Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: Kupujem grafičku karticu novije generacije, više ili srednje klase.

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    3x180 = 450?
    Osim toga ne treba izvlaciti pravilo iz jedne trgovine ( znam za stan u BR koji je prodat po 600 eura/m2 pa su opet mnogo skuplji tamo).
    I jos ta koja je prodata - u kojem je stanju bila, koliko garancije, a tek: KOJI model... kao sto si sam rekao, VF...
    dakle znam za nekoliko 1070 prodatih u zadnjih 2 mjeseca po 200 do 250 eura zavisno od modela i stanja. I to bi bila realna cijena do skoro. Sad mozda i vise. Moje je misljenje da je to opet najbolja kartica za te pare. Za primjer: rado bih dao 250 za recimo 1070 aorus extreme u dobrom stanju. Ili MSI 1080Ti TRIO bih platio i do 500 ( kao i Aorus extreme ili top model nekih drugih brendova )
    Isto tako za npr asus dual ili msi pomenutu u linku 1070 ili bilo koju jeftinu varijantu bilo kojeg brenda ne bih dao nikako preko 180. Isto za jeftine 1080ti, ima ih za 400 u Srbiji.
    ... dakle ovdje se cinjenice uvijaju kako kome odgovara izgleda, sto nije korektno.
    Nadam se da je moj post koristan ( zato pisem, da se razdvoje cinjenice od naklapanja)
    Sto se tice cijene 1080Ti : ne radi se o tome koliko puta je brza ( od bestbuy po meni 1070 ) nego ona moze da "gura" 2K na 144Hz (do 240Hz+) pa i 4k na 60 Hz sve igrice, neke i na vise . Za vlasnike skupih mocnih monitora jednostavno 1070 nije dovoljna. Da ne pominjemo render i ostale namjene. Otud cijene takve kakve jesu.


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    3x180 = 450?
    Osim toga ne treba izvlaciti pravilo iz jedne trgovine ( znam za stan u BR koji je prodat po 600 eura/m2 pa su opet mnogo skuplji tamo).
    I jos ta koja je prodata - u kojem je stanju bila, koliko garancije, a tek: KOJI model... kao sto si sam rekao, VF...
    dakle znam za nekoliko 1070 prodatih u zadnjih 2 mjeseca po 200 do 250 eura zavisno od modela i stanja. I to bi bila realna cijena do skoro. Sad mozda i vise. Moje je misljenje da je to opet najbolja kartica za te pare. Za primjer: rado bih dao 250 za recimo 1070 aorus extreme u dobrom stanju. Ili MSI 1080Ti TRIO bih platio i do 500 ( kao i Aorus extreme ili top model nekih drugih brendova )
    Isto tako za npr asus dual ili msi pomenutu u linku 1070 ili bilo koju jeftinu varijantu bilo kojeg brenda ne bih dao nikako preko 180. Isto za jeftine 1080ti, ima ih za 400 u Srbiji.
    ... dakle ovdje se cinjenice uvijaju kako kome odgovara izgleda, sto nije korektno.
    Nadam se da je moj post koristan ( zato pisem, da se razdvoje cinjenice od naklapanja)
    Sto se tice cijene 1080Ti : ne radi se o tome koliko puta je brza ( od bestbuy po meni 1070 ) nego ona moze da "gura" 2K na 144Hz (do 240Hz+) pa i 4k na 60 Hz sve igrice, neke i na vise . Za vlasnike skupih mocnih monitora jednostavno 1070 nije dovoljna. Da ne pominjemo render i ostale namjene. Otud cijene takve kakve jesu.
    3x180 = 540, što je skoro 520e, cifra za koju ođe svi tvrde da vrijedi polovna 1080ti (da se podsjetimo, ja sam rekao da je moje mišljenje dobra vrijedi oko 450e). Pošto sam sa Toninom trgovao jednom, znam da ne koristi kartice za rudarenje
    Pitanje za tebe, ja ne znam: da li je MSI 1080Ti TRIO bolja od Zotac 1080ti? Ili ako su iste, što ne pazariš ovu Čakovu, nije valjda da se za 20e ne možete naći? (bez ironije i sakrazma, samo te upućujem na oglas)

    BTW, vlasnik sam upravo jednog takvog 144 hz monitora: LG 27GL850
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  3. #28
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Rjesili su problem sa drajverima. Uzmi slobodno !

  4. #29
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    3x180 = 540, što je skoro 520e, cifra za koju ođe svi tvrde da vrijedi polovna 1080ti (da se podsjetimo, ja sam rekao da je moje mišljenje dobra vrijedi oko 450e). Pošto sam sa Toninom trgovao jednom, znam da ne koristi kartice za rudarenje
    Pitanje za tebe, ja ne znam: da li je MSI 1080Ti TRIO bolja od Zotac 1080ti? Ili ako su iste, što ne pazariš ovu Čakovu, nije valjda da se za 20e ne možete naći? (bez ironije i sakrazma, samo te upućujem na oglas)

    BTW, vlasnik sam upravo jednog takvog 144 hz monitora: LG 27GL850
    kupio sam ( od njega ? ) 1070 G1 gaming jer imam dell 24" 75Hz. Besprekorno radi.A taj zotac jeste klasa sa MSI trio , Gigabyte extreme itd. Da je monitor iz klase tvojeg ili jaci, vjerovatno bih bas kupio ili zotac-a ili 2070S. Hm i taj LG me bas zanima

  5. The Following User Says Thank You to Dukileus For This Useful Post:


  6. #30
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    A taj zotac jeste klasa sa MSI trio , Gigabyte extreme itd.
    Ne znam bas da li bih se slozio sa tobom , posebno kad ga sa MSI poredis... Taj Zotac je do bola i to sve stoji, ja sam ga imao, ali imaju jednu fabricku manu sa kulerima , nista strasno ali kad ljusnes te pare zna opasno da ti ide na K. Sa MSI nema greske (osim ako nije ono Armor edition ono smece)

  7. The Following User Says Thank You to zeox For This Useful Post:


  8. #31
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Rjesili su problem sa drajverima. Uzmi slobodno !
    AMD sam zadnji put imao prije 12 godina, znaš šta je tad bila priča? "Rijesili su problem sa drajverima. Uzmi slobodno!"

    Problem nije jedan, ima ih više, i kako stvari stoje, nikad neće biti ispeglani kao nVidijini (a nije da su njihovi savršeni). Primjer - emulacija, YUZU (koji sad điđam) radi odlično uz OpenGL na nVidiji, na AMD-u očajno, tek od nedavno su ubacili eksperimentalnu podršku za Vulkan API, i sad može donekle da parira nVidiji, ali i dalje preferiram stabilniji OpenGL, iako Vulkan itekako obećava. Svakako, znači mi i CUDA podrška, nije sve u gejmingu Ali ako naleti neka povoljna prilika, konkretna, razmotriću, hvala na info

    Quote Originally Posted by Dukileus View Post
    kupio sam ( od njega ? ) 1070 G1 gaming jer imam dell 24" 75Hz. Besprekorno radi.A taj zotac jeste klasa sa MSI trio , Gigabyte extreme itd. Da je monitor iz klase tvojeg ili jaci, vjerovatno bih bas kupio ili zotac-a ili 2070S. Hm i taj LG me bas zanima
    Pa nije taj Zotac ta klasa, baš nije (vidi dalje tekst), a i da jeste, eto sam si rekao, da ne pričamo o cijenama preko okeana, Amerika je daleko, al eto u SRB je 400e, dakle punih 120e manje. Da nisu zatvorene granice, častiš nekoga 5-10e i donese ti iz SRB.

    Quote Originally Posted by zeox View Post
    Ne znam bas da li bih se slozio sa tobom , posebno kad ga sa MSI poredis... Taj Zotac je do bola i to sve stoji, ja sam ga imao, ali imaju jednu fabricku manu sa kulerima , nista strasno ali kad ljusnes te pare zna opasno da ti ide na K. Sa MSI nema greske (osim ako nije ono Armor edition ono smece)
    Tako je. Zotac-ov model zbog propusta u dizajnu prži FET-ove na 110-120 stepeni pod opterećenjem, i bez OC-a. GPU je relativno hladan, zbog masivnog hladnjaka, ali GPU nije jedina komponenta na grafičkoj. Malo sam skeptičan što se tiče dugovječnosti bilo čega što se dugo (a kartica izašla još 2017-e) krčka na konstantnih 100+ stepeni pod opterećenjem.

    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  9. #32
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Cijene u Srbiji (misli se vjerovatno na Fantasterifika, "mađare"), nijesu baš mjerodavne.
    Zovneš i kažu ti: "nije ta cena", "nemamo na stanju", "treba da se čeka" i td.
    Posebno sad u ovoj situaciji kad se ne može ni iz drugog grada nešto dopremit a kamoli iz druge države...
    Ubo'o si vala vrijeme za kupovinu kompa.
    Haha

  10. #33
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    jokašu, pričamo o cijeni polovnih grafičkih kartica, kakvi Mađari, kakva Subotica
    Ali evo, ja i kad navedem primjer ne iz Amerike, ne iz druge države, no sa ovog foruma, da je kod jednog forumaša 1070 u martu ove godine 1070 gtx bila 180€, pa smatram da je kod drugog 260€ previše (dakle, to je skoro 50% veća cijena za isti model grafičke, kuler, OC i ostalo ne može da igra preveliku ulogu, a pouzdano znam da ova od 180€ nije korišćena za rudarenje), mene se opet drže pridike kako nisam realan, i kako je 260€ prava cijena

    Komp je srećom kupljen, neke komponente jesu skuplje plaćene nego da sam ih uzeo prošle godine, ali nije strašno. Kupovalo se kad se moralo - stara konfa je u osnovi napunila 13. rođendan i već počela da posustaje ozbiljno: čipset ne podržava TRIM komandu za SSD, pride grije se opasno kad se na njega nakači sve ono što sam ja kačio na njega (4 hard diska, SSD, 4 rezača, wifi kartica, itd). Samo je grafička ostala, a pošto sam već čiko u godinama, koji se slabo igra, to je više želja za posjedovanjem dobrog parčeta hardvera, nego potreba za gejmingom i izvlačenjem svakog frejma. Od igara trenutno samo Super Mario Odyssey na emulatoru igram, dovoljno sam time rekao
    Last edited by verbalni_fajter; 02-04-20 at 11:37.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  11. #34
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    jokašu, pričamo o cijeni polovnih grafičkih kartica, kakvi Mađari, kakva Subotica
    Ali evo, ja i kad navedem primjer ne iz Amerike, ne iz druge države, no sa ovog foruma, da je kod jednog forumaša 1070 u martu ove godine 1070 gtx bila 180€, pa smatram da je kod drugog 260€ previše (dakle, to je skoro 50% veća cijena za isti model grafičke, kuler, OC i ostalo ne može da igra preveliku ulogu, a pouzdano znam da ova od 180€ nije korišćena za rudarenje), mene se opet drže pridike kako nisam realan, i kako je 260€ prava cijena

    Komp je srećom kupljen, neke komponente jesu skuplje plaćene nego da sam ih uzeo prošle godine, ali nije strašno. Kupovalo se kad se moralo - stara konfa je u osnovi napunila 13. rođendan i već počela da posustaje ozbiljno: čipset ne podržava TRIM komandu za SSD, pride grije se opasno kad se na njega nakači sve ono što sam ja kačio na njega (4 hard diska, SSD, 4 rezača, wifi kartica, itd). Samo je grafička ostala, a pošto sam već čiko u godinama, koji se slabo igra, to je više želja za posjedovanjem dobrog parčeta hardvera, nego potreba za gejmingom i izvlačenjem svakog frejma. Od igara trenutno samo Super Mario Odyssey na emulatoru igram, dovoljno sam time rekao
    Jedna kartica je bila 180 eura i prodata za te pare,znam i ko je prodao i znam da su covjeku pare hitno trebale i ti mislis da je to realna cijena ? Ti si legenda drug.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. #35
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    jokašu, pričamo o cijeni polovnih grafičkih kartica, kakvi Mađari, kakva Subotica
    Ali evo, ja i kad navedem primjer ne iz Amerike, ne iz druge države, no sa ovog foruma, da je kod jednog forumaša 1070 u martu ove godine 1070 gtx bila 180€, pa smatram da je kod drugog 260€ previše (dakle, to je skoro 50% veća cijena za isti model grafičke, kuler, OC i ostalo ne može da igra preveliku ulogu, a pouzdano znam da ova od 180€ nije korišćena za rudarenje), mene se opet drže pridike kako nisam realan, i kako je 260€ prava cijena

    Komp je srećom kupljen, neke komponente jesu skuplje plaćene nego da sam ih uzeo prošle godine, ali nije strašno. Kupovalo se kad se moralo - stara konfa je u osnovi napunila 13. rođendan i već počela da posustaje ozbiljno: čipset ne podržava TRIM komandu za SSD, pride grije se opasno kad se na njega nakači sve ono što sam ja kačio na njega (4 hard diska, SSD, 4 rezača, wifi kartica, itd). Samo je grafička ostala, a pošto sam već čiko u godinama, koji se slabo igra, to je više želja za posjedovanjem dobrog parčeta hardvera, nego potreba za gejmingom i izvlačenjem svakog frejma. Od igara trenutno samo Super Mario Odyssey na emulatoru igram, dovoljno sam time rekao
    Jedna, jednom, neđe, nekad...

  13. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    onda evo da te podsjetim iz posta koji si i sam lajkovao, ako ta cijena nije realna:
    "dakle znam za nekoliko 1070 prodatih u zadnjih 2 mjeseca po 200 do 250 eura zavisno od modela i stanja. (...) Isto tako za npr asus dual ili msi pomenutu u linku 1070 ili bilo koju jeftinu varijantu bilo kojeg brenda ne bih dao nikako preko 180."

    jedino je kod tebe skuplja od svih gorepomenutih :mrgreen:

    Ili da uporedimo recimo konfu koju ti prodaješ za 1500e fiksno, bez grafičke (https://forum.cdm.me/showthread.php?...g-konfiguracju) sa onim što sam ja sklopio u ovo vrijeme nabudženih cijena zbog manjka ponude:
    AMD 3700x = 380 eur
    GIGABYTE X570 AORUS PRO = 340,00 eur
    SAMSUNG 970 EVO NVMe SSD= 133 eur
    Kingston HyperX Fury RGB Black 8GB 3600MHz = 70+70e

    Ukupno 993 eura, sve novo, sve sa garancijom, ostaje još 507 eura za PSU i kućište (već imam PSU od 850w, a i to je overkill, i ThermalTake Level 10 GT), hard disk ili grafička nisu uključeni u tvoju konfu koju nudiš. I opet će za bilo kakvu ozbiljnu primjenu ova moja nova da obriše patos sa tvom tvojom polovnom, 16 logičkih jezgara Ryzena treće generacije ubijaju 8 iz i7 9700k. Nisam htio tad i tamo da ti kažem u onom threadu, al pošto me prozivaš ovdje u ovom, kao "ti dečko nikad nisi vidio ozbiljnu grafičku karticu" i slično, čisto da stavimo i to u perspektivu. Za sve što trenutno nudiš na forumu (ta konfiguracija, 1080ti i 1070) su ti cijene nerealne, iznad prosjeka, što su ti i drugi rekli u tvojim oglasima... Samo nemoj sa onim "birani primjerci", "golden sample", na to se primaju tinejdžeri, a u realnom radu OC procesora na 4,9 ili 5,0 GHz donosi razlike koje su mjerljive uglavnom u sintetičkim testovima, u realnom radu ni 5%
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  14. #37
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    onda evo da te podsjetim iz posta koji si i sam lajkovao, ako ta cijena nije realna:
    "dakle znam za nekoliko 1070 prodatih u zadnjih 2 mjeseca po 200 do 250 eura zavisno od modela i stanja. (...) Isto tako za npr asus dual ili msi pomenutu u linku 1070 ili bilo koju jeftinu varijantu bilo kojeg brenda ne bih dao nikako preko 180."

    jedino je kod tebe skuplja od svih gorepomenutih :mrgreen:

    Ili da uporedimo recimo konfu koju ti prodaješ za 1500e fiksno, bez grafičke (https://forum.cdm.me/showthread.php?...g-konfiguracju) sa onim što sam ja sklopio u ovo vrijeme nabudženih cijena zbog manjka ponude:
    AMD 3700x = 380 eur
    GIGABYTE X570 AORUS PRO = 340,00 eur
    SAMSUNG 970 EVO NVMe SSD= 133 eur
    Kingston HyperX Fury RGB Black 8GB 3600MHz = 70+70e

    Ukupno 993 eura, sve novo, sve sa garancijom, ostaje još 507 eura za PSU i kućište (već imam PSU od 850w, a i to je overkill, i ThermalTake Level 10 GT), hard disk ili grafička nisu uključeni u tvoju konfu koju nudiš. I opet će za bilo kakvu ozbiljnu primjenu ova moja nova da obriše patos sa tvom tvojom polovnom, 16 logičkih jezgara Ryzena treće generacije ubijaju 8 iz i7 9700k. Nisam htio tad i tamo da ti kažem u onom threadu, al pošto me prozivaš ovdje u ovom, kao "ti dečko nikad nisi vidio ozbiljnu grafičku karticu" i slično, čisto da stavimo i to u perspektivu. Za sve što trenutno nudiš na forumu (ta konfiguracija, 1080ti i 1070) su ti cijene nerealne, iznad prosjeka, što su ti i drugi rekli u tvojim oglasima... Samo nemoj sa onim "birani primjerci", "golden sample", na to se primaju tinejdžeri, a u realnom radu OC procesora na 4,9 ili 5,0 GHz donosi razlike koje su mjerljive uglavnom u sintetičkim testovima, u realnom radu ni 5%
    Drago mi je kad fo ovoga dodjosmo,e sad cu ja tebi lijepo sve da objasnim prvo Aorus Master ploca kosta kod nas u veleprodaji,dakle ne u multicomu nego u veleprodaji 630 eura sa pdv-om.Tako da dodaj na tu konfigu 300 eura,drugo zaboravio si nocuta d15s hladnjak koji ispod 150 eura sa dva venta ne moze nigdje na svijetu da kupis.I da dodjem na stvar gdje ti kazes da se pale tinejdzeri.Overclock na processoru je nesto cime se ja bavim 15tak godina.Ja ne browsujem internet kao 90% ljudi ovdje da gledam sta je bolje a sta je losije sve sam sam vidio kako je i sto je,primjera radi prodavao sam 9600k 320 eura jer je mogao da radi 5.4Ghz na 1.27v i vidis neki tinejdzer od 40 godina je dosao i bez razmisljanja ga kupio.I razlike nisu u sintetickim testovima 5 % nego mnogo vise.Ali eto opet ti sve znas,a ja sam neralan sa cijenama.Ja ovdje nista napisao ne bih da nisi poceo da lupas gluposti.I ovo je zadnje sto cu napisati jer nema potrebe.Ako ti treba edukacija oko oveclocka i kako birati komponentu javi se pa cu te nauciti,natavno za odredjenu cijenu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  15. #38
    Join Date
    May 2012
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Prodajem 1080ti msi trio x, 650e garancija godinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #39
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chuck Norris View Post
    Drago mi je kad fo ovoga dodjosmo,e sad cu ja tebi lijepo sve da objasnim prvo Aorus Master ploca kosta kod nas u veleprodaji,dakle ne u multicomu nego u veleprodaji 630 eura sa pdv-om.Tako da dodaj na tu konfigu 300 eura,drugo zaboravio si nocuta d15s hladnjak koji ispod 150 eura sa dva venta ne moze nigdje na svijetu da kupis.I da dodjem na stvar gdje ti kazes da se pale tinejdzeri.Overclock na processoru je nesto cime se ja bavim 15tak godina.Ja ne browsujem internet kao 90% ljudi ovdje da gledam sta je bolje a sta je losije sve sam sam vidio kako je i sto je,primjera radi prodavao sam 9600k 320 eura jer je mogao da radi 5.4Ghz na 1.27v i vidis neki tinejdzer od 40 godina je dosao i bez razmisljanja ga kupio.I razlike nisu u sintetickim testovima 5 % nego mnogo vise.Ali eto opet ti sve znas,a ja sam neralan sa cijenama.Ja ovdje nista napisao ne bih da nisi poceo da lupas gluposti.I ovo je zadnje sto cu napisati jer nema potrebe.Ako ti treba edukacija oko oveclocka i kako birati komponentu javi se pa cu te nauciti,natavno za odredjenu cijenu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    pa i meni je drago Recimo i da dodam 300€ na svoju konfu, to je 1293 eura, i opet ostaje 207 eura za više nego pristojno kućište + napajanje, opet će moja nova konfiguracija da obriše patos sa tvojom polovnom, i opet ću da imam full garanciju na sve to. Sve što si ti nabrojao: skupa matična, kuler, golden sample, sve to se na kraju može svesti na prostu računicu i brojke, a to je da će Ryzen 7 sa stock kulerom i matičnom sa x570 čipsetom (što je trenutno vruhunski čipset za AMD) deklasirati tvoj i7 sa Noctuom i besnom matičnom u 90% scenarija. Onda je savršeno nebitno koliko je nešto nekad plaćeno, kad se za manje para može uzeti nešto bolje, novo. Tehnologija neumoljivo napreduje, samo ti misliš da grafička koja je na predstavljanju koštala oko 600e 3 godine kasnije vrijedi 520e. Da tako malo gube na vrijednosti, DANAS bih uzeo 2080ti za 1200e i prodao je za tri godine za 1000-1100€

    Što se overclocka tiče, skoro svako od nas koji je ikad imao PC se bavio overclockom ove, one ili svih komponenti, tako da super što se ti baviš 15 godina, ja se bavim 18, i šta ćemo onda? A rekoh da u realnom radu, ne sintetičkim testovima, taj golden sample primjerak ne može da da ni 5% razlike u performansama u odnosu na procesor koji se prosječno OC-uje.


    Quote Originally Posted by mikelijus View Post
    Prodajem 1080ti msi trio x, 650e garancija godinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Preskupo za mene, ali mislim da će ovaj "gospodin što se bavi overcklockom" odmah da je zgrabi
    Last edited by verbalni_fajter; 02-04-20 at 14:29.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  17. #40
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gtx1070 je bila oko 450-500e kad je izasla, a gtx 1080 od 600-700e (kod nas su ove cijene bile i vece).
    Tako da ne znam kad si ti vidio da je gtx 1080ti, na predstavljanju, kostala 600e? Nisi je mogao uzeti ni za 900e, a znam da su na KP bile oko 1000e, pa cak i vise neki fabricki napucani modeli.

  18. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    u pravu si, mislio sam na neki slajd sa predstavljanja 10x0 serije, dakle ne titanijum model, on je došao kasnije, pa tad nije ni pomenut. Moja greška.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  19. #42
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Moram se prikljucit diskusiji hehe.
    Problem na ovom forumu je sto ljudi i dalje drze procesore 3 i 4 generacije intela za high end komponente, sa isto tako jakim cijenama, to sam samo odje vidio i nidje vise, trenutno je takvo stanje da se AMD us8ao u Intel sa serijom 3000 i ja cu prije kupiti neki Cpu od Amd-a koji je 5-10% slabiji od Intela, ali zato jeftiniji duplo, a tek ne bih razmisljao o kupovini polovnih Intel konfiguracija!
    Sto se tice grafickih karti preskupe su na forumu, svako od nas ima brata, druga, poznanika koji svako malo ide za Bg, pa bih high end graficku prije kupio gore, nego kod nas, jedan primjer samo, 1080ti kod nas nema ispod 500 eura, na KP se moze naci ista takva karta za 300 eura, znaci isplati se uzeti avio kartu do Bg-a, i imas jos 100 eura za stan, hranu i pice za 2 dana gore.
    Kartice iz rudnika su posebna prica na forumu rx580/570 sa 4gb se prodaju po 130-140 eura, a realna cijena im je 100-110, one sa 8gb 140 eura max, ali neki drze i po 180 eura, moguce da su to neki zlatni primjerci...
    Sto se tice kartice koja se prodavala za 180 eura, vidim neki znaju da su momku hitno trebale pare i ja mislim da je to tacno, ali vjerovatno za neku jacu karticu.


    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #43
    Join Date
    May 2012
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Zasto bi ti neko dao 1080ti za 300e, ja ne znam ko su ti ljudi ? Za 300e ne mozes kupit ni 1080 da valja


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #44
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Moram se prikljucit diskusiji hehe.
    Problem na ovom forumu je sto ljudi i dalje drze procesore 3 i 4 generacije intela za high end komponente, sa isto tako jakim cijenama, to sam samo odje vidio i nidje vise, trenutno je takvo stanje da se AMD us8ao u Intel sa serijom 3000 i ja cu prije kupiti neki Cpu od Amd-a koji je 5-10% slabiji od Intela, ali zato jeftiniji duplo, a tek ne bih razmisljao o kupovini polovnih Intel konfiguracija!
    Sto se tice grafickih karti preskupe su na forumu, svako od nas ima brata, druga, poznanika koji svako malo ide za Bg, pa bih high end graficku prije kupio gore, nego kod nas, jedan primjer samo, 1080ti kod nas nema ispod 500 eura, na KP se moze naci ista takva karta za 300 eura, znaci isplati se uzeti avio kartu do Bg-a, i imas jos 100 eura za stan, hranu i pice za 2 dana gore.
    Kartice iz rudnika su posebna prica na forumu rx580/570 sa 4gb se prodaju po 130-140 eura, a realna cijena im je 100-110, one sa 8gb 140 eura max, ali neki drze i po 180 eura, moguce da su to neki zlatni primjerci...
    Sto se tice kartice koja se prodavala za 180 eura, vidim neki znaju da su momku hitno trebale pare i ja mislim da je to tacno, ali vjerovatno za neku jacu karticu.



    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    Milo mi je da je neko na strani razuma Slažem se maltene za sve rečeno - dokazao sam da se za manje od 1200 eura može uzeti kompletna AMD konfa (bez grafičke) koja je u 90% slučajeva jača nego high end Intel konfa koja se na ovom forumu prodaje za 1500e. Šta meni znači kuler od 150 eura, kad taj procesor sa tim kulerom daje lošije rezultate nego AMD 3700x sa stock kulerom (koji btw nije kao intelovi stock kuleri, već addressable RBG koji radi Cooler Master i sasvim je pristojan za 8-jezgrane procesore.



    Šta mi znači matična od 630 eura, kad ova od 340 bolje završava posao?


    Quote Originally Posted by mikelijus View Post
    Zasto bi ti neko dao 1080ti za 300e, ja ne znam ko su ti ljudi ? Za 300e ne mozes kupit ni 1080 da valja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pa evo fino ti reče, da je to na KP. Sad malo bacih pogled, za 300e nisam našao, za 350 jesam, i to više njih:

    https://www.kupujemprodajem.com/Komp...3897-oglas.htm

    https://www.kupujemprodajem.com/sear...ords%5D=1080ti

    Za 450e, koliko sam rekao da vrijedi dobra, koja nije rudarila i ima makar još 6 mjeseci garancije, se u BG uzima Aorus Extreme:

    https://www.kupujemprodajem.com/Komp...4377-oglas.htm

    Opet kažem, cijene u BG su jedno, cijene u PG su drugo, ali da je tamo 350-450, a ovamo 520-650, pa ne ide mi nešto to. Mislim da ćeš taj 1080ti msi trio x teeeeško prodati za traženih 650e.
    Last edited by verbalni_fajter; 04-04-20 at 23:07.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  22. #45
    Join Date
    May 2012
    Posts
    341
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    A odje je nebi proda ni za 400 jer odje niko centa nema


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #46
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Bg ka bg, jeftiniji je tamo nov telefon no kod ovih naših čuvenih prodavaca polovan

  24. #47
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikelijus View Post
    A odje je nebi proda ni za 400 jer odje niko centa nema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    eo od mene imaš 450e, ako se uklapa u kriterij: nije korišćena za rudarenje, ima bar 6 mjeseci garancije i radna garancija (proba) 24h. Tako daaa...

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Bg ka bg, jeftiniji je tamo nov telefon no kod ovih naših čuvenih prodavaca polovan
    Pa ima i toga, al ođe pričamo o grafičkim karticama. Al kad je off, jednom sam uradio nešto slično: za aparat koji se kod nas "na crno" cijenio 180 eura više nego u BG (a bukvalno ga samo iz BG donesu, nemaju ga na stanju, i garancija važi u BG!) sam uzeo kartu za avion i stan na dan na Slaviji (2 noćenja), potrošio isto, al makar se proveo, umjesto preprodavcima da punim novčanik.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  25. #48
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bar
    Posts
    1,065
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Lagano momci !

    Послато са Redmi 6 Pro помоћу Тапатока

  26. The Following User Says Thank You to okleznam For This Useful Post:


  27. #49
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    pokazalo se pametno što sam sačekao, jer nove generacije AMD-a i nVidie brišu patos sa prethodnima, 3070 daje rezultate u nivou 2080ti, a kamoli 1080ti, od koje se niko u CG nije mogao odvojiti za manje od 500€
    još samo malo lager da se stabilizuje, možda i sačekaju rezultati za 3060ti i eto pravog trenutka za kupovinu nove grafičke. Hvala svima na podršci (i "podršci").
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem kupujem pokvarene laptopove novije generacije
    By tony cetinjski in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 06-08-13, 14:04
  2. Kupujem Otkupljujem NE/ispravne Laptopove novije generacije ili 15.6 ili 17.3
    By mirfa in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 12-12-12, 08:35
  3. Replies: 0
    Last Post: 06-08-12, 21:38
  4. K Kupujem auto vise srednje klase od 2002 na gore...
    By DraganPgd in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 11-04-10, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •