Page 107 of 125 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117 ... LastLast
Results 2,651 to 2,675 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2651
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ovo nezavisno tumacenje? Taman ka Vasilije Kostić. Mrtva trka.
    I svaka joj čast kad je pročitala 217 strana i analizirala za par sati. Respekt.
    O kvalitetu rečenog neću, jer nakon gađanja cifrom od 20 miliona prosto se ostane bez teksta.
    Last edited by hercules; 23-07-20 at 22:30.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2652
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nezavisno jeste sigurno, bez ulaska u ispravnost istog...

    Nego, ovako na prvu loptu (čitao samo novinske članke), čini mi se da su samo provukli četvorogodišnji plan Vlade (koji bi vjerovatno bio isti i bez korone), kao "pomoć" privredi... Što će reći da direktne, u ovom trenutku najpotrebnije, pomoći, ima vrlo malo...

    P.S. Sviđaju mi se zakoni oko novih investicija i startup-ova, valjda se održe na duže staze...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. #2653
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Bilo bi dobro kad Vlada objelodanila koji su to ekonomisti koji su ucestvovali u kreiranju ekonomske politike i mjera od marta pa na ovamo.

    @Hercules, da li mislis da su mjere pravovremene, svrsishodne i u iznosu dovoljnom da amortizuje udar krize koja slijedi?

  4. #2654
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Sanaciono-razvojne ekonomske mjere u 2024. godini preko pola milijarde? Šta se to čeka 2024. godine ?
    750 miliona od ovih 1,2 milijarde se odnosi na očekivane projekte velikih energetskih kompanija. Tada je planirano da se odradi nekoliko velikih energetskih projekata.
    Ovo za poljoprivredu i tržišne intervencije da je urađeno 2016. kad je ova garnitura došla, vjerujem da bi sad nam sve ovo lakše padalo.

  5. #2655
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Mogao bih sad da pisem jedno pola dana, iako nisam cijeli paket mjera procitao i ne znam kojim dobrom dodjoh odje i po malo iznenadjen vec pljuvacina.
    I to od istih onih koji su kacili linkove i slike kako su druge drzave smanjile PDV na ugostiteljstvo, sad kad se to predlozi ne odgovara. I onda procitas u programu:

    Bolje bljucnut na to, jebe se nama za 16 miliona koje drzava sebi iz dzepa izbaca za te iste uhljebe koji vam smetaju i to opravdano smetaju da se razumijemo. I da bude 8 miliona, opet je to 8 miliona vise u dzep ugostitelja uz odredjene pretpostavke obima posla. Nego kad ugostitelji zadrze iste cijene, a na manji PDV, ocete li bljucnut na njih? Ne naravno. Opet ce drzava bit kriva.

    CDM nobelovci ekomnomije sve bolje znaju.
    Neko je pitao kako se doslo do 1.22 milijarde. Posto je i mene zanimalo, ovo nadjoh na 33 strani mjera.


    Neko je i pitao 200 eura pomoci, naravno da ce ih dati prije izbora. Vec vidjeni scenario u komsiluk.

    Jel jasna kome ova tabela?
    Kako se kratkoročne i mjere na srednji i dugi rok mogu posmatrati na istoj vremenskoj osi?

    Po ovome ispada da će ove godine kartkoročno a istovremeno dugoročno podrška turizmu iznositi 150miliona.
    Da li to znači da će do nove 2021. biti tolika podrška?

  6. #2656
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #2657
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @hercules

    Navodi se da stavka umanjenja PDVa će izbiti 16 miliona eura iz budžeta.

    Nije valjda da se kao reper uzima prethodna fiskalna godina koja je bila regularna? Uzima li se u obzir pad prometa?

    Ne bi me čudilo da na kraju manjak priliva po osnovu naplate PDVa u stvari predstavi kao pomoć privredi. Ko da ne bi kasa bila prazna i bez smanjenja PDVa.

    Sjeti se samo kako je cijeli iznos odlaganja poreskih obaveza bio prikazan kao pomoć, kao da se te poreske obaveze ne moraju platiti kasnije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Treci paket mjera dokument

    Obećah da ću odgovoriti kada pročitam. Na strani 36 vladinih mjera osim prikazanog efekta od 16 miliona navedeno je:

    Detaljno obrazloženje planiranog programa i mjera u okviru sektoraturizma prezentovan je u Prilogu 2 ovog dokumenta
    Ja u prilogu 2 istog dokumentac na stranama od 98 do 122 nisam ništa našao o ovome.
    Iščitao sam sve do 122 strane, ostatak ću sjutra pa se ograđujem je li tu gdje pomenuto detaljnije.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nezavisno jeste sigurno, bez ulaska u ispravnost istog...

    Nego, ovako na prvu loptu (čitao samo novinske članke), čini mi se da su samo provukli četvorogodišnji plan Vlade (koji bi vjerovatno bio isti i bez korone), kao "pomoć" privredi... Što će reći da direktne, u ovom trenutku najpotrebnije, pomoći, ima vrlo malo...

    P.S. Sviđaju mi se zakoni oko novih investicija i startup-ova, valjda se održe na duže staze...

    Sent using Tapatalk
    Daleko je Mila od nezavisnog. Pitaj koga god hoćeš, a da je sarađivao sa njom i svi će isto reć.

    ICT plan mi je iskreno i najzanimljiviji. Na papiru djeluje fino, mnogo bolje od turzima koji je puko nabrajanje projekata koji se rade, hoteli, žičare i ostalo i mogućnost kredita preko IRF gdje Vlada subvencioniše kamatu do 3%.
    Definitivno u ICT može dosta koristi da se vidi, samo je pitanje da li će ovo sve ostati na papiru ili će neko ovo sve da sprovede.
    Najgore od svega bi bilo da ostnae polovicno riješen, sa dodatnom državnom aparaturom koju neko treba da finansira.
    Jer 1.5 miliona za aplikaciju za evidentiranje turista djeluje zaista puno para. Nisam pogramer, ekonomista sam, ali mi je to stvarno nešto premnogo para.
    Volio bih da neko sa iskustvom iz ovog segmenta da svoje mišljenje o ovoj stavci.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bilo bi dobro kad Vlada objelodanila koji su to ekonomisti koji su ucestvovali u kreiranju ekonomske politike i mjera od marta pa na ovamo.

    @Hercules, da li mislis da su mjere pravovremene, svrsishodne i u iznosu dovoljnom da amortizuje udar krize koja slijedi?
    Pravovremene nisu, kao ni kod jedne države. Sve su kasnile bez izuzetka. Svijet nije spreman za ovo ni sada dok pišemo ovo. Razlika je u raspoloživim oružjima za sprovođenje mjera - bogatima je lako, ekonomijama kao CG nije nikako.
    Svrsishodne - djelimično, npr pojedine firme su zbog šifre djelatnosti mogle da uzmu subvenciju za plate a ovamo su full vrijeme radile. Tu mi se maši koncepcija subvencije u cjelosti. I kladionice su npr mogle subvencije da dobiju. Jesu zatvorene, ali im promet nije toliko drastično pao jer tu je digitalizacija divnim čudom odrađena pa se ljudi kladili redovno.
    Iznos - nikad nije dovoljan. Posljedice ove krize niko još uvijek ne zna i ne može da pretpostavi, a svakim danom brojke su sve veće i veće.

    Dovoljno da amortizuje da - ali pitanje je da li će taj amortizer nakon tog udara biti sosoban da izdrži naredne udare, da se tako izrazim. Ili ekonomski na kratak rok amortizovaće, na dugi pitanje je.

    Dokument obiluje konstatacijama bez navođenja izvora za neke tvrdnje, meni za oko zapada strana 12 na kojoj je naveden kranje upitan grafik u kom je navedeno da je MMF planirao u 2021 stopu GDP rasta 6.5%, Svjetska Banka 3.6% a Evropska komisija 4.4%. Iskreno sam posumanjo u cifre i poslije malo pretrage nađoh da je Svjetska Banka ovo stvarno predvidjela:
    Should the pandemic be contained in 2020,growth is estimated to rebound to 3.6 percent in 2021, driven by exports and consumption.
    Ja bih iskreno više cijenio da su dali detaljan opis svojih pretpostavki, kao za efekat smanjenja PDV za ugostitelje npr. Koji je to obim prometa koji su oni računali i došli do cifre 16 miliona. Na žalost, mislim da ga nećemo dobiti.

    Sve u svemu, IRF i komericjlane banke da daju kredite, Vlada će subvencionisati kamatu. Tu je najveći dio 1,22 milijarde od ovoga što pročitah do sada.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Jel jasna kome ova tabela?
    Kako se kratkoročne i mjere na srednji i dugi rok mogu posmatrati na istoj vremenskoj osi?

    Po ovome ispada da će ove godine kartkoročno a istovremeno dugoročno podrška turizmu iznositi 150miliona.
    Da li to znači da će do nove 2021. biti tolika podrška?
    Dobro si razumio 150 miliona. Gro podrške u ovoj godini 100 miliona su krediti za koje se može aplicirati u IRF. Strana 56 dokumenta za koji sam okačio link.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #2658
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jer 1.5 miliona za aplikaciju za evidentiranje turista djeluje zaista puno para. Nisam pogramer, ekonomista sam, ali mi je to stvarno nešto premnogo para.
    Volio bih da neko sa iskustvom iz ovog segmenta da svoje mišljenje o ovoj stavci.
    Ako je samo app u pitanju, ne vidim kako su dobili ovu cifru, jer vrhunska app može da se napravi za 30-50k eurića, ovako ugrubo.

    Piše li slučajno šta detaljnije u vezi toga ili samo app za evidentiranje turista? To su nenormalne pare.

  9. #2659
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ako je samo app u pitanju, ne vidim kako su dobili ovu cifru, jer vrhunska app može da se napravi za 30-50k eurića, ovako ugrubo.

    Piše li slučajno šta detaljnije u vezi toga ili samo app za evidentiranje turista? To su nenormalne pare.
    Samo ovo:

    Izrada aplikativnog rješenja za prijavu boravka turista i praćenje turističkog prometa (e-turizam) – I faza (prijava i odjava turista) do 01.05.2021. godine; Izvor sredstava: budžet Crne Gore za 2021-2023. godine i IPA fondovi , potrebna sredstva: 1,5 miliona EUR;
    Ja bih bio široke ruke, pa bih dodao neki data centar da se napravi, oprema, licence i sve ostalo što treba pa je 1.5 milion po meni premnogo iskreno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #2660
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Nekad je bilo da se obezbijediš za život od nekoliko poslova.
    Sada je dovoljno od jednog


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  12. #2661
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo je stvarno za medalju.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #2662
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ako je samo app u pitanju, ne vidim kako su dobili ovu cifru, jer vrhunska app može da se napravi za 30-50k eurića, ovako ugrubo.

    Piše li slučajno šta detaljnije u vezi toga ili samo app za evidentiranje turista? To su nenormalne pare.
    Ovu konkretnu app sam ja nudio već završenu i spremnu za upotrebu besplatno državi Crnoj Gori.
    Ista app koja se koristi u Sloveniji samo prilagođena za naše tržište sa uvezivanjem naših sertifikata
    Znaš sta su mi rekli - hvala ne treba.
    .....



    Mislim da mnogi sad razumiju koliko je sa ovom ' pomoći ' donja CG

    LOBOTOMIJA MJERE BROJ 3 PAKETA MJERA BROJ 2

    Krećemo u kratko seciranje Trećeg paketa želja, koje su danas usvojene na Vladi.

    Pogledajte sliku: Vlada 'ladno smanjenje plata u javnoj upravi predstavlja kao - mjeru podrške privredi?!

    Ozbiljno, ovo su napisali. Da nije smiješno, bilo bi - presmiješno.
    Last edited by Gandalf_White; 24-07-20 at 01:10.
    One Ring to Rule them all...

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  15. #2663
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Samo da ne na ovu besparicu milaš na utopi ka zamorčiće za neku dobru paru....sve nas testiraju, pare u bu(dzep)t čuš mene, i vuk sit a za ovčice će vidimo kad vakcina proradi ili ne proradi

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #2664
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by baketa View Post
    Previse imas vjere u ovaj narod...
    Nemam druže vjere nego vidim sta se dešava.

    Turizam i ugostiteljstvo su masakrirani
    Niko centa nema
    Nema milijardu eur ove godine živog keša u sistemu
    Prodaja nekretnina je stala
    Ljudi ostaju bez posla
    Otkazuju se rente i vraća se kod roditelja
    Rente idu za poslovne prostore i dalje uredno a obrta nema...

    Kad prigladniš - ne pitaš za politiku
    Ili makar dok ne osjetiš na sebi.
    A osjetiće 60-70% CG
    One Ring to Rule them all...

  17. #2665
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post


    Dobro si razumio 150 miliona. Gro podrške u ovoj godini 100 miliona su krediti za koje se može aplicirati u IRF. Strana 56 dokumenta za koji sam okačio link.
    Krediti su zamajavanje, moja je odluka oću i ga uzet ili ne.
    Vlada kredite ne smije da koristi kao izgovor za pomoć, prije svega jer ga ona ne daje. To subvecionisanje kamata se negdje može definisat kao pomoć, ali je pitanje koliko će ona bit, jer nećemo svi uzet kredite kod IRF-a ili još gore banaka giliptera.

  18. #2666
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovu konkretnu app sam ja nudio već završenu i spremnu za upotrebu besplatno državi Crnoj Gori.
    Ista app koja se koristi u Sloveniji samo prilagođena za naše tržište sa uvezivanjem naših sertifikata
    Znaš sta su mi rekli - hvala ne treba.
    .....



    Mislim da mnogi sad razumiju koliko je sa ovom ' pomoći ' donja CG

    LOBOTOMIJA MJERE BROJ 3 PAKETA MJERA BROJ 2

    Krećemo u kratko seciranje Trećeg paketa želja, koje su danas usvojene na Vladi.

    Pogledajte sliku: Vlada 'ladno smanjenje plata u javnoj upravi predstavlja kao - mjeru podrške privredi?!

    Ozbiljno, ovo su napisali. Da nije smiješno, bilo bi - presmiješno.
    Sto ne grunes ove informacije,pricu u medije.?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. #2667
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jer 1.5 miliona za aplikaciju za evidentiranje turista djeluje zaista puno para. Nisam pogramer, ekonomista sam, ali mi je to stvarno nešto premnogo para.
    Pomenuto vec u par navrata. Namjesteni tenderi kao i vecina ostalih u "IT sektoru".

  20. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  21. #2668
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovu konkretnu app sam ja nudio već završenu i spremnu za upotrebu besplatno državi Crnoj Gori.
    Ista app koja se koristi u Sloveniji samo prilagođena za naše tržište sa uvezivanjem naših sertifikata
    Znaš sta su mi rekli - hvala ne treba.
    Zašto bi neko uzeo već provjerenu app kad može nova i bolja da se napravi za male pare...

  22. #2669
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Sad da imamo programera, pa da kao u Češkoj (ili đe već), $edu par dana i odrade je džabe...
    #fakenews

  23. #2670
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Utoka View Post
    Sto ne grunes ove informacije,pricu u medije.?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Fidelitije pisao o ovome
    Ide to sve
    One Ring to Rule them all...

  24. #2671
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ljudi ostaju bez posla
    Otkazuju se rente i vraća se kod roditelja
    Rente idu za poslovne prostore i dalje uredno a obrta nema...
    Udji u TQ Plazu u Budvi. na prvom spratu svi oni poslovni prostori lijevo su prazni. pricah sa jednim od zakupaca. kaze da je vlasnik prostora prepolovio rentu, i opet je neisplativo jer prometa jednostavno nema. radnici otisli davno, poslije maja mjeseca i kraja subvencija. radili on i porodica i opet neisplativo


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #2672
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Jeste li provalili da nema Imlek proizvoda u CG radnje?
    Da nam nisu uveli sankcije?

  26. #2673
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Znam da su zakupi veliki bili al da su ljeti svi se ubijali od para...
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Udji u TQ Plazu u Budvi. na prvom spratu svi oni poslovni prostori lijevo su prazni. pricah sa jednim od zakupaca. kaze da je vlasnik prostora prepolovio rentu, i opet je neisplativo jer prometa jednostavno nema. radnici otisli davno, poslije maja mjeseca i kraja subvencija. radili on i porodica i opet neisplativo


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #2674
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Znam da su zakupi veliki bili al da su ljeti svi se ubijali od para...
    Prepolovljeni zakupi, u onom prvom talasu se nije ni plaćao (samo stavka za održavanje), no, jednostavno se mnogima ne isplati raditi...

    Sent from my Motorola 8400

  28. #2675
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Jeste li provalili da nema Imlek proizvoda u CG radnje?
    Da nam nisu uveli sankcije?
    Trzisna intervencija drzave, ovo je reakcija koju je trebalo uraditi 2008. Nasi proizvodi dobili prednost

    Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


Page 107 of 125 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •