Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Nelegalna odgajivačnica - Gornja Gorica

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Angry Nelegalna odgajivačnica - Gornja Gorica

    Pozdrav kolege, izvinite prije svega što vas mučim sa možda "nebitnom" temom u ovim vremenima.

    Interesuje me, kako regulisati problem sa (vjerovatno nelegalnom) odgajivačnicom crnih ruskih terijera u komšiluku? Naime, komšija je ogradio više od pola dvorišta i drži nekih 15-20 ogromnih crnih pasa u neuslovnim boksovima, psi zavijaju i po danu i po noći, a onda slijede periodi njegovog histerično-maničnog udaranja u šerpe da bi ih primirio... Već par puta do sada sam zvao Komunalnu policiju i slao ih na adresu, nikada ništa nije urađeno po tom pitanju...

    Ne bih se jurio po sudovima, sa čovjekom ograničene svijesti, ali ne vidim način da se zaštiti normalan i pošten građanin, u ovoj situaciji...


    Evo nešto što sam ja uspio da nađem od Zakonskih osnova, za reakciju:

    Na osnovu člana 32 stav 1 tačka 25 Zakona o lokalnoj samoupravi ("Službeni list RCG", br. 42/03,28/04, 75/05, 13/06 i "Službeni list CG", broj 88/09), člana 27 stav 7 Zakona o zaštiti dobrobitiživotinja ("Službeni list CG", broj 14/08), člana 13 Zakona o komunalnim djelatnostima ("Službeni listRCG", broj 12/95) i člana 48 Statuta Glavnog grada ("Službeni list CG - Opštinski propisi", broj 28/06),Skupština Glavnog grada - Podgorice, na sjednici održanoj 29.07.2010. godine, donijela je Odluku o uslovima i načinu držanja kućnihljubimaca i načinu postupanja sa napuštenim iizgubljenim kućnim ljubimcima.

    Član 13

    Držalac psa je dužan da stvori uslove da pas ne ometa utvrđeni kućni red i mir građana.Držalac čiji pas čestim i dugotrajnim lajanjem ili zavijanjem remeti mir građana, dužan je da preduzmeodgovarajuće mjere da spriječi dalje uznemiravanje građana ili je dužan da ukloni psa.

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    a sta bi da ti komsija drzi kokoske, prasad...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Znam i ljude koji su imali ogromne probleme sa nelegalnim klanicama koje su odlagale otpad od živine i stoke, pa su se skupljale ogromne količine muva i širio se nevjerovatan smrad. Katastrofa!

    Isto tako, znam za slučajeve zatvorenih klanica, zbog nepoštovanja takvih stvari. Zato pitam za moguća rješenja, da li je moguće da je čovjek nezaštićen pred zakonom?

  5. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    nema mu vece kazne nego da napises isto to na ruka sapi, satrijet ce ga
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. The Following 5 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  7. #5
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zovi veterinarsku inspekciju, obicno reaguju kroz par dana, kad god sam ih zvala izasli su mi u susret.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  8. The Following User Says Thank You to Daljina_ For This Useful Post:


  9. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Šta da kažem kad se budem žalio? Oni nisu nadležni za buku, više da usmjerim na aspekt neprijavljene odgajivačnice i loših uslova za životinje.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  10. #7
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Je li to lajanje bash tolikog intenziteta kako si opisao?
    Imam odavno psa,decenijama sam ih uvijek imao,kad laje preko mjere izadjesh da vidish je li zbog machke ili necheg drugog...i smirish situaciju...prvi put chitam-chujem da neko pse smiruje lupanjem u sherpe???
    Komshija ima mini odgajivachnicu shpiceva i pomeranaca,s vremena na vrijeme se malo chuju,nishta strashno,u doba odmora,spavanja,se ne chuju nikada.
    ...

  11. #8
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ovo je baš katastrofalno. Imam čelične živce. Trpim ludaka već dvije godine.

    On u međuvremenu samo povećava broj pasa, tako se buka i smrad povećavaju. Nekad je imao 5 kučadi, sad je to umnoženo, izgradio je nove objekte, to je katastrofa!


    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  12. #9
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    A tesko da je nelegalan,a da je tako ozb sa brojem pasa.
    Vj je prijavljen u kinoloski savez cg.
    A serpama ih moze samo pomamit,nikako smirit.
    A situacija je malo zeznuta.
    On zivi od toga,ne vj da ih lose drzi kad mu to pare donosi...
    Tesko mozes tu bilo sta.Povuci neku vezu u komunalnu.
    Nemoj nam sad samo rec da zivis nedje van grada

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. #10
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Rokni ga brate

  14. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Napisao sam već - Gornja Gorica, blizu štamparije Stratus.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  15. #12
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Član 13

    Držalac psa je dužan da stvori uslove da pas ne ometa utvrđeni kućni red i mir građana.Držalac čiji pas čestim i dugotrajnim lajanjem ili zavijanjem remeti mir građana, dužan je da preduzmeodgovarajuće mjere da spriječi dalje uznemiravanje građana ili je dužan da ukloni psa.

    Za ovo je meni komunalna izasla zbog jednog psa, cudi me da su te iskulirali, meni su rekli poslednja opomena



    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to StefannPG For This Useful Post:


  17. #13
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,359
    Thanks Thanks Given 
    14,791
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Napisao sam već - Gornja Gorica, blizu štamparije Stratus.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Pretpostavljam onda o čemu se radi. Roditelji mi žive u blizini, ono je nevjerovatno koliko laju. Odjednom smao čuješ kako sigurno njih 20 počne odjednom da laje. I to traje i traje. Ko je komšija inače? Možeš i na pm.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  19. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Što je najgore što ne poznajem dosta ljudi, tako da ne znam ni kako se zove i preziva taj čovjek.

    Moja procjena je da je ul. M. Pavlovića, broj kuće 88, ali ni to nisam skroz siguran.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  20. #15
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,359
    Thanks Thanks Given 
    14,791
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    U toj ulici je sigurno.
    Ono nikad u životu nisam čuo. Onoliki lavež. Baš nevjerovatno. Posebno ljeti kad je sve otvoreno a oni krenu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  22. #16
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Jesi li sredio ovo ikad?
    Those about to rock, we salute you!

  23. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Zakon o zaštiti dobrobiti životinja (Službeni list Crne Gore, br. 014/08 od 29.02.2008, 040/11 od 08.08.2011, 047/15 od 18.08.2015)

    Član 1

    Ovim zakonom uređuju se prava, obaveze i odgovornosti pravnih i fizičkih lica za zaštitu dobrobiti životinja koje se uzgajaju ili drže za proizvodnju od nepotrebnog bola, patnje ili povreda, zaštite pri usmrćivanju, klanju i prevozu, pri obavljanju zahvata na životinjama i vršenju eksperimenata, kao i druga pitanja od značaja za dobrobit
    životinja.

    Član 22

    Držalac kućnog ljubimca dužan je da kućnom ljubimcu obezbijedi udoban smještaj, brigu i njegu u skladu sa vrstom, rasom, polom, starosti, fizičkim i biološkim specifičnostima i potrebama u ponašanju i zdravstvenim stanjem životinje.

    Član 23

    Uzgoj kućnih ljubimaca namijenjenih reprodukciji u komercijalne svrhe sa tri i više rasplodnih ženki može se vršiti u odgajivačnicama koje ispunjavaju uslove u pogledu objekta, opreme i uslove neophodne za zaštitu dobrobiti životinja.

    Obuka pasa može se vršiti u objektima koji ispunjavaju propisane uslove.

    Ispunjenost uslova iz st. 1 i 2 ovog člana utvrđuje organ uprave nadležan za poslove veterinarstva (u daljem tekstu: organ uprave).

    Organ uprave vodi registar odgajivačnica i objekata za obuku pasa iz st. 1 i 2 ovog člana.

    Bliže uslove iz st. 1 i 2 ovog člana i način vođenja registra iz stava 4 ovog člana propisuje Ministarstvo.

    Član 48

    Poslove inspekcijskog nadzora vrše veterinarski inspektori u skladu sa zakonom.

    Inspekcijski nadzor nad sprovođenjem ovog zakona može se vršiti istovremeno sa nadzorom koji se obavlja u skladu sa zakonom kojim je uređeno veterinarstvo, bezbjednost hrane i identifikacija i registracija životinja.

    Član 49

    Pored ovlašćenja inspektora utvrđenih zakonom kojim se uređuje inspekcijski nadzor, veterinarski inspektor ima i ovlašćenja da:
    - vrši pregled i kontrolu objekata i prostora u kojima se drže, odnosno reprodukuju životinje;
    - vrši kontrolu obezbijeđenosti uslova za životinje u pogledu držanja i uzgoja;
    - vrši kontrolu ispunjenosti i drugih uslova u vršenju inspekcijskog nadzora.

    Član 50

    Pored upravnih mjera i radnji utvrđenih zakonom kojim se uređuje inspekcijski nadzor, veterinarski inspektor ima ovlašćenja i obavezu da:
    - naređuje mjere za uklanjanje uočenih nepravilnosti u određenom roku;

    Član 51

    Novčanom kaznom od 800 eura do 25.000 eura kazniće se za prekršaj pravno lice, ako:
    - životinji ne obezbijedi životne uslove koji odgovaraju njenoj vrsti, rasi, polu, starosti, kao i fizičkim, biološkim i proizvodnim specifičnostima, osobinama u ponašanju, odnosno zdravstvenom stanju životinje
    (član 4 stav 3);
    - ne spriječi životinju da ugrozi život, bezbjednost ili imovinu drugog lica, odnosno život i bezbjednost druge životinje (član 4 stav 5);
    - ne obezbijedi životinji hranu i vodu i/ili njegu i zdravstvenu zaštitu i/ili smještaj u objekat sa dovoljno svjetlosti, toplote i prostora i/ili higijenu prostora i/ili zaštitu od uticaja vremenskih prilika i prirodnih neprijatelja (član 11 stav 1 tač. 1 do 5);
    - objekti za smještaj životinja imaju oštre uglove, ivice ili izbočine koje bi mogle povrijediti životinju (član 12 stav 2);
    - ne vodi evidenciju o smještenim, prodatim, razmijenjenim ili poklonjenim životinjama (član 34 stav 5);




    Odluka o uslovima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja sa napuštenim i izgubljenim kućnim ljubimcima (Službeni list Crne Gore - opštinski propisi", br. 27/2010 od 4.8.2010. godine)

    Član 1

    Ovom odlukom se propisuju uslovi i način držanja kućnih ljubimaca, način postupanja sa napuštenim i izgubljenim životinjama (kućnim ljubimcima), način zbrinjavanja i kontrole njihovog razmnožavanja na teritoriji Glavnog grada - Podgorice (u daljem tekstu: Glavni grad).

    Član 4

    Na teritoriji Glavnog grada kućni ljubimci se drže u skladu sa propisima o zaštiti dobrobiti životinja, veterinarstvu, zaštiti prirode, javnom redu i miru i odredbama ove odluke.

    Član 5

    Kućni ljubimci se drže ako ne ugrožavaju fizički i psihički integritet, ličnu sigurnost i imovinu građana i ako ne remete mir, ne ugrožavaju opštu higijenu stambene zgrade i životnu sredinu, pri čemu uslovi držanja u potpunosti zadovoljavaju njihovu dobrobit

    Član 9

    Nije dozvoljeno da se drži pas ili mačka koji nijesu redovno vakcinisani protiv bjesnila i ne posjeduju uvjerenje o zdravstvenom stanju, izdatom od strane veterinarske klinike ili ambulante.

    Član 13

    Držalac psa je dužan da stvori uslove da pas ne ometa utvrđeni kućni red i mir građana.

    Držalac čiji pas čestim i dugotrajnim lajanjem ili zavijanjem remeti mir građana, dužan je da preduzme
    odgovarajuće mjere da spriječi dalje uznemiravanje građana ili je dužan da ukloni psa.

    Član 22

    Nadzor nad sprovođenjem ove odluke vrši organ uprave nadležan za komunalne poslove.

    Inspekcijski nadzor nad sprovođenjem ove odluke vrši Komunalna policija ako posebnim propisom
    nije utvrđena nadležnost druge inspekcije.

    Član 24

    Novčanom kaznom u iznosu od jedne četvrtine do desetostrukog iznosa minimalne zarade u Crnoj
    Gori kazniće se za prekršaj fizičko lice ako drži psa ili mačku suprotno članu 9 ove odluke;




    Nisam ništa završavao. Malo me obeshrabruje što je vjerovatno lud i što ovdje zakona nema. Ima slučaj onoga iz Tološa što drži 25 vukova i ubacuje im žive prasiće.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  24. #18
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    u principu ne mozes mu nista...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Ja kad sam se interesovao oko toga ko je nadlezan i sa kim bi se trebalo povezati da se u kvartu malo zavede red po pitanju kenjudzanja pasa svuda po zelenim povrsinama jer u kvartu ima dosta male djece, receno mi je da ipak nije nadlezan veterinarski inspektor, vec komunalna inspekcija...

    Upravo zakon i odluka koji su gore navedeni jesu osnov za djelovanje... Svakako ne treba biti neaktivan, ako nista, pozvati komunalnu inspekciju, uljudno objasniti i konsultovati se. Proaktivan pristup je bolji nego nikakav...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  26. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Prijavio sam ga barem 2-3 puta do sad, kad uveče ne može da se živi od zavijanja. Zamislite 20 crnih ruskih terijera (ogromno čupavo kao tele) na jednom mjestu. To je baš tuga od zavijanja!

    I svako se pravi lud, inače ne bi čovjek držao nelegalnu odgajivačnicu u sred naseljenog mjesta. Šta će tamo nekom službeniku da zbog 300-400€ plate ima posla sa nekom budalom?

  27. #21
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    prodji jedan dan baci 2 kila mesa otrovanog i pobij ta *****

  28. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    prodji jedan dan baci 2 kila mesa otrovanog i pobij ta *****
    ma jok to je surovo zar nije bolje uz njegovu ogradu drzati kokoske, prasad,curke..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #23
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    bacaj im petarde dok ne poavetaju ti kučići

    naravnos sprdam se..
    Kupi čepove za uši i završeno

  30. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default



    Lako je vama da se zajebavate kad nemate ove grdosije na 50 metara od kuće da laju i zavijaju, jer žive u nehumanim uslovima, zarobljeni i maltretirani.

    Da mu smetaju kokoške ili crijeva od pilića, ne bih rekao. Smrde ova njegova *****, taman kao da su crknute kokoške. Kad ugrije sunce, to bude baš veselo.

  31. #25
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ubiće ih sad sunčanica kad ugrije

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Jednosoban namjesten stan u blizini Delte city, Gornja Gorica
    By N1KOL1NHO in forum Nekretnine
    Replies: 5
    Last Post: 07-02-16, 22:04
  2. Najam Trosoban nenamjesten stan, Gornja Gorica u blizini Delte city
    By N1KOL1NHO in forum Nekretnine
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-16, 23:18
  3. Najam luksuzna, nova kuca gornja gorica
    By Matador in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 14-04-15, 20:41
  4. Najam Izdajem dvosoban stan (nenamjesten) Gornja Gorica
    By Celjusti_Kisne_Gliste in forum Nekretnine
    Replies: 2
    Last Post: 26-03-14, 16:10
  5. Izdajem kucu u Podgorici(Gornja Gorica)
    By Akatsuki in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 08-12-13, 14:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •