Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Kotorani - stara slava?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Kotorani - stara slava?

    Toliko se puta govorilo o Kotoru, kao centru prefinjene mediteranske kulture u CG.
    Da li je to danas utemeljeno reci? Da li je Kotor samo postao jedna poludepresivna (ljeti nije, zimi jeste) ispostava za prodaju stare slave i nekretnina strancima - sto ce voditi do daljeg urusavanja, jer ce se Kotor pretvoriti u grad hotel/vikendicu, a kultura ce se polako seliti negdje drugo.

    Smeta li vam to? Sto se cini po tom pitanju?
    Vecina ljudi je zla

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    nakrajuGrada
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kotor nazalost dozivljava dekulturizaciju ( da ne kazem podgorizaciju). Sve vise postaje grad po mjeri mase a ne grad po mjeri covjeka. Ponuda potrosnih i kratkotrajnih vrijednosti smanjila je potrebu da se odlazi na javna mjesta: pozoriste, biskop, izlozbe...Kotor postaje grad kafedzija i njihovih mladih klijenata, grad masovnih zabava i bahanalija, grad subkulture. U odbranu ovakvog propadanja stali su neki lokalni autoriteti proglasavajuci sebe kao cuvare 'tradicije i mediteranske kulture' ispirajuci nam mozgove sa dvijetri pjesmice iz okoline Splita i Sibenika i vrckavim pjevacicama sa susjedne nam teritorije (koje i kod 'kulturnijih susjeda' zna se ko slusa). Kotor neodbranjivo napada namirisan i i polugo mladi svijet iz okolnih mjesta, koji su ponesto naculi o 'tradiciji' naseg milog grada, i svojim mocnim masinama zaradjenim koznakako i gdje, opsijeda nase stare pjace i palace. Kotorani sjede kuci i cekaju Godoa (ili Djeknu koja jos nije umrla, a ka' ce ne zna se).

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    nakrajuGrada
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kotor JESTE kulturni centar CG a za to ga kvalifikuje broj pokretnog i nepokretnog kulturnog blaga u odnosu na ukupno kulturno blage drzave nam Crne Gore. O prefinjenoj ili kakvoj drugoj mediteranskoj kulturi je smijesno govoriti, jer mediteranska kultura kao kategorija NE POSTOJI!!! Postoje mnoge kulture na tom geografskom prostoru koji se zove MEDITERAN.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mare View Post
    Kotor JESTE kulturni centar CG a za to ga kvalifikuje broj pokretnog i nepokretnog kulturnog blaga u odnosu na ukupno kulturno blage drzave nam Crne Gore. O prefinjenoj ili kakvoj drugoj mediteranskoj kulturi je smijesno govoriti, jer mediteranska kultura kao kategorija NE POSTOJI!!! Postoje mnoge kulture na tom geografskom prostoru koji se zove MEDITERAN.
    Aksiom? Upravo to prozimanje kultura, prosticanje jedne iz druge je specifikum Mediterana. I upravo ga to cini kulturoloskom i civilizacijskom cjelinom. Sve sa posebnostima zemalja oko zajednickog mora.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    nakrajuGrada
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto bi se bavili aksiomatikom, ne pricamo o religiji nego o cijenicama. Koliko na Mediteranu postoji civilizacijskih cjelina? Prostorno i vremenski definisanih i zaokruzenih? Moderna civilizacija bastini i ima ishodiste u civilizacijama koje su stvarane na Mediteranu ( od antike, Biblije, Talmuda i Kurana, Rima i Vizantije, preko Osmanske kulture i Venecije ...pa zar Mediteran nije 'kolijevka EVROPE?), ali to ne znaci da ih se danas moze sve potrpati u jedan kos zvani mediteranska kultura.
    Cini mi se da se ovim pojmom u modernom zargonu zelimo identifikovati sa onima za koje mislimo da pripadaju nekom visem civilizacijskom krugu, a da se distanciramo od onih koji trenutno nisu u modi, pa bi od te tzv 'mediteranske kulture' uzeli samo ono sto nam se dopada. Idemo dotle da oduzimamo nekima pravo da budu Mediteran, samo zato jer nama nisu po volji.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mediteran je kosarica kultura koje su godinama poprimili neke zajednicki osobine...razumljivo je da je doslo do preplitanja kultura na mediteranu jer su ljudi trgovali i putovali.prije 500 godina more je bilo glavni put,tako da su gradovi na obali mediterana bili pod utjecajem razlicitih kultura kao posljedica razlicitih trgovaca koji su tuda prolazili. Mediteranci (da se tako izrazim) su po meni samo simbol jednog prihvacanja mnogih kultura i onoga sto bi danas smatrali covjekom bez predrasuda i sirokih vidika. postoji nesto ,neka zica koja povezuje sve ljude na obali mediterana.nesto sto znaci da ce se ti ljudi lakse razumjet...da ce neko iz kotora lakse razumjet nekog iz napulja nego nekog iz pariza...ta zica proistice iz onog "zajednickog" zivota koji su ti ljudi vodili tokom zadnjih 1000 godina.povezuje iz pomorski kruh sa 7 kora,maslina,more,sunce....
    to sto se danas nadziru ostaci te kulture to polazi od globalizacije...koja za cilj ima u neku ruku stvaranje zajednice kulture..
    a kultura kotora je nestala sa nestankom onoga sto je kotor bio...pomorski grad...kotor je imao svoju krv..to je bila njegova flota...danas svi znamo kako je zavrsila....dodate jos doseljavanje svakakvih ljudi i dobijete danasnji mix u kome se kotorska kultura svodi na karneval i pre.eravanje onog lika na televiziji...a tek se tad vidi razlika izmedju kotorskog (bokeljskog) poimanja kulture i ostaka crne gore.kad dodju na karenval u koznjak sa cipelicama i parkiraju svoj potpuno novi a6 na rivu....sto reci vise...
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Kotor ce se vjechno dichit' onim shto ima, a kotorani danas na to nemaju nikakvo pravo!
    Sramota me kad vidim ko su mi sugradjani, shto isti rade od mog grada, shto dozvoljavaju da se npr. u jednoj kotorskoj firmi zaposli cura sa zavrshenim faxom (engleski jezik), koja nakon dobijanja posla ide na kurs engleskog jezika.:mad: (ne, meni to nije smijeshno!)
    No bez obzira na sve, najveci shljam kotorski i dalje predstavljaju vaterpolo sudije iz nasheg grada.
    P r i m o r a c

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravljate da se zbog ratnih godina i ostalih njesra dosta ljudi sa strane doslo i sa sobom su ponijeli svoje manire... jos da ne govorim o Rolling Stones-sima, koji su u mnozini dosli da zive ovdje i samo zato sto su tu misle da su vec Kotorani...

    S druge strane, imam osjecaj, zbog stvari koje su se desavale zadnjih 4-5 mjeseci, bolje reci od ljetos (mada i mnogo prije), Kotor postaje ono sto je Beograd bio 90-tih godina proslog vijeka...

    Sta reci za strance koji kupuju ili kupise kuce - nece biti pravih Kotorana za par godina, samo stranci, a mi ostali cemo morati u brda...
    Last edited by Trinity from Zion; 10-12-06 at 17:18.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kotor je proslost, na moju ogromnu zalost...

    Prelijepe zidine dje se nekad "cakulalo" na oci se mijenjaju u prazne obore $evernijeg neurbanizma... Akcenat se lagano gubi i onog trenutka kad nestane nestace i duh, po podgorickom modelu.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion View Post
    Sta reci za strance koji kupuju ili kupise kuce - nece biti pravih Kotorana za par godina, samo stranci, a mi ostali cemo morati u brda...
    http://www.maidenfans.com/imc/pictur..._1_a_small.jpg

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Kotor je proslost, na moju ogromnu zalost...

    Prelijepe zidine dje se nekad "cakulalo" na oci se mijenjaju u prazne obore $evernijeg neurbanizma... Akcenat se lagano gubi i onog trenutka kad nestane nestace i duh, po podgorickom modelu.
    Ali ima tu jedna razlika. Mi Podgorichani smo stoka, dok su Kotorani...ehej...Kotorani...CIVILIZACIJA, krem, nedodirljivi, neuprljani, i tako dalje...












    :burp:

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Slazem se sa komentarom da je mediteranska kultura izmisljena u zadnjih 10 godina da bi po njima stvorio novi kulturoloski narod bez korjena. Ovda kultura se moze podvesti pod dinarsko-jadranskom kulturom sto joj je najtacniji naziv. Neko upotrebljava i siri pojam pa je naziva balkanska kultura. U tu kulturu se ujedinjuju Ceca i Severina, Cuce i Grbljani, Kotorani i Podgoricani, Novljani i Dubrovcani i slicno.
    Pod Kotoranima smatram one ljude koji su se trajno naselili u Kotor, jer traziti druge posebnosti bilo bi smijesno.
    Danas u Dobroti i Skaljarima se cesce cuje niksicki izgovor ili dijalekt nego neki talijizirani starokotorski govor. Ekonomska propast kojoj stremimo zato sto nijesmo promenili kom. sistem dovela je do migracije siromasnog sjevera na jug koji nije mnogo bogat ali jos ima novca , vise nego sjever.
    U ovakvim uslovima, stvaranje neke nove mediteranske kulture sa talijanskim modnim revijama, tugaljivim zabavnim pjevacicama hrvatskog podrijetla i klapama, sa nepismenim vaterpolo sudijama i gradonacelnicima je iluzorno.
    Zivot u Kotoru moze promjeniti samo rad i ucenje, a toga danas ima malo.
    Danas se u Kotoru skoluju inzinjeri koji kad zavrse Pomorski fakultet neznaju da saberu dva razlomka, u sta sam se licno uvjerio. Mozete testirati okolinu i ljude pa cete vidjeti da u 80 % slucajeva ova gore konstatacija je tacna.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam osjecaj da niko od vas ne razumije primorski mentalitet,pa ga zato opisujete kao nesto izmisljeno ili ovakvo onakvo,jer ga jednostavno ne mozete drugcije objasnit...kao ni kulturu opustencije da je tako nazovem...mnogi ne razumiju karneval ni ono sjedanje na rivi pola dana i uzivanje,ni gust ribanja ni more ni jedrenje..to su gusti onih koji to imaju u genima,koji to osjecaju(naravno ima uvijek izuzetaka na obje strane)...ne onih koji su dosli na primorije prije 30-40 godina jet ti se ne mogu smatrat primorcima,a pravih koji razumiju je sve manje i manje...mada kako je krenulo vise se necemo dijeli na primorce i one sa brda nego na domace i strance....i bice nam milo cut jezik za koji ne moras razmisljat da bi ga razumio vec nesto uhu drago i domace...
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    nakrajuGrada
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noodle View Post
    imam osjecaj da niko od vas ne razumije primorski mentalitet,pa ga zato opisujete kao nesto izmisljeno ili ovakvo onakvo,jer ga jednostavno ne mozete drugcije objasnit...kao ni kulturu opustencije da je tako nazovem...mnogi ne razumiju karneval ni ono sjedanje na rivi pola dana i uzivanje,ni gust ribanja ni more ni jedrenje..to su gusti onih koji to imaju u genima,koji to osjecaju(naravno ima uvijek izuzetaka na obje strane)...ne onih koji su dosli na primorije prije 30-40 godina jet ti se ne mogu smatrat primorcima,a pravih koji razumiju je sve manje i manje...mada kako je krenulo vise se necemo dijeli na primorce i one sa brda nego na domace i strance....i bice nam milo cut jezik za koji ne moras razmisljat da bi ga razumio vec nesto uhu drago i domace...
    Jedno je mentalitet, a drugo je kultura. Jedno je gradski nacin zivota, a drugo arhaicni obicaji. Svi dosljaci normalno donose neke svoje navike, a poprimaju neke iz sredine u koju dodju. To izimjesano daje 'prigradski mentalitet', koji trenutno prevladava u Kotoru. Pod dosljacima podrazumijevam i one iz Spiljara, i one sa Mirca, i one sa Mula...jer starih kotorskih porodica NEMA, koliko god se neko trudio ugurati sebe u iste
    Grad Kotor je pod svim zavojevacima bio vojno utvrdjenje, i oficiri i njihove porodice davale su gradu taj smek. Danas se pokusava pucka subkultura promovisati kao neka autenticna kotorska kultura. Maskare, u zaledju poklade, osim kao turisticka atrakcija, ne moze i nije reprezent kulture grada kao sto je Kotor. Mozda samo jednog nizeg sloja stanovnistva sa rubova grada, kao i jezik pralja i piljarica koji se forsira pritom. Nije karneval izmisljen u Kotoru, niti je autentican, niti autohton. Karneval je poznat u svim krajevima u okruzenju i sire. U odnosu na zaledje, renesansna zivopisnost kao ostvastina Venecije, cini ga atraktivnim i to sto je zahvajujuci lokalnim entizuajstama opstao i cak se obogatio. S druge strane, ova pucka zabava postala je mjera vrijednosti jednog grada i njegove istinske kulture. K tome da dodam lokalne kulturne 'znalce' koji nam poturaju novokomponovanu Cro muziku kao 'mediteransku kulturu', i dobijemo Kotor danas ( nikako da ne zaboravim doceke Novih godina , odn narkomasnki pir ) Lirska slika plavookih ribara koji se, puseci lulu, fjakavo protezu na suncu i gledaju ko prolazi, to je stiglo iz nekih 'filmova i pjesmica' za djecu. I ta slika treba da upotpuni onu o kulturi i mentalitetu jednog primorca u odnosu na onog hajduka i glavosjecu iz zaledja?!
    Kotor je i na referendumu glasao za gusle i oro; treba li vise sto reci?

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Boka
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pola mojih drugova ne zna sto znaci kacavida. Zabrinjavajuce?
    il motore č ottimo ed ancora molto brillante, come da tradizione alfa romeo.

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zayebavash da ne znaju shto znachi kacavida??? to je stvarno nedopustivo!!!!

    podgorichenje crne gore - to je nash cilj. da bog da jednog dana sve bilo podgorica,pa ce cetinje bit istorijski kvart podgorice, niksic industrijski, bar luka podgorice, kotor ce bit zabavni kvart podgorice, uz budvu koja je jos i sajamski kvart, a sjever ce bit prehrambeni kvart, i ponedje ce bit zimski turizam razvijen, ulcinj ce bit kvart sa najljepshim plazama... jesam li shto ispushtila? ne! sad kad nam ove puteve naprave, sve ce ovo jednog dana biti Podgorica :devil:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni ja ne znam sta je kacavida... aooooo :hammer:.
    Always smiling :-)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    zayebavash da ne znaju shto znachi kacavida??? to je stvarno nedopustivo!!!!

    podgorichenje crne gore - to je nash cilj. da bog da jednog dana sve bilo podgorica,pa ce cetinje bit istorijski kvart podgorice, niksic industrijski, bar luka podgorice, kotor ce bit zabavni kvart podgorice, uz budvu koja je jos i sajamski kvart, a sjever ce bit prehrambeni kvart, i ponedje ce bit zimski turizam razvijen, ulcinj ce bit kvart sa najljepshim plazama... jesam li shto ispushtila? ne! sad kad nam ove puteve naprave, sve ce ovo jednog dana biti Podgorica :devil:

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ti zneeeaaaaash!

    Ovo za kacavidu je uzasno, al' to je nasha realnost.
    P r i m o r a c

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Ti zneeeaaaaash!

    Ovo za kacavidu je uzasno, al' to je nasha realnost.
    ha ha ni ja ne znam sta znaci pa sta?znam dosta starih izraza al ovaj ne pa koga boli rac sad treba da kukamo oko toga to nista ne pokazuje a kad ti sve znas napisi da i mi znamo da ne ispadamo glupi kad nas neko pita

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Kacavida je kaca iz koje Kotorani gledaju na more ..

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Primorac dobio novu Upravu, rekao bi' napokon neshto konkretno!
    Dalje, vjerujem da je Denis Mandic pravi chovjek, nadam se da ce i sa Primorcem imat' uspjeha kao i sa ostalim rabotama kojima se bavio! Samo napred!
    Stabilizacija kluba i vracanje nashih asova (nadam se ne pojedinih :mad: ) je za

    Eto, chinjelo mi se da ovaj post pripada ovom topicu.
    Last edited by cattaro; 28-12-06 at 12:22.
    P r i m o r a c

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Primorac dobio novu Upravu, rekao bi' napokon neshto konkretno!
    Dalje, vjerujem da je Denis Mandic pravi chovjek, nadam se da ce i sa Primorcem imat' uspjeha kao i sa ostalim rabotama kojima se bavio! Samo napred!
    Stabilizacija kluba i vracanje nashih asova (nadam se ne pojedinih :mad: ) je za

    Eto, chinjelo mi se da ovaj post pripada ovom topicu.
    eto i ja bih vam poželio u novoj isto što i cattaro
    Best Samp Regards!
    Bog je izmisljen da bi se smirile mase!

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gos1 View Post
    Kacavida je kaca iz koje Kotorani gledaju na more ..
    dvogled?
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Eh...

    Ja, bokezica u srzi... Moji u Boki (u posljednjih 3-4, pa i vise generacija u Kotoru) vjekovima... Mogu to i dokumentovat...

    Sada zivim (i radim) u Podgorici...

    Nisam odustala od ideje da u tom gradu jednom izgradim svoju buducnost, ali...

    Nisam odustala od Kotora, ali sve manje imam volje (nazalost i zelje) da na bilo koji nacin ulazem u taj grad... Grad je to zasluzio, ali ljudi koji u njemu zive nisu! Ljudi nikako da shvate da nema vise komunizma niti finansiranja (cijelokupnog finansiranja) kulture iz državnog (i /ili opstinskog) budzeta...

    Pitam ja vas kad je neko posljednji put donirao sredstva (ne mislim samo na novac; ponekad je potrebno tek malo volje i slobodnog vremena) za neko kulturno (i ne samo kulturno) desavanje... Koliko god uzivala u karnevalskim festama i bokeskim nocima, pod kulturnim desavanjima njih ne podrazumijevam...

    Sem toga, sve da i da ima desavanja pitanje je za koga? Da bi na koncertima sale bile poluprazne, a izlozbe bile posjecene samo na otvaranje kako bi pojedini bili "vidjeni"...

    Ne, ne, ne kao sto rekoh nemam volje, a sve manje imam i zelju...

    Sjecam se Kotora od prije 10-ak godina... Znate li sto ga je razlikovalo od Podgorice... Sarenilo! Ljudi su nosili odjecu svih mogucih boja... Danas na sve strane kozne jakne , farmerke, majce crne, bijele i sive boje!

    Djeluje vam trivijalno? Meni ne... I zato se Kotoru vracam najvise u vrijeme festa... To je valjda "posljednji bastion odbrane" sarenila, zivih boja, veselosti, spontanosti, cakula...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Slava svecima
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 129
    Last Post: 25-05-10, 00:17
  2. Slava Junaku
    By JUSTICE in forum Istorija
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-08, 12:21
  3. Posta i slava nastradalima..
    By The_Age_of_Love in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 28-01-06, 09:59
  4. Neka ti je vjecna slava
    By Iceburn in forum Primorski
    Replies: 39
    Last Post: 27-08-05, 22:54
  5. Koliko citaju Kotorani
    By hobit in forum Primorski
    Replies: 64
    Last Post: 17-02-05, 21:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •