Page 344 of 487 FirstFirst ... 244294334340341342343344345346347348354394444 ... LastLast
Results 8,576 to 8,600 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #8576
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Kada udje novi na primjer, direktor poreske uprave u Budvu, i tamo njih 40 sjedi. A 10 stolova. Isto toliko kompijutera.
    E sada, svakoga od tih 40 da pitas, svaki je vrijedan, posten, i nije dosao preko veze nego na konkurs. A ti moras da olaksas budzet i za pocetak da skines 10-15. Majcin sine, kako ce da kunu, psuju. La fataju vezu. Pa kad veza ne upali, da prijete... jer realno leb bez motike je sladak bio.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Kao u Vodovod, Čistoću...Ja mislim u Vodovod da ima 5 žena na 5 kvadrata... Ko će zavesti red u Katastar? Pa tamo se haos čini. Osnovne stvari ne možete bez zveka da završite, a da ne odete 5 puta, a ponašanje većine tamo je arogancija na kvadrat

  2. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  3. #8577
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Kada udje novi na primjer, direktor poreske uprave u Budvu, i tamo njih 40 sjedi. A 10 stolova. Isto toliko kompijutera.
    E sada, svakoga od tih 40 da pitas, svaki je vrijedan, posten, i nije dosao preko veze nego na konkurs. A ti moras da olaksas budzet i za pocetak da skines 10-15. Majcin sine, kako ce da kunu, psuju. La fataju vezu. Pa kad veza ne upali, da prijete... jer realno leb bez motike je sladak bio.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ако је за 10 има мјеста онда је тај остатак од 30 није дошао на прави начин и нађе се начин да се захвалиш.
    Hasta siempre!

  4. #8578
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Kada udje novi na primjer, direktor poreske uprave u Budvu, i tamo njih 40 sjedi. A 10 stolova. Isto toliko kompijutera.
    E sada, svakoga od tih 40 da pitas, svaki je vrijedan, posten, i nije dosao preko veze nego na konkurs. A ti moras da olaksas budzet i za pocetak da skines 10-15. Majcin sine, kako ce da kunu, psuju. La fataju vezu. Pa kad veza ne upali, da prijete... jer realno leb bez motike je sladak bio.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Svaka vlast je primala svoje uhljebe a zbog mira u kući nije dirala tuđe i sad se namnožilo preko svake mjere. Svi su oni primljeni za stalno i štiti ih zakon pa u slučaju otkaza još neko vrijeme primaju plate sa biroa. Kao i poslanici oustalom kao i svi državni organi. Jedino kod privatnika fali radne snage jer treba da zarade i za sebe i za državu. U državnim organima se naguralo bar dvije trećine prekobrojnih koji hvataju zjale. To je tridesetogodišnja DPS zaostavština.

  5. #8579
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    A dje njih diras, ono su za ta radna mjesta pravili spiskove iz komsiluka ko je za i protiv.
    Dobro, rampas moze biti svako. Ne treba vise od osnovne za to. Ali im treba platu svesti kao kasirka u Voli. Jbg, nit imaju rad na projektima, niti su proaktivni pa a donesu euro vise, niti inovativni. Vise razmislja ona na kiosk sto radi. Tako, da plata ko na kiosk.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Neko mi je pričao da rampaš na aerodrome što ima vezu, 600 eura broji, čistačica 800

  6. #8580
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Neđe sam gledao da u jednom gradu u BiH ili Srbiji, nisam siguran, na jednom radnom mjestu u opštini radi 4-5 ljudi, pa svi žure da ujutru dođu prvi na posao da bi sjeli u fotelju, pa ko ugrabi sjedi, ostali se snalaze..

  7. #8581
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Neko mi je pričao da rampaš na aerodrome što ima vezu, 600 eura broji, čistačica 800
    Pa to kazem. Ubijaju sa platom. Vidi, nije mi zao, da je doktoru plata 1300e. Hirurgu 2000e. Sudiji isto 2000e. Profesoru u srednju 1000e. Onda mi ne bi bilo zao. Ali druze, dizes i spustas rampu za 600-800e. A ove stuke gore pomenute imaju manje od njih. To u Kinu radi mala maticna ploca sa napajanjem koja kosta 20 dolara.
    Zemlja cuda smo.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to konzul For This Useful Post:


  9. #8582
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vise bi bilo korisno (citaju vas i oni za koje vam nikad ne bi palo na pamet), da taj problem koji se provija kroz ovu temu danima, razradite do detalja.. Kako taj problem, tako i ostale..
    Mora im doci do mozga glas gradjana.. Svaki vas glas se pokazao kao vrijedan, i bice sve vise..
    Zato... Kulturniji ste nego mnogi (vecina) politicari, fokus, i odgovorno skrenite paznju na probleme.
    Ja licno ne vidim problem u tome jer je jednostavno resivo, ali ako treba .. razradite.
    Samo naprijed.
    Puna podrska.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-20 at 22:33.

  10. #8583
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Pa to kazem. Ubijaju sa platom. Vidi, nije mi zao, da je doktoru plata 1300e. Hirurgu 2000e. Sudiji isto 2000e. Profesoru u srednju 1000e. Onda mi ne bi bilo zao. Ali druze, dizes i spustas rampu za 600-800e. A ove stuke gore pomenute imaju manje od njih. To u Kinu radi mala maticna ploca sa napajanjem koja kosta 20 dolara.
    Zemlja cuda smo.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Previše smo mi vremena izgubili. Zamisli narod koji ne kazni inflacije, Jezde, Dafine i kasnije sve što se dešavalo...Mi smo da se ne lažemo urnisan narod, bez morala, bez kičme. Poslije svega opet počnu sa pričama o zastavama. Pa nemojmo. A roditelji koji gurali su đecu u partiju , to je tek dno...

  11. #8584
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ali da Crna Gora ima nekih tridesetak hiljada viska na drzavnom platnom spisku!? A Kinezi ti prave put, a Turci doniraju medicinsku opremu. E kad bi Crna Gora bila zemlja mojih dusmana, a ne moja sto bi rekao Pantelija za svoje Topalovice.

  12. #8585
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Alo, daj neke insajd informacie
    Strpljen spasen ,bice nesto polako

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #8586
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Eto vam repriza na A1
    ...

  14. #8587
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Eto vam repriza na A1
    A1. Podsjeti me na DiKeja. Sta s njim? Banke, stecaj, koverta, plava torba, postojeci sudski proces. I ta afera mora da se raspetlja.

  15. #8588
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Cio zivot sam u opozociji. Kad sam zavrsio pravo, a u medjuvremenu fizikalisao, u upravi carina su mi skoro rekli da sam ce*nik, a u komunalnu policiju u Baru da ne mogu nikada primati platu od njih, kad sam protiv njih.
    I ja, onda okaci diplomu o klin i kuc kuc kod privatnika. Do 27me godine sam promjenio 9 firmi. U 27 sam usao u trenutnu gdje radim, placaju odlicno, 11 godina sam tu. Radim i dalje sa srednjom skolom. Ne pitaju me za faks.
    Nedje sam iz zezanja rekao da bih, da se moze, prodao diplomu za 10k eura.
    Isto i mladji buraz. On ekonomiju zavrsio.
    Dakle mi valjamo za privatnika, al za drzavu ne.
    Znam da na forumu ima dosta slicnih prica...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  16. The Following 5 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  17. #8589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Znaci biti profesor na Boston University je taman kao na UDG ili Megatrend? Bice da je preko veze upao.

    I nista nije pogodio, jel tako?
    Citao sam njegove "naucne" radove o ruskom uticaju u CG. Gola partijska propaganda, s tim sto Garcevic u uvodu nekako zaboravi da pomene sitnicu da je primao platu od CG ministarstva vanjskih, nego se predstavlja kao strucnjak bez konflikta interesa.

  18. #8590
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Koji su to interesi u konfliktu? Znači, država = DPS? Državni angažman = angažman u DPS? Da li to znači da je sporan i kredibilitet ministarke Damjanović, recimo? I svih ljudi koji su ikad dinar nadoknade primili od ove države? Konflikt interesa?
    Last edited by johnny bravo; 04-09-20 at 23:01.
    In vino veritas

  19. #8591
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Koji su to interesi u konfliktu? Znači, država = DPS? Državni angažman = angažman u DPS? Da li to znači da je sporan i kredibilitet ministarke Damjanović, recimo? I svih ljudi koji su ikad dinar nadoknade primili od ove države? Konflikt interesa?
    Ministarki Damjanovic se po govoru i tikovima vidi da joj je sporan kredibilitet. A drzava jeste DPS, nemoj da se laguckamo.

  20. #8592
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mi smo mislili da se bave politikom iz ljubavi prema narodu... Naivni li smo...

    Sent using Tapatalk
    Bavljenje politikom je nagon ka i svaki drugi.

  21. #8593
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Danas prolazeci kroz Sozinu ne mogah se suzdrzati i dostojanstveno proci.
    Jedna djevojka, malo napuvana, nokti tip tip..naplati mi 2.5e. Tu je bila i jedna momcina..nesto na kompjuter radila.
    Rekoh "cuo sam da ce ovo da ruse, znate li sta?". Da pogled moze da ubije.....
    U onom kucicama ih ima po troje za jedan posao. To nikad prije avgusta ove godine nisam vidio

  22. #8594
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Cio zivot sam u opozociji. Kad sam zavrsio pravo, a u medjuvremenu fizikalisao, u upravi carina su mi skoro rekli da sam ce*nik, a u komunalnu policiju u Baru da ne mogu nikada primati platu od njih, kad sam protiv njih.
    I ja, onda okaci diplomu o klin i kuc kuc kod privatnika. Do 27me godine sam promjenio 9 firmi. U 27 sam usao u trenutnu gdje radim, placaju odlicno, 11 godina sam tu. Radim i dalje sa srednjom skolom. Ne pitaju me za faks.
    Nedje sam iz zezanja rekao da bih, da se moze, prodao diplomu za 10k eura.
    Isto i mladji buraz. On ekonomiju zavrsio.
    Dakle mi valjamo za privatnika, al za drzavu ne.
    Znam da na forumu ima dosta slicnih prica
    Ako si završio full pravo, 240 kredita, mogao si da ideš na to da polažeš pravosudni ispit, i onda si kralj. Kolko god je advokata - svi imaju posla. Da si šnj advokat i zastupaš kafiće oko kazni za radno vrijeme, izvuć ćeš tri službeničke plate. Meni nije jasno da dobar pravnik oće da se bakće sa državnom službom...

    Slično za brata ti - zapni pa budi sertifikovani računovođa, od tri frizerska salona i dvije igraonice ćeš platu zaradit. To je uradio npr Konatar iz URA, nije čekao jedan sekund da se zaposli pri državi.

    Ono... jel to stvarno ljudi gledaju diplomu isključivo kao tiket za državnu sisu? Ja razumijem specifična mjesta, ako imaš ljubav prema policiji, vojsci, pravosuđu, pa te koči brana partitokratije (a plus se nijansu bolje zarađuje). Ali službenički, administrativni aparat, da je to neki predmet želje, s obzirom na koeficijente zarada...pakao.

  23. The Following 6 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  24. #8595
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Poenta je da je decko prepoznat "na terenu" kao opoziciona struja.
    Ne moze se sa tim primjerima odbraniti partijsko zaposljavanje..
    Ostalo je ok produktivna prica.

    Hvala Lepo

  25. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  26. #8596
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Poenta je da je decko prepoznat "na terenu" kao opoziciona struja.
    Ne moze se sa tim primjerima odbraniti partijsko zaposljavanje..
    Ostalo je ok produktivna prica.

    Hvala Lepo
    Ja nisam krenuo da branim partijsko zapošljavanje, samo da ukažem da isto na administrativno / službeničkim mjestima i nije nešto što treba da bude predmet želje obrazovanog mladog čovjeka. To je više za mediokritete.

    A imao bi štošta da kažem na temu obaveze svih nas da neđe procjenimo tržište rada pri izboru profesije. Evo ovaj momak gore...dva fakulteta, ali kakva. Šta bi ja trebao reć sa državnom ekonomijom, po starom sistemu, da mi je neko dužan posao u CBCG?

    Uopšte taj pristup "suvih" (bez dodatnog usavršavanja) akademaca sa društvenih nauka me iritira...nikad ovakvu priču čut od doktora, građevinaca, mašinaca, stomatologa... Sad si ti nakončao na 100 muka 240 kredita na ekonomiji, bez sertifikata ijednoga, engleski "ti Džejn ja Tarzan", excel tabelu gleda kao hijeroglife, muči ga koncept ulaznog PDV-a...ali OGORČEN što nije on samostalni savjetnik I u ministarstvu, kao onaj smrad što se utegne u kosulju i pije dojč na pauzi.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  28. #8597
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Koji su to interesi u konfliktu? Znači, država = DPS? Državni angažman = angažman u DPS? Da li to znači da je sporan i kredibilitet ministarke Damjanović, recimo? I svih ljudi koji su ikad dinar nadoknade primili od ove države? Konflikt interesa?
    Ako pises naucni rad o ruskom uticaju na CG, o "drzavnom udaru" itd, treba da prijavis da si od jedne od strana koju opisujes, cije akcije uporedjujes i ocjenjujes, primao novcanu nadoknadu.

  29. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  30. #8598
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    DPS: Bezuslovno ćemo podržati svaku vladu koja ostvaruje nacionalne interese Crne Gore

    Toliko su u panici da vec ne znaju gdje udaraju, sad prosto mole URA da preuzme bezuslovno vlast, da oni bezuslovno glasaju sta god URA trazi, samo da ne pustaju gadni, prljavi DF u vladu


  31. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  32. #8599
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,412
    Thanks Thanks Given 
    4,164
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ako si završio full pravo, 240 kredita, mogao si da ideš na to da polažeš pravosudni ispit, i onda si kralj. Kolko god je advokata - svi imaju posla. Da si šnj advokat i zastupaš kafiće oko kazni za radno vrijeme, izvuć ćeš tri službeničke plate. Meni nije jasno da dobar pravnik oće da se bakće sa državnom službom...
    Ovo apsolutno nije istina i znam iz primjera bliskih ljudi odlicnih pravnika koji godinama rade za dzabe dok nesto ne naleti. I da moraju sve ispocetka nikad advokaturom u CG se ne bi bavili, a i sad gledaju kako da se presaltaju u turizam tj.izdavanje


    Sent from my phone

  33. #8600
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Citao sam njegove "naucne" radove o ruskom uticaju u CG. Gola partijska propaganda, s tim sto Garcevic u uvodu nekako zaboravi da pomene sitnicu da je primao platu od CG ministarstva vanjskih, nego se predstavlja kao strucnjak bez konflikta interesa.
    Pa da, primao je platu za posao koji je obavljao. Koliko znam, strucno ga je obavljao. Sad je profesor na jedno od najboljih univerziteta u USA za medjunarodne odnose. Znaci li to da ne smije da komentarise i da je konflikt interesa?

    A vazno je da ti se ne nadjes da osudjujes ljude iz drugog tabora za propagandu i konflikt interesa.....i za sve ces naci opravdanje....pa i za ove rijeci....ako i odgledas

    Last edited by avet; 05-09-20 at 00:51.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 344 of 487 FirstFirst ... 244294334340341342343344345346347348354394444 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •