Page 49 of 125 FirstFirst ... 394546474849505152535999 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #1201
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Šarene laže za pad cijena kao što su 10-20%...
    Ako je 1m2 bio 1200e sad će bit 1150e i to je to, ali i to je upitno hoće li toliko pasti.
    To su uglavnom uložene pare, što bi neko drastično spuštao cijene i gubio toliko? U CG se ne očekuje glad pa da se stvari i nekretnine prodaju pošto zašto. Trgnite se malo, nije sve tako strašno.
    Nisu to igračke, nego kuće, stanovi, placevi, poslovni prostori itd.

    Blizu je maj, očekuje se normalizacija brzo-polako. Kad uđemo u 2021. ovo će sve biti zaboravljeno.

    Kriza je ako Bog da kratkog roka, tako da je meni nerealna ova priča.
    Jedi stanove mraleeee

  2. #1202
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    E jbg Gando, kako da ti odgovorim kad edituješ po 2x postove

    Znam znanje, ne vjerujem tim šarlatanima. Držim se naših Mihailovića, Lojpura itd...
    Šalu na stranu, pričao sam o nekretninama u CG ne o berzama u USA i sličnim stvarima. Striktno nekretnine, iz mog nekog ličnog osjećaja, viđenja, znanja, iskustva. Jer mi je zapalo za oko ovih 10, 20%... Nema šansi.

    Ništa Gando, vratićemo se za godinu dana na ovu moju analizu da vidimo je li bila tačna.

    Druži se sa mnom i bićeš uvijek optimističan
    Ali pazi ne možeš da gledaš CG izdvojeno od svega.
    Slijedi globalna finansijska kriza koja nece biti nista kao što smo već vidjeli.
    CG zavisi od direktnih stranih investicija i investitora sa strane koji u stvari svojom tražnjom drže cijene visokim. Čak i u PG si imao prilike da vidiš šta su Turci uradili sa nekretninama, koliko su kupili itd.

    Sta misliš kada padnu cijene nekretnina u zemljama prvog svijeta gdje ce prvo uslijediti stabilizacija - da li će investitor uložiti ovdje ili negdje drugo?

    Za sada svi parametri govore da će doći do pada prihoda od svega osim od prozivodnje osnovnih životnih namirnica
    One Ring to Rule them all...

  3. #1203
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,938
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    A najjače mi je kada se kaže pa neće se biše graditi...
    Gradnja je čitava industrija i ona ne smije da stane, jer u građevinari imaju svoje kreditne

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #1204
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Odnosi li se ovo na moj post dje sam rekao da ce manje(!) da se gradi?
    Ostajem pri toj tvrdnji. Ne kazem da se nece graditi, samo ce se graditi manje. Kod nas je ponovo bio bum, svaka susa je gradila zgrade po Ljubovicu i sto je najjace svi ti stanovi su se prodavali.
    Sad ce toga da bude manje, gradice i dalje ovi najjaci a ovi slabije. Pricao mi je covjek koji je decenijama u gradjevinarstvu, iz te je struke i posreduje u kupoprodaji sa ovim podizvodjacima, planirao je da pocne zgradu bas sad na proljece ali ga je Bog pogledao sto nije uzeo kredit i krenuo u tu avanturu.
    Sva prica oko toga hoce li cijene pasti je bespredmetna jer su cijene vec pale i to vam licno potvrdjujem, covjek u Budvu "drzi" cijenu 1600e preko agencije a daje mi stan za 1300 ali da se kao ne zna da mu se ne prospe prica da mu gori pod noge zbog nekih drugih stvari i poslova.
    Covjek kojem sam prije 2 mjeseca iz zajebancije nudio nepunih 1100 e kvadrat (nije htio ni da cuje) me zvao prije 10 dana (zaboravio sam o ko je covjek jer sam 100 stanova gledao) da se vidimo i da mi mozda moze ucinjet za tu cijenu (a dao bi ga i za 1000 sto posto).
    Da ne smaram sa pricom vise, 15-20% je pad cijene koji ce da se desi i vec se desava, sve preko toga je previse optimisticno/pesimisticno kako za koga.
    Svako dobro, samo sto vise lijepih zena da bude a stanova ce vazda bit
    Last edited by Totalno Lagan; 19-04-20 at 14:58.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Totalno Lagan For This Useful Post:


  6. #1205
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Kad smo kod stanova, svi pominju samo cijenu, šta je sa stambenim kreditima...? Jel ko bio dovoljno lud pa digao kredit u potonje mjesec dana...? Kako će se kretati kamata...? Šta znači običnom čoeku pojeftinjenje, ako kamata skoči, isto mu dođe dao ih investitoru ili banci...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. #1206
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Masu priče o stanovima, a niko da pomene kamp prikolice, kombi kampere ili nešto još veće. Smijaćete se ovom početku posta, ali evo zašto sam počeo sa ovom pričom.
    Dakle, ko ima kampera može da, ukoliko bude bilo dozvoljeno, putuje gdje želi, sa manjim strahom da đje ne pokupi virus. Zato što će moći da pođje đje god oće, parkira se đje je propisano i ne cima se od kvaka i rukohvata po hotelima. To su inače ljudi koji su kamper kupili radi putovanja, mislim da će ta kategorija da bude među prvima koja će se osmjelit da putuje.
    P. S. Kamper može da služi i za karantin.

  8. The Following User Says Thank You to green box For This Useful Post:


  9. #1207
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    O ekonomskoj krizi se već špekulisalo i bez korone, tako da ona je samo brzo realizovala ono što se očekivalo.
    Očekujem još negativnih događaja u ovoj a moguće i narednim godinama.

    https://sr.wikipedia.org/wiki/Марфијев_закон

  10. #1208
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    A da mi prvi pokrenemo ono sto moze doci na red kad se sve zavrsi. Dakle, pokrenemo tuzbu protiv Kine zbog nemara, prikrivanja podataka kao i neadekvatne reakcije koja je uslovila ekonomske posljedice i trazimo odstetu kao i izmaklu dobit. Mozemo se nagoditi pa da to kompenzuju sa autoputem

    Salu na stranu, to je jos uvijek u uvijenoj formi i dosta stidljivo jer se svako o svom jadu zabavio a nije jos pametno cackati mecku ali ce biti zanimljivo vidjeti reakcije kada se sve smiri i odnos velikih sila prema Kini. Prosto je nevjerovatno kako se virus rasirio iz Vuhana po svijetu a oni maltene neokrzeni. Neko mora biti odgovoran za ova s*ranja a prica o slijepom misu sa pijace je naucna fantastika.

  11. #1209
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by green box View Post
    Masu priče o stanovima, a niko da pomene kamp prikolice, kombi kampere ili nešto još veće. Smijaćete se ovom početku posta, ali evo zašto sam počeo sa ovom pričom.
    Dakle, ko ima kampera može da, ukoliko bude bilo dozvoljeno, putuje gdje želi, sa manjim strahom da đje ne pokupi virus. Zato što će moći da pođje đje god oće, parkira se đje je propisano i ne cima se od kvaka i rukohvata po hotelima. To su inače ljudi koji su kamper kupili radi putovanja, mislim da će ta kategorija da bude među prvima koja će se osmjelit da putuje.
    P. S. Kamper može da služi i za karantin.
    A @Gandalf_White kosu čupa jer nema kamper,ili ima?

  12. #1210
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    pa zbog ekonomije moze lako i da se zarati...ipak je amerika vojna industrija..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. #1211
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Vezano za nekretnine cijene ce padati koliko ko bude nuzden i koliko ce moci da trpi,prateci ekonomsku situaciju,desice se pad najvise kod zaduzenih hipotekama, kreditima.
    ne treba biti ekonomski puno poktovan da bi se ovo znalo,cim nema novca u opticaju padaju cijene svega.ponuda je i previse na trzistu tako da ne gine jedan veliki pad svega pa i nekretnina.
    Sto se tice trgovine prehranom,najjace mi ja kad bokan i ostali spekulanti dignu cijene u krizi, jer misle da ce se rasadit od para.medalja ima i lice i nalicje tako da kad dodje da smanjenja trgovine u marketima, iz prostog razloga, jer narod nece imati kesa da trguje, prilivi zdravim novcem su masakrirani, cijene ima da padaju do granica nabavne cijene robe.
    Ljudi ne shvataju da mi nista ne izvozimo, osim ljudstva.kreditima krpimo bacvu koja je probijena na sto strana,i to ima svoj kraj.ako se drzava ne okrene poljoprivredi i otvaranju nekih izvoznih grana,nama se kraj i bankrot drave, racunaju u mjesecima koji dolaze.
    Surova realnost

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  14. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  15. #1212
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by green box View Post
    Masu priče o stanovima, a niko da pomene kamp prikolice, kombi kampere ili nešto još veće. Smijaćete se ovom početku posta, ali evo zašto sam počeo sa ovom pričom.
    Dakle, ko ima kampera može da, ukoliko bude bilo dozvoljeno, putuje gdje želi, sa manjim strahom da đje ne pokupi virus. Zato što će moći da pođje đje god oće, parkira se đje je propisano i ne cima se od kvaka i rukohvata po hotelima. To su inače ljudi koji su kamper kupili radi putovanja, mislim da će ta kategorija da bude među prvima koja će se osmjelit da putuje.
    P. S. Kamper može da služi i za karantin.
    Kad je bila emisija o ekonomskim merama lik iz Erste banke (regionalni direktor, tako nešto) je rekao da su banke spremne i imaju kapital za kreditiranje i da su svesni da moraju davati kako bi i oni sami preživeli krizu.
    Inače, pošto sam u građevini na neki način dugo, kroz krizu će različito plivati investitori. Npr nakon krize 2008. jedan investitor iz Bd, koji gradi i u CG i Srb, nije prodavao stanove jer ima keša da živi normalno. Prebacio je dosta njih na izdavanje a neke jednostavno čuvao i prodao posle nekoliko godina. Pregurao krizu elegantno bez gubitaka.
    Investitori koji zidaju iz kredita kao i od uplata za stanove u sivoj gradnji, e oni su u problemu.
    Poslednjih godina se iskristalisalo dosta i investitori koji grade manje zgrade (cca do 4 sprata) uglavnom unapred imaju kapital za ceo posao i takvi mogu da kalkulišu sa cenama. Mislim da neće po svaku cenu prodavati ispod cene.


    Sent from my Mi using Tapatalk

  16. #1213
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Vezano za nekretnine cijene ce padati koliko ko bude nuzden i koliko ce moci da trpi,prateci ekonomsku situaciju,desice se pad najvise kod zaduzenih hipotekama, kreditima.
    ne treba biti ekonomski puno poktovan da bi se ovo znalo,cim nema novca u opticaju padaju cijene svega.ponuda je i previse na trzistu tako da ne gine jedan veliki pad svega pa i nekretnina.
    Sto se tice trgovine prehranom,najjace mi ja kad bokan i ostali spekulanti dignu cijene u krizi, jer misle da ce se rasadit od para.medalja ima i lice i nalicje tako da kad dodje da smanjenja trgovine u marketima, iz prostog razloga, jer narod nece imati kesa da trguje, prilivi zdravim novcem su masakrirani, cijene ima da padaju do granica nabavne cijene robe.
    Ljudi ne shvataju da mi nista ne izvozimo, osim ljudstva.kreditima krpimo bacvu koja je probijena na sto strana,i to ima svoj kraj.ako se drzava ne okrene poljoprivredi i otvaranju nekih izvoznih grana,nama se kraj i bankrot drave, racunaju u mjesecima koji dolaze.
    Surova realnost

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Sasvim si u pravu.
    I za nekretnine i za hranu.

    Nekretnine moraju ići na dole, ako već nisu u izvesnoj meri.
    Iz prostog razloga zato što postoji kriza na strani tražnje. Ljudi ne moraju kupovati nekretnine svaki dan.
    A kriza na strani tražnje je uzrokovana krizom kapitala.
    I kriza kapitala će potrajati dok god se država ne zaduži i ne upumpa neki novac... ili pak na neki drugi način ne dodje do novca spolja. Od investitora, turizma, izvoza ili slično.

    Šta je od toga najrealnije...procenite sami.

    Hrana je pak specifičnija. Ona uvek ima stabilnu tražnju. Ne ide ni mnogo gore, sem u slučaju nekih agregatnih šokova kad se narod sprema na smak sveta.
    To smo imali prilike videti u prvim danima krize, pa su zato neki trgovci povećali cenu.

    Ali dok god su ponuda i snabdevanje stabilni, neće hrana ići na gore.

    Ali ne može ići ni na dole kao nekretnine.
    Jer kod hrane kao robe javlja se pojava znana kao Gifenov parakods.
    Odnosno, što je kupovna moć stanovništva manja, to njen udeo u potrošačkoj korpi je veći.
    Nije nominalno veći, nego se ljudi odriču nekih drugih stvari zbog hrane kao elementarne potrebe.
    Last edited by Dača; 19-04-20 at 17:51.

  17. #1214
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by durlaneze View Post
    Kad je bila emisija o ekonomskim merama lik iz Erste banke (regionalni direktor, tako nešto) je rekao da su banke spremne i imaju kapital za kreditiranje i da su svesni da moraju davati kako bi i oni sami preživeli krizu.
    Inače, pošto sam u građevini na neki način dugo, kroz krizu će različito plivati investitori. Npr nakon krize 2008. jedan investitor iz Bd, koji gradi i u CG i Srb, nije prodavao stanove jer ima keša da živi normalno. Prebacio je dosta njih na izdavanje a neke jednostavno čuvao i prodao posle nekoliko godina. Pregurao krizu elegantno bez gubitaka.
    Investitori koji zidaju iz kredita kao i od uplata za stanove u sivoj gradnji, e oni su u problemu.
    Poslednjih godina se iskristalisalo dosta i investitori koji grade manje zgrade (cca do 4 sprata) uglavnom unapred imaju kapital za ceo posao i takvi mogu da kalkulišu sa cenama. Mislim da neće po svaku cenu prodavati ispod cene.


    Sent from my Mi using Tapatalk
    Neće je prodavati ispod cene.
    Ali može li da je rentira po nekoj normalnoj predjašnjoj ceni?

  18. #1215
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by durlaneze View Post
    Kad je bila emisija o ekonomskim merama lik iz Erste banke (regionalni direktor, tako nešto) je rekao da su banke spremne i imaju kapital za kreditiranje i da su svesni da moraju davati kako bi i oni sami preživeli krizu.
    Pogotovo ako država garantuje za te kredite. A mislim da je upravo o tome bila reč u emisiji.
    To je već potpuno druga priča.

  19. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  20. #1216
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Neće je prodavati ispod cene.
    Ali može li da je rentira po nekoj normalnoj predjašnjoj ceni?
    U Bgd, Niš i NS će proći solidno amortizovano jer hronično fale stanovi.

    Sent from my Mi using Tapatalk

  21. #1217
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by durlaneze View Post
    U Bgd, Niš i NS će proći solidno amortizovano jer hronično fale stanovi.

    Sent from my Mi using Tapatalk
    Trenutno u Novom Sadu nije baš tako.
    Mase su napustile grad i stanovi na izdavanje zvrje prazni.
    Garsonjera koja se izdavala za 200 evra, sad se izdaje za 120.

    Tako je trenutno. A do kada će potrajati, videćemo.

  22. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  23. #1218
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Upravo to. Zato sam naveo ova tri grada, jer je dobar deo populacije tu poslom, na studijama i slično.
    Proći će ovo, za mesec-dva će se normalizovati i ti ljudi će se vratiti.
    Prodaja stanova je nezahvalna za procenu, ali ljudi koji su iznajmljivali stanove ni tada a pogotovo sada neće biti kupci stanova. Tako da su osuđeni na kiriju.
    Izuzetaka ima svakako.
    npr ako se ne održi exit, e onda bi ns delio problem kao primorski gradovi.
    Ili italijanski lovci koji u Niš u velikom broju borave tokom cele godine i troše velike pare.


    Sent from my Mi using Tapatalk

  24. #1219
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Super i kakve veze mi imamo s Ns Bg i od Niš?
    I sto nas stalo koliko je kosta garsonjera tamo?

    Poslato s Jadrana

  25. #1220
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A @Gandalf_White kosu čupa jer nema kamper,ili ima?
    Kamper je za Seka perse I hipije samo TAM Bajo moj.
    Nesto ovako samo priznajem
    One Ring to Rule them all...

  26. #1221
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Je li ovo onaj sa radio uređajima, u ovakvog sam se igrao kao vojnik

  27. #1222
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li ovo onaj sa radio uređajima, u ovakvog sam se igrao kao vojnik
    Ma kakvi, samo da ABHO nadogradnjom
    za one koji nisu služili vojsku ABHO je Atomsko Biološka Hemijska Odbrana

    Sent from my Motorola 8400

  28. #1223
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ma kakvi, samo da ABHO nadogradnjom
    za one koji nisu služili vojsku ABHO je Atomsko Biološka Hemijska Odbrana

    Sent from my Motorola 8400
    Pa brale ili se spremamo ili nespremni dočekujemo kraj svijeta
    One Ring to Rule them all...

  29. #1224
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kamper je za Seka perse I hipije samo TAM Bajo moj.
    Nesto ovako samo priznajem
    Pa i ovo ti je za seka perse. Servo volan, vazdusno hladjeni motor, meke komande, pali samo na akumulatore. Cuvena stopedesetka. Magirusova skola. Mislim da je ovo poljska radionica, znaci unutra mozete da strugate, glodate, napravite udarnu iglu ili naostrite bajonet. Mozda ima i agregat cini mi se Koncarev. Stvarno su oni komunisti bili marsovci za nas koji ne umijemo ni gace da svezemo, ni reso da napravimo.

  30. #1225
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nemojmo tako, vidite li da su u Tehnopolis uspješno savladali proizvodnju vizira.

  31. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


Page 49 of 125 FirstFirst ... 394546474849505152535999 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •