Page 71 of 125 FirstFirst ... 216167686970717273747581121 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1751
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,445
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Zashto su taxi firme pozvale za ponedeljak samo pojedine radnike?
    Hoce li ovima shto su doma slat pare poshtom?
    ...

  2. #1752
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Kako ce da ima kada vazi pravilo poslovna imovina=privatna imovina.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  4. #1753
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Svakako, svi gledaju iz svoje prizme i to je ok.

    Ali se ne može reći da je bilo ovakve krize jer je nije bilo, makar što se ekonomije tiče.

    Prvi svjetski rat se vodio na tlu evrope uglavnom. Drugi na par drugih kontinenata, ali sačuvane su bile Sjeverna i Južna Amerika, Indija, Australija i brojne druge zemlje koje ili su bile neutralne ili su bile predaleko da bi se tamo vodio rat.

    Problem sa koronom (a ovo pričam od samog početka) je upravo ova ekonomska kriza koja će uslijediti.

    Kriza 2009 i ono što je uslijedilo bilo je veoma bolno za sve razvijene zemlje pa i za nas.
    Samo ću podsjetiti neke od nameta koji su uvedeni dok smo se "vadili iz krize"

    Krizni porez na plate preko 500eur
    Porez od po eur na sim karticu, kablovski priključak i brojilo
    Akcize na alkohol i cigare kao i na gorivo su povećane od 10-40%
    PDV je otišao sa 17 na 19 na 21%
    Došlo je do stagnacije plata, pa od nekih 480eur tamo 2010 sad je prosječna plata 520 eur (a inflacija je u međuvremenu pojela 5 puta te razlike)

    itd itd

    Iako je tek 16 nedjelja od pojave virusa ova kriza je u ekonomskom smislu već nemjerljiva jer ako je nekim zemljama (poput italije koja je iz recesije izašla tek prošle godine) trebalo 5-10 godina da se izvade iz krize koja je bila MNOGO manjeg inteziteta, koliko će tek trebati da se izađe iz ove ?

    I nije to samo turizam.
    Sprdali su mi se odje kad sam objavio početkom marta da je prodaja mobilnih telefona u februaru pala za 30%.
    Avio industrija je potpuno skrhana
    Pomorci, koi su za CG veoma važni jer unose veliki kapital, su u neizvjesnosti jer su brojni oficiri sa kruzera ostali bez posla pa će i tamo doći do još većeg pada cijene rada, ako se i bude moglo ukrcati zbog ovih kokainskih majstora.
    Sektor prevoza, proizvodnje, usluga.

    Sve pada i padaće.

    A onda dolazimo do toga da zbog pada privredne aktivnosti dolazi i do pada poreskih prihoda, što dovodi do kašnjenja penzija ili plata u javnom sektoru i smanjenja istih.


    Tako da se ne može gledati samo lokalno, nego da bi se razumjelo šta se dešava mora malo i šira slika da se pogleda.
    Sve je to ok
    Ali
    Ako je tvoje finasiski stanje u kuci porofici stabilno mnogo lakse ces proci kroz krizu bila ona porodicna , lokalna , drzavna ili globalna
    Isto vazi za grad , za drzavu
    Kako ono kazu ( molim te bez uvrede jer mislin da nismo iste vjere ) “ ne tovi se prase pred Bozic”

  5. #1754
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Evo ne znam ni ja... U CG ispade da je nesposoban vlasnik biznisa koji nema neraspoređene dobiti da godinu dana isplaćuje pune plate radnicima, a prihod mu 0... To može da kaže samo osoba koja nikakvog dodira sa realnim sektorom nema...

    Valjda treba u potpis staviti, POMOĆ JE NEOPHODNA ZBOG RADNIKA, ne zbog vlasnika biznisa...

    Sent using Tapatalk
    Mislim da to niko napisao nije.
    Brodomaketar je pomenuo ljude koji su decenijama u turizmu, imaju objekte, skupa auta i sl.
    Jasno je svima da su oni manji privrednici u problemu i to velikom.
    A koliko sam pratio stampu, javljaju se ovi "veliki" sa kuknjavom kako treba spasavati turizam. Oni ce i dobiti pomoc i to sigurno ne malu, a mogu se zakleti da im radnici od toga nikakvu korist imati nece.

  6. The Following User Says Thank You to Totalno Lagan For This Useful Post:


  7. #1755
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Sve je to ok
    Ali
    Ako je tvoje finasiski stanje u kuci porofici stabilno mnogo lakse ces proci kroz krizu bila ona porodicna , lokalna , drzavna ili globalna
    Isto vazi za grad , za drzavu
    Kako ono kazu ( molim te bez uvrede jer mislin da nismo iste vjere ) “ ne tovi se prase pred Bozic”

    Razumijemo se.
    Ono što ja problematizujem između ostalog je da stanje u državi nije dobro. A kako nije u državi onda ne može biti nikome

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Mislim da to niko napisao nije.
    Brodomaketar je pomenuo ljude koji su decenijama u turizmu, imaju objekte, skupa auta i sl.
    Jasno je svima da su oni manji privrednici u problemu i to velikom.
    A koliko sam pratio stampu, javljaju se ovi "veliki" sa kuknjavom kako treba spasavati turizam. Oni ce i dobiti pomoc i to sigurno ne malu, a mogu se zakleti da im radnici od toga nikakvu korist imati nece.

    Ja problematizujem apartmanlije. Jer o tim ljudima ama baš niko u CG ne priča.
    Preko 75% smještajnih kapaciteta u CG je sobe zimmer rooms apartments.
    To je neko dozvolio (iako nam je strategija razvoja turzima potpuno drugačija i planiralo se da 70+% smještajnih kapaciteta bude u hotelima).

    Država je dozvolila svima da izvade rješenje za smještaj u domaćinstvu i da od obaveza imaju neki smiješni paušal tipa 10-15eur i boravišnu taksu.
    Na taj način kupovali su socijalni mir.

    Pa dosta ljudi koristi tu sobu, ili apartman ili sprat od kuće da preživi ili da popuni kućni budžet i bez toga uopšte ne mogu funkcionisati - i ne nisam jedan od njih da bi se razumjeli.

    Daću vam primjer...

    Na Žabljaku se izdaje to što se izdaje, cijene su paprene i te smo priče ispričali mnogo puta.

    Ali primjer mojih komšija. On je ostao bez posla u propaloj privatizaciji pilane, komšinica plete kape i šalove i rukavice i prodaje turistima.
    Digli su kredit da izrade 2 garsonjere na spratu prije 5-6 godina i dalje ga vraćaju. Od te 2 garsonjere školuju 2 đaka i studenta, od njih pripremaju drva za zimu i žive. Oni su izostavljeni ovim mjerama pomoći.
    Na Žabljaku je 80% ljudi tako.
    Moja komšinica bivša prosvjetna radnica od 4 sobice u kući izdržava sina i njegovu djecu i kupuje drva i njoj i njemu jer joj penzija nije dovoljna za ljekove i prehranu.
    Upravo su oni potpuno izostavljeni, njima niko niti najavljuje pomoć niti planira da pomogne. Radi se o više desetina hiljada familija, koje u nemogućnosti da se zaposle ili otvore nešto - odlučili su da ulože u ono što je sigurica i to im je jedini izvor prihoda. Ili makar dobar suplement, jer znam dosta radnica iz minimarketa koje imaju po neku sobu, dosta baka koje izdržavaju unuke uz penziju i sobu neku... itd
    Last edited by Gandalf_White; 02-05-20 at 21:31.
    One Ring to Rule them all...

  8. #1756
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Po priči ođe zaključujem da imam mnogo više gotovine nego ovi što voze auta od 100000 i ne znaju ni sami koliko imaju nekretnina.
    Može li neki broj da se otvori da im pomažemo porukama?

  9. The Following 7 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  10. #1757
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Lagano samo, nema zurbe, takve cemo da pomazemo narednih godina, kroz krizne poreze, razne namete i smanjenje plata...

  11. #1758
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Po priči ođe zaključujem da imam mnogo više gotovine nego ovi što voze auta od 100000 i ne znaju ni sami koliko imaju nekretnina.
    Može li neki broj da se otvori da im pomažemo porukama?
    vala za po taj jedan SMS pomoći imamo. da im omogućimo po još jedna kola ili poslovni. da se ovako brinemo za one koji nemaju dje bi nam kraj bio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  13. #1759
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    ja bih sacekala trecu mjeru da vidimo ko ce umrijet od nje.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #1760
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Po priči ođe zaključujem da imam mnogo više gotovine nego ovi što voze auta od 100000 i ne znaju ni sami koliko imaju nekretnina.
    Može li neki broj da se otvori da im pomažemo porukama?
    izgleda da su najvece budale u ovoj situaciji oni koji nisu gladni.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #1761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Uvertira u najdublju globalnu recesiju od Velike depresije

    Niko nije mogao ni da zamisli da će biti paralisirani mnogi djelovi ekonomije, poremećeni lanci nabavke, otkazane hiljade letova...

    https://www.vijesti.me/svijet/globus...OYHlM1q02GeDcc
    One Ring to Rule them all...

  16. #1762
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    taman uvertira, jer će biti mnogo gore ako se nastavi sa ovakvom suludom politikom (na svjetskom nivou)

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zashto su taxi firme pozvale za ponedeljak samo pojedine radnike?
    Hoce li ovima shto su doma slat pare poshtom?
    vjerovatno ne očekuju puno posla, idućih mjesec dana će radit na ler, a bojim se i da kasnije neće bit puno bolje...
    She is only here to annoy herself!

  17. #1763
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,445
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    taman uvertira, jer će biti mnogo gore ako se nastavi sa ovakvom suludom politikom (na svjetskom nivou)



    vjerovatno ne očekuju puno posla, idućih mjesec dana će radit na ler, a bojim se i da kasnije neće bit puno bolje...
    Pa shto ce biti sa tim ljudima,kako da prehrane sebe i familije?
    I svi ostali iz slichnih uslužnih djelatnosti...chemu da se nadaju?
    A velika vecina ako ne svi oni bukvalno zakreditrani do gushe.
    ...

  18. #1764
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    taman uvertira, jer će biti mnogo gore ako se nastavi sa ovakvom suludom politikom (na svjetskom nivou)
    To treba da se vidi, i vidjece se do 01.06.
    Do tada ce se mnoge stvari pokrenuti ponovo i vidjecemo što će da se dogodi.

    Danska je jedna od prvih koja je uvela restrikcije, a isto tako jedna od prvih koja je počela da ih popušta, od kako su otvorili vrtiće i škole imaju rast indeksa virusa, sa 0.6 na 0.9.
    Još uvjek je ispod 1, što je kritično po zdravstveni sistem kažu, ali ne valja nikako reklo bi se.


    Vidjecemo kako će kod nas biti već od ove nedelje...




    Sent from my SM-N9600 using Tapatalk

  19. #1765
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pa shto ce biti sa tim ljudima,kako da prehrane sebe i familije?
    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    I svi ostali iz slichnih uslužnih djelatnosti...chemu da se nadaju?
    A velika vecina ako ne svi oni bukvalno zakreditrani do gushe.


    pretpostavljam da ce dosta takvih morat radit i fizicke poslove koje su do sada radili stranci, tipa na gradjevinama i slicno

    i to ako bude da pjevaju
    She is only here to annoy herself!

  20. #1766
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,445
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post

    pretpostavljam da ce dosta takvih morat radit i fizicke poslove koje su do sada radili stranci, tipa na gradjevinama i slicno

    i to ako bude da pjevaju
    To tek teshko da je izvodivo...neko ko ima hronichna oboljenja,vecina i u ozbiljim godinama a na gradjevini na plus 50,vishe nego yebeno i za najzdravije momchice...
    ...

  21. #1767
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ebem ti život ništa lijepo nema na vidiku u narednih min godinu dana, još je sve svježe krediti stopirani jos mjesec dva ljudi još nisu svjesni, na jesen će biti velika muka sve su prilike i bez novog talasa ovog zla(virusa) koji mnogi predvidjaju..
    Last edited by METZ; 02-05-20 at 23:44.

  22. #1768
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ebem ti život ništa lijepo nema na vidiku u narednih min godinu dana, još je sve svježe krediti stopirani jos mjesec dva ljudi još nisu svjesni, na jesen će biti velika muka sve su prilike i bez novog talasa ovog zla(virusa) koji mnogi predvidjaju..
    Neko nam ga je dobro stavio. Ne samo Vlada CG.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #1769
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i da prostite, bljuca mi se na tu pricu o primorju i turizmu sad, a zaboravlja se ona prica neprijavljivanje gostiju, nekucanja racuna za koje su isti forumasi odje pitali kome da prijave.
    U turizmu ima jako mnogo familija koji ne mogu da nadju posao u svojim opstinama jer je 90% od 60,000 zaposljenih u Podgorici kao i sve institucije, firme. Sjetite se samo cuvenog Jugopetrola Kotor - nije moga ostat u Kotor no je mora u Podgoricu. I izdaju sobe da prezive a ne da se bahate. Iako ima i onih koji se bahate. Bas kao i u Podgorici, ili bilo dje na svijetu.

    Ali se i prijavi 2 miliona gostiju i 10 miliona nocenja sto formalno cini 25% a vjerovatno i 50% naseg budzeta i GDP-a. Ne vidim da 60,000 radnika u drzavi koji prime 500 miliona eura svake godine bljuca na te pare Niti da iko formalnu milijardu od turizma vrace kroz bilo kakvu investiciju na primorje.

    Njihove su odluke i kad lijepo ugoste nekoga pa taj neko dodje opet i tako decenijama pa od toga cijela CG zivi a tebi se bljuca? Sramota.

    Bitno je da se dijele drzavni stanovi, drzavna kola, drzavni benzin, drzavne dnevnice, da se zaposli cijela familija, i tako dalje. I primorci su Vam problem u ovoj prici? Malo treba da se zamislite dje i od cega zivite meni se cini no neka bice vremena.

  24. #1770
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    realno ako ovi ne se cijene na nasem primorju ne obale za 50% za nas domace goste nek propadnu lacmani, nit ce mene gledati niti vecinu iz cg pa nek pucaju na elitni turizam i dalje
    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    ako bude apartman za 20 eura eto mene dolje sa fameljom nedelju dana
    nije bas tako crno kao sto se predstavlja nego bolje kukati malo vise pa ce ti se prinijeti nesto.
    Realno ljepse je tebi na Moracu druze... pusti ove lacmane da ukapiraju koliko si im bitan

  25. #1771
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Korona za svoje pare idem dje ocu , ali da placam nocenje 40,50 eura necu, da pijem sok od 4 eura necu , pa sad sto mnogi tvoji misle da se obogate od jedne sezone i da mogu vazduh da ti naplate to je vec njihova stvar pa nek tako prodju sto je brzo to je kuso,
    a sto se tice morace , zeta je mnogo bolja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. #1772
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    realno ako ovi ne se cijene na nasem primorju ne obale za 50% za nas domace goste nek propadnu lacmani, nit ce mene gledati niti vecinu iz cg pa nek pucaju na elitni turizam i dalje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    ako bude apartman za 20 eura eto mene dolje sa fameljom nedelju dana
    nije bas tako crno kao sto se predstavlja nego bolje kukati malo vise pa ce ti se prinijeti nesto.


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    A zamisli tek džabe da ljetuješ, banja a? Ostani dje jesi, mi lacmani možemo i bez tebe preživjeti

    Što se tiče sezone, treba oboriti cijene dosta, jer najskuplji krevet je prazan krevet. Treba motivisati ljude d aljetuju u svojoj zemlji, primorci na sjever, ostali na primorje. Da se bar taj novac ne iznosi iz zemlje. Mada, opet će sve poći u krive ruke

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Gandalfe ti si dugo u turizmu pa nam eto ako mozes objasni nesto . Slusam ove moje prijatelje u BD od kojih neki drze restorane kafice izdaju apartmane ne godinama nego decenijama i kad se cujemo toliko kukaju da mi dodje da ih pitam treba li za leb da im pozajmim od moje penzije koja je malo preko dvesta evra.
    E sad i pitanje .
    Ako se nekim poslom bavis toliko godina ( cak i da nije turizam u pitanju ) da li je moguce da nemaju ustedjeno da jednu godinu prezive ( plate jesu teret ali ionakp nemaju oni puno stalno zaposlenih , pola njih nema zakupe a druga polovina ce se vec dogovoriti sa izdavaocem , oni koji imaju apartmane do sledece godine nece imati trosak)
    Suma sumarum tu su osteceni radnici i drzava koje nece imati porez .
    U stvari da li je realno da se bavis bilo kojim privatnim poslom vise od deset dvadeset trideset godina i da nemas za jednu godinu ???
    Meni padaju samo dva scenarija . Prvi vjerovatniji da se uz godine u godinu trosi vise nego sto treba i da se ceka sezona za skedecu zaradu i trosenje . Druga manje vjerovatnija da ne znaju posao . Ako deset dvadeset godina nesto privatno drzis a nisi nista zaradio onda taj posao nije za tebe .

    Ovdje ne racunam one koji tek pocinju i nisu imali vremena da nesto ustede
    Ja već danima hoću da pišem o ovome.
    Kakve su to furme koj eposluju decenijama a nemaju nikakvih zaliha?
    Znam jednu podgoričku firmu koja 10 godina izdvaja u Fond za ovakve situacije i sada radnic iprimaju plate i nijesu se prijavili za nikakve pomoći. E to su odgovorni poslodavci. A n eovi što sad plaču i kukakju kod IRF-a, a gazde kupile auta od 100 000eur, poslovne prostore i čuda i sad nema za radnoke, i naravno svake godine prijave da posluju u minus.
    Ove velike gazde koje brodomaketar pominje, nemaju 50 eura u špag, jer su potrošili za naredne generacije. Seljacizam. Auto, stanovi, skupa garderoba i slično...i sda plaču z apomoć.
    Tu jesu najpogodjeniji radnici, ali rade u firmama dje gazda posluje tako da sve što ostane uzima za sebe, nema ništa za razvoj firme, za neki crni fond.
    To su sve nezdrave firme.

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Sve si u pravu ali gledaj na primer drugu stranu. Ja sam ulozio 30k u aprtaman za izdavanje. Jedna rezervacija za 29. Jul. Pitanje oce li i ona bit. E sad zamisli da sam digao kredit i da nemam posao...
    Bila je namjera roditelji time da se bave jer su penzije vise nego sramne za ljude koji su odradili 40g staza. Ali ajd, samo zdravlja pa se nadamo sledecoj sezoni.


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Druga je stvar ljudi koji tek počinju biznis, ovo gore je bilo za one koji rade duže vrijeme.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Evo ne znam ni ja... U CG ispade da je nesposoban vlasnik biznisa koji nema neraspoređene dobiti da godinu dana isplaćuje pune plate radnicima, a prihod mu 0... To može da kaže samo osoba koja nikakvog dodira sa realnim sektorom nema...

    Valjda treba u potpis staviti, POMOĆ JE NEOPHODNA ZBOG RADNIKA, ne zbog vlasnika biznisa...

    Sent using Tapatalk
    ZNaš zašto nema nerasporedjene dobiti? Jer je prijavio gubitke a par eukrkao u svoje privatne stvari. Pa time što pomažeš radniku, pomažeš takvom gazdi, da se on n emuči oko radnika nego zna kad dodje kriza, neko drugi će.

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Po priči ođe zaključujem da imam mnogo više gotovine nego ovi što voze auta od 100000 i ne znaju ni sami koliko imaju nekretnina.
    Može li neki broj da se otvori da im pomažemo porukama?
    Gotovine u novčanik imaš sigurno više nego oni, a i na računu. Skoro mso skupljali neku pomoć, jedan veliki gazda nije imao 20 eir da da. Pih.

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Korona za svoje pare idem dje ocu , ali da placam nocenje 40,50 eura necu, da pijem sok od 4 eura necu , pa sad sto mnogi tvoji misle da se obogate od jedne sezone i da mogu vazduh da ti naplate to je vec njihova stvar pa nek tako prodju sto je brzo to je kuso,
    a sto se tice morace , zeta je mnogo bolja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Tačno si od tih što sok plaćaju po 4 eura i onda kukakju, ali tamo dj eje sok 4 eura bićeš vidjen i moći ćeš da se pohvališ na instagram
    Dodji kod nas dje je sok 1.6eur, ali nije možda toliko fensi

  27. The Following 4 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  28. #1773
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    U turizmu ima jako mnogo familija koji ne mogu da nadju posao u svojim opstinama jer je 90% od 60,000 zaposljenih u Podgorici kao i sve institucije, firme. Sjetite se samo cuvenog Jugopetrola Kotor - nije moga ostat u Kotor no je mora u Podgoricu. I izdaju sobe da prezive a ne da se bahate. Iako ima i onih koji se bahate. Bas kao i u Podgorici, ili bilo dje na svijetu.

    Ali se i prijavi 2 miliona gostiju i 10 miliona nocenja sto formalno cini 25% a vjerovatno i 50% naseg budzeta i GDP-a. Ne vidim da 60,000 radnika u drzavi koji prime 500 miliona eura svake godine bljuca na te pare Niti da iko formalnu milijardu od turizma vrace kroz bilo kakvu investiciju na primorje.

    Njihove su odluke i kad lijepo ugoste nekoga pa taj neko dodje opet i tako decenijama pa od toga cijela CG zivi a tebi se bljuca? Sramota.

    Bitno je da se dijele drzavni stanovi, drzavna kola, drzavni benzin, drzavne dnevnice, da se zaposli cijela familija, i tako dalje. I primorci su Vam problem u ovoj prici? Malo treba da se zamislite dje i od cega zivite meni se cini no neka bice vremena.
    ja nigdje nisam rekla da su meni primorci problem, Vama su problem evo od sredine marta. Zajedno sa turizmom. Al ne brini, posto ga nema, podgoricani ce pocrkat od gladi.
    ne, nije me sramota, i bljuca mi se i sad na ovu pricu o partijskom zaposljavanju, jer Vas je vecina sjedjela i cekala isto.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. #1774
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Evo odje kod nas 10eur, kad su najbolje sezone, ali nij eBudva miša mu.
    Imamo samo more


  30. The Following 12 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  31. #1775
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,921
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo odje kod nas 10eur, kad su najbolje sezone, ali nij eBudva miša mu.
    Imamo samo more

    Vec pocinju reklame

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

Page 71 of 125 FirstFirst ... 216167686970717273747581121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •