Page 27 of 42 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 651 to 675 of 1049

Thread: Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19

  1. #651
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Ne znam što da ti kažem, bez da si sve pogrešno shvatio. Bolduješ tu rečenicu koja je tu samo kao dodatni argument uz sve argumente koje je čovjek iznio, jer mi likovi tipa dr Fauči više liče na robote u izlaganjima, nego na ljude. Upravo se na istraživanja i poziva, nego treba poslušati klip.

    Drago mi je da si pomenuo ekonomski momenat. Vidiš, patent na ivermektin je imao Merck, ali je istekao 1996. godine, pa od njegove proizvodnje ne bi mogla da zaradi nijedna velika farmaceutska kompanija (inače je jeftin generički lijek), tako da je i to vjerovatno dio odgovora na pitanje zašto ga nigdje nema.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Da nije bitna bila ta recenica kao argument ne bi je ni pisala.
    Shvatio sam kako si i sama napisala.

    Patent se lako produzi i nije da tek tako istekne. Evo sanprve pretrage diskreditovsnog lijeka:

    There are thirteen patents protecting this compound and two Paragraph IV challenges. . Ivermectin has one hundred and one patent family members in twenty-nine countries. There are five drug master file entries for ivermectin.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #652
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    I da, ne samo da si sve pogrešno shvatio nego još jednom potvrdio da sve one koji razmišljaju svojom glavom, (vi pojedini) trpate u isti koš onih koji ne vjeruju u medicinu, nauku, antivakseri su i sve to što ide u paketu.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  3. #653
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,389
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Drže se protokola. Očekuješ da se CG sa ovakvim kapacitetima doktora bavi nečim što cijeli svijet još ne uspijeva?
    Malo nerealno.
    Ako mislis na to da se drze protokola jer protokola nije ni bilo onda si u pravu, u potpunosti. Opet ponavljam, jedini parametar za hospitalizaciju u najgorem periodu (januar - februar) je bila upala pluca, apsolutno nista drugo.

    Ne, ne ocekujem da se bave ovakvim stvarima, al' ocekujem da se menadzment posveti malo vise, donese odgovarajuce protokole i pokusa da ih sprovede kako ne bi imali situaciju kakvu smo imali. Mogli bi satima sada razglabati o svim promasajima i nedostacima protokola ali ne zelim da se ponavljam, sve se moze naci na drugoj temi, cak je veliki dio i hronoloski pisan.




    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ali razumio sam, sjutra kad ne udeš mogla od gnojne angine sopstvenu pljuvačku da progutaš, stisnućeš zube i istrpljet bolove još par dana jer sumnjaš u doktorovu dijagnozu da je to gnojna angina a ti misliš da je treći krajnik i sačekaćeš da se sve istraži.
    Potpno legitimno i poštujem.
    Postajes pravi spin master, moram ti odati tu pocast. Ili to ili jednostavno ne zelis da shvatis sta pojedini pisu. Rada u niti jednom, jedino trenutku nije insuirala nesto poput toga te mi apsolutnoi nije jasno kako nesto tako mozes da napises.

    Al' nadovezat cu se jos malo na ovo sa konkretnim odgovorom na tvoj spin. Sutra kada mi doktor sa nasih prostora postavi neku dijagnozu koja se ne pronalazi bas lagano, otici cu kod jos trojice da vidim koju cu dijagnozu dobiti, eto koliko mi se srozalo povjerenje u nas zdravstveni sistem.

  4. #654
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ako mislis na to da se drze protokola jer protokola nije ni bilo onda si u pravu, u potpunosti. Opet ponavljam, jedini parametar za hospitalizaciju u najgorem periodu (januar - februar) je bila upala pluca, apsolutno nista drugo.

    Ne, ne ocekujem da se bave ovakvim stvarima, al' ocekujem da se menadzment posveti malo vise, donese odgovarajuce protokole i pokusa da ih sprovede kako ne bi imali situaciju kakvu smo imali. Mogli bi satima sada razglabati o svim promasajima i nedostacima protokola ali ne zelim da se ponavljam, sve se moze naci na drugoj temi, cak je veliki dio i hronoloski pisan.





    Postajes pravi spin master, moram ti odati tu pocast. Ili to ili jednostavno ne zelis da shvatis sta pojedini pisu. Rada u niti jednom, jedino trenutku nije insuirala nesto poput toga te mi apsolutnoi nije jasno kako nesto tako mozes da napises.

    Al' nadovezat cu se jos malo na ovo sa konkretnim odgovorom na tvoj spin. Sutra kada mi doktor sa nasih prostora postavi neku dijagnozu koja se ne pronalazi bas lagano, otici cu kod jos trojice da vidim koju cu dijagnozu dobiti, eto koliko mi se srozalo povjerenje u nas zdravstveni sistem.
    Samo bih zamolio lakse malo sa kvalifikacijama na moj racun.
    Spin majstor i slicno.

    Odgovorio sam analogijom njoj i moze sama da kaze jesam li dobro razumio sto je napisala.

    Srecno u traganju dijagnoza.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #655
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,389
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Ako ti se ne svidja moje kvalifikovanje imas opciju koji mnogi admini ovde veoma vole - banuj me, na semi cenzuru se vec dosta nas naviklo na CDM forumu. Nit sam nesto pogresno rekao, nit slagao, bilo ko ko zeli da procita tih par postova sa razumijevanjem vidi crno na bijelo sta pokusavas da uradis.

  6. #656
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Baš tako, sve je napisano.

    Nije mi jasan taj citat za patent, svakako je u pitanju generički lijek i može da ga proizvodi ko god hoće.

    A generic drug is a pharmaceutical drug that contains the same chemical substance as a drug that was originally protected by chemical patents. Generic drugs are allowed for sale after the patents on the original drugs expire. Because the active chemical substance is the same, the medical profile of generics is believed to be equivalent in performance.[1][2]

    Wikipedia.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  7. #657
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ako ti se ne svidja moje kvalifikovanje imas opciju koji mnogi admini ovde veoma vole - banuj me, na semi cenzuru se vec dosta nas naviklo na CDM forumu. Nit sam nesto pogresno rekao, nit slagao, bilo ko ko zeli da procita tih par postova sa razumijevanjem vidi crno na bijelo sta pokusavas da uradis.
    Samo malo lakse i sve ce biti OK.
    Ne banujem ja, sami sakupljate infrakcije.

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Baš tako, sve je napisano.

    Nije mi jasan taj citat za patent, svakako je u pitanju generički lijek i može da ga proizvodi ko god hoće.

    A generic drug is a pharmaceutical drug that contains the same chemical substance as a drug that was originally protected by chemical patents. Generic drugs are allowed for sale after the patents on the original drugs expire. Because the active chemical substance is the same, the medical profile of generics is believed to be equivalent in performance.[1][2]

    Wikipedia.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Utoliko je lakse bilo pare napravit i zaobic svu muku oko licenci i odbobrenja.

    Stvarno greota sve ovo.
    Last edited by hercules; 14-07-21 at 20:16.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #658
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A kao ekomista ću ti reći, da je iko povjerovao u djelotvornost lijeka, nema te medijske mašinerije koje bi spriječile ljude kojima su pare mile tj investitore da ulože u tu kompaniju i pokupe kajmak. Inače je farmaceutska indusrtija puna investicionih promašaja, jako rizičan posao za ulaganje ali uloženo može da se vrati i zaradi pozamašno.

    Da sam investitor, gotovo sigurno ne bih uložio u kompaniju čiji proizvod nudi trajno rješenje (i tako sebi pucam u koljeno), već bih se vodio brutalnim i bezdušnim principima korporativnog biznisa koji će tebe učiniti ovisnikom o proizvodu, a meni pružiti godine enormnog bogaćenja na tvojoj patnji i iluziji stvarnosti.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #659
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Trajno stiti od covid-19? Interesantno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #660
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Trajno stiti od covid-19? Interesantno.
    Jednokratna* primjena vs. vakcinalni boosteri na mjesčnom nivou.

    Slikovito, kolega @beatnological je long covid riješio starim ali kontroverznim lijekom, dok se kolegi @Bugiju prema najavama ( #7109 ) smješi mjesečna long covid terapija eksperimentalnom i neistraženom vakcinom
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #661
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,020
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,345
    Thanked in
    1,870 Posts

    Default

    Zašto jednistavno ne prihvatiš da nekom pomaže preparat A,a Nekom B...
    Nije to teško, što bi rekli ljudi proširi vidike...

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #662
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Utoliko je lakse bilo pare napravit i zaobic svu muku oko licenci i odbobrenja.

    Stvarno greota sve ovo.
    Ne znam o kakvim licencama je riječ ovdje. Postoji procedura vezana za "drug repurposing /repositioning" koja je jasna i mnogo jednostavnija od pravljenja nove vakcine novom tehnologijom. Moglo je biti makar privremeno rješenje, do vakcina.

    Da sumiram, da se ne bismo igrali prepucavanja u nedogled. Ispostavilo se da je ovaj lijek efikasan za koronu u momentu kada su velike farmaceutske kompanije već uložile ogromne svote novca u vakcine, koji bi možda propao da se i zvanično potvrdilo da postoji alternativni tretman sa kojim se može početi odmah. Takođe, obzirom da vakcine ne mogu biti tako brzo odobrene, nego se primjenjuje EUA (emergency use authorization), koja po definiciji može da se izda samo ukoliko ne postoji alternativni tretman koji je efikasan, ivermektin bi i sa ove strane potencijalno ugrozio dozvolu da se vakcine uopšte daju.

    Pa ti kao ekonomista preračunaj stvarni trošak ulaganja u istraživanje ovog lijeka u momentu kada su sve snage (i finansije) bile usmjerene na vakcine.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 14-07-21 at 20:51.

  13. #663
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Jednokratna* primjena vs. vakcinalni boosteri na mjesčnom nivou.

    Slikovito, kolega @beatnological je long covid riješio starim ali kontroverznim lijekom, dok se kolegi @Bugiju prema najavama ( #7109 ) smješi mjesečna long covid terapija eksperimentalnom i neistraženom vakcinom
    Opet mnogo glagloskih oblika potencijal, uključujući i ovo d će Bugi i treću dozu da primi. Ali poštujem, to su vaša uvjerenja i to je OK.

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Ne znam o kakvim licencama je riječ ovdje. Postoji procedura vezana za "drug repurposing /repositioning" koja je jasna i mnogo jednostavnija od pravljenja nove vakcine novom tehnologijom. Moglo je biti makar privremeno rješenje, do vakcina.

    Da sumiram, da se ne bismo igrali prepucavanja u nedogled. Ispostavilo se da je ovaj lijek efikasan za koronu u momentu kada su velike farmaceutske kompanije već uložile ogromne svote novca u vakcine, koji bi možda propao da se i zvanično potvrdilo da postoji alternativni tretman sa kojim se može početi odmah. Takođe, obzirom da vakcine ne mogu biti tako brzo odobrene, nego se primjenjuje EUA (emergency use authorization), koja po definiciji može da se izda samo ukoliko ne postoji alternativni tretman koji je efikasan, ivermektin bi i sa ove strane potencijalno ugrozio dozvolu da se vakcine uopšte daju.

    Pa ti kao ekonomista preračunaj stvarni trošak ulaganja u istraživanje ovog lijeka u momentu kada su sve snage (i finansije) bile usmjerene na vakcine.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    A ne ide to baš tako lako. Nego bi moralo da se sprovede detaljno istraživanje koliko taj lijek pomaže, a to traje taman koliko istraživanje oko vakcine. Ogromne svote novca uopšte nisu tako ogromne kao što vi mislite, dovoljno je da pogledate bilanse tih kompanija. R&D troškovi u toj industriji nisu nikakav novitet, naprotiv redovna su kategorija a bzim pregledom par firmi koje porizvode vakcine ne viđeh ništa sumanuto u tom dijelu.

    I ja ti kao ekonomista kažem, da su mogli mnogo veće pare da zarade od proizvođača vakcina, i to da se dobro obogate.
    Inače sa sajta proizvođača:

    KENILWORTH, N.J., Feb. 4, 2021 – Merck (NYSE: MRK), known as MSD outside the United States and Canada, today affirmed its position regarding use of ivermectin during the COVID-19 pandemic. Company scientists continue to carefully examine the findings of all available and emerging studies of ivermectin for the treatment of COVID-19 for evidence of efficacy and safety. It is important to note that, to-date, our analysis has identified:
    • No scientific basis for a potential therapeutic effect against COVID-19 from pre-clinical studies;
    • No meaningful evidence for clinical activity or clinical efficacy in patients with COVID-19 disease, and;
    • A concerning lack of safety data in the majority of studies.

    We do not believe that the data available support the safety and efficacy of ivermectin beyond the doses and populations indicated in the regulatory agency-approved prescribing information.
    Nakon toga nijednu novu ne nađoh vezano za lijek i COVID-19. A valjda bi se pohvalili sami.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #664
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    A ne ide to baš tako lako. Nego bi moralo da se sprovede detaljno istraživanje koliko taj lijek pomaže, a to traje taman koliko istraživanje oko vakcine. Ogromne svote novca uopšte nisu tako ogromne kao što vi mislite, dovoljno je da pogledate bilanse tih kompanija. R&D troškovi u toj industriji nisu nikakav novitet, naprotiv redovna su kategorija a bzim pregledom par firmi koje porizvode vakcine ne viđeh ništa sumanuto u tom dijelu.

    I ja ti kao ekonomista kažem, da su mogli mnogo veće pare da zarade od proizvođača vakcina, i to da se dobro obogate.
    Inače sa sajta proizvođača:



    Nakon toga nijednu novu ne nađoh vezano za lijek i COVID-19. A valjda bi se pohvalili sami.
    - Jeste baš, vele isto treba.
    Znaš koliko treba za EUA? Cijela 3 mjeseca.

    https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp2032369

    On January 31, 2020, the U.S. secretary of health and human services declared a public health emergency in response to Covid-19.

    On May 1, 2020, on the basis of preliminary results from phase 3 trials, the Food and Drug Administration (FDA) issued an Emergency Use Authorization (EUA) to allow the use of remdesivir for the treatment of suspected or laboratory-confirmed Covid-19 in adult and pediatric patients hospitalized with severe disease.

    E da, samo jedna sitnica - dali su dozvolu pogrešnom lijeku.


    - Što se ulaganja tiče, milijade su u pitanju, i to ko zna koliko.
    https://www.healthaffairs.org/do/10....2.191448/full/

    Zapazi jedan detalj:
    The US government made extensive use of advance purchase commitment contracts to assure pharmaceutical manufacturers that there would be sufficient demand for their products to justify taking risks and devoting firm resources to the vaccine effort. To illustrate the magnitude of these contracts, public sources indicate that Johnson and Johnson had a $1 billion contract for 100 million doses of their vaccine. Moderna had contracts totaling $4.95 billion to produce 300 million doses. Pfizer, a firm that claims to not have received funding from the government, had advance purchase contracts totaling $5.97 billion for 300 million doses.

    Znači, jedan dio vakcima je kupljen unaprijed.
    Na stranu ulaganja u Modernu recimo prije početka pandemije, nego ćemo zaći i drugu "teoriju". Članak iz 2018.
    https://www.marketwatch.com/story/mo...ory-2018-12-05

    The company’s drug development programs run the gamut of clinical specialties, spanning infectious disease, oncology, cardiovascular disease and rare genetic diseases. The biotech unicorn has 21 mRNA-based drugs in the pipeline, but only 10 are in clinical trials. As the company noted in its most recent securities filing, no mRNA-based drug has ever been approved by the FDA nor any other regulatory agency, so it will be years before Moderna will be able to bring anything to market.

    I na stranu što bi sva ova ulaganja propala, a investitori računaju na rast vrijednosti kompanije, pogotovo u slučaju ovakve "sigurice".


    - Moraš bolje da tražiš, da uđeš u mod teoretičara zavjere i razumiješ da google baš ne voli "prave" rezultate pretrage u ovom slučaju.

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34145166/

    Low-certainty evidence found that ivermectin prophylaxis reduced COVID-19 infection by an average 86% (95% confidence interval 79%-91%).
    Ili u prevodu 86% efikasan u prevenciji.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  15. #665
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Interesantno.
    Sad je emergency use odgovarajući za lijek, a za vakcinu kad je emergency odobrena onda nije dovoljno ispitana. Odlučite se ili jedno ili drugo, nećemo dvostruke aršine.
    USA i njeni mediji su diskreditovali Merckov Ivermectin da bi favorizovali i potrošili malo manje od 12 milijardi na tri proizvođača vakcina. Ne znam tebi, ali meni je teško da povjerujem urotu protiv mercka.
    Jedan Philip Morris je uložio preko 18 milijardi u IQOS projekat, tako da razmjere investicije u vakcinu na koje referišeš u linku i nisu gigantske.
    Naravno da je dio vakcina kupljen unaprijed. Nafta i kafa se kupuju unaprijed, a ne vakcina koja treba da pomogne državi da opstane zdravstveno i ekonomski.

    https://www.merck.com/news/merck-sta...d-19-pandemic/
    Ne znam što je google sakrio, ja sam ti kopirao sa sajta proizvođača, a to se ne može sakriti nikakvom pretragom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #666
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Zamalo rekoh da spinuješ opet, ali neću. Zna se šta je EUA. Niko nema ništa protiv nje. Ja sam u samo govorila da nije u redu da se kaže da je vakcina odobrena (što piše i u flajeru Vlade CG), kad nije. Nego je izdata dozvola za hitnu upotrebu. I naravno da ne može da se poredi dozvola za hitnu upotrebu lijeka koji je već odobren za drugu namjenu, koji ima nuspojave u rangu aspirina i vakcine koja je bazirana na tehnologiji koja ranije nije zaživjela upravo zbog istorije nuspojava. Mislim, meni to nije isto.

    Ti i ja dobro znamo da su u pitanju ogromni novci. Samo moderna (za koju se prije pandemije nije znalo) dostiže tržišnu kapitalizaciju od 100 milijardi, da ne sabiramo i pfizer i ostale...

    Ja rekoh gore da Merck nema više patent na ivermectin. Istekao. Ne znam zašto si se uhvatio za merck.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  17. #667
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    vakcina u Izraelu iz nepoznatog razloga drastično izgubila efikasnost u zadnjem periodu
    Natural infection vs vaccination: Which gives more protection?

    Israelis who were vaccinated were 6.72 times more likely to get infected after the shot than after natural infection.
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zašto jednistavno ne prihvatiš da nekom pomaže preparat A,a Nekom B...
    Nije to teško, što bi rekli ljudi proširi vidike...
    Veli šampion promašenih poenti, dok se preparatu B uskraćuje svaka šansa da nekome pomogne.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Opet mnogo glagloskih oblika potencijal, uključujući i ovo d će Bugi i treću dozu da primi. Ali poštujem, to su vaša uvjerenja i to je OK.
    Treću dozu svakako primate, tu više nema dileme. No, nije riječ o toj dozi. Pričamo o shotovima za tretman long covida.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #668
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,020
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,345
    Thanked in
    1,870 Posts

    Default

    Ne pričamo, ti pričaš.
    Mi pričamo o raznolikom liječenju.

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #669
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Zamalo rekoh da spinuješ opet, ali neću. Zna se šta je EUA. Niko nema ništa protiv nje. Ja sam u samo govorila da nije u redu da se kaže da je vakcina odobrena (što piše i u flajeru Vlade CG), kad nije. Nego je izdata dozvola za hitnu upotrebu. I naravno da ne može da se poredi dozvola za hitnu upotrebu lijeka koji je već odobren za drugu namjenu, koji ima nuspojave u rangu aspirina i vakcine koja je bazirana na tehnologiji koja ranije nije zaživjela upravo zbog istorije nuspojava. Mislim, meni to nije isto.

    Ti i ja dobro znamo da su u pitanju ogromni novci. Samo moderna (za koju se prije pandemije nije znalo) dostiže tržišnu kapitalizaciju od 100 milijardi, da ne sabiramo i pfizer i ostale...

    Ja rekoh gore da Merck nema više patent na ivermectin. Istekao. Ne znam zašto si se uhvatio za merck.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Nema niko nista protiv EUA? E pa dobro ako vi tako kazete. Bukvalno se hvatate za to svaki put. Nije odobrena vakcima vec EUA.

    Te vakcine su ako nista testirane na velikom broju ljudi. Mozda i najvecem u istoriji testiranja.

    Merck je bio vlasnik patenta tj najduze je upoznat sa lijekom. Odnosno nikad Dacia nece biti Reno. Ili Skoda Audi. Taj neki rang patenata i sl.

    Trzisna kapitalizacija nema nikakvu poentu u finansijskoj prici. Niko nikad nece kupiti firmu za vrijednost trzisne kapitalizacije iste.

    I kad je vec pominjes onda je Amazon krivac za sva ova desavanja jer su oni najbolje prosli u cijeloj prici.

    Svako li vam je spiner kad vam ne odgovaraju postovi i sadrzaj istih.

    Ali da vas ne zamaram vise ili ne daj Boze ne spinujem log off iz diskusije.
    Last edited by hercules; 14-07-21 at 23:32.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #670
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Ne znam kako da ti objasnim... Evo analogija sa kolima, možda upali, hehe. Imaš recimo Reno. I mediji ne kažu da je to Reno, nego Mazda. I svuda se kominicira da je Mazda. Ja dođem i kažem - ljudi, nije Mazda nego Reno. A onda ti dođeš i kažeš meni - šta ti imaš protiv Renoa?
    Tvoje pitanje zvuči besmisleno, jer jeste.

    Ne želim ni ja da se prepucavam, jer se vrtimo u krug... Za razumijevanje ovih stvari je potrebna volja, istraživanje i otvoren um.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  21. #671
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Loša neka analogija sa brendovima, Mazda nije kupila Reno, već je Reno kupio Daciu i dijeli sa njima platforme i patente ali OK.
    I treba otvoren um i volja da se pročita nešto, fakat to upravo vidimo na djelu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #672
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,389
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zašto jednistavno ne prihvatiš da nekom pomaže preparat A,a Nekom B...
    Nije to teško, što bi rekli ljudi proširi vidike...

    Poslato sa škatulice
    Veoma je moguce da pomaze i aparat A i preparat B, medjutim problem je sto se pomoc jednog od njih oficijalno (WHO) ne podrzava i blokira. Ponavljam po ko zna koji put, da nije bilo politike i igre velikih korporacija veoma je moguce da bi sa pandemijom daleko bolje prosli, primjeri iz Indije od prije par mjeseci upravo to potvrdjuju (za sada) a sva je prilika da ce i UK istim stopama ubrzo. Takodjer mislim da ovdje niko u sustini nije protiv COVID19 vakcina, vec protiv nametanja obavezne vakcine (i dalje u potpunosti neistrazene) i booster shotova (koji su neminovni) na cooldown.

    Vakcine su apsolutno najbolje rjesenje u svakom slucaju ako djeluju kao vakcine, potpuno je logicno da niti jedna ustvari nije vakcina vec bi se mogle nazvati kao "lijek za ublazivanje simptoma" (sto je samo po sebi odlicno). Nit sprecavaju transmisiju, nit dovode do kolektivnog imuniteta, pricam o COVID19 naravno.

    @Hercules
    O "velikom" obimu testiranja vakcina ne treba pricati uopste te ne znam zasto potezes to. Do trenutka dok nije krenuta vakcinacija vakcine uopste nisu bile testirane u nista vecem obliku nego npr. ivermectin (lijek za koji postoji decenijsko iskustvo u koristenju za ljude). Sada kada su stvarno testirane u velikom obimu tek dolazi na vidjelo koliko stite (ili za pojedine - "ne stite").

  23. #673
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Loša neka analogija sa brendovima, Mazda nije kupila Reno, već je Reno kupio Daciu i dijeli sa njima platforme i patente ali OK.
    I treba otvoren um i volja da se pročita nešto, fakat to upravo vidimo na djelu.
    Nisi ukapirao analogiju. Ali nema veze.
    Ja čitam, ti si, sjetimo se, uskočio da mi odgovoriš na klip koji nisi ni pogledao, hvatajući se za jednu moju usputnu rečenicu. Kao što rekoh, neću da se prepucavam.
    Nisi dao odgovor ni na jedno od dva suštinska pitanja:
    - Zašto je dr Fauči izabrao da ne podijeli sa svijetom osnovanu sumnju da je virus nastao u laboratoriji? Imao je tu informaciju još u januaru 2020.
    - Zašto se siguran, jeftin, generički lijek nije uvrstio od starta u protokole, obzirom da postoje jasni dokazi da pomaže? Kao i niz drugih ljekova koji su se koristili i koriste se i danas... Nije baš da se čovjek prepusti na milost i nemilost virusa kada se razboli, nego se daju neki postojeći ljekovi.

    Baš je teško diskutovati s tobom iz nekog razloga, ne zbog argumenata nego površnog čitanja i skretanja s teme.

    Zaboravi patente, nemaa Može farmaceut da ti napravi ivetmektin i proda, nema Merck ništa od toga već 25 godina.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  24. #674
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,389
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    864
    Thanked in
    573 Posts

    Default

    Da se nadovezem na ovo.

    Al' kada su pojedini naucnici pricali kako je vakcinacija onih koji su prelezali bez ikakvog smisla naravno oficijalno se gurala druga prica.
    Jos kad ispadne da prirodni "COVID19" imunitet biva oslabljen nakon primanja mRNA vakcine (vec postoji par istrazivanja na tu temu, npr. ovdje), sta onda? Sta kada su ljudi slijepo vjerujuci, negdje i bivajuci primorani, sebe doveli samo u goru situaciju nego sto bi bili da nisu primili mRNA vakcinu (pricam o ljudima koji su prelezali naravno)?

    Upravo radi ovakvih stvar (izmedju ostalog) niti pod koju cijenu ne treba da bude obavezna COVID19 vakcinacija jos dugi niz godina.

    ---
    Zalosno je sto se ovo uopste diskusuje na ovom topicu jer je daleko od bilo kakve teorije zavjere, al' fact checking i grupisanje ljudi u samo dvije grupe (il' si za, il' protiv) se izgleda prenijelo u apsolutno sve sfere zivota.

  25. #675
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,379
    Thanks Thanks Given 
    2,810
    Thanks Thanks Received 
    4,010
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Nisi ukapirao analogiju. Ali nema veze.
    Ja čitam, ti si, sjetimo se, uskočio da mi odgovoriš na klip koji nisi ni pogledao, hvatajući se za jednu moju usputnu rečenicu. Kao što rekoh, neću da se prepucavam.
    Nisi dao odgovor ni na jedno od dva suštinska pitanja:
    - Zašto je dr Fauči izabrao da ne podijeli sa svijetom osnovanu sumnju da je virus nastao u laboratoriji? Imao je tu informaciju još u januaru 2020.
    - Zašto se siguran, jeftin, generički lijek nije uvrstio od starta u protokole, obzirom da postoje jasni dokazi da pomaže? Kao i niz drugih ljekova koji su se koristili i koriste se i danas... Nije baš da se čovjek prepusti na milost i nemilost virusa kada se razboli, nego se daju neki postojeći ljekovi.

    Baš je teško diskutovati s tobom iz nekog razloga, ne zbog argumenata nego površnog čitanja i skretanja s teme.

    Zaboravi patente, nemaa Može farmaceut da ti napravi ivetmektin i proda, nema Merck ništa od toga već 25 godina.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    E pa ako ti kazes da ga nisam pogledao to je sigurno tako.

    Jedna usputna recenica koja je trebala da nas ubijedi da vjerujemo ljudima jer ne lice na prevaranta.

    Ok neka bude sve kako ti kazes.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 27 of 42 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi pogledi kroz stare rupe
    By metuzalem in forum Sex i erotika
    Replies: 103
    Last Post: 20-02-21, 07:23
  2. Prodajem Dječiji kros motor na električni pogon
    By gameaddict in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-02-20, 19:46
  3. Dogmatski pogledi
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 22-09-12, 20:04
  4. Luda mjesta za drugačiji seks!
    By tonio11 in forum Sex i erotika
    Replies: 92
    Last Post: 18-05-10, 08:45
  5. Život drugačiji od živog.
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 16-08-07, 17:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •