Page 22 of 487 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast
Results 526 to 550 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #526
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Немојте се молим вас снебиват за кога гласат, ако ти се нико не свиђа не гласај ни за кога, као колеге родион, бар и џони браво.
    Ови којима се свиђа неко (дпс или опозиција) ће гласат, а ови што не гласају макар остају чистог образа јер се нису упрљали дајући глас некој од странака.
    Nisam siguran da sam ukapirao sta si htio da kazes, ne treba valjda da budem lojalan nekoj stranci i da znam da cu ih svake izbore glasati.
    Znam ko sigurno ne dolazi u obzir, trenutna vlast, df i sdp.
    Ostaju kao opcije ura, demokrate i demos, tu opet niti smrdi nit mirise, niko nije pokazao ozbiljnost, ura se zestoko prosula sa ovim sastancima prije neki dan, Becic zeli da bude sultan umjesto sultana a za demos ne znas oce li preci cenzus.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  2. #527
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Građanski pokret URA je na današnjem sastanku parlamentarne opozicije predložio formiranje zajedničke liste na kojoj će biti isključivo nestranačke ličnosti, šta nije naišlo na podršku drugih opozicionih subjekata, saopštili su iz ove partije.

    Oni su kolegama iz opozicije poručili i da se "ne kriju iza URE jer ako smo mi jedini problem, kako vi tvrdite, vi se dogovorite i izađite zajedno na izbore a ovako osim što je netačno to je i kukavički".

    “Smatrali smo da model nestranačke liste jedino zadovoljava raznorodnost opozicije bez dodatnih međusobnih uslovljavanja parlamentarnih opozicionih partija, posebno imajući u vidu višegodišnju sujetu i animozitet između najvećih subjekata u opoziciji”, istakli su u URI.

    Predstavnici pokreta URA su kazali da su svjesni da "opoziciona javnost očekuje zajednički model borbe i da bi na listi koja bi jedina mogla uvezati raznorodnu opoziciju trebali da budu dokazani eksperti, stručnjaci i nezavisni intelektualci a da bi se kandidati birali konsenzusom svih opozicionih partija”

    izvor: www.vijesti.me


    Sent from my Motorola 840
    Last edited by wulfy; 09-07-20 at 12:29.

  3. #528
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Nisam siguran da sam ukapirao sta si htio da kazes, ne treba valjda da budem lojalan nekoj stranci i da znam da cu ih svake izbore glasati.
    Znam ko sigurno ne dolazi u obzir, trenutna vlast, df i sdp.
    Ostaju kao opcije ura, demokrate i demos, tu opet niti smrdi nit mirise, niko nije pokazao ozbiljnost, ura se zestoko prosula sa ovim sastancima prije neki dan, Becic zeli da bude sultan umjesto sultana a za demos ne znas oce li preci cenzus.
    Kada sastanak počne sa sastavljanjem liste (pozicioniranjem na istoj) tu onda... Kao rješenje je ponuđeno da URA uopšte ne učestvuje u listi i bojkotuje izbore, no dogovora ni tako nije moglo biti. Na kraju je ponuđeno da se sastavi lista od nestranačkih ličnosti kao kompromisno rješenje, no ni tu nije bilo dogovora. Ako se imaju pozicije ,,Ajde da se dogovorimo, ali biće onako kako ja kažem" onda može biti samo simulacije dogovora.

    Sent from my Motorola 8400

  4. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  5. #529
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Nisam siguran da sam ukapirao sta si htio da kazes, ne treba valjda da budem lojalan nekoj stranci i da znam da cu ih svake izbore glasati.
    Znam ko sigurno ne dolazi u obzir, trenutna vlast, df i sdp.
    Ostaju kao opcije ura, demokrate i demos, tu opet niti smrdi nit mirise, niko nije pokazao ozbiljnost, ura se zestoko prosula sa ovim sastancima prije neki dan, Becic zeli da bude sultan umjesto sultana a za demos ne znas oce li preci cenzus.

    Хтио сам да кажем да је у коначном мање више свеједно коме даш глас, овдје су главне разлике гласаш ли за дпс или против дпс-а и излазиш ли на изборе.

    Теби је ок ура, и гласаш њу.
    Ура без дф-а не може у власт, исто као што дф без уре не може.
    А ура неће са дпс-ом.
    Дакле глас за опозициону партију ти је глас као и за сваку другу партију (осим сдп-а).

    Кад гласаш опозицију радиш то знајући да ће и политичари из дф-а, демократа, снп-а, ура-е, демоса, праве цг, уједињене цг, радничке партије и остали бити помогнути твојим гласом. Ако ти то није ок, боље је не гласати.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #530
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Хтио сам да кажем да је у коначном мање више свеједно коме даш глас, овдје су главне разлике гласаш ли за дпс или против дпс-а и излазиш ли на изборе.

    Теби је ок ура, и гласаш њу.
    Ура без дф-а не може у власт, исто као што дф без уре не може.
    А ура неће са дпс-ом.
    Дакле глас за опозициону партију ти је глас као и за сваку другу партију (осим сдп-а).

    Кад гласаш опозицију радиш то знајући да ће и политичари из дф-а, демократа, снп-а, ура-е, демоса, праве цг, уједињене цг, радничке партије и остали бити помогнути твојим гласом. Ако ти то није ок, боље је не гласати.
    Ko nama garantuje da Ura nece sa DPSom?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  7. #531
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A zashto sad kad treba Amfilohije ne izadje i okupi ih sve i kaze shto treba da urade da ne laprdaju u prazno...?
    Kad bi Amfilohije bio stožer opozicionog jedinstva, SDP i URA pucaju momentalno ili cak odlaze pod skute DPS-u.


  8. #532
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Nema jedinstva opozicije iz prostog razloga. A taj razlog je njihova guzica.

  9. The Following User Says Thank You to irriducibili91 For This Useful Post:


  10. #533
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    ....

    Dupli post, izvinjavam se.
    Last edited by LostInHollywood; 09-07-20 at 14:54.

  11. #534
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    @Mstislav

    Generalno gledano, u pravu si. Ako je primarni cilj smjena DPS-a (a mora biti, sve ostalo je potpuno besmisleno), glas za jednu opozicionu stranku je glas za cijelu post-izbornu koaliciju koja bi DPS skinula sa vlasti. Ali opet, nije baš ni toliko svejedno za koga se glasa ni iz opozicije. Poslanici se biraju procentualno, u pitanju je igra sa nultom sumom. Tako da ako hoćeš građansku priču, primarno je da izađeš i glasaš građanske partije - osnažiš njih, i istovremeno oslabiš nacionalne partije. I obrnuto, naravno, zavisi od toga ko kakvu vlast želi.
    A što se tiče malih partija, poput Milačićeve, stvar je još ozbiljnija. Glasanje za njega ili nekog drugog iz opozicije direktno utičeš na to da li će on uopšte imati jednoj jedinog predstavnika, dok se kod većih partija radi "samo" o poslaniku manje/više.
    Mada opet, slažem se da je glavna razlika glasaš li DPS i izlaziš li na izbore uopšte. U krajnjem, i sam DPS potvrđuje da je to glavna razlika kupovinom ličnih karata.

  12. #535
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    Ko nama garantuje da Ura nece sa DPSom?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Дритан.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kad bi Amfilohije bio stožer opozicionog jedinstva, SDP i URA pucaju momentalno ili cak odlaze pod skute DPS-u.
    Ура је подржала литије, сдп је подржао закон о слободи вјероисповјести.

    Аида Ћоровић (гуглај) је написала да би подржала владику Григорија ако би водио протесте или другачије рушио Вучића.


    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    @Mstislav

    Generalno gledano, u pravu si. Ako je primarni cilj smjena DPS-a (a mora biti, sve ostalo je potpuno besmisleno), glas za jednu opozicionu stranku je glas za cijelu post-izbornu koaliciju koja bi DPS skinula sa vlasti. Ali opet, nije baš ni toliko svejedno za koga se glasa ni iz opozicije. Poslanici se biraju procentualno, u pitanju je igra sa nultom sumom. Tako da ako hoćeš građansku priču, primarno je da izađeš i glasaš građanske partije - osnažiš njih, i istovremeno oslabiš nacionalne partije. I obrnuto, naravno, zavisi od toga ko kakvu vlast želi.
    A što se tiče malih partija, poput Milačićeve, stvar je još ozbiljnija. Glasanje za njega ili nekog drugog iz opozicije direktno utičeš na to da li će on uopšte imati jednoj jedinog predstavnika, dok se kod većih partija radi "samo" o poslaniku manje/više.
    Mada opet, slažem se da je glavna razlika glasaš li DPS i izlaziš li na izbore uopšte. U krajnjem, i sam DPS potvrđuje da je to glavna razlika kupovinom ličnih karata.
    Наравно, из тог разлога нисам никад гласао дф, ни нсд некадашњу, ни народну странку, ни добрила дедеића, итд исл.
    Али не може ни бит гласаћу за ура, да дф не би дошао на власт, то није реално.
    Слажем се да преслагање гласова у опозицији има смисла макар у томе што можда једног дана можемо рећ да дф није најача странка опозиције (као што вјероватно већ неко вријеме није). Али се не треба заносит да ће ура преузети ту титулу.

    Кад и ако се побиједи па расформира или забрани дпс, а под условом да нека партија не постане нови дпс, онда можемо да бирамо како хоћемо и да се гадимо на партије разне.
    Last edited by Mstislav; 09-07-20 at 15:02.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  14. #536
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ура је подржала литије, сдп је подржао закон о слободи вјероисповјести.
    Znaci, URI se ne bi nista krivilo? Daj, nemoj da smo naivni. Implodirala bi im stranka kad bi Risto bio faktor ujedinjenja.


  15. #537
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Изаћи ће сами на изборе, или ће бојковат. Као и сад без Амфилохија као носиоца опозиционе листе што се никад неће десит бајдвеј.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #538
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Znam da nece, ne boj se. Reagovao sam samo iz razloga sto to ne bi bila losa ideja, obzirom kakvu moc ima taj covjek na ovaj nesretni narod i koliko moze da ga animira. Samo sam detektovao krizna mjesta, alke u tom lancu koje bi pukle.


  17. #539
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ču Amfilohije nosilac liste...kakve se ođe fatamorgane javljaju ljudima što je ovo...

  18. #540
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    E ako nam bilo koji religijski vođa bude donosio demokratiju, bolje da nas nema. Svaka čast svakome, ali neka hvala. Ovozemaljski problemi se mogu riješiti ovozemaljskim rješenjima.

  19. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  20. #541
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ču Amfilohije nosilac liste...kakve se ođe fatamorgane javljaju ljudima što je ovo...
    Ne nosilac liste, djaole, to je Mstislav rekao. Nego je bila prica da ih Amfilohije ujedini.


  21. #542
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne nosilac liste, djaole, to je Mstislav rekao. Nego je bila prica da ih Amfilohije ujedini.
    Znam znam... Mada čemu baš ta priča? Garantujem da ce 90% "opozicionara" ođe zaokružit DPS ili njegove privjeske na dan izbora...tako da mojne da se foliramo i trošimo energiju

  22. #543
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Znam znam... Mada čemu baš ta priča? Garantujem da ce 90% "opozicionara" ođe zaokružit DPS ili njegove privjeske na dan izbora...tako da mojne da se foliramo i trošimo energiju
    Sve ok, ali pricamo o situaciji na terenu, ne na forumu. Vidjeli smo kolika sila ljudi brani otimacinu crkava. Nisu sve Srbi, daleko od toga, a opet nikad u zivotu ne vidjeh da je neko uspio izvuci onoliko ljudi na ulice.


  23. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  24. #544
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    opozicija ne izlazi zajedno na izbore ovo su fejk pregovori

  25. The Following User Says Thank You to Feeleep For This Useful Post:


  26. #545
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Vidjeli smo kolika sila ljudi brani otimacinu crkava.
    E vidji ti sta sam ja napisao... Pa dajte taj "edit", oganj u njega!


  27. #546
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Ja sam mišljenja da ne treba da izađu zajedno. Mislim da bi bilo dosta npr. glasača URE koji bi možda u slučaju zajedničke liste sa DFom dali glas SDPu. Što nikako nije glas za opoziciju. Ma koliko Ranja i Raško fino govorili.
    DF+Milačić i možda još neka stranka slične ideologije
    Snp+Ura+Demos
    Demokrate
    Ovdje se SNP i Demos mogu prebaciti kod Demokrata. Mislim da je nebitno na kraju. Svoj posao mora odraditi i crkva i to ne samo Amfilohije, već i Gojko sa pričom da se glasa protiv DPSa. Sigurno crkva neće podržati ni jednu partiju pojedinačno. Što je i normalno. I tako i treba da bude.
    Ogroman problem su birački spiskovi, ucjene i pritisci na državne službenike koji su već uveliko počeli i naravno dijaspora. Ako opozicija ne bude imala svoje ljude dovoljno bezobrazne da pođu kao ranije po Beranama, Koniku, Budvi i razotkrivaju štabove DPSa opet se opoziciji/nama ne piše dobro.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  28. #547
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Potpuno je nebitno u koliko kolona će izaći opozicija, samo ako izađu sa jednim jasnim ciljem, a to je smjena DPS-a... Do sada su se uvijek međusobno klali za opozicione glasove...

    P.S. Ovo sve pod uslovom da se prije toga naprave zakonski uslovi za održavanje fer izbora... Nikako u ovoj situaciji sa 50k fantomskih birača i zarobljenim institucijama...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  29. #548
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Moze li i u parlamentu poslanik biti preletac? Kao ono sto se cinjelo po opstinama? Just asking...
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  30. #549
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Moze li i u parlamentu poslanik biti preletac? Kao ono sto se cinjelo po opstinama? Just asking...
    Misliš ono kao kad je Darko Pajović spasio DPS?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  31. The Following 6 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  32. #550
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Misliš ono kao kad je Darko Pajović spasio DPS?

    Sent using Tapatalk
    E to to. Ne bih se iznenadio da pred svake izbore vazda imaju makar jednog takvog u redovima opozicije.
    Last edited by avet; 09-07-20 at 16:59.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 22 of 487 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •