Page 68 of 487 FirstFirst ... 185864656667686970717278118168 ... LastLast
Results 1,676 to 1,700 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #1676
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ja bih ovima te su im zastave najbitnija stvar u državi podijelio iste. i onda kad zagusti neka ih izvade iz frižidera, jer ono


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #1677
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Na'mpade mi zasto kad teze da razviju IT sektor nisu uveli elektronsko glasanje...no i ja sanjam haha
    Kakvo crno elektronosko glasanje... Ne moraš mi vjerovat' na riječ, proguglaj malo. Sređene i civilizovane države kubure sa tim sistemima i njihovom implementacijom, i u pitanju je jako loša ideja iz mnogo razloga. Kod nas bi to tek bio haos i problem. Daleko smo od toga da elektronsko glasanje bude dobra ideja, i u teoriji, a kamoli u praksi.

    Generalni savjet je bježi od digitalizacije đe god je to moguće, jer uz neupitni broj pogodnosti i olakšanja, dolaze i žestoki problemi vezani za privatnost, sigurnost, regularnost i slično.



    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Evo Draginja kaže da mogu da dovedu do povećanja prosječne zarade na 700€ do kraja mandata.
    Kaže i da će stati na putu korupciji i kriminalu, no je učinkom demantuje, ni manje ni više, muž.

  4. #1678
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pitanja:

    Kako u narednih 4 godine smanjiti broj ljudi u administraciji za 30% makar?
    Kako unaprijediti kvalitet administracije?
    Kako smanjiti javni dug na 70%?
    Kako povecati prosjecnu platu na 750e?
    Kako povecati prosjecnu penziju na 500e?
    Kako kreirati jos 100 000 poslova u privatnom sektoru?
    Kako dovrsiti ovaj auto put?
    Kako unaprijediti ostalu putnu mrezu u CG?
    Kako popraviti stanje u zdravstvu?
    Kako popraviti stanje u skolstvu?

    Pitanja za pocetak. Kad ovo rijesimo mozemo se poceti baviti crkvom, ko je za nato a ko za varsavski pakt, ko je za srbiju a ko za kosovo, ko je za eu, a ko za pakt nesvrstavih.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Uz ovo zaboravih pomenuti proces lustracije, donijeti zakon o porijeklu imovine, blokirati istu svima dok ne mognu da dokazu kako su stekli kule i gradove. Ovaj proces bi nas u isto vrijeme gurnuo ka EU, tako sto bi odblokirali zarobljeno sudstvo i tuzilastvo. Pocistili bi i policiju od kriminogenih pojedinaca na vrhu. Svanulo bi nam konacno kad bi ovo sproveli u djelo.

  5. #1679
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Kakvo crno elektronosko glasanje... Ne moraš mi vjerovat' na riječ, proguglaj malo. Sređene i civilizovane države kubure sa tim sistemima i njihovom implementacijom, i u pitanju je jako loša ideja iz mnogo razloga. Kod nas bi to tek bio haos i problem. Daleko smo od toga da elektronsko glasanje bude dobra ideja, i u teoriji, a kamoli u praksi.

    Generalni savjet je bježi od digitalizacije đe god je to moguće, jer uz neupitni broj pogodnosti i olakšanja, dolaze i žestoki problemi vezani za privatnost, sigurnost, regularnost i slično.



    Kaže i da će stati na putu korupciji i kriminalu, no je učinkom demantuje, ni manje ni više, muž.
    Slazem se da bi kod nas bilo zloupotrebe,no eto palo mi je na pamet tada.
    A shto se makar ne organizuje u vishe dana,kao shto je bilo u Makedoniji...?
    Ovi uslovi,sa ovoliko inficiranih na malom broju uzorka,za nekog iz rizichne grupe...ne,hvala.
    ...

  6. #1680
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Uz ovo zaboravih pomenuti proces lustracije, donijeti zakon o porijeklu imovine, blokirati istu svima dok ne mognu da dokazu kako su stekli kule i gradove. Ovaj proces bi nas u isto vrijeme gurnuo ka EU, tako sto bi odblokirali zarobljeno sudstvo i tuzilastvo. Pocistili bi i policiju od kriminogenih pojedinaca na vrhu. Svanulo bi nam konacno kad bi ovo sproveli u djelo.
    E zbog ovoga,velikoj vecini na bilo koojoj strani ne odgovara promjena,niti ce se desit...sprdanje ce se nastavit i to je tako,nazalost.
    ...

  7. #1681
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Slazem se da bi kod nas bilo zloupotrebe,no eto palo mi je na pamet tada.
    A shto se makar ne organizuje u vishe dana,kao shto je bilo u Makedoniji...?
    Ovi uslovi,sa ovoliko inficiranih na malom broju uzorka,za nekog iz rizichne grupe...ne,hvala.
    Sve regularna pitanja, i regularan strah, bar po meni. Apsolutno ne bih dao sebi za pravo da nagovaram nekoga da izlazi na izbore ako smatra da nije bezbjedno za njega ili bližnje, i taj strah smatram opravdanim, zato se i pitam kako će to uticati na izlaznost, a kako će izlaznost uticati na rezultate. Biće i donekle komično gledati trenutnu vlast kako se batrga da što više opozicionara ostane kući zbog pandemije, a s druge strane kako istovremeno tvrdi da je sve regularno i bezbjedno kada se radi o njihovim glasačima.

    Apstiniranje iz političkih razloga mi nije jasno, i nikada mi neće biti jasno, mada je to više puta prežvakana tema na Forumu. Kako neko može da prati politiku, podržava demokratiju i sređenost, a istovremeno da baci istorijsko pravo i priznanje da je misleća osoba u kantu za smeće, pravdajući odluku činjenicom da niko nije savršen i da mu se izbor ne sviđa će mi zauvjek biti nepoznanica.
    Druga priča je organizovani bojkot, i o tome sam se raspravljao neđe, mislim sa Gandom. Ali individualni i sporadični bojkot je zaista nešto što se meni izgleda nikako ne može objasniti.

  8. #1682
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    A kakvi bojkot da ochekujesh,od koga ha ha,a zamisli da sjutra dodje zaista do promjene,a to bi se poshibali izmedju sebe za mjesta pomocnika a ne shto drugo.
    ...

  9. #1683
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    E zbog ovoga,velikoj vecini na bilo koojoj strani ne odgovara promjena,niti ce se desit...sprdanje ce se nastavit i to je tako,nazalost.
    Ovo je jedini uslov da mi mozemo naprijed. Sanaderizacija i Agrokorizacija se moraju odraditi.
    Inace... Alternativa je mracna a krece vec sledeci mjesec...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. #1684
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Sve regularna pitanja, i regularan strah, bar po meni. Apsolutno ne bih dao sebi za pravo da nagovaram nekoga da izlazi na izbore ako smatra da nije bezbjedno za njega ili bližnje, i taj strah smatram opravdanim, zato se i pitam kako će to uticati na izlaznost, a kako će izlaznost uticati na rezultate. Biće i donekle komično gledati trenutnu vlast kako se batrga da što više opozicionara ostane kući zbog pandemije, a s druge strane kako istovremeno tvrdi da je sve regularno i bezbjedno kada se radi o njihovim glasačima.

    Apstiniranje iz političkih razloga mi nije jasno, i nikada mi neće biti jasno, mada je to više puta prežvakana tema na Forumu. Kako neko može da prati politiku, podržava demokratiju i sređenost, a istovremeno da baci istorijsko pravo i priznanje da je misleća osoba u kantu za smeće, pravdajući odluku činjenicom da niko nije savršen i da mu se izbor ne sviđa će mi zauvjek biti nepoznanica.
    Druga priča je organizovani bojkot, i o tome sam se raspravljao neđe, mislim sa Gandom. Ali individualni i sporadični bojkot je zaista nešto što se meni izgleda nikako ne može objasniti.
    Mislice neko da se sprdam,ali nimalo mi nije do sprdnje,zashto ne organizovati glasanje na otvorenom,ima li ko da to predlozi...?
    ...

  11. #1685
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Mislice neko da se sprdam,ali nimalo mi nije do sprdnje,zashto ne organizovati glasanje na otvorenom,ima li ko da to predlozi...?
    Pravo da ti kažem, nisam siguran, i ne bi me čudilo da odrade to makar na dijelu biračkih mjesta. Mada zamisli dodatnu brigu oko obezbjeđenja recimo, ili još banalnije, neko neočekivano nevrijeme. Mada, i ovo nije nagovaranje, ne razumijem toliku brigu što se tiče glasanja, u odnosu na odlaženje u supermarket recimo. Dezinfekcija ruku na ulazu i izlazu, svi maske, konstantana dezinfekcija površina u kabini itd. Ne vidim da je opasnije od odlaska na pumpu ili u pekaru. Nisu biračka mjesta baš toliko velika, ne dolazi se u kontakt sa ništa većim brojem ljudi nego u nekoj većoj prodavnici, čak i naprotiv. Nisam siguran da je ikada bilo više od 10-15 ljudi istovremeno na biračko mjesto na koje ja glasam, brojeći i glasače i kompletno "osoblje".

  12. #1686
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Pravo da ti kažem, nisam siguran, i ne bi me čudilo da odrade to makar na dijelu biračkih mjesta. Mada zamisli dodatnu brigu oko obezbjeđenja recimo, ili još banalnije, neko neočekivano nevrijeme. Mada, i ovo nije nagovaranje, ne razumijem toliku brigu što se tiče glasanja, u odnosu na odlaženje u supermarket recimo. Dezinfekcija ruku na ulazu i izlazu, svi maske, konstantana dezinfekcija površina u kabini itd. Ne vidim da je opasnije od odlaska na pumpu ili u pekaru. Nisu biračka mjesta baš toliko velika, ne dolazi se u kontakt sa ništa većim brojem ljudi nego u nekoj većoj prodavnici, čak i naprotiv. Nisam siguran da je ikada bilo više od 10-15 ljudi istovremeno na biračko mjesto na koje ja glasam, brojeći i glasače i kompletno "osoblje".
    Moraćeš da skineš masku da bi utvrdili da si to ti. Ako toga ne bude, opalaa

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  13. #1687
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Pravo da ti kažem, nisam siguran, i ne bi me čudilo da odrade to makar na dijelu biračkih mjesta. Mada zamisli dodatnu brigu oko obezbjeđenja recimo, ili još banalnije, neko neočekivano nevrijeme. Mada, i ovo nije nagovaranje, ne razumijem toliku brigu što se tiče glasanja, u odnosu na odlaženje u supermarket recimo. Dezinfekcija ruku na ulazu i izlazu, svi maske, konstantana dezinfekcija površina u kabini itd. Ne vidim da je opasnije od odlaska na pumpu ili u pekaru. Nisu biračka mjesta baš toliko velika, ne dolazi se u kontakt sa ništa većim brojem ljudi nego u nekoj većoj prodavnici, čak i naprotiv. Nisam siguran da je ikada bilo više od 10-15 ljudi istovremeno na biračko mjesto na koje ja glasam, brojeći i glasače i kompletno "osoblje".
    U vecoj prodavnici,tipa Idea u Gintash,maximalno se dostanciram,na kasi dje bash ima mozda najvishe dvoje ispred na distanci...
    Na izbornom mjestu zna biti i po 20 ljudi,e sad da li cu da gatam da se okrecem iza sebe ili da gledam nose li svi iz komisije maske kako treba,pridrzavaju li se mjera,ko je prije mene ishao u kabinu,itd,itd.
    Sad mi mozesh napisat ustani pa glasaj medju prvima,ali tu je i dalje crv jer svjesni smo da zarazeni kriju kontakte,da je ovo uzelo maha,nikako da stane,zato se i ptam zashto ne organizovati u nekoliko dana...
    ...

  14. #1688
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Moraćeš da skineš masku da bi utvrdili da si to ti. Ako toga ne bude, opalaa
    To traje sekundu, spustiš masku do brade, oni klimnu glavom, i vratiš masku. Isto se trenutno radi na aerodromima. Pretpostavljam i da će između glasača i komisije biti pleksiglas sa par proreza, tako da taj rizik ne bi trebao da igra neku ulogu.

    Opet, pričam laički i ne nagovaram nikoga da izlazi ako ga je strah. Ne pada mi na pamet na dušu da nosim ni nečiju povišenu temperaturu, a kamoli šta gore.

  15. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  16. #1689
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    U vecoj prodavnici,tipa Idea u Gintash,maximalno se dostanciram,na kasi dje bash ima mozda najvishe dvoje ispred na distanci...
    Na izbornom mjestu zna biti i po 20 ljudi,e sad da li cu da gatam da se okrecem iza sebe ili da gledam nose li svi iz komisije maske kako treba,pridrzavaju li se mjera,ko je prije mene ishao u kabinu,itd,itd.
    Sad mi mozesh napisat ustani pa glasaj medju prvima,ali tu je i dalje crv jer svjesni smo da zarazeni kriju kontakte,da je ovo uzelo maha,nikako da stane,zato se i ptam zashto ne organizovati u nekoliko dana...
    Sve jasno, mada je ista situacija i u Idea-i, ako ne i gora. Pola nosi masku samo na ustima, pola na bradi. Ljudi se nabijaju jedni uz druge, staneš na kasu i osoba iza tebe ti diše za vrat itd. Da ne pričam o boji rukavica kasirki. Tačno sam ubijeđen da ću se zarazit' preko papirnih novčanica, ali aj' sad, nije to tema.
    Last edited by LostInHollywood; 02-08-20 at 21:37.

  17. #1690
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Presmiješno mi je ovo ubjeđivanje "ako apstiniraš ka da si poklonio glas dps-u ) aoooo skalajte više sa tom pričom, puštite ljude da ako oće izađu ako neće neka ne izađu i gotovo! Ja isto imam otpor zbog korone. Oću li ili neću viđeću ali sam bliža opciji da neću.
    Što se tiče izbora, ja sam Crnogorka, građanska varijanta, ne smeta mi ni komšija Srbin ni Musliman, ni Albanac samo znam da mi smeta "namrtvo" kako bi rekla ova omladina, krađa, devastiranje, uništavanje svega po temelju, korupcija, mitomanija, nepotizam, bezobzirnost, bahaćenje....i da ne nabrajam više i tome stati za vrat bi bila moja želja najveća! Jednom za svagda!

    Liše Df-a i još par čudnih tipova moram reći da prepoznajem kod naših političara pa makar su ranije bili previše prosrpski orijentisani, blago ili malo jače okretanje građanskoj varijanti i što se mene tiče moze se zvati Madagaskarac ako mu je Crna Gora najpreča...ja to očekujem od crnogorskog građanina minimum!
    Meni lično najviše odgovara SDP i Draginja mi je vrlo gotivna i baš bih je voljela vidjeti na nekoj od dvije tri najbitnije pozicije u državi ali razumijem sumnju u nju s obzirom na položaj njenoga muža i njegov minuli rad...Ura bi mi isto tako mogla biti interesantna....vagaću i vidjeću, ako izađem

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Pravo da ti kažem, nisam siguran, i ne bi me čudilo da odrade to makar na dijelu biračkih mjesta. Mada zamisli dodatnu brigu oko obezbjeđenja recimo, ili još banalnije, neko neočekivano nevrijeme. Mada, i ovo nije nagovaranje, ne razumijem toliku brigu što se tiče glasanja, u odnosu na odlaženje u supermarket recimo. Dezinfekcija ruku na ulazu i izlazu, svi maske, konstantana dezinfekcija površina u kabini itd. Ne vidim da je opasnije od odlaska na pumpu ili u pekaru. Nisu biračka mjesta baš toliko velika, ne dolazi se u kontakt sa ništa većim brojem ljudi nego u nekoj većoj prodavnici, čak i naprotiv. Nisam siguran da je ikada bilo više od 10-15 ljudi istovremeno na biračko mjesto na koje ja glasam, brojeći i glasače i kompletno "osoblje".
    U jednoj skoli, recimo, u holu i u par poprecnih hodnika je organizovano 5 ili 6 glasackih mjesta....ako nista, samo razmisli koliko ljudi sjedi u biračkom odboru....oni ne mogu sjedjeti zbog specificnosti posla koji obavljaju daleko po dva metra jedni od drugih, posto ih je masu u nizu pa da ih ej troje to je 7 metara, a nije no ih je po 4 ili 5....da ne pričam o broju ljudi koji cirkulise tim hodnicima...pa plus sve ove mjere koje bi TREBALO da se preduzmu bi sasvim sigurno iziskivale i pojačan broj onih koji bi nam sredstva za dezinfekciju nudili na ulazu u školu, pa na ulazu u učionicu, pa moja lk treba da prodje kroz 4 para ruku minimum, pa hemijska za potpis pa u svoj toj gunguli niej bas lako maksimalno ispoštovati mjere....a zamislite klima uredjaje na glasackim mjestima? Ili još gore bez klima....ne znam....ja se baš ozbiljno razmišljam
    Last edited by zvoncica; 02-08-20 at 21:44.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #1691
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Zna se da ko 'ne izlazi na izbore' ustvari samo glasa DPS. A ovo kazem kao odg par ovih koji vec nekoliko dana pricaju kako nece izlazit i trta vrta, a price kruze da bi svi da je bolje
    Pa ljudi imaju svoj razlog sto neće da izadju. Sto bi oni sad vodili računa kome se sto preliva kad ne učestvuju u tome. Ja sam puno puta izašao i prekrižio sve. Moj stav. Jednom sam glasao i neke koji nisu prešli cenzus. Jedino mi je jasno ako si neki aktivista, da imaš problem sa tim, a ako si glasač samo, glasaj kako misliš da treba i ne sjekiraj se oko apstinenata i nevažećih listića.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  19. #1692
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Glas za UrU bi lako mogao da bude glas za mila,slušam sad boženu jelusic...inače mi ne ulivaju povjerenje,osim sto ih cijenim jer su procrnogorska i proevropska partija,mada i partija koja se ponajviše zalaze za gradjane,ali radije bih izbjegao da ih glasam,isto kao i sdp i sličnu boraniju.

    Teško da dps može izgubit vlast,bas tesko,naći će oni nekog pajovica,draga djurovica,dzakovica ako im zatreba,pa ako im već ura ne bude koalicioni partner posle izbora(sto sad djeluje nemoguće),može se lako desit da kupe jednog njihovog “nezavisnog” poslanika...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1693
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Imam osecaj da ce DPS izgubit vlast na ovim izborima. Ako ih uopste bude, a bice svega do prvog septembra.

  21. #1694
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    E kako je Crna Gora podijeljeno drustvo...

  22. #1695
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    U jednoj skoli, recimo, u holu i u par poprecnih hodnika je organizovano 5 ili 6 glasackih mjesta....ako nista, samo razmisli koliko ljudi sjedi u biračkom odboru....oni ne mogu sjedjeti zbog specificnosti posla koji obavljaju daleko po dva metra jedni od drugih, posto ih je masu u nizu pa da ih ej troje to je 7 metara, a nije no ih je po 4 ili 5....da ne pričam o broju ljudi koji cirkulise tim hodnicima...pa plus sve ove mjere koje bi TREBALO da se preduzmu bi sasvim sigurno iziskivale i pojačan broj onih koji bi nam sredstva za dezinfekciju nudili na ulazu u školu, pa na ulazu u učionicu, pa moja lk treba da prodje kroz 4 para ruku minimum, pa hemijska za potpis pa u svoj toj gunguli niej bas lako maksimalno ispoštovati mjere....a zamislite klima uredjaje na glasackim mjestima? Ili još gore bez klima....ne znam....ja se baš ozbiljno razmišljam
    Opet, ne vidim kako je ovo različito od supermarketa. Lična karta prođe 4 para ruku, a novčanica od 5e prođe ko zna koliko u 24 časa. Još je plastičnu ličnu kartu dosta lakše isprskati, obrisati i biti miran.
    Ali razumijem sve. Po hranu i potrepštine se mora ići, na glasanje i ne mora. Ono što sam siguran je da kolektivni "oni" ne brinu puno o pojedinačnom građaninu, i ne gajim naročite iluzije u tom segmentu, tako da razumijem zabrinutost a i sumnju da će se mjere ispoštovati koliko bi trebale. I nije ni to karakteristično za Crnu Goru, slično važi za region i šire, taj nedostatak zabrinutosti. Dodatan je problem i što, kako se izbori bliže, biće teže i teže vjerovati zvaničnim brojkama, kao što je i u Srbiji bilo.

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    Pa ljudi imaju svoj razlog sto neće da izadju. Sto bi oni sad vodili računa kome se sto preliva kad ne učestvuju u tome. Ja sam puno puta izašao i prekrižio sve. Moj stav. Jednom sam glasao i neke koji nisu prešli cenzus. Jedino mi je jasno ako si neki aktivista, da imaš problem sa tim, a ako si glasač samo, glasaj kako misliš da treba i ne sjekiraj se oko apstinenata i nevažećih listića.
    Simptomatičnije je to što neko dođe na diskusiju o izborima da javi da u istim neće učestvovati, nego reakcije na takve postove. Po tvojoj logici ne bi trebalo pričati ni ko je dobar a ko loš kandidat, ne treba komentarisati ni liste, ni birače ni birane, ni programe, ni sistem itd, jer će biti kako će biti. Svako svoju brigu, i ne gledaj i ne komentariši šta drugi radi. A došao na Forum to da kažeš? Ne razumijem.
    Last edited by LostInHollywood; 02-08-20 at 22:26.

  23. #1696
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni lično najviše odgovara SDP i Draginja mi je vrlo gotivna i baš bih je voljela vidjeti na nekoj od dvije tri najbitnije pozicije u državi ali razumijem sumnju u nju s obzirom na položaj njenoga muža i njegov minuli rad...Ura bi mi isto tako mogla biti interesantna....vagaću i vidjeću, ako izađem
    Potpuno podržavam većinu tvojih stavova, ali mi ovaj dio interesantan oko SDP, posto ću vjerovatno glasati za njih. Meni je Draginja potpuno antipatična i nikako mi se ne svidjaju njeni nastupi, mada sam glasao na predsjedničkim izborima na nju samo zato da bude sto vise ljudi koji nisu ni za Mila a ni za nekog nesretnika kojeg je opozicija poperila da izgubi izbore umjesto njih. Rasko Konjevic mi je bas odvratan. Ranko Krivokapic je sa vise svojih poteza pokazao da je jak političar. Uspio je da pobijedi u unutarpartijskoj borbi iako je UDBA lansirala ove SDovce, da preuzmu SDP. Natjerao je DPS da pristane na tehničku vladu i opozicija je zahvaljujući njemu imala najbolje uslove na izborima do sada. Sad su tu ulogu pokušali da preuzmu demokrate sa svojom uzmi ili ostavi pregovaračkom platformom i ništa postigli nisu. E ja se nadam u njegovo politicko umijeće, ako bi kojim slučajem došli u poziciju da nešto od njih zavisi.
    URU sam uznavidio, bas su mi neozbiljni. O ostalim učesnicima imam mnogo gore mišljenje nego o SDPu.
    Mislim da je jasno da neću bit pogodjen ni ako SDP ne predje cenzus.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  24. #1697
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Uru najvise napada vlast jer je jedina kadar da ih zakine za glasove.

  25. #1698
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    A stvarno ne moze, kako neko moze da misli da ce SDP koji je, napominjem, vec najavio mogucu saradnju sa DPS-om kao tamo da bude neki faktor za kontrolisanje i te zezancije, uf muke ove...

  26. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  27. #1699
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Evo Hazbija Kalač i URA idu zajedno na izbore što nije loše.Imao je 2016 1.140 glasova,ako bi im i sad toliko donio puna kapa.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  28. #1700
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    A stvarno ne moze, kako neko moze da misli da ce SDP koji je, napominjem, vec najavio mogucu saradnju sa DPS-om kao tamo da bude neki faktor za kontrolisanje i te zezancije, uf muke ove...
    Ja mislim da može.
    Zar nije več SDP spriječio iz vlasti potapanje Tare, prodaju Kraljičine tajkunima, spriječavali su gradnju u Miločeru pa je uletjela Pozitivna. Zaustavili su tada prodaju Luke Bar.
    A iskreno, vjerujem da bi nakom izlaska krimi krila (SD) bili mnogo bolji.

    Naravno da u slučaju da budu tas na vagi treba pregovarati i sa opozicijom, ali nakom svega stvarno ne bi bilo lako uci u koaliciju sa nekim kao DF, Prava itd.
    Meni su ovo prvi izbori na koje ću glasati SDP jer su mi oni u opoziciji jedini garant evropskog puta i prekida velikosrpske histerije.

Page 68 of 487 FirstFirst ... 185864656667686970717278118168 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •