Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: AMD RX 580 Nittro+ 4GB

  1. #1
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default AMD RX 580 Nittro+ 4GB

    ...kako naslov kaze, Kartica je u perfektnom stanju, tacno 2 godine stara. Najbolja serija ( Samsung memorije ) najbolje 580 (Sapphire Nittro+ ).
    160 eura. 60 dana radna garancija.
    Last edited by Dukileus; 20-06-20 at 15:33.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Top karta za Full HD gaming,hladna i pouzdana za male pare.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ko ne zna: razlika izmedju RX580 4gb i 8 gb kartica je 2-3 fps i to zbog toga sto se 4GB kartice isporucuju sa memorijom na 7000 a 8GB kartice sa memorijom na 8000MHz. OSIM Nittro+ koje i u verziji sa 4 GB dolaze sa memorijom na 8000MHz ( Samsung ). Na 8GB verzije stavljaju Hynix ( Sapphire Nittro+ ). Zapravo Sapphire ima nekoliko verzija a najtrazenija je ( i najskuplja ) sa Samsung memorijama zbog cega su vec na pocetku prodaje prestali da ugradjuju Samsung memorije na 8GB verzije, vec samo na Nittro+4GB.
    Last edited by Dukileus; 21-06-20 at 04:25.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Pa sad, da si u svom izlaganju rekao 'prosjecno' u igrama ima 2 do 3 fps više, možda bi analiza zapravo i bila moguća. Sve zavisi od igre...

    Recimo u Bf3 razlika bila 0,u bf4 ta 2 do 3... Ali u BFV ili u novijim naslovima AAA pogotovo onima koji su memorijski , ili imaju veoma visoka podešavanja, zahtijevna: malo više razlike ... Ne ih se bas složio.

    Da se razumijemo i ako sam odavno davno u zeleno plavom timu, rx580 me jako dobro iznenadila, ja bih rekao uz malo žrtvovanje podešavanja može dobro da gura sve moderne naslove... I ova cijena je dobra, baš dobra, a bandwidth jeste jako bitan pogotovo za visoke rezolucije što FHD jeste, ali ipak ako je aplikacija vram gladna... Razlika je 4 vs 8 gb...

  5. The Following User Says Thank You to Danilo081 For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Pa sad, da si u svom izlaganju rekao 'prosjecno' u igrama ima 2 do 3 fps više, možda bi analiza zapravo i bila moguća. Sve zavisi od igre...

    Recimo u Bf3 razlika bila 0,u bf4 ta 2 do 3... Ali u BFV ili u novijim naslovima AAA pogotovo onima koji su memorijski , ili imaju veoma visoka podešavanja, zahtijevna: malo više razlike ... Ne ih se bas složio.

    Da se razumijemo i ako sam odavno davno u zeleno plavom timu, rx580 me jako dobro iznenadila, ja bih rekao uz malo žrtvovanje podešavanja može dobro da gura sve moderne naslove... I ova cijena je dobra, baš dobra, a bandwidth jeste jako bitan pogotovo za visoke rezolucije što FHD jeste, ali ipak ako je aplikacija vram gladna... Razlika je 4 vs 8 gb...

    Ja imam Nitro+ verziju od 4GB, skoro sve igrice igram na FULLHD Max settings, ne igram sve jer mi je procesor malo slabiji. Uglavnom, rijetko za koju igricu na MAX settings, za sada, treba preko 4 GB.

  7. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Probaj BF5 ili Warzone ili AssasincCreed ili Tomb Rider poslednje varijante ...

    I da se razumijemo , vjerovatno se moj pogld na GAMING razlikuje od tvog tacno u hercima izmedju tvog i mog monitora i jos minimal FPS mora da bude meni za gaming hz@fhd+5fps ~ 150fps da bih bio srecan
    Sve je relativno

    Opet napominjem ova katrica za ove pare je sjajan izbor, a ovo palamudjenje je free refresh , i radi se o licnim zeljama i utiscima ... nema lazi nema prevare


    p.s. za monitore od 60 ili 75fps sve preko 75 fps je totalno nepotebno i nemoguce je vidjeti razliku.... zato je za 75hz monitore ova graficka top , a o CS GO da ne pricam ... i da ima 2gb imali bi 250+ FPS
    Last edited by Danilo081; 17-06-20 at 13:22.

  8. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Probaj BF5 ili Warzone ili AssasincCreed ili Tomb Rider poslednje varijante ...

    I da se razumijemo , vjerovatno se moj pogld na GAMING razlikuje od tvog tacno u hercima izmedju tvog i mog monitora i jos minimal FPS mora da bude meni za gaming hz@fhd+5fps ~ 150fps da bih bio srecan
    Sve je relativno

    Opet napominjem ova katrica za ove pare je sjajan izbor, a ovo palamudjenje je free refresh , i radi se o licnim zeljama i utiscima ... nema lazi nema prevare


    p.s. za monitore od 60 ili 75fps sve preko 75 fps je totalno nepotebno i nemoguce je vidjeti razliku.... zato je za 75hz monitore ova graficka top , a o CS GO da ne pricam ... i da ima 2gb imali bi 250+ FPS
    Ne postoji igrica na svijetu koja trenutno u full HD rezoluciji uzima vise od 3G video ram-a.A pogotovo posto isti ti gejmeri u 80% slucajeva gase Anti Aliasing,onda je to i manje od 3G rama.Tako da je ova karta idealna za 1080p,a da ne pricam o cinjenici da ima samsung memorije koje mogu da se klokuju makar 30% a posto je ovo Nitro+ i gpu moze minimum 120Mhz da se digne a da se voltaza ne dira,sto znaci da joj se moze dici performansa za 7-12 %.Tako da vrijedi svaki cent ali bukvalno.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #8
    Join Date
    May 2016
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Momci , momci... Sustina cijele ove prepiske i price o frejmovima i hercima isl , je sto ljudi oce na kulturan nacin da kazu da ova graficka NE vrijedi 150e sve da je od zlata (ka onaj kralj sto prodaje odje na forumu GTX960 sa slomljenim ventilatorom za 130e Oooo zemljo otvori se) !
    U poslednjih godinu dana sam prodao horde RX580 8GB za 150e (a i drugi na forumu) , a ako cemo realno ni toliko ne vrijede !!!

    4GB i 8GB nije isto, i ne zelim uopste da objasnjavam zasto, a u sustini me i boli K.Sve vam je lijepo na internet objasnjeno cemu sluzi video memorija i zasto je uvijek bolje imati vise.
    Trziste diktira cijene, a cinjenica je da kod nas nema puno polovnih grafickih na prodaju (makar koliko sam ja vidio).

    A kod 80% stvari sto kupujemo previse placamo, novih stvari. Pocevsi od hrane i goriva, pa do auta i ostalog, nazalost.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  10. #9
    Join Date
    May 2016
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Ne brini i ja cu ka ti , za koji dan stavit jednu graficku i precijenit je maximalno , jer mi moze bit u ovom momentu
    Kao ti*
    A sto se mene tice mozes je staviti i 3000e.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  11. #10
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Vidim da se povela rasprava... kartica je sada ( samo za naseg kolegu Zeox-a ) 160 eura.
    Za kolege Already, Danila, Chuck-a, a pogotovo Aerox-a manje . Sto se tice istorije kartice, poznata je ( ja sam prvi vlasnik ).Kad smo kod toga, kad je kupovana mogao sam da biram izmedju 5 varijanti ( zavisno od memorije ) i bas ova je bila najskuplja ( skuplja i od 8GB varijante - Narucivano je direktno od Sapphire-a ). Tada je to bilo cudno, ali objasnjenje je - zbog Samsung memorije. Naravno, koga zanima...

    p.s. molim sve: konstruktivne, korisne, kulturne komentare...
    Last edited by Dukileus; 20-06-20 at 15:45.

  12. #11
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,722
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    895
    Thanked in
    554 Posts

    Default

    Dukileus je neđe ranije napisa` da je razlika između RX 470 4GB (GTX 1060 3GB) do RX 580 8GB (GTX 1060 6GB) 5-10%, što sam i sam na osnovu prodaje i poređenja ovih kartica primjetio.
    Ovo ne govorim na osnovu mlaćenja dokonih Jutjubera već na osnovu svog iskustva (preko 100 isprobanih i prodatih ovih modela kartica).
    Naravno, Dukileus-ovo iskustvo je mnogo veće.

  13. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Hvala na ponudi stvarno sam polaskan, ali cu kulturno da odbijem. Privatno koristim mnogo ozbiljnije stvari
    Koristis mnogo ozbiljnije stvari Ti si kralj...Kakve ovo veze ima sa tim sto ti koristis ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  14. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    A kakve veze imas ti sa ovim oglasom ?
    Bas nikakve samo gledam sta ti kometarises drugim ljudima,a kada ti oglas postavis tcoje karte su najbolje naljepse i najjace.I za sebe kazes citiram "kako si dobar momak" Tako da malo povedi racuna o svome recniku.Da te ne bih opet citirao.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  15. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Rekoh ja prije neki dan da odje svi biraju sto kupuju i od koga kupuju, nasi forumasi su poznati po tome da imaju insajdere u amd, intel i nvidiu, pojedine gold extra top super black edition modele dobijaju direktno od direktora gore navedenih firmi.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  16. #15
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Samo da se razumijemo, ovo je dobra kartica i to je ta cijena... Nova pa je mnogo Skuplja, a nema loše tj bas lose rx580, moj komentar nije apsolutno bio na cijenu jer nisam kupac, ocu da se otatasim 1080ti... Moj komentar je bio na nepotrebno poređenje da je 4 i 8 gb isto... I da nema razlike... Itd.

    I jos Jedan stvar pošto je ovo forum pa malo da pričamo Anti Aliasing Nema ama baš nikakve veze sa videoRam, čak više sa cpu nego gpu... Ali gpu clock je za AA isto kao o za HBAO itd...

    Texture idu u video ram... Warzone će da pojede i 6gb sa low...

    Da ne pričam o 1440p... I o 144fps plus...

    Svakako još jedna preporuka za rx580, 4gb je i dalje veoma dobro za ovu karticu ali 8gb verzija koristi skoro 2 puta brži i drugačiji ram...

    Prodace se jer vrijedi, to je jedina AMD kartica koja je Bila kod mene (kratko u korona gamnig računaru za kući ) I iznenadio sam se za tako malo para sjajni rezultati, sa r5 3600 lagano oko 120fps na warzone, doduše xfx 580 8gb

  17. #16
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nikakav problem nije kupiti direktno od proizvodjaca, eto ako hoces mogu da ti narucim koju god karticu hoces. Minimalna kolicina je 1 paleta ( 500 komada ) i narudzba ide za sledeci kvartal ( ako trazeni model ima u proizvodnji ). Placanje avansno. Transport -brodom (naravno ne nasim), putuju skoro 2 mjeseca. Nikakvi insajderi. Hoces da napravimo opkladu - npr u 1000 eura vezano za bilo koju moju tvrdnju ovdje?

  18. #17
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Rekoh ja prije neki dan da odje svi biraju sto kupuju i od koga kupuju, nasi forumasi su poznati po tome da imaju insajdere u amd, intel i nvidiu, pojedine gold extra top super black edition modele dobijaju direktno od direktora gore navedenih firmi.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Nikakav problem nije kupiti direktno od proizvodjaca, eto ako hoces mogu da ti narucim koju god karticu hoces. Minimalna kolicina je 1 paleta ( 500 komada ) i narudzba ide za sledeci kvartal ( ako trazeni model ima u proizvodnji ). Placanje avansno. Transport -brodom (naravno ne nasim), putuju skoro 2 mjeseca. Nikakvi insajderi. Hoces da napravimo opkladu - npr u 1000 eura vezano za bilo koju moju tvrdnju ovdje?

  19. #18
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Samo da se razumijemo, ovo je dobra kartica i to je ta cijena... Nova pa je mnogo Skuplja, a nema loše tj bas lose rx580, moj komentar nije apsolutno bio na cijenu jer nisam kupac, ocu da se otatasim 1080ti... Moj komentar je bio na nepotrebno poređenje da je 4 i 8 gb isto... I da nema razlike... Itd.

    I jos Jedan stvar pošto je ovo forum pa malo da pričamo Anti Aliasing Nema ama baš nikakve veze sa videoRam, čak više sa cpu nego gpu... Ali gpu clock je za AA isto kao o za HBAO itd...

    Texture idu u video ram... Warzone će da pojede i 6gb sa low...

    Da ne pričam o 1440p... I o 144fps plus...

    Svakako još jedna preporuka za rx580, 4gb je i dalje veoma dobro za ovu karticu ali 8gb verzija koristi skoro 2 puta brži i drugačiji ram...

    Prodace se jer vrijedi, to je jedina AMD kartica koja je Bila kod mene (kratko u korona gamnig računaru za kući ) I iznenadio sam se za tako malo para sjajni rezultati, sa r5 3600 lagano oko 120fps na warzone, doduše xfx 580 8gb
    Molim objasni ovo " ali 8gb verzija koristi skoro 2 puta brži i drugačiji ram... "

    koji to tacno ? Koji je to brzi skoro 2 puta od Samsung DDR5?
    Last edited by Dukileus; 21-06-20 at 04:19.

  20. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Dobro bilo je kasno nisam se dobro komparativno i terminoloski izrazio ...

    8gb verzija uvijek koristi Samsung ddr5 dual rank, I, zato širi bandwidth, i clock je na 2000+ vs 1817... Ima presnosti

  21. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Dobro bilo je kasno nisam se dobro komparativno i terminoloski izrazio ...

    8gb verzija uvijek koristi Samsung ddr5 dual rank, I, zato širi bandwidth, i clock je na 2000+ vs 1817... Ima presnosti
    Smijurija.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. #21
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    Dobro bilo je kasno nisam se dobro komparativno i terminoloski izrazio ...

    8gb verzija uvijek koristi Samsung ddr5 dual rank, I, zato širi bandwidth, i clock je na 2000+ vs 1817... Ima presnosti
    Netacno.

    Kod Nittro+ kartice 4GB i 8GB su POTPUNO iste, samo se razlikuje broj memorijskih cipova. Klokove i latencije odredjuje BIOS kartice i tu se pojavljuju razlike.

    Ok, evo neka se javi ko ima Nittro+ 8GB sa SAMSUNG memorijama.

    Upravo sam u prvom postu rekao da toga prakticno nema. Ali se mogla dobiti 4GB sa Samsung memorijama, koju prodajem.

    Dalje, kakav "dual rank" ?
    DDR5 je DDR5 a zavisno od proizvodjaca postize razlicite klokove i latencije pri razlicitim naponima. Samsungove su obicno medju najboljima.
    Sapphire je za 8GB varijante uglavnom koristio Hynix, samo na pocetku ( prva serija ) je bio Samsung. Kasnije i Elpida, ne znam za Micron. Bilo je pravo "klanje" medju proizvodjacima oko memorija. Samsung najskuplji. Asus, Gigabyte i XFX su narucili na vrijeme pa su isporucili dosta kartica sa Samsungom a i to je islo u skuplje Nvidia kartice uglavnom, MSI je uglavnom koristio Micron.

    sad, Nittro+ 4GB: zavisno od memorije podaci variraju, klok memorije je od 7000 do 8250. Trazim po netu i nidje ne mogu da nadjem podatke za ovu 4GB Samsung. Bila je najskuplja i izgleda da je samo kod nas stigla, po netu nalazim samo varijante sa Elpida memorijom, 7000MHz... koju su razni testirali. i za TU varijantu se dobilo u VECINI testova 0 ili 2-3 frejma razlike i tek u PAR testova vise, 10% izmedju ELPIDA 4GB i SAMSUNG 8GB. Mene bas zanima uporedjenje Nitro+4GB SAMSUNG sa nekom 8GB - bilo koja memorija.

    Poenta price je da kod slabijih kartica GPU ne moze potpuno da iskoristi veliki VRAM. To bi bile AMD do 580 i Nvidie do 1060. Prica je potpuno drugacija kod jacih kartica.
    A ako 1050Ti i 1060 se prodaju oko 100 do 150 onda po svakom osnovu ova kartica zavredjuje makar 150. Osim toga, zbog vise (Pandemija ) i nize ( mining ) sile na trzistu nema kartica ( svuda u svijetu a posebno u regionu ) pa su cijene porasle i jos rastu. Ponuda i potraznja.
    Last edited by Dukileus; 21-06-20 at 12:53.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Dukileus For This Useful Post:


  24. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Eto, jako dobra kartica, dokazano i pokazano i provjereno po hiljaditi put.

    Za ovaj novac, sjajne performanse.

  25. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic,prinudni rad PG
    Posts
    1,602
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Sta bolan ne postoji igrica na svijetu koja u 1080p koristi vise od 3gb vrama? Ao...

  26. The Following User Says Thank You to bole083 For This Useful Post:


  27. #24
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole083 View Post
    Sta bolan ne postoji igrica na svijetu koja u 1080p koristi vise od 3gb vrama? Ao...
    Eo kakve gluposti ja moram isto da citam , i da se na kraju uzdrzim da ne iskomentarisem. Pakao vjeruj mi kroz sta prolazim!
    A sto je najjace polemise se o RX580...o rx580...aloooo
    Last edited by zeox; 21-06-20 at 17:50.

  28. The Following User Says Thank You to zeox For This Useful Post:


  29. #25
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Boli li vas glava momci ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sapphire AMD Radeon RX 580 PULSE OC 8GB GDDR5
    By zeox in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 11-04-20, 10:35
  2. Prodajem Amd xfx rx 580 8gb
    By zeox in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 01-11-19, 22:35
  3. Prodajem Notebook HP 15 | AMD E1-2100 | 4GB DDR3L | 750GB HDD | AMD Radeon 8210 HD | 150E
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 04-08-17, 21:00
  4. Prodajem Laptop Lenovo G50-45 (80E301PTYA) 15.6",AMD A4-6210/4GB/500GB/AMD R3/HDMI/ 159,99€
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-17, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •