Page 2 of 88 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2178

Thread: Cirkus u Budvi

  1. #26
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Legitimno je protestovati, nikada nikome nisam za uskraćivanje tog prava, ali lepljenjem umrlica po Budvi i izvođenjem drguh preformsa (da se ogradim, po mom ličnom ukusu, iako nisam aristokrata već radnička klasa) bez ukusa skreće se fokus sa glavnih problema.

    Elem, izbori su u Budvi za nekoliko mjeseci po planu i programu tako da je ovo borba ko će u izbore ući sa pozicije vlasti (to valjda daje bolji start).

    Sent from my Motorola 8400
    nisam ni ja za te trikove, samo malo postaje izlizano "borite se kroz institucije sistema"
    koje to institucije, ove koje silom na sramotu blokiraju racun nezakonito, i onda placu da je prije roka placeno sve, iako je zakonito. dakle ides sa namjerom da napravis nezadovoljstvo blokiranjem plata, i kad se izjalovi pokreces kuknjavu po portala.
    kapiram nedje frustracije iskreno. najveca prevara ove vlasti je lazni moral nametnut ovom narodu, da bi se sprijecilo nezadovoljstvo, kao nekultura i primitivizam, a moralna je visina ostaviti nezakonito ljude bez plata.
    ajde da prestanemo da moralisemo u ovom glibu iskreno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nisam ni ja za te trikove, samo malo postaje izlizano "borite se kroz institucije sistema"
    koje to institucije, ove koje silom na sramotu blokiraju racun nezakonito, i onda placu da je prije roka placeno sve, iako je zakonito. dakle ides sa namjerom da napravis nezadovoljstvo blokiranjem plata, i kad se izjalovi pokreces kuknjavu po portala.
    kapiram nedje frustracije iskreno. najveca prevara ove vlasti je lazni moral nametnut ovom narodu, da bi se sprijecilo nezadovoljstvo, kao nekultura i primitivizam, a moralna je visina ostaviti nezakonito ljude bez plata.
    ajde da prestanemo da moralisemo u ovom glibu iskreno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Institucije sistema su ,,komedija", u tom slučaju imaju drugi (bezbrojni) načini iskazivanja nezadovoljstva. Zašto moraju (čuj mene što pitam) biti takvi da se... Ma, ko je shvatio shvatio je.

    U međuvremenu

    Budvanska policija privela je šest osoba koje su učestvovale u jučerašnjim incidentima ispred improvizovane skupštinske sale .

    Nekoliko desetina građana, simpatizera Demokratskog fronta (DF) i Demokratske Crne Gore juče su vrijedjale nekadašnjeg odbornika Pokreta za promjene Stevana Džakovića da vrati mandat DF sa čije liste je ušao u parlament, nakon što je potpisao inicijative Crnogorske, Demokratske partije socijalista (DPS) i Socijaldemokrata (SD) za smjene čelnika Opštine i Skupštine opštine Marka Carevića i Krsta Radovića.

    Protiv privedenih najvjerovatnije biće podnijete prekršajne prijave.

    Sjednica lokalnog parlamenta na čijem dnevnom redu je razrješenje Carevića nastavlja se danasu 13.30 časova.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 30-05-20 at 09:48.

  4. #28
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nisam ni ja za te trikove, samo malo postaje izlizano "borite se kroz institucije sistema" Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Par napomena. Niko nije rekao da ne treba protestovati protiv korupcije. Citaracu sebe, da bih odagnao sumnju:

    Protesti, prozivke, transparenti... potpuno OK.
    Uzgred, nijesam aristokrata, a jos manje sam prslih gaca.

    Ne podnosim turbofolk, zato mi, moguce, urlikanje i zavijanje idu na zivce.

    ajde da prestanemo da moralisemo
    Znaci, ne bi trebalo da osudimo S. Dzakovica? Ili, ne treba urlikati zbog kupovanja poslanika u Podgorici, al treba u Budvi?

    Ovo mi nekako lici na selektivno moralisanje. A to je jos gore nego moralisanje.

  5. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    И губеринић је свашта претрпио прије тих 10ак година, чак и сад га прати та репутација, али се не сјећам да је било овакве дреке, мада можда нису снимали тад.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #30
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    И губеринић је свашта претрпио прије тих 10ак година, чак и сад га прати та репутација, али се не сјећам да је било овакве дреке, мада можда нису снимали тад.
    Naravno da je bilo prozivki. Ko i u slucaju Pozitivne (Drago Djurovic?), a bio je i neki slucaj u Andrijevici, zaboravio sam. Ali, ovako nesto - ubijedjen sam da dosad nikad nije nista slicno uradjeno. Ono urlikanje, jednostavno, nije normalno. Ne znam kako se ono moze nazvati, "divljastvo" je preblag izraz. Da su ga bar gadjali jajima, to je "evropejski":loyal:
    Postoji vise mogucih razloga za ovakvu "nenormalnu" reakciju u Budvi. U Podgorici je bio izigran SDP, koji je imao neki sukob s Mugosom i pokusao je da blokira njegov izbor za gradonacelnika (uprkos DPS-SDP koaliciji). Ma sto mislili o moralnom karakteru clanova SDP/SD, ipak je to neki drugi civilizacijski nivo u odnosu na DF. Drugi moguci razlog jeste nova "strategija" koju je od nedavno usvojio DF, a koji se sastoji u koriscenju primitivizma kao nacina politicke borbe. Da li se radi o legitimnom nacinu demokratske borbe? Well, ako to znaci fizicko nasilje, lomljenje inventara i kompjutera u skupstini (a to narod finansira)...cim se protesti spuste ispod nekog civilizacijskog nivoa, to ne moze biti prihvatljivo. Normalnom covjeku. Ne sumnjam da znatan dio naroda u CG to odobrava. Pokazujuci na kojem se civilizacijskom nivou i sam nalazi. Treci moguci razlog za ovakvu reakciju jeste ulog. Biti na vlasti u Budvi moze biti veoma lukrativno za vrsioce vlasti. Znamo sto se tamo sve radilo u proslosti. I na sto sad Budva lici. Upravo zbog korupcije koja tamo "cvjeta". Vjerovati da je korupcija ogranicena na DPS je velika zabluda. Uostalom, sam primjer Dzakovica pokazuje da poslanicima DF-a nijesu mrzne pare (ako se zaista radi o korupciji, a vjerujem da je to).

    Uzgred, uvjeren sam da ne bi bilo ovakvih protesta da je neko iz DPS-a uzeo pare da bi glasao za DF. Sto znaci da se, u stvari, ne protestuje protiv korupcije - iz principa. Nego iz interesa.

  7. #31
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostoja View Post
    naravno da je bilo prozivki. Ko i u slucaju pozitivne (drago djurovic?), a bio je i neki slucaj u andrijevici, zaboravio sam. Ali, ovako nesto - ubijedjen sam da dosad nikad nije nista slicno uradjeno. Ono urlikanje, jednostavno, nije normalno. Ne znam kako se ono moze nazvati, "divljastvo" je preblag izraz. Da su ga bar gadjali jajima, to je "evropejski":loyal:
    Postoji vise mogucih razloga za ovakvu "nenormalnu" reakciju u budvi. U podgorici je bio izigran sdp, koji je imao neki sukob s mugosom i pokusao je da blokira njegov izbor za gradonacelnika (uprkos dps-sdp koaliciji). Ma sto mislili o moralnom karakteru clanova sdp/sd, ipak je to neki drugi civilizacijski nivo u odnosu na df. Drugi moguci razlog jeste nova "strategija" koju je od nedavno usvojio df, a koji se sastoji u koriscenju primitivizma kao nacina politicke borbe. Da li se radi o legitimnom nacinu demokratske borbe? Well, ako to znaci fizicko nasilje, lomljenje inventara i kompjutera u skupstini (a to narod finansira)...cim se protesti spuste ispod nekog civilizacijskog nivoa, to ne moze biti prihvatljivo. Normalnom covjeku. Ne sumnjam da znatan dio naroda u cg to odobrava. Pokazujuci na kojem se civilizacijskom nivou i sam nalazi. Treci moguci razlog za ovakvu reakciju jeste ulog. Biti na vlasti u budvi moze biti veoma lukrativno za vrsioce vlasti. Znamo sto se tamo sve radilo u proslosti. I na sto sad budva lici. Upravo zbog korupcije koja tamo "cvjeta". Vjerovati da je korupcija ogranicena na dps je velika zabluda. Uostalom, sam primjer dzakovica pokazuje da poslanicima df-a nijesu mrzne pare (ako se zaista radi o korupciji, a vjerujem da je to).

    Uzgred, uvjeren sam da ne bi bilo ovakvih protesta da je neko iz dps-a uzeo pare da bi glasao za df. Sto znaci da se, u stvari, ne protestuje protiv korupcije - iz principa. Nego iz interesa.
    Слажем се са већином.
    Гадно је гледати ово било, посебно што од џаковића самог не значи ништа (имају већину и без њега).
    Али ови букачи или слични њима су прије 4 године растурали дпс-ове пунктове за плаћање гласова на дан избора, и дијелом захваљујући томе је будва отета из наручја дпс-а.

    Хоћу да кажем, иако смо ми на форуму сад згрожени овим дјелом, ови исти људи ће бит ту кад буде стани пани, тад ћемо их хвалит ако дпс падне.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    To je ta eskalacija koju svaka autokratija izaziva.

    Prvo se zalis institucijama sistema, one cute, ti ispadas budala. Onda protestujes, vuku te u maricu ili cute dok ti ne dosadi. Ti ispadas budala. Onda radis pasivnu opstrukciju, oni mijenjaju zakone ili sprovode postupke ilegalno uprkos opstrukcije - ti opet ispadas budala. Onda ljudi pocnu da krse zakone, hvataju se za revere DPS ekipe koje kupuju glasove pred birackim mjestima, do tada za policiju nevidljivi; snimaju se tajno ljudi, javno se posramljuju prodavci mandata, prosipa se voda po njima, urla im se u lice.

    Jedna stvar je tu potpuno sigurna... ako ni to ne bude imalo uticaja na sistem, ako se autokratska vladavina koja ne daje nikakvog oduska narodnom nezadovoljstvu nastavi - stvari mogu samo dalje da se radikalizuju.

  9. #33
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Али ови букачи или слични њима су прије 4 године растурали дпс-ове пунктове за плаћање гласова на дан избора, и дијелом захваљујући томе је будва отета из наручја дпс-а.

    Хоћу да кажем, иако смо ми на форуму сад згрожени овим дјелом, ови исти људи ће бит ту кад буде стани пани, тад ћемо их хвалит ако дпс падне.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ima i DPS slicne sliedzijske tipove. Sjecam se nekog prizora mislim s Konika kad su neki DPS "aktivisti" prijetili nekim ljudima iz opozicije, a bilo je i fizickog nasilja. Evo, nadjoh:
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...suiralo-slucaj

    I sto cemo sad? Ako su "za nasu stvar", nek budu i siledzije?

    Nek ne budu. Za bilo ciju stvar.

    Ako se odobri nesto ovako za jednu stranu, a osudi ako to isto radi druga strana, onda se ponovo ulazi u sferu selektivnog, odnosno pristrasnog.

  10. #34
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,229
    Thanks Thanks Given 
    14,452
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    A koje je onda tvoje rješenje?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...
    Ako se odobri nesto ovako za jednu stranu, a osudi ako to isto radi druga strana, onda se ponovo ulazi u sferu selektivnog, odnosno pristrasnog.
    Ne odobrava to niko. Takva eskalacija je samo neizbjezna posljedica sistema koji ti ne pruza nikakav drugi nacin da se boris protiv ocigledne nepravde.

    Vrijedi se ovdje prisjetiti da je Crna Gora vec jednom izgubila drzavu na ovaj nacin, gdje je gola autokratija i vladavina nasilja toliko omrzla rezim obicnom Crnogorcu da je vecina izabrala da prije podrzi stranu silu nego svog kralja.

  12. #36
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostoja View Post
    ima i dps slicne sliedzijske tipove. Sjecam se nekog prizora mislim s konika kad su neki dps "aktivisti" prijetili nekim ljudima iz opozicije, a bilo je i fizickog nasilja. Evo, nadjoh:
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...suiralo-slucaj

    i sto cemo sad? Ako su "za nasu stvar", nek budu i siledzije?

    Nek ne budu. Za bilo ciju stvar.

    Ako se odobri nesto ovako za jednu stranu, a osudi ako to isto radi druga strana, onda se ponovo ulazi u sferu selektivnog, odnosno pristrasnog.
    Па ови из дф-демократа су преузели то од дпс-а. Ако речемо да је и такав букачки-уличарски начин дпс-у доносио успјех, и да без тога се тешко могу добит избори, одустајање од и тог начина борбе значи пристајање на улогу вјечите опозиције. Што је ок, такву политику у рукавицама воде ура, сдп, лекић, уцг и слично.
    Ако успију да добију изборе без мишића на локалу свака част, али мислиђ да без врелих глава из дф и демократа то де тешко може постић.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #37
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Postoji odavno ono da "cilj opravdava sredstvo". Postoji nesto sto je prihvatljivo i granica kad se to predje. U Crnoj Gori ta granica cesto nije bas jasna. A trebala bi biti - po nekim objektivnim standardima. Ili, sto je jos gore, nesto je prihvatljivo ako je u moju korist, a to isto nije prihvatljivo ako je na moju stetu. Tako siledzije iz Budve mogu da budu "heroji" ako rade protiv DPS-a, a siledzije sa Konika su samo siledzije ako rade u korist DPS-a. Ko god razmislja na takav nacin ima problem s objektivnoscu. Cim se opravda siledzijsko ponasanje u Budvi, gubi se kredibilitet kad se pokusa osuditi siledzijstvo na Koniku.

    Ne mogu jasnije od ovog.

  14. #38
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ostoja View Post
    postoji odavno ono da "cilj opravdava sredstvo". Postoji nesto sto je prihvatljivo i granica kad se to predje. U crnoj gori ta granica cesto nije bas jasna. A trebala bi biti - po nekim objektivnim standardima. Ili, sto je jos gore, nesto je prihvatljivo ako je u moju korist, a to isto nije prihvatljivo ako je na moju stetu. Tako siledzije iz budve mogu da budu "heroji" ako rade protiv dps-a, a siledzije sa konika su samo siledzije ako rade u korist dps-a. Ko god razmislja na takav nacin ima problem s objektivnoscu. Cim se opravda siledzijsko ponasanje u budvi, gubi se kredibilitet kad se pokusa osuditi siledzijstvo na koniku.

    Ne mogu jasnije od ovog.
    Јасно као дан, силеџије и једни и други.
    Питање је да ли можеш добити изборе без силеџија?

    Ја се сјећам силеџија дф-демократе у будви и беранама за локалне изборе, који су успјешно окончани по опозицију. Као и силеџија дпс-ових у пг, бар и другим мјестима гдје добише.

    Дио опозиције нема силеџије, и тешко да ће их имат. Тај дио чини трећину од укупне опозиције.
    Дакле "опозиција без силеџија" има трећину од мањине.
    Дакле - не могу добит изборе.
    Изборе добијају они са силеџијама.
    То је то.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #39
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A koje je onda tvoje rješenje?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Da sam na mjesto tih Budvana, posao bih na pijac i kopio gomilu jaja, a trazio bih da nadjem mucke. Da posaljem simbolicku poruku da je taj lik - mucak.

  16. #40
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Postoji odavno ono da "cilj opravdava sredstvo". Postoji nesto sto je prihvatljivo i granica kad se to predje. U Crnoj Gori ta granica cesto nije bas jasna. A trebala bi biti - po nekim objektivnim standardima. Ili, sto je jos gore, nesto je prihvatljivo ako je u moju korist, a to isto nije prihvatljivo ako je na moju stetu. Tako siledzije iz Budve mogu da budu "heroji" ako rade protiv DPS-a, a siledzije sa Konika su samo siledzije ako rade u korist DPS-a. Ko god razmislja na takav nacin ima problem s objektivnoscu. Cim se opravda siledzijsko ponasanje u Budvi, gubi se kredibilitet kad se pokusa osuditi siledzijstvo na Koniku.

    Ne mogu jasnije od ovog.
    Pazi ovo.

    Ovo je odbornik sa liste DFa.
    Ti koji su glasali za DF sigurno nisu glasali da DPS vrši vlast. U pitanju je prekrajanje izborne volje. Gradjani su glasali za opoziciju i neko uzme pare i kao nije bitno šta je narod glasao??

    Treba poslati jasnu poruku da onaj ko se sa opozicione liste proda da treba da prodje golgotu. Čisto da se zamisle eventualnu budući preletači.

    E sad gdje je mjera u svemu tome, stvar je ličnih afinititeta i želuca.

    Ono u Kotoru je bilo preblago. Kupljena odbornica i dva saopštenja i trt, pade opozicioni grad.

    Sramota šta se radi.







    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #41
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    CDM forum bastion demokratije
    Podgorica Podgoricanima!

  19. The Following User Says Thank You to .Bole For This Useful Post:


  20. #42
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pazi ovo.
    Treba poslati jasnu poruku da onaj ko se sa opozicione liste proda da treba da prodje golgotu. Čisto da se zamisle eventualnu budući preletači.

    E sad gdje je mjera u svemu tome, stvar je ličnih afinititeta i želuca.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ja napravih predlog da ga gadju jajima, po mogucnosti da jaje bude mucak.

    Nije dovoljno? Mozda paradajz? Da li bi to zadovoljilo osvetoljubivost/sujetu nezadovoljnih?

    E pa, ne znam stvarno. Treba li postavit eksploziv pod auto? Mozda da cijela Crna Gora krene u obracun tipa Skaljarski v Kavacki klan? Pa ko pretekne.

    Zdravi razum odavno ne stanuje u CG.

    Primitivism rules. Tako vrijeme.

  21. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Da sam na mjesto tih Budvana, posao bih na pijac i kopio gomilu jaja, a trazio bih da nadjem mucke. Da posaljem simbolicku poruku da je taj lik - mucak.
    U nasem sistemu to te pravo vodi u 72 sata u betonjerici, a vjerovatno i 30 dana pritvora zbog fizickog napada.

    Zato se ovako i reaguje, jer kad prebiju vaterpolo slavljenici momke to se nikad ne istrazi a za FB post ili baceni mucak zaglavis u zatvor.

  22. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Jos ako si srbin. Tek si ga ugasio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  23. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  24. #45
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    CDM forum bastion demokratije
    Na CDM forumu preovladavaju stavovi koji pravdaju nasilje i primitivizam. Ako je to demokratija, onda OK.

  25. #46
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    U nasem sistemu to te pravo vodi u 72 sata u betonjerici, a vjerovatno i 30 dana pritvora zbog fizickog napada.
    Primjer? Ili pretpotstavka zasnovana na subjektivnom utisku? Gadjanje jajima nije neuobicajheno u "eurposkim demokratijama" . A valjda tome tezimo?

  26. #47
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Budva je bila pred blokadom (skupštinskom) jer nije htio da dođe (da ima kvoruma) dok god ne krene rasprava u republičkom parlamentu oko otvorenih lista. Nisu se tada dizale ovolike tenzije. Našla se Crnogorska sa tri odbornika tako da je njegov glas bio nebitan. Matematički:
    33 = 16 + 16 + 1 Đaković
    33 = 19 + 13 + 1 Đaković
    Sada se ona tri odbornika valjda vraćaju, pa je opet njegov glas bitan. Neko mislio da to DPS neće iskoristiti. Sve se dalo riješiti mnogo prije ove skupštine, no dovođenje pred svršen čin je najbolja računica pojedinim strukturama.

    Sent from my Motorola 8400

  27. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  28. #48
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,256
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    izbori su na jesen inače, tako da se ovaj cirkus mogao izbjeći. no eto, šta znam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #49
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja napravih predlog da ga gadju jajima, po mogucnosti da jaje bude mucak.

    Nije dovoljno? Mozda paradajz? Da li bi to zadovoljilo osvetoljubivost/sujetu nezadovoljnih?

    E pa, ne znam stvarno. Treba li postavit eksploziv pod auto? Mozda da cijela Crna Gora krene u obracun tipa Skaljarski v Kavacki klan? Pa ko pretekne.

    Zdravi razum odavno ne stanuje u CG.

    Primitivism rules. Tako vrijeme.
    Što znam, može bacanje jaja i trulog paradajza, može i neki transparent, može i skandiranje, ono polivanje vodom (koje je bilo), može dosta toga... Ali štampati umrlice, čupati novinarske akreditacije i gurati ih ,,jer nemaju budvansko prezime" i sav drugi repertoar je degutatan (a nemam nikakve veze sa aristokratijom).

    Sent from my Motorola 8400

  30. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  31. #50
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Što znam, može bacanje jaja i trulog paradajza, može i neki transparent, može i skandiranje, ono polivanje vodom (koje je bilo), može dosta toga... Ali štampati umrlice, čupati novinarske akreditacije i gurati ih ,,jer nemaju budvansko prezime" i sav drugi repertoar je degutatan (a nemam nikakve veze sa aristokratijom).

    Sent from my Motorola 8400
    To je to. Na kraju, ako zbog jaja treba provesti noc u betonjerci, toliko se treba zrtvovati za ideju i demokratiju.
    Za demokratiju trebaju jaja:fat:

Page 2 of 88 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 165
    Last Post: 17-06-15, 21:07
  2. Leteći cirkus Dake Davidovića : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 181
    Last Post: 23-05-12, 17:41
  3. Za sve vas koji volite cirkus O.o
    By Tom Riddle in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-11, 17:46
  4. Cirkus bez gledalaca
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-10, 10:59
  5. Cirkus
    By GAGA in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 18-01-05, 00:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •