Results 1 to 17 of 17

Thread: Ognjene „litije“

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Ognjene „litije“

    https://www.cdm.me/drustvo/nesavjesn...brojne-pozare/

    Prilikom jutrošnje lektire prilozenog članaka, nenadno me obuzeo izvjestan déja vu (veċ viđenog) osjeċaj, jer se i danas dobro sjeċam požara koji su goreli Crnom Gorom nakon referenduma a u čijem gašenju sam i sam učestvovao. Sigurno ċe se mnozina sjetiti tih dana kad je cijela Crna Gora bila pritisnuta „dimnim zavjesama“ koje su jedino kiše mogle da razdvoje.

    A to da su za ove požare krivi svi oni nesavjesni koji pale brstine po imovini, zvuči posve prihvatljivo, no mene pritom jedino čudi, kako da se to do sada nikad u ovom obimu nije događalo, bez ako i za to nije kriv ovaj pogani virus, od koga se jedino „litijama“ može odbraniti te bi, u nekoj „višoj“ stvarnosti u koji su svoj vjerujuċi narod Dealeri Opijuma za Narod navukli da se „našmrkaju“ i to mjeri da su nakon zabrane, priješli na zamjene koje im se nalaze na „Domaku Uma“

  2. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Vidim da se niko od ove opštenarodne „pameti“ ne zalijeċe da matufu odgovori a kamo li da ga dopuni te sam prinuđen da to sam učinim, jer vidim da ova omladina ovu moju uvrnutu pretpostavku smatra uobičajenom „izmislicom“ koji zanovijeta u svom dobro situiranom i zaštiċenom besmislu.

    Kao prvo, namjernike koje navraċaju na ovaj thread bih uputio na broj od preko 150 požara, koji bi nekog sa strane naveo čak i na pomisao da se moglo raditi o akciji koja je dogovorena, što u normalnim vremenima ne bi imalo tragične posljedice da nije ove epidemije u kojoj ljudi umiru jer su dežurni spasioci primorani da strcaju okolo i gase požare koje su prouzrokovali (podmetnuli) takozvani nesavjesni pojedinci. I to kao slučajno baš ove godine ka da nam nije dovoljno nevolje sa ovim poganim virusima.

    A zašto da se čoek ne zapita: kako to da se najviše požara događa baš tamo đe su doskorašnje litije (Događanje Boga) imale najveċu brojnost.

  4. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Više nego stidljiva vijest o (više nego) pedeset novih požara i konačno je potvrdila moje sumnje o vezi molebana i litija u kojima je i zadnja ljudska gnjida učestvovala kako bi, barem jednom, „šmrknula“ dozu „Opijuma za Narod“ koji su dežurni „Dealeri“ dijelili svojim „vjernicima“

    Imalo je i nečeg dobrog u pomenutom „Događanju Boga“, jer je i konačno postalo jasno u kojoj mjeri je narod spreman da slijedi nekog i to, uglavnom, zato što je protiv režima koga je sam izabrao.

    Vrhunac ovog opštenarodnog (hm!) duhovnog pokreta dogodio se onoga momenta kada se litijama priključilo univerzitetsko osoblje obrazovnih „Teretana“ u kojima svoje „mozgiċe“ trenira veċina tatinih i maminih „pametnih kuronjica“ od kojih mnozina tumara ovim forumom kako bi sa istomišljenicima razmijenila saznanja iz druge ili ko zna koje – ruke.

    Svi znamo da su se litije i molebani događali pod parolom; „Ne damo Svetinje“ pa ne bi bilo zgoreg da se pokrene kakav protivpožarni moleban pod parolom; „Ne damo naše šume i nacionalne parkove“ svim onim „nesavjesnim anonimusima“ te sa šibicama umjesto svijeċe, nasrċu na njih…

    I na kraju, kako to da služba bez pogovora pokupi nekog nesretnika koji je u svom očaju izleti na ulicu i pridruži nekoma da bi dobio pomoċ, dok ovo nebrojeno mnoštvo – nesavjesnih – ostaje u zabranu „službene anonimnosti“

  5. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-padose-s-nogu


    "Litije" se nastavljaju a "nesavjesni" mogu biti spokojni dok se policija bavi Amfilohijem....

  6. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...-naselju-brlja

    Vidim da tehnika ovih ognjenih litija napreduje te je za očekivati da se upotrijebe i bacači plamena..

    Dako se nađe neko posebno „nesavjestan“, ko bi ih dobavio iz nekih tamo – rezervi…

  7. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    kad ljudi ne zive na selu i planinama nije ni cudo sto ima pozara...
    i prije je bilo pozara ali je i bilo mjestana koji su to lokalizovali...
    Brlja, stanište Roma još iz doba kralja Nikole koji je Nikšićane obavezao da to mjesto ostave na korišćenje Romima, udaljeno je svega dva kilometra od centra grada...malo su se igrali sa gumama kao i kolege njihove iz pg.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  8. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/cavic-ovo...kujemo-zivote/

    Vidim da je ovo vrlo „opċinstvo“ žestoko zatečeno ovom temom, te se mnogi pitaju koji ċe mi „Matrak“ (Toškoviċ!) da pišem o uobičajenim proljetnjim paljevinama.

    E baš zato što matufa – skitnju bjelosvjetsku – (D. Jovoviċ – VD „Oboda“) prilikom njegovih skitnji suminulo malo što od onoga, te kafanski filozofi zovu „ljudskim“, (Dostojevski)na što me podsjeti ovaj opštenarodni požar u selu Mataruge. Prije dvadesetak godina sam u ovo selo svrnuo sa svojom prijateljem Francuzom, koji je neđe načuo da na seoskom groblju ima drveni krst visine 5 (i slovima: pet) metara a kao etnolog htio da ga vidi i raspita o njemu.

    Prilikom ove potrage naiđosmo na prepreka, kao što je dežurni poštar mrtav pljan popriječen preko uske ceste, te smo ga morali dizati kako bi mogli nastaviti put. Ujedno se kod njega raspitasmo za groblje a on ponudi da nas povede do crkve ali pod uslovom da ga, potom, odvezemo do kuċe.

    Ovu anegdotu sam napisao da neko ne bi mislio e pišem napamet bilo o ovom „uspaljenom“ selu a i da bih lakše priješao na svoje uvrnute analize makar i onog potpuno – nevažnog.

    Vjerujem da ċe mnozina odmahnuti rukom kad matuf reče da su; vjerske, političke i erotske frustracije/ fantazije poprilično nalik a zajedničko im je da se uglavnom motaju prostorima – podsvijesti.

    Za ovo imam „svjedočanstvo“ iz prve (desnice) ruke od jednog (D) zidara, koga sam častio kašetom piva a on, nakon što ju je popio, priznao da je žestok – piroman. Ovo me, naravno, nije ostavilo ravnodušnim, te ga zamolih za dodatno objašnjenje na što mi on povjeri svoju dobokointimnu tajnu da mu se – diže – tek kad neđe podmetne vatru da bi zatim, iz kakvog prikrajka (zaklona) mogao pratiti što se događa, pritom drkajuċi onoga ojađelog – Ustanika“.

    I na kraju bih dodao e ċe me zaboljeti ***** ako neko ovo uzma kao – skandal – jer vjerujem da ċe i admin bit brz na „obaraču“.

    No stari Kinezi su odavno rekli; „Osuđeni na smt, podsmijeva se i unajdubljoj vodi (govnima i sl.)….

  9. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/hronika/niksicani...legalne-sjece/

    Je li moguce da je policija privela samo ovoga kukavca zbog paljevine, pored onoliko "piromana" od prije nedjelju dana. Za ovo bi policija mogla biti i pohvaljena da postupak ovoga nesretnika nije toliko glup, da za njega nije nadlezna policija vec Dobrota, jer ovako glup coek ne moze biti kriv... Samo tesko bolestan i to u vrijeme epidemije.

    No ipak!

  10. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

  11. #10
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    Ognjene litije:
    Nastavak slijedi....

    https://www.cdm.me/drustvo/direktor-...zar-podmetnut/
    Rekao bih da je za nevjerovati, ali ova slika govori vise od tisuce rijeci
    Last edited by A+A; 17-05-20 at 17:14.

  12. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    “Mislim da je ovo napad na državu Crnu Goru, napad na našu egzistenciju kao Albanace, napad na našu djecu i roditelje, napad na obrazovnu ustanovu na albanskom jeziku”,
    Krajnji je bezobrazluk bez ikakve istrage pretvarati ovo u napad na Albance.

    Da je drzave da uhapsi zbog sirenja panike. Ili pruzanja otpora. Ili brutalnog napada na zdravlje. Tesko je popamtiti sta je ove sedmice u modi kao razlog za hapsenje.

  13. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    U međuvremenu sam osjetio obavezu da ovdašnjem opċinstvu objasnim zbog čega sam ove opštenarodne paljevine nazvao – ognjenim litijama.
    U tome ċu krenuti od sebe, jer sam sebe odavno deklarisao preispoljnom kukavicom koju dubokointimni strah čini pristojnim do nepristojnosti. A sad da ovaj akrobatski uvod ostavimo po strani i na stvar prijeđemo na osnovu ličnih iskustava i ubjeđenja.
    Daklem…

    Još u onim ranim gastarbajterskim vremenima, sebe sam pokušavao ubijediti, da se kutija šibica slobodno može uzeti kao oblik ličnog naoružanja. Ovaj moj nazor sam objavio jednom prilikom kad sam se zbog nečeg podžapao sa vlasnikom benzinske pumpe, kojom prilikom sam izvadio ovo moje „naoružanje“ i zaaprijetio da ga jednom jedinom šibicom mogu ostaviti bez ičega.

    On se na ovu moju prijetnju obrecnuo riječima da to možda djeluje u balkanskim vukojebinama dok se u Njemačkoj prije može poistovjetiti kao levor na slijepo oko. I stvarno, kad sam kasnije upoznao sistem sigurnosti sa svojim institucijama, postalo mi je jasno koliko je ovaj čoek u pravu.

    Kada sam, nakon referenduma , natovaren siċima i kantama strcao po okolnim glavicama da tulim paljevine u kojima su kukavice i gnjide ovo moje osnovno „naoružanje“ koristile da bi protestvovale povodom ishoda referenduma.

    Kao što se iz priloženog vidi, jasno je da se jedino kukavice i gnjide, u svojoj nemoċi, bezobzirno znaju poslužiti ovim razornim elementom – ognjem – kako bi iz dubokog zaklona mogli da se odupru bilo kojoj odluci koja im nije po volji.

    Crkva je ovaj elemenat – vatru – podigla na nesluċeno visoku razinu, time što ga je, u plamenu svijeċe uvalila u ruke svima koji tek u gomili osjete snagu i moċ, kao što se moglo viđetiu na litijama a onda kad se više potrebe za svijeċama, dobre su i šibice.

    https://www.cdm.me/drustvo/steta-ogr...io-u-rozajama/
    Last edited by metuzalem; 20-05-20 at 11:58.

  14. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Evo,
    nazalost, kako se i moglo pretpostaviti, nanovo krecu "ognjene litije" o kojima ova, sobom obuzeta forumska pamet, ni slucajno ne bi sto napisala bez poneki koji ulete kak bi matufa ispljuvali.

    http://www.vijesti.me/tv/emisije/447...u-na-otvorenom

  15. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Prije nekoliko vremena na jednom od foruma zapazih post "da Metuzalem priprema post povodom..." (Mstislav!) Ova uzgredna primjedba skoro da me navede na brzi odgovor ali me u tome sprijeci novo rasplamsavanje corone.

    Ubrzo su iznova krenule "ognjene litije" te je opcinstvu, umjesto mojih postova, bilo dovoljno da šmrknu dim kojim je ispunjena prijestonica sa okolinom kako bi neposredno bila obavijestena o elementarnim aktivnostima "vjerujucih" ai ostalih...

    Medjutim, prilikom ovih zadnjih "litija" služba" je uspjela ufatit jednu od "bezbjednosno visokointeresantnih osoba" sa sve imenom i prezimenom, koja je podmetnula oganj pri samom mostu "Milenijum" a pri tome ne cineci neke posebne pokusaje bjekstva. Prilikom citanja ove obavijesti nametnuo mi se neodoljiv osjecaj, da se ova "bezbjednosno zanimljiva" osoba oganj nije podmetala svojeinicijativno, vec da je za tu "uslugu" (+ 30 dana zatvora) bila (bogato) placena iz istog opstenarodnog FONDA iz koga se placa benzin onima koji ucestvuju u novokomponovanim "Autolitijama".

    - M -

  16. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Samo da se javim i objavim da ove najnovije paljevine ne treba podvesti pod litijama dje bi trebalo ne znam no neka me neko pametan uputi...



    Hvala lepo!

  17. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nije red da dosadjujem, no ipak!

    - M -

  18. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Konacno su mi ognjene litije stigle na prag od kuce... Dabogda ne ostalo nista od njega ka sto nece a vi se nosite svi u krasni ***** i slovima K.URAC

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •