Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 488

Thread: Drugi svjetski rat na prostoru Jugoslavije

  1. #251
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Gluposti. Zasto pridobijati za ucesce u ustanku oficire koji su od prvog dana ucestvovali u ustanku?
    Odakle ti informacije da je Blažo Đukanović uzeo učešća u Trinaestojulskom ustanku, pošto to prvi put od tebe čujem?

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Za razliku od Krsta, koji je toga dana slavio stvaranje fasisticke Crne Gore pod okriljem Italije.
    Krsto Popović je odbio da učestvuje u Petrovdanskom saboru tako da ne vjerujem da je išta slavio, nako ako si ti bio tamo pa da potvrdiš.

    Shvatam ja tebe. Domaci fasista nikad nije tako gadan kao strani fasisti. Kod stranih se njihov fasizam jasno vidi, a domaci je nekako srcu blizak, zavedeni patriota, kao ovi danas na Portalu Analitika sto pricaju kako porodice popova treba protjerati iz drzave.
    Možda tebi.
    Meni su fašisti, i domaći i strani jednako gadni.

    Samo što je Popović kolaborant a ne fašista.
    A fašisti sa genocidnim ideologijama su mi gadniji od kolaboranata.
    Last edited by ASC; 29-07-20 at 20:50.

  2. #252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...

    Samo što je Popović kolaborant a ne fašista.
    A fašisti sa genocidnim ideologijama su mi gadniji od kolaboranata.
    Mozda je greskom zalutao ovdje pod zastavu (inace, trobojku) na kojoj pise "crnogorski fasisti". Posao tetki da ponese lijek pa ga drugovi zapili.

  3. #253
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mozda je greskom zalutao ovdje pod zastavu (inace, trobojku) na kojoj pise "crnogorski fasisti". Posao tetki da ponese lijek pa ga drugovi zapili.
    Znao sam da ćeš ovo da postaviš.

    I DPS-u imenu stoji demokratska i socijalisti, pa se baš ne uklapaju u tu nomenklaturu.
    Tako da ti taj transparent grupe zelenaša koja se prilijepila maršu italijanskih fašista cca 1921. godine neće poslužiti svrsi koju si zamislio.

    Politički ciljevi i djelovanje Krsta Popovića ne spadaju u ono što je fašizam po definiciji - autoritarni režim ekstremne desnice.
    Popović se nije zalagao za stvaranje "velikih" država sa istrebljivanjem "nenacionalnih elemenata".
    Last edited by ASC; 29-07-20 at 21:13.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Znao sam da ćeš ovo da postaviš.

    I DPS-u imenu stoji demokratska i socijalisti, pa se baš ne uklapaju u tu nomenklaturu.
    Tako da ti taj transparent grupe zelenaša koja se prilijepila maršu italijanskih fašista cca 1921. godine neće poslužiti svrsi koju si zamislio.

    Politički ciljevi i djelovanje Krsta Popovića ne spadaju u ono što je fašizam po definiciji - autoritarni režim ekstremne desnice.
    Popović se nije zalagao za stvaranje "velikih" država sa istrebljivanjem "nenacionalnih elemenata".
    Shvatam. Krsto je nosio transparent "mi smo crnogorski fasisti". Krsto je pravio novu Crnu Goru sa italijanskim fasistima, zasnovanu na ideologiji fasizma. Krsto je radio za italijanske fasiste za 300 lira mjesecno.

    Ali ti znas bolje od Krsta samog sta je on bio. Tvoja ideoloska analiza pokazuje da je on bio nesto drugo, a ne ono sto je bukvalno napisao na transparentu koji je nosio i mahao njime pred fotoaparatima.

  5. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  6. #255
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Shvatam. Krsto je nosio transparent "mi smo crnogorski fasisti". Krsto je pravio novu Crnu Goru sa italijanskim fasistima, zasnovanu na ideologiji fasizma. Krsto je radio za italijanske fasiste za 300 lira mjesecno.

    Ali ti znas bolje od Krsta samog sta je on bio. Tvoja ideoloska analiza pokazuje da je on bio nesto drugo, a ne ono sto je bukvalno napisao na transparentu koji je nosio i mahao njime pred fotoaparatima.
    "Fascio di combattimento" je Musolinijeva preteča "Nacionalne fašističke partije" i njegovo bukvalno značenje je "Svežanj za borbu".
    Fašisti su se oko 1920. predstavljali kao "treći put" između krajnjih ljevičara i krajnjih desničara i zagovarali republikanizam između ostalog. (jer su incijalno bili mješavina svega i svačega)
    Ideološka evolucija i profilacija fašista je i dalje bila u toku i još uvijek nije imala konačne obrise onoga što je prepoznato kao fašizam u Drugom svjetskom ratu i kasnije.

    Tebe ovo naravno ne intresuje.
    Jer si riješio da jednom četkom pređeš preko Popovića, Pavelića i Mihailovića i time izjednačiš Crnu Goru sa Srbijom i Hrvatskom u istorijskom revizionizmu i fašizaciji društva...
    No pasaran, druže SKOJ-evski.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Pa da,krsto zrnov u istu rečenicu sa antOm pavelićem i Dražom mihajlovićem
    Koja je tacno razlika?
    Jesu li tebi stvarno isti Krsto Popović, Pavelić i Mihailović? Pošto izgleda i dalje ne znaš koja je razlika?

    Hipotetički, bi li ti bilo potpuno svejedno hoće li tebi SKOJ-evcu u selo doći vod od 30 zelenaša, 30 četnika ili 30 ustaša?
    Pošto nema razlike, valjda je svejedno.
    Last edited by ASC; 29-07-20 at 23:53.

  7. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  8. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...


    Jesu li tebi stvarno isti Krsto Popović, Pavelić i Mihailović? Pošto izgleda i dalje ne znaš koja je razlika?...
    Naravno da nisu. Krsto je bio i ideoloski fasista i njihov placenik. Pavelic je bio ideoloski fasista ali ne i placenik. Mihailovic nije bio ideoloski fasista ali jeste saradnik okupatora.

    Krsto nije pobio koliko ova dvojica, ali samo zato sto nije imao prilike i moci. Uzevsi u obzir koliko je vojske imao pobio je i izdao koliko god je mogao.

    Ono gdje zaista nema razlike to je u rehabilitaciji domacih fasista kojima smo svjedoci i u Hrvatskoj i u Srbiji i sad, nazalost, i u Crnoj Gori, od strane vladajuce partije.

  9. #257
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Naravno da nisu. Krsto je bio i ideoloski fasista i njihov placenik. Pavelic je bio ideoloski fasista ali ne i placenik. Mihailovic nije bio ideoloski fasista ali jeste saradnik okupatora.
    Dosta za večeras.

    Ajmo u budućnost.
    Last edited by Samo Niksic; 30-07-20 at 00:10.

  10. #258
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Naravno da nisu. Krsto je bio i ideoloski fasista i njihov placenik. Pavelic je bio ideoloski fasista ali ne i placenik. Mihailovic nije bio ideoloski fasista ali jeste saradnik okupatora.

    Krsto nije pobio koliko ova dvojica, ali samo zato sto nije imao prilike i moci. Uzevsi u obzir koliko je vojske imao pobio je i izdao koliko god je mogao.

    Ono gdje zaista nema razlike to je u rehabilitaciji domacih fasista kojima smo svjedoci i u Hrvatskoj i u Srbiji i sad, nazalost, i u Crnoj Gori, od strane vladajuce partije.
    Zahvaljujem.
    Jeste da si eskivirao ovo zadnje pitanje (a nije ti prvi put), ali poslije ovoga nemamo o čemu dalje da diskutujemo.

    Neka i ovo ostane na temi.
    U toku drugog svjetskog rata Krsto Popović je bio neprikosnoveni autoritet u Katunskoj nahiji.
    Zato kažem da je bio čovjek Katunske nahije od 1941. do 1945. godine.
    U vrijeme drugog svjetskog rata on je bio akciono vezan za ideju da se Crna Gora kao nezavisna drzava obnovi.
    On se borio za Crnu Goru ne zbog Italijana ili fašizma nego zbog Crne Gore.
    Mislio je da se Crna Gora srpske hegemonije može osloboditi pod okriljem i protektoratom Italije.
    Prihvatio se konktakta i saradnje sa Italijanima, jer je smatrao da, u to vrijeme, ne postoji drugi način borbe za samostalnu Crnu Goru.
    Činio je to na svoj atipični nacin, onako kako je sam osjećao i mislio.
    On nije bio ni ratni zločinac, niti kvisling, i ne može se uporedjivati sa Antom Pavelićem ili Vitkungom Kvislingom, jer njega Italijani ili Njemci nijesu postavili za državnika, šefa marionetske drzave ili vlade, vrhovnog komandanta vojske, ministra itd.
    Da je postupao kao oni bio bio bi kvisling i ratni zločinac, ali nije.
    Italijani su tada vršili vlast u Crnoj Gori, a ne Krsto Popović.
    On je imao pod svojom upravom Katunsku nahiju.
    A tada je Crna Gora bila poharana ravnogorskom četnickom vojskom, koja je u Crnoj Gori činjela brojne zločine.
    U Katunskoj nahiji Krsto Popović je pružao utočište partizanima, a i sinovi mu Nikola i Radovan bili su u partizanskom NOP-u i junaci narodnoslobodilačke borbe.

    Ovo ti, Novače, pričam i nemoj misliti, ni ti, ni bilo ko drugi, da se udvaram mrtvom Krstu Popoviću, koji je odavno u grobu, a i ja sam jednom nogom u grobu.
    Pričam ono što znam i zašto sam meritoran i ovo je prava istina o njemu i njegovoj pogibiji.

    Nije se Krsto borio za Italiju i fašizam nego za Crnu Goru, na svoj način, onako kako se on doživljvao.
    Zapamti ili zapiši, komunisti u Katunskoj nahiji bili su dominantno zaštićeni na teritoriji koju je on sa svojom vojskom kontrolisao.
    Ja sam komunista i borac iz Drugog svjetskog rata, ali to istinito priznajem.
    Da nije Krsta Popovića bilo, komunisti u Katunskoj nahiji ne bi mogli opstati. Bili bi progonjeni ili mrtvi.

    - Jovo Kapičić

  11. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  12. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Onda i ja, umjesto Jova Kapicica, upravnika bukvalnog gulaga za istrebljivanje politickih protivnika, da ponovo citiram bolji autoritet o Krstu.

    Krsta samog.

    Krsto Popović - Blažu Đukanoviću 27. decembra 1942.


    "Zajednički istup i sloga protiv komunista - terorista urodila je dobrim plodom za kratko vrijeme i ne sa mnogo žrtava. I umjesto da se pošlo u produbljavanje te sloge, te definitivnog uništenja komunista, s vaše je strane počela ponovo stara nelojalnost. Ne samo to nego ste zaboravili i zaboravljate da smo braća. Bez našeg znanja i sporazuma napravili ste jedan sporazum sa okupatorom i tek poslije svršenog čina diktirate da ga prihvatimo. Isto danas kao 1918. godine, a sam znaš kakve su bile posledice tog nesporazuma."

  13. #260
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Onda i ja, umjesto Jova Kapicica, upravnika bukvalnog gulaga za istrebljivanje politickih protivnika, da ponovo citiram bolji autoritet o Krstu.

    Krsta samog.

    Krsto Popović - Blažu Đukanoviću 27. decembra 1942.


    "Zajednički istup i sloga protiv komunista - terorista urodila je dobrim plodom za kratko vrijeme i ne sa mnogo žrtava. I umjesto da se pošlo u produbljavanje te sloge, te definitivnog uništenja komunista, s vaše je strane počela ponovo stara nelojalnost. Ne samo to nego ste zaboravili i zaboravljate da smo braća. Bez našeg znanja i sporazuma napravili ste jedan sporazum sa okupatorom i tek poslije svršenog čina diktirate da ga prihvatimo. Isto danas kao 1918. godine, a sam znaš kakve su bile posledice tog nesporazuma."
    Hoćeš li ukapirat da otkrivaš toplu vodu?

    Ja rekoh da su se zelenaši od sredine marta 1942. do juna 1942. borili protiv partizana, i da su u sadejstvu sa Italijanima i četnicima izbacili partizane iz Crne Gore.

    To ne mijenja činjenicu da su u drugoj polovini 1942. i 1943. pružali utočište partizanskim ranjenicima i pojedincima koji su se sklanjali u katunsku nahiju, kao i da su odbijali angažovanje u akcijama protiv partizana, od kojih je najznačajnija bila ofanziva na Neretvu.
    Po uspostavljanju njemačke komande u Crnoj Gori u jesen 1943. četnici kukaju Njemcima kako su zelenaši pustili da ih partizani tuku dok se oni drže po strani.

    Tako da trebaš da imaš obraz kao đon da bi izjavio da je Popović pobio sve što je mogao, inače bi i više da je imao prilike.

  14. #261
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Hoćeš li ukapirat da otkrivaš toplu vodu?

    Ja rekoh da su se zelenaši od sredine marta 1942. do juna 1942. borili protiv partizana, i da su u sadejstvu sa Italijanima i četnicimaić pobio sve što je mogao, inače bi i više da je imao prilike.
    Da, ovo pismo cetnicima o unistavanju komunista-terorista od 27 decembra 1942 bas zvuci kao da im je davao utociste u drugoj polovini 1942.

    Krsto je sluzio prvo Nikoli, pa zakleo Aleksandru, pa prodao italijanskim fasistima, a svakog od njih izdao.

    To koliko je komunista uspio da pohvata predao je Italijanima da pobiju, ili pobio sam.

  15. #262
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da, ovo pismo cetnicima o unistavanju komunista-terorista od 27 decembra 1942 bas zvuci kao da im je davao utociste u drugoj polovini 1942.

    Krsto je sluzio prvo Nikoli, pa zakleo Aleksandru, pa prodao italijanskim fasistima, a svakog od njih izdao.
    Zelenaši i četnici su ideološki neprijatelji kojima je pored kolaboracije jedini zajednički činilac animozitet prema komunistima, i logično je da će u bilo kakvom pokušaju uspostavljanja saradnje i kohabitacije da se pozivaju na zajedničku borbu protiv partizana.
    Međutim, priča u komunikaciji sa četnicima je jedno a djelovanje u periodu koji sam pomenuo je drugo.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To koliko je komunista uspio da pohvata predao je Italijanima da pobiju, ili pobio sam.
    Ti izgleda znaš neke stvari za koje niko drugi ne zna.
    Od rehabilitacije popa Mace na crnogorskom ustavnom sudu, preko Blaža Đukanovića učesnika Trinaestojulskog ustanka do Popovića koji je pobio sve komuniste koji su mu dopali ruka.
    Imaš li još nešto da nam otkriješ?

  16. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  17. #263
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Naravno da nisu. Krsto je bio i ideoloski fasista i njihov placenik. Pavelic je bio ideoloski fasista ali ne i placenik. Mihailovic nije bio ideoloski fasista ali jeste saradnik okupatora.
    Jok.
    Omaklo mu se.

    Ciljevi naših odreda jesu:
    1. Borba za slobodu celokupnog našeg naroda pod skiptrom Njegovog Veličanstva Kralja Petra II.
    2. Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnički čistu u granicama Srbije — Crne Gore — Bosne i Hercegovine — Srema — Banata i Bačke.
    3. Borba za uključenje u naš državni život i svih još neoslobođenih, slovenačkih teritorija pod Italijanima i Nemcima (Trst — Gorica — Istra i Koruška) kao i Bugarske, severne Albanije sa Skadrom.
    4. Čišćenje državne teritorije od svih narodnih manjina i nenacionalnih elemenata.
    5. Stvoriti neposredne zajedničke granice između Srbije i Crne Gore, kao i Srbije i Slovenačke čišćenjem Sandžaka od Muslimanskog življa i Bosne od Muslimanskog i Hrvatskog življa...“
    I Đurišiću se isto omaklo da mu pošalje ovakav raport.

  18. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  19. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post

    Ti izgleda znaš neke stvari za koje niko drugi ne zna.
    Imaš li još nešto da nam otkriješ?
    To je fascinantan komentar kad dolazi od covjeka koji pokusava da nam objasni kako nije Krsto bio bas toliki ratni zlocinac, fasista i saradnik okupatora, nego je greskom upao u fasisticki mars u Italiji, zapio se sa drugovima pa osnovao fasisticku Crnu Goru, spotakao se pa mu opalio mitraljez po partizanima.

  20. #265
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Fašističku Crnu Goru...

    Kako ti više činjenica prezentuje kolega ASC, ti se više zakopavaš i otkrivaš stvarnu namjeru, SKOJevac.

  21. #266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jok.
    Omaklo mu se.
    I Đurišiću se isto omaklo da mu pošalje ovakav raport.
    Ti taman kao da niko sem fasista ne moze da ubija civile. To sto neko vrsi ratne zlocine nije dokaz da je ideoloski fasista.

    Eto, recimo, nasa vlada je slala naftu za tenkove Republike Srpske dok su likvidirali hiljade oko Srebrenice. Po tvojoj logici, nasa vlada je podrzavala fasiste pa je sama profasisticka. Ali mislim da si tu pregrub prema njima, oni su samo podrzavali nacionalisticki genocid.

  22. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Fašističku Crnu Goru...

    Kako ti više činjenica prezentuje kolega ASC, ti se više zakopavaš i otkrivaš stvarnu namjeru, SKOJevac.
    Pa ono jes'. Crna Gora koju su na Petrovdan 12. jula pod pokroviteljstvom fasisticke Italije osnivali Krsto Zrnov i pajtasi je trebala da bude svetionik demokratije, a nikako fasisticka marioneta.

  23. #268
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To je fascinantan komentar kad dolazi od covjeka koji pokusava da nam objasni kako nije Krsto bio bas toliki ratni zlocinac, fasista i saradnik okupatora, nego je greskom upao u fasisticki mars u Italiji, zapio se sa drugovima pa osnovao fasisticku Crnu Goru, spotakao se pa mu opalio mitraljez po partizanima.
    Školski primjer straw man "argumentacije" iliti karikiranja.



    ... koji usput dolazi od čovjeka koji pojma nema šta mlati ili svjesno iznosi neistinite podatke, pa ako prođe, prođe...

    Ja ne pokušavam, no sam konkretno objasnio zbog čega su četnici i ustaše nedvosmisleno gori od zelenaša, i da zelenaše Crna Gora nije rehabilitovala niti im daje počasti kao Srbija i Hrvatska četnicima i ustašama.
    Tako da niti mogu zelenaši u isti koš sa četnicima i ustašama, niti može Crna Gora u isti koš sa Srbijem i Hrvatskom u pogledu istorijskog revizionizma.
    To je suština moje priče. Ni više ni manje.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pa ono jes'. Crna Gora koju su na Petrovdan 12. jula pod pokroviteljstvom fasisticke Italije osnivali Krsto Zrnov i pajtasi je trebala da bude svetionik demokratije, a nikako fasisticka marioneta.
    Krsto Popović je učestvovao na Petrovdanskoj skupštini kao što je Blažo Đukanović učestvovao u Trinaestojulskom ustanku.
    Inače, niko nije ni rekao da Crna Gora konstituisana petrovdanskim saborom nije bila fašistička marioneta, tako da ne znam koga demantuješ.
    Last edited by ASC; 30-07-20 at 12:30.

  24. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Školski primjer straw man "argumentacije" iliti karikiranja.



    ... koji usput dolazi od čovjeka koji pojma nema šta mlati ili svjesno iznosi neistinite podatke, pa ako prođe, prođe...
    Rece covjek koji je pricao da je Krsto stedio komuniste u drugoj polovini 1942 pa precutkuje pismo upuceno cetnicima u decembru 1942 gdje se Krsto hvali zajednickim uspjehom u unistavanju komunista-terorista.



    Ja ne pokušavam, no sam konkretno objasnio zbog čega su četnici i ustaše nedvosmisleno gori od zelenaša, i da ih Crna Gora nije rehabilitovala niti im daje počasti kao Srbija i Hrvatska četnicima i ustašama.
    Tako da niti mogu zelenaši u isti koš sa četnicima i ustašama, niti može Crna Gora u isti koš sa Srbijem i Hrvatskom u pogledu istorijskog revizionizma.
    To je suština moje priče. Ni više ni manje.
    Razumijem ja sto pricas od pocetka. Ja samo tvrdim da je tvoja prica besmislena. Pricati da nema zvanicnog revizionizma u Crnoj Gori gdje ministar u vladi javno slavi fasistickog saradnika i ratnog zlocinca, koga takodje slave drzavni mediji - za to je malo reci da je besmislica.

    Sto se tice Krsta i Petrovdanske skupstine, ne moras licno biti prisutan da bi se identifikovao sa tim pokretom. Stari italijanski placenik koji je marsirao pod transparentom fasisti iz Crne Gore prije te skupstine. Borac za svaki zakljucak te skupstine posto je odrzana. Predstavnik jedinog politickog dijela Crne Gore koji nije ucestvovao u 13julskom ustanku.

  25. #270
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Rece covjek koji je pricao da je Krsto stedio komuniste u drugoj polovini 1942 pa precutkuje pismo upuceno cetnicima u decembru 1942 gdje se Krsto hvali zajednickim uspjehom u unistavanju komunista-terorista.
    Evo, nije Jovo Kapičić:

    Kontrarevolucija u Crnoj Gori: četnički i federalistički pokret 1941-1945 (1977)
    Istoričar dr Radoje Pajović
    „Pojedinci, pa i grupe ljudi, uglavnom simpatizeri Narodnooslobodilačkog pokreta (NOP), i ranije, prije organizovanja četničkih priprema za pohod u Bosnu, bježeći od četničkoga terora, prelazili su na teritoriju Krsta Popovića.
    Čak je i u njegovim oružanim formacijama bilo prilično pristalica NOP-a”
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Razumijem ja sto pricas od pocetka. Ja samo tvrdim da je tvoja prica besmislena. Pricati da nema zvanicnog revizionizma u Crnoj Gori gdje ministar u vladi javno slavi fasistickog saradnika i ratnog zlocinca, koga takodje slave drzavni mediji - za to je malo reci da je besmislica.
    Zvanični državni mediji ga ne slave. Slave ga Portal Analitika i Antena M.

    Znači, ministar koji odaje počast kolaborantu, koji da naglasimo NIJE KREATOR ZLOČINAČKIH IDEOLOGIJA KOJE PODRAZUMIJEVAJU PREKRAJANJE GRANICA, ETNIČKA ČIŠĆENJA I MASAKRIRANJE CIVILA, I KOJI TAKVE ZLOČINE NEMA U SVOJOJ BIOGRAFIJI, je po tebi isto sa situacijom gdje državni sistem - znači svi, predsjednik, skupština, obrazovni sistem, mediji, SANU itd. izjednačavaju četnički pokret sa partizanima uprkos navedenim zločinima ili Hrvatskom koja to ne radi u pravnim aktima ali radi radi kroz medije i toleriše neoustašku propagandu i ekcese.


    Je li Crna Gora izjednačila zelenaše sa partizanima i priznala ih kao antifašistički pokret otpora, ili ih i dalje drži za kolaborante?
    Retoričko pitanje.
    Nema potrebe da i dalje bijemo mrtvoga konja.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sto se tice Krsta i Petrovdanske skupstine, ne moras licno biti prisutan da bi se identifikovao sa tim pokretom. Stari italijanski placenik koji je marsirao pod transparentom fasisti iz Crne Gore prije te skupstine. Borac za svaki zakljucak te skupstine posto je odrzana. Predstavnik jedinog politickog dijela Crne Gore koji nije ucestvovao u 13julskom ustanku.
    U Trinaestojulskom ustanku jeste učestvovao i mali broj zelenaša, ali neka ti bude.

    Inače, je li tebi ovo ista osoba?






    Nije pretjerano bitno, jer kao što rekoh fašisti 1921. nisu još uvijek bili ono po čemu ih ljudi prepoznaju od Drugog svjetskog rata na ovamo.
    Ali bih čisto preciznosti radi volio da vidim izvor koji tvrdi da je na slici sa transparentom zaista Krsto Popović a da to nije IN4S.

  26. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Zvanični državni mediji ga ne slave. Slave ga Portal Analitika i Antena M.

    .
    Samo na ovo da odgovorim, kao najocigledniji, sto bi ti rekao "ajd da lupim pa ako prodje prodje" pokusaj.

    RTCG placamo svi, istina uredjuje je samo DPS. Evo jednog primjera kako na ruke pere biografiju fasistickog saradnika i placenika:



    Pa se posle iscudjavamo Srbiji i seriji "Ravna gora". Isti smo.

  27. #272
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,195
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Fašističku Crnu Goru...

    Kako ti više činjenica prezentuje kolega ASC, ti se više zakopavaš i otkrivaš stvarnu namjeru, SKOJevac.

    Pod fašističkim okupatorom i pod označkom CRNOGORSKI FAŠISTI kakva može biti? Demokratska?

    Ajde mi samo na ovo pitanje detaljno odgovori.
    Last edited by siux; 30-07-20 at 14:49.

  28. #273
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Samo na ovo da odgovorim, kao najocigledniji, sto bi ti rekao "ajd da lupim pa ako prodje prodje" pokusaj.

    RTCG placamo svi, istina uredjuje je samo DPS. Evo jednog primjera kako na ruke pere biografiju fasistickog saradnika i placenika:



    Pa se posle iscudjavamo Srbiji i seriji "Ravna gora". Isti smo.
    Eto.
    Priznajem grešku. Ovo prvi put vidim.

    Ali, zašto samo na to da odgovaraš?
    Ako imaš i druge odgovore, nema razloga da ih preskačeš.

    Zašto uporno prenebregavaš činjenicu da Popović i zelenaši nisu kreatori zločinačkih ideologija koje podrazumijevaju etničko čišćenje, zaslužnih za smrt stotina hiljada ljudi, prvi put 1940-ih, a drugi put 1990-ih?
    Zašto ignorišeš činjenicu da su zelenaši velikim dijelom prešli u partizane u jesen 1943, u slučaju Banjana skoro cijeli bataljon, dok se ostatak koji je odbio pristupanje partizanima odmetnuo u šumu, a da su četnici sa druge strane prihvatili saradnju sa Njemcima i na kraju sa njima bježali za Sloveniju?
    Zašto ignorišeš činjenicu da su četnici u ratu postrijeljali četvorocifren broj partizana i njihovih simpatizera, dok su Zelenaši liše predavanja nekoliko desetina zarobljenika Italijanima sredinom 1942., primali partizane i njihove pristalice koji su se sklanjali od četnika u Katunsku nahiju, sve do raspada Lovćenske brigade.

    Bajo Stanišić je u danilovgradskom srezu/Bjelopavlićima od aprila 1942. do septembra 1943. strijeljao preko 400 ljudi, partizana, simpatizera i "osumnjičenih". Držao je zarobljenički logor na Bralenovici đe su između ostalog smještani starci, starice i djeca.
    Dio ovoga naroda koji je bio na meti se sklanjao kod Zelenaša.
    Ali veliš da nema razlika.

    Previše si spreman da progutaš samo da bi da mogao da izustiš to "isti smo". A opet zaludu.
    Last edited by ASC; 30-07-20 at 15:18.

  29. #274
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,195
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ASC otkrivaš toplu vodu.

    Nacionalističke ideologije, kako zelenaši, četnici, ustaše itd. vode u istorijski pokazane stvar - masakre, bratoubistva. Ono što je jedini problem je što danas nakon 80 godina, na nivou države se vrši propagiranje istih tih ideologija, posebno crnogorskog nacionalizma kojeg nikad nije ni bilo pa samim tim i nema ime - za razliku od četnika i ustaša. A sve to ciljano da sa bi se vještački digla nacionalna tenzija u korist politike.

  30. #275
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    АЦС мислим да има добар дио зеленаша који је прешао у четнике, покушаћу да нађем неке изворе поред ових које сам поставио горе.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 91
    Last Post: 24-12-23, 11:20
  2. 3. svjetski rat pocinje 2010
    By St Germain in forum Sve i svašta
    Replies: 140
    Last Post: 28-03-11, 18:08
  3. Treći svjetski rat na vidiku
    By ludost in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 27-11-10, 11:35
  4. Drugi Svjetski Rat DOKUMENTARNI
    By ALEK.MONTENEGRO in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 02-10-10, 15:21
  5. Bush: "Zbog Irana, moguć je treći svjetski rat"
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 57
    Last Post: 27-10-07, 20:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •