Page 79 of 125 FirstFirst ... 296975767778798081828389 ... LastLast
Results 1,951 to 1,975 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1951
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    pa evo su osigurali da koliko toliko radnik dobije, ko ne doda razliku, njemu na obraz.
    Pričamo o 2 stvari.
    Ja pričam da je radnik koji radi kod vazdekoji nije isplatio doprinose najebao
    One Ring to Rule them all...

  2. #1952
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pričamo o 2 stvari.
    Ja pričam da je radnik koji radi kod vazdekoji nije isplatio doprinose najebao
    ne, ti pricas o tome kako za to krivicu snosi drzava.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #1953
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    pa evo su osigurali da koliko toliko radnik dobije, ko ne doda razliku, njemu na obraz.
    Kad smo kod toga, da li će biti neka kontrola poslodavaca koji će uzeti i jare i pare od pomoći, tj odbiti od plate dio koji daje država, i zašto neće?

  4. #1954
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne, ti pricas o tome kako za to krivicu snosi drzava.
    Pa kako ne snosi ako radnik ispašta zato što gazda nije platio doprinos ?
    One Ring to Rule them all...

  5. #1955
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    jel daje drzava ikakve subvencije,pomoc za firme koje nisu pogodjene ovom krizom... iako nisu bas sjajno radile....
    inace olimp kladionice smanjile plate ,dok je vecina drugih kladionica ispoštovala plate bez smanjenja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #1956
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kad smo kod toga, da li će biti neka kontrola poslodavaca koji će uzeti i jare i pare od pomoći, tj odbiti od plate dio koji daje država, i zašto neće?
    daj malo vremena da podijele pomoc, pa ce krenut u kontrolu, pa kad pocnu da pisu kazne, kao sto su vec poceli za nepostovanje mjera od ponedeljka, a onda cu ja tebe da pitam po kome ce najvise pucat te kazne. i onda ce nam opet drzava bit kriva.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa kako ne snosi ako radnik ispašta zato što gazda nije platio doprinos ?
    druze, kad se mentalitet promijeni, sve ce se promijenit, a to se u ovoj zemlji nidje nece desit. svuda po svijetu je neplacanje poreza krivicno djelo, a odje si naucio da te boli tuki, da vatas sve krivine pocevsi od pozivanja druga za saobracajnu kaznu od 20€ pa nadalje da ne nabrajam. I to nije dozvola nego tolerancija pa da vidimo i to dokle ce. a kad ona prestane, onda cemo se cut.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #1957
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Svuda po svijetu drzava kaznjava za neplacanje poreza. Samo u CG nagradjuje. Svuda po svijetu drzava kaznjava one koji nelegalno grade I zauzimaju javnu povrsinu samo odje nagradjuje. Svuda po svijetu drzava naplacuje dug za vodu. Samo odje Konik.
    Last edited by PrijekiLijek; 06-05-20 at 21:50.

  8. #1958
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa kako ne snosi ako radnik ispašta zato što gazda nije platio doprinos ?
    E i mene ovo bas zanima da cujem ko je onda kriv ako ne drzava koja nije u stanju da to regulise na pravi nacin....znaci trebo bi radnik svaki mjesec da ide da provjerava M4 u fond PIO...a i da je isao kao da bi to ista promijenilo stvar kod crnogorskih poslodavaca...

  9. #1959
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    evo neki savjetnik iz UN-a izjavljuje da će zbog Korone 135 miliona ljudi biti gladno. I sad neka da kaže da je bolje tako nego da se niko okretao na nju nije i ode par stotina hiljada ljudi (prećerujem)
    Last edited by Rakun; 06-05-20 at 22:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1960
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default



    Nisam uvatio ovaj citat DMa sto pominju u emisiju. ' Uzimacemo skupe kredite za penzije i socijale, a za javnu upravu sto pretekne'.

    Interesantne najave...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. #1961
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post


    Nisam uvatio ovaj citat DMa sto pominju u emisiju. ' Uzimacemo skupe kredite za penzije i socijale, a za javnu upravu sto pretekne'.

    Interesantne najave...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Što je najjače od svega i Fidelity nije rekao da ovo 450+ miliona što nam treba i pored 120 što nam je EU dala je planirano kroz novi budžet čiji rebalans nije još uradjen.

    E sad u tom rebalansu nijesu računali da će prihodi od sezone biti 0-10% u odnosu na prošlu godinu to je sigurno već su računali 30-50%.

    Samo do kraja ove godine falice nam preko 600 miliona a za prvih 5 mjeseci sledece (pod uslovom da virus misteriozno nestane i imamo sezonu 2021) će nam trebati preko 500 miliona...

    A pazi još i ovo


    Ako su prihodi BD 11 puta manji i odnosu na prošlu godinu - nedje 5 puta su manji na državnom nivou (najmanje)
    One Ring to Rule them all...

  12. #1962
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa kako ne snosi ako radnik ispašta zato što gazda nije platio doprinos ?
    Ne znam ni jedne kriterijume za tender, prijavu za povoljni kredit ili bilo kakve subvencije drzave, koji ne zahtjevaju da su izmireni porezi i doprinosi za sve radnike, barem min u proteklih 3 mjeseca u odnosu na dan podnosenja zahtjeva. To je sasvim legitiman kriterijum.

    Jedini nacin da se zastite radnici koji rade u sivoj ekonomiji, iz tvog primjera, jeste da se drzava odluci za universal income, kao sto je uradjeno u Srbiji koja je preko 6% svog GDP-a dala na jednokratnu pomoc svim punoljetnim gradjanima, jer na taj nacin hoce da podrze potrosnju. U nasem budzetu nema fiskalnog prostoea za takvu pomoc i odlucili su se za targetiranu pomoc kao i ostatak zemalja Zapadnog Balkana (izuzev Srbije).
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #1963
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ne znam ni jedne kriterijume za tender, prijavu za povoljni kredit ili bilo kakve subvencije drzave, koji ne zahtjevaju da su izmireni porezi i doprinosi za sve radnike, barem min u proteklih 3 mjeseca u odnosu na dan podnosenja zahtjeva. To je sasvim legitiman kriterijum.

    Jedini nacin da se zastite radnici koji rade u sivoj ekonomiji, iz tvog primjera, jeste da se drzava odluci za universal income, kao sto je uradjeno u Srbiji koja je preko 6% svog GDP-a dala na jednokratnu pomoc svim punoljetnim gradjanima, jer na taj nacin hoce da podrze potrosnju. U nasem budzetu nema fiskalnog prostoea za takvu pomoc i odlucili su se za targetiranu pomoc kao i ostatak zemalja Zapadnog Balkana (izuzev Srbije).
    I dalje se ne razumijemo čini mi se.
    Ove subvencije nijesu pomoć firmi nego radniku.
    Jer brojni radnici ne bi i neće dobiti ni cent od firme osim ovoga što im je država dala...
    Na ovaj način ne kažnjava se firma nego radnika. Što se tiče kriterijuma - dovoljno je da si u reprogramu za neke stvari, za druge samo osnujes novu zdravu firmu i dodaš joj MNE u nazivu i to je to. Jednu od najvećih prevara tog tender sistema izveo je poreski dužnik koji je u trenutku potpisivanja ugovora od 11 miliona eur u PG imao 3 miliona poreskog duga. Ali to su neke druge stvari

    Što se tiče Srbije - mislim da si tu malo pomiješala.
    Svakom radniku u Srbiji - bez obzira da li je djelatnost ugrožena ili ne Srbija je obezbijedila po 250eur 3 mjeseca. Ponavljam svakom radniku.
    Hrvati plaćaju po 600 eur sledeća 3 mjeseca i imaju dobre kriterijume, tamo ne moze da se desi da nisi izmirio doprinose od prošle godine tako da su svi ugroženi radnici dobili..

    Srbija je na te plate obezbijedila i ono 100 eur svakom punoljetnom građaninu što smatram da je čista glupost.



    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    E i mene ovo bas zanima da cujem ko je onda kriv ako ne drzava koja nije u stanju da to regulise na pravi nacin....znaci trebo bi radnik svaki mjesec da ide da provjerava M4 u fond PIO...a i da je isao kao da bi to ista promijenilo stvar kod crnogorskih poslodavaca...
    30 godina se gradi sistem koji žmuri na jedno oko.
    Svi vrlo dobro znaju da se radnici prijavljuju na minimalac.
    Vrlo dobro znaju da se većina sezonaca nikako ne prijavljuje.
    Da se uzima keš na ruke da se ne bi plaćao porez na platu koji je koliko i plata (hahahahahhaha).

    I sve je to neko dozvoljavao - jer su i sami svjesni da su kreirali sistem koji ne radi.
    Sad je taj sistem ogoljen.
    Pa kukaju kako se prijavilo 5000 novih na biro. Kako je previše penzionera sa najmanjim penzijom, kako Crveni krst ne moze da postigne i kako je za mjesec ipo podijeljeno ne znam koliko miliona pomoći.
    Sad sistem pada polako...
    Last edited by Gandalf_White; 07-05-20 at 00:47.
    One Ring to Rule them all...

  14. #1964
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    I još da nastavim, posto zemlje okruženja imaju slične probleme kako su one to uredile.

    Kosovo - porodice u kojima nema zaposlenih dobijaju 200 eur(ograničeno na 1 domaćinstvo )
    Oni koji su ostali bez posla minimalac 200 eur
    Radnici zatvorene djelatnosti su drugačije pa nešto više primaju


    Albanija ista situacija + 3 mjeseca se rente ne plaćaju.

    Samo ovdje je 100 000 od kojih 50 000 nece dobiti centa od drzave zbog neizmirenih doprinosa a onda od ovo 50k oko 70% dobija po 111 eur ostatak po 222
    One Ring to Rule them all...

  15. #1965
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    ajde da iskoristim sve mane ovog sistema pa kad dodje pravi trenutak, ispljuvacu ga dobro.
    dobro nam je kako smo zasluzili.

    jedan o primjera nemanja prava na sub je krsenje mjera pa tako dosta kafica danas nemaju pravo.
    za to je kriv komsija.
    Last edited by goozica; 07-05-20 at 06:24.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #1966
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,131
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Ovo u srbiji 100 eur svakom gradjaninu je prevara, ovi ljudi koje j apoznajem nijesu dobili jer je to neka zavrzlama. NIjesma mogla detaljno ulaziti u to jer i mi i bez toga i sami imamo dovoljno problema.
    Mi smo se u subotu prjavili za subvencije, isplaceno juče.
    Goozice, postoji li subvencija za neku šifru od 111eur jer toliko dobiše radnii jedne firme koju sma juče pominjala? Mi smo dobili 222.

  17. #1967
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Jesam li dobro shvatio, po spisku koji firma dostavi drzava uplacuje radniku na njegov racun, ne firmi?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  19. #1968
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Većina subvencija je 111€, tj većina šifri spada u ugroženu grupu koja dobija 50% bruto minimalne plate kao subvenciju...
    #fakenews

  20. #1969
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovo u srbiji 100 eur svakom gradjaninu je prevara, ovi ljudi koje j apoznajem nijesu dobili jer je to neka zavrzlama. NIjesma mogla detaljno ulaziti u to jer i mi i bez toga i sami imamo dovoljno problema.
    Mi smo se u subotu prjavili za subvencije, isplaceno juče.
    Goozice, postoji li subvencija za neku šifru od 111eur jer toliko dobiše radnii jedne firme koju sma juče pominjala? Mi smo dobili 222.
    to su oni koji imaju pravo na 50%. kad podnosis zahtjev, po sifri ti je odredjeno na koliko imas pravo. mozes da promijenis ako je radnik bio u karantinu ili na placenom odsustvu.
    ja sam probala jednom sa 100% da stavim na 50% jer nije zatvorena djelatnost nego ugrozena i nije moglo tako da ni on sam nece da iskoristi pravo. imam i jednog koji je radio onoliko koliko je mogao u tim uslovima, nece da uzme subvenciju jer je radio. a imam i onih koji su bili zatvoreni i cim su poceli da rade, trazili su odma virmane za doprinose za mart i april, kad uplate pazare, plate i to.
    a imas i slucajeva koji su cekali poslednji momemat jer su mislili da ce tu na racun firme da legnu neke ogromne pare pa nisu ni produzavali sertifikat dok nije doslo do toga da ga moraju imati, a sad odjednom isplacuje zaostale doprinose. ko ne isplati doprinose za 2019. nema pravo na subvenciju-sjajan potez nekog psihijatra, psihologa, psihoterapueta.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #1970
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Idu Milovom logikom, priliv u budžet nenaplativih poreza i doprinosa, odliv za subvencije, saldo 0... :mrgreen:
    #fakenews

  22. #1971
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Jesam li dobro shvatio, po spisku koji firma dostavi drzava uplacuje radniku na njegov racun, ne firmi?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    ne dostavlja se spisak, na sertifikatu firme imas izlistane radnike i podatke o njima, pored svakog izaberes ime banke u kojoj imaju racun i i na nju uplate. sve je uvezano prema maticnom broju radnika.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #1972
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Idu Milovom logikom, priliv u budžet nenaplativih poreza i doprinosa, odliv za subvencije, saldo 0... :mrgreen:
    eto tako. to nam je i slika nasih velikih menadzera. kao sto rekoh, poznajemo se obostrano jako dobro.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #1973
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nije tacno da je zavrzlama za sto evrs u srbiji . Ako ne znaju preko neta zaista jectesko pozvati besplatan broj . Ali vazno je pljuvati po drugima

  25. #1974
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne dostavlja se spisak, na sertifikatu firme imas izlistane radnike i podatke o njima, pored svakog izaberes ime banke u kojoj imaju racun i i na nju uplate. sve je uvezano prema maticnom broju radnika.
    Zasto onda nekim radnicima nije jos uvijek uplaceno?
    Vidim da svi tebe pitaju, prastaj

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  26. #1975
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovo u srbiji 100 eur svakom gradjaninu je prevara, ovi ljudi koje j apoznajem nijesu dobili jer je to neka zavrzlama. NIjesma mogla detaljno ulaziti u to jer i mi i bez toga i sami imamo dovoljno problema.
    Mi smo se u subotu prjavili za subvencije, isplaceno juče.
    Goozice, postoji li subvencija za neku šifru od 111eur jer toliko dobiše radnii jedne firme koju sma juče pominjala? Mi smo dobili 222.
    Ниси детаљно улазила али знаш да је превара, ок. На страну то што је предизборни потез Вучића...

Page 79 of 125 FirstFirst ... 296975767778798081828389 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •