Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 62

Thread: COVID-19 - Klinicka slika pacijenata

  1. #26
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default


  2. The Following User Says Thank You to Superhik For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Neđe pročitah da ljudi koji su preležali virus(imali su upalu pluća) mogu računati na puni kapacitet pluća za 6 mjeseci(ako su bili u top formi,npr.sportisti) do 15 g!?!?(obični ljudi).
    'Bem ti takav život.Biće da se vade pumpice u kafanu na sto ka cigari i mobilni

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #28
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default



    Kome je dugačko za gledanje, jedan od načina za jačanje imuniteta i prevenciju je toplo/hladno tuširanje.

    https://vimeo.com/165013134/346f3ef87

  5. The Following User Says Thank You to Superhik For This Useful Post:


  6. #29
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Postoji li neko istrazivanje o steti koju nanosi ovaj virus ako dodje do ozdravljenja? Znam da je rano.
    Cijeli svijet je stao zbog virusa nalik na grip. Ok, ok, tezi je od gripa, ali imam osjecaj da je virus jos opasniji nego sto nam se predstavlja.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Totalno Lagan For This Useful Post:


  8. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Odnosno da nema tu još nešto, ne bi sve stalo...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  10. #31
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Iznijeću neko svoje laičko mišljenje ali rekao bih iz velikog iskustva, s obzirom da sam za života (imam 38god) prebolovao bez pretjerivanja makar 100 infekcija, uglavnom respiratornih.
    Uvjek sam dobijao sve moguće simptome počev od curenja nosa, začepljenja, bola u grlo, kašlja, sekreta, i naravno temperature praćene groznicom i bolovima u mišičima i kostima. Rijetko je koja trajala kraće od 7 dana.
    Definitivno sam bio i ostao jako osjetljiv i s godinama mi nije ništa lakše iako sam se nadao da će imunitet postati jači. Sada sa svojom djecom prebolujem svaki virus koji zakače iz vrtića/škole.
    Tu mi je već postalo jasno da ona priča medicinara da se imunitet stiče što se više bolesti preleži ''ne pije vodu''. Istina se krije negdje drugdje. U prilog tome navodim primjer svog rođenog brata za kojeg pamtim da je za života možda preležao svega 2-3 infekcije.

    Ja u suštini nisam u nekoj panici od Covid-19. Hvala Bogu iako sam osjetljiv do sad sam uspješno prebolijevao dosta virusa/bakterija bez nekih težih posledica. Ne pamtim da sam imao neku težu upalu pluća. Ne znam zašto bi recimo i moji stari imali straha kad znam da nisu ni 10% prebolovali koliko ja.

    Naše zdravstvo mi u suštini nikad nije pomoglo u smislu da su se malo više zauzeli da otkriju gdje leži razlog moje naglašene osjetljivosti. Ako postoji primjer pretjerane upotrebe antiobiotika (vjerovatno često bespotrebno i štetno) ja sam taj. Ali za to su ''krivci'' ljekari opšte prakse iz domova zdravlja.
    Zadnjih godina se maltene sam liječim i samoinicijativno radim nalaze iz krvi. Kad god mi temperatura prelazi 39 stepeni idem da odradim nalaz CRP-a (privatno), jer sam naučio da visoke vrijednosti >50 uglavnom ukazuju na bakterijske infekcije. Onda tek pristanem na antiobitik, ali naučio sam i tu da treba možda odraditi bris iz grla i nosa, jer nikad se ne zna koja bakterija izaziva bolest a ne djeluju svi antiobitici jednako na sve bakterije.
    Tako sam jednom uspio da ''uhvatim'' haemophilus influenzae iz nosa. Do tog trenutka sam pio, po receptu ljekara iz doma zdravlja, potpuno neefikasan Sumamed (Azitromicin, to je makrolidni tip za koje je dokazano da je ona bakterija postala imuna, ko želi može pročitati https://en.wikipedia.org/wiki/Haemophilus_influenzae#cite_note-pmid21081549-16 ). Taj antiobitik je širokog spektra ali izgleda da nije toliko efikasan protiv pomenute bakterije.
    Kada sam prešao na drugi,po prvi put u životu osjetio sam EFIKASNO djelovanje lijeka na uzročnika, uzeo sam (sada zabranjeni) Ciprocinal. Nakon prve doze osjetio sam olakšanje i preznojavanje bez upotrebe antipiretika.
    Najjače od svega je što izgleda mi te bakterije uglavnom nosimo sa sobom ali žive u miru sa ostalim korisnim bakterijama, ali je kvaka u tome što one ponekad kreću u ofanzivu kad osjete pad imuniteta.
    Imam još primjera pogrešne procjene ljekara ali ću drugom prilikom, reći ću samo da sam i Coxsackie prebolovao srećom bez ''padanja'' na srce ili slično.

    Priznajem da bi mi možda sezonska vakcina ''ojačala'' imunitet ali nemam dovoljno povjerenja u njih. A ako je i tačno da virusi stalno mutiraju, odakle garancija da i pored vakcine nećete zakačiti neki mutirani virus?
    Uostalom, kad vidite ljude oko sebe bez vakcina da su vazda zdravi, jasno je da one nisu jedino rešenje.


    Zašto sve ovo pričam? Jer smatram da ima veze i sa ovom aktuelnom situacijom, Covid-19. Elaboriraću u nastavku.
    Ograđujem se, taj virus možda jeste opasniji i treba biti oprezan, treba se zaštiti na svaki moući način.

    Moje mišljenje je da nauka i medicina jesu napredovale ali da je korpus znanja o ljudskom organizmu i dalje na početnim nivoima. Mislim da nauka nije pronikla ni 10% funkcionisanja , posebno imuniteta.
    Da jeste, kancer bi odavno bio lako izlječiv.
    Ja smatram da mi rođenjem (genetika) dobijamo 90% našeg (ne)zdravlja. Ne razbolijevaju se svi ljudi jednako. Tako ni svi ovi virusi/bakterije ne izazivaju istu kliničku sliku kod svih.
    Mi se rađamo ''nesavršeni''. Medicina bi trebalo da se bavi više našim urođenim manjkavostima nego bilo čim drugim, ako nas žele zdravijima.
    Dok nisam dobio sopstvenu djecu nisam to mogao saznati . Starija ćerka je naslijedila neke moje gene, tako da ona danas nažalost pati od prolećnih alergija, ali srećom ima nešto jači imunitet protiv infekcija.

    Ovih dana puno čitam i saznajem koliko je Vitamin D bitan za imunitet. Tek poslednjih godina studije to potvrđuju.


    Ps. Nastavljam sledeći dan.
    Last edited by autodijagnostika; 03-04-20 at 00:19.

  11. #32
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.nature.com/articles/s41586-020-2196-x

    Virological assessment of hospitalized patients with COVID-2019
    https://www.thelancet.com/journals/l...c-b3f276970189

    Beware of the second wave of COVID-19
    https://www.city-journal.org/coronavirus-vaccine

    Ending Covid

    It will take some time, but rest assured: a coronavirus vaccine is coming, and it will work.

  12. #33
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32252338

    Evidence that Vitamin D Supplementation Could Reduce Risk of Influenza and COVID-19 Infections and Deaths.
    For treatment of people who become infected with COVID-19, higher vitamin D3
    doses might be useful. Randomized controlled trials and large population studies should be conducted to evaluate these recommendations.

  13. The Following User Says Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  14. #34
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Pa normalno. Zamisli đecu zatvoriš da ih ne gleda sunce bez kroz prozor ili po 10 minuta na balkon. Pa ljepše mu ubrizgaj koronavirus.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  15. #35
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Dr Dragiša Delić je u pretposlednje dvije srijede na Nova Tv upravo govorio sve ovo što pišu u ovom naučnom štivu.
    I oni tvrde da zimi treba uzimati 10.000 IJ vitamina dnevno nekoliko nedelja da bi se brzo podigao vitamin d, kod onih kod kojih je isti u deficitu i koji su u riziku od raznih infekcija.
    Bojim se pravo da vam kažem da lično pređem u taj režim toliko vitamina d da uzimam, jer to je baš puno više od nekih dosadašjih doza (500-2000 ij dnevno) koje su preporučivane.
    Ali kažu da ljeti, kad se na moru sunčamo, dnevno može da se proizvede i preko 20.000ij u organizmu.
    Last edited by autodijagnostika; 10-04-20 at 22:01.

  16. #36
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Pise da 10.000ij uzimaju osobe kod kojih je bas nizak, a treba brzo da se podigne.
    To je druga situacija u odnosu na redovno uzimanje.
    koliko ja znam 1500-2000ij dnevno je dovoljno i za neke hronicne bolesnike kojima je vitamin D nesto snizen.

    Najbolje je da jednom u 6 mjeseci provjeris nivo vitamina D u krvi. trazi uput od doktora, taj nalaz nije jeftin privatno.
    Potrudi se da ti bude vise od 70.
    Ljeti obrati paznju da budes svaki dan bar malo na suncu. Nije to toliko tesko.
    Ja sam uveo praksu da kafu posle rucka popijem na suncu….i to je dovoljno.
    Last edited by high; 10-04-20 at 22:45.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  17. #37
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Ja pijem 1000iu dnevno godinama, sad sam na 2000iu nemam nikakve hronične bolesti prija mi tako

  18. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    i ja 1-2 ljepota
    She is only here to annoy herself!

  19. #39
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Procitah milion tekstova o simptomima korone a nigdje o tome kako se ista lijeci. Znam da jos uvijek nema pravog lijeka ali kako onda lijece ovaj narod koji oboli. Ne vjerujem da ih puste da se sami izbore, sigurno im bar nesto od terapije uvedu. Jer i za obicnu gripu kazu da nema lijeka i da je samo treba prelezati ali opet svi uzimaju brufene, antibiotike da se ne dobije upala pluca i sl.
    Da se pripremimo za svaki slucaj

  20. #40
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Last edited by ASC; 11-04-20 at 21:36.

  21. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Procitah milion tekstova o simptomima korone a nigdje o tome kako se ista lijeci. Znam da jos uvijek nema pravog lijeka ali kako onda lijece ovaj narod koji oboli. Ne vjerujem da ih puste da se sami izbore, sigurno im bar nesto od terapije uvedu. Jer i za obicnu gripu kazu da nema lijeka i da je samo treba prelezati ali opet svi uzimaju brufene, antibiotike da se ne dobije upala pluca i sl.
    Da se pripremimo za svaki slucaj
    koriste se eksperimentalni ljekovi (koji su obično dosta skupi) tipa Avigan Remdesivir itd + hlorokin (koji je jeftin) i kombinacija sa cinkom vitaminima i antibioticima

    generalno ko uzima vitamina C i D + cink ima mnogo manje šanse da (ozbiljno) oboli od ovoga
    She is only here to annoy herself!

  22. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ne mogu da editujem, ovo važi generalno na svjetskom nivou ne kod nas, za kod nas znamo samo da koriste hlorokin(plakvenil) i to tek kad se potpiše
    She is only here to annoy herself!

  23. #43
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pa to me zanima, sto kod nas daju pacijentima
    Otkud ti ova informacija za hlorokin? Da li to daju (nude) svim pacijentima ili onim sto su ozbiljnije bolesni?
    Ovi sto boluju kuci, imaju li neku terapiju makar antibiotike neke i tome sl?

  24. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa bio je onaj na TVu prvi izlijeceni koji je rekao da su mu to dali ali da je morao da potpise

    ne znam za osnovnu terapiju niti su je pominjali uopste, u Srbiji je npr. objavljena (ali ne znam zasto ne koriste suplementaciju cinkom jer je ona najbitnija sa hlorokinom ili je mozda nisu napisali)

    https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c01bb30cfb.jpg
    She is only here to annoy herself!

  25. #45
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Postoji li neko istrazivanje o steti koju nanosi ovaj virus ako dodje do ozdravljenja? Znam da je rano.
    Cijeli svijet je stao zbog virusa nalik na grip. Ok, ok, tezi je od gripa, ali imam osjecaj da je virus jos opasniji nego sto nam se predstavlja.
    Predstavljen je sasvim adekvatno, što se može vidjeti iz svakodnevnih priloga o broju zaraženih i o smrtnim slučajevima u pojedinim zemljama. Nažalost, različite teorije zavjere koje kruže ovih dana, ostavljaju veći utisak od zvaničnih informacija na veliki broj ljudi, što doprinosi percepciji da javnost nije adekvatno obaviještena.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  26. #46
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo počeli su malo više da pričaju zašto neki pacijenti imaju slabe simptome a neki umiru.
    Kao da je to nešto sasvim novo.
    Ali sada malo više znaju, pa se priča o tkz ''citokinskoj oluji''.

  27. #47
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...n5wVpQ-raasExc

    Sporedan simptom o kojem pacijenti sve češće pišu na društvenim mrežama postao je takozvano zujanje ili šištanje u tijelu što predstavlja novi, misteriozan znak koronavirusa.
    Ako misle na čulo sluha, što je logično jer se drugačije ne može to opisati/osjetiti, onda to nije ništa novo.
    Last edited by autodijagnostika; 13-04-20 at 19:42.

  28. #48
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

  29. #49
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    INTERVJU!

    AKO UDAHNETE VIŠE OD 16 PUTA U MINUTU, TO JE ZNAK ZA UZBUNU:
    Dr Tatjana Radosavljević otkriva NAJOPASNIJI simptom korone

    Teško oboleli od korone moraju da udahnu i preko 40 puta u minutu jer nemaju dovoljno kiseonika. To iscrpljuje disajne mišiće, što bez respiratora može da izazove smrt.

    Koronavirus u organizam ulazi preko sluzokože nosa i grla i spušta se u donje respiratorne organe. Postoje radovi svetskih stručnjaka o tome da se virus spusti do pluća i kod onih koji su imali lakšu kliničku sliku, ali da je njihov imuni odgovor uspeo da obuzda virus.

    Ipak, toliko je malo radova dok traje epidemija da to ne može da se uzme za činjenicu, ali se dešavalo - kaže u intervjuu za Kurir prim. dr Tatjana Radosavljević, pneumoftiziolog, koja je 15 godina radila u intenzivnoj nezi u Institutu za plućne bolesti i priključivala pacijente na respiratore.

    Kako se zna čas kada se klinička slika bolesti pogoršava?

    - Prvi znak je kada pacijent ima gušenje i osećaj da mu manjka vazduha. Obično se već tada radi o obostranoj upali pluća, koja zahvata široke površine tih organa, odnosno alveole. To su najfiniji delovi plućnog tkiva, gde se obavlja razmena gasova, kiseonika i ugljen-dioksida. One su praktično izbačene iz funkcije. Tada se meri količina kiseonika ili saturacija. Ukoliko ona padne na ispod 90 odsto, onda je to znak da se nešto ozbiljno dešava jer je normalna zasićenost iznad 95 do 100 odsto.

    Teška posledica kovida je smrtonosni akutni respiratorni distres sindrom.

    - Da. I ne samo kod kovida već i kod SARS, MERS, svinjskog gripa H1N1... Normalno je da čovek udahne do 16 puta u minutu. Kod osoba kod kojih se razvio taj teški sindrom dolazi do situacije da moraju da udahnu i preko 40 puta jer nemaju dovoljno kiseonika. To može da iscrpi disajne mišiće, što nekad dovodi do smrti.

    Šta se radi u takvim situacijama?

    - Prvo se daje nadoknada kiseonika preko sonde. Ukoliko to nije uspešno, onda se primenjuje takozvana neinvazivna ventilacija - pacijent se priključuje na respirator. Pacijentu se stavlja maska i to je pokušaj da mašina zajedno s pacijentom uspostavi disanje kako bi se što više kiseonika ubacilo u pluća. Takvi respiratori forsiraju se najviše u Nemačkoj, a koristi ih i Hrvatska.

    Kada se prelazi na invazivni respirator i pacijent stavlja u anesteziju?

    - Ukoliko prethodni metod nije dao željene rezultate, a to se vidi merenjem kiseonika u njegovom organizmu i prema drugim parametrima, tada se osoba uspava, daju joj se lekovi za opuštanje mišića kako bi se oni odmorili i ubacuje tubus ili plastična cev u dušnik. Preko nje, veliki respirator kompletno diše umesto pacijenta. Ako promene na plućima počnu da se povlače same od sebe ili dejstva lekova, onda je to dobar znak. Ipak, s obzirom na to da je koncentracija kiseonika niska, organizam ga nema dovoljno, i u takvoj situaciji počinju da stradaju srce, mozak, počinju da se stvaraju poremećaji u elektrolitima, počinje da se remeti zgrušavanje krvi. Ima još mnogo parametara koji moraju da se prate dok je pacijent na respiratoru kako bi se predupredile posledice bolesti.

    Koliko je preživljavanje na respiratoru?

    - Preživljavanje pacijenata od akutnog respiratornog distes sindroma koji su na respiratoru oduvek je bilo 50 odsto. Da nema respiratora, čoveku koji diše brzo i kome pada kiseonik umiranje se broji satima. S druge strane, repsirator diše umesto obolelih pluća. Do oporavka dolazi ukoliko stanje počne da se poboljšava, pa respirator na nivou alveola uspe da omogući razmenu gasova u telu. U suprotnom, čovek umire.

    Kako lekari znaju da bi pacijenta trebalo da skinu s respiratora?

    - Osobama koje su na respiratorima, u anesteziji, pluća se povremeno snimaju i prate se drugi znakovi njegovog stanja. Ukoliko se uoči poboljšanje na plućima, tada se pacijent budi iz anestezije i počinje proba da li može da diše samostalno. Ukoliko uspe u roku od 10 do 12 dana, onda će se izvući. S druge strane, tubus ne sme da bude duže od 15 dana u dušniku jer pravi žulj koji sužava disajni put. Inače se tubus nekoliko puta menja. Ako nekome duže treba veštačka potpora disanja, tada mu se na vratu otvara takozvana stoma i ubacuje tubus za disanje.

    Napad na organizam
    POSREDNO UNIŠTAVA SVE

    Da li koronavirus napada srce i bubrege?

    - Nema dokaza da koronavirus ide pravo samo na srce, bubrege ili druge organe. Oni mogu da budu zahvaćeni u najtežoj fazi bolesti. Jer svi ti organi, posebno mozak, ne mogu da rade bez kiseonika i onda gube svoje funkcije.

    Kritično stanje
    ALARMI UPOZORAVAJU

    Šta se vidi na monitorima koji ulaze u sastavni deo respiratora?

    - Oni pokazuju u kakvom su stanju životni parametri pacijenta. Imaju alarm. Istovremeno, pacijent mora da ima više otvorenih venskih puteva, odnosno nekoliko braunila, kako bi moglo odmah da se reaguje lekovima. Svaki pacijent je različit i šta će od terapije dobijati, to isključivo zavisi od njegovog stanja. Takođe, on zahteva vrlo kompleksnu negu jer je u kritičnom stanju.


    https://www.kurir.rs/v/3447355



    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  30. #50
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    na samsung telefone ima SpO2 mjerac
    Mogu vam reći jedne prilike sam lošije disao i sa 98 (prosjek) na 94 mi je pala zasicenost kiseonikom.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ljekar se ne "obrce"- žalbe pacijenata
    By alien in forum Medicina
    Replies: 67
    Last Post: 26-02-24, 22:14
  2. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  3. Replies: 7
    Last Post: 24-02-13, 12:41
  4. Stvarnost/Folirancija/Slika o sebi, slika drugima...
    By odli in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •