Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 75

Thread: Carragher's Challenge

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default Carragher's Challenge

    Dok ova beskonacna reprezentativna pauza traje (da i mi sto kuci sjedimo jednom osjetimo karantin kao sportisti pred velike meceve!), sto je drugo preostalo nego da se gledaju stari highlightsi i rangiraju, sastavljaju i prekrajaju najbolji timovi ikad.

    Sad nam pravo sa twittera Jamiea Carraghera stize jedinstven recept za sastavljanje ovakvog tima:



    Ako niste ispratili, tri pravila su sljedeca:

    1) Sastavite najboljih 11 koji su igrali od kad ste zivi (iskreno, trebalo je preformulisati od kad se sjecamo fudbala, ja ne mogu staviti ljude sa kraja 80ih kad ih ne pamtim). Ovdje prednost imaju stariji ljudi, mada ne pretjerano kao sto izgleda.

    2) Klubovi se ne smiju ponavljati, kad jednom izaberete igraca, svi klubovi za koje je igrao su van izbora za ostale pozicije. Npr. ako izaberete Messija, u tim vise ne mozete izabrati ikoga ko je igrao za Barcelonu, ne samo sa njim, nego ikad. Zbogom Romario i Xavi.

    3) Reprezentacije se isto ne smiju ponavljati. Npr. ako izaberete Messija, ne mozete vise izabrati nijednog Argentinca. Zbogom Zanetti i Maradona.



    Zamolio bih da dobro procitate pravila prije nego s ledja uletite klizeci sa dvije noge prilikom komentarisanja tudjeg tima, kao sto se moglo vidjeti u odgovorima na ovaj Carragherov tweet

  2. The Following 2 Users Say Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Ja sam htio maksimalno da ispostujem prvo pravilo (i cini mi se olako ljudi prelaze preko njega ne bi li lakse sastavili tim), a to je najboljih XI za svog zivota.
    To za mene znaci da Ce Ronaldo mora u tim, a da se za ostalo moram snalaziti. Valjda je najvece priznanje i odraz postovanja koje mogu odati Cristianu to sto osjecam obavezu da ga moram staviti u ekipu iako ne volim ni njega, ni Man Utd, ni Real, ni Juve. Bez njega je moguce sastaviti kompletniju ekipu, oslobadjaju se mjesta za par zicera i to olaksava posao.

    Za moj merak i otezavajucu oklonost valjalo je zadovoljiti teorijski kriterijum realisticne formacije, odnosno taktike i podjele u smislu profila igraca. Sigurno svi popizdite kad se sastavljaju timovi prvenstava ili godine, pa bude 3-4-3 sa dva desna beka, tri desetke, napadacima u veznom redu na krilima i 3 spica najbolja strijelca. Naravno, izbor je vas i nije za nikakvu osudu.

    Apsolutni fiksevi u svakoj varijanti su bili Messi, Cristiano i Maldini, suvisno je objasnjavati zasto, tako da je to diktiralo izbor ostatka ekipe.


    - Verzija 1:

    Akinfeev (CSKA; RUS)

    Maldini (Milan; ITA)
    Lahm (Bayern, Stuttgart; GER)
    Aldair (Benfica, Roma, Genoa; BRA)
    Srna (Shakhtar, CRO)

    Kante (Leicester, Chelsea; FRA)
    Gerrard (Liverpool, LA Galaxy; ENG)
    David Silva (Valencia, Man City; SPA)

    C. Ronaldo (Sporting, Man Utd, Real, Juve; POR)
    Messi (Barca; ARG)
    Bergkamp (Ajax, Inter, Arsenal; HOL)



    - Verzija 2:

    Oblak (Benfica, Atletico; SLO)

    Maldini (Milan; ITA)
    Lahm (Bayern, Stuttgart; GER)
    Hyypia (Liverpool, Leverkusen; FIN)
    King (Tottenham; ENG)

    Mauro Silva (Deportivo; BRA)
    Kante (Leicester, Chelsea; FRA)

    David Silva (Valencia, Man City; SPA)
    Bergkamp (Ajax, Inter, Arsenal; HOL)
    Messi (Barca; ARG)

    C. Ronaldo (Sporting, Man Utd, Real, Juve; POR)


    Bonus verzija, bez Cristiana Ronalda jer tu cini mi se da stvarno nema rupa (osim Sergia Ramosa, heyoooo!) u ekipi :

    Lloris (Nice, Lyon, Tottenham; FRA)


    Maldini (Milan; ITA)
    Lahm (Bayern, Stuttgart; GER)
    Aldair (Benfica, Roma, Genoa; BRA)
    Ramos (Sevilla, Real; SPA)


    Keane (N. Forrest, Man Utd; IRL)
    Gerrard (Liverpool, LA Galaxy; ENG)


    Nedved (Sparta, Lazio, Juve; CZE)
    Bergkamp(Ajax, Inter, Arsenal; HOL)
    Messi (Barca; ARG)


    Drogba (Marseille, Chelsea, Galata; IC)
    Last edited by To Madeira; 18-04-20 at 01:57.

  4. The Following User Says Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  5. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,071
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    562
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    2) Klubovi se ne smiju ponavljati, kad jednom izaberete igraca, svi klubovi za koje je igrao su van izbora za ostale pozicije. Npr. ako izaberete Messija, u tim vise ne mozete izabrati ikoga ko je igrao za Barcelonu, ne samo sa njim, nego ikad. Zbogom Romario i Xavi.
    ... i maradona.

    ako nisam sto kiksnuo, a da ne prepisujem previse, jedna ofanzivna postava:

    chilavert

    roberto carlos
    terry (a srce kaze king)
    belodedic
    lahm

    giggs
    totti
    mane (de bruyne, ako king)

    messi
    marco van
    mbappe
    Last edited by moon safari; 18-04-20 at 02:24.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  6. #4
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,569
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Kakva ti je to 4-0-6 formacija :mrgreen:

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    petr cech

    maldini
    vidic
    stam

    iniesta
    gerard
    zidan
    rui costa

    messi
    ronaldo R9
    savicevic
    Last edited by svet0; 18-04-20 at 11:04.
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  8. #6
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,569
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Ubih se zadnjih sat vremena... taman kad uklopis zadnjeg igraca i to ti je bukvalno najgori igrac u timu, ali moras da zrtvujes, onda vidis da je Marchena imao kratak period u Benfiku.. ili da je Parejo bio u Real isto kratko

    Oblak;
    Lahm, VvD, Koulibaly, Maldini;
    KdB, Santi Casorla, Juninho;
    Messi, Mbappe, Ronaldo.

    I verzija bez Mesija i Ronalda.

    Diego Alves;
    Srna, Godin, Nesta, Alaba;
    Xavi, Gerrard, Kroos
    Mane, Van Persie, Hazard.

  9. The Following User Says Thank You to efamouspg For This Useful Post:


  10. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Uh, vrlo zeznuto, posebno zbog malih timova u kojima su igrali... Na kraju nijesam 100% siguran ima li đe podudaranja...

    P.S. Kuka mi je bio omiljeni igrač u djetinjstvu, na prvom improvizovnom dresu (bijela majica i flomaster), pisalo je njegovo prezime, zato je morao biti u timu...




    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,071
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    562
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    ... ili vieira koji je odigrao 2-3 meca za milan.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  12. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,071
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    562
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by svet0 View Post
    petr cech

    maldini
    vidic
    stam

    iniesta
    gerard
    zidan
    rui costa

    messi
    ronaldo R9
    savicevic
    nece da moze, samo ih je petorica igrala za milan.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  13. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Mrzi me da ispravljam, a priznajem da sam preletio pravila. Idemo dalje.
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  14. #11
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Formacija 4-3-3 : Oblak - Majkon, Vidic, Maldini, Alaba - Skols, Zidan, Dzerard - Mesi, Drogba, Kristijano Ronaldo...I trener Brano Milacic.
    Greska, vidjeh da su Zidan i Nedved igrali u Juventusu oba, pa ispravih
    Last edited by flex; 18-04-20 at 14:04.

  15. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,071
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    562
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    i vidic, scholes i runaldu za united.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  16. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Formacija 4-3-3 : Oblak - Majkon, Vidic, Maldini, Alaba - Skols, Zidan, Dzerard - Mesi, Drogba, Kristijano Ronaldo...I trener Brano Milacic.
    Greska, vidjeh da su Zidan i Nedved igrali u Juventusu oba, pa ispravih
    Imash piće!
    ...

  17. #14
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    i vidic, scholes i runaldu za united.
    I Ronaldo i Zidan u Juventusu. Teze je ovo negosto sam mislio, na brzinu to sastavih.

  18. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    safari izdominirao, utakmice na kosarkaski rezultat, ali sok vijeka - niko iz Tottenhama? I to sam bio ubijedjen da ce Ledley (a realno je i fiks za odbranu ako neko nece Gerrarda u sredinu, a Terry mu smeta u Chelseaju)... ili Huddlestone bogami sam racunao i na Balea, bez Roberta Carlosa bi se preteklo nekako. Za finalni challenge sam mislio i da ces Robbienha pokusati da uklopis.

    efamouspg izvanredno, pogotovo ideja za ekipu bez Messija i Ronalda. Ja sam sastavio jednu bez njih, ali sa Henryjem i Robbenom da otezam sebi i opet se svelo na vrcenje u krug i default izbore. Volim sto si Cazorlu stavio, a realno naci Spanca van Reala i Barca se svodi na to da stavis ili njega ili Davida Silvu ili neko od vjecnih Valencia/Deportivo vedeta (kao sto si i ti skontao sa Marchenom, ja sam sa Aldairom - covjek je prije hiljadugodisnjeg mandata u Romi odigrao sezonu u Benfici i sjebao mi Oblaka tako da sam na silu pivotirao i pacerski stavio Akinfeeva).

    Medo dosljedno sebi ispostovao Zidanea i Maradonu iako nisu ni najbolji igraci u istoriji svojih zemalja (bez debate na ovu temu molim, neka ovo ostane nizak drive-by sa moje strane, meni na obraz ).

    Treba neko da bude mazohista pa da krene da sastavlja ekipu oko Ibrahimovica ili Vieire...

  19. The Following User Says Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  20. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,493
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Trio Maldini, Zidane, Diego, gazi sve redom...

    Mogu da razumijem da neko stavi Mesija umjesto Maradone, ali tim bez Zizua, najboljeg veznog igrača svih vremena (i svoje zemlje naravno ), e to nikako...

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 18-04-20 at 16:21.
    #fakenews

  21. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    A Klod Makelele? Neozbiljno

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default Carragher's Challenge

    kolega samo mi nemoj reći da ti je najbolji igrač Francuske svih vremena onaj te je 2015. banovan (moćan izraz ) iz fudbala zbog nekih kršenja

    elem, jedan bez C.Ronalda i Messia. stara dobra 442

    Oblak
    Maldini/Van Dijk/Lahm/Ferreira
    Stojković/Iniesta/Scholes/Zidan
    Batistuta/Charisteas

    jedna sa ovom dvojicom, da se i to ispoštuje ali malo ofanzivno 433

    Akinfeev
    Nesta/Marchena/A.Cole/Srna
    Effenberg/Tadić/Nakata
    Messi/C.Ronaldo/Baroš

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    ali tim bez Zizua, najboljeg veznog igrača svih vremena (i svoje zemlje naravno ), e to nikako...

    Sent using Tapatalk
    ja ću poći korak dalje Medo i reći je da bar meni Zidan najbolji fudbaler ikad. jes da me zbog ove izjave osudjuju mnogi ali jbga ima toliko moćnih igrača iz Holandije ali svi su igrali u ove jake klubove i onda te to minira recimo Cruyff bi morao biti tu jer bez njega nit bi bilo Holandije ovakve kakva je sad a ni Barselone. ono što je još činjenica jeste kako olako neki stručnjaci širom svijeta sastavljaju top 5 fudbalera svih vremena a zaborave na Cruyffa koji je promijenio fudbal

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 18-04-20 at 16:58.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  24. #19
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kolega samo mi nemoj reći da ti je najbolji igrač Francuske svih vremena onaj te je 2015. banovan (moćan izraz ) iz fudbala zbog nekih kršenja

    elem, jedan bez C.Ronalda i Messia. stara dobra 442

    Oblak
    Maldini/Van Dijk/Lahm/Ferreira
    Stojković/Iniesta/Scholes/Zidan
    Batistuta/Charisteas

    jedna sa ovom dvojicom, da se i to ispoštuje ali malo ofanzivno 433

    Akinfeev
    Nesta/Marchena/A.Cole/Srna
    Effenberg/Tadić/Nakata
    Messi/C.Ronaldo/Baroš
    Pretpostavljam da je ovo prvo pitanje meni upuceno i da se aludira na Platinija? Zbilja, kad pogledas da su u Juventusu igrali i Deschamps i, u nekim drugim periodima karijera Vieira i Henry, ono ispade da se za Zidane moze smatrati da je bio 5. najbolji Francuz u Juventusu. A, bio je i Trezeguet, onda znaci Zidane 6. Sto da se radi.

    Prva ekipa je cini mi se dobra za potrebe zadatka,p ohvale za izbor Piksija, jos jedan za kojeg sam bio siguran da ce ga safari staviti i koji dosta dobro radi za ovaj challenge, meni je svakako bio na pameti. I je li se stvarno niko bolji od fucking Charisteasa mogao naci?
    Druga ekipa ne radi, Ashley Cole i Nakata dijele Romu.
    Last edited by To Madeira; 18-04-20 at 17:20.

  25. #20
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default Carragher's Challenge

    Angelos mi je prvi pik bio a potpuno sam zaboravio da je Cole bio u Romi neka ide onda Nakata out a Emre in

    Piksi mi je najbolji igrač sa ovih prostora uz Deja ali ovaj drugi je igrao u Milanu a nekako ne mogu tim bez Maldinija i Neste sastavljat trika nema

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #21
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Angelos mi je prvi pik bio a potpuno sam zaboravio da je Cole bio u Romi neka ide onda Nakata out a Emre in

    Piksi mi je najbolji igrač sa ovih prostora uz Deja ali ovaj drugi je igrao u Milanu a nekako ne mogu tim bez Maldinija i Neste sastavljat trika nema

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Emre ne radi sa Barosem jer Galatasaray. Turski klubovi su se cesto znali isprijeciti u sastavljanju ekipe, svi su karijere tamo zavrsavali, uzas.

    Kad si vec pomenuo Deja i Piksija, razmisljao sam i o nekom challengeu za ljude koji najvise cijene svoje reprezentativce. Recimo, morali bi se iskoristiti Dejo i Jovetic (koji se tako automatski kvalifikuje u Ibra-level tezine). Tehnicki ispravno, a to je najbolja vrsta ispravnog, nisu igrali za istu reprezentaciju.

  27. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,071
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    562
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    safari izdominirao, utakmice na kosarkaski rezultat, ali sok vijeka - niko iz Tottenhama? I to sam bio ubijedjen da ce Ledley (a realno je i fiks za odbranu ako neko nece Gerrarda u sredinu, a Terry mu smeta u Chelseaju)... ili Huddlestone bogami sam racunao i na Balea, bez Roberta Carlosa bi se preteklo nekako. Za finalni challenge sam mislio i da ces Robbienha pokusati da uklopis.

    efamouspg izvanredno, pogotovo ideja za ekipu bez Messija i Ronalda. Ja sam sastavio jednu bez njih, ali sa Henryjem i Robbenom da otezam sebi i opet se svelo na vrcenje u krug i default izbore. Volim sto si Cazorlu stavio, a realno naci Spanca van Reala i Barca se svodi na to da stavis ili njega ili Davida Silvu ili neko od vjecnih Valencia/Deportivo vedeta (kao sto si i ti skontao sa Marchenom, ja sam sa Aldairom - covjek je prije hiljadugodisnjeg mandata u Romi odigrao sezonu u Benfici i sjebao mi Oblaka tako da sam na silu pivotirao i pacerski stavio Akinfeeva).

    Medo dosljedno sebi ispostovao Zidanea i Maradonu iako nisu ni najbolji igraci u istoriji svojih zemalja (bez debate na ovu temu molim, neka ovo ostane nizak drive-by sa moje strane, meni na obraz ).

    Treba neko da bude mazohista pa da krene da sastavlja ekipu oko Ibrahimovica ili Vieire...
    - king je tu u alternativnoj varijanti, koja je mozda ukupno i bolja (KDB >>> mane).
    - kakav crni gerrard u sredinu, kad je je jedini ispravan engleski odgovor matt le tissier (s tim sto onda ne mogu bale, VVD ili mane... ili walcott).
    - bale ne moze sa giggsyjem, mada bi onda mogao vidic pozadi umjesto belodedica. i zasto ljudi zaboravljaju koliko je belodedic bio dobar, kao i da ima 2 lige sampiona bez primljenog gola za 240 minuta.
    - imao sam neku ideju da uklopim sto vise osvajaca zlatnih lopti, ali kao da su svi su igrali za jebene barcu, real, juve i milan, mrzi me da provjeravam, ali mislim da se nista vise ne bi moglo uklopiti osim: messi, ronaldo, marco van, sammer/lothar.

    kad smo kod gerrarda, dobar je tim sklepao - Jan Oblak (Slovenija, Atletiko Madrid) – Kafu (Brazil, Milan), Vensan Kompani (Belgija, Mančester siti), Kalidu Kulibali (Senegal, Napoli), Endi Robertson (Škotska, Liverpul) – Toni Kros (Nemačka, Real Madrid), Roj Kin (Irska, Mančester junajted) - Alesandro Del Pjero (Italija, Juventus), Leo Mesi (Argentina, Barselona), Kilijan Mbape (Francuska, PSŽ) – Didije Drogba (Obala Slonovače, Čelsi).
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  28. #23
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,569
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post

    efamouspg izvanredno, pogotovo ideja za ekipu bez Messija i Ronalda. Ja sam sastavio jednu bez njih, ali sa Henryjem i Robbenom da otezam sebi i opet se svelo na vrcenje u krug i default izbore. Volim sto si Cazorlu stavio, a realno naci Spanca van Reala i Barca se svodi na to da stavis ili njega ili Davida Silvu ili neko od vjecnih Valencia/Deportivo vedeta (kao sto si i ti skontao sa Marchenom, ja sam sa Aldairom - covjek je prije hiljadugodisnjeg mandata u Romi odigrao sezonu u Benfici i sjebao mi Oblaka tako da sam na silu pivotirao i pacerski stavio Akinfeeva).


    Treba neko da bude mazohista pa da krene da sastavlja ekipu oko Ibrahimovica ili Vieire...
    Ma Silva je zasluzio prije KdBa, al ne mogu opet mozgat. (Shout-out to Valeron i Aimar :mrgreen: )
    A ovu bez Ronalda i Mesija samo opasno failovao, ajde prvo sto nisam vidio Kroos-Hazard, stvarno ga coek ne moze ni zapamtit u Realovom dresu, al Gerrard-Mane... Kao i Alaba-Kroos.

    Na kraj sam izbacio Kroosa, ubacio Essiena (uh, odigrao 20 meceva za Real) al nekako srecom preskocih sve te Realovce. I stavih jedan trio naprijed od Nedved-RvP-Reus.
    Trudim se da Drogbu preskacem, nisam neki fan, a i bas je easy pick.

    R9 je isto nezahvaln za uzet (Barca, RM, Inter, Milan)... Ma bilo kojeg Brazilca je tesko uzet jer svi najbolji iskljucuju sve legende Barse/Reala/Milana/Intera/itd.

    Primjetio sam da dosta XI generalno preskace Ronalda, stvarno coek ovim prelaskom u Juve je zakomplikovao svaki XI, al ipak..
    Last edited by efamouspg; 18-04-20 at 18:07.

  29. #24
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Emre ne radi sa Barosem jer Galatasaray. Turski klubovi su se cesto znali isprijeciti u sastavljanju ekipe, svi su karijere tamo zavrsavali, uzas.

    Kad si vec pomenuo Deja i Piksija, razmisljao sam i o nekom challengeu za ljude koji najvise cijene svoje reprezentativce. Recimo, morali bi se iskoristiti Dejo i Jovetic (koji se tako automatski kvalifikuje u Ibra-level tezine). Tehnicki ispravno, a to je najbolja vrsta ispravnog, nisu igrali za istu reprezentaciju.
    uf, zna da izbaci iz takta ajmo onda ovako Jakub Blažikovski (tip je više krilo ali bi ga uklopili nekako)

    ja prosto moram jednog sa ovih prostora. Piksi mi je onemogućio Drogbu da stavim u prvi tim. tek Messi uništava dosta toga prije svega Aimara ili onog momka te promaši penal prije ravno 14 godina na Madrigalu

    Ibra level težina je i Kežman recimo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Trudim se da Drogbu preskacem, nisam neki fan, a i bas je easy pick.

    R9 je isto nezahvaln za uzet (Barca, RM, Inter, Milan)... Ma bilo kojeg Brazilca je tesko uzet jer svi najbolji iskljucuju sve legende Barse/Reala/Milana/Intera/itd.

    Primjetio sam da dosta XI generalno preskace Ronalda, stvarno coek ovim prelaskom u Juve je zakomplikovao svaki XI, al ipak..
    Sto se Drogbe tice, definitivno sam njega dodao na kraju, razmisljao o nekom rjesenju sa Shearerom koji je uspio da promasi sve najvece engleske mine, i onda da se umjesto Gerrada ubaci, lupam, Jay Jay Okocha jer mi niko nije bio u PSG. Ali to bi mi srusilo balans ekipe, plus nekako Gerrard-Drogba > Okocha-Shearer... i meni se bilo smucilo da mozgam.

    Brazilci su uzasno teski, ali meni su crnji bili i Holandjani i Francuzi. Za Brazil sam otprilike znao jer ih poznajem pa je bilo ili Aldair ili Dunga, ali Dunga bi izbacio Lahma (pozajmica u Stuttgart, **** yeah, to sam nekako znao i prije nego sam pogledao) i tu se nisam mucio. Mauro Silva je isto bio zbog toga sto je igrao sa njima masu u reprezentaciji i osvojio dosta plus obrnes Deportivo - eno Mauro Silva trci i za sebe i za debelog Donata.

    Ronaldo se primakao Ibrahimovicu za mazhozistcku tezinu, njega nisam ni razmatrao. Mada i on je, kao i Zidane u Juventusu, 6. najbolji Brazilac koji je igrao u Barci, nisam se puno sjekirao oko njega kad ih je vec Messi sve izbacio.

    A na kraju ovo za Cristiana, to sam rekao u uvodnom izlaganju, prelecelo se olako preko onog prvog uslova, apsolutno mora ekipa poceti sa Messijem i njim.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Del Bosque: Ireland can challenge Spain
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 13-06-12, 22:50
  2. Denmark undaunted by EURO challenge
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 10-05-12, 08:30
  3. TAKMICENJE ZA STUDENTE Balkan Case Challenge
    By WUS AUSTRIA in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 26-01-10, 20:45
  4. TAKMICENJE ZA STUDENTE Balkan Case Challenge 2010
    By WUS AUSTRIA in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 26-01-10, 13:22
  5. ORF Ski Challenge
    By getaway blues in forum Game Server CG
    Replies: 0
    Last Post: 14-12-07, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •