Page 57 of 125 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast
Results 1,401 to 1,425 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1401
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Znaci neredi na jesen...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na jesen 2024 za nas je prošao voz. Posle svega ne vidim što bi se sad neko bunio. Pri tome, kompaktna masa je u vlasništvu Primusa. Ovih ostalih nema ni za dva autobusa, ni za dva kanistera suzavca.

  2. #1402
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Drago mi je da pojedinci i ovo ne shvataju ozbiljno, isto kao sami virus. Ljepota, misle da će politika nahraniti gladne..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #1403
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...ode-od-turizma

    On je naveo da mu je na sastanku sa predstavnicima turističke privrede saopšteno da oni ne traže pomoć, odlaganje ili otpis kamata, nego da sa bankama naprave aranžman da dobiju reprogram postojećih kredita i bolje grejs periode kako bi sačuvali osnovni sadržaj.



    AHHHAHAHHAHAHAHAA
    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Drago mi je da pojedinci i ovo ne shvataju ozbiljno, isto kao sami virus. Ljepota, misle da će politika nahraniti gladne..
    Polako, vec je dosta gladnih
    Last edited by Gandalf_White; 24-04-20 at 20:16.
    One Ring to Rule them all...

  4. #1404
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ono sto mene u ovom trenutku najvise zanima je cijena nekretnina jer sam krenuo da se kucim.
    Sad mi onaj slom trzista nekretnina djeluje realnije. Jer kad su udarili na drzavne jasle i to pred izbore znaci da je bas zajebana situacija.

  5. #1405
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Pipun reche da se trguje u Voli,tj. samo napunish kolica i ostavish broj...onda reche da treba da se svakom punoljetnom da po 222€ a klincima po 111€,plus vaucher za kupovinu od 275€,Milutin mu reche ada doshli smo da se dogovorimo,ne da se svadjamo...vidjecete sjutra kako vam dobar paketić spremamo...

    P.S.Dok ovo pisah chujem na tv da Mali kaze gradjanima Srbije dje ce da im uplate po stojanku...
    ...

  6. #1406
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Ono sto mene u ovom trenutku najvise zanima je cijena nekretnina jer sam krenuo da se kucim.
    Sad mi onaj slom trzista nekretnina djeluje realnije. Jer kad su udarili na drzavne jasle i to pred izbore znaci da je bas zajebana situacija.

    Brate sta je zurba reci mi ?
    Sjedi odmori par mjeseci, drzi te pare dje su. Nekretnine nece gore to je sigurno znaci ne gubis nista, samo mozes da dobijes


    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pipun reche da se trguje u Voli,tj. samo napunish kolica i ostavish broj...onda reche da treba da se svakom punoljetnom da po 222€ a klincima po 111€,plus vaucher za kupovinu od 275€,Milutin mu reche ada doshli smo da se dogovorimo,ne da se svadjamo...vidjecete sjutra kako vam dobar paketić spremamo...

    P.S.Dok ovo pisah chujem na tv da Mali kaze gradjanima Srbije dje ce da im uplate po stojanku...
    5.1 milijardu eura je paket pomoci Srbije gradjanima ili 10+% BDP-a (toliko iznosi cijeli BDP CG)

    Danas su nasi predstavili paket neto mjera 40 miliona
    Hrvatska 20% BDP u mjere pomoci + planiraju jos i o cemu mi pricamo ?

    U Srbiji svaki zaposleni nebitno jel ugrozen ili nije dobija 250 eur sledece 3 mjeseca (to su prije 20 i kusur dana objavili) + ovo 100eur svim punoljetnim + povoljni krediti ne ka kod nas u IRF traze uzorak kicmene mozdine za kredit

    U Hrvatskoj sledeca 3 mjeseca po skoro 600 eur za 400 000 zaposlenih + mjere pomoci turizmu + privredi + penzionerima

    U Albaniji minimalac 220 za sve koji ne rade ili su ostali bez posla sledece 3 mjeseca + 3 mjeseca ne moras da placas rente ne smije niko da ti trazi a te kirije ce biti posle reprogramirane na 12 - 24 rate

    Kosovo minimalac za sve zaposlne i socijalne slcajeve i nezaposlene + 50% kirije za mikro i male biznise pokriva drzava

    Makedonija minimalac svima + javna uprava smanjena da skoro svi primaju minimalac

    Bosna 200eur svakome ko ne radi ili je ostao bez posla itd

    i o cemu mi pricamo ?
    Last edited by Gandalf_White; 24-04-20 at 20:23.
    One Ring to Rule them all...

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  8. #1407
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Svima s drzavnih jasliskresat plate dovro, da vide kako je u privatni sektor. Ako pati privatni sektor, neka i uhljebi podnesu teret krize, ionako se budzet puni od privatnog.

    Zasto bi sezadyzivalj za plate uhljeba umjesto za vece podsticaje privredi?

    Mora komplet reorganizacija drzavnog aparara. Ako sadto ne uradimo, ne znam kad cemo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Zena mi radi u drzavnoj upravi, plata joj je 350 eura, većina u njenom resoru ima manje od 450 eura, rade veći dio gore nego kod privatnika i prekovremeno i kući nose da bi postigli. KOliko bi ih ti kaznio da im bude prava mjera da osjete privatni sektor?
    Ne budi naivan većina tamo radi za vrlo male pare, to što dio prima više nikako ne znači da svi tamo uživjau. Masu je porodica i u javnoj upravi da oboje rade za niske ili relativno niske plate. Baš ne vidim što znači da njima smanjiš platu puno osim da i oni umru od gladi...

  9. The Following 2 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:


  10. #1408
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Evo citam sto sve ljudi pisu i ne vjerujem kakva je pizma medju narodom. Jos da neko napise "neka vide primorci/ gazde lokala/konobari/privatnici kako je bez sezone i gostiju" i obrnuli smo igricu.
    Mada je mnogima banja zbog toga... nije zdravo sladit se tudjom nesrecom, a ni talisno.

  11. #1409
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Niste u pravu za sudije, ima tamo casnih ljudi koji nemaju nikakve kombinacije sa strane, cak sta vise ja ne poznajem ni jednog koji nije u kreditima. Ti ljudi rade odgovoran posao, predmete nose kuci.
    Pricam o bjelopoljskim sudovima, prosla sam svaki od njih.

  12. #1410
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Nekima je javni sektor bas trn u oku. Po komentarima bih rekao da je tamo prosjecna plata 1000 e, svi dobijaju stanove za dz i niko nista ne radi.

  13. #1411
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Zena mi radi u drzavnoj upravi, plata joj je 350 eura, većina u njenom resoru ima manje od 450 eura, rade veći dio gore nego kod privatnika i prekovremeno i kući nose da bi postigli. KOliko bi ih ti kaznio da im bude prava mjera da osjete privatni sektor?
    Ne budi naivan većina tamo radi za vrlo male pare, to što dio prima više nikako ne znači da svi tamo uživjau. Masu je porodica i u javnoj upravi da oboje rade za niske ili relativno niske plate. Baš ne vidim što znači da njima smanjiš platu puno osim da i oni umru od gladi...
    RTCG ima 60 vozača. A đe su ti Opštine Cetinje, Danilovgrad, Šavnik, Tuzi, Kolašin, Petnjica. Ministrastvo odbrane i ostala ministartstva. I tako dalje...

  14. #1412
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Evo citam sto sve ljudi pisu i ne vjerujem kakva je pizma medju narodom. Jos da neko napise "neka vide primorci/ gazde lokala/konobari/privatnici kako je bez sezone i gostiju" i obrnuli smo igricu.
    Mada je mnogima banja zbog toga... nije zdravo sladit se tudjom nesrecom, a ni talisno.
    e to možeš naći na hrvatskim portalima, svakodnevno se svađaju na toj osnovi, ovi kontentalci prozivaju. Kod nas to nije IN zato što nije došlo na redu od drugih podjela, ali oće ne brini.

  15. #1413
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Gandush,aj srachunaj kolko para treba za sve ovo shto je Pipunchek predlozio pa da se pishe neka peticija,ne moze ovako brate slatki,svima pare,a nama...paketić broj2,mada ne znam uopshte shto se desilo sa paketićem broj1.u pm.
    ...

  16. #1414
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    RTCG ima 60 vozača. A đe su ti Opštine Cetinje, Danilovgrad, Šavnik, Tuzi, Kolašin, Petnjica. Ministrastvo odbrane i ostala ministartstva. I tako dalje...
    Nema nego 335 vozača, tamo su vozači problem, u pravu si....

  17. #1415
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Nekima je javni sektor bas trn u oku. Po komentarima bih rekao da je tamo prosjecna plata 1000 e, svi dobijaju stanove za dz i niko nista ne radi.
    Oni druže neće plaćeni račun da proknjiže, a ne što drugo. Čuvam priznanice od prije 10 godina za poreze i račune. A kakva je tek ekipa u PIO. Sopstvena ih se šefica gadi.

  18. #1416
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Nema nego 335 vozača, tamo su vozači problem, u pravu si....
    Znaš kako, nekoga je zapala mala banka, nekoga veća. Znam što pričam. Svi su isti. Svi bi da komate ovaj narod.

  19. #1417
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    I banke će se usrećiti kad ljudi ne budu mogli da vraćaju kredite.

  20. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  21. #1418
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Pa onda uzmes fino i posaljes kuci radnike koji ti ne trebaju umjesto da udaras po dzepu ljude koji nose rabotu.

  22. #1419
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Zena mi radi u drzavnoj upravi, plata joj je 350 eura, većina u njenom resoru ima manje od 450 eura, rade veći dio gore nego kod privatnika i prekovremeno i kući nose da bi postigli. KOliko bi ih ti kaznio da im bude prava mjera da osjete privatni sektor?
    Ne budi naivan većina tamo radi za vrlo male pare, to što dio prima više nikako ne znači da svi tamo uživjau. Masu je porodica i u javnoj upravi da oboje rade za niske ili relativno niske plate. Baš ne vidim što znači da njima smanjiš platu puno osim da i oni umru od gladi...
    Problem je mnogo kompleksniji nego sto na prvu izgleda.
    Oni koji rade i trude se i skapavaju ne mogu da dođu do izražaja od uhljeba i onda se svi zaposleni u javnoj upravi klasifikuju kao nesposobni. Evo ja iskreno sam mislio da svi u CBCG imaju plate preko 1000eur zato sto je Žugic imao 5000 i njegovi savjetnici isto tako, dok se nije javio kolega sa foruma i objasnio da ih ima jedno 25-30 sto primaju jake plate i poziraju a ovi ostali skapavaju kao zadnji robovi za 600-700eur. Ali prvo sto ti padne na pamet kad čuješ CBCG je leglo nepotizma, keš ludilo...

    Ali evo par podataka... U RTCG ima 790 zaposlenih (+ 300 honoraraca vjerovali ili ne) znaci 1100 ljudi sisa sa budžeta. Kakav oni to program proizvode da je potrebno 1100 ljudi, pa ljudi moji TV Vijesti sa 30 zaposlenih proizvodi bolji program i radi bolji posao od rtcg koji ima 40 PUTA više zaposlenih.

    U lokalnim samoupravama imaš 11 000 zaposlenih ! to je po Opštini 460 prosjek (PG tu vuče ali nebitno). Garantujem Životom da je MAKAR 30% nepotrebnih tu. Znam po Žb i Nk koliko je nepotrebnih vrlo dobro. Na Žb im ni malo loše plate nijesu, skoro svaka je jača od državnog prosjeka. Kad je bilo ono smanjenje plata 8%, Žb opština je 7 dana prije toga hitno sjednicu sazvala i podigla plate od 10-30% da slučajno ne osjete
    Pričamo li o Aerodromima ? Mne Airlinesu koji ima 400 zaposlenih ? Željeznicama ?
    Samo trenutni direktor Nacionalnih parkova je doveo preko 100 novih radnika u NP a tamo je već bilo prekobrojnih.
    Da bih vam približio kolika je to NEPRODUKTIVNOST - Nikšićka pivara ima 200 zaposlenih!
    Ima li Vodovoda i u jednoj opštini da ne radi makar 30-40% više ljudi nego što treba ?
    a da ne pričamo o svim izmišljenim poslovima, ugovorima o djelu - namještenim održavanjima, servisima itd itd

    Šta je sa digitalizacijom ? Imali smo šansu da se riješimo na hiljade nepotrebnih udarača pečata sa uvođenjem aplikacija, sajtova itd... To nije urađeno jer država ne zna đe sa tim ljudima.

    MMF je 2017 rekao da treba da otpustimo 10-15% zaposlenih iz javne uprave. 2018 uvodimo Moratorijum. Za godinu ipo trajanja moratorijuma zaposleno je NOVIH 3000 LJUDI !

    I šta će obični građanin nego da generalizuje ? Kad vidi da nekome lako padne da sjedi na TA peć, bolovanja, zimnice, minuli rad, odmori, državni praznici, vikendi...


    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Gandush,aj srachunaj kolko para treba za sve ovo shto je Pipunchek predlozio pa da se pishe neka peticija,ne moze ovako brate slatki,svima pare,a nama...paketić broj2,mada ne znam uopshte shto se desilo sa paketićem broj1.u pm.
    samo za ovaj keš što predlaže treba preko 150 miliona mjesečno. To je neodrživo što on priča kao što je neodrživo ono što su Demokrate predlagale da se svakoj porodici da prosjecna ili minimalna zarada... Tu te niđe nema.


    Ali moglo se vrlo lako naći neko prelazno rješenje :

    Polovina potrošačke korpe za ove što nikako ne rade
    minmalna zarada za ove što su ugroženi (marketima, apotekama i ovima što rade ništa)
    70% minimalne zarade za porodice gdje ni jedno lice nije zaposleno ili ne prima penziju.
    Penzije preko 450eur smanjiti 20% i to 20% raspodijeliti na ove što primaju do 250eur od 250 do 450 ne dirati

    Novci i za ovo gore djelimčno su se mogli naći u javnom sektoru vrlo lako pa da svi podnesu teret :

    Plate do 400 eur ne diraš
    400 - 550 7% smanjenje
    550 - 750 - 15%
    750 - 1000 25%
    1000+ 35%

    Last edited by Gandalf_White; 24-04-20 at 20:51.
    One Ring to Rule them all...

  23. #1420
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    HR: Kako bi mogli raditi hotelski restorani, bazeni, plaže...


    Najveće promjene u restoranima, zaboravite na švedske stolove
    Predlažemo da promjene budu tako da onemogućimo da gost dođe u direktan kontakt s hranom, da si sam uzima meso ili ribu, već da se direktno ispred njega priprema glavno jelo i toplo predjelo i da mu se da. Neki hoteli već rade tako. I dalje će biti stolovi sa salatama i desertom, ali će biti konfekcionirani", objašnjava Ostojić. To znači da će salate i deserti biti zapakirani, tako da gost više neće prebirati po salatama sam s hvataljkom za salatu, već da mu lijepo bude pripremljeno i spakirano.

    "Bitan je osnovni princip - da se onemogući da gost dolazi u direktan doticaj s jelima, osim ako nisu prethodno konfekcionirana", kazao je Ostojić.


    Na hotelskim plažama će se dezinficirati ležaljke, paziti na socijalnu distancu
    Svaki hotel bi, navodi, trebao definirati kako će ubuduće izgledati boravak u hotelu, a da se gostima pritom pruži najbolji mogući ugođaj.


    Što se tiče korištenja hotelskih bazena, u slučaju da se danas otvore hoteli, navodi kako bi na bazenima trebalo postići socijalnu distancu i da voda u bazenu bude sigurna. Upute za to, navodi, čekaju od epidemiologa, no ističe kako će se voda tretirati tako da bude prihvatljiva za goste i da ubije virus. Klor, dodaje, ubija virus, no treba vidjeti koliko ga se treba stavljati kako bi se pazilo na zdravlje gostiju.


    Trebat će zaposliti više ljudi zbog dezinfekcije ležaljki i kontrole ljudi na plažama
    Kad su u pitanju hotelske plaže, dodaje kako treba zaposliti više ljudi da se dezinficiraju ležaljke i da se kontrolira broj ljudi na plaži.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #1421
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Gandush,2 mjeseca po 150 miliona,nije PIpun lud aj ti,sipali su u MA.moze ovo da mu prodje onda!
    ...

  25. #1422
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    PS
    70 zaposlenih ima TV vijesti ne 30

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Gandush,2 mjeseca po 150 miliona,nije PIpun lud aj ti,sipali su u MA.moze ovo da mu prodje onda!
    I šta si uradio ? 300 miliona si dao da bi se preteklo 2 mjeseca i posle nemaš centa.

    Lako je osmisliti, da smo srećna država mogli smo poput hravata dati finu platu svima koji su ugroženi ali ne možeš jer nemaš odakle - pojeli su skakavci.

    Mi nemamo centa, ko je gledao Načisto sinoc sve mu je bilo jasno. Tip kaže da fali 400 miliona najmanje, dekan ekonomskog kaže da fali 600 miliona (uračunato je tu 95 miliona MMF i 60 miliona EU itd) ali faliće mnogoooo mnogo više kad ne bude sezone.

    Tako da je manevarski prostor vrlo ograničen, zato su se i stisli sa ovim mjerama.
    One Ring to Rule them all...

  26. #1423
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Problem je mnogo kompleksniji nego sto na prvu izgleda.
    Oni koji rade i trude se i skapavaju ne mogu da dođu do izražaja od uhljeba i onda se svi zaposleni u javnoj upravi klasifikuju kao nesposobni. Evo ja iskreno sam mislio da svi u CBCG imaju plate preko 1000eur zato sto je Žugic imao 5000 i njegovi savjetnici isto tako, dok se nije javio kolega sa foruma i objasnio da ih ima jedno 25-30 sto primaju jake plate i poziraju a ovi ostali skapavaju kao zadnji robovi za 600-700eur. Ali prvo sto ti padne na pamet kad čuješ CBCG je leglo nepotizma, keš ludilo...

    Ali evo par podataka... U RTCG ima 790 zaposlenih (+ 300 honoraraca vjerovali ili ne) znaci 1100 ljudi sisa sa budžeta. Kakav oni to program proizvode da je potrebno 1100 ljudi, pa ljudi moji TV Vijesti sa 30 zaposlenih proizvodi bolji program i radi bolji posao od rtcg koji ima 40 PUTA više zaposlenih.

    U lokalnim samoupravama imaš 11 000 zaposlenih ! to je po Opštini 460 prosjek (PG tu vuče ali nebitno). Garantujem Životom da je MAKAR 30% nepotrebnih tu. Znam po Žb i Nk koliko je nepotrebnih vrlo dobro. Na Žb im ni malo loše plate nijesu, skoro svaka je jača od državnog prosjeka. Kad je bilo ono smanjenje plata 8%, Žb opština je 7 dana prije toga hitno sjednicu sazvala i podigla plate od 10-30% da slučajno ne osjete
    Pričamo li o Aerodromima ? Mne Airlinesu koji ima 400 zaposlenih ? Željeznicama ?
    Samo trenutni direktor Nacionalnih parkova je doveo preko 100 novih radnika u NP a tamo je već bilo prekobrojnih.
    Da bih vam približio kolika je to NEPRODUKTIVNOST - Nikšićka pivara ima 200 zaposlenih!
    Ima li Vodovoda i u jednoj opštini da ne radi makar 30-40% više ljudi nego što treba ?
    a da ne pričamo o svim izmišljenim poslovima, ugovorima o djelu - namještenim održavanjima, servisima itd itd

    Šta je sa digitalizacijom ? Imali smo šansu da se riješimo na hiljade nepotrebnih udarača pečata sa uvođenjem aplikacija, sajtova itd... To nije urađeno jer država ne zna đe sa tim ljudima.

    MMF je 2017 rekao da treba da otpustimo 10-15% zaposlenih iz javne uprave. 2018 uvodimo Moratorijum. Za godinu ipo trajanja moratorijuma zaposleno je NOVIH 3000 LJUDI !

    I šta će obični građanin nego da generalizuje ? Kad vidi da nekome lako padne da sjedi na TA peć, bolovanja, zimnice, minuli rad, odmori, državni praznici, vikendi...




    samo za ovaj keš što predlaže treba preko 150 miliona mjesečno. To je neodrživo što on priča kao što je neodrživo ono što su Demokrate predlagale da se svakoj porodici da prosjecna ili minimalna zarada... Tu te niđe nema.


    Ali moglo se vrlo lako naći neko prelazno rješenje :

    Polovina potrošačke korpe za ove što nikako ne rade
    minmalna zarada za ove što su ugroženi (marketima, apotekama i ovima što rade ništa)
    70% minimalne zarade za porodice gdje ni jedno lice nije zaposleno ili ne prima penziju.
    Penzije preko 450eur smanjiti 20% i to 20% raspodijeliti na ove što primaju do 250eur od 250 do 450 ne dirati

    Novci i za ovo gore djelimčno su se mogli naći u javnom sektoru vrlo lako pa da svi podnesu teret :

    Plate do 400 eur ne diraš
    400 - 550 7% smanjenje
    550 - 750 - 15%
    750 - 1000 25%
    1000+ 35%

    Znam savrseno situaciju u RTCG, sve znam kako funkcionise, ali pricam o drugoj stvari direktori direktorata i sekretari od 1100€ nista nece osjetiti sa 30%. Bracni par sa 700 iz javne uprave, prime 390 vecina kredit kreće pakao za njih.
    Isto tako iluzorno jr očekivati da nece i u javnoj upravi kasniti plate. Volio bih da grijesim, ali plasim se da cemo svi osjetiti...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


  28. #1424
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Znam savrseno situaciju u RTCG, sve znam kako funkcionise, ali pricam o drugoj stvari direktori direktorata i sekretari od 1100€ nista nece osjetiti sa 30%. Bracni par sa 700 iz javne uprave, prime 390 vecina kredit kreće pakao za njih.
    Isto tako iluzorno jr očekivati da nece i u javnoj upravi kasniti plate. Volio bih da grijesim, ali plasim se da cemo svi osjetiti...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Neće kasniti makar do jeseni.

    Imamo nekih 480 miliona eura koje smo pozajmili prošle godine da bismo vratili dugove 2021 (neke su kamate povoljne bile)- ta se sredstva drže da se podmire rupe u PIO i da se isplate plate u javnom sektoru.
    Inače je fond PIO u deficitu nekih 120-150 miliona svake godine.
    Mislim da će za mart deficit biti nekih 15 miliona a za april 30...

    Ali kad kažeš bračni par iz javne uprave osjetiće... Kako će da osjete ovi tek iz pvt sektora ?
    Da ne zaboravimo samo to - jedini razlog zašto javni sektor ima plate je privatni sektor. Ako privatni sektor ne plati doprinose i poreze nema plata i nema penzija.

    E sad zamisli da pvt sektor vuče 120 hiljada penzionera i 60 000 zaposlenih u javnoj upravi. Odnos je 1-1 to ne može nije održivo.
    I onda će radnik iz pvt sektora da podnese najveći udar.

    Evo neka se javi neko ko misli da je fer da radnici u pvt sektoru primaju minimalac (a mozda su i oni imali 700) a da radnici u javnom sektoru prime punu platu...

    Ako bilo ko misli da je to fer ja se klanjam i kapu skidam
    One Ring to Rule them all...

  29. #1425
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FreedomBP View Post
    Niste u pravu za sudije, ima tamo casnih ljudi koji nemaju nikakve kombinacije sa strane, cak sta vise ja ne poznajem ni jednog koji nije u kreditima. Ti ljudi rade odgovoran posao, predmete nose kuci.
    Pricam o bjelopoljskim sudovima, prosla sam svaki od njih.
    Je li ga ko tjerao da bude sudija ili je sam to birao je li ga ko tjerao da diže kredit ili je sam to izabrao a koliko su pošteni i kako rade presude govore to što je u kredit ne mora da znači da ga je muka naterala možda je htio neku želju sebi da ispuni e pa želje se plaćaju kako muzičke tako i ostale
    Treba da shvatite da je sve stvar ličnog izbora kako će i na koji način da živi čime će da se bavi na šta će novac da troši ovo što dolazi ne treba nikog da čudi nije to ništa strašno to je samo račun ovome narodu što je bio glup i neodgovoran 30 godina
    I umjesto što se brinete kako će ovi iz javne uprave bolje da se brinete kako će žene koje nemaju nikakva primanja a bolesnu djecu a eno mogli ste da vidite koliko i kakvih primjera ima u onoj emisiji dnevnica kako će takvi slučajevi da prežive

Page 57 of 125 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •