Page 22 of 125 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast
Results 526 to 550 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #526
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U Hrvatskoj turizam donosi oko 20% BDP-a,
    https://hrturizam.hr/prosle-godine-o...196-posto-bdp/



    I ne vidim šta je to Plenković direktno pomogao turizmu. Kredite im nije dao.
    Dao im je minimalac za radnike koje zadrže na poslu i odlaganje poreza za firme kojima prihod padne za 50%. I još odlaganje pdv-a u nekim situacijama....ukratko: pizdarije od mjera !
    A ovo sve za firme koje nemaju cent duga državi i koje predhodni mjesec nisu otpuštale radnike.


    Hrvati se sprdaju sa oviim mjerama. Kažu da će zapoaleni u administraciji morati imati prosječan IQ 140 da ovo iskontrolišu.

  2. #527
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ovakav tekst bi mnogi od nas potpisali

    http://meteoadriatic.net/covid-19-mi...-meteoadriatic

  3. The Following User Says Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  4. #528
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ovakav tekst bi mnogi od nas potpisali

    http://meteoadriatic.net/covid-19-mi...-meteoadriatic
    Hvala za link, ne procitah sve jer je vrijeme za krevet pa cu nastaviti sutra ali ovo ispod moram copy/paste - pravo u srz.

    Zašto su skraćena radna vremena dućana od prehrane? Skraćenjem radnog vremena stvaraju se veće gužve jer isti broj ljudi mora u kraćem vremenu obaviti nabavu. Kažu djelomice da bi se rasteretili zaposlenici. Ma da? Prva stvar koju su neki lanci napravili je otpuštanje viška radnika koji je nastao skraćenjem radnog vremena. Rasterećenje zaposlenika je vrlo jednostavno riješiti, pogledajte samo koliko ljudi je ostalo bez posla. Prava mjera države bi bila zaposliti dio tih ljudi u dućane i davati im minimalac plaće iz proračuna. Skratile bi se smjene zaposlenicima, smanjile bi se gužve u dućanima i spasio bi se dio ljudi koji su završili na ulici. Država nema za plaćati ih? Ma da? Očekuje li to država da svi mi snosimo posljedice, a oni da jedini ne snose? Očekuju li da mi svi i dalje punimo proračun nesmanjenim tempom, a da država i dalje troši novac na sve one nepotrebne agencije i administraciju, uhljebe, svoje plaće i svoj vozni park i eskadrile borbenih aviona? Da pritom i dalje ne ulaže u zdravstvo i sve one komponente koje se sad pokazuju esencijalnima?

    Srecom kod nas jos nije doslo do masovnih otpustanja ali polako cemo i mi u tom pravcu. :/

  5. #529
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Još 18 država ima na svijetu, bez ijednog slučaja zaraze koronavirusom. Jemen, Sjeverna Koreja, Južni Sudan, Tadžikistan, Turkmenistan, Lesoto, Komori, Solomonski Otoci, Vanuatu, Sveti Toma i Princip, Samoa, Kiribati, Savezne Države Mikronezije, Tonga, Maršalovi Otoci, Palau, Tuvalu i Nauru. Oceanija je najmanje pogođena.

  6. #530
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    @gendalf

    Uhh jos davne 2005 na ekonomskim fakultetu, ja na predavanjima ekonomskog maga Veselina Vukotica.... on mlati o maksimizaciji profita, liberalnom trzistu, privatnoj inicijativi, fokusiranosti na turizam.... nigdje rijeci od velikog maga o proizvodnji.

    Sa druge strane jedna velika fenomenalna knjiga koja mi je uljepsala dane dok sam studirao od cini mi se da se zvao Endri Menkju (ili slicno) principi ekonomije... gdje svaki buzdovan moze da svati sustinu ekonomije, privrede, principa kako medjunarodno trziste djeluje (pri cemu i oni propagiraju tu cuvenu slobodnu ruku trzista) al opet na jedan razumniji nacin nego sto sam ja to slusao od Vukotica, Boza Mihajlovica i drugih...

    Sta ocekivati od nasih politicara (vladajucih) koji su izasli iz komunizma/socijalizma pa preko sverca i kriminala usli u tranziciju do danasnjeg naseg frankestajn modela kapitalizma? Mislis da je Milutin Simovic sposoban da rijesi neki problem? Ili Ivan Brajovic? hahahahahah

    Takodje jedna od lekcija je bila diverzifikacija rizika... kako ni jedna drzava se ne smije osloniti samo na jednu kranu privrede upravo zbog ovakvih sokova koje mogu nastati... naravno tu se najvise tada mislilo na arapske naftne zemlje kao primjer kojima je nafta 90% prihoda... al evo smo dosli u situaciju da smo od CG napravili zemlju kojoj je uticaj turizma na BDP kako i sam kazes 90%.... alo o cemu mi pricamo vise...

    Ne pomazu ovdje dragi Gendalf nikakve mjere nasoj jebenoj turistickoj privredi.. pa mozes usut koliko oces para... A isto tako ne kapiram zasto bi ti pomagao nekom Zarku Radulovicu koji funkcionise na principu upravo ove jebene liberalne ekonomije i placa radnike sezonski...otpusta radnike i to u broju od po 150-200 ljudi... a pritom tu uvozi nekakve Vijetnamce da mu rade za 200 eur? Aj objasni mi logiku molim te kakvu tu korist imaju gradjani CG? Jer ovo nisu pare Vlade nego moje i tvoje...
    Ja bih radije ako mora i da propadne taj Splendid ako je nesposoban da ostane pa makar ce korist imati oni ljudi sto izdaju sobe ili mali hotelijeri...

    Imamo Cetinje, Niksic, Pljevlja, Berane... samo da vas pitam jel ova nesposobna retardirana vlast sa jos gorim narodom koji ju glasa otvorila IJEDNU fabriku u ovim mjestima? Jel moguce da je Vucic toliko sposobniji pa otvara fabrike u svakoj vukojebini Srbije a da ovi nasi nisu bili sposobni da privuku i jednog investitora? Pa makar to bilo i motanje kablova... u Srbiji su cini mi se 3 fabrike Gorenje tehnike... pa *****u mater jel moguce da nismo mogli nesto slicno organizovat sa Slovencima za npr. Cetinje, zar nismo cak i NATO partneri? (sarkazam level)

    I na kraju samo da kazem da smo na preko 85% javnog duga u odnosu na BDP, nama se budzet punio tokom ljeta i tu su pravljene zalihe za uhljebe svih vrsta i za ostatak godine... mislite da ce imati plata i penzija za period od maja? Neko ranije postavi da je po prvi put neuspjesna bila emisija obveznica od strane drzave...a vjerujte mi banke nisu mutave i vrlo dobro znaju situaciju u CG.

    Mi smo bolesnik koji je vec zalegao u postelju. Kratkorocna infuzija ce stici u vidu neke pomoci od strane EU al to svakako nam nece rijesiti sustinski problem, a to je da je nasa ekonomija goli .....(zamisli po zelji).

    Zato sam negdje i napisao da je postenije da svaki punoljetni gradjanin dobije po 200 eur, jer je to jedini nacin da zaista svako u CG dobije nekakvu pomoc za prezivljavanje i da se sprijece mahinacije nasih postenih rukovodilaca kroz citavu hijerarhiju CG drustva. Apsolutno mi je jasno da ce tu pomoc dobiti i 20% bogatasa i srednje klase u CG ali nase drustvo je 80% siromasnih koji se bore da prezive.
    A svakako ce im se vecina obradovati vise nego li i tih 200 eur sto ce leci na rn Milutinu Simovicu i ostaloj banditskoj DPS ekipi.

    izvinite na opsirnom postu...

  7. #531
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Brate samo ću kratko.
    Niko nije pametan da predlaže mjere jer su nemoguće.

    Neću predlagati kako da se pomogne turizmu jer ni sam ne znam.
    Ali hoću da te korigujem samo.

    Prije 10 dana je IRF donio novi kreditni program.
    Tim programom su spašeni svi veliki a mali nemaju šansu da dignu kredit a kamoli da ga kasnije vrate.
    Tako da ja ne predlažem da se pomogne Raduloviću jer su mu već pomogli. Po hotelu moze da digne 3 miliona i ispregovarace neki nenormalan Grejs period i kasnije reporgramirati taj dug kad istekne Grejs kao što rade sve velike kompanije 10 godina.

    Mali i mikro su pušteni niz vodu
    One Ring to Rule them all...

  8. #532
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ja bi ovako uradio..

    po 200e svim punoljetnim gradjanima..
    Računi za struju, vodu, komunalije i slično sa umanjenjem od 80%.
    Svi krediti prolongiranje za 2021 bez troškova folirantskih.

  9. #533
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    ja bi ovako uradio..

    po 200e svim punoljetnim gradjanima..
    Računi za struju, vodu, komunalije i slično sa umanjenjem od 80%.
    Svi krediti prolongiranje za 2021 bez troškova folirantskih.
    Podijelices im 1 mjesec.

    Šta ćeš drugi ?
    Odakle ?
    One Ring to Rule them all...

  10. #534
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    I kad je regularno stanje sistem tesko funkcionise, cesto se rade rebalansi budzeta i uzimaju krediti. Ovo sada je stvarno jako tesko i za drzavu i za narod. Veliki je problem preopterecenost budzeta raznim fiktivnim radnim mjestima koja se poklanjaju stranackim parazitima. Vecina od njih uopste i ne dolaze na posao. Tek sad je tesko sve to poplacati.

    Kakva god da nam je privreda i preduzetnici mora im se pomoci. Bez privrednika nema ni radnih mjesta ni banaka. Mislim da je bolje i zaduziti se radi ekonomske pomoci privredi nego dopustiti veliki broj otpustenih, stecaja, bankrota..

  11. The Following User Says Thank You to Joksim For This Useful Post:


  12. #535
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Mislim da jednokratna pomoc gradjanima neophodna, ali i pofubna u ovoj situaciji. Treba naci sredinu, pomoci privredu i gradjane. Mora se pokrenuti zamajca. Trositi pare a ponovo ne pokreniti realan dotok novca bice katasrofalna greska
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #536
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Podijelices im 1 mjesec.

    Šta ćeš drugi ?
    Odakle ?
    realno je nemoguće pomoći svima da imaju sve.
    Ali je glavni uslov da se smanje obaveze koje gradjani imaju a to su računi i krediti..
    Ostalo je jedino da se prehrane a to smo odje uspijevali i u gorim vremenima koliko se sjećam.

  14. #537
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    I kad je regularno stanje sistem tesko funkcionise, cesto se rade rebalansi budzeta i uzimaju krediti. Ovo sada je stvarno jako tesko i za drzavu i za narod. Veliki je problem preopterecenost budzeta raznim fiktivnim radnim mjestima koja se poklanjaju stranackim parazitima. Vecina od njih uopste i ne dolaze na posao. Tek sad je tesko sve to poplacati.

    Kakva god da nam je privreda i preduzetnici mora im se pomoci. Bez privrednika nema ni radnih mjesta ni banaka. Mislim da je bolje i zaduziti se radi ekonomske pomoci privredi nego dopustiti veliki broj otpustenih, stecaja, bankrota..
    to je sve tačno i ja se nadam da će pokrenuti masovna otpuštanja iz državnog aparata, onda će bit radnika za turizam ako korona skala sledeće godine..

  15. #538
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Ko ima vremena da čita:
    Gregori Menkju - Ekonomija
    Henri Hazlit - Ekonomija u jednoj lekciji
    Prilično svima nam je jasno da je veoma mala vjerovatnoća da je Simović agrarni čitao i stranicu ovih djela.
    Knjiga koju je napisao Menkju, a ujedno je osnovno štivo iz predmeta Ekonomija na prvoj godini faksa, je jedna od najboljih kad je u pitanju ova brašna.

  16. #539
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Jednokratna pomoc gradjanima je besmislena, mora se puno temeljnije tome pristupiti.

  17. #540
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Inace niko ne pominje inflaciju u CG? Pogledajte kako skacu troskovi osnovnih namirnica...

    Takodje izgleda da je i Hrvatska zabranila izvoz svih namirnica koji su made in croatia proizvodnje. To sam cuo od poznanika koji se bavi spedicijom... zvanicno to nigdje nisam uspio naci... al ne vidim razlog da bi me lagao.

    Svakako nam se veselo pise pored sve muke koja nas zadesi....

  18. #541
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,010
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    ja bi ovako uradio..

    po 200e svim punoljetnim gradjanima..
    Računi za struju, vodu, komunalije i slično sa umanjenjem od 80%.
    Svi krediti prolongiranje za 2021 bez troškova folirantskih.
    Ovo po 200€ bi bilo copy paste Vuchicev?Shto ce 200€ onima 30% u CG,valjda treba pomoci najugrozenije a ne davat onima koji svakako imaju odlichne prihode i shtekove...imamo ugrozenih,otpushtenih,zakreditiranih do gushe,ne znam shto ce bachat 200€ tamo nekoj ljigi koja jutros pizdi shto ne sjedi u kafic i pozira i bulji u najnoviji mob,to inache rade na pauzama od posla od kojeg se pretrgoshe,pih,a posle odu da lade-griju jajca na TA peći i planiraju dje ce za vikend,a nemoj brate slatki.
    ...

  19. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  20. #542
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Može li mi ko objasniti šta se postiže sa davanjem po 200e jednokratno, svim punoljetnim građanima...? Tu bi se više od pola para prosulo, a ne bi se postiglo skoro ništa, sem što bi se nekim porodicama agonija odložila za par neđelja...

    Prvo i osnovno, mora se napraviti koordinaciono tijelo koje će popisati sve one kojima je pomoć neophodna... Oni koji su ostali bez posla usled coronavirusa, nezaposleni, podstanari, kao i firme kojima je značajno smanjen ili potpuno izostao prihod...

    Za prvu grupu, tj pojedince koji su igrom slučaja postali socijalni slučajevi, mjere moraju biti i najopširnije, a od kojih bi neke mogle biti:
    - Paketi hrane (ne po Monstatovim mjerilima), čiji bi sadržaj bio potpuno oslobođen svih dažbina prema državi;
    - Moratorijum na isključenje struje, vode, interneta i oslobađanje pomenutih računa od svih dažbina prema Državi;
    - Moratorijum na kredite, uz smanjenje ili potpuno oslobađanje od obračuna kamate za vrijeme trajanja moratorijuma;
    - Plaćanje dijela ili cijele kirije, ili određena mjesečna novčana pomoć itd...

    Za firme kojima je prihod potpuno izostao:
    - Ukoliko se predviđa ponovni početak poslovanja za do 6 mjeseci: isplata minimalne neto plate iz budžeta; ukoliko je period veći, zamrzavanje poslovanja ili gašenje firme uz jednostavnu proceduru i olakšice (za firme koje nemaju kreditna zaduženja);
    - Moratorijum na kredite u trajanju do 6 mjeseci od dana ponovnog pokretanja poslovanja;
    - Moratorijum na sve dažbine Državi;
    - Moratorijum na plaćanje zakupa poslovnog prostora, do ponovnog pokretanja poslovanja;
    - Moratorijum na plaćanje računa za struju, vodu, internet do pokretanja poslovanja ili bar oslobađanje pomenutih računa od svih dažbina prema Državi;

    Za firme kojima je prihod smanjen za više od 50%:
    - Moratorijum na dažbine Državi;
    - Moratorijum na kredite do 3 mjeseca od dana dostizanja 70% prihoda od prethodne godine ili prosjeka prethodnih par godina;
    - Direktna novčana pomoć za poslovanje (prvenstveno za zadržavanje sve radne snage i ostanak plata na sličnom nivou)

    Itd...

    Uglavnom jasno je šta želim da kažem... Paket pomoći se mora prilagoditi onima kojima je pomoć potrebna... Nekome pominjano 200e znači hoće li uopšte jesti tog mjeseca, a nekome razliku što neće kupiti francinu goveđu pršutu, nego nešto jeftinije...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  21. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  22. #543
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ovo po 200€ bi bilo copy paste Vuchicev?Shto ce 200€ onima 30% u CG,valjda treba pomoci najugrozenije a ne davat onima koji svakako imaju odlichne prihode i shtekove...imamo ugrozenih,otpushtenih,zakreditiranih do gushe,ne znam shto ce bachat 200€ tamo nekoj ljigi koja jutros pizdi shto ne sjedi u kafic i pozira i bulji u najnoviji mob,to inache rade na pauzama od posla od kojeg se pretrgoshe,pih,a posle odu da lade-griju jajca na TA peći i planiraju dje ce za vikend,a nemoj brate slatki.
    Zato druze sto ce tih 200 eur na kraju dobit samo ti, kako si ih i opisao u poruci (Lezilebovici i placi*****). Ti ka da ne zivis u Cg pa ne znas kakav je ovdje materijal ljudi na tim osjetljivim pozicijama kad se dijele pare.

    Alo pa mi smo imali malverzacije kad je dijeljena pomoc nastradalima u nesreci na Biocu, pa u beranama kad su dps funkcioneri se upisivali za pomoc za drva i sta ti ja znam a primali plate od po 800 eura...

  23. #544
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ko ce života ti da napravi tu procjenu?
    To bi bilo lijepo da je moguće uopšte..

  24. #545
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    NAKON PREDLOGA GP URA, MORSKO DOBRO NA 3 MJESECA ODLOŽILO NAPLATU NAKNADE ZAKUPCIMA: AKO SE ODUŽI KRIZA, ODLOŽITI I NA GODINU DANA

    Nakon što je Građanski pokret URA zatražio od Javnog preduzeća "Morsko dobro" da se svi zakupci koji su zaključili ugovore sa JPMD oslobode plaćanja naknade za 2020. godinu, zbog narušene turističke sezone izazvane pandemijom Korona virusa, Morsko dobro je u prvoj fazi odložilo plaćanje naknade za period od 90 dana.

    Ukoliko se pandemija Korona virusa oduži i negativno reflektuje na ukupnu turističku sezonu, URA će tražiti i definitivno ukidanje plaćanja naknade do početka naredne sezone.

    Do konačnog raspleta zdravstvene krize i procjene uticaja na turističku sezonu, a na predlog GP URA, Morsko dobro je donijelo sljedeće mjere:

    Korisnicima/zakupcima omogućava se odlaganje plaćanja obaveze naknade za korišćenje morskog dobra/zakupnine za period od 90 dana, počev od 01.aprila 2020.godine;

    Korisnici/zakupci kojima dospjeva obaveza plaćanja naknade za korišćenje morskog dobra/zakupnine u periodu od 90 dana, počev od 01. aprila 2020.god. mogu elektronskim zahtjevom, tražiti odlaganja plaćanja naknade za navedeni period.

    U slučaju da su već zapremljene bankarske garancije za plaćanje u ratama Javno preduzeće je saglasno da se izvrši zamjena i usklađivanje istih prema novoj dinamici dospjeća rata.

    Korisnici/zakupci koji su u proceduri ili će tek pristupiti zaključenju Aneksa ugovora ponuditi mogućnost odlaganja plaćanja obaveza za period od 90 dana.

    Sent from my Motorola 8400

  25. #546
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,779
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Može se napraviti procjena, ma i ugrubo je bolja no da pare dobiju masovno i oni kojima nisu neophodne. Bolje te pare usmjeriti na medicnske radnike, opremu, šta god no bačit pare u vjetar...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  26. #547
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ko ce života ti da napravi tu procjenu?
    To bi bilo lijepo da je moguće uopšte..
    Nije teško uopšte... Posebno za privredu... A nije vala preteško ni za građane, budući da u istu grupu idu svi nezaposleni...

    Šta misliš da je teško u procjeni...? Ja ti garantujem da ćemo mi sa foruma riješit većinu eventualnih problema u pomenutom modelu, tako da ni vladini "eksperti" ne bi imali problem, samo kad bi bilo želje i volje da se suštinski pomogne, a ne da se valja populistička priča...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  27. #548
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemojmo o floskulama o dotoku novca. Kome dotok novca ? Šta je običan gradanin imao od tog dotoka novca ? Penziju 150 eura i mogućnost sezonskog rada za 400 eura u budjavom smještaju?


    Kako opstaju zemlje koje uopšte nemaju turizam, npr. Rumunija, Slovačka, Estonija, Irska, Finska....?


    Terorišu nas decenijama manijaci iz turističkog sektora zbog kojih se moraju graditi deset saobraćajnih traka po Primorju, da bi pijanim Njemcima i Rusima bilo ugodnije. Zagadjuju more, prirodu, ruše se brda da bi smradovi gradili hotele da izdaju po 100 eura, kanalizacija se izliva na sve strane, nafta smrdi...
    I zbog čega sve ovo ? Da bi mali broj ljudi zaradio 50-100 eura a većina radila kod njih sezonske poslove ? Takav sistem da čuvamo ?
    I još da im pomognemo sa kreditima?

    Ko je radio u IT sektoru, poljoprivredi, maloj proizvodnji nečega, trgovini....radiće i dalje.



    Ali kome ovo govorit kada u Crnoj Gori nema radničke klase koja živi od svog rada. Da je ima, izašli bi sa motkama i razjurili apartmanlije, yebene hotelijere, mafijaše, parazite, klanove,


    Oće da nas ubijede da nije dobro pomoći radnicima, nezaposlenima, penzionerima i socijalnim slučajevima, nego je isplativo pomoći apartmanlijama.

    Osim forumaša Beton i možda još jednog, niko da podrži radnike i nezaposlene nego podržavaju vlasnike firmi. Ko da su vam vrane mozak popile, kao da ste zamadjijani.

  28. #549
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Da nijesi zlonamjeran, i da ne troluješ namjerno, skontao bi da pomoć firmama ne ide gazdama, već da se većina zalaže za pomoć u isplati plata radnicima, direktno na njihove račune...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  29. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  30. #550
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije teško uopšte... Posebno za privredu... A nije vala preteško ni za građane, budući da u istu grupu idu svi nezaposleni...

    Šta misliš da je teško u procjeni...? Ja ti garantujem da ćemo mi sa foruma riješit većinu eventualnih problema u pomenutom modelu, tako da ni vladini "eksperti" ne bi imali problem, samo kad bi bilo želje i volje da se suštinski pomogne, a ne da se valja populistička priča...

    Sent using Tapatalk
    Za privredu nije teško tu se slažem.
    Za gradjane je preteško definisati kriterijume..
    Možeš ići na nezaposlene, na one koji su izgubili posao ali ko garantuje bilo kome da ga neće izgubiti za npr 2 mjeseca? Ili da mu posao od koga dodatno prihoduje nije na 0 a preopterećen je kreditima npr, pa mu plata nista ne valja?
    Ko može tu analizu napraviti budimo realni.
    Svaka porodica je priča za sebe a ne 600k ljudi.

Page 22 of 125 FirstFirst ... 121819202122232425263272122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •