Page 65 of 125 FirstFirst ... 155561626364656667686975115 ... LastLast
Results 1,601 to 1,625 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1601
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne tretira jer nije produžen ugovor pa samim tim nije došlo do raskida nego jednostavno nije produžen
    mislim da su zabranili prekidanje ugovora na odredjeno(ovo uzmi s rezervom), ali je donesena odluka da firma ne moza da racuna na subvencije ukoliko je zavrsila takve ugovore.
    tipa ako ne produzis ugovor za jedno ili dvoje, ne mozws da racunas na bilo kakvu subvenciju drzave. kako za radnike, vjerovatno ce se odnositi i na likvidnost u tom 3cem najavljenom paketu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #1602
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Kako ćemo ubuduće ići u kafiće i restorane: Evo koje mere će morati da se poštuju


    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=28&nav_id=1679192


    Mislim da mnogim se neće isplatit da otvaraju lokale. Nemoguća misija za 90% lokala u Pg i šire - računam da će mjere biti više-manje slične.
    Last edited by laciale; 28-04-20 at 22:43.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  3. #1603
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Neka to,
    Nego je Corona pokazala sve manjkavosti državnog aparata sumirane u 2 dijela

    1) nefleksibilbost aparata da koristi moderne tehnologije (izdavanje ličnih i putnih dokumenata, dokumenti za vozila, firme, prijave i odjave)
    2) nevjerovatna stvar da ustanove koje nisu prekidale sa radom rade od 40% do 60% smanjenog kapaciteta (zaposleni kući, na odmor, na bolovanje), a posao se isto završava.

    Odokativno i laički prije svega se vidi da je makar 30% do 40% kadra nepotrebno u državnim ustanovama, i da je uz modernizovanje znanja zaposlenih i kao i poboljšanja infrastrukture, onda u dodavanjem novih veština zaposlenima, isti mnogo efikasnije obavljali svoj posao, bilo bi ih potrebno manje pa bi plate mogle da porastu a ne da opadnu...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Odlično si sumirao. Samo ostaje vječito pitanje, zašto će tih 30-40% onda tu? Sigurno nisu pali sa neba tek onako nego imaju očitu svrhu.
    To je naš mentalitet na kojem ova vlast uspješno počiva 30god.

  4. #1604
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    mislim da su zabranili prekidanje ugovora na odredjeno(ovo uzmi s rezervom), ali je donesena odluka da firma ne moza da racuna na subvencije ukoliko je zavrsila takve ugovore.
    tipa ako ne produzis ugovor za jedno ili dvoje, ne mozws da racunas na bilo kakvu subvenciju drzave. kako za radnike, vjerovatno ce se odnositi i na likvidnost u tom 3cem najavljenom paketu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Za ovo prvo ne znam.

    Za ovo drugo je 1/1 ako je neko smanjio broj radnika u odnosu na referentni mjesec - nema subvencija
    One Ring to Rule them all...

  5. #1605
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Za ovo prvo ne znam.

    Za ovo drugo je 1/1 ako je neko smanjio broj radnika u odnosu na referentni mjesec - nema subvencija
    nisi duzan da produzavas ugovor na odredjeno, radnik se i nakon isteka vodi kao zaposlen. ako su ih poslodavci odjavili u toku marta, u pravu si. a s obzirom da je poreska funkcionisala pitem maila i poste i da dosta toga nije obradjeno, propusteno, nazovi kako god, oni se vode kao zaposleni i duze se za doprinose.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #1606
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    pa ne bas. broj zaposljenih se vodi kroz ioppd obrasce. predaja tih obrazaca je digitalizovana vec godinama, a PU je od 1. januara ukinula bilo kakav drugi nacin predaje ioppd obrazaca, osim kroz aplikaciju poreake uprave. zakonski je bilo od juna 2019 ali mislim da su malo gledali kroz prste. od nove godine nema slanja mejlovima, postom, CD-a ili fleski

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #1607
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    nisi procitao dobro. od uvodjenja mjera stranke nisu primane, sve promjene vrsene su mailom ili postom. kroz praksu, dosta toga nije obradjeno, sustina je da radnik samim istekom ugovora nije odjavljen sa evidencije zaposlenih.
    broj zaposlenih se ne vodi kroz token nego su samo vidljivi kroz njega. ioppd ne moze biti tacan ako ti mislis da imas manje radnika samo zato sto je nekima istekao ugovor. da bi promjena kroz token bila vidljiva, moras je predati licno u poreskoj, a trenutno samo mailom.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #1608
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Kako ćemo ubuduće ići u kafiće i restorane: Evo koje mere će morati da se poštuju


    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=28&nav_id=1679192


    Mislim da mnogim se neće isplatit da otvaraju lokale. Nemoguća misija za 90% lokala u Pg i šire - računam da će mjere biti više-manje slične.
    A sto cemo sa pabovima i diskotekama?
    Ovo nema smisla, kod nas ni trika da bude izvodljivo u 70% slucajeva.

    Bas nemoguce da mora ovako barem kod nas

  9. #1609
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Kako ćemo ubuduće ići u kafiće i restorane: Evo koje mere će morati da se poštuju


    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=28&nav_id=1679192


    Mislim da mnogim se neće isplatit da otvaraju lokale. Nemoguća misija za 90% lokala u Pg i šire - računam da će mjere biti više-manje slične.
    Nisi pročtao pažljivo
    Krizni štab za suzbijanje zarazne bolesti kovid 19 doneo je zaključak kojim se preporučuje...
    dakle nije obaveza već se PREPORUČUJE.
    A osim toga vijest nema veze sa Crnom Gorom
    Last edited by Rakun; 29-04-20 at 05:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1610
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    hahaha a sto je ovo kao da cemo da sjedimo u laboratorijama a ne u kafanu..
    Daj 2 rakije

  11. #1611
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Srbija 24+ do 25 RSD (što je 24-25c)

    Francuska - 20c
    Njamačka - mislim 19c (samo što su zabranili izvoz)

    cijene su po kilogramu

    Inače Srbija ima najskuplje žito u regionu, ako ne i u Evropi
    https://www.serbianmonitor.com/en/se...ive-in-region/
    "Serbia currently has the most expensive wheat in the region, and probably in Europe too."

    To je vest od prošlog leta, kad je cena pšenice u Srbiji bila visoka.
    Ali ne može se o visini cena žitarica pisati u nekom trajnom vremenu. To diktiraju tržište, berze, rod,kvalitet, vremenski uslovi...

    Trenutno stanje stoji ovako:



    Crna Gora, koliko znam i nije veliki uvoznik pšenice iz Srbije, već gotovog pšeničnog brašna.

  12. #1612
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    I odje da se okaci

    Gorjelo vozilo predsjednika Opštinskog odbora DPS Nikšić
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ora-dps-niksic
    One Ring to Rule them all...

  13. #1613
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

  14. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  15. #1614
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Aok

    PAD BDP-a i MMF

    Juče smo čuli da će država Crna Gora pokušati da ubijedi predstavnike MMF-a da će pad BDP-a biti 4,9%, umjesto pada od 9%, koliko je taj isti MMF predvidio za Crnu Goru.

    Evo par komentačića:
    1. MMF je napisao da će pad ekonomije od 9% iznositi u slučaju da se mjere usljed djelovanja korona virusa obuzdaju u drugom kvartalu kao i da će se zaustaviti u drugoj polovini godine. Dakle, pad BDPa od 9% je, po svemu sudeći, najbolji scenario.

    2. U Fiskalnoj strategiji za period 2017- 2020., koja je tada služila za opravdanje povećanja stope PDV-a sa 19% na 21%, planirano je smanjenje bruto zarada za 3,5 miliona eura (pogledajte sliku). U praksi se dogodilo da se, umjesto smanjenja, fond bruto zarada se u 2017. i 2018. godini uvećao za čak 37,3 miliona eura u odnosu na 2016. godinu, pa možemo reći da je plan u slučaju zarada promašen za skoro 41 milion eura, naravno u korist rashoda bruto zarada. Isto trend se nastavio i u 2019. i 2020. godini. Da stvari budu skroz interesantne - u sklopu mjera štednje, valjda kako bi se pokazala mačo moć nekog od likova koji vedre i oblače javnim finansijama, ukinut je zakon za majke koje imaju troje i više djece, zbog čega je u Fiskalnoj strategiji predviđena ušteda od 25,2 miliona eura.

    3. MMF u svom izvještaju od 10. septembra 2019. godine, na strani 67, piše: "Početni napredak u smanjenju zaposlenosti u javnom sektoru 2018. bio je razočaravajući. Vlasti su za cilj imale smanjienje zaposlenosti u javnom sektoru za 3,5% u 2018. godini, ali se zaposlenost u javnoj upravi povećalo za 1,2%". Dakle, umjesto smanjenja, imamo povećanje zaposlenih u javnoj upravi.

    Ima još mnogo stvari u brojnim izvještajima MMF koji nikako ne korespondiraju sa javno izrečenim stavovima pojedinih donosioca odluka u Crnoj Gori.

    Evo i poente ovog posta: Bolje da Vlada ne pišu MMF-u, jer ih MMF ipak mnogo bolje zna nego mi. Kako je vrlo vjerovatno da nas čeka zaduženje kod tog istog MMF-a, Pred tim kreditorom nema prazne priče i mlaćenja prazne slame nekakvim demagogijama i površnim debatama koje služe da bace maglu prosječnom građaninu o najbrže rastućoj ekonomiji koja, gle čuda, nema para da ozbiljnije podrži privredu i građane Crne Gore u ovim i teškim danima koji slijede.

    One Ring to Rule them all...

  16. #1615
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ako se stvarno zaduzimo kod MMFa, a mislim da necemo imati drugog izbora, cekaju nas bolne mjere stednje i novih nameta za gradjane.

    Vlada ce taj aranzman sa MMFom predstaviti kao uspjeh, jer, je li, u ovim teskim vremenima su se USPJESNO zaduzili. Koristice i sintagmu 'fiskalna konsolidacija' umjesto gorenavedenih pojmova, jer ipak zvuci USPJESNO.

    Neka nam je bog u pomoc.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #1616
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Da otvore ove granice pa da se bjezi odavde


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  18. #1617
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zašto bježati?
    U vrijeme nesposobnih, svako ima šansu za uspjeh

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #1618
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zašto bježati?
    U vrijeme nesposobnih, svako ima šansu za uspjeh

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Sto je to 'uspjeh'?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #1619
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Rebalans budžeta za mjesec hahaahahabababab

    Nove mjere i rebalans do početka juna: Banke dio rješenja za treći paket
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...za-treci-paket

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zašto bježati?
    U vrijeme nesposobnih, svako ima šansu za uspjeh

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X


    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sto je to 'uspjeh'?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk


    Ovo hoću i ja da pitam...

    Sta je uspjeh kad je, po podacima iz 2018, 4.4% stanovništva apsolutno siromašno a 25% na granici stanovništva ?

    Sa 'mjerama' 'pomoći' ovo 25% lagano će da klizne u apsolutno siromaštvo. A sta ce oni koji su već ostali bez posla, sektor turizma i usluga itd itd ?

    Znaci imaćeš preko 30% apsolutno siromašnih kroz 6-12 mjeseci - kakav se to uspjeh računa ako 'uspiješ' u tom sistemu ?
    Last edited by Gandalf_White; 29-04-20 at 09:38.
    One Ring to Rule them all...

  21. #1620
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Za svakoga nešto drugo

    Za jedne je uspjeh stalno učenje, ići stalno naprijed, raditi stvari koje vole, a za druge je uspjeh nezavisnost, dobro materijalno stanje, sigurnost. Za treće je uspjeh kad mogu pomoći drugima, biti korisni, kad mogu nadahnuti nekog ili popraviti nešto što je pokvareno. Četvrtima, pak, uspjeh je hedonizam, kontemplacija, totalna sloboda.
    Ima i onih za koje je uspjeh prevariti sistem, preoteti nekome ženu ili muža, obrnuti igricu, prevariti državu ili pak osvojiti medalju, letjeti na 10.000 metara, skočiti padobranom ili napraviti troje djece.

    Uspjeh je vizija i vrijednosti koje vode ka ostvarenju cilja. Vizija uspjeha promjenjiva je kategorija; mijenja se tijekom života kako nam se mijenjaju vrijednosti i prioriteti.

    Tako da mene rijetko kada zanima šta ljudi koje ne cijenim rade ili misle. To mi pomaže da se ne otrujem nacionalizom, mržnjom, religijom, već da ih konzumiram u razumnim količinama.
    Ne zanima me šta ljudi koje ne cijenim, rade, koliko imaju para, odakle im i na šta troše, ko sa kim izlazi, šta je ko obukao, šta ko vozi/nosi, đe ko ljetuje.

    Ovdje je priča sledeća, država ne pomaže, potonućemo, a tonemo jer u državi kradu. Bježimo u drugu državu, koja će nam pomoći, i u koju se ne krade. Logike bez


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Last edited by Bugi; 29-04-20 at 09:42.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  23. #1621
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Rebalans budžeta za mjesec hahaahahabababab

    Nove mjere i rebalans do početka juna: Banke dio rješenja za treći paket
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...za-treci-paket









    Ovo hoću i ja da pitam...

    Sta je uspjeh kad je, po podacima iz 2018, 4.4% stanovništva apsolutno siromašno a 25% na granici stanovništva ?

    Sa 'mjerama' 'pomoći' ovo 25% lagano će da klizne u apsolutno siromaštvo. A sta ce oni koji su već ostali bez posla, sektor turizma i usluga itd itd ?

    Znaci imaćeš preko 30% apsolutno siromašnih kroz 6-12 mjeseci - kakav se to uspjeh računa ako 'uspiješ' u tom sistemu ?
    Ministar je rekao da neće biti smanjenja penzija, ali nije siguran za plate u javnom sektoru, navodeći da je tu veliki broj zaposlenih i da u ovom trenutku ne može da kaže šta će da urade.

    “Za budžet je najvažniji treći kvartali (jul, avgust, septembar), bilo bi dobro ako bismo uspjeli da organizujemo sezonu, što nije lako. Od velikog značaja bi bilo da se u turizmu ostvari barem održivi prihod”, ocijenio je Radunović, navodeći da je problem i visoka uvozna zavisnost ekonomije.


    Ako glasace taknu po platama, znaci da je voda bas do poda...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #1622
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Prvo pravilo koje se uci na FPN iz predmeta vezanih za političke nauke je da glasaci u krizni situacijama po pravilu biraju opciju na koju su navikli, jer su dodatno uplaseni od promjene.

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  25. #1623
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Ako se vec nadamo sezoni zasto se ne pocne nesto organizovati na primorju oko radnika konobari, kuvari, sobarice itd... 80% su srbija, bosna, makedonija koliko god bude kriza mislim da niko odavde nece otic na primorje da radi pa makar crkao od gladi nazalost ali je tako. Dzaba nam gosti ako nema ko da ih usluzi

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  26. #1624
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Neka to,
    Nego je Corona pokazala sve manjkavosti državnog aparata sumirane u 2 dijela

    1) nefleksibilbost aparata da koristi moderne tehnologije (izdavanje ličnih i putnih dokumenata, dokumenti za vozila, firme, prijave i odjave)
    2) nevjerovatna stvar da ustanove koje nisu prekidale sa radom rade od 40% do 60% smanjenog kapaciteta (zaposleni kući, na odmor, na bolovanje), a posao se isto završava.

    Odokativno i laički prije svega se vidi da je makar 30% do 40% kadra nepotrebno u državnim ustanovama, i da je uz modernizovanje znanja zaposlenih i kao i poboljšanja infrastrukture, onda u dodavanjem novih veština zaposlenima, isti mnogo efikasnije obavljali svoj posao, bilo bi ih potrebno manje pa bi plate mogle da porastu a ne da opadnu...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Ne samo to no se pokazalo i da škole ne moraju ni postojat osim kao boravište za đecu za ometene roditelje. A državne institucije, evo acs neka potvrdi, je naša verzija socijalne pomoći. Znači, nesposobni za rad dobijaju tu kao platu da shede, jedino kod nas socijalna pomoć je samo za vladajuću partiju.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  27. #1625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/mobile/infos/eko...naglu-recesiju

    U Crnoj Gori, pandemija kovida 19 gura ekonomiju u naglu recesiju i pri tom otkriva koliko je Crna Gora osjetljiva na spoljne udare, ocjenjuju iz Svjetske banke. Prema njihovim procjenama ako Crna Gora izgubi jednu trećinu prihoda od turizma, pad ekonomije u 2020. biće 5,6 procenata. Ako bi došlo do gubitka polovine tog prihoda, recesija bi mogla doseći i 9 procenata.

    Kome vjerovati ?
    Ministru ili svjetskoj banci ?

    Zanimljivo je da SB nije izračunala sta ce se desiti ako dodje do pada prihoda od turizma od 90%.
    A odgovor je prost -15 ili 16%
    One Ring to Rule them all...

Page 65 of 125 FirstFirst ... 155561626364656667686975115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •