Page 5 of 88 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 2178

Thread: Cirkus u Budvi

  1. #101
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,444
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dobro je da se slozismo shto je dotichni,a tebe bih zamolio malo vishe poshtovanja ako moze,jer te bigdje ne potkachih lichno koliko znam.
    A shto se teme tiche i jedni i drugi su isti kyrac samo drugo pakovanje!
    Onda najbolje da ostane DPS još 50 godina jer niko drugi ne valja.

    Nemoj da se nalaziš uvrijeđen zbog "licemjerno". Nije mi bila namjera. Mislio sam generalno na dizanje na neki nivo tipa koji urliče pored svega ostalog. Licemjerno prema tebi samo loš izbor riječi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  3. #102
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,444
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dobro je da se slozismo shto je dotichni,a tebe bih zamolio malo vishe poshtovanja ako moze,jer te bigdje ne potkachih lichno koliko znam.
    A shto se teme tiche i jedni i drugi su isti kyrac samo drugo pakovanje!
    Ispisah se i na kraju se nije postovalo. Poenta. Nemoj da se vrijeđaš zbog licemjerno. Pričao sam generalno. Loš izbor riječi kada si ti u pitanju. Ono što oću da kažem da je bezveze hvatati se za nekog tipa i njehovo urlikanje kad imamo toliko većih problema.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  5. #103
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Onda najbolje da ostane DPS još 50 godina jer niko drugi ne valja.


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Zamisli dočekaš staros' a premijerka bude ona sa šeMširom ili onaj andrija što je 10 godina novinarstva proveo imitirajući gestikulacije gospodara ispred ogledala i konačno dočekao da sjedne u poslaničku klupu... Mada evo i URA u svoje redove ima onog bivšeg genarala i Žaronija Rakčevića u svoje redove... dokazane "patriote". Tačno treba sve da se dobro protrese u redovima opozicije pa da se nađe tih 50 ljudi koji nisu u nekoj vezi sa nečim.
    Last edited by Director; 02-06-20 at 14:17.

  6. #104
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Je li prekrsen zakon u Budvi? Jeste. Ali, da se DPS poziva na krsenje zakona je....malko-mnogo licemjerno. Nakon svega sto je uradjeno. I Budvi i CG. U reziji DPS-a.

    Da li je u Budvi realan scenario iz Kotora? Mislim da je Budva malo tvrdji orah. A i DPS kadar u Budvi djeluje dosta neuko i tanko.

  7. #105
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    . Ono što oću da kažem da je bezveze hvatati se za nekog tipa i njehovo urlikanje kad imamo toliko većih problema.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Kad su ministra unutrasnjih poslova Srbije Dragana Jocica pitali da li je tacno da je kao "omladinac" bio osudjivan za obijanje trafika, odgovorio je: "Kako možete da me pitate za trafiku dok gori Hilandar"

    U to vrijeme je izbio neki pozar u Hilandaru.

    Bjezanje od problema je bjezanje. Nebitno koliki je problem.

  8. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  9. #106
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default



    Vidi se da se uozbiljio i angazovao nekog da mu pise govore, generalno svidja mi se govor.

    Nego nekad mi je bio i simpatican ovaj Dzakovic sa pricom o otvorenim listama i guranjem.istih, ali posle zadnje konferencije dje je poceo da prica.o okupaciji Crne Gore od Srpstva i recenicom "ovi su gori od dps-a" sve je jasno, kakvo razocarenje od - ne mogu rec covjeka
    Last edited by djordjije; 02-06-20 at 15:37.

  10. The Following User Says Thank You to djordjije For This Useful Post:


  11. #107
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Jako dobar govor, a on je, i ako ga ne simpatišem, ovo i prilično vješto naratorski izveo.
    Nažalost, sve je istina.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  12. #108
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,344
    Thanks Thanks Given 
    3,987
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Je li prekrsen zakon u Budvi? Jeste. Ali, da se DPS poziva na krsenje zakona je....malko-mnogo licemjerno. Nakon svega sto je uradjeno. I Budvi i CG. U reziji DPS-a.

    Da li je u Budvi realan scenario iz Kotora? Mislim da je Budva malo tvrdji orah. A i DPS kadar u Budvi djeluje dosta neuko i tanko.
    Sta je prekrseno, rok od 30 dana? Ali da se on slijepo postovao morale bi se prekrsiti druge norme, kao npr da se glasa posle diskusije. Ljudi hoce da govore, narocito o ovoj temi. Uostalom ostaje zakonski rok od 3 mjeseca da se odrzi sjednica koji ce biti ispostovan.
    Izjava Ministarstva javne uprave je u najmanju ruku smijesna, prvo nisu nadlezni za nacin vodjenja skupstine, drugo kad im je zatrazeno misljenje o potpuno istom roku(ali u pg sto tada nije odgovaralo dps-u) odgovorili su da se ne mora juriti taj rok.
    Tako da je siva zona, sta god da se uradilo neki clan mora biti prekrsen, a zasto? Zato sto su insistirali na sjednici u doba korone.
    Zato se sad svi sprdaju sa njima, narod je odusevljen, a oni u muci silnoj nemaju sta da kazu osim 30 dana 30 dana i rikanje.


    Sent from my phone
    Last edited by nikolaf7; 02-06-20 at 17:45.

  13. #109
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    WTF

    http://rtcg.me/vijesti/politika/2084...-rijesena.html

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #110
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    WTF

    http://rtcg.me/vijesti/politika/2084...-rijesena.html

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Od početka je sva priča oko toga...

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko:
    Lik je ušao skupštinu opštine tako što je bio na listi DF-a.
    U jednom momentu traži od DF i Demokrta da u republičkom parlamentu traže izmjenu izbornog zakona gdje će biti otvorene liste.
    Odbijaju da to učine jer nisu u mogućnosti.
    On izlazi iz DF-a (mislim da je bio PZP) te je od tada nezavisni odbornik.
    DF od njega traži da vrati mandat, a on odbija te se sve više sukobljavaju.
    Jedan odbornik je dovoljan da se promijeni vlast u Budvi te je zato veća frustracija svih strana.
    Svaku odluku koja treba da se donese ucenjuje inicijativom u republičkom parlamentu za otvorene liste.
    Situacija postaje nemoguća, no tada podršku lokalnoj vlasti pruža Crnogorska tako da je glas tog lika postao nebitan.
    Crnogorska najavila da više neće da podržava lokalnu vlast tako da je glas ovog odbornika opet bitan.
    Treba da se održi skupština opštine gdje će Crnogorska i formalno otkazati podršku i dešava se... vidi se iz priloženog.

    Sent from my Motorola 8400
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Budva je bila pred blokadom (skupštinskom) jer nije htio da dođe (da ima kvoruma) dok god ne krene rasprava u republičkom parlamentu oko otvorenih lista. Nisu se tada dizale ovolike tenzije. Našla se Crnogorska sa tri odbornika tako da je njegov glas bio nebitan. Matematički:
    33 = 16 + 16 + 1 Đaković
    33 = 19 + 13 + 1 Đaković
    Sada se ona tri odbornika valjda vraćaju, pa je opet njegov glas bitan. Neko mislio da to DPS neće iskoristiti. Sve se dalo riješiti mnogo prije ove skupštine, no dovođenje pred svršen čin je najbolja računica pojedinim strukturama.

    Sent from my Motorola 8400
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Glavna valuta je bila obećanje da će se u republičkom parlamentu zalagati za ,,otvorene liste", bez tog obećanja nije htio da da ikome podršku. DPS i obećanja... znam... Ja sam prvi za ,,otvorene liste", ali niti jednog momenta mi nije palo da je ovo put do njih. On je opet imao imao logiku, da bez ucjene se nikada neće pokrenuti priča o ,,otvorenim listama". Da li osim tih ,,otvorenih lista" ima još nečega ko će ga znati... rezultat je cirkus.

    Sent from my Motorola 8400
    Sent from my Motorola 8400

  15. #111
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Богами опозиција два пута раставила ДПС у Будви.

  16. #112
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,344
    Thanks Thanks Given 
    3,987
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja mislim da je ovo najvece blamiranje koje je dps dozivio u zadnje vrijeme

    Sent from my phone

  17. #113
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Slušam, gledam, čitam, pratim...
    Ispada da mnogi misle da je demokratija izbjegavanje glasanja o nekoj temi...misli li stvarno neko da je ono primjer kako se "vodi" skupština...Misli li stvarno neko da svi koji izgube većinu u parlamentu treba onako da brane vlast...
    Samo da smo svi zdravo...

  18. #114
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Demokratija je kad je dps na vlast. Ostalo je samo kratkorocna nepotkupljivost odbornika, ali i to se da rijesiti.

    Primjer Pozitivne, Kotora, sad Budve... Znaci da onaj za koga glasas moze dijametralno promijeni stav i ne zastupa vise tebe sto si ga glasao zbog prijasnjih stavova.

    Ovo.bi trebalo da se rijesi nekim zakonom, kako ne bi imali ove preletace.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #115
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,344
    Thanks Thanks Given 
    3,987
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Slušam, gledam, čitam, pratim...
    Ispada da mnogi misle da je demokratija izbjegavanje glasanja o nekoj temi...misli li stvarno neko da je ono primjer kako se "vodi" skupština...Misli li stvarno neko da svi koji izgube većinu u parlamentu treba onako da brane vlast...
    Samo da smo svi zdravo...
    A ko je izbjegavao glasanje? U cemu je problem da ljudi pricaju na najvaznijoj sjednici u poslednje 3 godine? Ne bi bila ni prva ni poslednja sjednica koja traje nekoliko dana.
    I zar nisu odbornici dpsa potrosili bar 2 sata i jos koliko u pauzama na glupu raspravu ima li predsjedavajuci od 80 godina pravo na pomocnika, jer su htjeli da izmuce najstarijeg odbornika? To je tek sramota bila, i potpuno su zasluzili onu bruku koju su dozivjeli.

    Sent from my phone

  20. #116
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Najvažnija? Ne, nije, samo dobra predstva.

    Sent from my Motorola 8400

  21. #117
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Koalicija na vlasti u Bd pokušava da privremeno suspenduje činjenicu da je 17 veće od 16 tako što sprečava poredjenje ta dva broja... Umjetnost je śetit se toga, ali je još veća umjetnost pronać' ljude koji će biti oduševljeni s tim...
    Budva...grad čuda...
    Gradom koji je vlast maskrirala godinama unazad i koji je konačno skinuo tu bivšu vlast od kojih je većina osudjena sada vlada grupacija čiji je glavni oslonac A. Vučić koji sprečava da glavni krivac za masakr Budve bude u zatvor...

  22. #118
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,444
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Nije te odavno bilo. Ali kad neđe zapne eto te odmah.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  23. #119
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Jedno je sigurno. Dok se broje krvna zrnca, i utvrđuje ko je kome pucao kad se rodio i je li ga sad stid zbog toga ili ne, u istu Budvu niče hotel koji glavna arhitektica nije htjela da odobri da se gradi pa je smijenjena, iz naravno drugih razloga jelte.
    Niko ne spori da je dugodoišnje rukovođenje DPS-a u Budvi napravilo nepopravljivu štetu. Ali izgleda da se ni ovi novi ne trude da budu bolji po tom pitanju.
    Bulevar kroz BD ima dvije rupe na koje otpadaju točkovi, ali je sve spremno za goste.
    Bivši gradonačelnik se upokojio, i sad mnogi mogu da odahnu jer mlad sve informacije ponese sa sobom u grob.

    Meanwhile, postrojenje za obradu kanalizacije je i dalje zatvoreno. Niko ne zna kako su ganracije mogle da se izdaju bez saglasnosti ministarstva finansija i takve iste da država plati. Ali nema veze, blokiraće država račun da se uvede neka fiskalna disciplina. To mora valjad tako.

    Još samo da Ministarsvo Finansija dobije poplavljene garaže iz Tre Canne i par apartmana (CGkompenzacija ekonomija ti meni serdare ja tebi vojvodo) i da se otvori šampanjac i odozgo pogleda napaćeni narod koji živi u gradu bez ikakvog reda - ni opštinskog, ni političkog, ni fiskalnog. A reklo bi se ni ljudskog.

    A ne previše davno, nakon utihnulih hidrauličnih čekića građevinske operative, začuli su se urlici iz ZOO vrta. Odjekuju ispred šatora metropole turizma. Nije svadba, skupština je. Nekad najbogatije Opšine u CG sa najvećim budžetom. Popovi nisu tu, nadgledaju depadans koji ima gradi HDL i vrše nadzor.

    Nije Šantić mislio na ovo kad je pisao, ali je isto poučno ovo pročitati, pa i malo između redova:

    "O mili časi, kako ste daleko!
    Vi, draga lica, iščezla ste davno!
    Pusta je soba… moje srce tavno…
    I bez vas više ja sreće ne steko’…

    Kandilo i sad pred ikonom tinja,
    I sad je pozno predbožićnje doba;
    Al’ gluha jama sad je moja soba,
    A ja list sveo pod bjelinom inja.

    Uzalud čekam… U nijemoj sjeni
    Nikoga nema… Sam, kô kamen ćutim.
    Samo što orah granjem zamrznutim
    U okna bije i javlja se meni…

    No dok mi mutni boli srce kose,
    Kô studen travku uvrh krša gola –
    Iz mojih knjiga, sa prašnjava stola,
    Ja čujem šušanj kô viline kose."
    Last edited by hercules; 05-06-20 at 00:42.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #120
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jedno je sigurno. Dok se broje krvna zrnca, i utvrđuje ko je kome pucao kad se rodio i je li ga sad stid zbog toga ili ne, u istu Budvu niče hotel koji glavna arhitektica nije htjela da odobri da se gradi pa je smijenjena, iz naravno drugih razloga jelte.
    Niko ne spori da je dugodoišnje rukovođenje DPS-a u Budvi napravilo nepopravljivu štetu. Ali izgleda da se ni ovi novi ne trude da budu bolji po tom pitanju.
    Bulevar kroz BD ima dvije rupe na koje otpadaju točkovi, ali je sve spremno za goste.
    Bivši gradonačelnik se upokojio, i sad mnogi mogu da odahnu jer mlad sve informacije ponese sa sobom u grob.

    Meanwhile, postrojenje za obradu kanalizacije je i dalje zatvoreno. Niko ne zna kako su ganracije mogle da se izdaju bez saglasnosti ministarstva finansija i takve iste da država plati. Ali nema veze, blokiraće država račun da se uvede neka fiskalna disciplina. To mora valjad tako.

    Još samo da Ministarsvo Finansija dobije poplavljene garaže iz Tre Canne i par apartmana (CGkompenzacija ekonomija ti meni serdare ja tebi vojvodo) i da se otvori šampanjac i odozgo pogleda napaćeni narod koji živi u gradu bez ikakvog reda - ni opštinskog, ni političkog, ni fiskalnog. A reklo bi se ni ljudskog.
    ."



    Kad već porediš vlast i opoziciju, propustio si reći(namjerno ili nenamjerno), da je nova vlast u vratila 25 miliona dugova predhodne vlasti i pri tome se nije zadužila ni euro. Eto, ovaj mali podatak koji krši tvoju tezu relativizacije vlasti i opozicije.

  26. The Following User Says Thank You to recbok For This Useful Post:


  27. #121
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Meanwhile, postrojenje za obradu kanalizacije je i dalje zatvoreno. Niko ne zna kako su ganracije mogle da se izdaju bez saglasnosti ministarstva finansija i takve iste da država plati.
    Nije ovo prvi put da stranci pljackaju Crnu Goru na ovako "fin" nacin. Naravno, naivno je misliti da su to samo stranci. To je moglo da se odradi samo na nekom "visem nivou". Uz ucesce vladinih sluzbenika. Sto je ukljucivalo "podjelu plena". I pljackanje gradjana Budve i CG,

    Jednako je naivno vjerovati da je sadasnja vlast u Budvi imuna na korupciju. Primjer smjene "nepodobne" arhitektice je samo jedan znak. Neko napisa kako je narod u Budvi "odusevljen". Dok god bude "oduseljenog naroda" bice majstora koji ce znati i moci da muzu taj narod. Ko sadasnji predsjednik opstine. Vazno je da je on javno kazao da je za njega najbitnija njegova SPC. Tako, ako ga neko, sram ga bilo, pripita za nelegalnu gradnju, vazda moze da izvuce iz rukava nesto slicno onom sto je patentirao Dragan Jocic. "Pitate me za nelegalnu gradnju ,,,, "dok Hilandar gori" I narod ima da bude "odusevljen". Onda, nek samo muze. S ovakvim narodom mu moze bit. Stoka i nije za drugo nego da je muzu. Naravno, ovo ne vazi samo za Budvu. I samo za DPS.

    U onoj emisiji Reflektor o tome kako buduce sudije kradu na testovima dat je kratak intervju s Majom Kostic Mandic. Kazala je jednu jako dobru stvar. U vrijeme nekadasnje Jugoslavije postojalo je nesto sto se zvalo "moralno-politicka podobnost". Od toga je sada ostala "politicka".

    Evo i od mene malo "poezije", malo novije ("Zabranejno pusenje")

    "Imas PC i diplomu
    Al' od toga korist slaba
    Da započneš neki biznis
    Čekaš da ti umre baba
    Razmisli još jednom, udahni duboko
    Otpor, stoko, otpor stoko!"

  28. #122
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Kad već porediš vlast i opoziciju, propustio si reći(namjerno ili nenamjerno), da je nova vlast u vratila 25 miliona dugova predhodne vlasti i pri tome se nije zadužila ni euro. Eto, ovaj mali podatak koji krši tvoju tezu relativizacije vlasti i opozicije.
    Nisam vala namjerno. Niti sam htio. Sad kad bih baš išao u ta poređenja, nije da nema materijala i kod ovih. Tvoja tvrdnja je na mjestu, iako ja potencirah kako su bivše (DPS) uprave grada Budve dale garancije bez saglasnosti ministarstva. Ono, imalo bi tu posla za tužilaštvo.

    A poredio sam ih direktno u uništavanju pejzaža Budve. Ne trudi se ni opozicija da išta spasi, nego se i dalje gradi na svaki ćošak.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  29. #123
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Postrojenje za Prečišćavanje Otpadnih Voda (PPOV) je jedna od većih prevara. Evo ko želi da shvati kratko objašnjenje.
    Budva je u doba SFRJ prvi grad na crnogorskom primorju koji je imao rješeno pitanje kanalizacije (sjeckalica na Zavali, tzv. Milerov sifon, te cjevovod 4 km pod morem).
    Došle su devedesete i sistem se nije održavao.
    Jedna firma iz Beograda radi projekat sanacije kanalizacionog sistema koji podrazumijeva tri faze izrade:
    1. razdvajanje fekalne i atmosferske kanalizacije (ima slučajeva gdje se atmosverska uliva u fekalnu a to bespotrebno opterećuje sistem)
    2. zamjena pojedinih dijelova cjevovoda
    3. rekonstrukcija sistema na Zavali
    Po tom projektu sve bi to koštalo oko 150.000 eura i imali bi efikasan sistem.
    Kasnije se predlaže PPOV umjesto ispusta u more. Lokacija isto Zavala, no gradi ga prije prve dvije faze nema smisla. Po master planu treća faza (izgradnja PPOV) treba da počne 2021 god.
    Neko je lokaciju PPOV sa Zavale prebacio u Vještici što nije predviđeno niti jednim planom pa ministarstvo ne izdaje dozvole za gradnju. Skupština opština donosi neke provizorne odluke o gradnji (nelegalno po mnogima) PPOV u Vještici, osim samog postrojenja tu su trafostanice, crpne stanice, cjevovodi (dva potisna i jedan gravitacioni) ,... sve rađeno bez građevinske dozvole. Koliko je lokacija loša govori i to da je postrojenje na 80 m visine (umjesto na 20 m na Zavali) gdje sav sadržaj mora da se pumpa na tu visinu te se troši ogromna količina struje za pumpe. To dolazi na naplatu preko enormnih računa korisnicima. Onda PPOV se izgradio a da nisu urađene prve dvije tačke. Još nevjerovatnije je da je PPOV počeo da se radi a da nije predviđeno šta raditi sa otpadom koji ostane poslije prerade.
    Dakle, nelegalni objekti nestručno urađeni što za posledicu ima skupo održavanje sistema... Logično pitanje, kako je moguće za tako nešto dati garancije uopšte? Da je tužilac ušao sa dobrim vještakom Budva bi već imala odštetu zbog ovako bezobrazno urađenog projekata. No, dobro, bitnija je ona predstava ispred šatora...

    Sent from my Motorola 8400

  30. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  31. #124
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Ako dozvoliš, dodao bih i izmještanje tek napravljenog postrojenja za desanilizaciju vode na Zavali koje je neko pravio iako je Regionalni vodovod bio na vratima grada.
    A ni ono nije bilo jeftino.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  32. #125
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ako dozvoliš, dodao bih i izmještanje tek napravljenog postrojenja za desanilizaciju vode na Zavali koje je neko pravio iako je Regionalni vodovod bio na vratima grada.
    A ni ono nije bilo jeftino.
    Uh, spisak je poduži, ovo se odnosilo samo na PPOV, inače prvobitno rješenje je po ponudi iznosilo oko 3,5 miliona eura, a na kraju je urađeno rješenje od nekih 150 miliona eura tako da i to treba dodatni na sve što sam napisao.

    Što se tiče ostalih slučajeva (uključujući i postrojenje za desanilizaciju vode) tu se mogu nabrojati i sledeći:

    - bulevari (kroz Budvu i Bečiće te tzv. donji bulevar), koštali su po kilometru koliko i ponajbolji autoput, a pri tome nisu ni završeni (trotoari, pasarele, ograde,...), a o samom kvalitetu izvedenih radova moglo bi se takođe posebno pričati.

    - Akademija Znanja, zgrada koja je koštala nešto više od 10 miliona, a pritom i namjena upitna. Bar je tu biblioteka (neka korist).

    - Zgrade za prosvetare, tri ,,zgradice'' sa po 14 etaža (od toga po 5 etaža garaža) đe se zbog namjene izvođač oslobađa komunalija + besplatno zemljište na kojem radi (ništa sporno za sada), ali ukoliko prosvetar npr. odustane od stana (a odustaće, sve su prilike jer se pumpa cjena) onda izvođač ima pravo da proda stan na tržištu (uz besplatnu zemlju i bez komunalija, hm, taj ekstra profit se sa nekim djeli). U međuvremenu, poslije devet godina zgrade nisu završene, a opština Budva je u te zgrade do sada uložila 17 miliona eura (da su za taj novac kupili stanove imali bi efikasnije rješeno pitanje stanova za prosvetare).

    - Zeta Film, to je zemlju svojevremeno Tomo Luketić ostavio Budvi, ali da se ona koristi za opšte dobro. Komunisti su to ispoštovali i napravili bioskop/pozorište i biblioteku. Zemlja je prodat i ucrtana zgrada sa 12 etaža sa stanovima za tržište. Luketići će da tuže opštinu koja će morati da im isplati milionska sredstva.

    - Vrtić sa parkingom, dobar dio zemlje je eksproperisan od porodice Ivanović koja se kada je bilo vraćanje zemlje aktuelno iste odrekla ali da se ista koristi za potrebe vrtića ili opšte dobro Budve, a u slučaju prodaje zemlje ista mora biti prvo ponuđena Ivanovićima i taj ugovor je sačinjen. Kako tada Budva nije imala para da napravi bulevar po tom zemljištu (od pošte do kružnog toka) tu su napravili parking. Kasnije Budva prodaje tu zemlju jednom privatnom licu koje diže nebodere, a drugi dio preprodaje drugom licu koje uzima i dio od dvorišta vrtića. Ivanovići će da tuže Budvu i opet imamo milionsku štetu.

    - Budvanska Rivijera, uh, jedna od najvećih pljački, povezana lica su iznijela oko 100 miliona eura u zadnjih desetak godina.

    - šetalište u Petrovcu koje je koštalo tri puta više nego procjenjena vrijednost, te javni toalet u okviru istog koji je sam koštao pola miliona eura a nije pušten u funkciju

    - Grad Teatar i uvezane firme i isisavanje novca iz budžeta

    - Lovćen film i kriminalni ugovor oko bioskopa u TQ centru

    itd, itd, ne mogu se sada svega sjetiti, u onoj temi ,,počelo je..." dosta toga je nabrojano. No, poenta je da nije bilo svega toga Budva ne bi bila u minusu, pa se ne bi ni zaduživala po nepovoljnim uslovima. Ostao je ogroman minus, dio tog duga je uspjela da vrati sadašnja vlast koja je takođe daleko od efikasne, koja zbog nekih pojedinaca nije bila zainteresovana da neke od ovih napomenutih slučajeva riješi do kraja, koja takođe ima stavke koje su nepočistvene (zadnja je stavka u budžetu oko nepredviđenih troškova koja je zapravo finansiranje predizborne kampanje u DPS fazonu, prije toga oko DUP centar i DUP Bečići). No, sve je to nebitno, bitan je ,,cirkus", koji je, sve sam ubeđeniji, izrežiran. Budva i realni problemi, nebitno, Budva i cirkus, raspali...

    Sent from my Motorola 8400

    Sent from my Motorola 8400

  33. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


Page 5 of 88 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 165
    Last Post: 17-06-15, 21:07
  2. Leteći cirkus Dake Davidovića : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 181
    Last Post: 23-05-12, 17:41
  3. Za sve vas koji volite cirkus O.o
    By Tom Riddle in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-11, 17:46
  4. Cirkus bez gledalaca
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-10, 10:59
  5. Cirkus
    By GAGA in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 18-01-05, 00:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •