Page 442 of 487 FirstFirst ... 342392432438439440441442443444445446452 ... LastLast
Results 11,026 to 11,050 of 12160

Thread: Parlamentarni izbori 2020

  1. #11026
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ура не може да постигне да иштампа приступнице од избора, колика је навалица код њих.
    Да си гледао интервју видио би да није окупљене на тргу назвао лелекачима већ оне са говорнице. Доста су лоши лелекачи били, види се да први пут доживљавају пораз, ваљало би им тај доживљај поновит опет на локалне.
    Po statutu GP URA obavezan je kongres ako se članstvo uveća za 30%, mi u Budvi ćemo morati da imamo isti.

    Sent from my Motorola 8400

  2. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  3. #11027
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Ko nije gledao

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #11028
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Po statutu GP URA obavezan je kongres ako se članstvo uveća za 30%, mi u Budvi ćemo morati da imamo isti.

    Sent from my Motorola 8400
    Треба реаговат на покушаје спиновања, мада су заиста једнолични, изгледа да се чека шта ће рећи шуковић или филиповић и онда само праве варијације на ту тему.

    Ви (УРА) и колеге имате историјску улогу, да направите услове за фер изборе за пар година, све преко тога, свака част ако може, од мене нема већих очекивања.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  6. #11029
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...iranom-brzinom

    Koncept demonopolizacije bi značio da jedna politička snaga ne može imati kontrolu nad čitavim resorom, što je donekle prihvatljivo i Demokratama. Na primjer, to znači da ako bi jedna koalicija imala svog predstavnika na čelu Ministarstva zdravlja, druga koalicija bi imala čelnika Kliničkog centra Crne Gore, a treća Fond zdravstva.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je koncept prije svega za trgovinu oko ANB-a, MUP-a i uprave policije (i vjerovatno jos nekih resora poput uprave za carine koji mogu biti vazni odredjenim ljudima i/ili u odredjenim situacijama). Mislim da je vec i javno definisano da kadrovi DF-a ne mogu biti na celu MUP-a i ANB-a, ali ovo je varijanta da se ispostuje nacelni uslov URA-e, a da se sustinski ipak napravi ustupak i kadrovi DF-a udju po dubini. DF apsolutno nema sto da izgubi s ovakvim pristupom - ili ce izvuc maksimalno koliko ce URA i vanjski partneri moci da progutaju, ili ce slavodobitno svaliti krivicu za neuspjeh pregovora na URA-u i njihovo ekcesivno i neutemeljeno uslovljavanje dje traze pola vlade i pripadajuce administracije s 4 mandata.

    Tek, pocelo se s pricom o ekspertskoj vladi, ali se lukavo preskocilo dodatno pojasniti da bi to bila vlada bez politicara (iako je to mahom bilo implicirano i takav utisak ostavljen bez korekcije). Onda se preslo na pricu kako ima i politicara koji su eksperti, i da bi bilo prihvatljivo da takvi udju u vladu. Onda se doslo do toga da je ipak najbolje da u vladi, makar na celnim pozicijama, budu politicari. Ako se nastavi ovim trendom, u toj vladi ce, sva je prilika, biti samo politicari.

    Uporedo je isla prica o meritokratiji, prefesionalnoj drzavnoj upravi, da se posteni i strucni ljudi koji su radili po zakonu ne boje za posao, i da nece biti revansizma. Sad odjednom idu pregovori o partijskoj raspodjeli mjesta u administraciji.

    Dalje, prve su izjave bile kako je kriticno, kako nema vremena za gubljenje, kako mora poceti da se radi odma, i kako ce sve biti lako dogovoreno jer su se principi usaglasili i onda ce sve drugo lako i brzo. Medjutim, tri radne nedjelje prodje od izbora, nista konkretno nije uradjeno, pregovori su tek juce poceli, i prema najavama ce trajati nedjeljama.

    Da se razumijemo, nemam nista protiv - od starta sam ocekivao da ce za sve trebat vremena, da ce glavnu rijec na kraju ipak voditi politicari i da ce kadrovska politika "po dubini" pratiti politicke linije. To je (na zalost) potpuno realno i ocekivano, i uostalom slika i prilika lokalnih samouprava koje su bile pod kontrolom nove vlasti. Ali mi uzasno smeta busanje u principe i opsta prica, kad sve to neminovno padne u vodu prvom konkretnom prilikom. Mislim da ne grijesim ako konstatujem da je opsti koncenzus (makar na ovom forumu) da je za dobrobit Crne Gore neophodan rast URA-e. Medjutim, ovakav razvoj situacije njima najmanje odgovara i najvise ce njih kostati. Zato mislim da je Dritan lose politicki odigrao od izbora na ovamo, i da je u vrlo losoj pregovarackoj poziciji - ovo sigurno nije popularan stav, i volio bih da grijesim, ali vidjecemo relativno brzo.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to augustin For This Useful Post:


  8. #11030
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    To je koncept prije svega za trgovinu oko ANB-a, MUP-a i uprave policije (i vjerovatno jos nekih resora poput uprave za carine koji mogu biti vazni odredjenim ljudima i/ili u odredjenim situacijama). Mislim da je vec i javno definisano da kadrovi DF-a ne mogu biti na celu MUP-a i ANB-a, ali ovo je varijanta da se ispostuje nacelni uslov URA-e, a da se sustinski ipak napravi ustupak i kadrovi DF-a udju po dubini. DF apsolutno nema sto da izgubi s ovakvim pristupom - ili ce izvuc maksimalno koliko ce URA i vanjski partneri moci da progutaju, ili ce slavodobitno svaliti krivicu za neuspjeh pregovora na URA-u i njihovo ekcesivno i neutemeljeno uslovljavanje dje traze pola vlade i pripadajuce administracije s 4 mandata.

    Tek, pocelo se s pricom o ekspertskoj vladi, ali se lukavo preskocilo dodatno pojasniti da bi to bila vlada bez politicara (iako je to mahom bilo implicirano i takav utisak ostavljen bez korekcije). Onda se preslo na pricu kako ima i politicara koji su eksperti, i da bi bilo prihvatljivo da takvi udju u vladu. Onda se doslo do toga da je ipak najbolje da u vladi, makar na celnim pozicijama, budu politicari. Ako se nastavi ovim trendom, u toj vladi ce, sva je prilika, biti samo politicari.

    Uporedo je isla prica o meritokratiji, prefesionalnoj drzavnoj upravi, da se posteni i strucni ljudi koji su radili po zakonu ne boje za posao, i da nece biti revansizma. Sad odjednom idu pregovori o partijskoj raspodjeli mjesta u administraciji.

    Dalje, prve su izjave bile kako je kriticno, kako nema vremena za gubljenje, kako mora poceti da se radi odma, i kako ce sve biti lako dogovoreno jer su se principi usaglasili i onda ce sve drugo lako i brzo. Medjutim, tri radne nedjelje prodje od izbora, nista konkretno nije uradjeno, pregovori su tek juce poceli, i prema najavama ce trajati nedjeljama.

    Da se razumijemo, nemam nista protiv - od starta sam ocekivao da ce za sve trebat vremena, da ce glavnu rijec na kraju ipak voditi politicari i da ce kadrovska politika "po dubini" pratiti politicke linije. To je (na zalost) potpuno realno i ocekivano, i uostalom slika i prilika lokalnih samouprava koje su bile pod kontrolom nove vlasti. Ali mi uzasno smeta busanje u principe i opsta prica, kad sve to neminovno padne u vodu prvom konkretnom prilikom. Mislim da ne grijesim ako konstatujem da je opsti koncenzus (makar na ovom forumu) da je za dobrobit Crne Gore neophodan rast URA-e. Medjutim, ovakav razvoj situacije njima najmanje odgovara i najvise ce njih kostati. Zato mislim da je Dritan lose politicki odigrao od izbora na ovamo, i da je u vrlo losoj pregovarackoj poziciji - ovo sigurno nije popularan stav, i volio bih da grijesim, ali vidjecemo relativno brzo.
    Slažem se oko ovih popuštanja od koncepta ekspertske vlade, i meni idu na krasni.

    Sa druge strane ne mislim da Dritan vodi lošu politiku. Pa ne očekujete od njega valjda da priča dps priču. Drži se građanskog koncepta, a građanski koncept nije ono što je DPS radio, valjda je to većini jasno.

    Najbitnije je da se istraje na pozicijama koje se tiču bezbjednosti, jer zemlja članica NATOa ne može dozvoliti da nekakvi proruski elementi sjede na tim osjetljivim pozicijama.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. #11031
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Fina je ova nova vlast:


    Đurašković isključena zbog lajka. Osim Đurašković, Demos je od juče ostao bez još jednog člana, Maje Vučelić, članice predsjedništva i predsjednice odbora glavnog grada,koja je podnijela ostavku i napustila stranku zbog konstatnih kršenja Statuta stranke i konstatnih pritisaka od strane predsjednika Demosa Miodraga Lekića.

    Čovjek je evo mi pričaju GO popunio sa svoja dva šofera

    https://www.pobjeda.me/clanak/lucija...-u-na-fejsbuku

  10. #11032
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by artemida View Post
    Fina je ova nova vlast:


    Đurašković isključena zbog lajka. Osim Đurašković, Demos je od juče ostao bez još jednog člana, Maje Vučelić, članice predsjedništva i predsjednice odbora glavnog grada,koja je podnijela ostavku i napustila stranku zbog konstatnih kršenja Statuta stranke i konstatnih pritisaka od strane predsjednika Demosa Miodraga Lekića.

    Čovjek je evo mi pričaju GO popunio sa svoja dva šofera

    https://www.pobjeda.me/clanak/lucija...-u-na-fejsbuku
    Одлично, треба да се странке власти прегрупишу, гасе и стварају нове.
    Дпс нека остане какав је, дако ђуришићка не учини нешто озбиљно.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #11033
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slažem se oko ovih popuštanja od koncepta ekspertske vlade, i meni idu na krasni.

    Sa druge strane ne mislim da Dritan vodi lošu politiku. Pa ne očekujete od njega valjda da priča dps priču. Drži se građanskog koncepta, a građanski koncept nije ono što je DPS radio, valjda je to većini jasno.

    Najbitnije je da se istraje na pozicijama koje se tiču bezbjednosti, jer zemlja članica NATOa ne može dozvoliti da nekakvi proruski elementi sjede na tim osjetljivim pozicijama.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Mala korekcija - nijesam rekao da vodi losu politiku, nego da je lose politicki odigrao i da mu je zbog toga losa pregovaracka pozicija. Dritan je suvise principijelan i iskljuciv, a to u politici nije dobro jer je previse predvidljivo. Po mom vidjenju on je sad u lose-lose poziciji, dok su ekstremni elementi DF-a u win-win poziciji. Ovi bazbjednosni resori su vec definisani kao zabranjena zona - i u pregovorima i javno - ali to nece zaustaviti udranike DF-a koji misle (moze bit i s pravom) da im neki od tih resora pripadaju s obzirom na broj mandata. I ako ne mogu dobiti celne pozicije, zatezace da dobiju nesto po dubini, i malo po malo od principa i crvenih linija ne ostade nista. Opet, nije to problem samo po sebi - mislim da je postenije da okosnicu vlade cine one politicke grupacije koje imaju vecinu mandata (iako mi se nikako ne svidja da DF vuce konce) - ali Dritanova prevelika inicijalna prica i insistiranje na principijelnosti sad rezultira osipanjem kredibiliteta, a to nikako nije dobro. Ne valja vazda stavljat sve karte na sto - to je ovako simpaticno i lijepo vidjet i slusat, i prijatno osvjezenje na politickoj sceni, ali ne zavrsava posao. Becic je to mnogo bolje politicki odigrao, nije se previse eksponirao i svi su mu stavovi bili dosta umjereni i bez mnogo iskljucivosti.

  12. #11034
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Zdravo Juri. Zaista mirišeš na fantastičnog bota, ali te još uvijek ne mogu zvanično proglasiti. Moram ti dati šansu. Mislim ono, kad sam je dao Rodionu, jelte...



    Pa, da krenemo redom.



    Dritan se troši kao sapun u vreloj vodi isključivo zbog toga što je i golim okom vidljivo da čovjek ima iskrene i zdrave namjere u ovom trenutku. Za svakog normalnog građanina Crne Gore to je jasan signal da mora da ga podrži još snažnije. Dakle, u pitanju je političar koji je ispred svog vremena, a samim tim i debelo ispred kolektivne svijesti ovog društva koje i dalje ne može da procesuira kakvi su sve rezovi (od kojih velika većina prilično bolni) potrebni da bi nam krenulo na bolje. Iskreno, isključivanje URA-e iz vlasti u Budvi ne doživljavam toliko tragično. Ipak je kampanja DF-a i Demokrata u tom gradu bila izrazito jaka zbog svih dešavanja kojima smo svjedočili dva mjeseca pred lokalne i parlamentarne izbore. Potpuno je legitimno da, nakon svih tortura i namještaljki koje su preživjeli, formiraju i uživaju vlast. Iako sam veliki poštovalac Dritana Abazovića, moram da priznam da URA nije bila u tom blatu u kojem su Bato Carević i Krsto Radović plivali maltene čitavo ljeto, trudeći se da animiraju glasače i formiraju vlast.

    Ne slažem se da Dritan Abazović ne pridobija nikog novog, posebno ne kada je u pitanju DPS biračko tijelo. Ovo je klasična zamjena teza sa tvoje strane i jasan pokazatelj kakva je krajnja namjera tvog pisanja na ovom forumu. Suština je da nisu svi DPS glasači lopovi, niti su svi ljudi koji su bilo kada u životu glasali DPS kriminalci. Dosta ljudi za ovih trideset godina nije smatralo DPS krivim za stanje u društvu, dosta njih je bilo zaljubljeno u lik u djelo Đukanovića smatrajući da bez njega Crna Gora ne može da opstane, a takođe je jedan veliki broj birača glasao iz straha ili poboljšanja neke svoje pozicije u društvu sa stanovišta prihvatanja.

    Hoću da kažem da je dosta ljudi glasalo DPS iako su u sebi veliki protivnici DPS-a, a bez neke materijalne koristi. Takvi ljudi će na narednim izborima biti itekako ohrabreni da priđu građanskom pokretu URA, jer su male šanse da bi dres DPS-a mijenjali dresom DF-a. Dakle, moguć je samo jačanje Demokrata ili URA-e, jer je DF na svom istorijskom maksimumu koji više nikada neće moći da ponovi onda kad konačno regulišemo odnos države i Crkve. Tako, da, na tvoju žalost, snaga Dritanove partije može samo da raste, nikako da pada ispod 5%. Pad je moguć samo u slučaju da izda izbornu volju građana i ode sa DPS-om, za šta su, po mom mišljenju, šanse ravne nuli.



    Iha, ovaj dio posta pročitah tek pošto ti odgovorih na ovaj prvi. Da sam ga vidio odmah, ne bih se trošio.
    Al dobro, neka stoji ipak ovaj tekst, svakako je koristan kao dezinfekciono sredstvo protiv korone, čuješ mene botova.
    Zdravo Babo, mirišeš na fantastičnog ego manijaka i posledično neznalicu. Želio bih da doživim prosvetljenje i da mi neko objasni motiv da se bude bot odlazeće partije... MAko motiv nije štio te neko sa kime ne slažeš intelektualno pretekne, pa da nalijepim etiketu to mi je najlakše. Tu već ulazimo na teren ega, a prepruka je da o tome proćaskaš sa nekim ko prima platu da te malo dovede u red. Usput, da li to znači da su većina forumaša botovi izbornih pobjednika?

    Očigledna je confirmation bias na ovom forumu u vezi Ure, počevši od bazena (polla, ankete i sl) pa do njene budućnosti. Ja sam samo konstatovao da smo imali jedan mikro primjer u Budvi gdje su imali jedno mjesto, a i sada imaju jedno mjesto. Ujedno su ih partneri oškartali kada im ne trebaju. istim partnerima ozbiljno trebaju da državnom nivou pa se tu možda nešto istrguje, ali samo je lijepo znati kako je perspektivno partnerstvo za budućnost. Bavio sam se prognozom i smatram da će Demokrate da rastu na račun osipanja DPS, a da Ura neće. Možda dobije 1-2% možda jedno mjesto na novim izborima, ali imajte u vidu da su njeni glasači "najnesigurniji" i najlakše ih je izgubiti.

    Što se strukture glasača DPS tiče, izuzev Demokrata mislim da će ozbiljan komad uzeti i SDP. Naročito one koji su glasali sa nacionalnom motivacijom. Cijenim da se teško uzimaju glasovi DPS sa Dritanovom retorikom, i forama "što ću sa DPS".

    Baš ih poklanja drugima. Nacionalno mekše Demokratama, nacionalno tvrđe u SDP.

  13. #11035
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    GP URA ima svoje principe i osnova njene politike je jasna, a ona se da iskazati kroz sljedeće smjernice:
    Environmentalizam
    Dubinska ekologija
    Feminizam
    Pacifizam
    Anarhizam
    Socijaldemokratizam
    Liberalni socijalizam
    Zeleni libertarijanizam
    Treba biti svjestan da ova uvjerenja neće nikada biti dominanto većinska, ali mogu imati dovoljnu snagu da uticu na promjene.

  14. #11036
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Mala korekcija - nijesam rekao da vodi losu politiku, nego da je lose politicki odigrao i da mu je zbog toga losa pregovaracka pozicija. Dritan je suvise principijelan i iskljuciv, a to u politici nije dobro jer je previse predvidljivo. Po mom vidjenju on je sad u lose-lose poziciji, dok su ekstremni elementi DF-a u win-win poziciji. Ovi bazbjednosni resori su vec definisani kao zabranjena zona - i u pregovorima i javno - ali to nece zaustaviti udranike DF-a koji misle (moze bit i s pravom) da im neki od tih resora pripadaju s obzirom na broj mandata. I ako ne mogu dobiti celne pozicije, zatezace da dobiju nesto po dubini, i malo po malo od principa i crvenih linija ne ostade nista. Opet, nije to problem samo po sebi - mislim da je postenije da okosnicu vlade cine one politicke grupacije koje imaju vecinu mandata (iako mi se nikako ne svidja da DF vuce konce) - ali Dritanova prevelika inicijalna prica i insistiranje na principijelnosti sad rezultira osipanjem kredibiliteta, a to nikako nije dobro. Ne valja vazda stavljat sve karte na sto - to je ovako simpaticno i lijepo vidjet i slusat, i prijatno osvjezenje na politickoj sceni, ali ne zavrsava posao. Becic je to mnogo bolje politicki odigrao, nije se previse eksponirao i svi su mu stavovi bili dosta umjereni i bez mnogo iskljucivosti.
    Brzo ćeš ti sa mnom u botove DPS-a, jer ne misliš da je Dritan genije političke misli.
    Šalu na stranu, čovjek je bio pod pritiskom, ali se isprosipao za sve pare.
    Javno je zakucao svoju poziciju, prije nego što su i pregovori počeli, i sad nema nazad. Ako pukne on je kriv, naravno. To bi bilo rekordno sagorijevanje i trošenje čovjeka. Zbog toga će na kraju da prihvati ono što mu drugi daju. A iskusni Aleksa kulira i objašnjava da je Mir njegova nacija, da nam treba mir u svijetu, lijek protiv raka, vakcina protiv korone i ima Win Win.

    Čovjek je doktorira političke nauke, jel imao tamo kakav ispit o pregovorima?

  15. #11037
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ujedno su ih partneri oškartali kada im ne trebaju. istim partnerima ozbiljno trebaju da državnom nivou pa se tu možda nešto istrguje, ali samo je lijepo znati kako je perspektivno partnerstvo za budućnost. Bavio sam se prognozom i smatram da će Demokrate da rastu na račun osipanja DPS, a da Ura neće. Možda dobije 1-2% možda jedno mjesto na novim izborima, ali imajte u vidu da su njeni glasači "najnesigurniji" i najlakše ih je izgubiti
    Ne znam jesam li neznalica, isto mislim da znam ponešto. Naravno, ne sve. To je nemoguće postići. Za razliku od tebe koji svoje postove akcentuješ kao činjenice, a prilično su daleko od toga.

    Što se tiče ovog citiranog dijela posta, moramo postaviti stvari na pravilan način.
    DF je ''oškartao'' URA isto kao što bi URA ''oškartala'' DF. Skroz legitimna stvar.
    Mstislav ti je napisao istinu u svom odgovoru, ljudi bukvalno ne stižu da registruju sve ljude koje im pristupaju posljednjih tri sedmice (mislim na URA).

    Vidjećemo kako će se kretati migracije birača, ipak su pred nama makar dvije godine do novih izbora.
    Dosta će zavisiti od toga kako Vlada bude radila, a i skupština.

    Otpisivati URA kao jak politički faktor u budućnosti je krajnje besmisleno. Ili je u pitanju neznanje ili klasična malicioznost. U tvom slučaju želim da vjerujem da je u pitanju ovo prvo.

    Pretpostavljam da si ti od onih kojima ne bi smetao SDP kao korektivni faktor u vlasti sa DPS-om, ali URA bode oči.
    Last edited by Babbo Natale; 18-09-20 at 13:58.

  16. #11038
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kao totalni CG patriota... Nista veze sa CG...

    Hvala Lepo

  17. #11039
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Dajte oladite malo, nisu jos nista dogovrili vi vec sve unaprijed znate i komentarisete, pustite prvo da sastave valdu i izaberu ministre, onda dati jedno pola godine da vidimo neke rezultate, pa onda da komentarisemo.
    Desila se promjena prvi put u istoriji CG, ne moze se sve rijesiti u 2 dana, toliko toga ima i toliko toga nas ceka da je nerealno da se posle 2-3 mjeseca ocekuju neki rezultati. Po meni jedno 2 godine je potrebebno da vidimo neke pomake, trebace im cijeli mandat da oslobode neke institucije od krvopija, parazita, uhljeba i slicnih. Pozitivno je sto su toliko razlicite partije po stavu i pogledima na neke stvari, odlucile da potpisu sporazum i tako stave tacku na besmislene price o tome kako ce neko sad da preseli Crnu Goru u Srbiju, ili Albaniju ili Tatuin.
    Najbitnije sto bi trebalo da se desi jeste da ova vlada oslobodi institucije, obezbijedi uslove za prve fer izbore, na kojma ce svako imati pravo da glasa za onu opciju za koju msatra da je najbolja, bez bojazni o mogucim posledicama, i da posle svaka naredna vlast drzi se principa, radi samo za narod, sva velika pitanja da se resavaju referendumom, da nema vise pojedinas da odlucuje kako mu odgovara, vec narod da bude taj koji zeli da kaze, jesmo za tu opciju ili nismo.

    Jos jednom, sacekajmo da sastave vladu, postave ministre pa da vidimo posle jedno pola godine kako to funkcionise i da li uopste moze da funkcionise, optimista sam i imaju svu podrsku da stvore pravu gradjansku Crnu Goru, gdje nece biti potrebe da se liste orijentisu nacionalno, vec iskljucivo gradjanski, ravnopravno za sve u CG.

  18. #11040
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ako ste optimista, sto se aktiviraste da nama dramite sta ko treba a sta ne?

    Ljubav

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-09-20 at 14:09.

  19. #11041
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kao totalni CG patriota... Nista veze sa CG...

    Hvala Lepo
    Daleko si ti od patriote.

    Ti da si patriota ne bi se plašila da napišeš šta misliš ili znaš, bez zavijanih formi, spamovanja i smaranja ostatka foruma. Ovako si samo običan miš.

    Draže mi je da uđem u polemiku s nekim kao što je Gagarin ili Rodion, ma koliko nam se dijametralno stavovi i polazišta razlikovali, nego da čitam tebe koja si general posle svake bitke.

  20. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  21. #11042
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Ne znam jesam li neznalica, isto mislim da znam ponešto. Naravno, ne sve. To je nemoguće postići. Za razliku od tebe koji svoje postove akcentuješ kao činjenice, a prilično su daleko od toga.

    Što se tiče ovog citiranog dijela posta, moramo postaviti stvari na pravilan način.
    DF je ''oškartao'' URA isto kao što bi URA ''oškartala'' DF. Skroz legitimna stvar.
    Mstislav ti je napisao istinu u svom odgovoru, ljudi bukvalno ne stižu da registruju sve ljude koje im pristupaju posljednjih tri sedmice (mislim na URA).

    Vidjećemo kako će se kretati migracije birača, ipak su pred nama makar dvije godine do novih izbora.
    Dosta će zavisiti od toga kako Vlada bude radila, a i skupština.

    Otpisivati URA kao jak politički faktor u budućnosti je krajnje besmisleno. Ili je u pitanju neznanje ili klasična malicioznost. U tvom slučaju želim da vjerujem da je u pitanju ovo prvo.

    Pretpostavljam da si ti od onih kojima ne bi smetao SDP kao korektivni faktor u vlasti sa DPS-om, ali URA bode oči.
    Lijepo spuštena lopta, biće i sa moje strane. Generalno mislim da se Crnoj Gori desila super stvar, vlast se mora mijenjati, za sada to ide dosta glatko, mimo očekivanja (vječna priča protivnika DPS "neće se micat bez krvi"). I to na izborima, jer bi drugačije džabe krečili od 1989.

    Što se rasta partija tiče, vidjećemo kako će to odit, lijepo što imamo pisani trag, pa se možemo pozvati kasnije.

    Vlada će raditi očajno, jer je katastrofa situacija koja se teško popravlja. A dosta stvari su nepopravljive u kratkom roku. Pričam o ekonomiji, platama, budžetu etc... Da ima teorije zavjere glasila bi da je DPS namjerno izgubio. Taktika nove vlasti biće, umjesto kinte, dijelićemo narodu pravdu. Jer kinte nema. Može ovo da vozi jedno godinu, ali posle će ponovo da traže kintu.

    Meni URA djeluje kao skup žešćih amatera koje je situacija malo da prostite prosrala.

    Npr. Zašto od starta nisu išli sa pričom o manjinskoj sa Demokratama, manjinama... A ZBB pritisnu da ih podrži... Ili odatle krenu pa na kraju popuste i naprave Vladu sa ZBB gdje bi sve bilo kako oni kažu. Imali su sve, bojim se da su loše odigrali i da na kraju neće imati mnogo toga.

    Kakav danak neiskustvu mladog Kengura. Zato Demokrate imaju one metuzaleme Gošovića i Kaluđerovića, još iz vremena jedinstvenog DPS i perioda kad je SNP bio megapartija, da se malo posavjetuju. Ovamo, omladinci misle da su najpametniji i da je fenomenalno što cure u kafić/restoran sad oće selfie sa njima. A savjetnici su im oni tutumraci iz Vijesti, koji su slagumali sve političko čega su se dofatili. Pozitivna, 97000 etc...
    Last edited by Gagarin; 18-09-20 at 14:22.

  22. #11043
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Volite se
    Hvala Lepo

  23. #11044
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    iskreno ne znam ko je ocekivao potpuno nezavisne eksperte, ali ajde dobro.
    ali prica o ekspertima po dubini, to je cista utopija i ne znam ko se tome nadao osim sto se jedna politicka platforma negativno pominje, uglavnom od strane podrzavaoca dps i njihovih medijskih kerbera.
    sve mozes naci nezavisnog za sefa poreske uprave podruznica Kotor npr. ili bilo kakvo takvo mjesto srednjeg menadzmenta.
    pa cak i ako bude da je Rodic kandidat za tuzioca ili ministra pravde, daleko od toga da se moze reci da je apsulutno nezavistam od politike.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #11045
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    GP URA ima svoje principe i osnova njene politike je jasna, a ona se da iskazati kroz sljedeće smjernice:
    Environmentalizam
    Dubinska ekologija
    Feminizam
    Pacifizam
    Anarhizam
    Socijaldemokratizam
    Liberalni socijalizam
    Zeleni libertarijanizam
    Treba biti svjestan da ova uvjerenja neće nikada biti dominanto većinska, ali mogu imati dovoljnu snagu da uticu na promjene.
    Nije problem u principima, nego u prakticnom dijelu. Politicki akteri koji bastine takve vrijednosti sigurno valjaju svakoj drustvenoj zajednici. Ali principi na zalost nijesu jestivi, a ove zime ce puko prezivljavanje vjerovatno biti tema broj jedan za vecinu. Mislim da URA ima jako puno prostora za napredak kad je menadzment ocekivanja u pitanju. S obzirom na istoriju politickih grupacija koje su se okupljale oko suvernisticke i gradjanske platforme (GZP-PZP, Pozitivna, SDP kad nijesu bili u vlasti, i grupe proistekle iz LSCG), mislim da je menadzment ocekivanja najvaznija stvar za URA-u. Za razliku od ostalih, URA ima sansu da nesto prakticno uradi, te ce stoga posljedice razocarenja biti akutnije ako ne uspije(te) da makar nesto odradi(te) u praksi. Politicki kapital stecen pozicijom tasa na vagi je ogroman, ali ga treba valorizovati na pravi nacin.

  25. #11046
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    iskreno ne znam ko je ocekivao potpuno nezavisne eksperte, ali ajde dobro.
    ali prica o ekspertima po dubini, to je cista utopija i ne znam ko se tome nadao osim sto se jedna politicka platforma negativno pominje, uglavnom od strane podrzavaoca dps i njihovih medijskih kerbera.
    sve mozes naci nezavisnog za sefa poreske uprave podruznica Kotor npr. ili bilo kakvo takvo mjesto srednjeg menadzmenta.
    pa cak i ako bude da je Rodic kandidat za tuzioca ili ministra pravde, daleko od toga da se moze reci da je apsulutno nezavistam od politike.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Niko ko je realan to nije ocekivao niti je mogao ocekivati, jer to u Crnoj Gori nije moguce - upravo je u tome problem. Ne znam sto je htjela Dritanu ta prica o ekspertima uopste, jer kad stvari neminovno krenu tokom politickih namjestenja, prica DPS-a i raznih analiticara dobija parcijalnu validaciju bez ikakve potrebe, a URA od toga nece imati nikakve politicke koristi.
    Last edited by augustin; 18-09-20 at 14:48.

  26. #11047
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Sjeca li se neko kako se struka pita iz NKT ?? e ista ce biti i vlada

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  27. #11048
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Sjećam se 2012 i Pozitivne. Euforija kodjednog mog poznanika visoko pozicioniranog u istoj (Nije Pajović), kako će čudo napravit. Ja mu rekoh "prošli ste kvalifikacije, sad ide teži dio tek je grupna faza". Sad kreću prave utakmice. I bi tako. Pozitivne više niko (ukjučujući Pajovića) ne želi ni da se sjeća.
    Ura je sada ajde da kažemo došla do nokaut faze. A tu se ispada čim se izgubi neki dvomeč.
    Jedna stvar koja mi se svidjela kod Dritana. Ima najveća cojones od svih političara. Jedini je za finansiranje kampanje stavio finansijski SVOJU glavu na panj. Ni jedan drugi to nije uradio.

  28. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  29. #11049
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ja evo ne bih prvi pljuvao unaprijed,ekonomski i svakako ce ove ljude cekati djavolski posa.
    A da je moglo gore,moglo je.

    Zamislite mandu,babu mrzu,tetkinog milaču,analnog dajka,slavena,djukana kako parčaju i ugovaraju vladu od diplomatije preko vojske, sporta do murije i anb....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  31. #11050
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ja evo ne bih prvi pljuvao unaprijed,ekonomski i svakako ce ove ljude cekati djavolski posa.
    A da je moglo gore,moglo je.

    Zamislite mandu,babu mrzu,tetkinog milaču,analnog dajka,slavena,djukana kako parčaju i ugovaraju vladu od diplomatije preko vojske, sporta do murije i anb....
    Sto je najjace i ovo je bolja opcija od jos 4 godine milovih..

  32. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


Page 442 of 487 FirstFirst ... 342392432438439440441442443444445446452 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •