Page 35 of 125 FirstFirst ... 253132333435363738394585 ... LastLast
Results 851 to 875 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #851
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ubi me ovo “ uhljebi “ oa “ uhljebi “ dajte imajte malo obzira .
    Jesam li ja bio uhljeb sto sam poceo da radim dom je “ stari “ bio ziv ? Casno i posteno radio . Ili moje kolege koji na orvoj liniji jis uvjek rade ? Ili doktori ?
    Ili vaspitacice , nastavnici , profesori koji brinu o vasoj djeci i uce ih ( mnogi sad to tek od roditelja vudjese koliko je tesko ) ?
    Ili oni po opstinama i slicnim gdje vam kopaju razne papire koje ste vi izgubili ?
    Ili oni koji po najgorem nevremenu popravljaju stubove da bi imali sto prije struju ? Ili oni koji to istp rade da bi imali vode ?
    Sve du to po vama uhljebi kojima tteba ukinut platu zar ne .
    Da sam zloban mogao bih vam odgovoriti “ sto me boli za nrkog npr konobara koji kad radi ina vecu platu nego dokor i tehnicar zajedno , a njegov gazda mhesecno mijenja novi dzip “ Ali nisam zloban i srecan sam ako npt taj konobar ima veliku platu .

    Sem toga svake 4 godine imate srestvo koje se zove olovka pa eto izaberite mozda nekog ko ce ukinuti plate javnom sektoru a sve usmjeriti vama . ( ne sumnjam da medju partijama inamo i takvu , ako smo imali one letace mozemo k takve imati )

    Os izvinjavam se zbog gresaka u kucanju sve losije vidom
    ne odnosi se to na doktore ni na konkretne struke naravno
    She is only here to annoy herself!

  2. #852
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ili oni po opstinama i slicnim gdje vam kopaju razne papire koje ste vi izgubili ?
    Kakav argument, a i prosvjetari samo nek' su zdravo.
    niujedne mi gace lastike nema

  3. #853
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Vecina ovdje izjednacava uhljeb sa javnim sektorom . Naravno da ih ima , kao sto ih ima i kod privatnika . Uvjek ih je bilo i uvjek ih ce biti ali nemojmo upadati u zamku da generalizujemo .
    Svjedoci smo koliko se protiv zdrastva zadnjih godina pise i kod nas i u svijetu . A jos vise smo svjedoci koliko svijet posebno bogate zemlhe malo daju za njega ( ovdhe se cesto uzima Njenacka kao primjer dobrog , a ona je u dvije decenije nekoliko hiljada bolnica zatvorila ) , ali eto dodje ooo na sta su doktori upozoravali . I odjednom se ima novca za zdravstvo i to ogromnog . Ali da se djelic toga nivca na vrijeme ulozio sada nebi imali ovakvu i zdrastvenu i ekonomsku krizu . Tu orvenstveno mislim na najbogatije zemlje koje u principu imaju najgore javno zdrastvo

  4. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  5. #854
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pod uhljebima se ne smatraju svi zaposleni u javnom sektoru.

    Uhljebi su obično osobe nekvalifikovane i nesposobne za posao, za koji primaju platu...a do kojeg su došle zahvaljujući političkim ili rodbinskim vezama.
    Oni su uglavnom nevidljivi i beskorisni, a imaju neku funkciju na papiru.

    U kapitalizmu, uglavnom parazitiraju u javnom sektoru.
    Uhljeb je višak koji nije potreban za optimalno funkcionisanje sistema, već je raspoređen sa drugim ciljem. Ima ih i u privatnom sektoru, s tim što ukoliko nijesu sposobni i ne ostvaruju rezultat mnogo lakše bivaju otpušteni.

    Problem kod uhljeba u javnom sektoru je što ga plaćaju građani, iako je višak.

    Ne moraju biti nevidljivi i beskorisni, naprotiv, mogu biti obrazovaniji i efikasniji od nekih iskusnijih kolega, no poenta je da su nepotrebni sistemu i ne stvaraju dodatnu vrijednost.

    U zdravstvu postoji manjak kadra, o čemu se godinama piše u medijima. Da kojim slučajem nedostaju pravnici ili ekonomisti, brzo bi sve rupe bile popunjene. Zdravstvu su potrebni specijalizovani kadrovi koji se stvaraju i plaćaju da bi ostali u zemlji...
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  7. #855
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Uhljeb je višak koji nije potreban za optimalno funkcionisanje sistema, već je raspoređen sa drugim ciljem. Ima ih i u privatnom sektoru, s tim što ukoliko nijesu sposobni i ne ostvaruju rezultat mnogo lakše bivaju otpušteni.

    Problem kod uhljeba u javnom sektoru je što ga plaćaju građani, iako je višak.

    Ne moraju biti nevidljivi i beskorisni, naprotiv, mogu biti obrazovaniji i efikasniji od nekih iskusnijih kolega, no poenta je da su nepotrebni sistemu i ne stvaraju dodatnu vrijednost.

    U zdravstvu postoji manjak kadra, o čemu se godinama piše u medijima. Da kojim slučajem nedostaju pravnici ili ekonomisti, brzo bi sve rupe bile popunjene. Zdravstvu su potrebni specijalizovani kadrovi koji se stvaraju i plaćaju da bi ostali u zemlji...
    Pre dva jutra lik iz siza za zaposljavanje rece 65 doktora na biro i 450 med tehnicara insestara ( za babice ne zapamtih tu negdje pre sto )

  8. #856
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    @brodomaketar
    Licno ako koristim rijec uhljebi mislim na sve one koji sjede u jednu kancelariju i za jednim stolom, 7 likova koji primaju platu a samo jedan zavrsava posao,dalje na one koji su zavrsili pravo a vode nam medicinske ustanove i vodili bi NASU i pilotirali avionima da ih neko pita,sve znaju.da nam ministri budu ljudi kao multipraktik boskovic i svi ostali koji su na pozicijima koje im po skolskoj spremi ne pripada,koji nema u sta se ne "razumiju" ili oni sto rade u pg vodovod a ima ih 700 a za taj posao je potrebno 200-300 ljudi ili rade na drzavnu televiziju dje trreba da radi max 200 osoba a isto ih ima 700.i tako dalje i jos dalje ...cast svima koji rade svoj posao i odgovorni su prema drzavi i narodu,te i takve ne zovem uhljebi.njih zovem
    Da se ne nadjes uvrijedjen, jer mi nije namjera da ti se obracam licno, ne poznajem te i nemam pravo da te komentarisem,samo govorim generalno.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  9. #857
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    To je obimna i neiscrpna tema, o kojoj smo godinama pa evo i decenijama diskutovali na forumu.
    Koliko ljudi u CG dolazi do posla bez ikakve veze, koji ide na razgovor za posao i dobije ga isključivo na osnovu svojih stručnih znanja, iskustva i drugih profesionalnih referenci?
    Pa dajte ljudi, kod nas se sve završava na principu ''učinjenosti'' a što je vrlo blizu korupciji. O čemu je i ambasadorka UK kod nas skoro govorila.
    Posledica toga su uhljebi i većine onog što ne valja u našoj ekonomiji.
    Doista se nadam da će ova kriza pokazati da dosta toga u ekonomskoj strategiji skoro pa vječne vlasti u CG nije valjalo.

  10. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  11. #858
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    To je obimna i neiscrpna tema, o kojoj smo godinama pa evo i decenijama diskutovali na forumu.
    Koliko ljudi u CG dolazi do posla bez ikakve veze, koji ide na razgovor za posao i dobije ga isključivo na osnovu svojih stručnih znanja, iskustva i drugih profesionalnih referenci?
    Pa dajte ljudi, kod nas se sve završava na principu ''učinjenosti'' a što je vrlo blizu korupciji. O čemu je i ambasadorka UK kod nas skoro govorila.
    Posledica toga su uhljebi i većine onog što ne valja u našoj ekonomiji.
    Doista se nadam da će ova kriza pokazati da dosta toga u ekonomskoj strategiji skoro pa vječne vlasti u CG nije valjalo.
    Ja znam za jednog.

    Učinjenost koju pominješ nije blizu korupciji nego čista korupcija.

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Pre dva jutra lik iz siza za zaposljavanje rece 65 doktora na biro i 450 med tehnicara insestara ( za babice ne zapamtih tu negdje pre sto )
    Da, moguće da je problem o kom se pisalo odliv kadrova u razvijene zemlje. Mislim da nijesmi u zavidnoj situaciji ako nam ode jedan iskusan doktor nauštrb dvojice mladih koji su spremni da ga zamjene.

    Zapošljavanjem uhljeba se u CG, nažalost, obezbjeđuje socijalni mir i poslušnost. Jedini mogući način da se ovome stane na put je zabrana zapošljavanja u javnoj upravi na duže vrijeme, dok se višak ne raščisti. Jedno vrijeme je postojao moratorijum na zapošljavanje, ali...

    U ovoj situaciji, najbitnije je da poslodavci pokušaju preživjeti, bez otpuštanja. Koliko god mi pričali o pojedinačnim radnicima, poslodavac je taj koji mora naći način da isplati plate svakog mjeseca u trenutnim okolnostima. Ovdje prije svega mislim na mala i srednja preduzeća sa ograničenim obrtnim sredstvima.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  12. #859
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.forbes.com/sites/billyba.../#69f0ff6a6ebc

    Donald Trump and the FED are destroying US dollar.

  13. #860
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Donald je kriv, trebao je sve da zakljuca. Peti dan, Purge na ulicama Amerike

  14. #861
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ovo je tek najava mera, odnosno neki okvir na osnovu kojeg se može dosta toga naslutiti.

    Svi precizniji detalji će biti poznati donošenjem propisa o implementaciji najavljenih mera. To bi moglo biti za nekih 7-10 dana.
    Samo da ne bude, prvo ti pusti pa ću ja tebi.A onda kasnjenja zbog prevelikog broja zahtjeva i ogranicenih ljudskih kapaciteta
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. #862
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Samo da ne bude, prvo ti pusti pa ću ja tebi.A onda kasnjenja zbog prevelikog broja zahtjeva i ogranicenih ljudskih kapaciteta
    Poželjno je da ova ponuda u sklopu ekonomski mera za spašavanje radnih mesta, naidje na pozitivan odgovor i veliki broj zahteva.

    Ali što se više odugovlači sve su manje verovatnoće da će se spasiti mnogo radnih mesta.

    I ovako za mnoge ovde nema računa

    Recimo, ko drži neki ugostiteljski objekat i ima tri radnika.
    Zatvoren je od polovine marta.
    Za taj mesec mora radnicima da isplati plate, a država ne priznaje pola meseca što nije radio.
    April i maj, ne radi ništa...profit nula...a mora iz svog džepa isplatiti 220 evra svakom radniku
    A tek onda aplicirati za 155 evra po radniku koje ko zna kad će dobiti.
    Znači, čist minus.
    A gde su režije, kirija, komunalno, računovodja...Jel to otpisano?
    A od čega on da živi tri meseca?

    Lakše je odjaviti radnike, pa se vidimo u neka bolja vremena.

  16. #863
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nadam se da će napokon ovom krizom biti smanjen broj likvidacija i paljenja automobila, koji je godinama postojao kod nas.

    Više od 700 likvidacija u poslednjih 30 godina pa to je sramota, kao da smo Bliski istok.

    Totalno smo promijenili sistem vrjednosti, najpošteniji ljudi su odbačeni i nerijetko se istima narod ruga i podsmijava ih, roditelji ,,prodaju'' svoje ćerke da se što bolje đe uvale a nemaju pojma o životu. Svi žive od 300-400 eura i svi ćute, niko da izađe na ulice....i zbog toga ova kriza će promijeniti mnogima živote. Doći će brzo vrijeme da će najveće podgoričke dame ići na selo da sade kupus, krompir i šargarepu.

  17. #864
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Nadam se da će napokon ovom krizom biti smanjen broj likvidacija i paljenja automobila, koji je godinama postojao kod nas.

    Više od 700 likvidacija u poslednjih 30 godina pa to je sramota, kao da smo Bliski istok.

    Totalno smo promijenili sistem vrjednosti, najpošteniji ljudi su odbačeni i nerijetko se istima narod ruga i podsmijava ih, roditelji ,,prodaju'' svoje ćerke da se što bolje đe uvale a nemaju pojma o životu. Svi žive od 300-400 eura i svi ćute, niko da izađe na ulice....i zbog toga ova kriza će promijeniti mnogima živote. Doći će brzo vrijeme da će najveće podgoričke dame ići na selo da sade kupus, krompir i šargarepu.
    Ova ce kriza plemenite nacije npr Svedjane, da nauci da budu jos bolji... a nas... ucinice nas jos gori da budemo. Samo da vidimo kako mozemo jos gori da budemo.

  18. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  19. #865
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jel provjereno ovo ?
    Provjereno,uglavnom neko ce vam se javiti svima koji ste se prijavili preko maila.uglavnom po info koje imam, biro je zatrpan prijavama i proci ce nekoliko dana dok otčepe.it strucnjaci su na zadatku a mogu misliti koji im je sou nastao

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  20. #866
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Provjereno,uglavnom neko ce vam se javiti svima koji ste se prijavili preko maila.uglavnom po info koje imam, biro je zatrpan prijavama i proci ce nekoliko dana dok otčepe.it strucnjaci su na zadatku a mogu misliti koji im je sou nastao

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Ova inicijativa ce biti odlicna jer ce se znati tacan broj nezaposlenih lica, vjerujem da ce se
    pored postojecih 35.000, prijaviti makar jos 20.000.

  21. The Following User Says Thank You to kEDOWN For This Useful Post:


  22. #867
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ma u cg ima 100.000 garantovano nezaposlenih,licno,prvi put sam prijavljen nedje 2007 i bio zadnji put,pitali me tada, sto se javljas , reko samo zbog zdravstv.osiguranja. dali mi neku sifru tada, ne sjecam se,i rekli ne morate vise dolaziti, imate pokriveno zdravstveno

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  23. #868
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ma u cg ima 100.000 garantovano nezaposlenih,licno,prvi put sam prijavljen nedje 2007 i bio zadnji put,pitali me tada, sto se javljas , reko samo zbog zdravstv.osiguranja. dali mi neku sifru tada, ne sjecam se,i rekli ne morate vise dolaziti, imate pokriveno zdravstveno

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Jes ali jesi li ti stvarno nezaposlen? Jer ako si došao u zavod samo radi zdravstvenog, a ne radi traženja posla, tebi onda posao i ne treba jer se već snalaziš sam jel? Tada nije ni fer da se ti vodiš kao nezaposlen. Po meni je korektno da se kao nezaposleni vode samo oni koji traže posao. E sad način na koji zavod radi i traži posao, u to nećemo ulaziti.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #869
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Tako je, ta šifra je bila nešto ko F4 ili F6...To ti znači da da te u zvaničnim podacima skidaju kao nezaposlenog i više te ne zovu na biro...e sad toga više nema, tako da je pitanje jesi li upšte sad prijavljen na biro, jer da jesi moraš da se javljaš svaka 2 mjeseca

  25. #870
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Dje i kako se prijaviti za ove subvencine za mala i srednja preduzeca, o kojima je Markovic pricao neki dan?

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  26. #871
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Nema dovoljno informacija.

    Od kad ovo počinje i kako da nezaposleni ostvare pravo na ovih 50€ ?
    Last edited by mneonly; 10-04-20 at 14:02.
    Love, peace and respect.

  27. #872
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Shvati li ko sto ovo oko struje ? Fiksni dio ?

  28. #873
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Znaci ukoliko bi poslodavac htio da zadrzi radnike u firmi koja nevradi mora da doplati 70e da bi radnicima isplatio minimalne plate?

    Zasto bi se mucio neki poslodavac, koji ima recimo 10-100 zaposlenih, u sektoru turizma, da ima troskove nekoliko hiljada eura svaki mjesec, ako ne i nekoliko desetina hiljada eura...

    Da ne pricamo o USA, UK, EU drzavama, ali makedonija i hrvatska imaju bolje mjere od nas... Mislim da ove godine ce doci i konacno bankrot ove nazovimo drzave, ukoliko se ne smanje plate na minimalac u drzavnu upravu... Penzije su ionako nikakve, one se nemaju sto dirati...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. #874
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    A i javna uprava ti je vecim dijelom nikakva. To sto sefovi, savjetnici, pomocnici, direktori.. klepaju po 100+ eura, to je neka druga prica. Nego bi tu prije trebalo uletjet cizmom, pa prepoloviti broj zaposljenih. No, socijalni program u ovokvoj situaciji bi tek bila nemoguca misija, tako da ce biti veselo...


  30. #875
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Jes ali jesi li ti stvarno nezaposlen? Jer ako si došao u zavod samo radi zdravstvenog, a ne radi traženja posla, tebi onda posao i ne treba jer se već snalaziš sam jel? Tada nije ni fer da se ti vodiš kao nezaposlen. Po meni je korektno da se kao nezaposleni vode samo oni koji traže posao. E sad način na koji zavod radi i traži posao, u to nećemo ulaziti.
    Ne no radim na crno a trosim na bijelo pa sam se iz zajebancije prijavio tada na biro.masiniski tehnicar sam po struci uza sprema brodo bravar,bio stipendista brodogradilista u bijeloj,djak generacije i kasnije se vratio da zivim u pg posto je brodogradiliste otpustilo 90'tih gro radnika
    Kad sam se prijavio na biro tada,zvali me kasnije posto u pg nema te struke da idem na kurseve kuvara pekara itd. Pitas me da li radim?ako radim radim poslove koja radi vecinska crna gora ,kupujem, prodajem ,preprodajem jadima se nosim , kao i vecina i sluzim drzavi samo za statistiku.e sad koliko je takvih koji su kao i ja odjebali zavod, i nikad se vise prijavili nisu.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

Page 35 of 125 FirstFirst ... 253132333435363738394585 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •