Page 116 of 125 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120 ... LastLast
Results 2,876 to 2,900 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2876
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    kroz posao, hmm ko zna sa kakvim informacijama barataju kolege forumaši sve


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #2877
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ođe se mora biti na oprezu, ne znaš okle ti može pući

  3. #2878
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Jedna kratka perspektiva i brojke kad je industrija kruzera (putnicki brodovi) u pitanju...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #2879
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Treći paket mjera, štednja u javnim preduzećima. Do kraja avgusta treba da se obavijesti ministarstvo finansija o predzetim radnjama. Kazni i posljedica nema niti su predviđene. U međuvremenu, domaćinski:

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...vraca-20-odsto
    Naravno, nigdje nikakve informacije od ministarstva finansijakoliko se ustedjelo na slzubena auta u sklopu 3ceg paketa mjera.
    Meanwhile

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ja-u-podgorici
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vatnu-trgovinu

    Great job.

    E da @Fidel Castro tebi ce ovo da se svidi:
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...eli-novi-namet
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #2880
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    E da @Fidel Castro tebi ce ovo da se svidi:
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...eli-novi-namet
    Znam, vidio sam to i ispratio... To mi je dobrodoslica bila, pri dolasku.

    A ovog bilemza Raodnjica znam, iz Bara je co'ek. Smrda koja na ovo kaze "nista se ja tu ne pitam... da nisam ja, neko drugi bi to morao da potpise". Kakav proliv dobijem od takvih neljudi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #2881
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,230
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jedna kratka perspektiva i brojke kad je industrija kruzera (putnicki brodovi) u pitanju...

    Moja sestra redovno dobija izvještaje jer je u maju trebala da ide na Carnival Apex, novi brod. On je sada usidren na Atlantiku blizu Francuske. Tramp n eda da se ijedan od njih vrati za Ameriku, i to su enormni troškovi veza u Evropi. Imali su najavu da kreću od novembra ali je on sve stopirao. Jedina nada im je bila da ga korona izjede.
    Kruzing je možda jedna od najpogodjenijih grana, zbog ogromnih troškova a bez prihoda.

  7. #2882
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Nije utjeha, ali avioindustrija je još gora. Jer ležanje tih aviona i njihovo održavanje je isto enormno.

    https://www.bankar.me/2020/10/01/kor...aviondustriji/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #2883
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moja sestra redovno dobija izvještaje jer je u maju trebala da ide na Carnival Apex, novi brod. On je sada usidren na Atlantiku blizu Francuske. Tramp n eda da se ijedan od njih vrati za Ameriku, i to su enormni troškovi veza u Evropi. Imali su najavu da kreću od novembra ali je on sve stopirao. Jedina nada im je bila da ga korona izjede.
    Kruzing je možda jedna od najpogodjenijih grana, zbog ogromnih troškova a bez prihoda.
    Carnival Apex? Valjda Celebrity Apex? Ako je taj onda su prije neki dan iz Portugala (sa Azora) krenuli prema Bahamima. Nego manje bitno u svakom slucaju...

    Elem, vecina tih kruzera se inace i ne veze, pravo zbog troskova. Oni su uglavnom na sidru i ne mrdaju osim ako moraju zbog novih zaliha, promjene posade ili nekog nevremena koje dolazi (pa da se dodatno udalje od obale)...

    Nije ni sve do Trampa... niti su sve kompanije putnickih brodova americke niti su destinacije tim brodovima iskljucivo u Americi niti su putnici iskljucivo Amerikanci.

    Po Aziji se nesto i mrda iako dosta smanjeno, svakako. Neke manje kompanije pocinju da nude krstarenja ali iskljucivo ljudima iz te zemlje (mislim da je Spanija recimo jedna od njih) itd. itd. ali sve to ide jako sporo i jako mucno. Ne ocekujem da to moze preko noci da se oporavi. Cak i da krene (tj. kad krene, jelte) to nece bit' kao sto je bilo prije korone nego ce opet to bit' znatno manje brodova, najvjerovatnije sa manje putnika (lupam: polu-popunjene kabine, restorani sa praznim stolovima izmedju itd. itd.), posebnim mjerama i sl. sto ce opet uslovit' visocijoj cijeni krstarenja i svim ostalim negativnim aspektima koji idu uz to...

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije utjeha, ali avioindustrija je još gora. Jer ležanje tih aviona i njihovo održavanje je isto enormno.

    https://www.bankar.me/2020/10/01/kor...aviondustriji/
    Da, da... avio industrija nije mnogo bolja. S' tim sto avionima i dalje mnogi moraju da putuju a na turisticka krstarenja ne mora niko da ide...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #2884
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Cruising industriju pa ne kosta skoro nista korona kriza jer su im troskovi smijesni u odnosu na profit koji je ostvaren tokom vise decenija. Vece cruise kompanije su sve registrovane na offshore destinacijama gdje je efektivna poreska stopa ispod 1 %. Troskovi na zaposlene su takodje minimalni jer su zarade na brodovima danas i vise nego mizerne u odnosu na tezinu/kolicinu posla koji jedan zaposleni obavlja / u odnosu na profit koji kompanija generise po zaposlenom. Svaka od vecih cruise kompanija generise vise milijardi USD cistog profita na god. tako da ovo sto ce potrositi na plate radnicima ove godine ih nece uopste ugroziti.
    Last edited by techlinkit; 06-10-20 at 14:32.

  10. #2885
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    To možda u nekom imaginarnom svijetu đe se profit gomila na računima...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #2886
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Naravno da se profit ne gomila na racunima, ali hoces da kazes da ce Cruise kompanije koje 30 god. recimo zaradjuju milijarde i miljarde svake godine, bez placanja skoro centa poreza, sa smijesnim operativnim troskovima da odu dodjavola. Pa to bi bilo u imaginarnom svijetu. Iza datih kompanija stoje samo takvi hostapleri koji ne da se nece izgubiti nego ce iskoristiti ovu priliku za dodatni/extra profit. Evo vec spominju neke federalne bail-oute i cuda. Angazuju profi utajivace poreza da namjeste knjige sve po P.S.-u i eto ti bail-out u iznosu profita veceg nego prosle godine sve o trosku poreskih obveznika.
    Last edited by techlinkit; 06-10-20 at 15:08.

  13. #2887
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Cruising industriju pa ne kosta skoro nista korona kriza jer su im troskovi smijesni u odnosu na profit koji je ostvaren tokom vise decenija. Vece cruise kompanije su sve registrovane na offshore destinacijama gdje je efektivna poreska stopa ispod 1 %. Troskovi na zaposlene su takodje minimalni jer su zarade na brodovima danas i vise nego mizerne u odnosu na tezinu/kolicinu posla koji jedan zaposleni obavlja / u odnosu na profit koji kompanija generise po zaposlenom. Svaka od vecih cruise kompanija generise vise milijardi USD cistog profita na god. tako da ovo sto ce potrositi na plate radnicima ove godine ih nece uopste ugroziti.
    Znači brodovi mogu bit usidreni u lukama i teritorijalnim vodama bez centa nadoknade ikome, neće im slana voda i tapkanje u mjestu ništa učinjet, struju ne moraju palit i naravno zaštićeni su od svih vremenskih nepogoda pa nema nikakve eventualne štete?
    Evo imamo pomoraca, pa neka napišu što sve na brod treba da se održava i radi u stanju mirovanja a to svakako nisu mali troškovi.

    American Airlines ima "daily cash burnout" oko 35 miliona a ne lete ni sa 30% ukupnih kapaciteta. Lako je babe i žabe sabrat ali ne ide.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #2888
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=MOf0Tq-nHGM

    Kažu, groblje kruzera...

    Sent from my Motorola 8400

  15. #2889
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Znači brodovi mogu bit usidreni u lukama i teritorijalnim vodama bez centa nadoknade ikome, neće im slana voda i tapkanje u mjestu ništa učinjet, struju ne moraju palit i naravno zaštićeni su od svih vremenskih nepogoda pa nema nikakve eventualne štete?
    Evo imamo pomoraca, pa neka napišu što sve na brod treba da se održava i radi u stanju mirovanja a to svakako nisu mali troškovi.

    American Airlines ima "daily cash burnout" oko 35 miliona a ne lete ni sa 30% ukupnih kapaciteta. Lako je babe i žabe sabrat ali ne ide.
    A mislim besmisleno je odgovarat' na neke izjave koje bas nisu utemeljene, da se kulturno izrazim.

    Plate ionako nisu neki udio u operativnim troskovima, pa ni tih velikih kruzera koji obicno imaju po 2-3 'iljade clanova posade a sad ih uglavnom ima 50-60.

    Troskovi svakako nisu u onoj mjeri u kojoj su kada je brod aktivno uposljen ali daleko od toga da ih nema ili da su mali pa kad se to pomnozi sa flotom od par stotina brodova onda su to pomenute cifre koje nikako nisu male ili nebitne.

    Kad je brod u eksploataciji, trosi se masu goriva ali kada brod 'stoji', i dalje se trosi gorivo za odrzavanje dobrog dijela sistema i za zivot tih clanova posade.

    Ako vec ima clanova posade onda mora da ima i sigurnostnih sistema koji podrazumijevaju operativnost svih protiv-pozarnih i alarmnih sistema, pumpi pod konstantim pritiskom itd. itd. Mislim nema nikakve potrebe da je idem u detalje sad jer bi o njima mogao da pisem do ujutru. Samo sigurni budite da cijela industrija gubi nenormalno mnogo para. A sad oce li ih ko vadit' iz govana, oce li zaradit' vise nego sto gube itd. vec nije o domenu mog posla (prorocanstvo).

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=MOf0Tq-nHGM

    Kažu, groblje kruzera...

    Sent from my Motorola 8400
    A dobro... ovo su vec brodovi koji su bili na "ivici isplativosti" i zavrsili bi na ovom grobolju (najcesce Turska ali i Indija/Pakistan i sl.) prije ili kasnije. Mozda im je korona samo dodatno skratila vijek a mozda nije ni imala uticaja. Na ovakvim grobljima je zavrsavala gomila brodova i prije ikakve korone, sad je to samo naslov koji moze da se plasira kao senzacija. Svakako je bilo mnogo vise teretnih nego putnickih brodova na tim grobljima (jer su teretni i prije bili na 'ivici isplativosti' a putnicki znatno profitabilniji) ali nije to nista novo iako mnogi sad po prvi put saznaju za takva "groblja brodova"...
    Last edited by Fidel Castro; 06-10-20 at 17:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  17. #2890
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Malo off . Sta bi sa onim sto je pravio repliku titanika ? Jel zaplovio pa doslutipnsve ovo

  18. #2891
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,230
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Carnival Apex? Valjda Celebrity Apex? Ako je taj onda su prije neki dan iz Portugala (sa Azora) krenuli prema Bahamima. Nego manje bitno u svakom slucaju...

    Elem, vecina tih kruzera se inace i ne veze, pravo zbog troskova. Oni su uglavnom na sidru i ne mrdaju osim ako moraju zbog novih zaliha, promjene posade ili nekog nevremena koje dolazi (pa da se dodatno udalje od obale)...

    Nije ni sve do Trampa... niti su sve kompanije putnickih brodova americke niti su destinacije tim brodovima iskljucivo u Americi niti su putnici iskljucivo Amerikanci.

    Po Aziji se nesto i mrda iako dosta smanjeno, svakako. Neke manje kompanije pocinju da nude krstarenja ali iskljucivo ljudima iz te zemlje (mislim da je Spanija recimo jedna od njih) itd. itd. ali sve to ide jako sporo i jako mucno. Ne ocekujem da to moze preko noci da se oporavi. Cak i da krene (tj. kad krene, jelte) to nece bit' kao sto je bilo prije korone nego ce opet to bit' znatno manje brodova, najvjerovatnije sa manje putnika (lupam: polu-popunjene kabine, restorani sa praznim stolovima izmedju itd. itd.), posebnim mjerama i sl. sto ce opet uslovit' visocijoj cijeni krstarenja i svim ostalim negativnim aspektima koji idu uz to...



    Da, da... avio industrija nije mnogo bolja. S' tim sto avionima i dalje mnogi moraju da putuju a na turisticka krstarenja ne mora niko da ide...
    Da, da, naravno, mislila sam na Celebrity. Sad vidim da su prvog oktobra krenuli za Ameriku sa ovog veza kod Francuske. Većina flote Celebrity krajem oktobra ide za Ameriku i završavaju kruz po Evropi tamo do marta. Nijesu sve Amerikanci ali većina putnika jesu amerkinaci kada je kruzer tamo.
    Juče jedan momak ode na Royal u Singapur, ne znam d ali plovi. Costa i MSC su nešto krenuli.

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Cruising industriju pa ne kosta skoro nista korona kriza jer su im troskovi smijesni u odnosu na profit koji je ostvaren tokom vise decenija. Vece cruise kompanije su sve registrovane na offshore destinacijama gdje je efektivna poreska stopa ispod 1 %. Troskovi na zaposlene su takodje minimalni jer su zarade na brodovima danas i vise nego mizerne u odnosu na tezinu/kolicinu posla koji jedan zaposleni obavlja / u odnosu na profit koji kompanija generise po zaposlenom. Svaka od vecih cruise kompanija generise vise milijardi USD cistog profita na god. tako da ovo sto ce potrositi na plate radnicima ove godine ih nece uopste ugroziti.
    Je li moguće da vjeruješ u ovo što pišeš?

  19. #2892
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da, da, naravno, mislila sam na Celebrity. Sad vidim da su prvog oktobra krenuli za Ameriku sa ovog veza kod Francuske. Većina flote Celebrity krajem oktobra ide za Ameriku i završavaju kruz po Evropi tamo do marta. Nijesu sve Amerikanci ali većina putnika jesu amerkinaci kada je kruzer tamo.
    Juče jedan momak ode na Royal u Singapur, ne znam d ali plovi. Costa i MSC su nešto krenuli.



    Je li moguće da vjeruješ u ovo što pišeš?
    Pogresno sam se izrazio Hocu da kazem da vlasnike Cruise kompanija nece mnogo ostetiti ova kriza, ali naravno hoce radnike, dobavljace i sve ostale u datom sistemu. Vlasnici su zasticeni vise nego dovoljno na 100 nacina, i ne bojim se da ce biti ugrozeni uopste. Ne drze se multi-nacionalne kompanije tek tako, a da nemas strucnjake koju su uradili analize svih mogucih vrsta rizika, i zastite od istih Ne bi me cudilo cak i da dosta njih proglase bankrot kako bi iskoristili priliku da se oslobode postojecih radnika, izbjegnu placanje postojecih dugova i sl. i idemo nanovo sve, samo sa jos manjim troskovima. Inace me ne bi ni iznenadilo da brodovi datih kompanija nijesu uopste registrovani kao njihovo vlasnistvo tako da u slucaju pokusaja naplate dugova oni koji ih potrazuju nemaju odakle da se naplate - ovu tehniku koriste masovno na zapadu, dje je sva pokretna/nepokretna imovina u vlasnistvu shell kompanija (a ne glavne/javno vidljive firme), pa ako nesto podje naopako masovno smanje finansijski rizik.

  20. #2893
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kakvo gledanje na ekonomiju iz CG stolice u cosku. Eto pun svijet firmi koje su proglasile bankrot da se zajebu dobavljaci i radnici, poreski sistem i slicno, pa se samo bankroti proglasavaju.
    Nije to kafana u siti kvart, pa da to tako lako ide

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. #2894
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Post-ovi vezani za MNE Airlines prebaceni u odgovarajucu temu --- https://forum.cdm.me/showthread.php?...gro-Airlines-u
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #2895
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kakvo gledanje na ekonomiju iz CG stolice u cosku. Eto pun svijet firmi koje su proglasile bankrot da se zajebu dobavljaci i radnici, poreski sistem i slicno, pa se samo bankroti proglasavaju.
    Nije to kafana u siti kvart, pa da to tako lako ide

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Niko nije rekao da ide lako, i to ne mogu da urade sitne firme, ali mogu (i rade) krupne firme jer imaju novac, kontakte i odgovarajuce korporativne strukture koje im to omogucavaju. Sto se tice utaje poreza najvece firme na svijetu su i najveci utajivaci poreza, Google, FB, Twitter, Amazon i drugi (primjer osnivanja podrucnih jedinica, ili premjestaja centrala firmi u Irsku, Luxembourg, Delaware, Jersey i sl. destinacije dje se poreska stopa efektivno svodi skoro na 0 % poreza). Takve strukture i mahinacije naravno kostaju ali se to velikim multinacionalnim firmama isplati. Nijesu oni na zapadu posteni, a pogotovo ne kad je kapital u pitanju - mora zakone da postuje obicni svijet, a veliki igraci zakone (i rupe u zakonima) prilagodjavaju sebi.

  23. #2896
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Sad vec mijesas babe i zabe. Utaja i izbjegavanje poreza kroz prijave kompanija lijevo i desno po svijetu je jedna stvar. Bankrot kompanije koja ima ulagace, kredite od banaka, akcionare, dobavljace.... a sve da bi se izbjeglo placanje a da se sacuvaju flota i brodovi, to je vec jako ozbiljna stvar i ne poteze se lako.
    Zato i rekoh gledas iz ugla CG biznismena, dje je "dobar dan" zatvoriti firmu, zajebati sve zive od drzave, preko dobavljaca do radnika, a onda otvoris novu firmu na koju si sve prenio i onda uzmes kredit od IRF jer ti "kumara" radi tamo.
    Tamo se timovi eksperata bave tim stvarima, a bankrot je zadnja opcija, dok se kod nas zna kako se zavrsava. Svako malo se te "fantasticne seme" pojave u novinama. Kombinacije ranga tinejdzera u srednjoj.
    Zato su oni dje jesu, a mi u ovom blatu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #2897
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #2898
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Evo bas sad izbaci Al Jazeera o avio-kompanijama koje smo pominjali neki dan...



    http://balkans.aljazeera.net/vijesti...-val-stecajeva

    Sent from my Xiaomi Mi 9T Pro using Tapatalk
    Last edited by Fidel Castro; 09-10-20 at 09:17.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #2899
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    u zadnje vrijeme primjecujem kako izvrsitelji bas imaju posla. vise niko strpljenja nema, samo utuzenja i naplate.
    lose, bas lose, a bice jos gore.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #2900
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    u zadnje vrijeme primjecujem kako izvrsitelji bas imaju posla. vise niko strpljenja nema, samo utuzenja i naplate.
    lose, bas lose, a bice jos gore.

    Ja sam platila kaznu (jednu na ime firme a drugu na ime direktora) jer nisam na vrijeme predala završne račune. Nego sreća što je sudija izrekla najmanju kaznu, iako sam joj objašnjavala da u trenutku primanja poziva to je već bilo predato.
    Last edited by Břgíńjĺ; 29-10-20 at 13:30.

Page 116 of 125 FirstFirst ... 1666106112113114115116117118119120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •