Quote Originally Posted by Dukileus View Post
3x180 = 450?
Osim toga ne treba izvlaciti pravilo iz jedne trgovine ( znam za stan u BR koji je prodat po 600 eura/m2 pa su opet mnogo skuplji tamo).
I jos ta koja je prodata - u kojem je stanju bila, koliko garancije, a tek: KOJI model... kao sto si sam rekao, VF...
dakle znam za nekoliko 1070 prodatih u zadnjih 2 mjeseca po 200 do 250 eura zavisno od modela i stanja. I to bi bila realna cijena do skoro. Sad mozda i vise. Moje je misljenje da je to opet najbolja kartica za te pare. Za primjer: rado bih dao 250 za recimo 1070 aorus extreme u dobrom stanju. Ili MSI 1080Ti TRIO bih platio i do 500 ( kao i Aorus extreme ili top model nekih drugih brendova )
Isto tako za npr asus dual ili msi pomenutu u linku 1070 ili bilo koju jeftinu varijantu bilo kojeg brenda ne bih dao nikako preko 180. Isto za jeftine 1080ti, ima ih za 400 u Srbiji.
... dakle ovdje se cinjenice uvijaju kako kome odgovara izgleda, sto nije korektno.
Nadam se da je moj post koristan ( zato pisem, da se razdvoje cinjenice od naklapanja)
Sto se tice cijene 1080Ti : ne radi se o tome koliko puta je brza ( od bestbuy po meni 1070 ) nego ona moze da "gura" 2K na 144Hz (do 240Hz+) pa i 4k na 60 Hz sve igrice, neke i na vise . Za vlasnike skupih mocnih monitora jednostavno 1070 nije dovoljna. Da ne pominjemo render i ostale namjene. Otud cijene takve kakve jesu.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk