Results 1 to 2 of 2

Thread: Ljekari se obrću na pacijenta (iliti, oni koji se pridržavaju Hipokratove zakletve)

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default Ljekari se obrću na pacijenta (iliti, oni koji se pridržavaju Hipokratove zakletve)

    Imamo temu na forumu koja služi za žalbe pacijenata na doktore....pa onda imamo milion tema gdje mahom opisujemo kako nas je neko od doktora "sredio" ili nam tražio pare da bi riješio naš problem, direktno ili indirektno (čitaj odugovlačenjem liječenja).

    Problem koji sam ovih dana imala me je inspirisao da otvorim temu đe ćemo pohvaliti one koji su bili pravi ljekari, koji se drže Hipokratove zakletve i zalažu se za pacijenta.

    Neko će reći:"što da ih hvalim, to im je posao" ...jeste, ali ipak ostaju u sjenci onih koji ne valjaju. Svi se trpaju u isti koš a to nije pravedno!

    E ovo će biti tema u okviru koje možete da napišete svoja lijepa iskustva sa ljekarima, uopšte, u poplavi kritika na račun našeg zdravstvenog sistema, primjer gdje je taj sistem funkcionisao kako treba.

    P.S. moliću vas ukoliko bude onih koji na pozitivan komentar o nekom doktoru ili odjeljenju u KBC-u imaju repliku u vidu negativnog slučaja i objektivne kritike da se suzdrže i da na onoj drugoj temi "ljekar se NE obrće na žalbe pacijenta..." napiše svoje iskustvo pozivajući se na post sa ove teme. Hvala
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Pokrenula sam temu zbog svog slučaja.

    Prije tri dana mi je iznenada, ničim izazvana, pukla mrežnjača i to ako sam dobro shvatila na više mjesta. Pročitah da je to slučaj koji se dešava kod nas koji smo dugogodišnji "nosioci" velikih miopija (ili minus dioptrija) a ja sam taj slučaj...nosim sočiva i naočare u rasponu od -0.75 do -3 jedno 7 godina, pa onda od -3 do -4.75 pa -5 skoro tri decenije...

    Odjednom mi se neka "prljavština" razlila po sočivu, tamne boje, skidoh ga ali i bez sočiva ista stvar, shvatih da imam neki problem pogotovo što je odjednom počela neka gomila mušica da mi leti kao sumanuta vidnim poljem pa končići da se motaju, razmotavaju, vrte...odmah kod izabrane, ona hitno uput za urgentni u urgentnom hitno u očnu odinaciju tamo me je sačekala divna dr Biljana Milojko, koja je bila dežurna i koja je tog dana imala gomilu operacija prijepodne, pa mi je prililno brzo obavila i pregled i CT oka...dijagnoza ruptura retine....prva procjena da se hitno mora spriječiti gubitak vida na to oko i pripremiti teren za operaciju koja će biti neophoidna jer su te rupe povelike....odmah me odvela na LFC (laser fotokoagulacija) i zaustavila krvarenje u oku i slijepila te pukotine koje je nazvala "rupetinama" ...jednu, najvću pukotinu nije mogla da sanira jer je već bila povelika i puna tečnosti, ali je široko oko nje koliko je mogla zaustavila barem da se širi... bogami, sat i 10 petnaest minuta je trajala ta intervencija...odmah ujutro sam opet isla na LFC nakon pregleda ali pošto ona nije bila u smjeni svojim kolegama je ostavila kao zadatak da me pogledaju i ponove postupak na taj dio retine tako da su dr Đurović i dr Adžić koje su tog dana bile tu maksimalno ispoštovale koleginicu i mene kao pacijenta, stekla sam utisak da tačno znaju gdje da gledaju, što treba da rade, znači da su bile upoznate sa slučajem.
    Sjutradan opet dr Milojko i kontrola kod nje, još jedna laserska intervencija i nakon 4 dana mogu reći da mi operacija ipak neće biti potrebna, da se i bez nje uspjelo sanirati...sad mirujem, ležim, čekam da se malo razmakne ova magla ispred oka ali vidim na oko isto kao i prije mada ću kao posledicu ove rupture imati u vidnom polju jednu potkovičastu mrlju...što da se radi.

    Pravo da vam kažem kad mi se desilo ovo prva mi je misao bila: Šta sad?! Đe? Kome? mislila sam da do očnoga doći neću bez zveka jer tamo se žale možda više nego na bilo koje drugo odjeljenje...ali nije sistem zatajio! Na hitnoću situacije su Hitno odreagovali svi počev od moje izabrane dr Ćipranić koju takođe moram pomenuti kao dobrog ljekara i ženu koja je odmah rekla pravu dijagnozu, pa do osoblja na prijemu u UC do dr Milojko na Oftalmologiji.
    Ovo je za dr Biljanu Milojko, jer sam dosad čula samo riječi hvale mada nijesam imala prilike lično da je vidim na djelu, sad se i lično uvjerila da je sjajna, prvo kao stručnjak, pa kao čovjek.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. The Following 7 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 113
    Last Post: 31-05-12, 16:04
  2. Replies: 8
    Last Post: 27-04-11, 13:47
  3. E-mail koji se plaća... koji?
    By mmmm in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 06-12-06, 10:43
  4. EVO ZA SVE ONI KOJI JEDVA CEKAJU OTCEPLJENJE POKLON OD BORE
    By vojvod in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 28-06-04, 12:02
  5. Standardi pochinju, kraj se primiche ,a oni .....
    By Dzindzo Za Vazda in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-04, 12:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •