Page 14 of 42 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast
Results 326 to 350 of 1049

Thread: Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19

  1. #326
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja jednom rekoh sta misli kompletan DF pa dobih infrakciju. Kazu gdje su linkovi o opste poznatim stvarima. Stvar je sto oni mnogo ne govore o ovome kao i jos mnogo drugih stvari inace kad bi izbacili svu mudrost iz sebe tek bi sokovi nastajali.
    Mislim da sam ti pojasnio infrkacije i razloge brisanja postova. Ako nisam, molim te da nastaviš na temi predviđenoj za to da probamo opet da pojasnimo.
    Naš doživljaj ti je takođe pojašnjen. Pa s obzirom da većina dijeli sa nama doživljaj da se na temi o virusima ne piše o politici i litajama će na tvoju veliku žalost i dalje biti prevoladavajući.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #327
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Treba kreirati neku opstenarodnu anketu sa pitanjem "da li cete se vakcinisati vakcinom protiv COVID-19 kada ista bude otkrivena?". Ovo oko distance, maski i slicnog ce nula bit' pri tom natezanju s narodom..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  3. #328
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Treba kreirati neku opstenarodnu anketu sa pitanjem "da li cete se vakcinisati vakcinom protiv COVID-19 kada ista bude otkrivena?". Ovo oko distance, maski i slicnog ce nula bit' pri tom natezanju s narodom..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Zamisli neko odluci da ne primi vakcinu, odluci da radi sto zeli sa svojim zivotom. Bas natezanje, auuu

  4. #329
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,529
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spodo View Post
    Zamisli neko odluci da ne primi vakcinu, odluci da radi sto zeli sa svojim zivotom. Bas natezanje, auuu
    Vakcinu niko primio ne bi koga ja znam, ukljucujuci i mene licno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #330
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spodo View Post
    Zamisli neko odluci da ne primi vakcinu, odluci da radi sto zeli sa svojim zivotom. Bas natezanje, auuu
    Bravo, pazi se ti da te ne čipuju..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  6. The Following User Says Thank You to Manu For This Useful Post:


  7. #331
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,947
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    911
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Bravo, pazi se ti da te ne čipuju..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Pa ono jes...sve vlade sirom svijeta rade da nama bude bolje.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. The Following 3 Users Say Thank You to bojankov For This Useful Post:


  9. #332
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Pa ono jes...sve vlade sirom svijeta rade da nama bude bolje.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Imas nalog na fb, na instagram, koristis telefon, kompjuter, navigaciju, čekiraš se dje god da si, svi znaju sto si vecera i na kraju mislis da je vakcina skriveno oruzje za cipovanje. Čipova' si sam sebe prije vakcine..

    Nego ovo je tema za potpuno drugi topik..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  10. The Following 7 Users Say Thank You to Manu For This Useful Post:


  11. #333
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Treba kreirati neku opstenarodnu anketu sa pitanjem "da li cete se vakcinisati vakcinom protiv COVID-19 kada ista bude otkrivena?". Ovo oko distance, maski i slicnog ce nula bit' pri tom natezanju s narodom..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Mene su zvali iz IPSOS agencije (telefonska anketa) i bilo je i ovo pitanje. Nisam ispratio kakvi su rezultati.

    Sent from my Motorola 8400

  12. #334
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Treba kreirati neku opstenarodnu anketu sa pitanjem "da li cete se vakcinisati vakcinom protiv COVID-19 kada ista bude otkrivena?". Ovo oko distance, maski i slicnog ce nula bit' pri tom natezanju s narodom..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    a onda potpitanje "a ako bude ruska", garantujem drugacije rezultate
    She is only here to annoy herself!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  14. #335
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Nece biti obavezna vakcinacija ali ce sigurno biti ogranicenja za ljude koji se ne budu vakcinisali.

  15. #336
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa ja stvarno ne razumijem ovo, kakvu orijetnju tebi prestavlja neko ko nece da se vakcinise ukoliko se vakcinises da bi razvio imunitet na odredjenu bolest? Pa stvarno mi ove gluposti nisu jasne.. Sve je stvar licnog izbora i voljr ukoliko ti se vakcinise odes fino i vakcinisi citavu familiju, ali ne govori drugima da trebaju da se vakcinisu to mi je vec umobolno do cega smo dosli ljudi moji

    Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka

  16. #337
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzonyyy22 View Post
    Pa ja stvarno ne razumijem ovo, kakvu orijetnju tebi prestavlja neko ko nece da se vakcinise ukoliko se vakcinises da bi razvio imunitet na odredjenu bolest? Pa stvarno mi ove gluposti nisu jasne.. Sve je stvar licnog izbora i voljr ukoliko ti se vakcinise odes fino i vakcinisi citavu familiju, ali ne govori drugima da trebaju da se vakcinisu to mi je vec umobolno do cega smo dosli ljudi moji

    Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
    Niko iz who ne zna nista o ovom virusu, ali ste vi doktori za sve i svasta
    sve znate bolje no drugi
    I ovi sto su prelezali nisu stekli imunitet na virus,nego rizukuju posle 2- 3 mjeseca da ga opet pokupe.koja je svrha vakcine, kad virus mutira a hoce.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  17. #338
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzonyyy22 View Post
    Pa ja stvarno ne razumijem ovo



    Quote Originally Posted by dzonyyy22 View Post
    govori drugima da trebaju da se vakcinisu to mi je vec umobolno do cega smo dosli ljudi moji
    Osim novorodjenih beba i ljudi koji ne smiju da budu vakcinisani zbog postojecih zdravstvenih problema, SVI ostali bi trebali da budu vakcinisani. Ako ne zbog sebe, onda zbog navedenih ljudi koji ne smiju da prime vakcinu. Ovaj krstaski pohod protiv vakcina je umobolan i propagiraju ga idioti kojima je mjesto u zatvoru.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. The Following 5 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  19. #339
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post




    Osim novorodjenih beba i ljudi koji ne smiju da budu vakcinisani zbog postojecih zdravstvenih problema, SVI ostali bi trebali da budu vakcinisani. Ako ne zbog sebe, onda zbog navedenih ljudi koji ne smiju da prime vakcinu. Ovaj krstaski pohod protiv vakcina je umobolan i propagiraju ga idioti kojima je mjesto u zatvoru.
    Jes evo ti si zavrsio medicinu pa sve znas isto kao i ja. Najgore je kad covjek misli da je najpametniji pa oce i druge da uvijedi u svoje. Ja polazim da nisam ni ja mozda u pravu ali isto tako ni ti. Svako je individua za sebe i ima pravo glasa za sebe. Pozdrav

    Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka

  20. #340
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzonyyy22 View Post
    Ja polazim da nisam ni ja mozda u pravu ali isto tako ni ti.
    Nazalost ne ide tako. Istina postoji i jedan od nas dvoje je u pravu a drugi nije. Cik pogodi da li je u pravu osoba koja je za ili osoba koja je protiv vakcinisanja.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #341
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nazalost ne ide tako. Istina postoji i jedan od nas dvoje je u pravu a drugi nije. Cik pogodi da li je u pravu osoba koja je za ili osoba koja je protiv vakcinisanja.
    Oces li da testiras vakcinu u afriku prvo pa onda da je ti primis ili se javljas dobrovoljno da na tebi testiraju?

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  22. #342
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Vakcine su pošast, da nisu izmišljene imali bi životni vijek od 30 i kusur godina i uživali.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  24. #343
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Cinjenicno stanje je da rijetki ovdje uopste znaju o cemu pricaju kada se pomene COVID19 vakcina, jos bolji dokaz tome je da poistovjecuju vakcinu za ovaj tip virusa sa vakcinama za neke opste poznate "probleme". Porediti babe i zabe ne ide, COVID19 vakcina se moze porediti samo sa vakcinom za infleuenzu i nista drugo, a to bi bilo dovoljno za shvatiti zasto je prica o ovome bez ikakvog smisla.

    Bilo bi super da se batali prica o vakcinisanju na ovoj temi te samim tim pozivam admine da pobrisu sve postove o istoj (ukljucujuci i moj!).

  25. #344
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Treba kreirati neku opstenarodnu anketu sa pitanjem "da li cete se vakcinisati vakcinom protiv COVID-19 kada ista bude otkrivena?".
    Ne ! I to ne zbog priče o čipovima i raznih teorija zavjere već zbog toga "šta je brzo, to je kuso"

    Možda bih primio nekokoja će se razviti za jedno 30+ godina . Ali tada je posebno ne bih primio jer je 70+ godina pravo vrijeme za umiranje
    Last edited by Rakun; 12-07-20 at 14:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  26. #345
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Oces li da testiras vakcinu u afriku prvo pa onda da je ti primis ili se javljas dobrovoljno da na tebi testiraju?
    Vakcine se inace testiraju prije nego sto se odobre za upotrebu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. #346
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vakcine se inace testiraju prije nego sto se odobre za upotrebu.
    A sad ajd istrazi koliko traje testiranje vakcina (osim za influenzu) inace molim te. Onda uzmi pa istrazi zasto je to tako pa se vrati i daj svoje misljenje.

    Slazem sa sa rakunom skoro pa u potpunosti. Niti sam antivaxxer, niti nekakav zestoki pobornik teorija zavjere, ali' da mi neko dodje sa vakcinom za COVID19 u septembru, ili cak i sledece godine pred kraj iste, ozbiljno bih se zapitao dal' da je primim, odnosno pokusao bih da pronadjem bilo koji nacin da je ne primim dok se ne zna vise detalja o istoj (za sta je potrebno vrijeme). Ne postoji dzabe ustaljena procedura kroz koju sve vakcine (osim za influenzu, priupitaj se sam zasto - za koju btw neke od najrazvijenijih zemalja na planeti nemaju vakcinisano ni 20% stanovnistva) moraju da prodju, i ne traje dzabe dugi, dugi niz godina.

    U isto vrijeme ne kazem da sam misljenja da bi COVID19 vakcina bila "proizvedena" iz nekih malignih razloga, ali nesto tako brzo "sklepano" i nedovoljno testirano ne bi tek tako olako trebalo uzeti i prihvatiti kao rjesenje za bilo kakav vid problema/bolesti. Mnoge zemlje u svijetu su se vec izborile podobro sa COVID19 situacijom ali iz nekog razloga, o tome se ne prica i niko njih ne uzima za primjer...

    Interesantno je kako se polako svugdje gubi zdrav razum, kako se bilo kakvo odstupanje od "mainstream" misli odmah prozove sa "anti vaxxer"/"flat earther" i slicno. A najzalosnije je sto u vecini slucajeva upravo ti koji daju te fine "epitete" nemaju blage veze sa vezom o temi o kojoj se prica.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  29. #347
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Prof Djikic je danas pricao o virusu, vakcinama, teorijama zavjere na HRTu pa koga zanima.


  30. The Following User Says Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  31. #348
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,004
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,424
    Thanked in
    1,306 Posts

    Default

    Izuzetan struchnjak,a sve lagano,stalozeno,svaka mu chast!
    ...

  32. #349
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A sad ajd istrazi koliko traje testiranje vakcina (osim za influenzu) inace molim te. Onda uzmi pa istrazi zasto je to tako pa se vrati i daj svoje misljenje.

    Slazem sa sa rakunom skoro pa u potpunosti. Niti sam antivaxxer, niti nekakav zestoki pobornik teorija zavjere, ali' da mi neko dodje sa vakcinom za COVID19 u septembru, ili cak i sledece godine pred kraj iste, ozbiljno bih se zapitao dal' da je primim, odnosno pokusao bih da pronadjem bilo koji nacin da je ne primim dok se ne zna vise detalja o istoj (za sta je potrebno vrijeme). Ne postoji dzabe ustaljena procedura kroz koju sve vakcine (osim za influenzu, priupitaj se sam zasto - za koju btw neke od najrazvijenijih zemalja na planeti nemaju vakcinisano ni 20% stanovnistva) moraju da prodju, i ne traje dzabe dugi, dugi niz godina.

    U isto vrijeme ne kazem da sam misljenja da bi COVID19 vakcina bila "proizvedena" iz nekih malignih razloga, ali nesto tako brzo "sklepano" i nedovoljno testirano ne bi tek tako olako trebalo uzeti i prihvatiti kao rjesenje za bilo kakav vid problema/bolesti. Mnoge zemlje u svijetu su se vec izborile podobro sa COVID19 situacijom ali iz nekog razloga, o tome se ne prica i niko njih ne uzima za primjer...

    Interesantno je kako se polako svugdje gubi zdrav razum, kako se bilo kakvo odstupanje od "mainstream" misli odmah prozove sa "anti vaxxer"/"flat earther" i slicno. A najzalosnije je sto u vecini slucajeva upravo ti koji daju te fine "epitete" nemaju blage veze sa vezom o temi o kojoj se prica.
    Prijatelju svaka cast za komentar ni ja ga ne bih bolje srocio!!

    Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka

  33. #350
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A sad ajd istrazi koliko traje testiranje vakcina (osim za influenzu) inace molim te. Onda uzmi pa istrazi zasto je to tako pa se vrati i daj svoje misljenje.

    Slazem sa sa rakunom skoro pa u potpunosti. Niti sam antivaxxer, niti nekakav zestoki pobornik teorija zavjere, ali' da mi neko dodje sa vakcinom za COVID19 u septembru, ili cak i sledece godine pred kraj iste, ozbiljno bih se zapitao dal' da je primim, odnosno pokusao bih da pronadjem bilo koji nacin da je ne primim dok se ne zna vise detalja o istoj (za sta je potrebno vrijeme). Ne postoji dzabe ustaljena procedura kroz koju sve vakcine (osim za influenzu, priupitaj se sam zasto - za koju btw neke od najrazvijenijih zemalja na planeti nemaju vakcinisano ni 20% stanovnistva) moraju da prodju, i ne traje dzabe dugi, dugi niz godina.

    U isto vrijeme ne kazem da sam misljenja da bi COVID19 vakcina bila "proizvedena" iz nekih malignih razloga, ali nesto tako brzo "sklepano" i nedovoljno testirano ne bi tek tako olako trebalo uzeti i prihvatiti kao rjesenje za bilo kakav vid problema/bolesti. Mnoge zemlje u svijetu su se vec izborile podobro sa COVID19 situacijom ali iz nekog razloga, o tome se ne prica i niko njih ne uzima za primjer...

    Interesantno je kako se polako svugdje gubi zdrav razum, kako se bilo kakvo odstupanje od "mainstream" misli odmah prozove sa "anti vaxxer"/"flat earther" i slicno. A najzalosnije je sto u vecini slucajeva upravo ti koji daju te fine "epitete" nemaju blage veze sa vezom o temi o kojoj se prica.
    Ako se ne nadje lijek u medjuvremenu, izbor izmedju korone i vakcine je veoma lak.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 14 of 42 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi pogledi kroz stare rupe
    By metuzalem in forum Sex i erotika
    Replies: 103
    Last Post: 20-02-21, 07:23
  2. Prodajem Dječiji kros motor na električni pogon
    By gameaddict in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-02-20, 19:46
  3. Dogmatski pogledi
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 22-09-12, 20:04
  4. Luda mjesta za drugačiji seks!
    By tonio11 in forum Sex i erotika
    Replies: 92
    Last Post: 18-05-10, 08:45
  5. Život drugačiji od živog.
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 16-08-07, 17:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •