Page 463 of 487 FirstFirst ... 363413453459460461462463464465466467473 ... LastLast
Results 11,551 to 11,575 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #11551
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Nova srpska demokratija i SNP(tada sa Peđom na čelu) su 2011. godine blokirali izborni zakon za koji je bila potrebna dvotrećinska većina, a koji je bio postavljen kao uslov za početak pregovora Crne Gore sa EU.

    I NSD i SNP su tada pristupanje EU imali u sklopu svoj partijskog programa, tj. pristupanje Crne Gore u EU su držali za strateški cilj, a sami izborni zakon nije bio sporan već je usaglašen između svih partija liše Albanaca koji su tražili garantovana mjesta u parlamentu.

    Nova srpska demokratija i SNP su ga blokirali jer su njegovo usvajanje ucijenili uvođenjem srpskog jezika u škole.
    Kakve veze ima jedno sa drugim? - Nikakve.
    Ali im se otvorila prilika da uslovljavanjem izguraju neki svoj nacionalni intres i stavili su ga ispred strateških državnih intresa koje načelno podržavaju.
    (izborni zakon je na kraju usvojen, nakon što je vlast u pregovorima sa NSD i SNP-om preimenovala predmet u "crnogorski-srpski, bosanski, hrvatski jezik i književnost")

    Očekivati nešto novo od njih sada kad su u prilici da kidišu na 66% izvršne vlasti je jako optimistično.
    Last edited by ASC; 22-09-20 at 15:26.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  3. #11552
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    To je trenutak kad su i napismeno dokazali da pričaju praznu priču kad govore da se primarno zalažu za pravnu državu. Sa druge strane, ubacivanje svega i svačega đe mu nije mjesto nije neuobičajeno ni u drugim državama. Šta sve Amerikanci podmeću u tekstove zakona to je smiješno.

  4. #11553
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ocekuje se reakcija ostalih cinilaca koalicije za buducnost CG ... tek tada se moze imati cijela slika, do tada nista.
    i sto god bilo vise nije realno da Zdravko bude premijer.

  5. #11554
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Cuh sinoc da je vrh in4s-a u ocaju oko poteza DF-a.

    A danas ovo pisu.

    https://www.in4s.net/sta-se-sve-moze...tinska-vecina/
    Sta se desava npr ako se ponove izbori a Krivokapic nece da bude vise na celu liste “Za buducnost CG”? Da li on moze onda samostalno da ide sa nekom svojom listom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #11555
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Svako može da prijavi izbornu listu ako prikupi dovoljno potpisa.

  7. #11556
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Samo śedite sačekajte i budite relaksirani...

  8. #11557
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ni DFu ne odgovara da se ne formira Vlada. Ne treba stvarati takav utisak da im je ok da se do januara prolongira formiranje Vlade.

    Oni sad pritiskaju da uzmu sto vise poluga vlasti. Ja ne sumnjam u Krivokapica, Dritana i Becica da ce se s njima dogovoriti. Risto ce isto ppstrojit DF ako treba. Alternativa ne postoji.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I ja sam mišljenja da je ovo samo politička igranka kako bi probali da uzmu što više pozicija. Na koncu njima je najmanje u interesu da se vlada ne formira i da sve propadne. Jer oni odlično znaju kolika je njihova stvarna podrška. Ne ova o kojoj Tripleta bulazni. Odlično znaju da u slučaju oni budu ti koji će zeznuti nešto oko formiranja vlade (svrgavanja DPS-a) ukopati sebe politički. Da ne pričamo o tome kako bi mogli na odsluženje zatvorske kazne.......

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  10. #11558
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja mislim da je nesto drugo posrijedi, pa neka budem teoreticar zavjere, paranoik, ludak.. Ali ja sam ubijedjen da njima (Medu, Mandi..) gori pod nogama, jer ih je frka sta ce sve da ispliva o njihovih konekcijama sa DPS-om ukoliko ANB ode u neutralne ruke. Kao i veze dva "ljuta protivnika", Mila i Vucica. Da bi postena vlast razoblicila i razotrkila cijelu igranku koje je ovaj mrceni narod taoc vec godinama, decenijama...
    Nije ovo teorija zavjere vec ubjedjenje dobrog dijela opozicije. Zato su i zapeli toliko za ANB i tuzilastvo.

    Sastanak svih lidera je poceo sada u 15h. Do veceras bi se moralo znati sve malo bolje.

  11. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  12. #11559
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    I ovo prepucavanje ce vremenom dosaditi....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  14. #11560
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Nije ovo teorija zavjere vec ubjedjenje dobrog dijela opozicije. Zato su i zapeli toliko za ANB i tuzilastvo.

    Sastanak svih lidera je poceo sada u 15h. Do veceras bi se moralo znati sve malo bolje.
    Тројице носилаца, или свих?

  15. #11561
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    jel prije izbora rečeno da se podržava ideja EKSPERTSKE vlade? od strane Krivokapića i Bečića? jesu li Medojević i Mandić pričali jedno a sad drugo?

    po čemu su nas to zaduži lideri koalicije pa moraju biti u vladi? sem Jokovića i Krivokapića tu dobrog čo’eka nema. treba li Mandić koji pljuje po Crnogorcima i drži onaj sramni govor o Cetinju da bude ministar? ili Medo glavni teoretičar Evrope? Radunović? šta su oni to uradili za vrijeme svog poslaničkog mandata? Mandić koji je sebe proglasio četničkim vojvodom i prijetio oružijem jednom nedeljno. Pedja Bulatović kojem nisu dovoljni milioni koje dobi 2006. godine nego oće i sad i u Vladu

    DF treba da se ugasi a Crnoj Gori da svane više


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prijatelju, to što ti toliko ne voliš DF je tvoj problem. Samo tvoj. Imamo narod koji je izrazio svoju volju. To što su svi podržali ekspertsku vladu ne znači da treba da je sastavlja Dritan. (Ja bih najradije da je Vanja Ć. Sastavlja) Znači kad bi bili pošteni, a dostina niste, trebalo bi da DF na osnovu osvojenih glasova da i toliko predloga za tu ekspertsku vladu. Za koju su lideri sve tri koalicije rekli da može imati političara/eksperta. To što ja i ti imamo mišljenje o Mandiću , Radunoviću itd je druga stvar. Pričamo o izborima, narod je glasao DF (najviše zbog Krivokpića i crkve) i moramo se sa tim složiti. Ako zanemarimo sve DPS mehanizme DF je ubjedljivi pobjednik ovih izbora. I daj skalaj sa tim splačine. Nije u redu. Nisu svi ljudi tamo splačine. Ili su svi koji ne misle kao ti splačine i sa niskim IQ? Prećeruješ.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  17. #11562
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja mislim da je nesto drugo posrijedi, pa neka budem teoreticar zavjere, paranoik, ludak.. Ali ja sam ubijedjen da njima (Medu, Mandi..) gori pod nogama, jer ih je frka sta ce sve da ispliva o njihovih konekcijama sa DPS-om ukoliko ANB ode u neutralne ruke. Kao i veze dva "ljuta protivnika", Mila i Vucica. Da bi postena vlast razoblicila i razotrkila cijelu igranku koje je ovaj mrceni narod taoc vec godinama, decenijama...
    Slazem se sa tobom, lako je do sad bilo, sad kad treba da su svi jednaki i da se o svima sve zna, malo je frka.
    I dobro je prof. Krivokapic rekao u nekom intervju-u kako su Milo i Vucic dva dobra drugara, braca... i to je zasigurno tako isto s.ranje od ljudi.

  18. #11563
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Тројице носилаца, или свих?
    Svih lidera partija i trojice nosilaca.

  19. #11564
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ZmHidOE2unquyA

    Šalta Medo na brzinu. Ocigledno mu je jasno dato do znanja da pripada srpskojd esnici i da zbog toga ne moze u Vladu, pa trci da dokaze suprotno. Kakva mukaaa...


  20. #11565
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,677
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Parlamentarni izbori 2020




    Hmm, sad mi je tek sumnjiv Zdravko sa ovim “Srbijanci” jer ih nije nazvao pravim imenom Srbi, nego kao geografsku odrednicu kao i Crnogorce. Drugim rijecima, Srbijanci i Crnogorci su Srbi, ovo su mi geografske odrednice.
    Isto tako onaj video klip kod Senada Hadzifejzovica je pogresno imenovan jer on nije rekao da nije prosrpski orjentisan nego prosrbijanski, a bosanci posto ne znaju razliku izmedju srpskog i srbijanskog napisali “prosrpski”.
    Sad cete vi rec kako sam ja retardiran kad obracam paznju na detalje ali oni su mnogo bitni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #11566
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,677
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ZmHidOE2unquyA

    Šalta Medo na brzinu. Ocigledno mu je jasno dato do znanja da pripada srpskojd esnici i da zbog toga ne moze u Vladu, pa trci da dokaze suprotno. Kakva mukaaa...
    Zivota mi, vise cijenim Mandica nego njega


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  22. #11567
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ZmHidOE2unquyA

    Šalta Medo na brzinu. Ocigledno mu je jasno dato do znanja da pripada srpskojd esnici i da zbog toga ne moze u Vladu, pa trci da dokaze suprotno. Kakva mukaaa...
    Haha a što je ovo, kakvi su ovo kratki spojevi kroz glavu.

  23. #11568
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post



    Hmm, sad mi je tek sumnjiv Zdravko sa ovim “Srbijanci” jer ih nije nazvao pravim imenom Srbi, nego kao geografsku odrednicu kao i Crnogorce. Drugim rijecima, Srbijanci i Crnogorci su Srbi, ovo su mi geografske odrednice.
    Isto tako onaj video klip kod Senada Hadzifejzovica je pogresno imenovan jer on nije rekao da nije prosrpski orjentisan nego prosrbijanski, a bosanci posto ne znaju razliku izmedju srpskog i srbijanskog napisali “prosrpski”.
    Sad cete vi rec kako sam ja retardiran kad obracam paznju na detalje ali oni su mnogo bitni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Što se mene tiče može bit Srbin Japanac ili Kazahstanac, da vidimo kakve će poteze vući pa ćemo za ostalo lako, nije ni dps za 30 godina uspio da nas urniše do kraja pa neće ni nova vlast.
    Ako se neko boji da će popovi prevaspitat ljude da ne budu ono što misle da su, onda ne treba ni da postoji Crna Gora.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  25. #11569
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Krivokapic je Srbin u sirem smislu, Crnogorac nacionalno. Slican stav kao Momir nekada.

  26. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  27. #11570
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    A što se radi

    https://preokret.info/index.php/2020...-u-crnoj-gori/

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  28. #11571
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Kad nijesu mogli sacekat ni da se vlada sastavi. Sve je poslu u qurac. A sve i da sastave, nadat se da ovi ne razvaljuju za mjesec dva ili tri. Pao Milo proslo 20 dana, prosla euforija ona "Samo da nema DPS-a" pa se sad cesu za glavu i pitaju a dje cemo mi u svemu ovome. Pisi propalo.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. #11572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,832
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Krivokapic je Srbin u sirem smislu, Crnogorac nacionalno. Slican stav kao Momir nekada.
    Može i Japanac bit što se mene tiče, samo da ovu marvu sa sebe neutrališe. Jer ako poklekne i po jednoj tački onog sporazuma (i on i Dritan), džaba smo krečili...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  30. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  31. #11573
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Krivokapic je Srbin u sirem smislu, Crnogorac nacionalno. Slican stav kao Momir nekada.
    ja sam siguran da bi on sve dogovorio za jedan dan pregovora sa Dritanom i Aleksom. smatram da je on za to da se ovaj sistem mijenja. problem su oni koji imaju koristi od ovakvog stanja stvari


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. The Following 5 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  33. #11574
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Sta se krije u OZNI,o prvacima opozicije, pa su se ufatili agencije,po cijenu propasti pobjede.umjesto da puste da se bivsa vlast raspadne do kraja sama od sebe,ovi pisaju po nama , jos nam vjetar duva u lice

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  34. #11575
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Zato su i zapeli toliko za ANB i tuzilastvo.
    Postoji mnogo jednostavnije objasnjenje - liderima DF-a se sudi za ne bas bezazlene zlocine. Imaju priliku da urade nesto povodom toga. Zato su se upravo oni uzjogunili a ne Krivokapic. Hoce svoje guzice da spasavaju. Pitao sam na nekoj od strana, je li vam sad jasno zasto je DF podrzao formiranje manjinske Vlade nakon izbora 2016-e? Zato sto su uhvaceni i to im je bio jedini izlaz. Sad izlaz traze u novoj Vladi.
    Last edited by VanjaTheMan; 22-09-20 at 16:41.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 463 of 487 FirstFirst ... 363413453459460461462463464465466467473 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 10:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 01:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 10:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 18:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •