Page 92 of 487 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast
Results 2,276 to 2,300 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #2276
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja ću baš sa apetitom da zaokružim DF Click image for larger version. 

Name:	saaaaaaaaaaddsds.jpg 
Views:	118 
Size:	12.1 KB 
ID:	168936

  2. #2277
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja mislim da većina nas koji smo van politike, bi trebalo malo da se politički edukujemo, sagledamo kakve su partije na vlasti po EU i shvatimo da sa ovakvim strogo lijevo orjentisanim partijama kod nas nikad u EU nećemo ući.
    Ovo je najbitnije pitanje ako govorimo o ekonomiji. Koja god partija socijalista bila na vlast ođe se ništa ekonomski nabolje neće desiti, jer će svi raditi na tome da se daje neradu ali ne i naći načine kako zaraditi od rada.

  3. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  4. #2278
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Mi moramo da shvatimo da su pitanja oko kojih se zamaramo (zastava, grb, jezik, crkva, himna) čisto kozmetička i usredsredimo na ona glavna.

    1. Zakon o porijeklu imovine i lustracija / nema više nelegalnog bogaćenja na uštrb svih građana Crne Gore. Ko je krao, moraće da odgovara i ukradeno vrati.

    2. Nezavisnost sudstva i tužilaštva / nema više partijskih suđenja, "fioka" slučajeva. Pravda mora da bude brza i Zakon jednak za sve. Bilo kakvo kršenje ustava CG kažnjavati robijom od minimum pet godina.

    3. Potpuna obustava devastacije prirodnih resursa Crne Gore kao što su plaže, zelene površine, planine i posebno rijeke koje su trenutno najviše na udaru. Najveća sramota ovoga naroda... kad se bude pravio neki promo spot ljepota CG snimaćemo cijevi iz dronova

    4. Prestanak kontinuiranog i namjernog siromašenja građana na sjeveru zemlje. Naprotiv, potrebno ih je subvencionisati da tamo ostanu, proizvode i dobiju mogućnost da žive od svog rada. Smanjiti apsurdni uvoz hrane minimum 30% kroz 5 godina

    5. Suzbijanje sive ekonomije i apsolutna kontrola i transparentnost rada Poreske uprave

    Kad ovih 5 stavki rijesimo, dragi prijatelji, zastava, crkva, grb i jezik se dogovaraju za bukvalno 15 minuta

  5. The Following 7 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  6. #2279
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    ....

    Demokrate su po uređenju i vođenju partije preslikani Dps... Kritičko mišljenje niti postoji niti se uvažava, ako se ne slažeš sa vrhom partije odmah si okategorisan kao udbaš, i odbačen... Naravno, i takvi su bolji od Dps-a milion puta, jer nijesu kriminalci i lopovi...

    Ura je jedina prava građanska opcija, druga ne postoji, koliko god se pojedini pokušavali uviti u oblandu...
    ...
    To je dobar opis, Demokrate nemaju d od demokratije, ali nisu kriminalci i jos im nesto znaci data rijec. Ono sto ih cini jedinstvenim na CG politickoj sceni je sto, uprkos nedostatka politickog talenta, rade kao konji. Od ujutru do uvece se ide okolo, prica sa ljudima, rukuje, sastanci, stvaraju odbori.

    Ura mi je puno bliza, ali svaki put pomislim koliko bi to bila popularnija partija da ti normalni i pametni ljudi koji je vode ne shvataju to kao hobi, nego prilegnu malo na rudu kao Demokrate.

  7. #2280
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako je dobro ovo pročitati. Ne zato što mi je df opcija, već zato što ste napadali nekog firumaša koji je kritikovao ovakvo razmišljanje i nazivali ga botom. Dokle god se ovako piše , ja se ne sjekiram za rezultat DPS-a jer ste upravo takvim razmišljanjem njihova jaka potpora.
    DF je ekstrem koji bi trebao da ima tu oko 6-7%. nažalost priličan procenat ljudi se pali na njihovu priču. to su ljudi koji su najviše penala namjestili DPSu. samo bih rekao da su oni prekršili sporazum potpisan tokom protesta pokreta Odupri se. da ljudi iz te partije otvoreno iz Parlamenta huškaju i prizivaju svašta nešto. da su avionom druge države išli da prime instrukcije, da na svakom koraku miniraju MCP, koliko puta su se samo ljudi iz crkve ogradili od njih. na kraju krajeva to su ljudi koji su otvoreno pričali protiv CG i Crnogoraca. a kao šlag na tortu podržavaju ‘demokratiju’ SNS i priču da je položaj Srba bio bolji u NDH nego u CG. njihovi najverniji glasači su taman oni koji su juče bili na onom sramotnom skupu u Beranama. normalni čovjek kome priče o pravoslavlju, jeziku ne pune frižider već on sam svojim radom a pri tome se izjašnjava kao Srbin će svakako glasati prije Demokrate nego njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #2281
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Mi moramo da shvatimo da su pitanja oko kojih se zamaramo (zastava, grb, jezik, crkva, himna) čisto kozmetička i usredsredimo na ona glavna.

    1. Zakon o porijeklu imovine i lustracija / nema više nelegalnog bogaćenja na uštrb svih građana Crne Gore. Ko je krao, moraće da odgovara i ukradeno vrati.

    2. Nezavisnost sudstva i tužilaštva / nema više partijskih suđenja, "fioka" slučajeva. Pravda mora da bude brza i Zakon jednak za sve. Bilo kakvo kršenje ustava CG kažnjavati robijom od minimum pet godina.

    3. Potpuna obustava devastacije prirodnih resursa Crne Gore kao što su plaže, zelene površine, planine i posebno rijeke koje su trenutno najviše na udaru. Najveća sramota ovoga naroda... kad se bude pravio neki promo spot ljepota CG snimaćemo cijevi iz dronova

    4. Prestanak kontinuiranog i namjernog siromašenja građana na sjeveru zemlje. Naprotiv, potrebno ih je subvencionisati da tamo ostanu, proizvode i dobiju mogućnost da žive od svog rada. Smanjiti apsurdni uvoz hrane minimum 30% kroz 5 godina

    5. Suzbijanje sive ekonomije i apsolutna kontrola i transparentnost rada Poreske uprave

    Kad ovih 5 stavki rijesimo, dragi prijatelji, zastava, crkva, grb i jezik se dogovaraju za bukvalno 15 minuta
    Uz ovo dodati i transparentnost u institucijama, da svi znaju dje idu pare itd.

    Kad se ova pitanja srede druze moj nikoga nece interesovati zastava crkva grb i jezik nego ce bit srecni jer zive normalno.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  10. #2282
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    DF je ekstrem koji bi trebao da ima tu oko 6-7%. nažalost priličan procenat ljudi se pali na njihovu priču. to su ljudi koji su najviše penala namjestili DPSu. samo bih rekao da su oni prekršili sporazum potpisan tokom protesta pokreta Odupri se. da ljudi iz te partije otvoreno iz Parlamenta huškaju i prizivaju svašta nešto. da su avionom druge države išli da prime instrukcije, da na svakom koraku miniraju MCP, koliko puta su se samo ljudi iz crkve ogradili od njih. na kraju krajeva to su ljudi koji su otvoreno pričali protiv CG i Crnogoraca. a kao šlag na tortu podržavaju ‘demokratiju’ SNS i priču da je položaj Srba bio bolji u NDH nego u CG. njihovi najverniji glasači su taman oni koji su juče bili na onom sramotnom skupu u Beranama. normalni čovjek kome priče o pravoslavlju, jeziku ne pune frižider već on sam svojim radom a pri tome se izjašnjava kao Srbin će svakako glasati prije Demokrate nego njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Čekaj, kako ti ne smeta BS, Đeljošaj, hrvatski ektremizam koji je duboko ukorijenjen kod glasača , već samo pominjete DF? Ja mislim lučno da je DF kakav god bio, mala maca za SDP fašiste i mnoge pritajene likove u URA-i . Nemam ništa sa četnicima ali mi je presmiješno pominjanje jučerašnjeg skupa , a ćutat o komitskim skupovima... Ja mislim da partije poput URA-e su najbolji potezi DPS-a. Pitajte Pajovića...

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  12. #2283
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Ponekad se začudim sam sebi što dozvoljavam da me DPS iznenadi time što im ništa nije ispod časti, kao danas u Beranama. Nevjerovatna jedna skupina ljudi.

  13. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  14. #2284
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Mi moramo da shvatimo da su pitanja oko kojih se zamaramo (zastava, grb, jezik, crkva, himna) čisto kozmetička i usredsredimo na ona glavna.

    1. Zakon o porijeklu imovine i lustracija / nema više nelegalnog bogaćenja na uštrb svih građana Crne Gore. Ko je krao, moraće da odgovara i ukradeno vrati.

    2. Nezavisnost sudstva i tužilaštva / nema više partijskih suđenja, "fioka" slučajeva. Pravda mora da bude brza i Zakon jednak za sve. Bilo kakvo kršenje ustava CG kažnjavati robijom od minimum pet godina.

    3. Potpuna obustava devastacije prirodnih resursa Crne Gore kao što su plaže, zelene površine, planine i posebno rijeke koje su trenutno najviše na udaru. Najveća sramota ovoga naroda... kad se bude pravio neki promo spot ljepota CG snimaćemo cijevi iz dronova

    4. Prestanak kontinuiranog i namjernog siromašenja građana na sjeveru zemlje. Naprotiv, potrebno ih je subvencionisati da tamo ostanu, proizvode i dobiju mogućnost da žive od svog rada. Smanjiti apsurdni uvoz hrane minimum 30% kroz 5 godina

    5. Suzbijanje sive ekonomije i apsolutna kontrola i transparentnost rada Poreske uprave

    Kad ovih 5 stavki rijesimo, dragi prijatelji, zastava, crkva, grb i jezik se dogovaraju za bukvalno 15 minuta
    Nikad se ovo nece desiti, sve dok se vlast u CG ne promjeni makar 3 puta.
    Sto znaci da mi sto pisemo po ovom forumu cemo biti u dubokoj starosti, ili mozda necemo docekati, da se ovo desi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  15. #2285
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    DF je ekstrem koji bi trebao da ima tu oko 6-7%. nažalost priličan procenat ljudi se pali na njihovu priču. to su ljudi koji su najviše penala namjestili DPSu. samo bih rekao da su oni prekršili sporazum potpisan tokom protesta pokreta Odupri se. da ljudi iz te partije otvoreno iz Parlamenta huškaju i prizivaju svašta nešto. da su avionom druge države išli da prime instrukcije, da na svakom koraku miniraju MCP, koliko puta su se samo ljudi iz crkve ogradili od njih. na kraju krajeva to su ljudi koji su otvoreno pričali protiv CG i Crnogoraca. a kao šlag na tortu podržavaju ‘demokratiju’ SNS i priču da je položaj Srba bio bolji u NDH nego u CG. njihovi najverniji glasači su taman oni koji su juče bili na onom sramotnom skupu u Beranama. normalni čovjek kome priče o pravoslavlju, jeziku ne pune frižider već on sam svojim radom a pri tome se izjašnjava kao Srbin će svakako glasati prije Demokrate nego njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I DPS je ekstrem pa ima 41 % po zadnjim izborima, o cemu pricas ti druze? Samo Srba ima ekstremista? Samo oni cetnici juce sto su bili na skup glasasju DF? Suplja prica totalno, zasto Srbin ne moze da bude dobar covjek, obrazovan, dobar komsija? Sto je ta satanizacija Srba konstantno i svi se stavljaju u isti kos? Evo ja cu da glasam za DF a ne idem na cetnicke skupove niti prizivam nikakve ratove, sto je problem? Pa nisu ni u taj DF sve losi ljudi,evo po prici ispade kao da nas je sve Hitler pravio.Lose je to da se vidi samo ekstremizam kod Srba a kad se na Cetinje pjeva branicemo ovih dana Crnu Goru od dusmana, i da se ocu Gojko ne da da proseta od manastira do crkve na Cipuru 100 metara, to je ok, tako Milo i Dps kazu... Nema gradjanske Crne Gore,bas nema jer je Milo krenuo u projekat kao sto su Hrvati radili, hoce da pravi nacionalnu drzavu, cilj mu je da sledece godine na popis bude preko 50 % Crnogoraca a da Srbe smanji, i sto ja treba da radim, da podrzim tu politiku? Da se pravi gradjanska drzava ali da se Srbima sve oduzme je li? Kako da ne. - Click image for larger version. 

Name:	saddasdasdas.jpg 
Views:	74 
Size:	10.3 KB 
ID:	168940
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nas-posvadjati Evo prekreceni grafiti u Berane
    Last edited by George Jung; 09-08-20 at 15:52.

  16. #2286
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Čekaj, kako ti ne smeta BS, Đeljošaj, hrvatski ektremizam koji je duboko ukorijenjen kod glasača , već samo pominjete DF? Ja mislim lučno da je DF kakav god bio, mala maca za SDP fašiste i mnoge pritajene likove u URA-i . Nemam ništa sa četnicima ali mi je presmiješno pominjanje jučerašnjeg skupa , a ćutat o komitskim skupovima... Ja mislim da partije poput URA-e su najbolji potezi DPS-a. Pitajte Pajovića...
    odje je riječ o DFu bila. smeta mi svakakav ekstremizam pa bio on sa ove ili one strane. ja ne mogu ništa što ljudi misle da su ljudi koji su dio URE prijateni mrzitelji, pojma nemam na osnovu čega to temelje, no aj sad. URA nikakve veze nema sa DPSom, evo u Budvi je poslanik iz redova DFa odredio novu većinu. no eto normalna partija, normalna priča pa je svi napadaju. čak i ove ‘smiješne’ mim strane po fbu koliko čitam ih ne gotive. bilo šta što je normalno odje ne prolazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #2287
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    odje je riječ o DFu bila. smeta mi svakakav ekstremizam pa bio on sa ove ili one strane. ja ne mogu ništa što ljudi misle da su ljudi koji su dio URE prijateni mrzitelji, pojma nemam na osnovu čega to temelje, no aj sad. URA nikakve veze nema sa DPSom, evo u Budvi je poslanik iz redova DFa odredio novu većinu. no eto normalna partija, normalna priča pa je svi napadaju. čak i ove ‘smiješne’ mim strane po fbu koliko čitam ih ne gotive. bilo šta što je normalno odje ne prolazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo ja ne mislim da je Dritan Abazovic pritajeni mrzitelj ali nije ni da ih nema tipa onaj Filip Adzic mi je slicniji Ranku Krivokapicu no Dritanu po stavovima, pa ne stavljam citavu URU u isti kos da su svi mrzitelji. Isto tako mislim ni da Milan Knezevic nije mrzitelj bilo koga, eto tako u svakoj stranci ima neko ko nam se manje ili vise svidja, evo ja se ne cudim sto ljudi glasaju DPS,SDP,SD, pa tako neka se ni meni ne cudi niko sto glasam DF ... Izadjite malo kroz narod, ne moze se misljenje formirati samo na osnovu onoga sto se pise po forumu 20 ljudi.
    Last edited by George Jung; 09-08-20 at 15:58.

  18. #2288
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    odje je riječ o DFu bila. smeta mi svakakav ekstremizam pa bio on sa ove ili one strane. ja ne mogu ništa što ljudi misle da su ljudi koji su dio URE prijateni mrzitelji, pojma nemam na osnovu čega to temelje, no aj sad. URA nikakve veze nema sa DPSom, evo u Budvi je poslanik iz redova DFa odredio novu većinu. no eto normalna partija, normalna priča pa je svi napadaju. čak i ove ‘smiješne’ mim strane po fbu koliko čitam ih ne gotive. bilo šta što je normalno odje ne prolazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sve ok ali ajde pošteno kaži kada si ti i mnogi od vas koji simpatišete URA-u ikad ovoliko napadali BS, SDP, HGI, mnoge eksremne političare albanskih partija koji su otvoreno pokazali svoje snove?

  19. #2289
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Istoricar prije 10 godina, savjetnik u vladi, direktor zavoda za intelektualnu svojinu.


    Kad govori o Srbima u Crnoj Gori, Darko Šuković tvrdi da su „oni samo politički Srbi“

    Djukanovic o zaposljavanju Srba u drzavnoj upravi: "zato nije realno očekivati od Crne Gore da širi prostor za rad u državnim organima građanima koji pristaju da po političkom pozivu deluju suprotno nacionalnim interesima Crne Gore“.

    Primjera raznih price o ********ma i politickim Srbima ima na desetine.



    Degutatno je traziti da se ne prica o crnogorskim nacionalistima samo zato sto postoje nacionalisti sa druge strane.
    Daj molim te, ovo si ti dodao "o zaposljavanju Srba". Djukanović je rekao da "građani Crne Gore, bilo koje nacionalnosti" ne mogu bit zapošljeni u državne organe ako rade suprotno nacionalnim interesima Crne Gore. Ja sam te pitao da mi daš neku izjavu ljudi iz vladajućeg DPS-a da uporedimo njihov crnogorski nacionalizam sa izjavama srpskih nacionalista poput Amfilohija dje kaže da su Crnogorski "komunistički nakot" i ti ovakav post objavljuješ. Ovo što radiš je spinovanje i podmećanje.

  20. #2290
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SokoGrad View Post
    Daj molim te, ovo si ti dodao "o zaposljavanju Srba". Djukanović je rekao da "građani Crne Gore, bilo koje nacionalnosti" ne mogu bit zapošljeni u državne organe ako rade suprotno nacionalnim interesima Crne Gore. Ja sam te pitao da mi daš neku izjavu ljudi iz vladajućeg DPS-a da uporedimo njihov crnogorski nacionalizam sa izjavama srpskih nacionalista poput Amfilohija dje kaže da su Crnogorski "komunistički nakot" i ti ovakav post objavljuješ. Ovo što radiš je spinovanje i podmećanje.
    Dovoljno je sto se Miras Dedeic slikao sa ustasama na hrvatskoj televiziji, ili to treba da shvatimo kao prijateljski gest a ? Malo su nas poklali u 2 svjetskom ratu nego to se ne broji jel da?

  21. #2291
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja mislim da većina nas koji smo van politike, bi trebalo malo da se politički edukujemo, sagledamo kakve su partije na vlasti po EU i shvatimo da sa ovakvim strogo lijevo orjentisanim partijama kod nas nikad u EU nećemo ući.
    Ovo je najbitnije pitanje ako govorimo o ekonomiji. Koja god partija socijalista bila na vlast ođe se ništa ekonomski nabolje neće desiti, jer će svi raditi na tome da se daje neradu ali ne i naći načine kako zaraditi od rada.
    O ovome ce se u Crnoj Gori mozda pricati 2050.

    Stvarno je nevjerovatno da su apsolutno sve partije u istom socijalnom fazonu sem nacionalnih podjela i apsolutno bez ideje za kreiranje nove vrijednosti.

  22. The Following User Says Thank You to koronas For This Useful Post:


  23. #2292
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja mislim da većina nas koji smo van politike, bi trebalo malo da se politički edukujemo, sagledamo kakve su partije na vlasti po EU i shvatimo da sa ovakvim strogo lijevo orjentisanim partijama kod nas nikad u EU nećemo ući.
    Ovo je najbitnije pitanje ako govorimo o ekonomiji. Koja god partija socijalista bila na vlast ođe se ništa ekonomski nabolje neće desiti, jer će svi raditi na tome da se daje neradu ali ne i naći načine kako zaraditi od rada.

    Ovo je pravi osvrt na stanje u kojem se nalazimo.


    Lijeve partije su decenijski problem. One proizvode uhljebe i neradnike. Ne može svako da živi dobro i ima platu. Jedno je socijalna pomoć da se čovjek prehrani a drugo je
    davati veliku platu na lijepe oči.
    Ne krade se u Crnoj Gori ni mrvicu koliko se priča. Ali zato se plaćaju uhljebi i zaslužni pojedinci mnogo više nego što se priča.Troše se stotine miliona na pomoćnike, sekretare, administraciju, konzule i ostale zaslužne tipove.
    Ubiće nas neradnici i prekobrojni koji primaju platu zbog partijskih zasluga ili veze.


    Više bi nam se isplatilo da se svakom članu DPS i drugih vladajućih partija dalo jednokratno 50 000 eura nego što im se mora davati mjesečno 500 i više eura a nakon toga penzija.

  24. The Following User Says Thank You to nescafe10 For This Useful Post:


  25. #2293
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    odje je riječ o DFu bila. smeta mi svakakav ekstremizam pa bio on sa ove ili one strane. ja ne mogu ništa što ljudi misle da su ljudi koji su dio URE prijateni mrzitelji, pojma nemam na osnovu čega to temelje, no aj sad. URA nikakve veze nema sa DPSom, evo u Budvi je poslanik iz redova DFa odredio novu većinu. no eto normalna partija, normalna priča pa je svi napadaju. čak i ove ‘smiješne’ mim strane po fbu koliko čitam ih ne gotive. bilo šta što je normalno odje ne prolazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Budva, uh...
    Ako ćemo korektno, kada je to uradio nije bio član DF-a (PZP-a), već kao nezavisni odbornik.
    Ali da odbornik DF-a glasa sa DPS-om o daljem uništavanju Budve (protiv obaranja DUP Budva centar i DUP Bečići) to je, recimo, normalno.
    URA je imala razloga za nezadovoljstvo (sve je to izneseno mnogo puta) pa joj nije palo na um da vrati DPS u Budvi, no, dobro...

    Sent from my Motorola 8400

  26. #2294
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja mislim da većina nas koji smo van politike, bi trebalo malo da se politički edukujemo, sagledamo kakve su partije na vlasti po EU i shvatimo da sa ovakvim strogo lijevo orjentisanim partijama kod nas nikad u EU nećemo ući.
    Ovo je najbitnije pitanje ako govorimo o ekonomiji. Koja god partija socijalista bila na vlast ođe se ništa ekonomski nabolje neće desiti, jer će svi raditi na tome da se daje neradu ali ne i naći načine kako zaraditi od rada.
    O cemu to pricas, majke ti? Kakve crna ljevica i socijalizam u Crnoj Gori? To postoji samo u partijskim programima i imenima partija. Sustinski kod nas vlada pokvareni kapitalizam. Pogledaj samo kolike poreze placamo i svakakve stavke koje nam stavljaju po racunima, poput gubitaka na mrezi. Velikim kompanijama se oprastaju porezi i druge obaveze do tog nivoa da smo poceli otvoreno da diskriminisemo na racun velikih hotela za koje vaze manje poreske stope. Da ne pricamo o krsenju prava radnika, sto je kod nas apsolutna norma, a u socijalistickim zemljama bi tako nesto trebalo da je nezamislivo. Mogli bi do prekosjutra ovdje da ostanemo kad bi krenuli da nabrajamo sve anti-socijalisticke mjere koje su na snazi. Ova bagra sto radi po drzavnim organima nije rezulstat socijalizma, nego najobicnijeg nepotizma i ekonomski slabe politike vlasti koja je slaba upravo zato sto je orijentisana samo ka kratkorocnim interesima nekolicine najbogatijih naustrb ogromne vecine.
    Last edited by VanjaTheMan; 09-08-20 at 16:15.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  28. #2295
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja mislim da većina nas koji smo van politike, bi trebalo malo da se politički edukujemo, sagledamo kakve su partije na vlasti po EU i shvatimo da sa ovakvim strogo lijevo orjentisanim partijama kod nas nikad u EU nećemo ući.
    Ovo je najbitnije pitanje ako govorimo o ekonomiji. Koja god partija socijalista bila na vlast ođe se ništa ekonomski nabolje neće desiti, jer će svi raditi na tome da se daje neradu ali ne i naći načine kako zaraditi od rada.
    DPS (Demokratska Partija Socijalista) i SD (SocijalDemokrate) samo u nazivu imaju lijeva (socijalna) stremljenja, sve je u tim partijama potpuno suprotno. Od načina organizacije, sistema funkcionisanja, raspodjele moći to su desničarske organizacije (gdje pripadnost nekoj naciji nije bitna već je bitna partijska pripadnost). Od EU smo dalje nego prije 10 god. kada smo počeli pregovore, ali ne zbog socijalne politike (koje uopšte nema) već zbog zarobljenog sistema koji funkcioniše na gore opisani način.

    Sent from my Motorola 8400

  29. #2296
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    U Švajcarskoj ili Njemačkoj je nezamislivo da nekog zaposle na radno mjesto koje nije potrebno i nema šta raditi, a da prima prosječnu platu 2500 eura, ide mu radni staž i sjutra penziju. Tako nešto je potpuno isključeno u tim sistemima.


    S druge strane, u Švajcarskoj i Njemačkoj nema ni teoretske šanse da budeš gladan. Ali ništa više od toga. Socijalne službe daju pomoć u visini hrane, ili plaćaju obroke u kuhinjama ili varijanta daju hranu na ruke. Oslobadjaju od komunalija nezaposlene(voda i struja).
    Crna Gora je bolja od Švajcarske po pitanju socijalne pravde za dio stanovništva. U Švajcarskoj nezaposleni dobiju hranu i komunalije a u Crnoj Gori im izmisle radno mjesto i mjesečno im daju od 500 do 1500 eura.

    Čoek ne zna što dolazi na posao a prima 800 eura i ide mu radni staž. Only in Montenegro i SFRJ.

  30. The Following 6 Users Say Thank You to nescafe10 For This Useful Post:


  31. #2297
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    DPS je strogo interesna grupacija. Posmatrajte je kao piramidalnu semu ili organizovanu kriminalnu grupu, sve ide ka vrhu dok njihov plebs ubira mrvice (plata 400-600e).
    SDP i SD je ultranacionalisticka partija koja bi sve Srbe na voz za Beograd (iako su to ljudi korenima iz CG i nemaju sa Srbijom nista), a i isto bi uradila i sa hrvatima i albancima kad se obracuna sa prvima. Takodje su im i Bosnjaci trn u oku, jer okle Bosnjak kada Bosnu ocima nije vidio (parafraziram rijeci njihovog clanstva).
    DF su isto nacionalisti, bastine neke vrijednosti do 18-19 vjeka, a i oni bi rado malo obrstili drzavnu kasu da im se moze (kao DPS).
    Demokrate i URA, tu je i SNP, vide CG kao mjesto za sve. Mozda bi i njima oslacala vlast, ali za pocetak mislim da bi uradili bolji posao za narod neko ovi gore navedeni.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  32. The Following 3 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  33. #2298
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    DPS je strogo interesna grupacija. Posmatrajte je kao piramidalnu semu ili organizovanu kriminalnu grupu, sve ide ka vrhu dok njihov plebs ubira mrvice (plata 400-600e).



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

    Nisu to mrvice. Plata od 500 eura za čitav radni vijek državu košta bruto 400 000 eura. Sa penzijom to ide na preko 500 000 eura. To je taj sistem iz SFRJ koji je Tito uspostavio a Milo nastavio.
    Nemoj ga otpuštati sa posla, greote, naš zaslužni član, borac, mora svako da prima platu.

    Ne mora da prima platu. Daj mu da jede ako je neprofitabilan ili mu je nepotrebno radno mjesto.
    Last edited by nescafe10; 09-08-20 at 17:08.

  34. #2299
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Posto je prica o 'gradjanskim' i 'nacionalnim' partijama uzela maha, moze li neko da mi objasni kako su to partije nacionalnih Crnogoraca 'gradjanske', a sve ostale su nacionalne?
    Pa imamo URA-u, SDP - dje su iskljucivo nacionalni Crnogorci (ponedje se nadje ili Albanac ili Bosnjak/musliman - ali nikako Srbin - njima je zabranjeno), a DF, Albanske partije, HGI ... su nacionalne.
    Znaci samo Crnogorci imaju pravo na naziv 'gradjanski', a svi ostalu su retrogradni ili nacionalni.
    Jedina po meni istinski gradjanka partija su Demokrate - tu ima i Crnogoraca i Srba i Muslimana i Albanaca ..., tako da bi nacionalno Crnogorske partije - koje se nazivaju 'gradjanskim' trebalo malo da smanje tu pricu ili da stvarno postanu gradjanske.
    Ili se gradjanksim smatraju partije koje ne interesuju duhovna pitanja i tradicija vec iskljucivo materijalno? ako je to u pitanju onda ok URA-a i SDP su najgradjanskije partije na sceni.
    Ali u tom slucaju nemamo podjelu na 'nacionalne' i 'gradjanske' - nego na konzervativne i liberalne.
    Moramo prvo nauciti znacenje nekih pojmova pa tek onda praviti klasifikacije odredjenih stranaka i ideologija.

  35. The Following User Says Thank You to djordjije For This Useful Post:


  36. #2300
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Posto je prica o 'gradjanskim' i 'nacionalnim' partijama uzela maha, moze li neko da mi objasni kako su to partije nacionalnih Crnogoraca 'gradjanske', a sve ostale su nacionalne?
    Pa imamo URA-u, SDP - dje su iskljucivo nacionalni Crnogorci (ponedje se nadje ili Albanac ili Bosnjak/musliman - ali nikako Srbin - njima je zabranjeno), a DF, Albanske partije, HGI ... su nacionalne.
    Znaci samo Crnogorci imaju pravo na naziv 'gradjanski', a svi ostalu su retrogradni ili nacionalni.
    Jedina po meni istinski gradjanka partija su Demokrate - tu ima i Crnogoraca i Srba i Muslimana i Albanaca ..., tako da bi nacionalno Crnogorske partije - koje se nazivaju 'gradjanskim' trebalo malo da smanje tu pricu ili da stvarno postanu gradjanske.
    Ili se gradjanksim smatraju partije koje ne interesuju duhovna pitanja i tradicija vec iskljucivo materijalno? ako je to u pitanju onda ok URA-a i SDP su najgradjanskije partije na sceni.
    Ali u tom slucaju nemamo podjelu na 'nacionalne' i 'gradjanske' - nego na konzervativne i liberalne.
    Moramo prvo nauciti znacenje nekih pojmova pa tek onda praviti klasifikacije odredjenih stranaka i ideologija.
    Oko URE...
    Maja Kostić ih je podržala, valjda ćerka Branka Kostića, Šćekić karikaturista. Rekoše mi da je i ova Mara Šćepanović srpkinja, mada meni je iskreno svejedno jel neko Srbin ili Crnogororac dok ne skrene u ekstreme.... a ekstremi mi smetaju i jedni i drugi..

    Ovim ne sporim gradjanski profil demokrata, da se razumijemo.

    SDP i URA ne mogu u isti koš nikako.... a stavovi i oko spornog zakona o vjeroispovjesti su bitno različiti kod ta dva aktera političke scene. SDP glasao za, a URA je za povlačenje istog iako smatra da se te stvari trebaju regulisati modernim zakonom.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-08-20 at 17:36.

Page 92 of 487 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •