Page 54 of 88 FirstFirst ... 44450515253545556575864 ... LastLast
Results 1,326 to 1,350 of 2178

Thread: Cirkus u Budvi

  1. #1326
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,384
    Thanks Thanks Given 
    1,798
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Tema sa najpreciznijim naslovom.
    I ovo su predstavnici naroda???
    Kakva stoka, i jedni i drugi, i ovi sto dolaze, i ovi sto odlaze, ako vise zna ko su koji.
    Brzo ce se izmiriti, pa da se nastavi sa zidanjem, prodace se, nece korona dovijeka.
    Pih

  2. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  3. #1327
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Svaki put kada US ambasada, ili neka druga ambasada, pozove sve strane na uzdržanost i vladavinu prava to je otvorena packa.

    Pucaju packe sa svih strana, neđe više neđe manje, ali imam utisak da su se ovi naši odlučili da ne haju. Nisu slušali ni za TVCG, ne mrdaju što se snimka tiče, ništa.


    Iskreno, ne sviđa mi se đe ovo sve vodi....



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ti vjeruješ da je to packa? Njihovo izražavanje zabrinutosti ti dođe nešto poput "moramo neku demokratsku izjavu iskucat', a da ne kažemo ništa konkretno". Da se ovo dešava u Rusiji recimo ili Kini, spremni bi bili paketi sankcija u roku od par sati, a svi premijeri razvijenih zemalja i njihova potrčkala bi sasipala optužbe danima... Zapad će se praviti lud znaš li do kada? Kada natjeraju Srbiju da uđe u NATO, a to će raditi stalnim pritiscima. Ako obave taj posao, Mila će skinuti na način da ga zamijeni novi Milo jer ga neće grubo puštati niz vodu zbog slijepe poslusnosti dok oni obavljaju posao u pozadini.

  4. #1328
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Kreću masovna sklanjanja po svim opštinskim organima, službama, komunalnom, vodovodu, vatrogasnoj i tako dalje, sve obične činovnike, referente i td, sve koji su dovedeni kad se promijenila vlast prije 4 godine.
    Mozes li nam pojasnit malo sta znati to "sklanjanje"? Koliko ja znam, a poprilicno sam upoznat sa tim sta rade vladajuce partije u javnom sektoru, tu se ne zaposljava na odredjeno. Tek mozda nekih par mjeseci probnog rada, pa odmah za stalno. A onda otpustanja nema bez zveka, bez nekog socijalnog programa koji bi kostao milione.
    Tako da mogu da vidim samo dodatno gomilanje.


  5. #1329
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,344
    Thanks Thanks Given 
    3,987
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ako je Divanović došao političkom korupcijom, onda je i Carević došao na čelo Budve političkom korupcijom. I prije njega Krapović.

    Osim toga, ti znaš da je u pitanju korupcija? U redu, onda, šta je to dobio Džaković u zamjenu za uskraćivanje podrške vlasti? Novac? Imovinu? Privilegije? Funkcije? Od koga? O nedjelima vlasti pod Krapovićem i Carevićem, Džaković je govorio i govorio, a to što niko nije slušao i ne želi ni sad da sluša je vaš problem.

    I samo me još zanima jedno, da je slučajno situacija obrnuta, da su gospoda iz DPS-a imali, pa izgubili većinu i rade sve ovo što rade funkcioneri DF-a, Demokrate i SNP-a, kakva bi bila reakcija?
    Sad vec tako mijenjas teze da je to prosipanje gluposti. Kojom su to oni korupcijom dosli na vlast? Da ih je SD glasao mogao bi nesto reci ovako nista.

    Dzakovic je trazio dosta toga pisano je vec. A ovako da promijeni ne dres nego reprezentaciju samo najveci ludak bi uradio bez da uzme nesto, a polako isplivace i sta je dobio. Mislim da u CG nema covjeka na obje strane koji misli da nije uzeo nista, a brane ga samo botovi Crnogorske i Dps.
    I nije on govorio o nedjelima vlasti nego je lupetao gluposti pokusavajuci da opet bude opozicionar, koliko mu je to dobro islo onda protiv Dpsa sad mu je katastrofalno bilo.

    Da su gospoda iz Dpsa imala pa izgubila vecinu taj odbornik preletac bi zavrsio potopljen na 10 milja od obale, pa ne bi dosli u ovu situaciju, i to ti je iz 1-1

    Sent from my phone

  6. #1330
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Za Dzakovica se prica prosula da ima neku zemlju na Svetog Nikolu koju ne moze da uknjizi ili rasknjizi i da mu je obecano da ce se to sredit. Valjda ko to bude 1/1 moze je dobrano unovcit. Koliko je istine tu, ne znam.
    Those about to rock, we salute you!

  7. #1331
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,012
    Thanks Thanks Given 
    760
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    727 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Dzakovic je trazio dosta toga pisano je vec. A ovako da promijeni ne dres nego reprezentaciju samo najveci ludak bi uradio bez da uzme nesto, a polako isplivace i sta je dobio.
    Istina je da se ljudi kupuju, ali istina koja je mozda cak i vise zastupljena, a skoro uopste se ne prica o njoj, su ucjene. Ucjenama se odje zavrsava mozda i vise nego klasicnom korupcijom. Ne bi me cudilo da su bilmeza snimili sa nekom prostitutkom koju su mu podmetnuli. Djeluje kao potencijal za to..

    Pogledajte samo Calovickoj sta su uradili. Kad nikakve pare nisu resavale problem, na kraju se snimila neka avetulja sa dalmatincem, pa se ti Vanja sad peri i dokazuj da to nisi ti.


  8. The Following 4 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  9. #1332
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    21.10.2019.

    "Protiv stavaljanja van snage DUP-a Bečići bili su odbronici DPS-a, SD-a, odbornik DF-a Janko Dimić, dok su ostali predstavnici DF-a bili uzdržani.

    Za obararanje DUP-a glasali su odbornici Demokrata, Crnogorske, URE i nezavisni odbornik Stevan Džaković."

    Interesantno.

    Jel ovaj Dimic neki starobudvanin?

    Edit: Tek sad vidim koji je pakao od teorija ovdje. Sta je ovo majko moja!? Kako ono zovu istinu "prometeji" na ovim stranicama? Relativizam.
    Last edited by Rodion Romanovich; 27-06-20 at 20:21.

  10. #1333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,254
    Thanks Thanks Given 
    4,096
    Thanks Thanks Received 
    4,412
    Thanked in
    2,141 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Istina je da se ljudi kupuju, ali istina koja je mozda cak i vise zastupljena, a skoro uopste se ne prica o njoj, su ucjene. Ucjenama se odje zavrsava mozda i vise nego klasicnom korupcijom. Ne bi me cudilo da su bilmeza snimili sa nekom prostitutkom koju su mu podmetnuli. Djeluje kao potencijal za to..

    Pogledajte samo Calovickoj sta su uradili. Kad nikakve pare nisu resavale problem, na kraju se snimila neka avetulja sa dalmatincem, pa se ti Vanja sad peri i dokazuj da to nisi ti.
    Ima toga 100%. Ja sam jos uvijek ubjedjen da su Sveta Marovica tako nedje snimili....da je dozvolio da mu onako sutiraju citavu uzu i siru familiju onoliko dugo.

    Nije moguce da je Dikej izmislio snimanje.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. #1334
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,344
    Thanks Thanks Given 
    3,987
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Za Dzakovica se prica prosula da ima neku zemlju na Svetog Nikolu koju ne moze da uknjizi ili rasknjizi i da mu je obecano da ce se to sredit. Valjda ko to bude 1/1 moze je dobrano unovcit. Koliko je istine tu, ne znam.
    Na vrlo sumnjiv nacin su kupili svetionik na ostrvu, i naravno u sporu su sa mjestanima koji su tu i okolnu zemlju nasledjivali vjekovima, izmedju ostalog trazio je da vlast stane na njegovu stranu u tom sporu protiv nekoliko porodica, sto niko nije pristao

    Sent from my phone

  12. #1335
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    @ovizionizi
    Nije uvijek tako. Evo vatrogasna recimo, tu je baš dosta momaka primljeno kad je promijenjena vlast, na određeno i čekaju ugovore. Sad će svi doma.
    U opštinu ih ima dosta, sve na privremene poslove, svi će kući.
    A i bez toga, biće gomilanja. Ovo je sad masovna kupovina, što god kome treba završavaće se, od toga im sve zavisi.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #1336
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti vjeruješ da je to packa? Njihovo izražavanje zabrinutosti ti dođe nešto poput "moramo neku demokratsku izjavu iskucat', a da ne kažemo ništa konkretno". Da se ovo dešava u Rusiji recimo ili Kini, spremni bi bili paketi sankcija u roku od par sati, a svi premijeri razvijenih zemalja i njihova potrčkala bi sasipala optužbe danima... Zapad će se praviti lud znaš li do kada? Kada natjeraju Srbiju da uđe u NATO, a to će raditi stalnim pritiscima. Ako obave taj posao, Mila će skinuti na način da ga zamijeni novi Milo jer ga neće grubo puštati niz vodu zbog slijepe poslusnosti dok oni obavljaju posao u pozadini.
    Pa kad bi znao za diplomatski rječnik, znao bi da jeste packa. Inače imam par prijatelja koji su u medjunarodnim organizacijama, pa znam kakva je situacija. E sad što naš narod očekuje da iz EU kažu nemojte da glasate za DPS to je druga stvar. Pa pogledaj izvještaje FHa i drugih medjunarodnih organizacija, izvještaje o napretku, pa će ti biti jasno što misle kako se vodi ova država i o stanju u društvu.

    Mnoge stvari koje su navedene u tim izvještajima su prvorazredni skandali, a u sredjenim državama zbog toga vlade padaju, ali mi smo daleko od sredjene države.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-06-20 at 20:37.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #1337
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Istina je da se ljudi kupuju, ali istina koja je mozda cak i vise zastupljena, a skoro uopste se ne prica o njoj, su ucjene. Ucjenama se odje zavrsava mozda i vise nego klasicnom korupcijom. Ne bi me cudilo da su bilmeza snimili sa nekom prostitutkom koju su mu podmetnuli. Djeluje kao potencijal za to..

    Pogledajte samo Calovickoj sta su uradili. Kad nikakve pare nisu resavale problem, na kraju se snimila neka avetulja sa dalmatincem, pa se ti Vanja sad peri i dokazuj da to nisi ti.
    Ucjena je glavna moneta, zamisli da imaš skoro cijelu kuću izgrađenu bez dozvole, u njoj su apartmani za izdavanje (neprijavljeni), niko te zbog toga ne dira iako si opozicioni poslanik u parlamentu, ali kada je trebalo glasati za VDT, mislim 2017 godine, onda se glas za kandidata DPS-a, a kuća i dalje stoji...
    Ovo ja, onako bezveze pišem, ukoliko se nešto iz ove pričice podudara sa stvarnim događajima to je slučajnost...

    Sent from my Motorola 8400

  16. The Following 6 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  17. #1338
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Za Dzakovica se prica prosula da ima neku zemlju na Svetog Nikolu koju ne moze da uknjizi ili rasknjizi i da mu je obecano da ce se to sredit. Valjda ko to bude 1/1 moze je dobrano unovcit. Koliko je istine tu, ne znam.
    Istina je,zbog toga i jos nekih njegovih nelegalnih zahtjeva koje su trebali da mu aminuju je i okrenuo stranu..
    Ti zahtjevi su bili takvi da bi prošla garnitura vlasti u Budvu bez razmisljanja to aminovala,kao većina poslova sto su odradili i zbog cega je Budva takva kakva jeste

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  18. The Following User Says Thank You to Darko007 For This Useful Post:


  19. #1339
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa kad bi znao za diplomatski rječnik, znao bi da jeste packa. Inače imam par prijatelja koji su u medjunarodnim organizacijama, pa znam kakva je situacija. E sad što naš narod očekuje da iz EU kažu nemojte da glasate za DPS to je druga stvar. Pa pogledaj izvještaje FHa i drugih medjunarodnih organizacija, izvještaje o napretku, pa će ti biti jasno što misle kako se vodi ova država i o stanju u društvu.

    Mnoge stvari koje su navedene u tim izvještajima su prvorazredni skandali, a u sredjenim državama zbog toga vlade padaju, ali mi smo daleko od sredjene države.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Mislim da je veoma jasno da nisu u pitanju nikakve packe. Diplomatski rječnik veoma dobro poznajem iz sličnih situacija kada se u Kini ili Rusiji dešavaju ovakve stvari. Inače, samo par dana nakon raspisivanja izbora EU daje vjetar u leđa režimu otvarajući im vrata za poslednju fazu pristupnih pregovora. Slučajno? Nije kimmi, znaš i sam sve...nemojmo se zavaravati.

  20. #1340
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,256
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Inače, samo par dana nakon raspisivanja izbora EU daje vjetar u leđa režimu otvarajući im vrata za poslednju fazu pristupnih pregovora.
    kako im je to vjetar u ledja? od 33 otvorena poglavlja mi smo samo 3 zatvorili. to je baš loše. a čini mi se da smo 2012. otpočeli pregovore sa EU


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #1341
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Na temu Džakovića i "predomišljanja", pitanje za ljude koji su ovoliko zabrinuti oko povrede nezavisnosti odbornika.

    Ako je zaista iskreno smatrao da ova struktura ne obavlja posao kako treba, a DPS je van svake sumnje ojadio Budvu, zašto bi morao da bira? Je li mogao uskratiti povjerenje postojećoj garnituri, bez davanja podrške novoj i time zakočiti djelovanje i jednih i drugih, tjerajući ih na pregovor ili nove izbore?

    Nemojmo biti djeca molim vas. Ako ima dobre volje, ima i načina. Ovdje je svakome jasno o čemu se radi, i o načinu na koji se to radi. Sve ostalo je samo predstava i glupiranje, i ne znam šta može navesti čovjeka da u to povjeruje, liše sljepila i navijanja.

  22. The Following 7 Users Say Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  23. #1342
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako im je to vjetar u ledja? od 33 otvorena poglavlja mi smo samo 3 zatvorili. to je baš loše. a čini mi se da smo 2012. otpočeli pregovore sa EU


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Crna Gora treba da pokaže napredak u polju vladavine prava kako bi zemlje članice Evropske unije (EU) odobrile otvaranje poslednjeg poglavlja u pristupnim pregovorima, rečeno je Radiju Slobodna Evropa (RSE) u sedištu Evropske komisije (EK)." Decembar 2019 godine

    Dakle, Crna Gora je za 6 mjeseci pokazala napredak u polju vladavine prava i dobila "zeleno svijetlo" za otvaranjem poslednjeg poglavlja... Mislim, kome nisu jasne igranke EU , VB i SAD...

  24. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  25. #1343
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    DPS i Budva, to je jedna fina kombinacija...

    Postrojenje za Prečišćavanje Otpadnih Voda (PPOV) je jedna od većih prevara. Trebalo je da košta oko 3,5 miliona eura, na kraju bez ispoštovanih procedura koštalo preko 150 miliona eura. Da STD radi svoj posao kako treba ne bi danas Budva bila u blokadi na 30 miliona eura zbog PPOV već bi promila i odštetu zbog tako urađenog posla.

    Elem, evo konkretni iznosi (ne čaršijski, nego iz raznih saopštenja kada su izviđaji pokrenuti) za koliko je Budva oštećena:
    - šetačište u Petrovcu dužine 1,6 km koštalo je 7,5 miliona eura, specijalni tužilac Veljko Rutović je izjavio 2018 godine da je od tog posla 4 miliona završilo u privatnim rukama, a korupcija je koštala dva stana
    - ,,Budva Cineplex je 2015 godine dobila na korišćenje 2.110 metara kvadradnih prostorija poslovnog prostora u TQ Plazi, besplatno korišćenje parkinga i reklamnog prostora na fasadi bez plaćanju JP ,,Mediteran reklame'', uz godišnju subvenciju od 199.000 eura, te dodatnih 180.000 godišnje (od toga 25.000 plaća ,,Grad Teatar'') za festival ,,Budva Cinema City'' (koji nikada nije održan, ali je naplaćen). Iako je ugovor sačinjen 2015 godine naplaćeno je sve za period od 2104 (uključujući i tu godinu) do 2020 godine (uključujući i ovu godinu). Sve je to naplaćeno menicom 2016 godine. Epiloga nema, podnesena krivična prijava 2018 godine.
    - to zemljište koje su Ivanovići ostavili Budvi za opšte dobro prodato je Lazovićima (Boru i Jovu) za 2,7 milona eura na način što su digli kredit zalažući to isto zemljište u banku. To je saopštio Ivica Stanković. Tu Budvu čeka višemilionska otšteta porodici Ivanović.
    - Milivoje Katnić je izjavio (avgust 2017 god.) da je malverzacijama u katastru opština Budva za zemljište na Zavali oštećena za preko 5 miliona eura. Naime opština Budva je to zemljište prodala kompaniji Moninvest, a onda se javljaju vlasnici tog zemljišta (braća Anzulović) koji traže odštetu jer ta zemlja njima pripada. Na sudu po tom sporu nije uzeto u obzir da su Anzulovići prodali tu zemlju prije nacionalizacije 1959 god., te da su 10 godine kasnije izmiri porez na prodaju. Na presudu o odšteti nije bilo žalbe opštine te je 5 miliona podeljeno ,,vlasnicima'', a kasnije tu niče naselje koje danas zovemo ,,dukljanski vrtovi''
    - oko novog vrtića u Budvi. Opština je 2009 god. kompaniji Velting dala 7.000 kvadrata zemlje u blizini starog grada. Vrijednost te zemlje je procjenjena na 6,5 miliona eura. Velting zauzvrat treba da izgradi dva vrtića, jedan u Podkošljunu od 1.500 kvadrata i drugi u Dubovici od 3.500 kvadrata. Ovaj prvi su završili ugrubo, te ga je opština završila i opremila, ovaj drugi nije ni započet. Kolika je šteta po opštinu? Ni to nije sprovedeno do kraja...
    - Stanković je pominjao ,,Cabling''. Naime, Mediteranski distributivni centar (tzv. kablovski operator) osniva se 1999 godine između Cabling-a i opštine u odnosu 20% naprema 80% u korist opštine. 2005 godine se udio opštine prodaje za 541.080 dolara. 2015 god. kompanija je postala dio m-tel-a, a iz perioda prije 2015 kompanija ima dugovanja prema opštini (kupovina dijela vlasništva). Navodno ta dugovanja nisu izmirena. Ni taj predmet nije pošao dalje od izviđaja...

    Neki od sudskih epiloga:
    - Milos Marovic je po predmetu ,,Prijevor'' ostetio Budvu za 1,4 miliona, dobio godinu zatvora i 380.000 eura da plati.
    - Lazar Radjenovic je po predmetima ,,TQ Plaza'', ,,Plato na Jazu'' i ,,Prijevor'' dobio 18 mjeseci i 30.000 eura da plati.
    - Dragan Marovic zbog zloupotrebe službenog položaja dobio 7 mjeseci zatvora i 1.100 eura da plati na ime sudskih troskova.
    - Svetozar Marovic je po predmetima ,,Krapina'', ,,WTE'', ,,Kopirajt'', ,,Properties Investment'' dobio 20 mjeseci zatvora i kaznu od 50.000 eura, te da vrati 1.000.000 eura.
    - Branislav Gugi Savic je oslobodjen, s' tim sto treba da vrati 6.000.000 eura po predmetima ,,Krapina'', ,,donji bulevar'', ,,Plato na Jazu''. Ponuđeno je da se plati nekretninama.
    - Kopirajt - Opština oštećena za 3,8 miliona eura. Uplaćeno 650.000 eura, a ostatak je na molbu vlasnika Kopirajta dat u vidu nekretnina u Tudorovićima i Crvenoj Glavici. Direktor ,,Kopirajta'' Aleksandar Armenko potpisao priznanje krivice da su protivpravno prisvojili 2.191.312 €. Zbog toga ce dobiti 6 mjeseci zatvora. Firma je uslovno kaznjena sa 100.000 €, a vratice novac na sledeci nacin: prva rata 350.000, druga rata 324.000 € te nepokretnosti koje vrijede 1.500.000 €.
    - TQ - Opština oštećena za 19,5 miliona eura. Vlasnika nagodba ništa nije koštala jer umjesto da nekretnine da ,,uvezanim licima'' prepisao ih je na Opštinu. U pitanju su 43 jedinice (poslovne i stambene) ukupne površine 8.287 kvadrata (jedna jedinica, odnosno stan ima 1.167 kvadrata).

    Predmeti koji nisu pošli dalje od izviđaja:
    - bulevari (kroz Budvu i Bečiće te tzv. donji bulevar), koštali su po kilometru koliko i ponajbolji autoput, a pri tome nisu ni završeni (trotoari, pasarele, ograde,...), a o samom kvalitetu izvedenih radova moglo bi se takođe posebno pričati.
    - Akademija Znanja, zgrada koja je koštala nešto više od 10 miliona, a pritom i namjena upitna. Bar je tu biblioteka (neka korist).
    - Zgrade za prosvetare, tri ,,zgradice'' sa po 14 etaža (od toga po 5 etaža garaža) đe se zbog namjene izvođač oslobađa komunalija + besplatno zemljište na kojem radi (ništa sporno za sada), ali ukoliko prosvetar npr. odustane od stana (a odustaće, sve su prilike jer se pumpa cjena) onda izvođač ima pravo da proda stan na tržištu (uz besplatnu zemlju i bez komunalija, hm, taj ekstra profit se sa nekim djeli). U međuvremenu, poslije devet godina zgrade nisu završene, a opština Budva je u te zgrade do sada uložila 17 miliona eura (da su za taj novac kupili stanove imali bi efikasnije rješeno pitanje stanova za prosvetare).
    - Zeta Film, to je zemlju svojevremeno Tomo Luketić ostavio Budvi, ali da se ona koristi za opšte dobro. Komunisti su to ispoštovali i napravili bioskop/pozorište i biblioteku. Zemlja je prodata i ucrtana zgrada sa 12 etaža sa stanovima za tržište. Luketići će da tuže opštinu koja će morati da im isplati milionska sredstva.
    - Vrtić sa parkingom, dobar dio zemlje je eksproperisan od porodice Ivanović koja se kada je bilo vraćanje zemlje aktuelno iste odrekla, ali da se ista koristi za potrebe vrtića ili opšte dobro Budve, a u slučaju prodaje zemlje ista mora biti prvo ponuđena Ivanovićima i taj ugovor je sačinjen. Kako tada Budva nije imala para da napravi bulevar po tom zemljištu (od pošte do kružnog toka) tu su napravili parking. Kasnije Budva prodaje tu zemlju jednom privatnom licu koje diže nebodere, a drugi dio preprodaje drugom licu koje uzima i dio od dvorišta vrtića. Ivanovići će da tuže Budvu i opet imamo milionsku štetu.
    - Budvanska Rivijera, uh, jedna od najvećih pljački, povezana lica su iznijela oko 100 miliona eura u zadnjih desetak godina.
    - Grad Teatar i uvezane firme i isisavanje novca iz budžeta

    itd, itd,...

    Dakle, osim minusa koji je napravljen (nelegalnim rabotoma, a ovo je samo dio) da bi mogla da funksioniše Budva se zaduživala po nepovoljnim uslovima.

    Onaj primjer ,,parking servisa" koji je imao ogroman minus u poslovanju je takođe jedan od primjera kako su vođene opštinske firme.

    Da ponovim, po riječima Milivoja Katnića iz avgusta 2017 godine pod istragom je 190 ljudi koji su raznim malverzacijama stekli protivpravnu korist od 200 miliona eura.



    Sent from my Motorola 8400
    Nabrojao si afere koje su procesuirane. I sto je tacno sporno? Mozda 200 miliona o kojima prica SDT a nije ih dokazao?

    Slozices se da je aktuelna vlast jedan ili dva ovakva projekta napravila da ne bi imala cuvenih 20 miliona. Zato im je i najveci projekat rusenje stracara, kruzni tok i SPC skupovi.

    Ali sem navedenih afera postoji jos makar duplo ovoliko projekata koje nije dirao SDT. Pa kako su uspjeli oni sve to za 2 mandata i jos ukrali 200 miliona ako su ovi napravili uporedno jako malo. Ili mozes da navedes slicne projekte? Ili neki visak od 100 miliona koji bi logicno trebao da postoji ako su ovi za dva mandata ukrali 200 miliona?

    Makar iz javnog informisanja stice se utisak da je za mandat ostalo viska 30 miliona bez ijednog veceg ozbiljnog projekta. Nisam siguran da je to neki rezultat jer tom logikom najbolje nista ne radit i hvalit se kako u kasi ima novca. A ukupna vrijednost realno opada iako je svake godine bila rekordna sezona.

    Mozemo li da stavimo cijenu na bulevar? Akademiju znanja i univerzitet? Sud u TQ? To su ipak karakteristike koje dijele male od velikih gradova i imaju znacajan uticaj na zivot.

    Mislim da je nesporna promjena klime u gradu u odnosu na 2016 na konto DF-Demokrate relacija a i (ne)postignutih rezultata.

    Zasto niko ne prokomentarise da kompletna opozicija ima sporne parcele zemlje (Dzakovic, Krapovic, Carevic)? Ili da su obecali efikasnu strucnu javnu upravu a zaposlili 300 novih? Ili je samo Dzakoviceva sporna i samo je sporno kad DPS zaposljava?

    Zar to nije strucnost i efikasnost trebala da donese promjene a ne borba za fotelje dobijene prekrajanjem volje Crnogorske?

    Kako to da Pavicevic u cijelom svojem istorijatu djelovanja na CG scenu radi sve u sinhronizaciji prije svega sa Demokratama a uclanio se u Crnogorsku i izabrali ga za predsjednika? Postoji li jos negdje ovakakv fenomen? Covjek se sad pojavljuje i na konferencijama Becica i protestima opozicije. Nevjerovatno.

  26. #1344
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Diplomatija? Pa ko ce to na Zapadu da podrzi SPC-DF-Demokrate? Krapovic i Jovanovic su pricali da ce EU da posreduje a EU otvorila novo poglavlje i granice od 1 Jula.

    O kakvom nasilju ambasador USA moze da govori trenutno kad im je drzava u plamenu jer je policajac ubio crnca.

    Cijeli moderni svijet ide u desno i Crna Gora ce u njihovim ocima ispasti cak i svijetli primjer pred navalom pro-ruskih interesa i izrazito desnog profilisanja opozicije.

  27. #1345
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,256
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    "Crna Gora treba da pokaže napredak u polju vladavine prava kako bi zemlje članice Evropske unije (EU) odobrile otvaranje poslednjeg poglavlja u pristupnim pregovorima, rečeno je Radiju Slobodna Evropa (RSE) u sedištu Evropske komisije (EK)." Decembar 2019 godine

    Dakle, Crna Gora je za 6 mjeseci pokazala napredak u polju vladavine prava i dobila "zeleno svijetlo" za otvaranjem poslednjeg poglavlja... Mislim, kome nisu jasne igranke EU , VB i SAD...
    od tad si imao najmanje 3 loša izvještaja o stanju kod nas. osim toga Freedom House nas je svratao u hibridne režime. ne bih ja rekao da je otvaranje poslednjeg poglavlja neki plus, no aj sad


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #1346
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Otvaranja poslednjeg pravnog poglavlja za pristupanje EU od strane same EU prije neki dan nije neki napredan a izjestaj NVO-a je jako znacajan? Ne kazem da nije ali...

    Inace CG je u EU predmet podsmijeha zbog ogromnog broja otvorenih a nijednog zatvorenog poglavalja ali kako god ovo formalno jak signal podrske sa Zapada.

    Ako zbog icega a to zbog toga sto se prethodne 4 godine mi realno uopste nismo napredovali tako da je ovo svakako impuls za vlast a ne za opoziciju.

  29. #1347
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    od tad si imao najmanje 3 loša izvještaja o stanju kod nas. osim toga Freedom House nas je svratao u hibridne režime. ne bih ja rekao da je otvaranje poslednjeg poglavlja neki plus, no aj sad


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Oni jako dobro znaju kakav je prosječan IQ glasača ovih trodecenijskih jahača. Da su imali bilo što reći , jasno bi to kazali, a ne sad da se objašnjavamo preko mišljenja Freedom Housa...EK kaže jedno u decembru 2019, pola godine kasnije urade suprotno, sve se dešava tokom izbora u Srbiji i par dana nakon raspisanih izbora u Crnoj Gori.

  30. #1348
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Nabrojao si afere koje su procesuirane. I sto je tacno sporno? Mozda 200 miliona o kojima prica SDT a nije ih dokazao?

    Slozices se da je aktuelna vlast jedan ili dva ovakva projekta napravila da ne bi imala cuvenih 20 miliona. Zato im je i najveci projekat rusenje stracara, kruzni tok i SPC skupovi.

    Ali sem navedenih afera postoji jos makar duplo ovoliko projekata koje nije dirao SDT. Pa kako su uspjeli oni sve to za 2 mandata i jos ukrali 200 miliona ako su ovi napravili uporedno jako malo. Ili mozes da navedes slicne projekte? Ili neki visak od 100 miliona koji bi logicno trebao da postoji ako su ovi za dva mandata ukrali 200 miliona?

    Makar iz javnog informisanja stice se utisak da je za mandat ostalo viska 30 miliona bez ijednog veceg ozbiljnog projekta. Nisam siguran da je to neki rezultat jer tom logikom najbolje nista ne radit i hvalit se kako u kasi ima novca. A ukupna vrijednost realno opada iako je svake godine bila rekordna sezona.

    Mozemo li da stavimo cijenu na bulevar? Akademiju znanja i univerzitet? Sud u TQ? To su ipak karakteristike koje dijele male od velikih gradova i imaju znacajan uticaj na zivot.

    Mislim da je nesporna promjena klime u gradu u odnosu na 2016 na konto DF-Demokrate relacija a i (ne)postignutih rezultata.

    Zasto niko ne prokomentarise da kompletna opozicija ima sporne parcele zemlje (Dzakovic, Krapovic, Carevic)? Ili da su obecali efikasnu strucnu javnu upravu a zaposlili 300 novih? Ili je samo Dzakoviceva sporna i samo je sporno kad DPS zaposljava?

    Zar to nije strucnost i efikasnost trebala da donese promjene a ne borba za fotelje dobijene prekrajanjem volje Crnogorske?

    Kako to da Pavicevic u cijelom svojem istorijatu djelovanja na CG scenu radi sve u sinhronizaciji prije svega sa Demokratama a uclanio se u Crnogorsku i izabrali ga za predsjednika? Postoji li jos negdje ovakakv fenomen? Covjek se sad pojavljuje i na konferencijama Becica i protestima opozicije. Nevjerovatno.
    Uglavnom se vrti priča oko nečega što nema poentu, ali ajde, radi drugih koji čitaju. Neka bude sve tačno što je napisano. To nije poenta. Poenta je na koji (zakonski) način je mogla biti održana paralelna sjednica? To je tačka gaženja svih pravnih (moralne su davno zgažene) normi. Poenta je da je Džaković (i Crnogorska) imao izbora ukoliko zaista smatraju da Carević ne treba da bude gradonačelnik. Prijevremeni izbori. Ovako je ona priča o legalnosti pukla kao balon od sapunice.

    Sent from my Motorola 8400

  31. #1349
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Ne znam je li ko postavljao. Posle ovoga, kome nije jasno šta je DPS neka se samoubije.

  32. The Following 5 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  33. #1350
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Uglavnom se vrti priča oko nečega što nema poentu, ali ajde, radi drugih koji čitaju. Neka bude sve tačno što je napisano. To nije poenta. Poenta je na koji (zakonski) način je mogla biti održana paralelna sjednica? To je tačka gaženja svih pravnih (moralne su davno zgažene) normi. Poenta je da je Džaković (i Crnogorska) imao izbora ukoliko zaista smatraju da Carević ne treba da bude gradonačelnik. Prijevremeni izbori. Ovako je ona priča o legalnosti pukla kao balon od sapunice.

    Sent from my Motorola 8400
    To je ipak ispricano jer je predvidjeno glasanje u 30 dana a ne za 60 ili nikad a to se nije desilo zar ne? Trazit u toj praznini pravno utemljenje je klimavo koliko i koriscenje institucija sistema DPS-a da organizuje sjednicu ali po meni je poenta sto opozicija uvijek ima alternativu da obezbijedi vecinu i glasa a s druge strane u skladu sa poslovnikom neka druga vecina nema sansu da glasa.

    Onemogucavanje glasanja i koriscenje neadekvatnog poslovnika (koji je ta ista opozicija mogla da uredi na legalan nacin a pravne vjestine su im navodno najveci kvalitet) ne moze bit resenje u nijednoj varijanti. I ne mogu da vidim da je to ideal za progres.

    Valjda bi logicnije bilo da je ideal da opozicija ima 17 kvalitetnih od 20,000 ljudi koji imaju zajednicki cilj 4god i rade zajedinicki u interesu gradjana?

    Ja to nisam primijetio skoro nijednog dana od 2016.

Page 54 of 88 FirstFirst ... 44450515253545556575864 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 165
    Last Post: 17-06-15, 21:07
  2. Leteći cirkus Dake Davidovića : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 181
    Last Post: 23-05-12, 17:41
  3. Za sve vas koji volite cirkus O.o
    By Tom Riddle in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-11, 17:46
  4. Cirkus bez gledalaca
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-10, 10:59
  5. Cirkus
    By GAGA in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 18-01-05, 00:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •