Page 78 of 125 FirstFirst ... 286874757677787980818288 ... LastLast
Results 1,926 to 1,950 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1926
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,853
    Thanks Thanks Given 
    836
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ljudi koji se bave transportom su isto u problemu. Treba platiti šofere, a tura nema jer ne rade hoteli, restorani. Nema prodaje. Oni su baš u problemu, imali su žestok pad u ova 2,3 mjeseca, a imaće i dalje. Njihova šifra ne spada u subvencionisane.
    Love, peace and respect.

  2. #1927
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    nije moguce da im placamo ako se pozivaju na visu silu, u tom slucaju svako placa svoje troskove..
    Tako sam ja makar u ovo malo ugovora sto napravih u zivotu definisao

  3. #1928
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Domovina se brani rijekom,
    Kroz mini hidrocentrale,
    I povlašćenim čovjekom,
    Kome je tender dat od šale.

    Domovina se brani kvazi-slobodom,
    I bajkom o slozi,
    I na kredit kupljenim državnim brodom,
    Što kokain morima vozi.

    Domovina se brani policijskim oklopom,
    I izbjegavanjem pravde i suda,
    I političarem i popom,
    Što narod pujda tuda.

    Domovina se brani masnom platom,
    I povoljnim kreditom,
    Drugarskom vezom, kumom i bratom,
    I onim firmama pod žitom.

    Domovina se brani sramotom,
    Nepotizmom i neznanjemn
    Domovina se brani partijskim botom,
    I skupštinskim nevaspitanjem.
    One Ring to Rule them all...

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  5. #1929
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,853
    Thanks Thanks Given 
    836
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Isto mi je presmiješno da nezaposleni, njih 17.000, dobijaju samo jednokratnu pomoć od 50e, a ovi što su radili krijući npr. frizeri, kozmetičari itd. imaju pravo na subvenciju narednih mjeseci i radiće. A ove ko jeb...
    Žalosno kako su uredili ovaj zakon. Umjesto da pomognu baš tamo đe treba, napravili su subvencije pošto zašto samo da ih ima.
    Love, peace and respect.

  6. #1930
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    nije moguce da im placamo ako se pozivaju na visu silu, u tom slucaju svako placa svoje troskove..
    Tako sam ja makar u ovo malo ugovora sto napravih u zivotu definisao
    Pa evo i ja kao laik pa pretpostavljam da bi mogli izvuc neku pogodnost,bez obzira talio se neko ili ne.
    ...

  7. #1931
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Isto mi je presmiješno da nezaposleni, njih 17.000, dobijaju samo jednokratnu pomoć od 50e, a ovi što su radili krijući npr. frizeri, kozmetičari itd. imaju pravo na subvenciju narednih mjeseci i radiće. A ove ko jeb...
    Žalosno kako su uredili ovaj zakon. Umjesto da pomognu baš tamo đe treba, napravili su subvencije pošto zašto samo da ih ima.
    Morali su nekoga da puste niz vodu.

    Pustili su niz vodu :

    Neprijaveljene radnike (40-50 hiljada razlika između PU i monstata)
    Prijavljene na biro ali koji se nisu redovno javljali ili ako oni ili neko iz njihove familije prima neku crkvavicu od 40-100 eur socijale (njih 25 000)
    Neprijaveljene na zavod - jer 30 godina se zna da niko nikada nije posao dobio sa biroa (njih oko 40 000)
    Studente
    Mikro mala i srednja preduzeća koja iz nekog razloga nisu platili doprinose za 2019 - taj razlog je najčešće čekanje sezone i tu jedno 30 000 radnika...

    Pustili su niz vodu penzionere sa primanjima ispod 200 eur još jedno 30 000
    I mnoge druge....

    Nekih 150 000 građana su pustili niz vodu najmanje...
    One Ring to Rule them all...

  8. #1932
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,567
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    vala sramno nikakve pomoci za firme koje nisu bile ugrozene nikakave pomoci,stimulansa ,subvencijam.. nevjerovatno ali se mora pomoci kladionicama....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne znam za druge kladionice,ali sam čuo da je volkano isplatio pune plate,možda neko ima da potvrdi,meni je rekla jedna od radnica da je njima isplaćeno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1933
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Morali su nekoga da puste niz vodu.

    Pustili su niz vodu :

    Neprijaveljene radnike (40-50 hiljada razlika između PU i monstata)
    Prijavljene na biro ali koji se nisu redovno javljali ili ako oni ili neko iz njihove familije prima neku crkvavicu od 40-100 eur socijale (njih 25 000)
    Neprijaveljene na zavod - jer 30 godina se zna da niko nikada nije posao dobio sa biroa (njih oko 40 000)
    Studente
    Mikro mala i srednja preduzeća koja iz nekog razloga nisu platili doprinose za 2019 - taj razlog je najčešće čekanje sezone i tu jedno 30 000 radnika...

    Pustili su niz vodu penzionere sa primanjima ispod 200 eur još jedno 30 000
    I mnoge druge....

    Nekih 150 000 građana su pustili niz vodu najmanje...
    Sve navedene kategoriju su ljudi koje je sistem i prije corone zapravo pustio niz vodu a oni zivjeli na marginama drustva toliko da bi Verica Maras i Veselin Vukotic zajedno mogli da pokriju 60 ugroznih sa 350 bruto/250 eura neto odnosno 5000 ljudi/automobila/stanova iz sistema je moglo da pokriva bas tih 150000 gradjana.

    Umjesto da su sami iz svojih sistema shodno onome sto gradjani prijavljuju a od cega oni zive (tokovi novca, prihod, porez, djelatnost, zaposljene) klasifikovali ugrozene prema realnim parametrima (pad x% - pomoc y% ili neki drugi pristup) oni su za 60 dana osmilili sistem koji za tri klika iziskuje 3 maila koje neko pomenu, par strana prepiske i i dalje nejasnu situaciju.

    Ovo su tipicine DPS igre da barijerama stvara potrebu za njihove "usluge" kao da daju svoje pare. Sto li rade manje digitalno pismeni ako dosta ljudi ni odje ne kapira sistem nego nam treba ekspert da bi se prijavio za subvenciju? Ili oni koji nisu upuceni u rad PU? Malo je sto ih placamo nego jos na kurs da odemo kako da im dostavimo podatke i pare i da sve to platimo.

    Nama se vise isplati da svu neterensku administraciju iznajmimo sporazumom sa nekom skandinavskom zemljom jer je svakako digitalno ali ce bit postenije, efikasnije i kostat manje i oni vec imaju sistem koji radi za razliku od nas.

  10. #1934
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ne znam za druge kladionice,ali sam čuo da je volkano isplatio pune plate,možda neko ima da potvrdi,meni je rekla jedna od radnica da je njima isplaćeno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kladionice su najprofitabilniji segmenti drustva koji ne stvaraju i ne prodaju nista vec postavljaju sistem tako da su uvijek profitabilni a daju minimalne plate svojim zaposljenima. To je maltene kao koncesija na prodavanje droge jer iskoriscavas bolest zavisnika.

    Takva firma uz pomoc drzave za plate koje ionako nisu puno vece od te pomoci isplacuje pune plate. Vala je stvarno velika stvar sto ti je rekla ta radnica.

    Crnogorci 60 dana pricaju samo o kladionicama, frizerima, taksistima i kaficima a ne umiju online formular popunit/osmislit? Pa kako mi da zivimo bolje/kao ljudi koji prave avione, robote, mobilne telefone i kompjutere?
    Last edited by koronas; 06-05-20 at 15:10.

  11. #1935
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Morali su nekoga da puste niz vodu.

    Pustili su niz vodu :

    Neprijaveljene radnike (40-50 hiljada razlika između PU i monstata)
    Prijavljene na biro ali koji se nisu redovno javljali ili ako oni ili neko iz njihove familije prima neku crkvavicu od 40-100 eur socijale (njih 25 000)
    Neprijaveljene na zavod - jer 30 godina se zna da niko nikada nije posao dobio sa biroa (njih oko 40 000)
    Studente
    Mikro mala i srednja preduzeća koja iz nekog razloga nisu platili doprinose za 2019 - taj razlog je najčešće čekanje sezone i tu jedno 30 000 radnika...

    Pustili su niz vodu penzionere sa primanjima ispod 200 eur još jedno 30 000
    I mnoge druge....

    Nekih 150 000 građana su pustili niz vodu najmanje...
    kad bi ti mogao da biras razlog neplacenih doprinosa za 2019. onda bi to bilo ovako kako si rekao. I da racunamo da je to od oktobra, jer se sezona mozda i prije zavrsava, sezonski radnici odlaze. ja stvarno ne znam sta su ti ljudi radili cijeloga ljeta, ako nisu mogli da obezbijede doprinose do sledeceg + sam forsiras pricu da su svi prijavljeni na minimlac
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  13. #1936
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Fala Vladi Crne Gore

    Opaa, ti si miran sad znači, riješio krizu, svaka čast!

    Kako bješe, ako se sad prijavim na biro (ne prijavljujem se evo 2-3god, otkako nije obavezno da bi se imalo zdravstveno), nemam pravo na ovu golemu pomoć, jel da?

    Jesu tako zaštitili profesionalne (prijavljene) neradnike, a nas amatere (neprijavljene) škartirali...
    (Bronx, nije upućeno tebi naravno)

    Sent from my SM-N9600 using Tapatalk

  14. #1937
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    4.916 nezaposlenih više po riječima ministra

    Sent from my Motorola 8400

  15. #1938
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ne znam za druge kladionice,ali sam čuo da je volkano isplatio pune plate,možda neko ima da potvrdi,meni je rekla jedna od radnica da je njima isplaćeno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Oni SVE isplacuju,bez ikakve dileme,chak i kad im uhvatish greshku,ne bune se no vazda iskeshiraju,provjereno.
    ...

  16. #1939
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Vas biznismene sa neprijavljenim biznisima što ste na birou pa uzeli ovu jednokratnu pomoć bih ja sve na Goli otok zbog potkopavanja temelja krhke nam države. Hahaha
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  17. #1940
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kad bi ti mogao da biras razlog neplacenih doprinosa za 2019. onda bi to bilo ovako kako si rekao. I da racunamo da je to od oktobra, jer se sezona mozda i prije zavrsava, sezonski radnici odlaze. ja stvarno ne znam sta su ti ljudi radili cijeloga ljeta, ako nisu mogli da obezbijede doprinose do sledeceg + sam forsiras pricu da su svi prijavljeni na minimlac
    Tako radi 50%ugostitelja najmanje jbga jer im je dozvoljeno sve ove godine
    One Ring to Rule them all...

  18. #1941
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tako radi 50%ugostitelja najmanje jbga jer im je dozvoljeno sve ove godine
    dozvoljeno? ne valjaju pravila, ne valjaju zabrane, ne valjaju takse, ne valjaju kazne, ne valja "gledanje kroz prste"... narodu nikad ugodit.
    ono od cega (bi trebalo) zivis dovedes do propasti jer si alav i onda je neko drugi kriv.
    i ti sto najvise kukaju, najvise imaju.
    i ocigledno sto tako radi 50% nije ispravno.
    Last edited by goozica; 06-05-20 at 19:47.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  20. #1942
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    dozvoljeno? ne valjaju pravila, ne valjaju zabrane, ne valjaju takse, ne valjaju kazne, ne valja "gledanje kroz prste"... narodu nikad ugodit.
    ono od cega (bi trebalo) zivis dovedes do propasti jer si alav i onda je neko drugi kriv.
    i ti sto najvise kukaju, najvise imaju.
    i ocigledno sto tako radi 50% nije ispravno.
    Jbga - reci to radnicima jer oni ispaštaju jer im je gazdama to neko dozvolio pa sad radnici ne primaju platu. Gazda ne ispašta on se napljakao nego radnik
    Čuh juče o da jedna velika kladionica ne isplaćuje plate jer nijesu izmirili doprinose za prošlu godinu
    Ako oni nemaju ne znam ko ima
    Last edited by Gandalf_White; 06-05-20 at 19:50.
    One Ring to Rule them all...

  21. #1943
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Kladionice su najprofitabilniji segmenti drustva koji ne stvaraju i ne prodaju nista vec postavljaju sistem tako da su uvijek profitabilni a daju minimalne plate svojim zaposljenima. To je maltene kao koncesija na prodavanje droge jer iskoriscavas bolest zavisnika.

    Takva firma uz pomoc drzave za plate koje ionako nisu puno vece od te pomoci isplacuje pune plate. Vala je stvarno velika stvar sto ti je rekla ta radnica.

    Crnogorci 60 dana pricaju samo o kladionicama, frizerima, taksistima i kaficima a ne umiju online formular popunit/osmislit? Pa kako mi da zivimo bolje/kao ljudi koji prave avione, robote, mobilne telefone i kompjutere?
    Svako ali svako sa ovoga foruma zna minimum makar 10 ljudi koji su ovo boldovano...niko da se OZBILJNO uhvati sa ovim problemom i rijeshi ga kratko i jasno kao Edi Rama u Albaniji,no 1 forumash napisa da je to zbog sherijata,LOL do neba!
    Jedna Slovenija koja je bila u doba ex YU 50 godina ispred,sad je jedno 90 ispred je to isto rijeshila na isti nachin,lagano samo kad se hoce.
    A da sad pochnemo pisat koji su sve problemi proizashli iz ovoga shto sam ti boldovao,mogli bi satima...koliko je samo rasturenih familija tj. razvedenih,da ne idemo u josh gore stvari,jer vecina pomisli da je jaka,da se moze iskontrolisat,aha,jes.
    ...

  22. #1944
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jbga - reci to radnicima jer oni ispaštaju jer im je gazdama to neko dozvolio.
    Čuh juče o da jedna velika kladionica ne isplaćuje plate jer nijesu izmirili doprinose za prošlu godinu
    Ako oni nemaju ne znam ko ima
    dozvolio? Lijepo je to koleginica objasnila. onako, na kulturan nacin.
    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Sa druge strane, na mikronivu, ova kriza je pokazala nespremnost manjih preduzeca da se bore sa eksternim sokovima. Nasi menadzeri, posebno u mikrobiznisima, moraju da ulazu u edukaciju i da nauce prvo osnovne koncepte poslovanja jer nije normalno procitati da se 100% dobiti male kompanije reinvestira u unapredjivanje sadrzaja za sledecu godinu.


    Sve u svemu, i kao drzava i kao pojedinci, moramo da se malo vise priblizimo konceptu diverzifikacije i da nikada, nista i ni pod kakvim uslovima, ne stavljamo u jednu slamaricu .
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #1945
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    dozvolio? Lijepo je to koleginica objasnila. onako, na kulturan nacin.
    Brale, ako zakasnim sa plaćanjem poreskog razreza 7 dana mene zovu na telefon iz poreske da prijete.

    Tipu kog poznajem "kolega" ugostitelj u trenutku kad je imao 300 000 poreskog duga(kao fora reprogram) IRF je dao milion eur kredita.
    Neko znaci nekoga pušta da kasni, država nema sistem da se izbori sa takvim slučajevima jer zna kako sistem funkcioniše i da bi se svi pogasili da se sve redovno podmiruje.
    I ovako preko pola firmi u CG ima blokirane račune (Cini mi se čak 60% rece sinoć Fidelity na Reflektor).

    Koleginica je objasnila kako to funkcioniše u uređenim sistemima. CG je sistem Op trt i ko sta ponese.
    Last edited by Gandalf_White; 06-05-20 at 20:01.
    One Ring to Rule them all...

  24. #1946
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Brale, ako zakasnim sa plaćanjem poreskog razreza 7 dana mene zovu na telefon iz poreske da prijete.

    Tipu kog poznajem "kolega" ugostitelj u trenutku kad je imao 300 000 poreskog duga(kao fora reprogram) IRF je dao milion eur kredita.
    Neko znaci nekoga pušta da kasni, država nema sistem da se izbori sa takvim slučajevima jer zna kako sistem funkcioniše i da bi se svi pogasili da se sve redovno podmiruje.
    I ovako preko pola firmi u CG ima blokirane račune (Cini mi se čak 60% rece sinoć Fidelity na Reflektor)
    kakve veze sad ovo ima sa tvojim prethodnim postovima? ides 1-2-3-4. ni to se tako ne radi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #1947
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kakve veze sad ovo ima sa tvojim prethodnim postovima? ides 1-2-3-4. ni to se tako ne radi.
    Kako nema ?
    Ja kažem da im je sistem dozvolio da se tako ponašaju Ti kažeš dozvolio? - ja kažem dozvolio je sistem da ne važe pravila za sve isto i dajem primjer.

    Da je sistem u naplati poreskih prihoda ažuran kao sa nekim drugim stvarima bilo bi mnogo bolje i imali bi konkurentniju privredu

    Nego je nekima dozvoljeno da rade kako rade i zato imamo ono što imamo.
    Na kraju su radnici pušteni niz vodu.
    Moglo se lagano riješiti to.
    Isplatiti zarade radnicima na banku a firmu koja nije platila doprinose ili zadužiti doprinose ili nesto smisliti.
    Nego je sistem vrlo dobro znao da ni 50% firmi i preduzetnika nema izmirene doprinose za prošlu godinu pa neka radnik krivi gazdu.
    Koga god krivio ostao je bez para
    Last edited by Gandalf_White; 06-05-20 at 20:06.
    One Ring to Rule them all...

  26. #1948
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako nema ?
    Ja kažem da im je sistem dozvolio da se tako ponašaju Ti kažeš dozvolio? - ja kažem dozvolio je sistem da ne važe pravila za sve isto i dajem primjer.

    Da je sistem u naplati poreskih prihoda ažuran kao sa nekim drugim stvarima bilo bi mnogo bolje i imali bi konkurentniju privredu

    Nego je nekima dozvoljeno da rade kako rade i zato imamo ono što imamo.
    Na kraju su radnici pušteni niz vodu.
    Moglo se lagano riješiti to.
    Isplatiti zarade radnicima na banku a firmu koja nije platila doprinose ili zadužiti doprinose ili nesto smisliti.
    Nego je sistem vrlo dobro znao da ni 50% firmi i preduzetnika nema izmirene doprinose za prošlu godinu pa neka radnik krivi gazdu.
    Koga god krivio ostao je bez para
    kakve veze ima sto je necija firma sad u problemu (sa njom i radnici) sa tim sto tamo neko moze sa dugom da digne kredit, a neko ne moze?
    sistem jeste azuran i ne brini, zovu za vise neposlatih obrazaca, a onda ti daju sansu da platis, a ako ne platis, naplate se sami. i za doprinose, i za pdv, i za porez na dobit, a i ako ne postujes reprogram.
    ne moras me podsjecat na te izuzetke, javno su dostupni svakog mjeseca.
    samo hocu da kazem da je podrska onima koji placaju sasvim opravdana i realna, jer ne vidim nista u tome da sipas u nesto sto je suplje. ako ti ne ide, gasi.

    a znamo se mi odlicno obostrani, mislim pravac gradjani-drzava, jer nisu za dzabe stavili opciju obiljezavanja banke radnika, a ne banke poslodavca, a doprinosi poreskoj. tako da su se mnogi razocarali jer su ocekivali da ce sve to njima da legne na racun pa ce oni vidjet kako ce s tim.
    vecina je jednaka i sa jedne i sa druge strane i zato smo tu dje smo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #1949
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa ne daješ firmi nego radniku.
    To je moja poenta - na kraju radnik ne dobija.
    "Gazdu" ne zanima . Da se neće oznojiti slučajno što mu radnici nisu dobili platu tj. Većina
    One Ring to Rule them all...

  28. #1950
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    pa evo su osigurali da koliko toliko radnik dobije, ko ne doda razliku, njemu na obraz.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 78 of 125 FirstFirst ... 286874757677787980818288 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •