise, pa im je bojkot pametniji

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Upravo o tome pričam. DPS godinama pravi od DFa babarogu, a ovi u borbi za hardcore srpsko biračko tijelo samo serviraju i daju za pravo pričama koje DPS plasira.

    Samo zbog straha od DF ova vlast nije i ranije pala. Slažem se, ako bi znalo ko će biti ministar i premijer, i ako su to ljudi od struke i čistih biografija, baš me briga ko je je koje nacionalnosti ili vjere.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #429
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaš kako ima i toga. Prvo, ja ne mogu da zamislim da moj glas dijelom ide za prsli DF ili Milačića..

    Jedino pod uslovom da prihvate ovi iz DFa da vlada bude nestranačka i da je mandatar npr Mladen Bojanić ili ne znam tako neko.

    Sa druge strane velika opoziciona lista jedini način da DPS ne dobije ekstra mandate po Dontu, ali pitanje je da li će jedna lista uspjeti, upravo iz gornjih razloga, da nadjača DPS. Trebalo bi da može

    Po rezultatima izbora iz 2016 opozicija ima više glasova od samog DPSa.

    Možda ako bi URA išla sama sa CIVISom i sa pričom o nestranačkoj vladi, pa u slučaju tasa na vagi da to i ostvare. To bi bila dobitna kombinacija. Ako bi URA imala 3-7% a ostatak opozicije više od DPS liste blizu je promjena vlasti.

    @ovizionizi
    Razočaranih glasača DPSa ima podosta, a njih privoljeti da glasaju listu na kojoj je DF je baš teško.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


    Ako sam dobro shvatio, najbolje je da DF manjinski podrži razočarane glasače Dpsa koji su izvisili za privilegije pa prešli u opoziciju? Idealan prijedlog, iz malog mozga.

  5. #430
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Samo zbog straha od DF ova vlast nije i ranije pala.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


    A ništa privilegije koje daje vlast, struja, voda, asfalt, zaposlenja, kupovina, 1 zaposleni 4 glasa, 10ke na fakultetima, doktorati....nego je ključ u strahu od DFa?

  6. #431
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,566
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    tu je DF kad treba da pomogne vazda. ne možeš kao član opozicione stranke da kažeš kako je policija dobro postupala u BG sinoć i da ih braniš a kad se odje desi to onda drvlje i kamenje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #432
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @ovizionizi
    Razočaranih glasača DPSa ima podosta, a njih privoljeti da glasaju listu na kojoj je DF je baš teško.
    Jel moguce da ti zaista nisanis to glasacko tijelo? Razocarani glasaci DPS-a?? Zaboravi na to, druze.. Ja govorim o razocaranim glasacima opozicije​. Koji vise ne vide nikakav smisao u namjestenim izbornim trkama, osim ako zaista svi ne stanu zajedno.


  8. #433
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    tu je DF kad treba da pomogne vazda. ne možeš kao član opozicione stranke da kažeš kako je policija dobro postupala u BG sinoć i da ih braniš a kad se odje desi to onda drvlje i kamenje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Isto to govore i simpatizeri vladajućih partija, samo obratno. Kad policija bije u Srbiji onda se navija za narod a kad bije u CG onda je policija u pravu. Sve partije su takve i pojedinci. Što je onda samo problem DF? Problem je što su Srbi, eto šta je problem.

    Što ne zapratite političku scenu Federacije BiH ili Hrvatske pa ćete isto vidjeti. Kakva je vlast Bakira i Sebije Izetbegović? Ali zato Srbiji se sve mjeri na kantar, a svi ostali šampioni demokratije i nadasve prijatelji Crnogoraca. Vjekovni prijatelji svega crnogorskog, a Srbi neprijatelji.

  9. #434
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ne zamijeram što pitaš, ali ne zamjeri ni ti što ti neću precizno odgovoriti. Ali ti mogu reći da si promašio za 15-ak godina. Ali mislim da ili nisi dovoljno razmislio, ili me nisi dobro razumio. Ili, da budem fer, se ja nisam dobro izrazio.

    Nismo problem ja i ti koji ćemo glasati opoziciju bila ona u 5 kolona ili u jednu. Problem su ljudi koji neće glasati zajedničku listu zato što je DF na toj listi, i ja samo ne znam hoće li zajednička lista animirati dovoljno ljudi da se taj gubitak nadoknadi. S druge strane imamo prosipanje glasova, tako da zaista ne znam šta je bolje. Ništa nisam decidno podvukao, samo se pitam je li u pitanju najbolje rješenje.
    Apstinenati i glasači DPS-a koji su se razočarali... Tih ima dovoljno, treba ih animirati, no, kako? Vrlo teško, gotovo nemoguće, tako da većina partija ne računa na ta glasove. Ukoliko se privuku ti glasovi (ne postoji neka velika šansa) onda DPS definitivno ide u opoziciju. No, šta je problem sa privlačenjem ovih glasova:
    1. Ukoliko neka partija uopšte učestvujete na izborima znači da je prihvatila ova pravila koje su apsinentima neprihvatljiva (kvaka 22) te će teško privući te glasove.
    2. U DF-u ne vide opoziciju DPD-u već opoziciju državi i neće glasati za listu gdje su oni.
    3. Postaviti jasne ciljeve u nekoliko tačaka (maksimalni mandat dvije godine, tajne ugovore koji se tiču državnih resursa učiniti javnim, u te dvije godine ne baviti se pitanjima koja nisu bitna kao što je jezik, državni simboli, crkvai članstvo u međunarodnim asocijacijama, poboljšati administraciju vezanu za biračke spiskove) te poslije toga raspisati izbore. Problem (govorim o ranijim sličnim dogovorima) što se na ove jednostavne tačke dodaju neke potpuno bespotrebne (tom i tom da se garantuje to ministarstvo, da dopisi mora biti na ćirilici i latinici, da se zamrzne članstvo u NATO, ... mogao bih još nabrajati, no, eto, par crtica) što odbija i apstinenet i razočarane glasače DPS-a jer sve to djeluje jako konfuzno (kao bez plana).

    Sent from my Motorola 8400

  10. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  11. #435
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,566
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-dvije-godine

    Građanski pokret URA predložio je ostatku opozicije da formiraju zajedničku listu na kojoj će biti isključivo nestranačke ličnosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #436
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-dvije-godine

    Građanski pokret URA predložio je ostatku opozicije da formiraju zajedničku listu na kojoj će biti isključivo nestranačke ličnosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E to je vec nesto.

  13. #437
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Mislio sam na apstinente i na razočarane glasače DPS-a, ali samo dijelom. Moja glavna poenta je da mislim da postoji veliki broj "pro-crnogorskih" (mrzim ovo pro-srpski i pro-crnogorski, moram naći bolju riječ jer ovo previše oslikava komediju koja je naša politika) opozicionih glasača koji neće htjeti da glasaju listu na kojoj je DF. Iako je DF vrlo vjerovatno neizbježan detalj u skidanju DPS-a s vlasti, i post-izborna koalicija je vrlo vjerovatno neizbježna, tj. ukrupnjavanje prije izbora ne pravi nikakvu razliku, mislim da postoji velika šansa da prosječni glasač to ne zaključi prije izbora i da ne izađe da glasa zbog toga.
    Svi ovdje imamo nekakve ideje kako treba da izgleda savršena opozicija, i šta je najbolji način borbe. Ja isto imam ideje koje su mi najprimamljivije, ali iskreno nisam siguran šta je zaista najbolje. Znam šta bih ja volio da vidim, ali ne znam da li bi te stvari privukle najveći broj glasova, što na kraju mora biti cilj. Nekog kompromisa mora biti, a ja samo ne vjerujem u opozicionog glasača da kompromis prihvati i shvati, to je sve.

    Edit: Sad vidim ovo što je okačio outline, i sviđa mi se u teoriji. U praksi to otvara vrata DPS-u da im sastavi listu spavača, jer se nestranačke ličnosti takođe lako kupuju. To je ovo što pričam da se kompromis mora naći, i ni jedno rješenje neće biti savršeno. Ali, šta god bio konačan dogovor, nadam se da će Crna Gora konačno pobijediti.
    Last edited by LostInHollywood; 08-07-20 at 15:22.

  14. #438
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-dvije-godine

    Građanski pokret URA predložio je ostatku opozicije da formiraju zajedničku listu na kojoj će biti isključivo nestranačke ličnosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Odbiće DF ovaj predlog glat. Ovo je nuđenje rješenja u punom smislu građanske svijesti, zamrzavanje svih podjela i ostrašćenosti na dvije godine samo mislim da treba ovaj vrući krompir oko Crkve takođe da definišu tim predlogom. A koliko ćemo se ohladiti nakon dvije godine od barjaka,zastava i nacionalnih rovova,pitanje je.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  15. #439
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,566
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    mi se trideset godina ne možemo oladit od toga a ne za dvije ako ćemo pravo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #440
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ednickoj-listi

    Nista od zajednicke kolone kao i ocekivano.
    Podgorica Podgoricanima!

  17. #441
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,566
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    ‘Imali smo dva uslova koja je postavila Demokratska Crna Gora, vrlo neprijatna za nas jer su se ticiala suverenog odlučivanja o svojim mandatima i ljudima koji će da predstavljaju DF", kazao je Radunović nakon završetka sastanka.

    Radunović je kazao da "prošireni uslovi" koje je saopštio lider Demokrata Aleksa Bečić, najviše targetiraju Demokratski front.’

    nekima ni sad neće biti jasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #442
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Predstavnik Demokratskog fronta Slaven Radunović je kazao da i pored napore te partije nije došlo do zajeddničke liste.

    "Bilo je stranaka koje su postavljale određene uslove, bilo je stranaka koje su bezuslovno bile za zajuedničku listu, među kojima je i Demokratski front. Imali smo dva uslova koja je postavila Demokratska Crna Gora, vrlo neprijatna za nas jer su se ticiala suverenog odlučivanja o svojim mandatima i ljudima koji će da predstavljaju DF", kazao je Radunović nakon završetka sastanka.

    Radunović je kazao da "prošireni uslovi" koje je saopštio lider Demokrata Aleksa Bečić, najviše targetiraju Demokratski front.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my Motorola 8400

  19. #443
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nescafe10 View Post
    Što je onda samo problem DF? Problem je što su Srbi, eto šta je problem
    evo mogu ja, iako se sa partijskim botovima rijetko raspravljam.
    problem je sto pricaju da su za demokratiju i vladavinu prava, a podrzavaju iste takve rezime i nacin vladanja samo zato sto su pravoslavci(rusija) ili srbi(vucic).
    sve au autokratije iste i onda DF pored sve price promovise da je problem CG odnos prema srbima, a ne demokratija. tj ako dps postanu srbi opet, df nema problem.
    kada su imali svu cg iza sebe 2015te zbog policijske akcije, pa su rekli "izacemo MI za 7 dana, ajte vi kuci...". pa sad imamo batinanje na svakom cosku, a oni ne znaju odakle sad pa to.
    protesti odupri se. preko 30k ljudi je na ulici zbog ocigledne korupcije u slucaju miga stjepovica. i na samom vrhuncu trqze da se odloze protesti jer ce ONI da organjzuju(presuda za drzavni udar) pa su izdali dva FB saopstenja. sledeca nedelja opet isto. i onda sve pocinje da se rasipa.
    potpisu sporazum i sjutra dan ih eto u skupstinu da glasaju oko nekakvog zakona o kozmetici/hemiji, nekoj gluposti tog tipa.
    i sta je problem? ili su retardirani ili patoloski lazovi ili ANB stranka. cak im je to zadnje i najbolja opcija.
    samo ovo je dovoljno da se lideri tog pokreta a posebno mandic i bulatovic pokriju usima i na ulicu ne izadju.
    cujes problem jer su srbi....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  21. #444
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Dobro, ne morate bas tako selektivno da prenosite.

    ""Mi smo prihvatili. Čaks mo predložili da ni jedan poslanik trenutnog parlamenta ne bude na listama. Da budu potpuno novi ljudi, i da pružimo nikad do sad viđenju šansu jedinstvu opozicije u Crnoj Gori", kazao je Radunović.
    Radunović je kazao da je tu nastao probelm jer je URA smatrala da je njen doprinos ovakvoj zajedničkoj opoziciji veći bio ako bi ostali van zajedničke liste."

    Sta sad ovo znaci??


  22. #445
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dobro, ne morate bas tako selektivno da prenosite.

    ""Mi smo prihvatili. Čaks mo predložili da ni jedan poslanik trenutnog parlamenta ne bude na listama. Da budu potpuno novi ljudi, i da pružimo nikad do sad viđenju šansu jedinstvu opozicije u Crnoj Gori", kazao je Radunović.
    Radunović je kazao da je tu nastao probelm jer je URA smatrala da je njen doprinos ovakvoj zajedničkoj opoziciji veći bio ako bi ostali van zajedničke liste."

    Sta sad ovo znaci??
    Da ta lista bude sastavljena od nestranačkih ličnosti, da tih sedamdesetak imena na listi ne budu članovi partija.

    Sent from my Motorola 8400

  23. #446
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dobro, ne morate bas tako selektivno da prenosite.

    ""Mi smo prihvatili. Čaks mo predložili da ni jedan poslanik trenutnog parlamenta ne bude na listama. Da budu potpuno novi ljudi, i da pružimo nikad do sad viđenju šansu jedinstvu opozicije u Crnoj Gori", kazao je Radunović.
    Radunović je kazao da je tu nastao probelm jer je URA smatrala da je njen doprinos ovakvoj zajedničkoj opoziciji veći bio ako bi ostali van zajedničke liste."

    Sta sad ovo znaci??
    gdje se vidi problem i moguce najvece iznenadjenje za DPS. jer ima dosta apstinenata koji mogu odluciti da izadju na izbore ili se pojedinim SDP biracima ucine kao postenija opcija

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #447
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da ta lista bude sastavljena od nestranačkih ličnosti, da tih sedamdesetak imena na listi ne budu članovi partija.

    Sent from my Motorola 8400
    Sve je to divno, ali je ocigledno rijec o naknadnoj pameti, zar ne? To nije bila prvobitna ideja, vec da se lideri sklone, pa svi aktuelni poslanici.. pa kad se vidjelo da je DF spreman i na to da pristane, onda se krenulo u stezanje sa novim modelom. To je totalno bezveze i neodoljivo podsjeca na Pozitivnu u Niksicu.

    Ja sam odje dosta otrova prosuo na racun DF-a i stojim iza svake rijeci. Ali je cinjenica da su najvece ustupke pravili u tim pregovorima i opet je nesto falilo ostalim opozicionarima. Ja se sjecam kad su nudili i mjesto premijera i sta god, pa i manjinskim partijama, sto god zinu, samo da se obori DPS.. ali uvijek je nesto smetalo, smrdjelo....
    Last edited by ovizionizi; 08-07-20 at 16:00.


  25. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  26. #448
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da ta lista bude sastavljena od nestranačkih ličnosti, da tih sedamdesetak imena na listi ne budu članovi partija.

    Sent from my Motorola 8400
    Može li se naći 70 nestranačkih ličnosti za ovaj predlog, koji bi se prihvatili unaprijed definisanih poslova i odgovornosti, imunih na pritisak partija koje bi ih potpisale... Koji bi možda unaprijed potpisali blanko ostavku/vraćanje poslaničkog mandata da ne bude naknadnog prelijetanja... Koji ne bi bili ubačeni/podmetnuti elementi (ako baš idemo u teorije zavjere)...

    Kako obezbijediti bilo šta na ovom predlogu i osigurati da će se to ispoštovati? Tehnička/prelazna vlada bi morala da ima jasne ciljeve ali je ovdje svako malo neko uzburkavanje, generalno mi je ideja odlična ali mislim da je čista utopija.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  27. The Following User Says Thank You to ToJeMojBrat For This Useful Post:


  28. #449
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Sve je to divno, ali je ocigledno rijec o naknadnoj pameti, zar ne? To nije bila prvobitna ideja, vec da se lideri sklone, pa svi aktuelni poslanici.. pa kad se vidjelo da je DF spreman i na to da pristane, onda se krenulo u stezanje sa novim modelom. To je totalno bezveze i neodoljivo podsjeca na Pozitivnu u Niksicu.

    Ja sam odje dosta otrova prisuo na racun DF-a i stojim iza svake rijeci. Ali je cinjenica da su najvece ustupke pravili u tim pregovorima i opet je nesto falilo ostalim opozicionarima. Ja se sjecam kad su nudili i mjesto premijera i sta god, pa i manjinskim partijama, sto god zinu, samo da se obori DPS.. ali uvijek je nesto smetalo, smrdjelo....
    pa ne bas. df se uvijek deklarativno zalaze za nesto. ako procitas sve tekstove oko ovoga uvidja se problem. ocigledno DF misli da je najjaca opoziciona stranka i traze najvise mandata.
    ako bi dobili pocelo bi pijacarenje ko je mandatar i odakle treba najvise da ih bude u ministarstvima.
    pregovori sa df-om su kao pregovori sa dps(tipa oko izbornih zakona). jedno se prica u saopstenjima i potpisace sta hoces. ali ce da slazu sledeci dan

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  29. #450
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Sto radi DF, svaki dogovor minira, gube glasove svaki minutom...

    Zdrugr strane uz popove milo im pumpa rejting.

    U sustini DPS nije tako los i poslije svih ovih godina kontam da oni treba jos dugo da vlada.

Page 18 of 487 FirstFirst ... 81415161718192021222868118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •