Page 16 of 487 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #376
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Pa ciljaju na isto biracko tijelo - opozicione emancipovane gradjanski orijentisane pro-crnogorske birace, manjine i apstinente. Mozda je moj utisak pogresan?

    Mislim da Draginja nema kapacitete da bude stozer tih glasova a da su Demokrate od Decembra 2019 a i generalno djelovanjem u Budvi izgubile taj kapacitet iako ni kod njih realno nema mnogo pro-crnogorskih niti manjinskih glasova ali ima dovoljno da omoguce URA da u naredne 4god rasiri bazu iz koje ce ic na 10-15% 2024.

  2. #377
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Kovačević: Ne predlažemo Jovićevića za prvog na listi, zalažemo se za zajednički nastup



    https://m.cdm.me/politika/kovacevic-...dnicki-nastup/


    “Demokratskom frontu je trenutno glavni zadatak da opozicija što jedinstvenije nastupi na izborima koji slijede a ideal kome težimo jeste zajednička, jedinstvena i jedna opoziciona lista. U tim našim težnjama, naporima i nastojanjima mi se nismo bavili pitanjem nosioca jedinstvene opozicione liste jer smatramo da je to nešto što mora da bude predmet dogovora onih koji budu sačinjavali zajedničku opozicionu listu”, naveo je Kovačević.
    Covjek je od razlaza sa Djukanovicem pred svake izbore kandidat opozicije. Izgleda da ce docekat duboku starost bez da dobije sansu da bude biran.

    Ovo je strasno Cime se bavi uopste ovaj covjek u zivotu? Bio ministar policije i ima hotel u Beograd. Turiz-kriminolog? Ne kapiram.

  3. #378
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Lijep signal za Uru, ako je to zvanični stav koji je partija zauzela...

    Sent using Tapatalk
    Medo koji signal, koji stav i koja partija ? Ne razumijem ?
    Love, peace and respect.

  4. #379
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ja bih volio da URA, SDP, Crnogorska(od kad su makli onoga sto je Purko kiksa sa njim pnovo su se vratili inicijalnoj politici) i sve ostale prije svega gradjanske opozicione partije sa izrazenom procrnogorskom politikom ojacaju, ako nista, cisto da budu neki tas na vagi da makar kontrolisu neku buducu vlast, da se manje kraducka ako nista. Naravno meni je milije da kontrolisu DPS (smatram ga manjim zlom, kraduckaju novac a ovi drugi bi mi ukraduckali sve) a ne DF ili Demokrate, ali bih najsrecniji bio kad bi ova drzava sva bila procrnogorska, jer bi se vlast vrlo lako promijenila, ovako to nekad, ili uvijek, izgleda kao nemoguca misija, svaki su izbori presudni, drzavotvorni, odsudni ili koji vec epiteti idu uz iste.

    Termin kad su izbori je takav da se jos nece osjetiti manjak sredstava u budzetu i neminovno smanjenje plata i penzija na jesen, tako da mislim da cemo gledati isti film kao i uvijek.
    Last edited by Cogerchina; 03-07-20 at 19:43.

  5. #380
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Sto ces uradit ako se ovo ispostavi netacno? Moze li za pocetak da postujes volju vecine?
    Neću ništa uraditi druže. Ako je izgube izgubili su je jer izlaze na pokradene izbore.

    Za izbore nema uslova + epidemija u full jeku

    Samo lud može na izbore
    One Ring to Rule them all...

  6. #381
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,203
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Izbaci crnogorac i napiši bošnjak/albanac/srbin/hrvat da bi vidio koliko je ovo što pišeš nacionalički! Tome u politici mjesta ne može i ne smije biti, a upravo je to recept koji DPS

  7. #382
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Neću ništa uraditi druže. Ako je izgube izgubili su je jer izlaze na pokradene izbore.

    Za izbore nema uslova + epidemija u full jeku

    Samo lud može na izbore
    Ahahahaahahaahahaha a nisi morao odgovarat znao sam sto ces rec A 2016 u BD, KO, HN, i BA nije bilo kradje izbora ni fantomskih biraca?

    A kakve ima veze epidemija sad? Malo vise mjesta za glasanje na otvoreno sa drive-through opcijama. Svi idemo i u markete. Prezivjecemo. Sto je poenta te price? Da se podgrije bojkot?

    Ja bih bas volio da uspije bojkot u smislu da opozicija ne izadje na izbore - da pocinemo malo a i dako se promijeni filozifija kod njih kad vide sto su uradili sami sebi. No tog filma necemo gledat dok je u Skupstinu plata par hiljada eura.
    Last edited by koronas; 03-07-20 at 21:46.

  8. #383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Ahahahaahahaahahaha a nisi morao odgovarat znao sam sto ces rec A 2016 u BD, KO, HN, i BA nije bilo kradje izbora ni fantomskih biraca?

    A kakve ima veze epidemija sad? Malo vise mjesta za glasanje na otvoreno sa drive-through opcijama. Svi idemo i u markete. Prezivjecemo. Sto je poenta te price? Da se podgrije bojkot?

    Ja bih bas volio da uspije bojkot u smislu da opozicija ne izadje na izbore - da pocinemo malo a i dako se promijeni filozifija kod njih kad vide sto su uradili sami sebi. No tog filma necemo gledat dok je u Skupstinu plata par hiljada eura.
    A zamisli dokle dođe kad ovi ne mogu da kupe više dovoljno ljudi.

    Kucaj na youtube kupovina glasova DPS ako te zanima o čemu pričam.
    One Ring to Rule them all...

  9. #384
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Znam do u detalje ali valjda posljedicno preuzimajuci budzet i pozitivnim primjerom bi logicno bilo da je moc kupovanja glasova u tim opstinama jos manja?

    Samo zato sam pitao ovo u vezi Budve jer valjda bi u slucaju pobjede OKG-a bilo logicno da je poraz opozicije legitiman? Ali nece da moze Ok.

  10. #385
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Znam do u detalje ali valjda posljedicno preuzimajuci budzet i pozitivnim primjerom bi logicno bilo da je moc kupovanja glasova u tim opstinama jos manja?

    Samo zato sam pitao ovo u vezi Budve jer valjda bi u slucaju pobjede OKG-a bilo logicno da je poraz opozicije legitiman? Ali nece da moze Ok.
    Svaki poraz opozicije koja izadje ove godine na izbore mora biti legitiman.
    Da ima časti i odgovornosti izašli bi i rekli - za ulicu nemamo muda, ali ćemo probati na izbore.
    Lideri svih partija koje izadju na izbore podnijeće ostavku ako ne svrgnemo DPS.
    Ali Bajo moj treba se odreći privilegija i leži lebu da te jedem.
    One Ring to Rule them all...

  11. #386
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DPS sa 39% ostaje na vlasti, to je jedino izborno pitanje, DPS over/under 39%.

  12. #387
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Svaki poraz opozicije koja izadje ove godine na izbore mora biti legitiman.
    Da ima časti i odgovornosti izašli bi i rekli - za ulicu nemamo muda, ali ćemo probati na izbore.
    Lideri svih partija koje izadju na izbore podnijeće ostavku ako ne svrgnemo DPS.
    Ali Bajo moj treba se odreći privilegija i leži lebu da te jedem.
    jer svi gledaju politiku kao borbu, a ono sto dobiju kao plijen.
    gleda je dps, ali je gleda i opozicija. zato smo ovdje dje jesmo. jer dps nema nikakav program osim "plan za pobjedu i program podjele plijena"
    kao huni, mongoli, krstasi prije 1000 godina....
    i zato je i ovoliki razdor izmedju ljudi i zato ovo nije drzava.
    plijen, gando.... a plijen se dijeli izmedju najzasluznijih pobjednika na stetu ovih koji su izgubili...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mi smo plijen...
    One Ring to Rule them all...

  14. #389
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post

    Demokratizacija društva je mukotrpan i dugačak posao, i uopšte nije čudno što si ti stigao do totalnog razočarenja u opoziciju. Nego, možda je lakše jer gledamo sa strane: Reci mi je li opozicija u Rusiji kriva što je Putin na vlasti 20+ godina, i što je sada popločao put da bude predsjednik do 2036-e? Razgradnje demokratije se uvijek radi po istom receptu, i uvijek lakše prolazi u društvima đe prave demokratije nikada nije ni bilo.

    Skokovitih promjena neće biti, revolucije su kod nas passe (i vjerovatno i bolje što jesu, razjarena rulja vrlo vjerovatno ne bira kako treba), i mislim da je od ogromne važnosti da se gura naprijed, makar po malo. A nije da stanje u opoziciji nije bolje nego prije recimo 10, 20 ili, ne ponovilo se, 30 godina.

    Edit: Izvinjavam se i ja, možemo dalje nastaviti priču u predviđenoj temi.
    Drugačije su situacije u Rusiji ili Turskoj i u CG. Da ne ulazimo sad u demografske, socijalne i ostale presjeke. Mi smo sličniji Srbima koji su jednog diktatora smijenili, ili Hrvatima koji su se obračunali sa Sanaderom ili Makedoncima koji su skinuli Gruevskog.

    Htio bih samo da makar što se šansi tiče da se osvrnem na stanje u opoziciji.
    2001 opozicija je pobijedila na izborima (Bog sami zna šta je natjeralo LSCG da tada manjinsku podršku da DPS-u a još manje zna šta je natjeralo opoziciju da odbije novu vladu sa LSCG).
    Sad je situacija mnogo gora, što se tiče snage a i ideologije same opozicije - svi nedje lutaju. Niko nema jake štihove i niko nema procente.
    Problem je što ni narod više nema snage, i biće kasno za demokratizaciju mirnim putem imajući u vidu ekonomsku krizu koja dolazi.
    One Ring to Rule them all...

  15. #390
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,610
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    pa ako opozicija prije godinu dana jasno i isključivo priča kako je bojkot jedina opcija pa onda na par mjeseci pred izbore ipak nekako odluče da izadju na iste, to dovoljno govori o njima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #391
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Drugačije su situacije u Rusiji ili Turskoj i u CG. Da ne ulazimo sad u demografske, socijalne i ostale presjeke. Mi smo sličniji Srbima koji su jednog diktatora smijenili, ili Hrvatima koji su se obračunali sa Sanaderom ili Makedoncima koji su skinuli Gruevskog.

    Htio bih samo da makar što se šansi tiče da se osvrnem na stanje u opoziciji.
    2001 opozicija je pobijedila na izborima (Bog sami zna šta je natjeralo LSCG da tada manjinsku podršku da DPS-u a još manje zna šta je natjeralo opoziciju da odbije novu vladu sa LSCG).
    Sad je situacija mnogo gora, što se tiče snage a i ideologije same opozicije - svi nedje lutaju. Niko nema jake štihove i niko nema procente.
    Problem je što ni narod više nema snage, i biće kasno za demokratizaciju mirnim putem imajući u vidu ekonomsku krizu koja dolazi.
    Detalji su drugačiji, algoritam je potpuno isti: https://www.psychologytoday.com/us/b...oming-dictator
    Je li ti poznato 1, 2, 4 i pogotovo 5 i 6?
    Mada i nezavisno od toga kome smo sličniji, svakako je u pitanju borba uzbrdo. Ako je jedino što mogu da nastavim borbu to minimalno ubacivanje papira u glasačku kutiju, među mrtve i fantomske glasače, to ću svaki put uraditi. Ako mislimo da je ovo loše, zamisli da imaju 2/3 parlamenta, ili 4/5. A u momentu kada se zauzmu stolice, volio bih da vidim tu narodnu silu i volju (koje svejedno nema) koja će ih odatle maći, bilo na izborima dvije ili 10 listi. Pitanje je hoće li se maći i ako potencijalno izgube izbore (ove ili neke tamo), no da ne prizivam gluposti.

    Ne slažem se ni da građanski komad opozicije ideološki luta. Sve do jedne su centrističke, a mana toga sa strane marketinga je što ti je lako čupkati "repove" i kačiti se za njih. Ako podržavaš litije a i gej brakove, i time zauzimaš taj neki socijalni centar, DPS će da te čupa za jedno, a DF za drugo. Drugi problem centra je što je, po definiciji, nehomogen, i različiti ljudi zauzimaju istu poziciju na skali, a imaju dijametralno suprotne stavove oko određenih stvari. Ove dvije stvari su same dovoljne da se dobije privid nekakvog lutanja, a i da "oštrije" strane zloupotrijebe tvoje poglede, i preuveličavaju samo stvare koje smatraju lošim. Što npr., DPS i DF vrlo očiledno rade sa ostatkom opozicije (iako najviše Demokratama), pa je recimo Dritan istovremeno i četnik i spavač DPS-a.

    Što se snage tiče se slažemo stopostotno, s tim što izvodimo različite zaključke. Ja snagu ne planiram da im oduzimam, niti da dozvolim da država klizi dublje u tiraniju, i smatram da je to dovoljno da ne dozvolim sebi da sjedim kući zato što su svi očajni. Iz istog razloga sjutra mogu glasati za DPS ako ikada zauzme opozicione klupe, ne planiram svojim glasom ustoličavati bilo koga.
    Last edited by LostInHollywood; 05-07-20 at 21:37.

  17. #392
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    URA ce preuzet i SDP i gradjanske glasove Demokrata. Iznenadjenje ovih izbora.
    URA je stranka na izdisaju. Skupljaju "intelektualce" da im potpišu platformu.

    Kad skupljaš stručnjake van stranke to znači da nemaš da ih stranka nema. Još jedno kukavičje jaje druge familije koja želi da bude na mjestu prve.

  18. #393
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    URA je jedina stranka koja zastupa progresivne Zapadu opoziciono prihvatljive stavove i koja je alternativa DPSu u smislu da ciljaju na iste birace.

    Mislim da skupljaju potpise intelektualaca da bi se profilisali kao gradjanska partija koju podrzavaju emancipovani gradjani za razliku od njihove konkurencije koja mora da salje aktiviste po kucama ala DPS, DF, Demokrate i obecava brda i doline.

    Nemaju bazu kao DF i Demokrate (naslijedili od SNP-a) ili DPS pa se samim tim se i tesko bore na terenu medjutim druga familija ima kapacitet za 15% - to su i dokazali.

  19. #394
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    kad se dps raspadne onda ce opozija ali iz dps da pobijedi nikako drugacije dok je god nacionalizma viva dps

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #395
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    mada Amfi da osnuje politicku stranku ugasio bi pola opozicije hhaha

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  22. #396
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    mada Amfi da osnuje politicku stranku ugasio bi pola opozicije hhaha

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Amfilohije da hoce,davno je mogao imat demohrishcansku stranku,i bio i zvanichno na vlasti,ali shto ce mu to kad...

    Nego ovo sam htio da okachim,ne volim Sadikovica,tj. ide mi na zivce njegov glas i odavno ne pratim njegove emisije,ali ...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/44...udja-i-suzavca
    ...

  23. #397
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    O cemu pricamo mi, procenat tamo-ovamo... Pola drzave nam cine klasicne splacine od ljudi. Mislim, glasat za DPS i SD, kakva fela ljudi to moze? Samo cisti oportunisti i nista roba. A tome kad se doda i velji procenat opozicionih glasaca, koji takodje nisu odmakli sa ljudskovinom... Narod nam je truo, ljudi. Lopovi, splacine, fukare...


  24. #398
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #399
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Za Srbe bi bilo najbolje, ako već ne mogu na vlast doći partije kao Demos, Snp, Demokrate ili DF, da ostane DPS na vlasti. Manje zlo. Bolje i DPS nego Sdp ili još gore URA koja je sastavljena od otvorenih antisrba i bivših članova Dps-a i Sdp-a koji su izvisili za funkcije pa prešli u opoziciju.



    URA je najpodmuklija i najopasnija jer želi na kvarno iskoristiti Srbe da je glasaju. Caro Pavličić potpisao peticiju za crkve da bi pridobio Srbe da ga glasaju, a onda se pravdao kod Šukovića u emisiji da je protiv crkve, treba Srbima pruziti ruku bla bla. Kao da su Srbi krivci pa treba pruziti ruku.

  26. #400
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    453
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Ovo je zadnji voz za opoziciju, ako sad izgube ja mislim da svi treba da idu u penziju i da puste neke mlade ljude da se pokazu.

Page 16 of 487 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •