Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Kupujem grafičku karticu novije generacije, više ili srednje klase.

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default Kupujem grafičku karticu novije generacije, više ili srednje klase.

    Kupujem nVidia grafičku karticu novije generacije, više ili srednje klase. Prije svega kartice kao što su 2700 SUPER, 1080 ti, 2600 SUPER, ne ispod 1650 SUPER... Od AMD-a samo 5700 (XT)

    Može i zamjena za MSI 1050 ti uz moju doplatu.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  2. #2
    Join Date
    May 2012
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    High End komponente
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to mikelijus For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    pogledah malo poređenja, za nešto više para od ove 1080ti i u CG imam novu 2070 SUPER, koja jeste 3% sporija u prosjeku, ali novo je novo, a garancija je garancija:

    https://www.techspot.com/review/1907...adeon-5700-xt/

    Zaključak teksta, istina zasnovan na američkim cijenama (ali se one daju skalirati na naše) je

    Now, should you buy the 1080 Ti? Only if the price is right. Looking at completed listings on eBay we see that GTX 1080 Ti’s are currently selling for about $500 with the most affordable example priced at around $450. Honestly we were expecting them to be much cheaper.
    You can buy a brand new RTX 2070 Super for $510. Saving ~$60 for a second hand card that probably has been abused a bit, a 1080 Ti doesn’t seem like a smart investment. Moreover, you can snag brand new 5700 XT's for around $425 right now, so given the 1080 Ti was on average only 9% faster, paying a little more for a second hand model doesn’t seem worth it. Based on today's results, we wouldn't pay more than $400 for a used GTX 1080 Ti, in fact they’d only start to tempt us around the $350 mark.
    Jeste da je to 350 dolara (318 eura) u dalekoj Americi, a ne u CG, ali između 318 i 520 eura je razlika od 200 eura (+60% cirka) koja se ne može opravdati samo sa "u Americi je sve jeftinije". Ima i to što se pominje u članku, a i znamo iz iskustva, da se sve optimizuje za novije grafičke, i drajveri i igre, a i serija 3000 je tu pred vratima, bila bi najavljena u ovom kvartalu, da nije bilo pandemije. To će 1080ti učiniti karticom 2 generacije iza aktuelne...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Ja ne viđeh niđe u CG RTX 2070 SUPER (novu) ispod 665€...
    Tako da je to, "dosta" više para...
    A pitanje je i imaju li je na stanju...
    https://www.multicom.me/racunari-i-o...8gd-70364.html
    Last edited by jokaš; 26-03-20 at 18:44.

  6. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Kupujem nVidia grafičku karticu novije generacije, više ili srednje klase. Prije svega kartice kao što su 2700 SUPER, 1080 ti, 2600 SUPER, ne ispod 1650 SUPER... Od AMD-a samo 5700 (XT)

    Može i zamjena za MSI 1050 ti uz moju doplatu.
    Koliko bi para da das za 2070 super ? Imam novu.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  7. #6
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    2070s ne mozes naci ispod 700e novu sa garancijom, bez da ti je neko pokloni. Pricam za cg.
    Cekaj 3xxx seriju, jer ne ocekuj da ce ti nego 1080ti dati za 300e da bi tebi to bilo prihvatljivo da je uzmes (bez obzira na ovo sto si rekao da ce biti 2 generacije iza aktuelne).

  8. #7
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sto se tice americkih cijena, evo kako da ih "skalirate" :
    racunajte dolarsku cijenu u eurima kao nabavnu za nase veleprodaje (zato sto americke VP narucuju 1000 puta vece kolicine od proizvodjaca a nase uglavnom od distributera po evropi). na to dodajte 21% pdv i malu zaradu trgovca, 5 do 10%. Plus zaradu maloprodaje...
    Dakle kartica od 450 $ ( u SAD ) se moze dobiti kod nas za oko 520 do 550 EURA.
    Naravno svi zaboravljaju da u americi se cijene daju bez poreza jer svaka dezava ima svoje poreze. 450$ u primjeru je "eksportna" cijena i tamo uvijek pise da se tome dodaju troskovi transporta i porezi zavisno od destinacije.
    Tako da ... srecno sa kupovinom...
    ...i da: americka garancija znaci slanje za ameriku sa sve troskovima koji su obicno znatno veci odavde ka tamo.

    Tako da bi bilo pametno da se prestane sa glupiranjem i americkim cijenama.
    ...i obzirom na situaciju sa virusom - to sto se sad prodaje je -to, nece stizati novo bez jada, a sigurno ne jeftinije nego samo skuplje. Polovno nece uopste stizati.
    Last edited by Dukileus; 27-03-20 at 14:39.

  9. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bar
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo da se i ja malo umješam, ničim izazvam.. iskreno mislim da je za prodavce poneke ovdje vrijeme stalo i da cijene većine komponenata nisu realne... Ja sam skoro prodavao ovdje neke komponente pa mozete pogledati moje cijene nekih stvari... Naravno da su cijene proizvod ponude i potraznje ali nerealno je nerealno...

  10. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    pogledah malo poređenja, za nešto više para od ove 1080ti i u CG imam novu 2070 SUPER, koja jeste 3% sporija u prosjeku, ali novo je novo, a garancija je garancija:

    https://www.techspot.com/review/1907...adeon-5700-xt/

    Zaključak teksta, istina zasnovan na američkim cijenama (ali se one daju skalirati na naše) je



    Jeste da je to 350 dolara (318 eura) u dalekoj Americi, a ne u CG, ali između 318 i 520 eura je razlika od 200 eura (+60% cirka) koja se ne može opravdati samo sa "u Americi je sve jeftinije". Ima i to što se pominje u članku, a i znamo iz iskustva, da se sve optimizuje za novije grafičke, i drajveri i igre, a i serija 3000 je tu pred vratima, bila bi najavljena u ovom kvartalu, da nije bilo pandemije. To će 1080ti učiniti karticom 2 generacije iza aktuelne...
    Nadji mi dvije titanijum-ke po 350e , odmah cu ih uzet ... mislim brate, da ti nisi bas spreman usao u ovu kupovinu

  11. #10
    Join Date
    May 2012
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default Kupujem grafičku karticu novije generacije, više ili srednje klase.

    I ja isto bi dvije uzeo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ja ne viđeh niđe u CG RTX 2070 SUPER (novu) ispod 665€...
    Tako da je to, "dosta" više para...
    A pitanje je i imaju li je na stanju...
    https://www.multicom.me/racunari-i-o...8gd-70364.html
    Pa, meni u tom cjenovnom rangu to i nije neka razlika, 145 eura, za novo, sa garancijom? A već sad optimizacije daju prednost 2070 SUPER, jutros gledam, DOOM Eternal je brži na njoj, nego na 1080ti. Ima i ta stvar, koja je meni bitna, da novije generacije nVidia grafičkih imaju i bolju podršku za dekodiranje visokokvalitetnog videa, zato sam i mijenjao 950 za 1050ti svojevremeno, ne zbog gejminga uopšte.

    Još što reče jedan naš forumaš, kojem je prošlo više hardvera kroz ruke no što će svima nama ođe zajedno za cio život, većina tih kartica su korištene za rudarenje kriptovaluta, nemaš garancije da nije, sem ako je ne uzimaš od nekog poznatog. Takođe, većina je bez garancije, računa, pakovanja, može bit stara 6 mjeseci, može bit iz 2016-e, dakle 4 pune, koliko onda ima još života u sebi, sve i da je samo za gejming korišćena?

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Koliko bi para da das za 2070 super ? Imam novu.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    zavisi koji je model, đe je i kolika je garancija, ali vidiš cijenu u mulicomu, pa shodno tome odredi svoju i javni u inbox

    Quote Originally Posted by stevanpower View Post
    2070s ne mozes naci ispod 700e novu sa garancijom, bez da ti je neko pokloni. Pricam za cg.
    Cekaj 3xxx seriju, jer ne ocekuj da ce ti nego 1080ti dati za 300e da bi tebi to bilo prihvatljivo da je uzmes (bez obzira na ovo sto si rekao da ce biti 2 generacije iza aktuelne).
    eto te jokaš demantovao

    rado bih čekao 3xxx seriju, možda i hoću, ali sad rekoh, kad mi je već juče sklopljen dugoočekivani sistem (AMD 3700x i x570 matična), možda i da se ponovim sa grafikom, AKO iskoči kakva dobra prilika. Idu teška vremena, skuplji hardver će se sve teže prodavati, pa rekoh možda će nekome odgovarati da utopi svoju grafičku, ili se trampi za 1050ti uz moju doplatu. Pritom, pazi, niđe nisam rekao da je 300e realna cijena, ali niđe, samo da je 520e malo nerealna. Realno, mislim da 1080ti na našem tržištu vrijedi 450e, ako je stara do 2 godine, još u garanciji barem 6 mjeseci i dokazano nije korištena za rudarenje. Ako nema sve to, onda oko 400-420, uz probu.

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    Sto se tice americkih cijena, evo kako da ih "skalirate" :
    racunajte dolarsku cijenu u eurima kao nabavnu za nase veleprodaje (zato sto americke VP narucuju 1000 puta vece kolicine od proizvodjaca a nase uglavnom od distributera po evropi). na to dodajte 21% pdv i malu zaradu trgovca, 5 do 10%. Plus zaradu maloprodaje...
    Dakle kartica od 450 $ ( u SAD ) se moze dobiti kod nas za oko 520 do 550 EURA.
    Naravno svi zaboravljaju da u americi se cijene daju bez poreza jer svaka dezava ima svoje poreze. 450$ u primjeru je "eksportna" cijena i tamo uvijek pise da se tome dodaju troskovi transporta i porezi zavisno od destinacije.
    Tako da ... srecno sa kupovinom...
    ...i da: americka garancija znaci slanje za ameriku sa sve troskovima koji su obicno znatno veci odavde ka tamo.

    Tako da bi bilo pametno da se prestane sa glupiranjem i americkim cijenama.
    ...i obzirom na situaciju sa virusom - to sto se sad prodaje je -to, nece stizati novo bez jada, a sigurno ne jeftinije nego samo skuplje. Polovno nece uopste stizati.
    američke cijene sam naveo samo kao reper, ne kao ono koliko to treba ođe da košta, i to sam 2x napomenuo u komentaru. Ne znam CG cijene, sumnjam da 1080ti i ima u CG nova u prodaji, a i ako ima, da joj je realna cijena, to može biti nešto što je zaostalo od ko zna kad Što se poreza tiče, mnim da ga ne naplaćuju sve države, to znamo mi koji smo kupovali preko ovih servisa za slanje pošiljki iz USA, mislim da bješe Nevada i/ili Delaver ne naplaćuju sales tax?

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Nadji mi dvije titanijum-ke po 350e , odmah cu ih uzet ... mislim brate, da ti nisi bas spreman usao u ovu kupovinu
    niđe nisam rekao da treba da su 350e u CG, baš nasuprot, slabo paziš na času.

    Quote Originally Posted by mikelijus View Post
    I ja isto bi dvije uzeo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    isto važi i za tebe
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  13. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    mnogo priče, nula ponuda :-/ Čače Norise, šta bi za tu 2070 SUPER?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  14. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    600 eura za tebe nova 2070s gigabyte oc 4 godine garancije

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  15. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    mnogo priče, nula ponuda :-/ Čače Norise, šta bi za tu 2070 SUPER?
    Jedini koji mnogo prica si ti ovdje prijatelju oglas si stavio koji veze sa mozgom nema i jos prozivas ljude,jos da ne pominjem sto si mi radio po drugom oglasu Verbalni Fajteru.Samo sto se bojim da se verbalno fajtas sam sa sobom.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  16. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tonino2 View Post
    Evo da se i ja malo umješam, ničim izazvam.. iskreno mislim da je za prodavce poneke ovdje vrijeme stalo i da cijene većine komponenata nisu realne... Ja sam skoro prodavao ovdje neke komponente pa mozete pogledati moje cijene nekih stvari... Naravno da su cijene proizvod ponude i potraznje ali nerealno je nerealno...
    1070 gtx 180 eura?! E tooo je ponuda! Al kasno viđeh

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...8gb&highlight=

    Ne može 1080ti da vrijedi 3x više, da jebe oca...

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Jedini koji mnogo prica si ti ovdje prijatelju oglas si stavio koji veze sa mozgom nema i jos prozivas ljude,jos da ne pominjem sto si mi radio po drugom oglasu Verbalni Fajteru.Samo sto se bojim da se verbalno fajtas sam sa sobom.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    nit prozivam ljude, nit sam tvoj vajni oglas pokvario, ali kad već pominješ svoj oglas, da ljudi znaju o čemu se priča, čak sam zaključio sa:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...54#post5297154
    da ne pratim tržište i da nisam znao da je situacija takva, na šta si odgovorio sa "hvala, drug (itd)", glupo mi bilo da dalje komentarišem tuđi oglas, ali da dodam u svom oglasu: za manje para sam sklopio novu konfiguraciju, sa bržim procesorom, bržim SSD-om, bržim RAM-om, tako da evo, prodaješ je već puna 3 mjeseca fixno, da je cijena realna, prodao bi je davno. Isto važi za tu 1080ti, dostina je skočila da brani cijenu od 520e, a niko da kupi tu grafičku od tebe. Ja sam rekao da vrijedi 450e, uz navedene uslove.
    Last edited by verbalni_fajter; 30-03-20 at 20:38.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  17. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    1070 gtx 180 eura?! E tooo je ponuda! Al kasno viđeh

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...8gb&highlight=

    Ne može 1080ti da vrijedi 3x više, da jebe oca...
    Ocigledno da ti nisi u knotakt dolazio sa high end kartama pa tako pricas.Ja sam bukvalno skoro svaku kartu koja postoji imao,a i bavim se prodajom tako da znam sta pricam valjda,evo prodadoh dostini ovdje pa se niko nikada ne pozali.Ali ok samo bih te zamolio da ne prozivas bez potrebe ikakve jer ti drugarski kazem da ne znas sta pricas.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  18. #17
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ako već imaš određenu cijenu koju ne želiš da pređeš to je ok, ali nemoj da se žališ što nemaš ponuda za taj konkretan cjenovni rang jer ostali ljudi isto imaju svoje mišljenje i procjenu.

    Nešto što je za tebe "fer cijena" ne mora biti i za ostale.

  19. #18
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Ocigledno da ti nisi u knotakt dolazio sa high end kartama pa tako pricas.Ja sam bukvalno skoro svaku kartu koja postoji imao,a i bavim se prodajom tako da znam sta pricam valjda,evo prodadoh dostini ovdje pa se niko nikada ne pozali.Ali ok samo bih te zamolio da ne prozivas bez potrebe ikakve jer ti drugarski kazem da ne znas sta pricas.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    vala zaista nisam nikad imao kontakta sa high end karticama... Ništa, bez što recimo i sad imam vjerovatno najjaču AGP karticu koja je ikad izašla (samo njena ultra varijanta je jača): 7800 GS AGP. A svi znamo koliko dugo je već AGP mrtav. Ne prozivam, priču o tvojoj konfi sam zaključio u tvom oglasu, ti si odlučio da je ponovo pokreneš ođe. Jedino "prozivanje" je za 2070 SUPER, koju si ponudio, al bez cijene, pa sam te samo podsjetio da čekam cijenu

    Quote Originally Posted by Sharpz View Post
    Ako već imaš određenu cijenu koju ne želiš da pređeš to je ok, ali nemoj da se žališ što nemaš ponuda za taj konkretan cjenovni rang jer ostali ljudi isto imaju svoje mišljenje i procjenu.

    Nešto što je za tebe "fer cijena" ne mora biti i za ostale.
    Cijena koju ne želim da pređem zavisi od konrektnog modela i stanja kartice. Ko što rekoh, za 1080ti to je 450e. Za neku drugu karticu će biti i druga granica. Ali ćeš se složiti da 1080ti ne vrijedi kao 3 1070? Niti je 3x brža? A eto ne pričamo o američkim cijenama, no podgoričkim...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  20. #19
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Nije ni 2080 Ti 2 puta brža od 2080 S pa ima skoro duplo veći MSRP.
    Last edited by Sharpz; 30-03-20 at 21:39.

  21. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    što se nVidia-i može, jer u tom cjenovnom razredu nema konkurencije, pa može da lupa cijene kakve hoće, za one koji prosto hoće najbolje i imaju pare za to, ali cost per frame je definitivno na strani 2080 SUPER, dok je 2080ti niche product.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  22. #21
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ja sam sebi uzeo 5700 i flesh sam BIOS od XT modela.

    Mislim da ne možeš bolje za te pare.

  23. #22
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Jednom u životu sam imao ATi (sad AMD) i to je jedina grafička koja mi je crkla do sad :P Bila pod garancijom, zamijenio za 260 GTX uz moju doplatu (tad je to bio monstrum). Znam da su se 5700 dobro pokazale, ali me odbijaju pominjani problemi sa drajverima. Takođe, za emulaciju (a nešto se sad na to primam, evo igram Super Mario Odyssey na Yuzu ) je nVidia uvijek bila bolja... @tonino2 prodaješ li tu 5800 ili je samo mijenjaš?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  24. #23
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Čekaj NAVI da AMD izbaci, nemam razloga da im ne vjerujem kad su uradili čudo i srušili Intel.

  25. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bar
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bih prodao graf jer ovdje nema niko ništa realno u ponudi..

  26. #25
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Cijena koju ne želim da pređem zavisi od konrektnog modela i stanja kartice. Ko što rekoh, za 1080ti to je 450e. Za neku drugu karticu će biti i druga granica. Ali ćeš se složiti da 1080ti ne vrijedi kao 3 1070? Niti je 3x brža? A eto ne pričamo o američkim cijenama, no podgoričkim...
    3x180 = 450?
    Osim toga ne treba izvlaciti pravilo iz jedne trgovine ( znam za stan u BR koji je prodat po 600 eura/m2 pa su opet mnogo skuplji tamo).
    I jos ta koja je prodata - u kojem je stanju bila, koliko garancije, a tek: KOJI model... kao sto si sam rekao, VF...
    dakle znam za nekoliko 1070 prodatih u zadnjih 2 mjeseca po 200 do 250 eura zavisno od modela i stanja. I to bi bila realna cijena do skoro. Sad mozda i vise. Moje je misljenje da je to opet najbolja kartica za te pare. Za primjer: rado bih dao 250 za recimo 1070 aorus extreme u dobrom stanju. Ili MSI 1080Ti TRIO bih platio i do 500 ( kao i Aorus extreme ili top model nekih drugih brendova )
    Isto tako za npr asus dual ili msi pomenutu u linku 1070 ili bilo koju jeftinu varijantu bilo kojeg brenda ne bih dao nikako preko 180. Isto za jeftine 1080ti, ima ih za 400 u Srbiji.
    ... dakle ovdje se cinjenice uvijaju kako kome odgovara izgleda, sto nije korektno.
    Nadam se da je moj post koristan ( zato pisem, da se razdvoje cinjenice od naklapanja)
    Sto se tice cijene 1080Ti : ne radi se o tome koliko puta je brza ( od bestbuy po meni 1070 ) nego ona moze da "gura" 2K na 144Hz (do 240Hz+) pa i 4k na 60 Hz sve igrice, neke i na vise . Za vlasnike skupih mocnih monitora jednostavno 1070 nije dovoljna. Da ne pominjemo render i ostale namjene. Otud cijene takve kakve jesu.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem kupujem pokvarene laptopove novije generacije
    By tony cetinjski in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 06-08-13, 14:04
  2. Kupujem Otkupljujem NE/ispravne Laptopove novije generacije ili 15.6 ili 17.3
    By mirfa in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 12-12-12, 08:35
  3. Replies: 0
    Last Post: 06-08-12, 21:38
  4. K Kupujem auto vise srednje klase od 2002 na gore...
    By DraganPgd in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 11-04-10, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •