Page 429 of 487 FirstFirst ... 329379419425426427428429430431432433439479 ... LastLast
Results 10,701 to 10,725 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #10701
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    pa nije to bas tako tesko raskinuti koliko ti mislis.
    prvo se provjeri da li je ispostovano sve iz ugovora. 90% sam siguran da ce svaki da padne na provjeri uticaja na zivotnu sredinu. drugo na sta ce da padne je kolicina vode koja mora da ostane u vodotoku a ne postuje se.
    na kraju se uvijek moze pokrenuti novi zakon o ekoloskoj taksi koja je skoro iste vrijednosti koliko je i cijena koju dobijaju od drzave.
    pa pregovaraj sa drzavom ili vodi neisplativ posao.
    ovo sto ti pises je 30 godina DPS pravosudja pa vam se cini da je to em po zakonu, em ne moze nista da se napravi.
    ako se bas zapne, samo na hidrocentralama mozes da smijenis gomilu ljudi, ukljucujuci i sudije, do raznih ministarstava koja su cutala na sve ovo.
    ako cemo da dijelimo pravdu onako kako je DPS radio 30 godina dzabe smo krecili

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #10702
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by George Jung View Post

    30 godina na vlasti, mnogi nisu dočekali da vide ovaj pad režima... koliko je to života//
    Znas da se sjetim cesto teskih opoziconara, ljudi postenih, sa principima i moralom. Nisu htjeli u vlast, a davali su im mnogo. Drzali svoj put, nadali se i preminuli sa zalom da ne vide svoju Crnu Goru slobodnu od ovih lopova i fasista od DPSa.
    Zaista zelimo u velikoj vecini gradjansku drzavu, da nikome nije tjesno. I da zivimo od te plate makar do kraja mjeseca. Ne trazimo majbahe, putovanje na Floridu, jahte, satove od hiljada eura i kojekakve kutare. Sve sto smo zeljeli je da nam se postuje misao, vjera, i da zivimo kao ljudi od plate/penzije, a ne kao pasce na ulici....
    Vjerovali ste slijepo lopovu, kriminalcu, teskom egomanijaku.... a ne mozete na rijec ljudima sa pricipom, bez mrlje u zivotu??? Promjene su dobre.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  4. The Following 4 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  5. #10703
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne da nisu poštovali nego se kaju glasači što nisu još jače gazili sada kada su izgubili. Isto bi radili ako ne i gore da im ponovo može biti.

  6. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  7. #10704
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa nije to bas tako tesko raskinuti koliko ti mislis.
    prvo se provjeri da li je ispostovano sve iz ugovora. 90% sam siguran da ce svaki da padne na provjeri uticaja na zivotnu sredinu. drugo na sta ce da padne je kolicina vode koja mora da ostane u vodotoku a ne postuje se.
    na kraju se uvijek moze pokrenuti novi zakon o ekoloskoj taksi koja je skoro iste vrijednosti koliko je i cijena koju dobijaju od drzave.
    pa pregovaraj sa drzavom ili vodi neisplativ posao.
    ovo sto ti pises je 30 godina DPS pravosudja pa vam se cini da je to em po zakonu, em ne moze nista da se napravi.
    ako se bas zapne, samo na hidrocentralama mozes da smijenis gomilu ljudi, ukljucujuci i sudije, do raznih ministarstava koja su cutala na sve ovo.
    ako cemo da dijelimo pravdu onako kako je DPS radio 30 godina dzabe smo krecili

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

    Da ne odemo previše of topic. Ako neko nije ispoštovao svd iz ugovora glede ekološkog uticaja i minimalne količine vode, ošašavi ga. No dva su pitanja:
    1. Ko će da kontroliše? Pretpostavljam postoji neka ekološka inspekcija koja je nadlžena za to i za još 100 stvari, a ima 5 ljudi ili tako nešto.
    2. Što ako sve poštuju? Npr. Ima elektrana gdje je tehnologija takva da je rizik uzimati vodu ispod minimuma jer možeš pokupit kamenčiće i šljunak i upropastit sve mašine.
    3. Najbolje će proći oni koji kramp nisu zakopali i dobiju kintu.
    4. Ekološka taksa kojom odereš sav profit može da prođe. Samo što ako dođeš na međunarodne sudove. I sva moja priča je za međunarodne sudove, jer će država sve dobiti na domaćem sudstvu. Kako su služili prošlu vlast, služiće i novu, ne brini.
    Usput koliko sam shvatio pobune oko malih elektrana nije bilo tamo đe je otkupljena zemlja uz vodotok i zapošljen koji momak iz sela. Tako da se igra na guzicu seljana, a ne na njihovu ekološku svijest. A najveći "protestanti" su vikendaši.
    Ima još jedna stvar, koju si pomenuo to je sudstvo. Ne bih se ja tu previše kucao u neka smjenjivanja. U Srbiju je DOS donio zakon o sudova i naporavio rezibor. Svi koji nisu prošli reizbor, vraćeni su nazad posle godinu dana pošto su tužili državu. Naravno, uz zaostale plate, zatezne kamate, sudske troškove...
    Može ovdje potrajat do međunarodne instance takođe, samo će na kraju više da košta.
    Mada, da ponovim slušaće sudije i ovu vlast, što bi ih mijenjali. Evo, dadoše pritvor kretenkama što su htjele da klepe kontrolne kupone. Advokat koji je branio opozicionare veli da tu nema djela, sem ako nije djelo što si kreten. Samo kažu: nisam primjetila i kraj. Nego da se preporučimo novima. Biće toga koliko hoćeš, vremenom do mjere da će se i onima koji očima nisu mogli viđet DPS to zgadit.
    Stvari lijepo zvuče, ali obično nisu jednostavne. Biće ovakvih situacija koliko hoćeš. Ali, to je dio odrastanja, u nadam se, nekada pristojno društvo, makar kad naša djeca budu stasala.
    Last edited by Gagarin; 15-09-20 at 08:38.

  8. #10705
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne da nisu poštovali nego se kaju glasači što nisu još jače gazili sada kada su izgubili. Isto bi radili ako ne i gore da im ponovo može biti.
    Vala ja ih nijesam glasao, a žao mi je što nijesu još se najebali majke ovoj stoki. Kad je bez reakcije prošlo ono iz monstata da je dosta dnevno dva eura za hranu taj narod ne zaslužuje biološki opstanak, kratko jasno.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  9. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  10. #10706
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nisam pristalica revanšizma u smislu da im treba konstruisati sudske procese, hapsiti ih, zatvarati i oduzimati im ličnu imovinu. Nisu ni oni to radili narodu, pošteno treba reći.
    Jedino što treba uraditi jeste očistiti ih iz institucija jer oni su se ciljano tamo zapošljavali na štetu običnog naroda koji nije mogao ni prismrditi da radi. Tu ne bi smjelo biti kompromisa.


    Da se ja pitam podijelio bih 50 000 otkaza i ne bih trepnuo.

  11. #10707
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Vala ja ih nijesam glasao, a žao mi je što nijesu još se najebali majke ovoj stoki. Kad je bez reakcije prošlo ono iz monstata da je dosta dnevno dva eura za hranu taj narod ne zaslužuje biološki opstanak, kratko jasno.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Kad pomenu Monstat... Nadam se da se moze zaustavit ona transakcija za njihovu zgradu... Smijeniti sav DPS kadar od vrha do dna.

    Revidirati potrosacku korpu sa ukljucenom imputiranom rentom, po standardima EU, i medijalnu platu, umjesto prosjecne.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #10708
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad pomenu Monstat... Nadam se da se moze zaustavit ona transakcija za njihovu zgradu... Smijeniti sav DPS kadar od vrha do dna.

    Revidirati potrosacku korpu sa ukljucenom imputiranom rentom, po standardima EU, i medijalnu platu, umjesto prosjecne.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Brate sve je uzalud kad je stoka spremna da trpi nemaštinu a gleda bahaćenje onih koje glasaju.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  13. #10709
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Vala ja ih nijesam glasao, a žao mi je što nijesu još se najebali majke ovoj stoki. Kad je bez reakcije prošlo ono iz monstata da je dosta dnevno dva eura za hranu taj narod ne zaslužuje biološki opstanak, kratko jasno.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Pa dotakao si ono o čemu sam pisao. Realno, nikada neću zaboraviti oca koji je devedestih stojao u redovima sa ostalim podgoričanima ispred jezdinih i dafininih filijala kako bi podigao taj jad od crkavice u markama. Narod koji tada, zbog svega što se dešavalo, nije digao svoj glas, nego je još strastvenije glasao jedinstven DPS, takav narod je pljunuo na sve ono što su ljudi u Crnoj Gori bili. Ja znam mnogo časnih ljudi koji nisu nikada se poklonili DPS-u, ni jedinstvenom, ni ovom Milovom. Trudim se da stvarno realno sagledavam sve. Bezbroj puta sam ulazio u žestoke svađe sa meni veoma bliskim ljudima, ne samo zbog Mila, nego i zbog Amfilohija a samo zbog toga što sam se cijeli život trudio da "mjerim" onako kako treba.

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  15. #10710
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo ja pozivam sve neistomišljenike da iznesu stav o ovom gadluku:

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...stati-da-traze

  16. #10711
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Brate sve je uzalud kad je stoka spremna da trpi nemaštinu a gleda bahaćenje onih koje glasaju.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Narod je pokazao da mu je dosta toga.
    Mislim da nece bit situacija Sjasi kurta da uzjase murta.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #10712
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Evo ja pozivam sve neistomišljenike da iznesu stav o ovom gadluku:

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...stati-da-traze
    Ovo je više nego lako riješiti. Izračuna se koliko je mali svetov oštetio državu, zna se ko je vodio postupak i sudiji donijeti da potpiše papire za kredit, koji će poslije njegove smrti nastaviti da vraćaju njegovi potomci.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  18. #10713
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovo je više nego lako riješiti. Izračuna se koliko je mali svetov oštetio državu, zna se ko je vodio postupak i sudiji donijeti da potpiše papire za kredit, koji će poslije njegove smrti nastaviti da vraćaju njegovi potomci.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Ma kakvi brate, svi znamo da od toga neće nikad biti ništa.

  19. #10714
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Narod je pokazao da mu je dosta toga.
    Mislim da nece bit situacija Sjasi kurta da uzjase murta.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ne, narod se nike promijenio ni najmanje.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  20. #10715
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ma kakvi brate, svi znamo da od toga neće nikad biti ništa.
    Ja ti kažem kako se rešava, oće li se riješiti tako ili kao što rade srećne zemlje likvidacijom vidjećemo.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  21. #10716
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne, narod se nike promijenio ni najmanje.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Da su ostali da glasaju vecinski DPS i satelite, rekao bih da se ni najmanje nije promijenio.

    Promijenio se taman toliko da se pokrenemo sa mrtve tacke, odnosno propadanja u najdublje moralne jame.

    Evo vidjecemo do kraja naredne godine kako stoje stvari, prve rezultate nove Vlade. Standardni rok od 100 dana je prekratak u ovim okolnostima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #10717
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Evo ja pozivam sve neistomišljenike da iznesu stav o ovom gadluku:

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...stati-da-traze
    Vjeruj mi ovo je za njega ogromna kazna . Svi u BD znaju sta je koncita cinio i kako se bahatio . A sad je tamo niko i nista a vece kazne od te nema . Zasto britva nece u Dubai ? Takvih tamo ima na desetine hiljada a iznad njih su hiljade kojima su ovi samo potrckala . Ovdje si bili/su gospodari zivota i smrti a tamo su niko i nista . A to itekako o bas itekako boli

  23. #10718
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    kao sto pomenuh, DPS pravda i nase vidjenje cesto nisu u skladu sa realnoscu. ne kazem da igdje na svijet postoji ultimativna pravda za sve, ali opet ovo sto ti pominjes nidje veze

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da ne odemo previše of topic. Ako neko nije ispoštovao svd iz ugovora glede ekološkog uticaja i minimalne količine vode, ošašavi ga. No dva su pitanja:
    1. Ko će da kontroliše? Pretpostavljam postoji neka ekološka inspekcija koja je nadlžena za to i za još 100 stvari, a ima 5 ljudi ili tako nešto.
    trenutno imamo samo dva inspektora za vode za cio sjever, a dozvola milion, od koricenja za navodnjavanje do pecanja. zasto mislis da je tako. da bi se odrzavao sistem i ucjenjivalo po potrebi ili nagradjivalo.
    otpustis visak administracije, a zaposlis one koji su stvarno potrebni.
    2. Što ako sve poštuju? Npr. Ima elektrana gdje je tehnologija takva da je rizik uzimati vodu ispod minimuma jer možeš pokupit kamenčiće i šljunak i upropastit sve mašine.
    pa koliko se sjecam mogu da uznmu samo 1/3 od prirodnog minimuma rijeke. ne, niko to nije ispostovao. tako da to nije problem.
    3. Najbolje će proći oni koji kramp nisu zakopali i dobiju kintu.
    oni su cak najlaksi. ovo su pravila(ne nova nego postojeca), ako hoces da ides u minus samo izvoli. najavis da se uvodi taksa za koriscenje vode u komercijalne svrhe, pa ako i dalje imaju ekonomski interes, samo izvoli
    4. Ekološka taksa kojom odereš sav profit može da prođe. Samo što ako dođeš na međunarodne sudove. I sva moja priča je za međunarodne sudove, jer će država sve dobiti na domaćem sudstvu. Kako su služili prošlu vlast, služiće i novu, ne brini.
    ako se donese zakon i taj zakon je EU zakon, tesko da moze da to prodje na medjunarodnom sudu u Strasburu. jer drugih nema. jer nije da je ugovorom predvidjena medjunarodna arbitraza.
    Usput koliko sam shvatio pobune oko malih elektrana nije bilo tamo đe je otkupljena zemlja uz vodotok i zapošljen koji momak iz sela. Tako da se igra na guzicu seljana, a ne na njihovu ekološku svijest. A najveći "protestanti" su vikendaši.
    pa sad interes jedne porodice u odnosu na javni interes. to je bio potpis dosadasnjih vlasti, a valjda smo glasali da se to izmijeni.
    Ima još jedna stvar, koju si pomenuo to je sudstvo. Ne bih se ja tu previše kucao u neka smjenjivanja. U Srbiju je DOS donio zakon o sudova i naporavio rezibor. Svi koji nisu prošli reizbor, vraćeni su nazad posle godinu dana pošto su tužili državu. Naravno, uz zaostale plate, zatezne kamate, sudske troškove...
    Može ovdje potrajat do međunarodne instance takođe, samo će na kraju više da košta.
    Mada, da ponovim slušaće sudije i ovu vlast, što bi ih mijenjali. Evo, dadoše pritvor kretenkama što su htjele da klepe kontrolne kupone. Advokat koji je branio opozicionare veli da tu nema djela, sem ako nije djelo što si kreten. Samo kažu: nisam primjetila i kraj. Nego da se preporučimo novima. Biće toga koliko hoćeš, vremenom do mjere da će se i onima koji očima nisu mogli viđet DPS to zgadit.
    i dalje smatram da se ovo moze odraditi revizijom pojedinih presuda, posebno onih koje su pale na sudovima u Strasburu.
    znam da je to malo problematicno jer se sudski savjet bira vecinom prisutnih clanova konferencije sudija, ali to je tek pitanje.
    ali se moze forsirati krsenje etickog koda(ukoliko je prekrsen) kroz medije i skupstinu. ovo si u pravu, ali mislim da se moze uticati. sto vidimo kroz presude iz kotora. mozda je glupo, ali kod ovakve presude bih objavio imena sudija koja su donijela tu odluku. ionako mislim da je to javni podatak. modernizovao bih pretrage presuda na njihovom sajtu jer je ovo sad rudarenje.
    Stvari lijepo zvuče, ali obično nisu jednostavne. Biće ovakvih situacija koliko hoćeš. Ali, to je dio odrastanja, u nadam se, nekada pristojno društvo, makar kad naša djeca budu stasala.
    slazem se da nije jednostavno, ali nije ni staza sa milion prepreka. nije to toliko tesko. vidimo kako su se zakoni koristili protiv protivnika. nije ovdje nikad problem bio zakon koliko li selektivna primjena istih


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 15-09-20 at 09:46.

  24. #10719
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da su ostali da glasaju vecinski DPS i satelite, rekao bih da se ni najmanje nije promijenio.

    Promijenio se taman toliko da se pokrenemo sa mrtve tacke, odnosno propadanja u najdublje moralne jame.

    Evo vidjecemo do kraja naredne godine kako stoje stvari, prve rezultate nove Vlade. Standardni rok od 100 dana je prekratak u ovim okolnostima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ajde da se nadam da griješim. Do sada je stoka trjela radi kao Crne Gore, sad će radi potencijalnog ujedinjenog srpstva i idemo dalje.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  25. #10720
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Vjeruj mi ovo je za njega ogromna kazna . Svi u BD znaju sta je koncita cinio i kako se bahatio . A sad je tamo niko i nista a vece kazne od te nema . Zasto britva nece u Dubai ? Takvih tamo ima na desetine hiljada a iznad njih su hiljade kojima su ovi samo potrckala . Ovdje si bili/su gospodari zivota i smrti a tamo su niko i nista . A to itekako o bas itekako boli
    Upravu si ali da bi ta bol bila jos veca mora se raditi nesto po tom pitanju, jer ko je zasluzio taj mora i da odgovara...Ako davaju ovakve primjere gradjanima a davaju ih decenijama sta onda da radimo mi ostali....gadi mi se sve.

  26. #10721
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kao sto pomenuh, DPS pravda i nase vidjenje cesto nisu u skladu sa realnoscu. ne kazem da igdje na svijet postoji ultimativna pravda za sve, ali opet ovo sto ti pominjes nidje veze


    trenutno imamo samo dva inspektora za vode za cio sjever, a dozvola milion, od koricenja za navodnjavanje do pecanja. zasto mislis da je tako. da bi se odrzavao sistem i ucjenjivalo po potrebi ili nagradjivalo.
    otpustis visak administracije, a zaposlis one koji su stvarno potrebni.

    pa koliko se sjecam mogu da uznmu samo 1/3 od prirodnog minimuma rijeke. ne, niko to nije ispostovao. tako da to nije problem.

    oni su cak najlaksi. ovo su pravila(ne nova nego postojeca), ako hoces da ides u minus samo izvoli. najavis da se uvodi taksa za koriscenje vode u komercijalne svrhe, pa ako i dalje imaju ekonomski interes, samo izvoli

    ako se donese zakon i taj zakon je EU zakon, tesko da moze da to prodje na medjunarodnom sudu u Strasburu. jer drugih nema. jer nije da je ugovorom predvidjena medjunarodna arbitraza.

    pa sad interes jedne porodice u odnosu na javni interes. to je bio potpis dosadasnjih vlasti, a valjda smo glasali da se to izmijeni.

    i dalje smatram da se ovo moze odraditi revizijom pojedinih presuda, posebno onih koje su pale na sudovima u Strasburu.
    znam da je to malo problematicno jer se sudski savjet bira vecinom prisutnih clanova konferencije sudija, ali to je tek pitanje.
    ali se moze forsirati krsenje etickog koda(ukoliko je prekrsen) kroz medije i skupstinu. ovo si u pravu, ali mislim da se moze uticati. sto vidimo kroz presude iz kotora. mozda je glupo, ali kod ovakve presude bih objavio imena sudija koja su donijela tu odluku. ionako mislim da je to javni podatak. modernizovao bih pretrage presuda na njihovom sajtu jer je ovo sad rudarenje.

    slazem se da nije jednostavno, ali nije ni staza sa milion prepreka. nije to toliko tesko. vidimo kako su se zakoni koristili protiv protivnika. nije ovdje nikad problem bio zakon koliko li selektivna primjena istih


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Što se tiče MHE postoji jedna stavka u mislim svakom ugovoru... obaveza poribljavanja autohtonom vrstom ribe, odnosno potočnom pastrmkom. Taj uslov ne mogu da ispune jer ne postoji mrijestilište potočne pastrmke u ovom dijelu Evrope.

    To bi mogao biti osnov za raskidanje ugovora, a siguran sam da ima još stavki koje nijesu ispoštovane...


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 15-09-20 at 09:52.

  27. #10722
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovo je više nego lako riješiti. Izračuna se koliko je mali svetov oštetio državu, zna se ko je vodio postupak i sudiji donijeti da potpiše papire za kredit, koji će poslije njegove smrti nastaviti da vraćaju njegovi potomci.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    nema potrebe za tim. apsulutna zastara je za izvrsenje kazne.
    meni je nejasno kako se moze pozivati na stavke zakona, a on je pitpisao sporazum o priznanju krivice koji nije ispostovao.
    mislim da je to vise nego dovoljno za obaranje presude i za ponovno sudjenje. u svakom slucaju, zaobici SDT i dati da neko posteniji iz VDT vodi slucaj, na osnovu izbjegavanja sudske presude.
    mislim da postoji nacin ako postoji volja za tako necim

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. #10723
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Što se tiče MHE postoji jedna stavka u mislim svakom ugovoru... obaveza poribljavanja autohtonom vrstom ribe, odnosno potočnom pastrmkom. Taj uslov ne mogu da ispune jer ne postoji mrijestilište potočne pastrmke u ovom dijelu Evrope.

    To bi mogao biti osnov za raskidanje ugovora, a siguran sam da ima još stavki koje nijesu ispoštovane...


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    nije tu apsulutno nista ispostovano. lako je to raskinuti. kao sto rekoh imamo mi zakone koje ne treba mijenjati. samo ih sprovoditi.
    samo treba izbjeci dosadasnju praksu
    "za prijatelje sve, za neprijatelje zakon"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  29. #10724
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Šta su ovo počele neke reklame za gatare, vračare, čudotvorce... to govori dosta o tome sa kim se mi nadamo promjenama

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  30. #10725
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Šta su ovo počele neke reklame za gatare, vračare, čudotvorce... to govori dosta o tome sa kim se mi nadamo promjenama

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

    Da tebe pitamo vječno bi vladao Savez komunista. I ti onda nešto pričaš o promjenama i demokratiji.

  31. The Following User Says Thank You to nescafe10 For This Useful Post:


Page 429 of 487 FirstFirst ... 329379419425426427428429430431432433439479 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •