Page 106 of 125 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2626
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Premijer Marković predstavio III paket Vladinih mjera podrške građanima i privredi: Nakon 280 mil. u prvom, i 40 mil. u drugom paketu, treći paket podrške vrijedan je 1,22 milijarde eura
    Predsjednik Vlade Duško Marković saopštio je da je Vlada usvojila treći paket ekonomskih mjera podrške građanima i privredi za ublažavanje posljedica pandemije koronavirusa vrijedan 1,22 milijarde eura koji pokriva period od četiri godine.
    „Pandemija koronavirusa, pored zdravstvene, uzrokovala je i ekonomsku krizu globalnih razmjera, čiji se negativni uticaj ne može preciznije procijeniti, niti se nažalost danas nazire njen kraj. Nakon što smo veoma uspješno savladali izazove na samom početku epidemije, i u prvim danima njene pojave reagovali adekvatnim mjerama ekonomske podrške privredi i građanima, implementirajući ih tokom prvog i dugog kvartala, naše očekivanje je bilo da ćemo treći paket mjera ipak donijeti u povoljnijem ambijentu od današnjeg. Prvi paket mjera iznosio je 280 miliona eura i dominantno se odnosio na održavanje tekuće likvidnosti, te podršku najugroženijim kategorijama stanovništva. Drugi set mjera kreiran je u pravcu očuvanja radnih mjesta i stvaranja pretpostavki za brži oporavak naše ekonomije. Za to smo samo do Juna izdvojili oko 40 miliona eura. Već u toku implementacije svih ovih aktivnosti, bili smo svjesni činjenice da trenutak koji živimo prevazilazi domete interventnih mjera koje su na sličan način sprovele i mnoge druge države. Uvidjeli smo i da nam je globalna ekonomska situacija nametnula još veću i zahtjevniju obavezu – obavezu odgovornog, promišljenog i dugoročnog pristupa u ekonomiji i razvoju. Zbog toga će treći paket ekonomskih mjera, koji se priprema već mjesecima, iznositi 1,22 milijarde eura“ – saopštio je Premijer na konferenciji za medije održanoj neposredno nakon što je Vlada usvojila treći paket mjera.
    Izdvajanja uz stabilnost finansijskog sistema
    Predsjednik Vlade je rekao da je ne manje važno da ćemo do ovolike sume novca i izdvajanja doći na fiskalno održiv način, ne ugrožavajući stabilnost finansijskog sistema.
    „Da bi se ovako planirana ekonomska strategija sprovela u djelo, Vlada je pripremila cijeli spektar zakonodavnih intervencija. On podrazumijeva donošenje dva nova zakona: Zakon o inovacionoj djelatnosti; Zakon o podsticajnim mjerama za razvoj istraživanja i inovacija; Ali i suštinske intervencije u smislu izmjena i dopuna još dva važna zakonska teksta: Zakona o porezu na dodatu vrijednost, i Zakona o energetici“ – kazao je premijer Duško Marković.
    Sigurnost za zaposlene, penzionere, korisnike socijalnih davanja i sve građane
    Predsjednik Vlade je istakao da će se mjere, ili bolje reći nova ekonomska strategija – protezati u periodu od četiri godine, čime ćemo obezbijediti izvjesnost i predvidivost za našu privredu, kompanije i preduzetnike, a sljedstveno tome – i sigurnost za zaposlene, penzionere, korisnike socijalnih davanja, i sve naše građane.
    Treći paket mjera obuhvatiće, saopštio je Premijer, određene kratkoročne, i posebno dugoročne mjere.
    Namjena kratkoročnih mjera je da obezbijede:
    - Podršku sektoru turizma u iznosu od 83.350.000 eura;
    - Podsticaj poljoprivredi i ribarstvu za realizaciju investicija u ukupnom iznosu od 89,4 miliona eura;
    - Unapređenje konkurentnosti privrede i to kroz 17 programskih linija i davanjem 10 miliona eura bespovratnih sredstava samo u 2020. godini!
    - Podršku privredi kroz subvencionisanje zarada uključujući turizam u ukupnom iznosu od 16,2 miliona eura!
    - Podršku najugroženijim kategorijama stanovništva u iznosu od 1,8 miliona eura!
    „Dakle, u okviru interventnog pristupa ponovo ćemo subvencionisati zarade i sačuvati naše zaposlene, reprogramirati kredite i smanjiti stopu PDV-a sa 21% na 7% na pripremanje i usluživanje hrane i bezalkoholnih pića u svim ugostiteljskim djelatnostima i to na period od godinu dana“ – kazao je premijer Duško Marković.
    Po 200 eura za najranjivije kategorije, 13% povećanje najnižih penzija retroaktivno od 1. januara
    Predsjednik Vlade je rekao da je, uvažavajući potrebe najranjivijih kategorija građana, predviđena i novčana pomoć sa po 200 eura za korisnike materijalnog obezbjeđenja porodica, i korisnike materijalnog obezbjeđenja boraca.
    „Pored toga Vlada će predložiti amandman na Zakon o izmjenama i dopunama zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju kojim će se obezbijediti korisnicima najniže penzije da im se planirano povećanje od 13% retroaktivno isplati od 1. Januara 2020. godine. Vjerujemo da će pomenute mjere, iako metodološki kratkoročne, uz brojne druge koje ih prate, postići efekat koji se od njih očekuje u brzom roku“ – saopštio je Premijer.
    Dugoročne mjere za razvoj turizma, IT sektora, poljoprivrede, robarstva, energetike i saobraćaja
    Predsjednik Vlade je predstavio dugoročne mjere navodeći da je riječ o Vladinoj strateškoj viziji podrške svim granama ekonomije.
    Te mjere su, rekao je Premijer, namijenjene:
    - Razvoju informacionih tehnologija sa ambicijom prerastanja ovog sektora u IT industriju.
    - Turizmu kao strateškoj privrednoj grani
    - Poljoprivredi i ribarstvu
    - Energetici i
    - Saobraćaju.
    Predsjednik Vlade je kazao da je očigledno da dugoročne mjere treba da ostvare efekat u svim onim granama gdje nova realnost nameće i potrebu novog i posebno podržanog ekonomskog modela.
    „Zbog toga je treći paket na srednji i duži rok prepoznao prostor za brz i fokusiran razvoj, zasnovan na postignutim rezultatima, isprobanim iskustvima, i platformi stavljanja postojećih i izdašnih resursa u funkciju održivog razvoja. U ovom dijelu posebno smo prepoznali važnost ulaganja u oblasti informacionih tehnologija, gdje smo za podsticaje namijenili oko 30 miliona eura. Ipak, osim razvojnih mogućnosti u svim oblastima koje nam to nude, prepoznali smo još jedno polje na kojem je neophodno djelovati istovremeno. To je neophodnost racionalizacije i smanjenja neproduktivnih troškova“ – saopštio je Premijer.
    Projektovana strateška ulaganja i ekspanzivna budžetska potrošnja koja ima razvojni karakter, na drugoj strani treba da bude praćena štednjom i racionalizacijom onamo gdje tekuća potrošnja predstavlja balast i ne pruža novu vrijednost ili razvojnu mogućnost.
    Predsjednik Vlade je kazao da projektovana strateška ulaganja i ekspanzivna budžetska potrošnja koja imaju razvojni karakter, i da na drugoj strani treba da budu praćene štednjom i racionalizacijom onamo gdje tekuća potrošnja predstavlja balast i ne pruža novu vrijednost ili razvojnu mogućnost.
    Zbog toga će, kazao je premijer Duško Marković, treći paket obuhvatiti i:
    - Smanjenje tekuće neinvesticione potrošnje u obuhvatu od dodatnih 10% kod svih budžetskih korisnika i državnih fondova. Ovdje će pod posebnom pažnjom biti racionalizacija budžetske pozicije – Ostala lična primanja !
    - Smanjenje voznog parka u javnoj administraciji, ograničavanje broja korisnika koji imaju pravo ka korišćenje službenih vozila, kao i prodaju dijela voznog parka!
    - Racionalizaciju zarada u preduzećima sa državnim vlasništvom.
    Naša je obaveza da pretvorimo izrečeno u djelo kao novu vrijednost za CG i sve građane
    Premijer Duško Marković je kazao da Vlada smatra obavezom da osigura ekonomsku i finansijsku stabilnost, i materijalnu sigurnost svakog pojedinca uz obezbijeđen infrastrukturni i sveukupni razvoj, i dalji rast naše ekonomije.
    „Zbog toga nijesmo ostali na pristupu nekih drugih ekonomija i ekonomskih doktrina, koje svoje planove i intervencije planiraju na kratak rok. Mi smo stabilnost i sigurnost u ovoj najvažnijoj društvenoj oblasti postavili na rok od naredne 4 godine, sa ulaganjem milijardu i dvjesta dvadeset miliona eura u sopstveni razvoj i održivost, stvarajući na taj način obavezu i za novu Vladu. Od takve obaveze mi nećemo bježati, kao ni od odgovornosti i posvećenosti da sve ovo o čemu će detaljnije govoriti kolege ministri, pretvorimo u djelo, u novu šansu i novu vrijednost za našu Crnu Goru, za svakog pojedinca i njegovu porodicu“ – zaključio je predsjednik Vlade Crne Gore Duško Marković predstavljajući javnosti III paket ekonomskih mjera podrške građanima i privredi u prevladavanju posljedica pandemije
    SLUŽBA ZA ODNOSE S JAVNOŠĆU VLADE CRNE GORE
    One Ring to Rule them all...

  2. #2627
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    čitam nešto ove mjere i sad me zanima ova:


    Predsjednik Vlade je rekao da je, uvažavajući potrebe najranjivijih kategorija građana, predviđena i novčana pomoć sa po 200 eura za korisnike materijalnog obezbjeđenja porodica, i korisnike materijalnog obezbjeđenja boraca.

    imamo čini mi se (a nažalost) priličan broj porodica koji su korisnici materijalnog obezbedjenja. e sad da li će njima odjednom država dati 200e ili?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #2628
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Vecu gomilu gluposti i praznih obecanja nisam odavno procitao. Zalosno, al' totalno zalosno.

  4. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  5. #2629
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Vecu gomilu gluposti i praznih obecanja nisam odavno procitao. Zalosno, al' totalno zalosno.
    Predizborna sarena laza za polupismeno biracko tijelo.

    Umjesto da upumpaju zivi kesh u sistem, oni nesto trabunjaju o smanjenju plata i redukovanju voznog parka drzavnih firmi.

    No od septembra cemo svi svjedocit tome kako izgleda nedostatak cistih 2 milijarde evrica u sistemu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #2630
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Vecu gomilu gluposti i praznih obecanja nisam odavno procitao. Zalosno, al' totalno zalosno.
    Kako ce na jesen da izadje narod i da ih pojede bukvalno.
    Da ih poruča
    One Ring to Rule them all...

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  8. #2631
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ovo je ono predstavljanje dva mjeseca prije primjene kao prosli put
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  9. #2632
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    čitam nešto ove mjere i sad me zanima ova:


    Predsjednik Vlade je rekao da je, uvažavajući potrebe najranjivijih kategorija građana, predviđena i novčana pomoć sa po 200 eura za korisnike materijalnog obezbjeđenja porodica, i korisnike materijalnog obezbjeđenja boraca.

    imamo čini mi se (a nažalost) priličan broj porodica koji su korisnici materijalnog obezbedjenja. e sad da li će njima odjednom država dati 200e ili?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cini mi se oko hiljadu

  10. #2633
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    moze li mi neko sabrati kako se dodje do 1,22 milijarde, sa jucerasnjih 87 za prvu godinu. sve i da isplate to po 200, nastave sa subvencijama u turizmu. sve to dodatno nije ni 16-20 miliona
    od kad je smanjenje stope PDV pomoc bilo kome. to je i onako novac drzave, ne nikako privatnika. utice mozda na promet kroz smanjenje cijene, ali nikako nije direktna pomoc nikome. a daleko od toga da se moze danas izracunati moguce povecanje posla u ugostiteljstvu, samo na osnovu toga.
    ostalo je kao prva petoljetka. ako bude bice, ako ne bude onda je narod kiksao, a mi ima da donesemo jos jedan plan.
    kakvo je ovo sprdanje sa glavama svakom u toj insustriji, da je to nevidjeno
    zatvorio si sve, na sjeveru vec broje mjesece i onda mu kazes "smanjio sam ti PDV, to ce da te spasi"
    ekonomija za vrtic i predskolsko. pocnu da ti se sprdaju na igralistu, a ti izadjes i razderes se "vidjecete kad mi stric sa broda dodje, ima loptu sa kojom se mesi igrao da mi donese"
    da nije zalosno, stvarno je smijesno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  12. #2634
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Cini mi se oko hiljadu
    aha, ali i mi dalje nije jasno baš hoće li dobiti 200e odmah ili kako?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #2635
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Mogli su vala slobodno napisati i 12 milijardi. Kad ih djavo nije ponio za sve prethodne lazi nece ni za ovee 1.22..milijarde

  14. #2636
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    i evo kako se planira da se pomogne IT industriji.
    zaposljavanjem jos jedno 200 ili 300 partijskih vojnika bez dana struke

    1. Uspostavljanje Crnogorskog strateškog IT klastera – 300.000 EUR(novi uhljebi)

    2. Uspostavljanje Centra za podršku elektronskoj trgovini (eCommerce) – 150.000 EUR(novi uhljebi)

    3. Uvođenje globalnih onlajn sistema plaćanja u Crnoj Gori(budalastina)

    4. Uspostavljanje Inovacionog centra sa tehnologijama virtuelne i proširene stvarnosti 25.5MIL EUR(jos uhljeba sa velikim budzetom za djecu politicara. tipicno prosipanje para u nista)

    5. Inovacije u javnom sektoru – 339.000 EUR(novi uhljebi i namjestanje tendera)
    dobro je ovo. kasnimo za svijetom jedno 20 godina, sto je u ovom polsu vjecnost, a sad ima da u to ulozimo 30 miliona da bi bili jos dalje



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  16. #2637
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    moze li mi neko sabrati kako se dodje do 1,22 milijarde, sa jucerasnjih 87 za prvu godinu. sve i da isplate to po 200, nastave sa subvencijama u turizmu. sve to dodatno nije ni 16-20 miliona
    od kad je smanjenje stope PDV pomoc bilo kome. to je i onako novac drzave, ne nikako privatnika. utice mozda na promet kroz smanjenje cijene, ali nikako nije direktna pomoc nikome. a daleko od toga da se moze danas izracunati moguce povecanje posla u ugostiteljstvu, samo na osnovu toga.
    ostalo je kao prva petoljetka. ako bude bice, ako ne bude onda je narod kiksao, a mi ima da donesemo jos jedan plan.
    kakvo je ovo sprdanje sa glavama svakom u toj insustriji, da je to nevidjeno
    zatvorio si sve, na sjeveru vec broje mjesece i onda mu kazes "smanjio sam ti PDV, to ce da te spasi"
    ekonomija za vrtic i predskolsko. pocnu da ti se sprdaju na igralistu, a ti izadjes i razderes se "vidjecete kad mi stric sa broda dodje, ima loptu sa kojom se mesi igrao da mi donese"
    da nije zalosno, stvarno je smijesno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Kad podjes u Voli naredni put na kasu samo reci da ce im platit Vlada od pdv-a.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #2638
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    i evo kako se planira da se pomogne IT industriji.
    zaposljavanjem jos jedno 200 ili 300 partijskih vojnika bez dana struke


    dobro je ovo. kasnimo za svijetom jedno 20 godina, sto je u ovom polsu vjecnost, a sad ima da u to ulozimo 30 miliona da bi bili jos dalje



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pomoci ce IT industriji tako sto ce jos vise love da sipaju u namjestene tendere za pojedince u CG i BGD-u, eto kako ce "pomoci". Debili, svi redom. A ovo ce ionako da pije vodu kod onih koji nam ove krvnike biraju godinama za vlast, jer takvima je dovoljno prazno slovo na papiru da se opet ubijede u pricu "Ko god drugi da dodje bilo bi nam gore!".

    Nema nama pomoci, ne barem one koja bi mogla da ublazi krizu, ne bez smanjenja zaposlenih u javnom sektoru i bez modernizacije istog, kao i bez upunpavanja kesha u sistem a to se nece nikada desiti. Puste, prazne i lazne price i obecanja, eto sta je ovaj paket mjera.
    Last edited by beatnological; 23-07-20 at 16:43.

  18. #2639
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Mi imamo IT industriju?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #2640
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako ce na jesen da izadje narod i da ih pojede bukvalno.
    Da ih poruča
    Mislio sam.da ne izlazim na izbore. Ali posle izjava Markovica i Simovica, jednostavno su me nacerali da izadjem i glasam protiv dps pa za bilo koga. Ovakve pecatne lazi i pravljenje naroda budalom jos ne gledah.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Gambler For This Useful Post:


  21. #2641
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gambler View Post
    Mislio sam.da ne izlazim na izbore. Ali posle izjava Markovica i Simovica, jednostavno su me nacerali da izadjem i glasam protiv dps pa za bilo koga. Ovakve pecatne lazi i pravljenje naroda budalom jos ne gledah.
    Da vidimo još 3-4 dana hoće li ih odložiti a i ja ću kunem ti se iako sam mislio da ne treba da zovem sve da izlaze.
    Iako se CG teško može spasiti - makar mogu truliti u zatvoru
    One Ring to Rule them all...

  22. #2642
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi imamo IT industriju?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Imamo IT uvoz.

  23. #2643
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ovo za pdv i nije tako loše.
    Na 75% marže obaveza za pdv je 0, ispod 75% je pdv kredit.Za godinu dana da čovjek samo osnuje firmu da sipa alkohol i prijavi se na min osiguranje, traži pdv kredit i ugasi firmu kroz dobrovoljnu likvidaciju dobro bi prošao

    npr. na 21% marže 15 centi kredita na 1 eu prihoda
    Last edited by Markys; 23-07-20 at 17:42.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  24. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  25. #2644
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako ce na jesen da izadje narod i da ih pojede bukvalno.
    Da ih poruča
    Previse imas vjere u ovaj narod...

  26. #2645
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ovo vrijedja bilo koga ko ima preko 90 IQ.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  27. #2646
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Mogao bih sad da pisem jedno pola dana, iako nisam cijeli paket mjera procitao i ne znam kojim dobrom dodjoh odje i po malo iznenadjen vec pljuvacina.
    I to od istih onih koji su kacili linkove i slike kako su druge drzave smanjile PDV na ugostiteljstvo, sad kad se to predlozi ne odgovara. I onda procitas u programu:
    Fiskalni efekat navedene mjere, koji će se ogledati u smanjenoj naplati prihoda po osnovu PDV-a procjenjuje se da će na godišnjem nivou iznositi 16 mil EUR.
    Bolje bljucnut na to, jebe se nama za 16 miliona koje drzava sebi iz dzepa izbaca za te iste uhljebe koji vam smetaju i to opravdano smetaju da se razumijemo. I da bude 8 miliona, opet je to 8 miliona vise u dzep ugostitelja uz odredjene pretpostavke obima posla. Nego kad ugostitelji zadrze iste cijene, a na manji PDV, ocete li bljucnut na njih? Ne naravno. Opet ce drzava bit kriva.

    CDM nobelovci ekomnomije sve bolje znaju.
    Neko je pitao kako se doslo do 1.22 milijarde. Posto je i mene zanimalo, ovo nadjoh na 33 strani mjera.


    Neko je i pitao 200 eura pomoci, naravno da ce ih dati prije izbora. Vec vidjeni scenario u komsiluk.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #2647
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Sanaciono-razvojne ekonomske mjere u 2024. godini preko pola milijarde? Šta se to čeka 2024. godine ?
    Love, peace and respect.

  30. #2648
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    @hercules

    Navodi se da stavka umanjenja PDVa će izbiti 16 miliona eura iz budžeta.

    Nije valjda da se kao reper uzima prethodna fiskalna godina koja je bila regularna? Uzima li se u obzir pad prometa?

    Ne bi me čudilo da na kraju manjak priliva po osnovu naplate PDVa u stvari predstavi kao pomoć privredi. Ko da ne bi kasa bila prazna i bez smanjenja PDVa.

    Sjeti se samo kako je cijeli iznos odlaganja poreskih obaveza bio prikazan kao pomoć, kao da se te poreske obaveze ne moraju platiti kasnije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #2649
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Jos uvijek citam paket mjera. Razvukli su ga na nekih 217 strana. Kada iscitam odgovoricu ti na pitanje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  33. #2650
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Evo malo nezavisnog tumacenja




    Ljudima treba zivi kes. Super je to smanjenje PDVa i sve to, ali daj pare s kojima se moze kupit nesto da se jede. Uprosceno receno.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 106 of 125 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •