Page 23 of 487 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast
Results 551 to 575 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #551
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    E to to. Ne bih se iznenadio da pred svaki izborni ciklus vazda imaju makar jednog takvog u redovima opozicije.
    Za sad se čini da imaju. Mislim da ljudi generalno nisu ni svjesni koliko je borba sa ovakvim režimom zapravo borba uzbrdo, što opet nikako ne znači da treba odustati, jer je alternativa još gora.


    Inače, na temu "plašta SPC-a": https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zimskih-medija

    Samo sekularno, i jedni i drugi razumiju da je to najzdravije.

  2. #552
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Misko Kluni View Post
    Ko nama garantuje da Ura nece sa DPSom?

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Meni je vjerovatnije da DF (ili dio DFa) upadne sa DPSom u kombinu, jer Milo i Vučić.....

    Kad je mogla Srpska lista sa Haradinajem, na Vučićevu naredbu, što ne bi moglo i ovo.

    DF mnogo toga radi kontra molbi Mitropolije. Ja to toliko i ne pratim, ali mi pričaju ljudi koji su baš bliski MCP da je to tako.
    Last edited by kimmi; 09-07-20 at 17:50.

  3. #553
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    @kimmi a to bi najbolja stvar bila od 2006. na ovamo ali ima ova stranka koja bi sasvim odgovarala priči kako nema predstavnika Srba u ministarstvima a priznaju nezavisnu CG, crnogorski jezik i to da je članica NATO saveza

    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...e-stranke.html

    ko zna, možda ovi iznenade

    inače u vezi te priče DF/MCP. prije 2 nedelje je Pedja Bulatović reka da će litija bit da bi par sati kasnije MCP izašla sa saopštenjem kako uvažavaju mjere i neće bit istih i mole narodne poslanike da ne pričaju neke stvari (Pedja u stilu kolegu mu huška standardno)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #554
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Da li su regularni uslovi za izbore?
    Ne, nisu, čak su i gori od uslova iz 2016 god. (a ni tada nisu bili sjajni).
    - opozicija nema pravo uvida u birački spisak (zakon koji je donesen isti dan kada i zakon o slobodi vjeroispovesti)
    - epidemiološka situacija
    - državni resursi koji... (dobro, ovdje staviti sve ono što je i do sada bio problem).

    Dakle, izlazak na ove i ovakve izbore bi bilo kao trka na 100 m, s' tim da protivnik (DPS) startuje sa šezdesetog metra, a vrlo moguće da ćete imati i prepone (DPS neće).

    Ćekati da budu pravedniji (regularni) uslovi za trku? Da, to je rješenje, ne pristajati na ovakve uslove (to je i najmoralnija opcija), no, oni koji kreiraju ovakve uslove neće ih promjeniti (zašto bi?)

    Pristajanjem na takvu trku možda se i može nešto uraditi u smislu da se poslije toga promjene uslovi za trku. Poslije dvije godine kada se stvore uslovi za regularnu trku, ajde, pa ko šta ponese. No, pristajanjem na trku po ovakvim pravilima vrlo lako se može i izgubiti. A kada izgubiš sve je uzalud...

    Sent from my Motorola 8400

  5. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  6. #555
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    To je to nebrano grožđe u kojem smo se našli, zato mi nisu jasni ljudi koji su stopostotno ubijeđeni u bojkot, a ni ovi drugi koji su stopostotno ubijeđeni da treba probati. Evo Srbije što se tiče trejlera za bojkot. Nešto mi Vučić ne izgleda naročito potrešeno što je uzeo preko 2/3 parlamenta i sada može da radi bukvalno šta god hoće. A eto nam svi prošli izbori što se tiče trejlera za nastup. Vrlo nezgodna situacija.

    Bilo kako bilo, jedno sam siguran. Sada je već prilično jasno da partije ne planiraju da bojkotuju, i da su prelomili na ovu drugu stranu. To sporadični bojkot u smislu pojedinačne apstinencije potpuno obesmišljava. Neka narodna samoorganizacija dovoljno "upečatljivog" bojkota, u smislu slanja poruke svim subjektima, je vrlo vjerovatno nemoguća. Čekanje da DPS promijeni zakone koje su sami donijeli iz razloga ustoličavanja i povećanja moći je takođe svojevrsna naivnost. Tako da ispada da je na kraju jedina opcija izlazak i vjera u neku landslide pobjedu, đe ne pomažu ni kupljene lične karte, ni neregularan birački spisak, ni ostale raznorazne taktike. Realnost je da su vrlo loši izgledi, ali dešavalo se na lokalu prilično nedavno, tako da nije ni nemoguće.

  7. #556
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    To je to nebrano grožđe u kojem smo se našli, zato mi nisu jasni ljudi koji su stopostotno ubijeđeni u bojkot, a ni ovi drugi koji su stopostotno ubijeđeni da treba probati. Evo Srbije što se tiče trejlera za bojkot. Nešto mi Vučić ne izgleda naročito potrešeno što je uzeo preko 2/3 parlamenta i sada može da radi bukvalno šta god hoće. A eto nam svi prošli izbori što se tiče trejlera za nastup. Vrlo nezgodna situacija.

    Bilo kako bilo, jedno sam siguran. Sada je već prilično jasno da partije ne planiraju da bojkotuju, i da su prelomili na ovu drugu stranu. To sporadični bojkot u smislu pojedinačne apstinencije potpuno obesmišljava. Neka narodna samoorganizacija dovoljno "upečatljivog" bojkota, u smislu slanja poruke svim subjektima, je vrlo vjerovatno nemoguća. Čekanje da DPS promijeni zakone koje su sami donijeli iz razloga ustoličavanja i povećanja moći je takođe svojevrsna naivnost. Tako da ispada da je na kraju jedina opcija izlazak i vjera u neku landslide pobjedu, đe ne pomažu ni kupljene lične karte, ni neregularan birački spisak, ni ostale raznorazne taktike. Realnost je da su vrlo loši izgledi, ali dešavalo se na lokalu prilično nedavno, tako da nije ni nemoguće.
    Zato sto kod nas opozicione partije znaju da imaju kontrolu u ogromnom broju nad birackim spiskom i na birackim mjestima. Mi smo mala zemlja i kod nas je glavni problem takozvano partijsko zaposljavanje kao i uticaj drzavnog aparata na stanovnistvo. Nije ovdje toliko problem postupak glasanja i prebrojavanje glasova nego je na pola miliona ljudi lako je izmanipulisati. Zbog toga s uvijek njihova nadanja da padaju ovaj put jer znaju koliko im u sustini malo fali. Sto je najgore ja uopste ne vidim da ce se to ikad mijenjati vec sam ubijedjen shodno nacinu djelovanja da ko god zasjedne poslije DPS ce taj isti sistem upraznjavati.

    Kod nas je isto problem heterogena opozicija i sto odredjeni djelovi opozicije imaju funkciju strasila za odredjene nacionalne grupe. Umjesto da naprave iskorak i priblize im se i bar im ostave otvorena vrata za jednu siroku postizbornu koaliciju u kojoj bi bile i bosnjacke i albanske partije oni bukvalno ih ceraju od sebe.

  8. #557
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Zato sto kod nas opozicione partije znaju da imaju kontrolu u ogromnom broju nad birackim spiskom i na birackim mjestima.
    cek.....izvali li ti to da nije problem biracki spisak u drzavi dje 6 opstina ima vise registrovanih biraca, nego stanovnika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #558
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Zato sto kod nas opozicione partije znaju da imaju kontrolu u ogromnom broju nad birackim spiskom i na birackim mjestima. Mi smo mala zemlja i kod nas je glavni problem takozvano partijsko zaposljavanje kao i uticaj drzavnog aparata na stanovnistvo. Nije ovdje toliko problem postupak glasanja i prebrojavanje glasova nego je na pola miliona ljudi lako je izmanipulisati. Zbog toga s uvijek njihova nadanja da padaju ovaj put jer znaju koliko im u sustini malo fali. Sto je najgore ja uopste ne vidim da ce se to ikad mijenjati vec sam ubijedjen shodno nacinu djelovanja da ko god zasjedne poslije DPS ce taj isti sistem upraznjavati.
    Vrlo je moguće da je glavni problem to što ti pričaš, ali nemoj misliti da "fantom birači" i kupovina ličnih karata nisu. Lično poznajem dvije familije, obije jedva sastavljaju kraj sa krajem, koje za svakog člana porodice dobiju po 50e prije izbora, i lična karta im se uredno vrati 2-3 dana nakon. Moja priča stvarno nije dokaz, ali prilično sam siguran da je Crna Gora dovoljno mala i da i ti znaš slične slučajeve iz prve ruke.
    Što se drugog dijela tiče, to bi stvarno bio krajnji poraz Crne Gore. Ali ne znamo, jer nikada nije probano. Moje lično mišljenje je da postoji dovoljan broj osviješćenih ljudi u opoziciji da primarna stvar nakon preuzimanja vlasti bude stvaranja uslova za fer i slobodne izbore (deklarativno su svi za to, ali mislim da i realno postoji dovoljan broj ljudi da izgura tako nešto), pa u produžetku i za slobodniju državu, smanjivanjem sopstvene moći i stvarnim oslobađanjem institucija sistema.
    Nakon toga je sve na mjestu, i dolazi najteži i najsporiji dio - podizanje svijesti naroda. Ali mislim da je to uveliko u toku, i da će ići samo na bolje ako se postignu i zakonski i praktični preduslovi za to.

    Kod nas je isto problem heterogena opozicija i sto odredjeni djelovi opozicije imaju funkciju strasila za odredjene nacionalne grupe. Umjesto da naprave iskorak i priblize im se i bar im ostave otvorena vrata za jednu siroku postizbornu koaliciju u kojoj bi bile i bosnjacke i albanske partije oni bukvalno ih ceraju od sebe.
    Manjinama je nuđeno premijersko mjesto 2016-e, nuđeno im je da DF da podršku manjinskoj prelaznoj vladi a da ne učestvuje u njoj, gdje bi ta prelazna vlada za posao imala samo oslobađanje izbornog procesa. Manjine kao narod su jedno, ali manjinske partije su satelit DPS-a, tako da te stvari o kojima pričaš nisu moguće jer za njih nema volje od strane istih tih partija.
    Last edited by LostInHollywood; 09-07-20 at 21:08.

  10. #559
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Da se zabilježi, za svaki slučaj.
    Još da dodam da sam poprilično siguran da će URA prodat ako prođu cenzus i bude "stani-pa'ni". Mali su, lako ih je kupit, a i zašto bi Dritan išao kontra NATO i West servilne vlade, pri kojoj Albanci imaju status nedodirljivih?



    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 09-07-20 at 21:18.
    Those about to rock, we salute you!

  11. #560
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Шешељ и радикали су били у власти и њих је дос рушио, аналогија ти није на мјесту.
    Сдп је исто био "прилијепак" дф у неколико општина.
    Ура је ако си пратио на састанку рекла да би и даље могли бит за бојкот, остали неће.

    30 година влада дпс са својим одличним програмима, како опозиција нема програм није могла да добије изборе, па неће ни ове.
    Јер је глуп програм "збацити тиранина са власти након 30 година", као нпр дос-ов што је био, хаха какве будале, изгубиле изборе оне из 2000те а милошевић са својим програмом наставио да влада.





    Немојте се молим вас снебиват за кога гласат, ако ти се нико не свиђа не гласај ни за кога, као колеге родион, бар и џони браво.
    Ови којима се свиђа неко (дпс или опозиција) ће гласат, а ови што не гласају макар остају чистог образа јер се нису упрљали дајући глас некој од странака.
    Poređenje sa DOS-om je bilo ironično, odnosilo se na suštinsku sličnost između DF-a i SRS-a.
    Što se URA (a i ostatka opozicije) tiče, u tome je i problem - jedno kažu, drugo misle, treće urade.
    Za SDP si u pravu, slobodno ih možeš dodati na listu neprincipijelnih poteza opozicije.

    Kad se dotakosmo DOS-a i ujedinjene opozicije, koja je, ne zaboravimo, pobijedila Miloševića na Miloševićevim izborima (Peti oktobar se desio jer Milošević nije htio da prizna rezultate), ona je bila progresivna, borila se za evropsku, demokratsku i građansku Srbiju, protiv dekadencije, ratova i inflacija u koje je uvukao "tiranin". Uzgred, Đukanović i Crna Gora su bili značajan faktor podrške opoziciji i odigrali su bitnu ulogu i rušenju tog režima.

    Poenta priče je jednostavna i može se sumirati sljedećim - "ne pravi se pita od govana". Drugim riječima, ne pravi se progresivna, evropska, građanska Crna Gora sa nacionalistima i suštinski anti-zapadnim i anti-civilizacijskim snagama. Srbija nije naučila tu lekciju i rezultat je ubijeni premijer i radikal na vlasti.

    Što se mog glasa tiče, već sam rekao da je rješavanje crkvenog pitanja najveći nacionalni interes još od obnove državnosti, tako da će on vjerovatno otići nekoj od partija na vlasti.
    Last edited by johnny bravo; 10-07-20 at 09:30.
    In vino veritas

  12. #561
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Tako tako,rijeshimo crkvena,dzamijska,i pitanja katedrala,pa se samo pomolimo svako jutro ispred frizidera,blago nama!
    ...

  13. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  14. #562
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post

    Što se mog glasa tiče, već sam rekao da je rješavanje crkvenog pitanja najveći nacionalni interes još od obnove državnosti, tako da će on vjerovatno otići nekoj od partija na vlasti.
    rješavanje tog pitanja će nam svima donijeti dobro! pune frižidere, poslove, redovne plate. kvalitet i standard života će nam biti u rangu najrazvijenih država Evrope. oh, wait


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #563
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    To su floskule. Crkveno pitanje je mnogo veće i dublje nego što ste vi svjesni ili želite da bude svjesni. Pisao sam o tome iscrpno, pa ako nekog interesuje moj stav po tom pitanju - tema Crkva nad crkvama.

    Odgovornost na punjenje mog frižidera je na meni, ne puni ga ni država, ni bilo kakva partija.
    Last edited by johnny bravo; 10-07-20 at 09:45.
    In vino veritas

  16. #564
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    A uslove u kojima radis i zivis ti stvara crkva.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  17. #565
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    QQ što je ovo. EU pregovori nikud, broj zaposlenih pao za preko 20k, zapad nas zove državom sa hibridnim režimom, Monstat veli plata 500 a poreska 420-430€, institucije se srozale do besmisla, samo glume institucije, pitke rijeke pakuju u cijevi da bi mi gradjani plaćali veće račune tajkunima... da ne pričamo sad o tužilaštvu, koverti i ostalim aferama i selektivnoj pravdi.
    Sprema nam se zdravstvena i ekonomska kriza enormnih razmjera.
    Jedino što cvjeta je korupcija.

    Ali ne, ajde da pričamo o crkvi i dižemo tenzije, jer od toga se živi.

    To je izborni agenda DPSa?

    Pa jeste li vi normalni?????



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  19. #566
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    QQ što je ovo. EU pregovori nikud, broj zaposlenih pao za preko 20k, zapad nas zove državom sa hibridnim režimom, Monstat veli plata 500 a poreska 420-430€, institucije se srozale do besmisla, samo glume institucije, pitke rijeke pakuju u cijevi da bi mi gradjani plaćali veće račune tajkunima... da ne pričamo sad o tužilaštvu, koverti i ostalim aferama i selektivnoj pravdi.
    Sprema nam se zdravstvena i ekonomska kriza enormnih razmjera.
    Jedino što cvjeta je korupcija.

    Ali ne, ajde da pričamo o crkvi i dižemo tenzije, jer od toga se živi.

    To je izborni agenda DPSa?

    Pa jeste li vi normalni?????



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    znam da nisi naivan, ali me iznenadjuje kako ponekad reagujes i da te neke stvari iznenadjuju jos uvijek.
    pravac DPS kampanje se vidi. pitanje crkve i upravljanje zdravstvenom krizom. i to se vec vidi. pocelo je davno, sada se samo zahuktava.
    treba li da nabrajam da je predsjednik, premijer, direktor kbcg, komplet nkt, boskovic, poglavar cpc i jos gomila znanih i neznanih likova, rekli da je problem ekonomije neodgovorni pojedinci, derbi(ko da je rozaje islo), litije, doktori...
    dakle ko god se ne slaze sa njima je neprijatelj drzave i potencijalni zatvorenik zbog krsenja mjera.
    pravac se vidi iz aviona i na cemu se bazira kampanja. nema otvaranja, nema strateskih investitora, nema novih kompanija nego se pumpe i prodavnice otvaraju....
    i naravno da su svi van kruga ovakvih kao johny izdajnici i krivi za propast ekonomije ovog tigra, jer nije drzava kriva ako se sam ne snadjes. to tebe je...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #567
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    To su floskule. Crkveno pitanje je mnogo veće i dublje nego što ste vi svjesni ili želite da bude svjesni. Pisao sam o tome iscrpno, pa ako nekog interesuje moj stav po tom pitanju - tema Crkva nad crkvama.

    Odgovornost na punjenje mog frižidera je na meni, ne puni ga ni država, ni bilo kakva partija.
    Ovo je istina samo ako si privatnik pa i tada zavisi od partije dosta toga,tako da svega ti nemoj...
    ...

  21. #568
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Što vam je, mora se država spasiti od zlih Srba i moraju se Srbi spasit od istrebljenja, na izborima zaokružiti po želji opciju koja vam odgovara.
    A država vec u kanalu zajedno sa stanovnicima.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  23. #569
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    čudno je to. jedni brane CG a drugi svaki mjesec životima brane nešto drugo. a narod ko šiša


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #570
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    znam da nisi naivan, ali me iznenadjuje kako ponekad reagujes i da te neke stvari iznenadjuju jos uvijek.
    pravac DPS kampanje se vidi. pitanje crkve i upravljanje zdravstvenom krizom. i to se vec vidi. pocelo je davno, sada se samo zahuktava.
    treba li da nabrajam da je predsjednik, premijer, direktor kbcg, komplet nkt, boskovic, poglavar cpc i jos gomila znanih i neznanih likova, rekli da je problem ekonomije neodgovorni pojedinci, derbi(ko da je rozaje islo), litije, doktori...
    dakle ko god se ne slaze sa njima je neprijatelj drzave i potencijalni zatvorenik zbog krsenja mjera.
    pravac se vidi iz aviona i na cemu se bazira kampanja. nema otvaranja, nema strateskih investitora, nema novih kompanija nego se pumpe i prodavnice otvaraju....
    i naravno da su svi van kruga ovakvih kao johny izdajnici i krivi za propast ekonomije ovog tigra, jer nije drzava kriva ako se sam ne snadjes. to tebe je...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Mali milion puta iskucam post i dok završim zapitam se a što će meni ovo i batalim, upravo iz razloga koje si naveo. Al eto, ponekad se zajebbem.

    Ne smatram sebe naivnim i ne iznenadjuje me. Opet, ako niko od nas ne reaguje na ove gluposti, onda šta je poenta foruma.

    Nevezano, molim moderatore da ipak nekako uvedu restrikciju za pisanje na ovom PDFu, bliže se izbori, biće previše kontaminirano ako to ne uradite.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #571
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A uslove u kojima radis i zivis ti stvara crkva.
    Neka se svako opredijeli shodno svojim prioritetima i svojoj savjesti. Ne želim da govorim na forumu o ličnim finansijama, ali meni zaista ulogu ne igra toliko ni crnogorsko tržište, a kamoli crnogorske partije.

    Naravno, na nivou principa si u pravu, vlast stvara klimu i pravila za poslovanje. Problem je što niko nije ponudio alternativu i konkretan ekonomski plan i program (a ti me odmah ispravi ako griješim), a sa našim nivoom javnog duga i opterećenjima u srednjem roku, uz globalnu situaciju, sve i da se Milton Fridman digne iz mrtvih i sjutra dođe na čelo ministarstva ekonomije, do 2025. nam je poprilično utaban put. A opet, ako neko vidi alternativu u programima (ako to uopšte postoji) DF-a, Demokrata, URA i ostalih, neka me slobodno ispravi, da pokrenemo tu ekonomsku revoluciju i krenemo dvocifrenim stopama rasta U opštnama gdje su vršili vlast smo vidjeli kako u praksi izgledaju izborni programi, šarene laže poput jakih, nezavisnih institucija, depolitizacije, kadrovske optimizacije, profesionalne javne uprave i sl.

    Vrlo sam svjestan svih objektivnih mana tridesetogodišnje vlasti. Isto tako vrlo dobro znam domete opozicije. Generalno, moj stav je uvijek bio apstinencija, ali za mene je ovo pitanje koje je iznad svih, koje u dugom ruku opredjeljuje da li idemo naprijed ka zapadu ili nazad ka istoku, izbor između civilizacijskog i retrogradnog, anti-civilizacijskog, maltene ponovljeni referendum. Razumijem da neko to ne vidi, što je u redu. Demokratija, je li
    Last edited by johnny bravo; 10-07-20 at 10:49.
    In vino veritas

  26. #572
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    dakle rqd sa strancima, placanje na racun, drzavi poreza 0. nije ni cudo da te ne interesuje.
    e za one koji rade i pokusavaju na lokalnom trzistu, ekonomske odluke vlade su jako bitne. ima vas dosta i ovdje koji prodaju sve i svasta na divlje, rade kao zanatlije ovog i onog profila a smatraju da je kradja ako im drzava uzme porez.
    e takvi su najglatiji oko sad meni nebitnih stvari kao sto je religija.
    vise me zanima povecanje struje, vode, raznoraznih taksi i poreza, povecanje akciza i dazbina za plate i slicne stvari.
    kamen od hrama ne mogu da jedem ni ja ni ostali zaposleni. jer moramo da platimo drzavi ono sto nam ona zareze da smo duzni, a to nije malo uopste

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #573
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Neka se svako opredijeli shodno svojim prioritetima i svojoj savjesti. Ne želim da govorim na forumu o ličnim finansijama, ali meni zaista ulogu ne igra toliko ni crnogorsko tržište, a kamoli crnogorske partije.

    Naravno, na nivou principa si u pravu, vlast stvara klimu i pravila za poslovanje. Problem je što niko nije ponudio alternativu i konkretan ekonomski plan i program (a ti me odmah ispravi ako griješim), a sa našim nivoom javnog duga i opterećenjima u srednjem roku, uz globalnu situaciju, sve i da se Milton Fridman digne iz mrtvih i sjutra dođe na čelo ministarstva ekonomije, do 2025. nam je poprilično utaban put. A opet, ako neko vidi alternativu u programima (ako to uopšte postoji) DF-a, Demokrata, URA i ostalih, neka me slobodno ispravi, da pokrenemo tu ekonomsku revoluciju i krenemo dvocifrenim stopama rasta U opštnama gdje su vršili vlast smo vidjeli kako u praksi izgledaju izborni programi, šarene laže poput jakih, nezavisnih institucija, depolitizacije, kadrovske optimizacije, profesionalne javne uprave i sl.

    Vrlo sam svjestan svih objektivnih mana tridesetogodišnje vlasti. Isto tako vrlo dobro znam domete opozicije. Generalno, moj stav je uvijek bio apstinencija, ali za mene je ovo pitanje koje je iznad svih, koje u dugom ruku opredjeljuje da li idemo naprijed ka zapadu ili nazad ka istoku, izbor između civilizacijskog i retrogradnog, anti-civilizacijskog, maltene ponovljeni referendum. Razumijem da neko to ne vidi, što je u redu. Demokratija, je li
    Obnavljanje crkve od strane Mila Djukanovica je put ka civilizovanom drustvu?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  28. #574
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Neka se svako opredijeli shodno svojim prioritetima i svojoj savjesti. Ne želim da govorim na forumu o ličnim finansijama, ali meni zaista ulogu ne igra toliko ni crnogorsko tržište, a kamoli crnogorske partije.

    Naravno, na nivou principa si u pravu, vlast stvara klimu i pravila za poslovanje. Problem je što niko nije ponudio alternativu i konkretan ekonomski plan i program (a ti me odmah ispravi ako griješim), a sa našim nivoom javnog duga i opterećenjima u srednjem roku, uz globalnu situaciju, sve i da se Milton Fridman digne iz mrtvih i sjutra dođe na čelo ministarstva ekonomije, do 2025. nam je poprilično utaban put. A opet, ako neko vidi alternativu u programima (ako to uopšte postoji) DF-a, Demokrata, URA i ostalih, neka me slobodno ispravi, da pokrenemo tu ekonomsku revoluciju i krenemo dvocifrenim stopama rasta U opštnama gdje su vršili vlast smo vidjeli kako u praksi izgledaju izborni programi, šarene laže poput jakih, nezavisnih institucija, depolitizacije, kadrovske optimizacije, profesionalne javne uprave i sl.

    Vrlo sam svjestan svih objektivnih mana tridesetogodišnje vlasti. Isto tako vrlo dobro znam domete opozicije. Generalno, moj stav je uvijek bio apstinencija, ali za mene je ovo pitanje koje je iznad svih, koje u dugom ruku opredjeljuje da li idemo naprijed ka zapadu ili nazad ka istoku, izbor između civilizacijskog i retrogradnog, anti-civilizacijskog, maltene ponovljeni referendum. Razumijem da neko to ne vidi, što je u redu. Demokratija, je li
    Kako misliš da se ponudi alternativa, kad se bukvalno svaki predlog i amandman opozicije odbija (eto smo imali skoro komediju u skupštini na tu temu)... Bukvalno je bilo hiljade i hiljade predloga, što od opozicionih partija, što od nvo, što od nezavisnih stručnjaka i nikad ništa uvaženo nije... Eto oko MA se priča godinama, pa se i dalje sipa kao u bunar... O krađama tokom privatizacije se pričalo preko deceniju, naravno sve zanemareno... Kako npr dati predlog za auto put, ako je ugovor TAJNA...

    Zato ajde da se ne pravimo ludi i ne vrijeđamo inteligenciju... Ova vlast ima samo jedan cilj, da održi sebe na poziciji i da ukrade što više... Džaba predlozi svih najboljih svjetskih stručnjaka, njih to ne interesuje...
    #fakenews

  29. #575
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/opoziciona...ju-strategije/

    Dps sa koalicionim partnerima se krece na 47/48 do 50 poslanika veli gasi sve,ne moraju se izbori odrzati


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 23 of 487 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •