Results 1 to 12 of 12

Thread: Saobracajna (ne)kultura u nasem gradu

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Saobracajna (ne)kultura u nasem gradu

    Primjecuje li ko ili to samo meni za pada za oko kolko je ovi nas narod bezobrazan! Idem niz Bajovu, noc, a lik ide uz Bajovu rikvercom! Na gornje semafore pored prodavnice (da je ne imenujem) dosta cesto ne mogu proci od zakrcenja! NA tu raskrsnicu Nocas ocu da se prestrojim, nemam dje jer je auto skoro poprecke parkirano i na metar od auta pricaju dvoje ljudi! Da ne pominjem stanje na Bajovu ispred pekara i prodavnica dje svako svoje kolo vodi i parkira se dje mu je milo! Valjda se svi sjecaju pravila (kad su polagali) da se parkiramo na 5m od raskrsnice najmanje!


    A tek kolko ko poznaje saobracajne znake, o tome nema govora!


  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    Da ne pominjem stanje na Bajovu ispred pekara

    vjeruj kad idem kolima niz bajovu, od francuske pekare do martexa da poludim i zatvorio bih pekare, one su za sve krive :mad:
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih ipak optuzio policajce & saobracajne, kako li se ono zovu, inzinjere za situaciju u gradu. Elem ko prodje petkom ujutro od semafora do opstine za manje od 15 min. moze raditi kao test vozac Ferarija ove sezone. Prica je, po meni, jednostavna. Bajova treba da je od semafora do zgrade Opstine jednosmjerna, a ulicice koje je sjeku naizmjenicno jednosmjerne. Motorni ljubimici se parkiraju sa desne strane, trotoari se oslobadjaju za pjesake a guzva nestaje. Jos samo da pronadjemo nekoga ko bi saslusa ovaj prijedlog i izvrsio malo proracuna da se vidi je li to ok...
    virtuality is under construction.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Nagual, jako konstruktivan prijedlog BTW, ja sam vozio 15' 31'' 5kom, ispod se ne moze

    Postoji, pak, jedna pozitivna stvar u saobracaju kroz CT.Zamislite samo koliko bi udesa bilo da nijesu postavljeni oni semafori kod ditribucije. Stvarno, svaka chast za realizciju projekta! :mrgreen:

  5. #5
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih u ct zabranila ulazak auta, ochistit prostor za parkinge iznad CT...sve pjeshachka zona... ionako se brze stize sporim koracima po CT no kolima.
    po neki vozic za klince do shkole, i za starije da ne nosaju kese sa pijace, male trotochkashe za veci teret i nauchna fantastika, hitna pomoc i da vas Bog vidi, tj da se opet 'upoznate' sa komshilukom

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    @Nagual, jako konstruktivan prijedlog BTW, ja sam vozio 15' 31'' 5kom, ispod se ne moze

    Postoji, pak, jedna pozitivna stvar u saobracaju kroz CT.Zamislite samo koliko bi udesa bilo da nijesu postavljeni oni semafori kod ditribucije. Stvarno, svaka chast za realizciju projekta! :mrgreen:
    Ali postoji jedna stvar kad je Cetinje u pitanju. Koliki haos vlada kad je u pitanju saobracaj, toliko smo mi dobri vozaci jer, ne daj boze da dovedes 1000 podgoricana da voze petkom pomenutu relaciju od vile do opstine...bilo bi hajkanja kolima jedno na vrh drugih ... Zamisli kad dodje sa bulevara sa tri trake u ono zgrceno da vozi dje se jedva pjesaci minu ...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ovaj predlog da bude jednosmjerna mi se najvise dopada..kad bi jos stavili one stubove za rasvjetu kao u ul Slobode u pg, ali ovo nije tema toga
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ona rasvjeta koshta ka djao sami, mislim da Cetinje ima prechih investicija od pininfarine, a i PG ako cemo prao no shto je uchinjeno uchinjeno je...

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze i jednosmjerna ali isto tako moze i 2 saobracajca da rijese problem ali da svako zaustavljanje na ulici sankcionisu oduzimanjem vozacke dozvole i prijavu pa kad nas odere po dzepu (prvo mene pa onda sve ostale) toga vise nece biti nego ce se i noge malo proteci, samo da ne rade po babu i stricevima ka sto rade nego da je za sve jednako pravilo
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gabol View Post
    Zamisli kad dodje sa bulevara sa tri trake u ono zgrceno da vozi dje se jedva pjesaci minu ...
    Da. Meni zaista zanima, o kakvoj se saobracajnoj nekulturi moze pricati, kad same saobracajne infrastrukture ima taman toliko da pokrije jedno prosjecno zabjelsko predgradje. Bez zadnje namjere - ali mi nije jasno. Nije da postoji toliko gust soabracaj kao u Podgorici, sa bulevarima, kruznim tokovima i sl - pa da covjek glavu razbija kako to da iskoordinira, vec par ulica i to je to. Stoga mislim da je problem u opstinskim vlastima i nekulturi vozaca (da pojasnim - ovo neklultura, za razliku od saobracajne je malo siri pojam - i vise sam mislio na sebocnost ljudi, koji gledaju samo licne interese)
    Last edited by Bonja the Zmaj; 05-12-06 at 10:13.
    Vecina ljudi je zla

  11. #11
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    posto se tice saobracaja ...

    Znate li vi zasto ne rade emafori kod distribucije? Zbog toga jer nijesu placeni....


    E bruke i sramote.....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Da. Meni zaista zanima, o kakvoj se saobracajnoj nekulturi moze pricati, kad same saobracajne infrastrukture ima taman toliko da pokrije jedno prosjecno zabjelsko predgradje. Bez zadnje namjere - ali mi nije jasno.
    Nezavisno od toga kolko ima saobracajne infrastrukture, da li kolko zabjelo ili tolosi (a ti dodje na CT pa to izracuna), mislim da treba da postoji neka kultura i svi znaci koji tamo postoje da ne vise ukrasa radi (ili da bi ih neko mozda ukra, i to se desava) vec da imaju svoju namjenu! Ja sam na jednu drugu temu pomenula, pa pomenucu i odje cetinjske pjesake koji su imali nezgode zbog ne postovanja svih tih pravila (eto zasto ce nam saobracajna kultura)! Postoje ulice u koje je pod hitno potreban lezeci policajac, a saobracajci bi mi bili (da se ja pitam) 24h dnevno na Bajovu!


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2592
    Last Post: 25-03-24, 11:55
  2. Replies: 1374
    Last Post: 29-11-23, 12:03
  3. Kablovska U Nasem Gradu
    By ssrdan in forum Primorski
    Replies: 15
    Last Post: 13-02-06, 08:36
  4. desavanja u gradu
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 27
    Last Post: 29-08-05, 08:12
  5. Najbolji par po vama u gradu
    By Dark_Side in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 16-10-04, 16:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •