Page 67 of 89 FirstFirst ... 175763646566676869707177 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 2201

Thread: Cirkus u Budvi

  1. #1651
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Platamuni (danas Ploče) su jedina plaža koja nije pogođena da Morskim Dobrom, to je odrađeno sa nekadašnjim saveznim ministarstvom odbrane, da, baš onda kada je gore bio onaj što je sada opet gore, ali sada depresuje. Sada za ovo kaže da vraća ono što je oduzeto njegovoj familiji poslije nacionalizacije. Da, šta ti bijahu sudovi i donesen zakon o restituciji?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. #1652
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Zar ne pripada sve morskom koliko talasi zapljuskuju obalu u najvecem nevremenu plus 6 m???
    Mada mi nikad nece biti jasno kako su dosli do te matematike
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #1653
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Platamuni su bili vojno zemljište (JNA-VJ-VCG) kao ono u Kumbor ili u Krašićima ili... pa Morsko Dobro nije imalo jurisdikciju.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #1654
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Platamuni su bili vojno zemljište (JNA-VJ-VCG) kao ono u Kumbor ili u Krašićima ili... pa Morsko Dobro nije imalo jurisdikciju.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Bar to nije problem, kad predje u njegovo vlasnistvo izvrsiti mjerenje po velikom nevremenu i uknjiziti na morsko dobro.

  5. #1655
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

  6. #1656
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Bato Carevic konacno skinuo gips sa noge i dogovorio vlast.

  7. #1657
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Sjutra će Carević rasporediti, prekosjutra imenovanja... Neke službe će konačno početi platu da dobijaju.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  8. #1658
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Na žalost wulfy neće to baš tako brzo ići. I za mjesec ako završe dobro je.
    Dovoljno je da im privredni sud reče vratite se kad izglasa Skupština.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #1659
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Sastanak vladajućih političkih partija u Budvi, Demokrata, Socijalističke narodne partije, Pokreta za promjene Prave Crne Gore, Nove srpske demokratije i Demokratske narodne partije, večeras nije održan.

    Vrata kabineta gradonačenika Marka Carevića gdje je trebalo da u 18 časova bude održan sastanak, kako je "Vijestima" rečeno, bila su zatvorena.

    Na satanaku se jedino nijesu pojavili predstavnici Carevićeve Nove srpske demokratije.

    Vruće političke teme, prije svega konačno zaključenje postkoalicionog sporazuma, i dalje funkcionisanje loklane vlasti, predlozi za izbor dva potpredsjdnika Opštine , kao i dalja raspodjela izvršne vlasti, trebale su da se konačno definišu između koaliconih partnera.

    I dok su „Vijestima“ potvrdili gotovo u svim partijama da su u dogovoreno vrijeme stigli u zgradu Opštine gdje je u Carevićevom kabinetu bio dogovoren sastanak, i da jedino nije došao predstavnik Nove srpske demokratije u toj partiji je rečeno da koalicioni sastanak nije bio zakazan, već otkazan ranije.

    Ovim je ponovo produbljeno nepovjerenje između na jednoj strani Demokrata i predstavnice trećeg bloka – PzP , Prave Crne Gore i SNP, na jednoj i na drugoj strani NSD i DNP.

    Koalicija "Za budućnost Budve", koju je predvodio Carević na lokalnim izborima okupljala je pet partija - NSD, DNP, PZP, SNP i Prvu Crnu Goru.

    Iako je nadmoćno porazila DPS i osvojila 14 mandata, par mjeseci nakon izbora unutar Carevićeve koalicije praktično je došlo do podjele - tri partije PzP, SNP i Prava Crna Gora bile su nezadovoljne dinamikom pregovora koje je Carevićeva strana vodila sa Demokratama oko sklapanja postkoalicionog sporazuma, jer punih pola godine od izbora nije bila formirana izvršna vlast.

    Nakon što su se prije mjesec i po tenzije smirile i konačno dogovorili sve tri strane, ipak, i dalje je ostalo nezadovoljstvo pojedinih partija načinom na koji se upravlja gradom i nespremnošću da se do kraja izvrše sve raspodjele funkcija unutar administracije.

    Večerašnje neodržavanje sastanka praktično je ponovo doveo do podizanja tenzija. Sastanak koalicije održan je u petak i njemu je prisustvovao Carević, a mogle su se čuti kritike zbog cijele situacije.

    Tada je dogovoren večerašnji sastanak na kome bi se finiširale odluke.

    Kako "Vijesti" nezvanično saznaju, najviše trvenja postoji oko mjesta potpredsjednika odnosno neslaganja unutar Carevećive koalicije i trećeg bloka kome treba da pripadne.

    Jedno potpredsjedničko mjesto pripada Demokratama, ali na drugom insistiraju predstavnici trećeg bloka.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  10. #1660
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Carević opet briljira.. Ima li šanse da će proći kao Ljoro?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. #1661
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Cisto sumnjam. Idu izbori u HN

    Dok je DF jak takve splacine nemaju krize.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1662
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Sjednica Skupštine opštine Budva je odložena na zahtjev 11 odbornika iz redova Demokrata, Socijalističke narodne partije, Pokreta za promjene i Prave Crne Gore zbog, kako je rečeno, nerješavanja nagomilanih problema.

    Zahtjev je prihvatio predsjednik SO Krsto Radović.

    Kao jedan od razloga navedena je samovolja predsjednika Opštine Marka Carevića u procesu upravljanja lokalnom upravom i njegovo samoinicijativno djelovanje.

    Šef odborničkog kluba Demokrata Marko Marković taksativno je naveo razloge zbog čega se traži odlaganje sjednice. Između ostalog su i medijski nastupi Carevića u regionalnim medijima.

    “Kao odbornici većine tražimo da se navedena problematika razriješi”, kazao je Marković.

    Odbornik Nove srpske demokratije Mladen Kažanegra naveo je da se od 30. avgusta nastavljaju konstantni napadi na Carevića koji je izvojevao najveću pobjedu.

    “Sada ćemo mi da objavljujemo opstrukcije koje ste radili Careviću i to građanima predočiti. Glad za foteljama je do ovoga dovela, imali smo 5.700 glasova, popustili smo i omogućili svima da dobiju fotelje”,naglasio je Kažanegra.

    Inicijativu je potpisalo pet odbornika iz Carevićeve koalicije (SNP, PzP i Prave Crne Gore) .

    Carević je rekao da ga ovo sve podsjeća na prošlu godinu kada je isto tražena njegova ostavka od strane koalicionih partnera pa se desio upad DPS-a.

    On je kazao da neće dozvoliti da se mijenja izborna volja građana, te da neće dozvoliti povratak DPS.

    “Ta gospoda namjerava da mijenja izbornu volju. Ova Opština funkcioniše normalno, spremamo se za sezonu. Mi smo fokusira i na ono od čega se živi. Pozivam ih da dođu sjutra da razgovaramo, ali im se ne mogu ispuniti želje, one za koje nijesu dobili podršku građani”, kazao je Carević.

    On je kazao da se vidi ko bježi iz parlamenta jer u parlamentu bi građani vidjeli istinu.

    “Ja se ne opterećujem da li ću biti smijenjen, oni se bore za fotelje, ne ja.”, kazao je Carević i naglasio da su svi gubitnici.

    Da je došlo do raskola unutar koalicije bilo je jasno tokom jutrošnjeg skupštinskog zasijedanja, gdje je došlo višečasovne prepirke između Demokrata i Nove srpske demokratije oko Odbojkaškog kluba.

    izvor: www.vijesti.me


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  13. #1663
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,596
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    najbolji naziv neke političke teme na ovom forumu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  15. #1664
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ceva-samovolja

    Svađa u novoj vlasti u Budvi: "Dva čovjeka se postavili kao gospodari noći i dana, neće držati grad kao taoca"

    Na koja dva covjeka misle?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1665
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Predstavnici Pokreta za promjene, Socijalističke narodne partije i Prave Crne Gore neće doći u podne na prošireni koalicioni sastanak koji je zakazao predsjednik Opštine Marko Carević i odbornici Nove srpske demokratije. Na sastanku je trebalo da se riješe problemi oko funkcionisanja lokalne uorave, namon što je juče 11 odbornika vlasti- Demokrate, PzP, SNP i Prava Crna Gora, iniciralo da se sjednica ne održi a kao glavni razlog naveli ne/dovoljstvo načinom na koji Carević upravlja gradom.

    “Prvo da čestitamo slavu NSD i zaželimo sve najbolje i da je slavi što duže godina. Mi smatramo da današnji dan nije za nikakve sastanke i dogovore već da slavimo slavu molimo se Bogu za zdravlje jedinostvo i slogu. Takođe smo iznenađeni da je presjednik pozvao na koalicioni sastanak a nije nas pozvao na slavu NSD. Želimo da nam sveti Vasilije svima da mudrost pamet i razum da hrišćanski prevaziđemo ove probleme. Nadamo se da više u budućnosti nećemo nailaziti na zatvorena vrata predsjednika opštine i da SNP, PZP, i Prava CG nikad nece iznevjeriti volju građana", saopštili su Vijestima iz ovih partija.

    Sastanku se neće odazvani ni predstavnici Demokrata.

    “Poznavajući prijateljsku tradiciju Budve, očekivali smo poziv na slavu Nove Srpske Demokratije, 12. maja, a dobili smo poziv na sastanak. Kao i uvijek, Demokratska Crna Gora je za razgovor i saradnju i naš odnos prema kolegama iz NSD i DNP ostaje nepromjenjen, prijateljski. zbog toga, prepuštamo Vam da današnju slavu proslavite u miru, zdravlju i veselju”, poručiki su u ovoj partiji

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  17. #1666
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Na slavu se ne zove.
    In vino veritas

  18. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  19. #1667
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Marko Carević, predsjednik Opštine Budva, pozvao je sve koalicione partnere da dođu jer je otvoren za saradnju, ali da neće trpjeti nikakve ucjene.

    On je poručio da svi sjednu za sto i da se dogovore, i ako je moguće da se predstojeća sezona uspješno završi, a odmah nakon ljeta raspišu izbori i da ponovo svi vide kakva je volja građana.

    „ Ako smatraju da ja nemam podršku, neka to javno kažu, neka se ne kriju, jer danas smo svjedoci da nije istina ono od juče. Najmanje korektno je da ispaštaju građani, da idemo na izbore krajem ljeta, da sada pripremimo i odradimo turističku sezonu. Ne mogu da vjerujem i ne mogu da shvatim da su fotelje pojedinaca koji su uspješno sarađivali sa DPS – om , da ucjenjuju nas i da rade protiv interesa građana“, kazao je Carević i dodao:

    „ Pozvali smo sve koalicione partnere da dođu na sastanak i da rješavamo probleme. To je trebalo juče uraditi na sjednici Skupštine opštine i da građani čuju, a ne da se bježi. Znate ko bježi od problema, to su gospoda koja su podnijela inicijativu. Zbog građana i javnosti uvijek su postojali pozivi od strane Demokratskog fronta i mene lično, ali sa druge strane se vješto manipulisalo i da su vrata zatvorena i da mi nijesmo za saradnju. Kao što vidite od naše koalcije, osim NSD i DNP prisutan je i odbornik PzP, gospodin Popović , čovjek je shvatio odgovornost funkcije i došao je da smiri tenzije“ kazao je Carević.
    Naglašavajući da su juče iznesene neistine, Carević je kazao da ljudi raznim manipulacijama pokušavaju da ostvare svoje interese.

    „ Vjerovatno je problem što sam ja sa svojim timom bio u Srbiji i Republici Srpskoj i kroz promociju doprinio da Budva tokom prvomajskih i vaskršnjih praznika bude puna. Očito se ne razumijemo, mi smatramo da treba raditi u interesu građana, a njima je bitan lični interes i dobijanje fotelja. Iznijeli su razne optužbe na moj račun, da dva čovjeka vode ovaj grad. Pozivam sve sekretare u ovoj Opštinii direktore preduzeća i kulturnih ustanova da kažu da li je ikada ovaj predsjednik ili njegov šef kabineta tražio bilo šta da se uradi u njihovim kolektivima, izuzev ako nije bio neki ciljani problem da se riješi u interesu građana“, naglasio je Carević.

    On je ponovio da grad funkcioniše uredno, i svi rukovodioci su postavljeni u skladu sa izbornom voljom.

    „ Ako bi neko trebao da ima primjedbe, to je Demokratski front , jer smo ucjenjivani šest mjeseci da bi se formirala vlast. Napravili smo mnoge ustupke , ali više ustupke ne možemo da pravimo, ne može se mijenjati izborna volja građana. Ne može da prođe onaj scenario od prošle godine kada je DPS nasilno smijenio vlast. Mi smo, DF i ja lično tada prvi stali u odbranu ovoga grada. Nećemo dozvoliti da ponovo DPS uđe na isti način. Ja sam ovakav scenario očekivao i ranije. Predvodio sam našu listu, ali znajući o čemu se radi, tražio sam da odemo u manastir Stanjevići da se svi zakunemo. Vidite šta se radi, ovo je Crna Gora, ovdje je sve dozvoljeno. Uvijek pričaju oni koji su najmanje doprinijeli da se smijeni ona vlast. Kada je trebalo, vadili su bolovanja i zabijali se se kada su bili suzavci i šok bombe“, poručio je Carević.

    Upitan da li ovo znači raspad Demokratskog fronta u Budvi, Carević je kazao da su prilikom sastavljanja liste „ za budućnost Budve „ koju je on predvodio na lokalnim izborima i koja je osvojila više od 40 odsto glasova građana, poštovale odluke centrale, odnosno da su prihvatili da i neke partije budu dio koalicije..

    „Svako treba da preuzme odgovornost i kada su centrale i lideri partija u pitanju. Vidite da je ovdje prisutan dio PzP, drugi dio te partije nije. Nadam se da će se to na većem nivou riješiti. Što se nas tiče, mi smo uvijek spremni da radimo u interes građana da prevazilazimo svaki problem i on se jedino može riješiti za stolom a ne bježanjem , kao juče , kao i danas, a optužujući druge „ uhvatite lopova“. To je primjer kako ne treba, dovoljno je problema, dovoljno izazova. Jeste problem da pojedinci cvile oko pojedinih fotelja. Važno je da ovaj grada funkcioniše, da su u skladu sa izbornom voljom građana a na štetu Fonta i NSD pravljeni razni ustupci i da je to izgleda postalo pravilo. Znam da su naši građani dobro znaju i pamte i da će dati sud o svemu. Mi smo spremni uvijek kada god hoće da sjednemo, ali ovaj grad će voditi onaj kome su to građani povjerili“, poručio je Carević

    izvor: www.vijesti.me



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  20. #1668
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,458
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    A slava ništa?
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  21. #1669
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Odje skroz podrzacam Carevica, neka izgiraju sezonu pa novi izbori. Covjek je ispizdio zbog ucjena posr.. snp-a, pzp, milacica i ostalih koji su mandate dobili samo zahvaljujuci njemu a sad se bukaju. Lijepo posle sezone izbori, otkanta satelite pa Carevic, demokrate i ura se posle dogovaraju, partije koje imaju podrsku, a ne da ih ucjenjuju partije koje samostalno nece 1 mandat osvojit ukupno - da im se svi glasovi saberu.

  22. #1670
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    To bi svako rekao kad bi povjerovao jednu rijec koju je Carevic izjavio, samo problem je sto je izlagao sve, i obrnuo uloge

    Niko njega ne ucjenjuje, on od pocetka tj.septembra zateze i pravi problem dje ga nema. 10x su se svi dogovorili, ukljucujuci citavu njegovu listu, i svaki put je nakon dogovora on napravio problem, i samo on licno i mozda par ljudi oko njega su krivci sto i dalje nema koaliconog sporazuma.
    Upravo zato se pominju termini "samovolja" i "gospodari"
    Last edited by nikolaf7; 12-05-21 at 21:14.

  23. #1671
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    To bi svako rekao kad bi povjerovao jednu rijec koju je Carevic izjavio, samo problem je sto je izlagao sve, i obrnuo uloge

    Niko njega ne ucjenjuje, on od pocetka tj.septembra zateze i pravi problem dje ga nema. 10x su se svi dogovorili, ukljucujuci citavu njegovu listu, i svaki put je nakon dogovora on napravio problem, i samo on licno i mozda par ljudi oko njega su krivci sto i dalje nema koaliconog sporazuma.
    Upravo zato se pominju termini "samovolja" i "gospodari"
    Moguce, ovo sam ja zakljucio na osnovu informacija koje sam pratio, moguce da grijesim, mada od Budvana sa kojima sam pricao sam.cuo sve najgore o PzP i SNP odboru tamo, ako i postoje i onda mi cudno da se oni nesto bune. Takodje mi je nenormalno da pzp ima vise odbornika u bd skupstinu, to je takava budalastina da ne mogu preko toga da predjem.

  24. #1672
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,395
    Thanks Thanks Given 
    4,122
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Moguce, ovo sam ja zakljucio na osnovu informacija koje sam pratio, moguce da grijesim, mada od Budvana sa kojima sam pricao sam.cuo sve najgore o PzP i SNP odboru tamo, ako i postoje i onda mi cudno da se oni nesto bune. Takodje mi je nenormalno da pzp ima vise odbornika u bd skupstinu, to je takava budalastina da ne mogu preko toga da predjem.
    To je njihov predizborni dogovor, niko ga nije tukao da daje toliko odbornika SNP, PZP i Pravoj. I ako ste se tako dogovorili to se mora postovati. Ali on se ponasa kao njegova NSD sama ima 51%, i sad svako ko trazi samo ono sto je dogovoreno njega ucjenjuje. Plus sto se prica da se ponasao prema njima ko Vucic onda sa ministrima, cuti, sjedi dolje itd pa su ljudi popizdjeli i odvojili se u svoj klub.
    Tako je i Demokrate pokusao da zajebe i ogadi ljudima, pricao po novinama i njegovi po gradu da ga ucjenjuju i da traze vise od pola mjesta u vlast a ovi mu na pocetku rekli ocemo trecinu ili 30% bjese i ni manje ni vise, koliko ispadne po broju odbornika.

    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk

  25. #1673
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,415
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Odje skroz podrzacam Carevica, neka izgiraju sezonu pa novi izbori. Covjek je ispizdio zbog ucjena posr.. snp-a, pzp, milacica i ostalih koji su mandate dobili samo zahvaljujuci njemu a sad se bukaju. Lijepo posle sezone izbori, otkanta satelite pa Carevic, demokrate i ura se posle dogovaraju, partije koje imaju podrsku, a ne da ih ucjenjuju partije koje samostalno nece 1 mandat osvojit ukupno - da im se svi glasovi saberu.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...iri-puta-manja

    Bato Carević bi da "završi" posao sa Velja Voda Lux po modelu da privatnoj firmi u kompenzaciju prihvati zemlju preko 2k€/m2.

    (6.11 miliona za plac od nepunih 3 hiljade kvadrata bi Bato da da, ne iz svog džepa naravno, već iz opštinskog)

    Demokrate angažovale drugog vještaka i ispade da zemlja vrijedi četiri puta manje.

    I onda Bato pošten????

    Nemojte ljudi.

    Inače oko ove kombinacije Batove je pukla tikva u BD.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  27. #1674
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Ukratko, Carević (opština Budva i vještak Zejak) su zelenu površinu (plac) procjenuli na 2.100 € po metru kvadratnom.
    Demokrate tvrde da je maksimalna vrijednost placa 559,94 € po metru kvadratnom.
    Dobro, neću da presuđujem koja je realna cijena, ali me interesuje na ovu (bilo koju) cijenu placa kada se dodaju komunalije, izvođenje radova i provizija kolika bi bila cijena kvadrata stana?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  28. #1675
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,415
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko, Carević (opština Budva i vještak Zejak) su zelenu površinu (plac) procjenuli na 2.100 € po metru kvadratnom.
    Demokrate tvrde da je maksimalna vrijednost placa 559,94 € po metru kvadratnom.
    Dobro, neću da presuđujem koja je realna cijena, ali me interesuje na ovu (bilo koju) cijenu placa kada se dodaju komunalije, izvođenje radova i provizija kolika bi bila cijena kvadrata stana?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ajde da probam brzu kalkulaciju...

    Zavisi što je ucrtano, odnosno koji je koeficijent izgrađenosti.

    Ako je koeficijent brutalan (primjera radi 5), pa je onda na ovih 3km2 placa dozvoljeno 15k m2 BGP (odnosno 12k neto ako odbijemo minimalnih 20%), onda računamo da 12k m2 neto površine su opterećene cijenom koštanja placa (133€ po računju Demokrata, odnosmo 500€ po Batovom računanju)

    Na to ide cijena koštanja gradnje (ajde neka ide 500€ lux gradnja + komunalije) i eto cijene koštanja.

    E sad ako je koeficijent manji (tipa 2.5 što bi bio neki standard za gradnju velike gustine) onda cijena placa duplo više opterećuje kvadrat (266€ po računanju Demokrata odnosno hiljadu po Batovom).

    E sad, nejasno mi je zašto opština BD ne pretvori to u zelenu površinu i otkupi to po fer cijeni od vlasnika. U stvari jasno mi je, Batu se tako kvari "kombinacija".

    P.S.

    Jel po planu zelena površina ili građevinsko zemljište??

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 16-05-21 at 22:15.

Page 67 of 89 FirstFirst ... 175763646566676869707177 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 165
    Last Post: 17-06-15, 20:07
  2. Leteći cirkus Dake Davidovića : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 181
    Last Post: 23-05-12, 16:41
  3. Za sve vas koji volite cirkus O.o
    By Tom Riddle in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-11, 16:46
  4. Cirkus bez gledalaca
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-10, 09:59
  5. Cirkus
    By GAGA in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 17-01-05, 23:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •