Results 1 to 24 of 24

Thread: Graficku karticu

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Graficku karticu

    Kupio bih:

    RX 570
    RX 580
    GTX 1650 super
    GTX 1060
    itd...

    Otvoren i za skuplje i jeftinije samo da je ponuda realna. Tako da - nudite.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    gtx650 jel ti to slabo ?

  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    gtx650 jel ti to slabo ?
    Nazalost jeste, hvala...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by imeneko View Post
    Kupio bih:

    RX 570
    RX 580
    GTX 1650 super
    GTX 1060
    itd...
    Otvoren i za skuplje i jeftinije samo da je ponuda realna. Tako da - nudite.
    1650 Super ti je u krv , a nista posebno , a i cisto sumnjam da ih imas polovnih... i bjezi od 1060 3gb verzije kao od djavola!

  5. The Following User Says Thank You to zeox For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    1650 Super ti je u krv , a nista posebno , a i cisto sumnjam da ih imas polovnih... i bjezi od 1060 3gb verzije kao od djavola!
    Da, da... Hvala!

    Mada mozda nekome trebaju pare - pa da jeftinije..

    Ovo mi treba kao prelazno rjesenja za sad, tako da sam za sve otvoren.

  7. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Uzmi ti rx580... Ako nađeš 8gb, optimalno jako rešenje... I potrazi današnje oglase, Covjek daje povoljno...

  8. The Following User Says Thank You to Danilo081 For This Useful Post:


  9. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Uzmi ti rx580... Ako nađeš 8gb, optimalno jako rešenje... I potrazi današnje oglase, Covjek daje povoljno...
    Imam vec nekoliko ponuda, pa cu da vidim.

  10. #8
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    preporuka za xfx rx580 8gb samo ih provjeri jer su sve majnovale ...

  11. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Između 1060 sa 3GB i 6GB je mala razlika.

  12. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Između 1060 sa 3GB i 6GB je mala razlika.
    Ne postoni orimjetna razlika

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  13. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Pa da, nije primjetna razlika izmedju 3GB i 6GB video memorije , samo je DUPLA razlika, a kao drugo uopste nemaju isti broj stream procesora ili ti CUDA cores kako ih zovu , tako da i kada bi izuzeli katastrofalnu razliku u video memoriji , 3GB verzijia ima na svakom benchmarku slabiji performens od 6GB verzije (jer je slabija , odnosno nisu uopste iste). Fakat!

    https://gpu.userbenchmark.com/Compar...3GB/3639vs3646

    https://www.gamersnexus.net/hwreview...view?showall=1

  14. #12
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Pa da, nije primjetna razlika izmedju 3GB i 6GB video memorije , samo je DUPLA razlika, a kao drugo uopste nemaju isti broj stream procesora ili ti CUDA cores kako ih zovu , tako da i kada bi izuzeli katastrofalnu razliku u video memoriji , 3GB verzijia ima na svakom benchmarku slabiji performens od 6GB verzije (jer je slabija , odnosno nisu uopste iste). Fakat!

    https://gpu.userbenchmark.com/Compar...3GB/3639vs3646

    https://www.gamersnexus.net/hwreview...view?showall=1
    Ako smatraš da je nekoliko frejmova razlike "duplo", onda ne znam što da ti rečem.

    Marketinški je bolja kartica GTX 1060 sa 6GB jer većinu povuče, 6 GB ali u suštini to je ista kartica, isto bita isti čip, sve isto.




    Tako je bio slučaj i sa GTX 960 sa 2 i sa 4GB, pa je u dosta igara ona sa 2GB bila brža.
    Ovo ne pričam napamet već su mi 100-tine tih kartica prošle kroz ruke pa znam svaka kako je radila.
    Last edited by jokaš; 08-05-20 at 06:39.

  15. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    1,686
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako mislis koristiti grafičku kartu za igranje na monitorima rezolucije full hd ili 1440p onda ti je skoro isto da li koristio 1060 sa 3GB ili sa 6GB.
    Za igranje na rezolucijama UHD (4K) razlika je osjetna (teksture zauzimaju više memorijskog prostora).
    067 223167

  16. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Pa da, nije primjetna razlika izmedju 3GB i 6GB video memorije , samo je DUPLA razlika, a kao drugo uopste nemaju isti broj stream procesora ili ti CUDA cores kako ih zovu , tako da i kada bi izuzeli katastrofalnu razliku u video memoriji , 3GB verzijia ima na svakom benchmarku slabiji performens od 6GB verzije (jer je slabija , odnosno nisu uopste iste). Fakat!

    https://gpu.userbenchmark.com/Compar...3GB/3639vs3646

    https://www.gamersnexus.net/hwreview...view?showall=1
    Upravo tako. Plus što će razlika biti sve veća i veća, drastično - sve više novih igara je optimizovano za grafike sa 8gb RAM, i 1060 sa 3gb tu nema nikakve šanse, njeno vrijeme prolazi...

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Markez For This Useful Post:


  18. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Marketinški je bolja kartica GTX 1060 sa 6GB jer većinu povuče, 6 GB ali u suštini to je ista kartica, isto bita isti čip, sve isto.

    Pa nije bas isto , da si pogleda tu tabelu shvatio bi da nije bas isto , 1280 i 1152 stream procesora nije isto, i samim tim nije uopste isti procesor koji ih pokrece. Ne znam jos koliko da naglasim ovo "nije isto" , a nije ni slicno , a nije ni priblizno.
    Dalje, nisam reka da je duplo gora od ove od 6GB , nego da je dupla razlika u video memoriji, sto ih pogotovo sada u 2020toj. dijeli na "i dalje OK graficku" i na "na granici upotrebljivosti".
    Dalje, 47 frejmova razlike u CS GO samo, tako da nije bas par frejmova, u ostalim naslovima izmedju 5-10 frejmova. Meni je svaki frejm bitan , a ne 5 ili 10. 5 frejmova samo, moze da ucini igru igrivom ili potpuno ne igrivom. Samo za Fortnite i te lagane esport igre , moze da posluzi necemu. Da vidim kako ce da igraju Detroit Become Human koja mi na GTX1070 Strix jedva izvlaci 47-8 frejmova , ili red dead redemption 2 ili final fantasy 7 ili Control itd itd.
    Bolje da mi neko cackalicom vadi oci nego da igram igru na ultra low teksture , na sta to lici!
    Moramo se sloziti da je RX580 4GB daleko daleko bolja kupovina od te kartice , i ne preporucujem nikome pri zdravoj pameti i svijesti da kupuje 1060 3gb (osim ako je ne mogu nac nedje za 50-60e).

  19. #16
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Pa nije bas isto , da si pogleda tu tabelu shvatio bi da nije bas isto , 1280 i 1152 stream procesora nije isto, i samim tim nije uopste isti procesor koji ih pokrece. Ne znam jos koliko da naglasim ovo "nije isto" , a nije ni slicno , a nije ni priblizno.
    Dalje, nisam reka da je duplo gora od ove od 6GB , nego da je dupla razlika u video memoriji, sto ih pogotovo sada u 2020toj. dijeli na "i dalje OK graficku" i na "na granici upotrebljivosti".
    Dalje, 47 frejmova razlike u CS GO samo, tako da nije bas par frejmova, u ostalim naslovima izmedju 5-10 frejmova. Meni je svaki frejm bitan , a ne 5 ili 10. 5 frejmova samo, moze da ucini igru igrivom ili potpuno ne igrivom. Samo za Fortnite i te lagane esport igre , moze da posluzi necemu. Da vidim kako ce da igraju Detroit Become Human koja mi na GTX1070 Strix jedva izvlaci 47-8 frejmova , ili red dead redemption 2 ili final fantasy 7 ili Control itd itd.
    Bolje da mi neko cackalicom vadi oci nego da igram igru na ultra low teksture , na sta to lici!
    Moramo se sloziti da je RX580 4GB daleko daleko bolja kupovina od te kartice , i ne preporucujem nikome pri zdravoj pameti i svijesti da kupuje 1060 3gb (osim ako je ne mogu nac nedje za 50-60e).
    Nijesi u pravu, da ti opet ponovim.
    Ja sam oba modela imao i testirao.
    Moja se priča ne zasniva na testovima likova s Youtube-a koji mogu postavit bilo česa.
    Razlike su minorne.
    Što pokrene GTX 1060 sa 6GB pokrenuće i sa 3GB.
    I još jedna stvar, da ne bude zabune.
    Ne veli niko da GTX 1060 sa 6GB nije bolja kartica od GTX 1060 sa 3GB ali ne u tolikoj mjeri u kolikoj ti i pojedini predstavljate tu razliku.
    Što se kupovine grafike toga ranga tiče RX 470 4GB je definitivno best buy kupovina kako gođ obrneš (uloženo - dobijeno).
    A u ovom slučaju ovi modeli od 4GB RX 580 za 110 Eura su stvarno odličan izbor (ukoliko su u dobrom stanju, naravno).
    I isto tako da dodam, GTX 1060 nije grafika za 4K pa ni 2K gejming.
    Za FUll HD je odličan izbor.
    Last edited by jokaš; 08-05-20 at 11:45.

  20. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  21. #17
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    zeox, nije 47 frejmova nego 17 razlike izmedju 1060/3 i 1060/6 i to je daleko najveca razlika izmedju te 2 kartice. Dalje, radi se o 125 i 142 frejma - dakle ne moze se primijetiti razlika, 125 i 142 ljudskom oku je isto. Sve preko 60 frejma se smatra dobrim. Da je razlika bar jos nedje reda 10% pa da se prica o tome, a ovako se moze samo reci da su od 1060/3GB pa sve do 580 - unutar +-5% , dakle ZANEMARIVO.
    Zapravo je Nvidia sa 1060/3 pokusala odgovoriti AMD-u na tada jeftiniju 580, a posto im je radila bolje nego verzija sa 6GB morali su da ojade cip ( smanje mu broj jezgara sa 1280 na 1152 ) i natjeraju proizvodjace da stavljaju sporiju memoriju, sto su neki poslusali a neki ne. AMD je isto uradio sa 570 kao odgovor tako da se dobilo 4 modela na kraju opet sa nekoliko frejma razlike.
    Naravno malo i proizvodjac i model dodaju na sve.
    opet, ovo nisu kartice za 2k i 4k gaming. NA FHD i manjim rezolucijama su sve ok, a bice isto i u buducnosti. I nijedna nije future-proof manje ili vise od ostalih.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Dukileus For This Useful Post:


  23. #18
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Znaci svi smo se slozili da ima boljih alternativa, cak i za manje para ! Samo to, nista vise...

  24. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koliko po vama valja 1060 6gb?

  25. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by imeneko View Post
    A koliko po vama valja 1060 6gb?
    A tu je to ka RX580 8GB racunaj. Vani je to jeftino dosta (a ne mos sad kupit ni da oces) ali kod nas ne ocekuj ispod 150e da ces nac ili da ce ti ko dat

  26. #21
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Druze, navedi za sta ti kartica zapravo treba. Gaming u kojoj rezoluciji, sta zelis da igras, koliko fps itd...
    Ako je to nesto mnogo zahtjevno i trazis rezolucije iznad fhd (1080p) onda je sve ovo malo i treba ti gpu tipa 1070 ili 1080.
    A za 1060 3gb i 6gb razlika ne smije biti veca od 20-30e... I ja se slazem da treba uzimati 6gb jer ova od 3gb moze da bude usko grlo i veliki pad fps u odredjenim momentima u fhd, u igricama kao sto su farcry5 i slicno, kad se ocitavaju ogromne mape, ipak 6gb bolje radi posao...
    Last edited by stevanpower; 08-05-20 at 14:04.

  27. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevanpower View Post
    Druze, navedi za sta ti kartica zapravo treba. Gaming u kojoj rezoluciji, sta zelis da igras, koliko fps itd...
    Ako je to nesto mnogo zahtjevno i trazis rezolucije iznad fhd (1080p) onda je sve ovo malo i treba ti gpu tipa 1070 ili 1080.
    A za 1060 3gb i 6gb razlika ne smije biti veca od 20-30e... I ja se slazem da treba uzimati 6gb jer ova od 3gb moze da bude usko grlo i veliki pad fps u odredjenim momentima u fhd, u igricama kao sto su farcry5 i slicno, kad se ocitavaju ogromne mape, ipak 6gb bolje radi posao...
    Cini mi se da nigdje nisam postavio pitanje sta da kupim. Svakako hvala svima na inputima i sto mi refresujete oglas.

    Mozda thread posluzi nekome kome zaista bude potreban ovaj info.

  28. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    PG
    Posts
    1,348
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupljeno, moze lock!

  29. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    pa lockuj ga sam , imas gore opciju

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Notebook wifi karticu - kablove za wifi karticu
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 28-06-16, 22:44
  2. Prodajem Graficku karticu GeForce 6600
    By radnik in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-05, 09:55
  3. Replies: 1
    Last Post: 06-07-05, 20:52
  4. Prodajem novu graficku karticu
    By Undead in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 06-04-05, 16:59
  5. Pomozite da odaberem graficku karticu
    By ShAq_Ct in forum Hardware
    Replies: 26
    Last Post: 12-01-05, 00:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •