Page 137 of 487 FirstFirst ... 3787127133134135136137138139140141147187237 ... LastLast
Results 3,401 to 3,425 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #3401
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    I ja svašta pričam
    Naravno da smo dobrodošli, samo ne možemo da se krstimo
    Naravno da smo dobrodošli, samo treba da shvatimo da nas ta institucuja od milošte naziva kopiladima
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #3402
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Hvala vam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  3. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  4. #3403
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    A narod u Crnoj Gori inace posvecen hriscanstvu samo tako. Savez komunista je prosto plakao za clanstvom, a Tita u Titogradu nije imao ko da doceka.
    Kako je narod u CG mogao da bude posvećen hrišćanstvu kada smo se vjekovima borili za slobodu i tek prije nešto više od 100 godina je dočelali, a nedugo zatim ušli u nove ratove... Niko nije branio ni u SFRJ da budeš vjernik. Mi smo svaki Božić i svaku slavu u krugu porodice obilježili, išao sam u Crkvu sa ocem od malih nogu a onda odjednom početkom devedesetih ispred Crkve Sv.Đorđa pod Goricom za Badnje veče pojaviše se mase koje postadoše vjernici preko noći. Vjera sama po sebi u Crnog Gori jeste bila važna, ona je i održala Crnogorce kroz vjekove u borbi za oslobađanje od otomanske čizme. Druga je stvar što je Crna Gora zbog okolnosti u kojima je preživljavala te vjekove životarila sa stanovništvom koje je većinski bilo nepismeno, a pisana riječ nije svima bila dostupna. Ja lično nikada nisam podržavao pristup, rječnik i ponašanje Amfilohija iako sam kršten i pripadam pravoslavnom narodu CG. Mnoge stvari mi se nikada nisu dopadale i mislim da su odavno trebale da dožive promjenu u samoj Crkvi. Pristup Gojka Perovića mi je zbog svega, od devedesetih naovamo, jedan veliki momenat u MCP.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  6. #3404
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Hvala DIVNOM PRESEDNIKU CRNE GORE, MILE DŽUKANOVIC

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Joksim For This Useful Post:


  8. #3405
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Hvala DIVNOM PRESEDNIKU CRNE GORE, MILE DŽUKANOVIC
    Princ selog sveta milo cukanovic
    Ziv biJo presednice

  9. #3406
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I ja svašta pričam
    Naravno da smo dobrodošli, samo ne možemo da se krstimo
    Naravno da smo dobrodošli, samo treba da shvatimo da nas ta institucuja od milošte naziva kopiladima
    И ти је неистина, свако се може крстити и нико не пита за националност. Знам да је владика Амфилохије крстио Индиосе у Аргентини и сигурно су они постали Срби. Шта се може прочитати мајко мила.

  10. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  11. #3407
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    ta prica o krstenju se godinama provlaci.
    u principu se svede na to da ne mogu da dodju pod ostrog ogrnuti "gaetusama" (koju je inace slavko perovic napravio, nidje veze sa istorijom) i sa mirasem na celu, i da ih on krsti.
    prica se vezuje za pokusaj pojedinih cetinjana da to naprave sa abramovicem u cetinjskom manastiru.
    i kad god neko kaze da ne moze da se krsti, u principu se danas svede na komunisticko/politicki performans.
    dakle ne mogu da dodju sa kolima i zastavama, sa bakljadom i da ih miras krsti pod ostrogom.
    kadncujete pricu da neko ne moze da se krsti, to vam je to

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  13. #3408
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,198
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako je narod u CG mogao da bude posvećen hrišćanstvu kada smo se vjekovima borili za slobodu i tek prije nešto više od 100 godina je dočelali, a nedugo zatim ušli u nove ratove... Niko nije branio ni u SFRJ da budeš vjernik. Mi smo svaki Božić i svaku slavu u krugu porodice obilježili, išao sam u Crkvu sa ocem od malih nogu a onda odjednom početkom devedesetih ispred Crkve Sv.Đorđa pod Goricom za Badnje veče pojaviše se mase koje postadoše vjernici preko noći. Vjera sama po sebi u Crnog Gori jeste bila važna, ona je i održala Crnogorce kroz vjekove u borbi za oslobađanje od otomanske čizme. Druga je stvar što je Crna Gora zbog okolnosti u kojima je preživljavala te vjekove životarila sa stanovništvom koje je većinski bilo nepismeno, a pisana riječ nije svima bila dostupna. Ja lično nikada nisam podržavao pristup, rječnik i ponašanje Amfilohija iako sam kršten i pripadam pravoslavnom narodu CG. Mnoge stvari mi se nikada nisu dopadale i mislim da su odavno trebale da dožive promjenu u samoj Crkvi. Pristup Gojka Perovića mi je zbog svega, od devedesetih naovamo, jedan veliki momenat u MCP.
    Da je kojim slučajem bio Gojko Perović na mjestu Amfilohija ili ti neko sličan, danas bi imao CPC, a mitropolit bi bio Miraš ili neko sličan. I Milo bi imao svoju crkvu da radi sa njom šta oće. Šta bi tek onda bilo sa ljudima koji bi se "na glas" izjašnjavali kao Srbi? Ne slažem se ni ja sa svim što kaže Amfilohije, da li je pretjerao nekoliko puta, jeste, da li ima pravo na takvo mišljenje, ima. Nikad na te njegove riječi nisam gledao kao na zlobne, namjerne, ili nešto slično, već kao nešto što govori iz srca, a složičeš se da i zna dosta toga. Sigurno bolje od Novaka Adžića npr. Da li bi posle pada ove vlasti i normalizacije situacije u CG bilo bolje da dođe Gojko ili sličan siguran sam da bi. I bio bih lično za to.
    Edit: Isto tako da je na mjesto Amfilohija neki Gojko, Vučić bi mogao preko Irineja da se igra sa njim. Za pravoslavni narod i samu crkvu je loše to što Amfilohije nije postao patrijarh.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #3409
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    I dalje se pecate i palite na crkvu SPC i MCP.

    Ja vjerujem u reinkarnaciju tako da i poslije Mila doći će Milo. On će se reinkarnirati sve dok ne završi započeto i napravi Monako od Crne Gore.
    To je njegov duhovni zadatak i lekcija.

    On topic

    Da li mislite da će na dan izbora biti nekih problema npr. da li će opozicija praviti opstrukcije u otvaranju biračkih mjesta i slično?

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  15. #3410
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    I dalje se pecate i palite na crkvu SPC i MCP.
    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

    Znaci odustao si od ovoga:

    "Može li neko da mi objasni ovo:
    Moj jako dobar drug, Crnogorac, ne može da ide u crkvu zbog Srpskih, Četničkih, gusarskih itd. zastava... Šta da radi on kao Crnogorac, kad ode npr. da pali Badnjake a tamo dočeka sve ovo i plus još mnogo toga kao što su neke pjesme (znamo koje) i slično? Zašto crkva nije crkva svih Pravoslavaca nego samo određene grupe ljudi tj. Srba? Zašto takvo ponašanje?

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk"

    Ovo je tvoj post.

  16. #3411
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    Znaci odustao si od ovoga:

    "Može li neko da mi objasni ovo:
    Moj jako dobar drug, Crnogorac, ne može da ide u crkvu zbog Srpskih, Četničkih, gusarskih itd. zastava... Šta da radi on kao Crnogorac, kad ode npr. da pali Badnjake a tamo dočeka sve ovo i plus još mnogo toga kao što su neke pjesme (znamo koje) i slično? Zašto crkva nije crkva svih Pravoslavaca nego samo određene grupe ljudi tj. Srba? Zašto takvo ponašanje?

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk"

    Ovo je tvoj post.
    Tema je o izborima.

    Imate temu o crkvi pa tamo glavoboljajte.
    Pošto niste imali nijedan odgovor ili demant obećao sam da neću više pisati o toj temi i držim se toga.



    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  17. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  18. #3412
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Da je kojim slučajem bio Gojko Perović na mjestu Amfilohija ili ti neko sličan, danas bi imao CPC, a mitropolit bi bio Miraš ili neko sličan. I Milo bi imao svoju crkvu da radi sa njom šta oće. Šta bi tek onda bilo sa ljudima koji bi se "na glas" izjašnjavali kao Srbi? Ne slažem se ni ja sa svim što kaže Amfilohije, da li je pretjerao nekoliko puta, jeste, da li ima pravo na takvo mišljenje, ima. Nikad na te njegove riječi nisam gledao kao na zlobne, namjerne, ili nešto slično, već kao nešto što govori iz srca, a složičeš se da i zna dosta toga. Sigurno bolje od Novaka Adžića npr. Da li bi posle pada ove vlasti i normalizacije situacije u CG bilo bolje da dođe Gojko ili sličan siguran sam da bi. I bio bih lično za to.
    Edit: Isto tako da je na mjesto Amfilohija neki Gojko, Vučić bi mogao preko Irineja da se igra sa njim. Za pravoslavni narod i samu crkvu je loše to što Amfilohije nije postao patrijarh.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Mislim da ne stoje takve ocjene vezane za Gojka. Ja to posmatram iz ugla nekoga ko je imao priliku dosta godina da zbog ličnog interesovanja tumači Bibliju i pročitam raznu literaturu velikih umova svijeta , koji su Bibliju tumačili i otkrivali velikim žarom, kao što je i Njegoš otkrio kroz djelo Luče Mikrokozme. Moj lični utisak i stav o Amfilohiju je vrlo jasan. Njegove izgovorene riječi , kao prvog čovjeka pravoslavnih hrišćana imaju veliku težinu i odgovornost. To što je Amfilohije vrlo obrazovan, ne oslobađa ga odgovornosti za brzopletost izgovorenih riječi koje ne priliče prvom čovjeku, glavi crkve u Crnoj Gori. Kao što ne prihvatam ovakvu svjetovnu vlast, koja je po meni anticrnogorska i antinarodna i svakakva, tako isto kao odrasla osoba želim da ne ćutim ako mi se ne dopada način na koji najveće crkvene starješine izlaze pred narod, što izgovaraju i slično. Obaveza svakog zrelog čovjeka je da pažljivo sluša i gleda ono što govore i rade oni koji su na vrhu i da ne prihvata baš sve što od njih dolazi. Mene lično ali zabolje ona stvar za Vučića , jasno mi je da i kod njih u SPC su imali mnogo boljih izbora od Irineja recimo ali danas me više ništa ne čudi...

  19. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  20. #3413
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default


    One Ring to Rule them all...

  21. The Following 5 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  22. #3414
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Top. Dje su do sad bili

  23. #3415
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,962
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Evo sa Kim se ide u EU... konkretno



    Sent from my Motorola 8400

  24. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #3416
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    e vidji ovo Badnjak se pali kod kuce i slavi, Bozic takodje , a ovo ispred hrama,crkve ,groblja .... to je pomodarstvo i mozda bogohuljenje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ovo sa badnjakom je ostalo vjekovima čak i to pucanje iz ljevora ali čak i u Rusiji imaš okićene jelke ispred hramova danas, a sječa badnjaka i nije baš dobra stvar...

  26. #3417
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Što veli jedan sa FB-a, u Luksemburg i dalje monarhija, vojvoda Anri se dogovorio sa četnicima da ih ne pušte .

  27. #3418
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    30.470 GRAĐANA CRNE GORE IMA BORAVIŠNU DOZVOLU U EVROPSKOJ UNIJI ŠTO JE 5% UKUPNOG BROJA STANOVNIKA CRNE GORE.


    “Obzirom da Monstat ne radi, mi umjesto njih objavljujemo podatke o broju građana iz Crne Gore koji imaju boravišnu dozvolu u EU”, saopštili su iz konsultantske kuće Fidelity.
    Prema zvaničnim podacima Eurostata, na kraju 2018. godine, 30.470 građana Crne Gore (5% ukupnog broja stanovnika) ima boravišnu dozvolu u EU.
    10 godina ranije, boravišnu dozvolu EU je imalo svega 8.529 građana Crne Gore.

    “To su ti ekonomski uspjesi o kojima se ovih dana ne priča, jer treba otvoriti zatvorene hotele, otvoriti vrpcu na neasfaltiranom putu, otvoriti pokoju česmu u nekom selu i obići autoput koji kasni li kasni”, naglasili su iz Fidelity-a.

    “NEKA PADNE broj ljudi koji se odseljava iz Crne Gore, DA OSVJEŽI”, zaključuju u svojoj objavi iz Fidelity-a.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to autoput For This Useful Post:


  29. #3419
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    "Iako imam 82 godine, 52 svešteničke službe, nikada nijesam bio na parlamentarnim izborima do danas. Ali ovoga puta 30. avgusta ću izaći na izbore i pozivam i sve vas, sve Crnogoce da izađu na izbore i da, naravno, glasaju za svetinje Božije, za svetinju ljudskoga dostojanstva, za svetinju tvorevine Božije i za svetinje koje su posvećene živome Bogu na čelu sa ovom svetinjom koja je posvećena Hristovom Vaskrsenju", kazao je Amfilohije.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-zivotom-crkve

    Opa, zahuktava se zestoko. Zamislite tu scenu kad Amfilohije izadje na biracko mjesto, scena prvi put vidjena ikad. A vjerovatno i stotine drugih svestenih lica...



  30. #3420
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    "Iako imam 82 godine, 52 svešteničke službe, nikada nijesam bio na parlamentarnim izborima do danas. Ali ovoga puta 30. avgusta ću izaći na izbore i pozivam i sve vas, sve Crnogoce da izađu na izbore i da, naravno, glasaju za svetinje Božije, za svetinju ljudskoga dostojanstva, za svetinju tvorevine Božije i za svetinje koje su posvećene živome Bogu na čelu sa ovom svetinjom koja je posvećena Hristovom Vaskrsenju", kazao je Amfilohije.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-zivotom-crkve

    Opa, zahuktava se zestoko. Zamislite tu scenu kad Amfilohije izadje na biracko mjesto, scena prvi put vidjena ikad. A vjerovatno i stotine drugih svestenih lica...

    Teško da i jedna partija (osim DPS) ima infrastrukturu kao crkva
    One Ring to Rule them all...

  31. #3421
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,962
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    "Iako imam 82 godine, 52 svešteničke službe, nikada nijesam bio na parlamentarnim izborima do danas. Ali ovoga puta 30. avgusta ću izaći na izbore i pozivam i sve vas, sve Crnogoce da izađu na izbore i da, naravno, glasaju za svetinje Božije, za svetinju ljudskoga dostojanstva, za svetinju tvorevine Božije i za svetinje koje su posvećene živome Bogu na čelu sa ovom svetinjom koja je posvećena Hristovom Vaskrsenju", kazao je Amfilohije.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-zivotom-crkve

    Opa, zahuktava se zestoko. Zamislite tu scenu kad Amfilohije izadje na biracko mjesto, scena prvi put vidjena ikad. A vjerovatno i stotine drugih svestenih lica...

    Znam sigurno da je izašao na referendum 1992 god. jer je bilo fotografija

    Sent from my Motorola 8400

  32. #3422
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Znam sigurno da je izašao na referendum 1992 god. jer je bilo fotografija

    Sent from my Motorola 8400
    Pa dobro... nije slagao... referendum nijesu izbori. Preciznosti radi sam reagovao.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  34. #3423
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A vjerovatno i stotine drugih svestenih lica...
    A đe, koliko ih nema dozvolu boravka, pola ih je ilegalno ođe tih što bi rado glasali

  35. #3424
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Risto glasa za DPS 1/1.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  36. #3425
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nije DPS-u i ostalima ništa trebalo da ovako nazovi zakonom udaraju na crkvu, i da ponovo dijele narod.
    Mislim da je bilo dovoljno što je komunizam napravio istoj.
    A razdijelio je i braću.
    Pročitajte samo životnu priču o dva brata, Luki (Sv. Luka Crmnički) i Svetozaru Vukmanoviću (zvani Tempo), jedan bio na strani Hrista a drugi na strani komunizma.

Page 137 of 487 FirstFirst ... 3787127133134135136137138139140141147187237 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •