Page 7 of 487 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #151
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Nema što, razumijem i ovu argumentaciju, i mogu priznati da protiv-argumenata (bar ovako na prvu loptu, ali trenutno sam pod šokom zbog druge teme) za sad nemam. Nemam što se tiče ideje kao ideje, ali imam u smislu da i ja i ti znamo da od realizacije svega toga nema apsolutno ništa. A kako od toga (bar za sad, ni u najavi) nema ništa, i izbori će biti "fer i demokratski", a uz to i priznati od strane međunarodne zajednice, ja smatram da je moja dužnost da pomenutu diktaturu bar donekle usporim, kad već nemam drugi izbor.
    Ali opet, ideji mogu dati podršku, i potencijalno viđeti stanje na dan izbora i odlučiti da ostanem doma ako se dođe do nečeg ovakvog. "Sam" bojkotovati neću, iz prethodno navedenih razloga.

  2. #152
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    O cemu da pricamo kad u zemlji u kojoj se desi (objelodani i dokaze) recimo afera 'stanovi' (jedna od mnogih u zadnje vrijeme) i umjesto da to izazove bunt i revolt kod naroda, vecina na to gleda pozitivnom konotacijom u nadi da ce sjutra oni biti ti koji ce dobit' neki stan za male pare, kredit sa minimalnom ratom i sl.

    Isto tako je i sa drugim stvarima... kad prosjecan Crnogorac cuje za neki oblik korupcije, nepotizma ili bilo cega drugog... umjesto da mu se to gadi, da to prijavi ili se jednostavno od toga distancira... on na to gleda kao na nesto pozitivno, nesto sto ce i njemu sjutra koristit' i sto ce na taj nacin moc' zavrsit' nesto, bilo za sebe ili nekog svog.

    Ja ne bih da sam negativan i da gledam crno ali kad imas potpuno truo sistem (u SVAKOM smislu) sa jako osakacenim mentalitetom ljudi (vecina koja je dovoljna za modernu kvazi demokratiju), ja ne vidim neki realan izlaz.

    P.S. Vjera u to da ce EU, USA ili neki treci 'spoljni faktor' nesto ucinjet' povodom CG je tragi-komicna. Da ne idem u detalje, vjerujem da je vecini jasno zbog cega je to tako.
    Last edited by Fidel Castro; 22-06-20 at 10:31. Reason: typo
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    To je i razlog zasto ne treba zaliti ovaj narod. Narocito ne iz razloga sto jos uvijek nije osjetio ni deseti dio posledica za svoje (ne)činjenje proteklih decenija. Samo zbog kredita, koji prolongiraju agoniju i kolaps. Ali ce zato sledeca generacija debelo platiti, a njih tek ne zalim. Studenti i omladina su pokretacka energija svake revolucije, a kod nas su ti mladi ljudi vjernije sluge rezima nego penzosi, koji se non stop blate za dezurne krivce. Pogledaj bilo koje proteste, od Vanjinih, preko DF-ovih, do Dzemalovih, omladine ni za lijek. Neka, neka djeco... samo vi kujte eksere u sopstveni sanduk. I treba tako. 8)


  5. #154
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Rješenje je bojkot kao pritisak za odlaganje izbora 6-12 mjeseci dok se ne stvore izborni uslovi kakvi takvi, a opozija moze da kaže kad su se stvorili i idemo na izbore kad NJIMA odgovara. Pročiste se spsikovi itd itd
    Postoji zakonski rok kada se izbori moraju održati, tako da od odlaganja nema ništa. Što se izbornih uslova i spiskova tiče, niko im nije branio da ih poboljšavaju. Štaviše.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako ne dozvole da se odlože onda opozicija pravi strategiju bukvalno dan za dan sta se radi, performansiz protesti jaka kampanja Ostani doma
    Na dan izbora opstrukcije apsolutne, od blokade saobraćajnica do kutija itd itd
    Ne moze niko reci da su izbori protekli u fer okruženju i mirno.
    Istu noc protesti i svaki dan protesti pa ko sta ponese.
    To su sve krivična djela protiv izbornih prava.

    Mislim čak i da su blanko ostavke nelegalne (čini mi se da se moraju ovjeriti kod notara).
    In vino veritas

  6. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Postoji zakonski rok kada se izbori moraju održati, tako da od odlaganja nema ništa. Što se izbornih uslova i spiskova tiče, niko im nije branio da ih poboljšavaju. Štaviše.


    To su sve krivična djela protiv izbornih prava.

    Mislim čak i da su blanko ostavke nelegalne (čini mi se da se moraju ovjeriti kod notara).
    Postoji i nešto što se zove lex specijalis tako da odlaganje izbora nema prepreku.

    Ovo dolje sve što sam nabrojao su aktivnosti kojim se pristupa prilikom aktivnog bojkota a postoji još mnogo drugih, krivična djela ili ne to je tako.
    Protiv diktature se ne bori hemijskom, to niđe upalilo nije još.
    U Crnoj Gori nema uslova za održavanje izbora - tačka.
    Dovoljno je da je pandemija u pitanju da ne pričamo o putnim troškovima, kupovinama ljudi, poslovima itd itd

    Ukoliko opozicija želi da izadje na izbore a gdje su uslovi još gori nego i jedni do sada - ok.
    Neka ih.
    Ali ko kaže da ima uslova taj nije normalan
    One Ring to Rule them all...

  7. #156
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Postoji zakonski rok kada se izbori moraju održati, tako da od odlaganja nema ništa. Što se izbornih uslova i spiskova tiče, niko im nije branio da ih poboljšavaju. Štaviše.


    To su sve krivična djela protiv izbornih prava.

    Mislim čak i da su blanko ostavke nelegalne (čini mi se da se moraju ovjeriti kod notara).
    U Tivtu je prošao zakonski rok, ipak su odloženi (iz sasvim drugačijih razloga naspram ovih koje Gandalf predlaže), ali je poenta da postoji mogućnost odlaganja ukoliko nisu regularni uslovi za održavanje izbora.

    Sent from my Motorola 8400

  8. #157
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Ukoliko opozicija želi da izadje na izbore a gdje su uslovi još gori nego i jedni do sada - ok.
    Neka ih.
    Ali ko kaže da ima uslova taj nije normalan


    EU kaže da ima uslova za izbore.


    A realno, nije da nešto puno krade DPS. Najgore je sa fantom biračima sa lažnim adresama bb kojih ima max 20k. Najviše to rade u Rožajama, Plavu, Gusinju. A za ovo ostalo: posao, četiri glasa, obećanja, tapšanje po ramenu....narod se mora tome oduprijeti.
    Jusuf Kalamperovic je iskreno rekao da ukradu oko 5%. Zato su na referend. odredili 55%.za granicu.

  9. #158
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Sad nešto razmišljam... Ako je dobar dio spasioca države iz inostranstva, koji nam uljepšavaju živote svojim prisustvom jednom u 4 godine, bar njih ove godine neće biti.

  10. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Sad nešto razmišljam... Ako je dobar dio spasioca države iz inostranstva, koji nam uljepšavaju živote svojim prisustvom jednom u 4 godine, bar njih ove godine neće biti.
    Koliko mi je poznato tu i mrtvi glasaju a ne da se zivi ne broje.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  12. #160
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/mandic-cestitao...eljan-partner/

    Sad bi trebalo traziti od DF-a da se komplet ograde od ovakvih gadosti. Mislim, ako podrzavas ovakav hard-core cirkus od izbora u Srbiji, za kakve se to "pravedne" izbore boris ti u CG??

    Ali ozbiljno?!


  13. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  14. #161
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    https://www.in4s.net/mandic-cestitao...eljan-partner/

    Sad bi trebalo traziti od DF-a da se komplet ograde od ovakvih gadosti. Mislim, ako podrzavas ovakav hard-core cirkus od izbora u Srbiji, za kakve se to "pravedne" izbore boris ti u CG??

    Ali ozbiljno?!

    To je to, Milo je lopov a Vucic im je dobar. Mandic uz Sukovica najodvratniji lik u drzavi.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  15. #162
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Nemojmo o DFu ljudi
    Molim vas.


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  17. #163
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Koliko mi je poznato tu i mrtvi glasaju a ne da se zivi ne broje.
    Ima i toga, ne kažem. No se ne bi bacale pare na avionske karte da se ovima može sredit' da nekako glasaju na daljinu. Mada je DPS dosta često par koraka ispred, vjerujem da imaju rješenja i za ovo što pričam.

    Edit: Nevjerovatno koliko su dovitljivi kada je potrebno održati vlast izbornim inžinjeringom ili nečim drugim, a koliko fali te dovitljivosti kada treba riješiti neki problem koji građani imaju.
    Last edited by LostInHollywood; 22-06-20 at 14:31.

  18. #164
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ko postavi sliku Mandića ide kod mene na blok listu. Ima li smisla uopšte njega komentarisat i slike mu postavljat? I još nešto, vjerujem da većinu ođe ne zanima ni 2% Vučić.

  19. #165
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    https://www.in4s.net/mandic-cestitao...eljan-partner/

    Sad bi trebalo traziti od DF-a da se komplet ograde od ovakvih gadosti. Mislim, ako podrzavas ovakav hard-core cirkus od izbora u Srbiji, za kakve se to "pravedne" izbore boris ti u CG??

    Ali ozbiljno?!


    Što bi se Mandić, kao predsj. srpske partije iz druge države, ogradjivao od Vučića ako mu čestitaju i podržavaju ga svi Srbi iz regiona( Dodik, Pupovac..)?
    Je li DF treba još jedan borbeni front da otvara, sada i prema Aleksandru Vučiću?



    Ali čudna je druga stvar, a to je zašto nesrbi iz Crne Gore tolikom prate izbore u Srbiji i komentarišu odnose crnogorskih Srba i Srbije? Adrian Vuksanovic iz HGI je čestitao HDZu pobjedu na izborima a Hrvati imaju jače veze sa Hvatskom nego Srbi sa Srbijom?
    Bošnjačka stranka je čestitala Izetbegoviću i imaju bratske odnose sa Sarajevom

  20. #166
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Ej, uzasno si licemjeran sa ovom pricom sad. Reci mi, vidis/znas li ti to ili stvarno treba da ti pojasnjavam??


  21. #167
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Što bi se Mandić, kao predsj. srpske partije iz druge države, ogradjivao od Vučića ako mu čestitaju i podržavaju ga svi Srbi iz regiona( Dodik, Pupovac..)?
    Je li DF treba još jedan borbeni front da otvara, sada i prema Aleksandru Vučiću?



    Ali čudna je druga stvar, a to je zašto nesrbi iz Crne Gore tolikom prate izbore u Srbiji i komentarišu odnose crnogorskih Srba i Srbije? Adrian Vuksanovic iz HGI je čestitao HDZu pobjedu na izborima a Hrvati imaju jače veze sa Hvatskom nego Srbi sa Srbijom?
    Bošnjačka stranka je čestitala Izetbegoviću i imaju bratske odnose sa Sarajevom
    Ja sam samo pričitao kao vijest da je Vučić pobijedio, to mi je novost taman ko i kod nas kada svaki dan čitamo nenormalnosti na koje naviknemo...

  22. #168
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ej, uzasno si licemjeran sa ovom pricom sad. Reci mi, vidis/znas li ti to ili stvarno treba da ti pojasnjavam??
    on to po zadatku piše, samo ignore ili preskočiš i ćao na svakoj temi ista priča


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #169
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    on to po zadatku piše, samo ignore ili preskočiš i ćao na svakoj temi ista priča


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Izvinjavam se na koga se odnosi to da piše po zadatku?

  24. #170
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja sam samo pričitao kao vijest da je Vučić pobijedio, to mi je novost taman ko i kod nas kada svaki dan čitamo nenormalnosti na koje naviknemo...

    I ja, takodje, nijesam ništa pratio niti me interesuju izbori u Srbiji.Vidim svi prate izbore u Srbiji dok u ostalim republikama ne prate. Mandić ne radi ništa što ne rade iz BSa prema Sarajevu, HGI prema Zagrebu ili Albanci prema Tirani. Ali samo je problem ta jedna srpska stranka.


    I sad Mandić treba da glumi heroja udarajući na Vučića? Neka Suljo Mustafić udari na Bakira Izetbegovića. Neće, no mu iz ruke jede.Danas je Zoran Milanovć u posjeti CG, prvo će Boku posjetiti. Pa što Hrvati ne osude nešto u vezi njega a podrže Vesnu Pusić?

  25. The Following User Says Thank You to recbok For This Useful Post:


  26. #171
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    I ja, takodje, nijesam ništa pratio niti me interesuju izbori u Srbiji.Vidim svi prate izbore u Srbiji dok u ostalim republikama ne prate. Mandić ne radi ništa što ne rade iz BSa prema Sarajevu, HGI prema Zagrebu ili Albanci prema Tirani. Ali samo je problem ta jedna srpska stranka.


    I sad Mandić treba da glumi heroja udarajući na Vučića? Neka Suljo Mustafić udari na Bakira Izetbegovića. Neće, no mu iz ruke jede.Danas je Zoran Milanovć u posjeti CG, prvo će Boku posjetiti. Pa što Hrvati ne osude nešto u vezi njega a podrže Vesnu Pusić?
    Mislim, prave se naslovi od raznih nebitnih stvari. Potpuno si u pravu...

  27. #172
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    I ja, takodje, nijesam ništa pratio niti me interesuju izbori u Srbiji.Vidim svi prate izbore u Srbiji dok u ostalim republikama ne prate. Mandić ne radi ništa što ne rade iz BSa prema Sarajevu, HGI prema Zagrebu ili Albanci prema Tirani. Ali samo je problem ta jedna srpska stranka.
    Quote Originally Posted by recbok View Post

    I sad Mandić treba da glumi heroja udarajući na Vučića? Neka Suljo Mustafić udari na Bakira Izetbegovića. Neće, no mu iz ruke jede.Danas je Zoran Milanovć u posjeti CG, prvo će Boku posjetiti. Pa što Hrvati ne osude nešto u vezi njega a podrže Vesnu Pusić?

    Znaci, stvarno treba da ti pojasnjavam? Da ti nacrtam koliko si licemjeran??


  28. #173
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Peace brothers

    Vratimo se temi. Kako se Mandić pomene tako odma tenzija, ko i sa Gospodarem

  29. #174
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Ne, ne, gorim od zelje da saznam da li stvarno ima toliko slijepih da ne vide kakva je gadost podrzavati takvo zlo od "izbora" i "pobjednika" kao sto su sad bili u Srbiji.


  30. #175
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ej, uzasno si licemjeran sa ovom pricom sad. Reci mi, vidis/znas li ti to ili stvarno treba da ti pojasnjavam??

    Šta da pojašnjavaš? Jasno je meni šta pokušavaš, a to je da se dodvoriš uraško-esdepeovskom biračkom tijelu. A nikad te neće podržati. Zaboravi na URAu, SDP, Pozitivnu i koncern Vijesti. Uvijek će prije podržati DPS nego opoziciju. A to su i pokazali.


    Sad je problem što je Mandić čestitao Vućiću, inače da nije mu čestitao svi bi glasali DF ili ga podržali. Uostalom, DF je koalacija a Mandićeva stranka je samo jedna od stranaka koje čine tu koaliciju.

Page 7 of 487 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •