Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: PlayStation 3

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default PlayStation 3

    Izgleda kasnim sa kupovinom konzole jer sto je valjalo je vec kupljeno

    Elem, taman sam bio razmisljao da uzmem PS4 za 229e (koliko je bio do skoro) da bi vidio da ta ponuda vise ne postoji i da su se nasi dragi prodavci odlucili da nam uvale "super ponudu" od 350e umjesto toga sa dodatnim dzojstikom i 4 igrice od kojih vecinu zanima jedna, eventualno dvije.

    Zato bih prije uzeo PS3 jer bi i samo igranje bilo vremenski ograniceno na ovih par mjeseci, koliko li pa nema realne potrebe za PS4, pogotovo ne po ovim nabudzenim cijenama koje vidim kod nas.

    Ne znam ni da li bi prije cipovanu ili ne pa neka bude ponuda za obije te cu onda odlucit' da li mi odgovara ili ne.

    Vjerujem da 'slim' verzija ima prioritet, valjda je 500GB dovoljno.

    Dzojstici mi ne trebaju (imam ih od moje stare PS3 konzole, koja vise nije kod mene).

    Igrice opcionalne.

    S' obzirom da trenutno apokalipticno stanje, prednost definitivno ima Bar a eventualno moze i Podgorica.

    Svi drugi gradovi su mi nedostupni i kao takvi me ne zanimaju (slanje macka u dzaku kurirom nije opcija, osim ako nije forumas koga znam).

    Ponude ovdje ili na PP.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    imas pc gamer raznih ponuda sa ps 3 od toga oli "suvu" ili sa igricama po izboru.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Ako naletis na neku sto nije cipovana imam ti broj covjeka za 30e ti cipuje i ubaci igrica koliko moze i koje zelis.


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    imas pc gamer raznih ponuda sa ps 3 od toga oli "suvu" ili sa igricama po izboru.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Dje to? Moze link?

    Posto ja na PC-gamer (https://www.pc-gamer.me/) vidim iskljucivo PS4... i to istu onu od 500GB koja je do skoro svuda bila 220-230 eura a sad je tamo ravno 300 eura.


    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ako naletis na neku sto nije cipovana imam ti broj covjeka za 30e ti cipuje i ubaci igrica koliko moze i koje zelis.


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Prednost ce imat' cipovana, cisto da se ne cimam oko toga, pogotovo u ovom vremenu kad je tesko doc' do bilo koga.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Pc gamer prodaje i polovne konzole redovno, ja sam uzeo kod njih ljetos ps4 sa garancijom godinu+, jeftinije nego što su se na forumu prodavale... Nazovi, vidi kakva je situacija, mogu možda i da jave ako iskoči nešto..

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Fidel, 2 savjeta:

    - ne daj ni centa preko 120 EUR za PS3 Slim jb-ovan sa 2 gamepada.

    - ne uzimaj FAT nikako.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 21-04-20 at 13:14.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  8. #7
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    PC Gamer je prije prodavao polovne trojke pretpostavljao sam da ih non stop na stanje imaju .

    Vidim sad na sajtu samo psp4 ima.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #8
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Izraz čipovana se ustalio kod nas, a pretpostavljam da potiče još od PS1 u koji se zaista ugrađivao fizički čip.
    Ja sam bio spreman da pošaljem svoju trojku na 'čipovanje' ali korona me zatvorila u kuću i primorala da sam uz pomoć youtube-a provalim čuveno čipovanje.
    Proces traje desetak minuta, instalira se custom firmware i još 2 programčića i kraj. Posle toga ubacuješ igrice koje hoćeš, tako da slobodno nemoj bježati od 'nečipovanih'.
    Kao što reče Bitrate, nikako FAT, meni su dva komada crkla od pregrijavanja, jer je taj model u startu loše zamišljen za užasnom ventilacijom.
    Pored Slim imaš i Superslim model koji ja sad imam i toplo preporučujem, ne čuje se kad radi, samo pazi da nije model od 12Gb nego 500.
    Srećno!

  10. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pc gamer prodaje i polovne konzole redovno, ja sam uzeo kod njih ljetos ps4 sa garancijom godinu+, jeftinije nego što su se na forumu prodavale... Nazovi, vidi kakva je situacija, mogu možda i da jave ako iskoči nešto..

    Sent using Tapatalk
    Ne kazem ja da ne prodaje nego ne vidjeh nista na sajtu... Mozda ih nazovem, iako definitivno prioritet ima Bar zbog trenutne situacije. Tako da ce PG opcije doci ako u Baru bas nista ne pronadjem u narednom periodu.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Fidel, 2 savjeta:

    - ne daj ni centa preko 120 EUR za PS3 Slim jb-ovan sa 2 gamepada.

    - ne uzimaj FAT nikako.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Pa nisam htio da pominjem cijene ovdje ali sam tako i racunao... Znam da su se prodavale i za 100e polovne ali svakako da zavisi i od stanja i sta dodje sa njom. S' obzirom da mi dzojstici i ne trebaju a igrice su opcione, definitivno je tih 100-120e gornja granica koju bi dao za polovni PS3.

    FAT svakako nisam planirao. Lako ga je prepoznat' zbog velicine i glossy-ja tako da cu ga lako izbjec'

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    PC Gamer je prije prodavao polovne trojke pretpostavljao sam da ih non stop na stanje imaju .

    Vidim sad na sajtu samo psp4 ima.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Na sajtu izgleda imaju iskljucivo nove konzole a tu je svakako PS4 i iz nekog razloga PS1. Ne vidjeh nijednu polovnu konzolu. Mozda su prije stavljali na sajt a vise ne stavljaju ili trenutno nemaju.

    Quote Originally Posted by seqla View Post
    Izraz čipovana se ustalio kod nas, a pretpostavljam da potiče još od PS1 u koji se zaista ugrađivao fizički čip.
    Ja sam bio spreman da pošaljem svoju trojku na 'čipovanje' ali korona me zatvorila u kuću i primorala da sam uz pomoć youtube-a provalim čuveno čipovanje.
    Proces traje desetak minuta, instalira se custom firmware i još 2 programčića i kraj. Posle toga ubacuješ igrice koje hoćeš, tako da slobodno nemoj bježati od 'nečipovanih'.
    Kao što reče Bitrate, nikako FAT, meni su dva komada crkla od pregrijavanja, jer je taj model u startu loše zamišljen za užasnom ventilacijom.
    Pored Slim imaš i Superslim model koji ja sad imam i toplo preporučujem, ne čuje se kad radi, samo pazi da nije model od 12Gb nego 500.
    Srećno!
    Pa nije to samo kod nas... Svi koriste izraz "chipped", cak i danas, cak i sa najnovijim konzolama.

    Kontam ja da to nije nikakav komplikovan proces, pogotovo sa nekog ko nije totalni laik za kompjutere i te 'rabote'. Ako dobro pamtim PS2 sam cipovao uz pomoc nekog CD-a za par minuta, PS3 nisam nikad ali sam siguran da ne bi imao previse problema. Jednostavno AKO vec imam izbor, prioritet ce bit' vec cipovana konzola. Sto ne znaci da bjezim od ne-cipovanih.

    Sto se tice verzija... FAT me svakako ne zanima. Super slim mi je na drugom mjestu jer isto cuh da ima problema, da je znatno losije izradjena od mnogo gore plastike itd. Tako da svakako je 'slim' verzija favorit a vjerujem da ih i najvise ima u ponudi. Ako se ne varam, ima model od 250gb i 320gb sto nije ogromna razlika ali bi svakako isao na 320gb upravo zbog skidanja igrica koje bi taj prostor relativno brzo popunjavale...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Isti je hdd kao iz laptopa (hdd 2.5’) u ps3 i ps4, pa se za bas male pare moze upgradeovat . Sad su ti diskovi makar jeftini , bilo ih je po forumu od 1tb za 20e


    Ps. Sto se tice cipovanja znam da ranije nije mogla svaka konzola da se cipuje , ne znam jel se sta mijenjalo po tom pitanju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #11
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Mislim da kod nas ljudi miješaju 2 skroz različita pojma. Postoji:

    1. Jailbreak/chipovanje
    2. Han exploit

    Razlika je u tome što je prvi slučaj pravi jailbreak - može se instalirati Multiman i ubacivati igre na HDD bez neke pretjerane gnjavaže, dok sa Han-om to nije toliko jednostavno, uopšte. I da - Han exploit NIJE čipovana/jailbreakovana konzola, ma koliko se naši prodavci trudili da vam prodaju priču da jeste... Fat i neke slim konzole je moguće jailbreak-ovati, superslim nije - i time se treba voditi prilikom kupovine (sa tim što fat zna da crkne ničim izazvano, jelte)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Isti je hdd kao iz laptopa (hdd 2.5’) u ps3 i ps4, pa se za bas male pare moze upgradeovat . Sad su ti diskovi makar jeftini , bilo ih je po forumu od 1tb za 20e


    Ps. Sto se tice cipovanja znam da ranije nije mogla svaka konzola da se cipuje , ne znam jel se sta mijenjalo po tom pitanju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Isti HDD bez obzira na model PS3 konzole? Ali opet do maksimalnih 320GB ili moze cak i preko toga? Cisto informativno, da znam. Nisam siguran da moze bas da se metne 1TB u konzolu. Ne kazem da ne moze (fizicki moze sigurno) ali eto, ne bih znao.


    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Mislim da kod nas ljudi miješaju 2 skroz različita pojma. Postoji:

    1. Jailbreak/chipovanje
    2. Han exploit

    Razlika je u tome što je prvi slučaj pravi jailbreak - može se instalirati Multiman i ubacivati igre na HDD bez neke pretjerane gnjavaže, dok sa Han-om to nije toliko jednostavno, uopšte. I da - Han exploit NIJE čipovana/jailbreakovana konzola, ma koliko se naši prodavci trudili da vam prodaju priču da jeste... Fat i neke slim konzole je moguće jailbreak-ovati, superslim nije - i time se treba voditi prilikom kupovine (sa tim što fat zna da crkne ničim izazvano, jelte)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nisam ni cuo za taj 'Han exploit'. Ne znam koliko je aktuelan... ? (cisto da znam koliko da obracam paznju na to uopste)

    Ja se sjecam da sam moju PS3 konzolu bio azurirao cim sam je nabavio i to je bilo tacno na verziju od koje nije moglo da se Jailbreak-uje. Mada sam prilicno siguran da se od tada promjenilo nesto, makar ta granica oko verzija JB-a. Mada to nije ni bitno jer ta konzola nije vise kod mene nego eto, da pomenem.

    Superslim onda ispada iz kombinacije i zbog toga razloga.

    Znaci kao sto sam i planirao od pocetka - trazim 'slim'. Samo ovog puta iskljucivo 'slim' i nijednu vise
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #13
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,006
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Isti HDD bez obzira na model PS3 konzole? Ali opet do maksimalnih 320GB ili moze cak i preko toga? Cisto informativno, da znam. Nisam siguran da moze bas da se metne 1TB u konzolu. Ne kazem da ne moze (fizicki moze sigurno) ali eto, ne bih znao.



    Nisam ni cuo za taj 'Han exploit'. Ne znam koliko je aktuelan... ? (cisto da znam koliko da obracam paznju na to uopste)

    Ja se sjecam da sam moju PS3 konzolu bio azurirao cim sam je nabavio i to je bilo tacno na verziju od koje nije moglo da se Jailbreak-uje. Mada sam prilicno siguran da se od tada promjenilo nesto, makar ta granica oko verzija JB-a. Mada to nije ni bitno jer ta konzola nije vise kod mene nego eto, da pomenem.

    Superslim onda ispada iz kombinacije i zbog toga razloga.

    Znaci kao sto sam i planirao od pocetka - trazim 'slim'. Samo ovog puta iskljucivo 'slim' i nijednu vise
    Ja sam cipovao desetak Ps3 slim i superslim konzola sa Hen i odlicno se pokazao, masu pouzdan i lak za koristnje (preko web mana pokrecete igre). slobodno ne bjezite od toga
    Kao i uvijek, brzo, pouzdano i povoljno!

  15. #14
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Mislim da kod nas ljudi miješaju 2 skroz različita pojma. Postoji:

    1. Jailbreak/chipovanje
    2. Han exploit

    Razlika je u tome što je prvi slučaj pravi jailbreak - može se instalirati Multiman i ubacivati igre na HDD bez neke pretjerane gnjavaže, dok sa Han-om to nije toliko jednostavno, uopšte. I da - Han exploit NIJE čipovana/jailbreakovana konzola, ma koliko se naši prodavci trudili da vam prodaju priču da jeste... Fat i neke slim konzole je moguće jailbreak-ovati, superslim nije - i time se treba voditi prilikom kupovine (sa tim što fat zna da crkne ničim izazvano, jelte)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zavisi šta želiš i koji je razlog zašto radiš čipovanje, jailbreak, itd.. Ja sam na svoju Superslim instalirao Hen i Multiman i ubacio 20-tak igrica koje rade bez problema.
    U pravu si Fidel, izrada jeste lošija kod Superslim u odnosu na Slim, bar ona plastika izgleda gadnije, ali kolko sam uspio da pročitam po netu, Superslim je tiši u radu. Nemoj ga otpisivati, ja sam svojim prezadovoljan
    Ubacivanje igri je više nego jednostavno, ubaciš flešku s igricom u PS3 i copy to hdd. Kraj.
    Last edited by seqla; 21-04-20 at 15:19.

  16. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,955
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    330 Posts

    Default PlayStation 3

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Isti HDD bez obzira na model PS3 konzole? Ali opet do maksimalnih 320GB ili moze cak i preko toga? Cisto informativno, da znam. Nisam siguran da moze bas da se metne 1TB u konzolu. Ne kazem da ne moze (fizicki moze sigurno) ali eto, ne bih znao.



    Nisam ni cuo za taj 'Han exploit'. Ne znam koliko je aktuelan... ? (cisto da znam koliko da obracam paznju na to uopste)

    Ja se sjecam da sam moju PS3 konzolu bio azurirao cim sam je nabavio i to je bilo tacno na verziju od koje nije moglo da se Jailbreak-uje. Mada sam prilicno siguran da se od tada promjenilo nesto, makar ta granica oko verzija JB-a. Mada to nije ni bitno jer ta konzola nije vise kod mene nego eto, da pomenem.

    Superslim onda ispada iz kombinacije i zbog toga razloga.

    Znaci kao sto sam i planirao od pocetka - trazim 'slim'. Samo ovog puta iskljucivo 'slim' i nijednu vise
    Moze provjereno , sony koji sam ja imao je bio 320gb i prije nego sto sam ga ponio na cipovanje sam stavio 1tb i onda ga tek cipovao i lik mi ubacio u njega nesto oko 30tak igara .

    Nije lose samo ako bi nasao disk na 7200rpm da bi brze ucitavao , jer fabricki je inace 5200rpm

    Ps. Ne odgovori mi niko od ovih znalaca , znaci pi to da sad moze svaki ps3 da se cipuje ?
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  17. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    Zavisi od verzije,mislim sada je bio zadnji update 4.86 zvanicna(ne moj mi vjerovati)al sjwcanju mi je ostala verzija firmare 3.25 ili 4.25 da se jillbrake.
    Mogu provjeriti kasnije ako oces.
    Eto culi smo se,zaboravio sam ti reci za pc gamer. Imaju broj nazovi ih,vrse dostavu.
    Ja sibam samo online na ps3,eto 11 godina imam igara dosta,neke nisam ni krenuo da igram.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 21-04-20 at 15:51.

  18. #17
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Moze provjereno , sony koji sam ja imao je bio 320gb i prije nego sto sam ga ponio na cipovanje sam stavio 1tb i onda ga tek cipovao i lik mi ubacio u njega nesto oko 30tak igara .

    Nije lose samo ako bi nasao disk na 7200rpm da bi brze ucitavao , jer fabricki je inace 5200rpm

    Ps. Ne odgovori mi niko od ovih znalaca , znaci pi to da sad moze svaki ps3 da se cipuje ?
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na svaki može da se instalira Hen, Multiman, Webman, što omogućava ubacivanje bilo koje igrice na hdd. Prije desetak dana je izašao 4.86 i isti dan je izašao tutorial na youtube kako da se instalira Hen za tu verziju.

  19. #18
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default PlayStation 3

    Quote Originally Posted by seqla View Post
    Zavisi šta želiš i koji je razlog zašto radiš čipovanje, jailbreak, itd.. Ja sam na svoju Superslim instalirao Hen i Multiman i ubacio 20-tak igrica koje rade bez problema.
    U pravu si Fidel, izrada jeste lošija kod Superslim u odnosu na Slim, bar ona plastika izgleda gadnije, ali kolko sam uspio da pročitam po netu, Superslim je tiši u radu. Nemoj ga otpisivati, ja sam svojim prezadovoljan
    Ubacivanje igri je više nego jednostavno, ubaciš flešku s igricom u PS3 i copy to hdd. Kraj.
    Sve je to super - samo što Han NIJE chipovanje, jailbreak i custom firmware, već običan exploit - i preko Hana nema prednosti i osobina jailbreaka, o tome se radi... Npr, nema sinhronizacije sa računarom i ekstremno brzog prebacivanja igara na HDD u ISO formatu (FTP) - nego se igre sign-uju i moraju ubaciti u PKG formatu - što je puno sporije i komplikovanije. To je samo jedna od razlika.

    Dakle, Han NIJE jailbreak/chipovanje, i konzole koje imaju jailbreak/chip su vrijednije i imaju puno veće mogućnosti. A za superslim npr NEMA jailbreaka.

    "PS3Xploit returns with another implementation of HAN for consoles! HAN, aka etHANol, is a method of modifying EVERY PS3 model out there. Keep in mind this is not a CFW (Custom Firmware) so a lot of the convenience and crazy customization you can do with a CFW console you simply cannot do with a HAN console. HAN allows you to have some elevated features, mainly installing your own games as PKG files as long as they have been prepared and resigned appropriately to your specific console. Homebrew, if any, is extremely limited so do not expect to run anything such as MultiMAN. If you have the opportunity, I would highly recommend a CFW PS3 over a HAN PS3 for any usage".


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Markez; 21-04-20 at 19:30.

  20. #19
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Moze provjereno , sony koji sam ja imao je bio 320gb i prije nego sto sam ga ponio na cipovanje sam stavio 1tb i onda ga tek cipovao i lik mi ubacio u njega nesto oko 30tak igara .

    Nije lose samo ako bi nasao disk na 7200rpm da bi brze ucitavao , jer fabricki je inace 5200rpm

    Ps. Ne odgovori mi niko od ovih znalaca , znaci pi to da sad moze svaki ps3 da se cipuje ?
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne može. Samo FAT i pojedine slim konzole. Na ostale samo može da se ubaci HAN, ali to je exploit a ne jailbreak/chipovanje, i nema ubacivanja ISO igara preko FTP i računara, već resign-ovanih igara u PKG formatu...

    " Models of PS3 which can be jailbroken include the following:
    Fat — All PS3 Fat models are supported.
    Slim — If the first two numbers after "CECH" are "20", "21", or "25", and if your PS3 is below version 3.56, your console is supported.
    Super Slim — No versions of the Super Slim model of PS3 can be jailbroken. "


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    Objasni mi taj termin Han? Cemu on sluzi? Ono sto kazu Mozes piratske igre online jel?
    Pitam onako jer me bas zanima. J

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  22. #21
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default PlayStation 3

    https://www.reddit.com/r/ps3homebrew..._cfw_over_han/

    Glavne razlike između Han i CFW (jailbreak).

    Plus, osnovna razlika - preko HAN-a masa igara uopšte i ne radi, ne može da se pokrene i nije kompatibilna. Evo jedne liste kompatibilnosti:

    https://www.psdevwiki.com/ps3/CFW2OF...atibility_List
    Last edited by Markez; 21-04-20 at 19:58.

  23. The Following User Says Thank You to Markez For This Useful Post:


  24. #22
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Bar
    Posts
    603
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ps3 super slim 4.86v 2 dzojstika 80e
    069/831-699

  25. The Following User Says Thank You to jokas For This Useful Post:


  26. #23
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokas View Post
    Ps3 super slim 4.86v 2 dzojstika 80e
    Kupujem,dje ima?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #24
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Sve je to super - samo što Han NIJE chipovanje, jailbreak i custom firmware, već običan exploit - i preko Hana nema prednosti i osobina jailbreaka, o tome se radi... Npr, nema sinhronizacije sa računarom i ekstremno brzog prebacivanja igara na HDD u ISO formatu (FTP) - nego se igre sign-uju i moraju ubaciti u PKG formatu - što je puno sporije i komplikovanije. To je samo jedna od razlika.

    Dakle, Han NIJE jailbreak/chipovanje, i konzole koje imaju jailbreak/chip su vrijednije i imaju puno veće mogućnosti. A za superslim npr NEMA jailbreaka.

    "PS3Xploit returns with another implementation of HAN for consoles! HAN, aka etHANol, is a method of modifying EVERY PS3 model out there. Keep in mind this is not a CFW (Custom Firmware) so a lot of the convenience and crazy customization you can do with a CFW console you simply cannot do with a HAN console. HAN allows you to have some elevated features, mainly installing your own games as PKG files as long as they have been prepared and resigned appropriately to your specific console. Homebrew, if any, is extremely limited so do not expect to run anything such as MultiMAN. If you have the opportunity, I would highly recommend a CFW PS3 over a HAN PS3 for any usage".


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam preko FTP uspio da prebacim igre na PS3 Superslim, ne mogu se sad sjetiti, imalo je veze sa Webmanom i Miniwebom.
    Doduše presporo je išlo moram priznati, zato prebacujem uvijek preko fleške.

    ''...nego se igre sign-uju i moraju ubaciti u PKG formatu'' - Ovo nemam pojma ni šta je ni kako se radi, ja kad skinem igricu, stavim u folder GAMES na flešci i kopiram na Sony, to je sve, ne može jednostavnije.
    Ne znam zašto ovdje piše da ne može Multiman, ja preko njega pokrećem igre.
    Meni piše HEN, a ne HAN, ne znam ima li to kakve veze i razlike.
    Da budem iskren, meni je jedino bitno da mogu da trpam igrice koje god hoću i da mogu da ih igram online, vjerujem da i je i većini ostalih to dovoljno.
    Da ne bude zabune, ja ne prodajem Superslim, samo hoću da kažem da ga ne propusti ako naiđe na dobru cijenu, jer je vrhunska konzola.




  28. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    Pa ja sam pretpostavio za cem Hen/han sluzi,to su mene nudili ima sigurno 2 godine,igre sa neta i mozes online.
    Al al samo postoji mogućnost da te sony provali,i da ti banuje cijelu konzolu,a bilo je slucajeva citao po drugim forumima.
    A kada ti je banuje,mozes je baciti.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Playstation Vita & Playstation VR
    By aCid_cOokiE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 20-10-19, 17:40
  2. Prodajem Playstation 4 cipovan i Playstation 3 cipovan
    By Raul Duke in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 23
    Last Post: 28-02-19, 18:06
  3. Prodajem Sony Playstation 4 + dva naloga sa 25tak AAA igara + Playstation Plus subscription
    By seTh in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 17-10-16, 17:54
  4. Prodajem Sony Playstation 2; Sony Playstation 3; Mini laptop e-machines; Mini Laptop Asus EEE
    By danilorad15 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 24-09-14, 00:10
  5. SONY PLAYSTATION 2
    By PAC in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-04, 17:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •