Page 91 of 125 FirstFirst ... 4181878889909192939495101 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2251
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    jednostavno smo ga dogovorili ranjje, zajedno sa garancijama za onih 500 sto smo prosuli na kamate. nego se desavaju stvari kao na pokretnoj traci pa se zaboravi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #2252
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,975
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    https://fosmedia.me/mobile/infos/eko...su-ove-sedmice

    Pazite ovo .

    Marković je u intervju kod Šebek rekao da će pored ovoga što je EU dala 53 miliona faliti još 450.
    Poslije toga su našli brzo (i ja sam se začudio kako brzo) 250 miliona.

    I sad kažu da će nam faliti još 350.

    Znači 350+250+53 = 653 miliona manje.
    Ili ako ne računamo ovo 53 miliona.
    150 miliona više nego što je rečeno prije mjesec dana.
    A rebalans će raditi na osnovu procjene turističke sezone sa planiranim prihodom od 30-40% u odnosu na prošlu godinu tako da će nam faliti ko zna još kolko
    Ubacili nesto i za strika

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #2253
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,041
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Vidjeh Mojsijev post pa se sjetih Shvedske...neshto mi na'mpade...zamislite da su nashe familijarne i rodbinske veze kao kod njih...shto bi se deshavalo sa MNOGO ljudi koji sad primaju po 111€ ili u najboljem sluchaju 222€,ne znam odgovor...ili ga znam,možda imaju bash zbog toga shto su takvi...?
    ...

  4. #2254
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    najveca glupost ova pomoc pihhh mizerija

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #2255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Fidelity piše:
    REBALANSNO IZVRTANJE

    Stigao je i taj dan: Crna Gora će se zvanično pridružiti Sjevernoj Makedoniji, Albaniji, Bosni i Hercegovini, Kosovu i Moldaviji kao JEDINIM evropskim državama koje su tražile pomoć MMFa kroz instrumente podrške "Rapid Credit Financing" i "Rapid Financing Instrument" a koji imaju za cilj podršku u stabilizaciji platnog bilansa države.

    RCF nosi kamatnu stopu od 0%, sa grejs periodom od 5,5 godina i ukupnim rokom otplate 10 godina, tako da ćemo kvalitetno zakrpiti dio zjapeće makroekonomske rupe.

    Ono što čudi u cijeloj priči je sljedeće: na sajtu ministarstva finansija navedene su ove ministrove riječi: "Sumirajući, kroz razgovore koje trenutno vodimo, i već realizovane aranžmane, očekujemo da ćemo obezbijediti cca 500 mil € koja će se koristiti za pokrivanje nedostajućih sredstava u tekućoj godini i jednim dijelom akumuliranja fiskalne rezerve za potrebe finansiranja obaveza u 2021. godini".

    Ministar je zapravo bio mnogo, mnogo oprezniji kada je govorio o zaduženju od 500 miliona eura i zapravo je rekao: "Da li ćemo uspjeti da dogovorimo projektovani iznos od 508 miliona, mislim da hoćemo ali evo ne mogu to garantovati."

    Ostaje nejasno zbog čega se oprezne riječi ministra mijenjaju/ne navode u cjelosti kako bi se PROMIJENILA suština značenja izgovorenog? Ovakvi primjeri IZVRTANJA riječi najvećih državnih zvaničnika potvrđuju navode o STROGOJ komunikacionoj kontroli kako bi se javnosti podaci predstavili u što boljem svijetlu.

    Mada ko zna, možda je uzrok svemu tome činjenica da Crna Gora ima NAJVEĆI odnos duga i BDP od gore navedenih zemalja koje su tražile pomoć od MMFa.

    Tigar (Crna Gora) je pokazao zube; ispostavilo se da mora HITNO kod stomatologa (MMF) na saniranje ekonomsko-finansijske nehigijene koja je zahvatila gornju vilicu (realni sektor) i prijeti da se proširi na donju vilicu (finansijski sektor). Svi se nadamo da neće biti - vađenja zuba.
    One Ring to Rule them all...

  6. #2256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo ga opet Fidelity sjajan i najjači termin - ekonomska eutanazija

    SAGA O NETAČNOM REBALANSU

    Kada se pređe sa visokih vrhova demagogije na mirnu ravnicu brojki, veoma lako se skonta da postoji ozbiljno neslaganje u onome što se najviši državni zvaničnici izjavljuju i onoga što piše u rebalansu budžeta.

    Evo samo jedne kratke hronologije događaja prethodne nedjelje o tome kolika konfuzija vlada u Vladi.

    Naime, prvo je ministarka ekonomije rekla da "nismo osjetili potrebu privrede za novim subvencijama", na što je sjutradan reagovao ministar finansija i rekao da državnoj kasi u 2020. fali 877 miliona eura, te da sada ne može da obeća da će se u potpunosti zatvoriti finansijske potrebe budžeta za ovu godinu uprkos ulasku MMFa u klub kreditora crnogorskog budžeta.

    Nakon toga, juče je izašao podatak da je broj nezaposlenih u maju povećan za 6.500 u odnosu na mart, što je najveće ikada zabilježeno povećanje za dva mjeseca. A tek je predsezona, što znači da će ovaj broj još više rasti.

    Na sve to, premijer je dodao da nema puno šanse za turizam ove godine (čitaj: neće ga bit').

    Pazite ovaj zaplet:
    1. ministar finansija je čak 2 mjeseca pravio rebalans budžeta pod pretpostavkom pada turizma od 40%,
    2. takav rebalans je usvojila Vlada ovog četvrtka
    3. premijer te iste Vlade koja je usvojila rebalans sam sebe demantuje jedan dan nakon usvajanja rebalansa i priznaje da od turizma ne treba puno očekivati, što ruši osnovnu premisu rebalansa budžeta - da će prihodi od turizma iznositi 60% planiranih.
    4. Dakle, premijer je priznao da je rebalans, koji je rađen cipcijela 2 mjeseca, zapravo netačan, što prevedeno u brojke znači da će nam ove godine faliti preko MILIJARDU eura u državnoj kasi.

    Sve to iz prikrajka posmatra nejaki i valjda sramežljivi treći paket mjera, koji je trebao biti usvojen sredinom maja, pa krajem maja, pa početkom juna, pa su sad rekli da ga valja očekivati sredinom juna. Mada, ruku na srce, nisu rekli koje godine.

    Dok se dešava ova jasna konfuzija, privreda i građani lagano bivaju ekonomski eutanizirani zbog improvizatorskog pristupa ozbiljnim talasima krize koji nas neumitno i snažno zapljuskuju.
    One Ring to Rule them all...

  7. #2257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Fidelity gazi

    GRAĐEVINARI TRČE POČASNI KRUG

    U strukturi BDP Crne Gore, sektori poslovanje nekretninama i građevinarstvo činili su oko 11% naše ekonomije.

    Zato je važno da, prilikom projektovanja BDP-a, uzmemo podatak o broju izdatih građevinskih dozvola i prijava radova u dužoj vremenskoj seriji.

    Vjerovali ili ne, upravo to smo i uradili; rezultati su - (ne)očekivani.

    Pogledajte grafik lijevo: na njemu se lijepo trend kretanja izdatih građevinskih dozvola tokom godina. Zaključak: broj građevinskih dozvola pada iz godine u godinu; nagli pad se dešava početkom 2018. godine.

    Na desnom grafiku se pak posmatra samo prvi kvartal od 2011. do 2020. godine pa se jasno se vidi što se dogodilo u prvom kvartalu ove godine. Da se ne mučite: broj građevinskih dozvola i prijava radova je pao na istorijski minimum od kada se ovi podaci objavljuju (izdato je svega 27 dozvola u prvom kvartalu 2020. godine).

    Kome još uvijek nije jasno u kom smjeru trči sektor građevinarstva ali i cijela naša ekonomija, neka počne da trenira za maraton. Valjaće mu na jesen.
    One Ring to Rule them all...

  8. #2258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Koliko ja znam 1Q je period od januara zaključno sa aprilom.
    Takođe koliko znam državne institucije pa i one koje izdaju dozvole nijesu radile polovinu marta i čitav april što je za oko 37% manje vremena nego prošlih godina.

    Ako se uzme u obzir da se većina dozvola uopšte ne izdaje u januaru, ovo je sve izdato za mjesec i po.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #2259
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Koliko ja znam 1Q je period od januara zaključno sa aprilom.
    Takođe koliko znam državne institucije pa i one koje izdaju dozvole nijesu radile polovinu marta i čitav april što je za oko 37% manje vremena nego prošlih godina.

    Ako se uzme u obzir da se većina dozvola uopšte ne izdaje u januaru, ovo je sve izdato za mjesec i po.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Kvartal je tromjesječje, četvrtina godine...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #2260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Koliko ja znam 1Q je period od januara zaključno sa aprilom.
    Takođe koliko znam državne institucije pa i one koje izdaju dozvole nijesu radile polovinu marta i čitav april što je za oko 37% manje vremena nego prošlih godina.

    Ako se uzme u obzir da se većina dozvola uopšte ne izdaje u januaru, ovo je sve izdato za mjesec i po.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Radile su institucije skoro do kraja marta što je zaključno sa tim 1Q Jan feb mart.

    I prošle godine je već padao broj izdatih dozvola i gradjevina usporava.
    Tek sad kreće ludilo
    One Ring to Rule them all...

  11. #2261
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

    Ovi su bas optimisticni bili prije mjesec dana


    https://freshestate.me/kupovina-nekr...-koronavirusa/

    Da li je sada pravo vrijeme za kupovinu ili prodaju nekretnina?
    Objavljeno: 05. maja 2020

    Kriza i trziste nekretnina
    Zanima vas kupovina nekretnina ili prodaja? Pitate se da li je pravo vrijeme za ovaj korak? Tu smo da vam pomognemo pri ovoj odluci.

    Tržišna stabilnost je jedan od važnijih faktora koji utiču na cijene nekretnina. Najbolji primjer je svjetska finansijska kriza 2008. godine. Kriza je počela na američkom hipotekarnom tržištu, a nedugo zatim se proširila na cijeli svijet. Preko 100 hipotekarnih banaka u Americi je zatvoreno. Ukupni gubici svjetske privrede su premašili 660 milijardi dolara (procjena MMF-a). Krize na svjetskim berzama su uzrokovale seljenje kapitala iz nesigurnih akcija u sigurnije mjesto za ulaganje, a to je sektor nekretnina. Promjena cijena nekretnina u tom periodu je bila iznenađujuća. Očekivalo se da će cijene nekretnina imati padajući trend, međutim cijene su bile stabilne a u nekim periodima su bilježile čak i porast.

    Što se tiče Crne Gore period prije nastanka krize 2008. godine je karakterisao rekordni rast cijena nekretnina. Na to su uticala 4 faktora:

    Makroekonomska stabilnost – rast BDP-a, pad inflacije, rast ličnih dohodaka i zaposlenosti;
    Razvoj bankarskog sektora;
    Priliv stranih investicija u nekretnine;
    Zakonske promjene u poreskoj politici i liberalizaciju stranih ulaganja u nekretnine.
    Na rast stambenih kredita u Crnoj Gori je uticao i pad kamatnih stopa na kredite, što je dodatno dovelo i do rasta cijene nekretnina. Pogledajmo koliko su iznosile prosječne cijene stambenog prostora u Podgorici i Budvi (maj 2008. godine, izvor: CBCG, Ministarstvo finansija):

    Podgorica

    Prosječni kvadratni metar stambenog objekta u maju 2008. godine je koštao 1.738,3 eura, (prosječne cijene kuće i stana po kvadratnom metru su bile skoro identične). U strogom centru Podgorice (ulica Njegoševa i Hercegovačka) je kvadratni metar dostizao i cijenu do 4000 eura što je na nivou sa centrom Zagreba, Beograda i Ljubljane.

    Budva

    Prosječni kvadratni metar stana u opštini Budva je iznosio 3232,40 eura. Prosječna cijena stana je bila 3353,14 eura, a kuće 2802,13 eura. Posmatrajući period od 2004-2008 cijena kvadratnog metra je porasla za 223.07%.



    Šta je uticalo na rast cijena nekretnina?


    Proglašenje nezavisnosti, i otvaranje Crne Gore prema inostranstvu je snažno uticalo na rast nekretnina na cijelom crnogorskom primorju. Pored Rusa koji su bili najčešći strani kupci na cijeloj teritoriji Crne Gore danas su prisutni kupci iz Turske, Engleske, a nije rijedak slučaj da se među stranim kupcima nalaze i Arapi. To su uglavnom kupci visoke platežne moći pa su predmeti kupoprodaje luksuznije nekretnine.

    Prema podacima Monstata, prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u 2019. godini iznosila je 1.024 eura i manja je za 11,9 odsto u odnosu na isti period 2018.

    Prosječna cijena je varirala zavisno od regiona tako da je u primorskom regionu iznosila 1.433 eura, središnjem regionu 590 eura, dok se kvadratni metar stana u sjevernom region prodavao u prosjeku za 795 eura.



    da-li-kupiti-nekretninu-za-vrijeme-pandemije
    Uticaj pandemije koronavirusa na kupovinu i prodaju nekretnina


    U trenutnoj situaciji na tržište nekretnina, najveći uticaj ima virus korona. Primijećen je porast internet saobraćaja i interesovanje investitora za sigurnije opcije ulaganja svog kapitala. Kako su ranija iskustva pokazala ovo i ne mora da utiče na cijene nekretnina već može samo usporiti njihov promet.

    Iako mnogi prognoziraju pad cijena nekretnina što se tiče kupovine i prodaje nekretnina, to nije slučaj. Ono što se trenutno osjeća jeste pad što se tiče samih aktivnosti, ali ne i cijena.

    Takođe, pored ovih prognoza, koje nisu potkrijepljene trenutno nikakvim konkretnim informacijama, primjećuje se povećanje interesovanja za kupovinu nekretnina zbog pretpostavke da će cijene nekretnina pasti.

    Kupci iz inostranstva, zbog nemogućnosti putovanja su trenutno spriječeni da posjete Crnu Goru, a samim tim je trenutno zabilježeno i manje interesovanje od stranih državljana.



    Trenutna cijena nekretnina u Crnoj Gori


    Cijena nekretnina će i dalje da zavisi od regije, potom lokacije u gradovima i kvaliteta gradnje, a onda stepena opremljenosti.

    Do sada je cijena kvadrata u Podgorici u prosjeku od 1100-1400 eura po metru kvadratnom. Što se tiče Budve, cijena po kvadratnom metru je u prosjeku od 1200-2000 eura. U Tivtu su cijene nekretnina u prosjeku od 2820 eura po metru kvadratnom za novogradnju uz rast od 0,47%. Što se tiče starogradnje, cijene su u prosjeku od 1200 eura do 1350 eura po metru kvadratnom.

    Ukoliko vas zanimaju trenutne cijene u ostalim gradovima u Crnoj Gori, kontaktirajte sa nama i pomoći ćemo vam da pronađete najbolju cijenu nekretnine za svoj budžet. Uskoro ćemo objaviti i aktuelne cijene nekretnina na teritoriji Crne Gore.



    Zaključak


    Kako su nakon malo više od mjesec dana krenula popuštanja u smislu restrikcija i ograničenja kretanja povodom novog virusa korona, i mogućnosti za smanjenjem cijena nekretnina takođe padaju. Ulaganje u nekretnine je ulaganje u nešto što nikad ne bi trebalo da izgubi vrijednost, posebno ne u Crnoj Gori.

    Stručnjaci generalno ocjenjuju, ali i ono što mi vidimo iz našeg iskustva, cijene će ostati približno iste kao i u 2019. godini.

    Na osnovu statističkih podataka, vrijednost nekretnina u Crnoj Gori ne pada, posebno ne na primorju. Kako se infrastruktura u zemlji poboljšava, otvaraju se nove prilike za ulaganje u sjever Crne Gore, a samim tim treba razmišljati i u pravcu kupovine nekretnine ili placa na sjeveru.

    Prednost kupovine nekretnine danas je činjenica da je mnogo lakše dobiti stambeni kredit nego što je to bilo ranije. Ovo je važno zbog toga što većina ljudi na ovaj način kupuje nekretnine.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by qwert; 07-06-20 at 11:49.

  12. #2262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To je od prije mjesec članak. A oni naravno da će da pričaju pozitivno od toga žive

    Prodali su tačno 0 stanova od 15 marta do danas
    One Ring to Rule them all...

  13. #2263
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    pa o tome sam i mislio dizi jezikom ako ne mozes stvarnoscu


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #2264
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Stvarno frapantno da se nisu izdavale dozvole. Ne mogu vjerovat. Jer u januar inace od 2gog januara sve radi punom parom kod nas se ne spajaju tradiocionalno praznici kao po tamo nekim zemljama.
    Nemojte da vas zavara cinjenica da dozvole koje se sad izdaju se odnose na buduce gradjevinske objekte. Ni pod razno. Dobro boratite paznju na to.
    Nikad vise aktivnih gradilista u PG i nikad veci broj stanova se nije gradio nego sad, i to naravno nema veze kao ni sa cinjenicom da je mozda trziste prezasiceno.
    Jer ista je jedna dozvola za zgradicu od 5 stanova na djedov pac u vrh Budve i jedna je dozvola za Master quart od 400 stanova.
    Poredjenje level cijena akcija na berzi 2006 i 2020 godine kako to uradi Komenic nedavno.
    Imamo li kakvo rjesenje i prijedlog? A da, to se ne nudi nikad, ozezi Milojko ka po pranju dobro je to.
    Last edited by hercules; 07-06-20 at 13:39.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #2265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Što bi predlagao ista kad znaš da predlog nece biti usvojen ?
    Ima neko ko je plaćen da predlaže i sprovodi te predloge u djelo.
    Nesto mi se ne čini da rade kako treba
    One Ring to Rule them all...

  16. #2266
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To je od prije mjesec članak. A oni naravno da će da pričaju pozitivno od toga žive

    Prodali su tačno 0 stanova od 15 marta do danas
    Jes ko kad meni nedavno rekoše neće cijene padat. Bolje sad uzmi. Ja sad mislim da nije vrijeme za kupovinu nekretnine jer je rizik veliki. Veća je vjerovatnoća da će čovjek izgubit pare ako sad kupi. Ne vjerujem da će cijene rast. A oće li padat ne znamo još. Ovdje ne važe nikakva pravila. Biće još deset 1000 plus projekata i davaće se krediti i kusom i repatom samo da cijene na padnu.

  17. #2267
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Što bi predlagao ista kad znaš da predlog nece biti usvojen ?
    Ima neko ko je plaćen da predlaže i sprovodi te predloge u djelo.
    Nesto mi se ne čini da rade kako treba
    Ima ima. Ima ih i previse.
    Nego da konstatujemo ovako da je lose i to je to?
    Na to se inace i bazira veci dio rada opozicije kod nas. Bilo je izuzetaka kad je nesto normalno opozicija i predlagala i kad nije usvojeno istina.
    Davno jedan profesor na fax rece, nikad nemojte kritikovat ako nemate rjesenje da predlozite. To prvo rade neznalice, a ovo drugo samo pametni.
    Idemo dalje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  19. #2268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima ima. Ima ih i previse.
    Nego da konstatujemo ovako da je lose i to je to?
    Na to se inace i bazira veci dio rada opozicije kod nas. Bilo je izuzetaka kad je nesto normalno opozicija i predlagala i kad nije usvojeno istina.
    Davno jedan profesor na fax rece, nikad nemojte kritikovat ako nemate rjesenje da predlozite. To prvo rade neznalice, a ovo drugo samo pametni.
    Idemo dalje.
    Svakako.
    Evo ti primjer jedan što se tiče predloga.

    Prošle su nas godine ovi što drže za sada 13 MHE a planiraju ih 70-80 koštali 4 miliona eura. Godinama NVO i gradjani predlažu da se ukinu subvencije za OIE i da se nadje kompromis pa da se ukinu za MHE a da se ostave za vjetar i solar.

    Javna rasprava o novom zakonu o energetici održana je u sred lockdowna ali nam je ostavljena mogućnost da mailom damo predloge.
    Nvo, gradjani i jedna poltiicka partija uputili su preko 120 predloga na novi zakon o energetici niti jedan vezan za subvencije ili ista značajno nije usvojen, nisu čak ni razmatrani.
    Na zakon se traži 1 rješenje mi smo poslali 120.

    A recimo ove godine će MHE da nas koštaju 5 i više miliona da ne pričam o direktnoj i indirektnih šteti (postoje relevantne studije).
    Ja mislim da to 5 miliona koje ces dati kroz račun za struju i iz budžeta niko ne bi imao problem da se usmjere za izgradnju škola / bolnica ili šta god drugo da završe u budžetu a ne u džepovima tajkuna.

    Znači nijesu se udostojili da rješenja usklađena sa legislativom EU uopšte razmatraju.
    Da ne pričamo za ostala rješenja i predloge.
    Skupština je kao krnja radila, tamo sjedi ko sjedi i neko bojkotuje. Čak i kao takva - poslanici SDP-a, poslanik Damjanović i nezavisni poslanici kao i amandmana DF-a čak na razne zakone, bili su realni i ostvarivi i za benefit građana.
    Niti jedan jedini amandman od opozicije na bilo koji zakon nije usvojen za 4 godine...
    I to su čisto poltiicke odluke.

    To ti je ono kad imaš problem i oni ti kažu obratite se institucijama sistema - a institucije sistema rade za njih a ne za građane ...

    Međutim evo danas Marković kaže da ne mogu sami i da im treba pomoć. A pomoć prihvataju samo od onih koji hoće da kaže ono što Vlada želi da kažu.

    Danas sam slušao raspravu iz Cetinjskog parlamenta. Neka ulica u centru koja je po planu trebala da bude završena 20 septembra prošle godine još nije završena.
    Opravdanje im je Korona

    Tako će za sve biti opravdanja sad - za sve što će da nam se dešava - mi smo uradili što je do nas ali... Korona...

    Last edited by Gandalf_White; 08-06-20 at 18:31.
    One Ring to Rule them all...

  20. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  21. #2269
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default


    Sad su se sjetili cg građana,a dok su stranci dolazili poprijeko su te gledali kad uđeš u neki naš hotel
    Ovo je ono daj što daš


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #2270
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaroma View Post

    Sad su se sjetili cg građana,a dok su stranci dolazili poprijeko su te gledali kad uđeš u neki naš hotel
    Ovo je ono daj što daš


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jel ovo dio dugo ocekivanog treceg seta mjera? Drzava - banke - privreda...
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #2271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad reče banke... Na onu crkvavicu od 222 eur 'pomoci' su uzimali po 4eur da isplate
    One Ring to Rule them all...

  24. #2272
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,041
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Jel ovo dio dugo ocekivanog treceg seta mjera? Drzava - banke - privreda...
    Deda Mraz je podijelio znachi i trecu turu paketica,aj...josh su rekli da ne mogu sami vishe,znachi da se ukljuche i babe Mrazice,aj...
    ...

  25. #2273
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Treći set mjera veli e pa sto je ovo..
    Treći set bi po meni bio otpuštanje 30% državnog aparata..

  26. #2274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo mora ođe da ostane zbog istorije

    Uradili smo sve što smo mogli

    Ne možemo sami ahhahahahaha

    Kad se krčmi i namijestaju tenderi braći i kumovima, kad se zapošljava i kad se troše pare svih gradjana - može se

    Ali kad treba da se radi - ne može
    One Ring to Rule them all...

  27. #2275
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu



    Realna neka priča .
    Upoređujući cijene isti kalkulator je izračunao da je Hanover nekih 50% skuplji od Podgorice



    i da dodamo ovaj podatak za Hanover

    Ali sad kad se zadužimo još 800 miliona biće bolje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by nikolaroma; 08-06-20 at 20:24.

Page 91 of 125 FirstFirst ... 4181878889909192939495101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •