Page 115 of 125 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119 ... LastLast
Results 2,851 to 2,875 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2851
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Eto ja pripadam toj starijo grupi gradjana ali zaboravljate da smo mi starijo pravili racunare dok vecina vas nije ni bila u dugirocnom planu .
    Licno sto se mene tice izbacio san gotovinu davno . Evo razmisljam kad sam zadnji put nesto platio gotovinom i ne migu da se sjetim . Ali bukvalno se ne sjecam . Sve ili ekektronski ili karticom . I vjerujte prije bi se naucili stariji da sve tako placaju nego mladji

  2. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  3. #2852
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    U državi koja se bazira na kriminalu izbaciti keš, OK

  4. #2853
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    U državi koja se bazira na kriminalu izbaciti keš, OK
    Pa upravo iz razloga da se kriminal, korupcija i siva ekonomija maksimalno suzbiju. Pride boostaš ekonomiju. Jeste radikalno, ali ne vidim kontraargumente koji imaju približnu snagu benefita koji se dobijaju.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 29-09-20 at 10:48.

  5. #2854
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Zamishljam nekoga dilera sa terminalom...i red ispred svi s karticama...
    ...

  6. #2855
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zamishljam nekoga dilera sa terminalom...i red ispred svi s karticama...
    Super, riješili smo problem gudre, mada bi ovi informatički pismeni riješili to putem bitcoina npr. Mada, otvarale bi se radnje i prodavala neka roba preko kartice. Al opet, iako bi se radilo o pranju, sve dok ih ne bi provalili makar bi država PDV i druge namete od takvih "firmi" prihodovala.

    Zamisli taj crnjak ovim kartelima kad ne mogu Moet naručiti i platiti kešom.

    Svakako bi prelazno rješenje bilo ograničavanje do 200€, a onda do 50€.

    Kad smo već kod ekonomije i supstanci, legalizacija kanabisa bi mogla biti drugi ozbiljan boost za ekonomiju. Svijet je krenuo već u tom pravcu, pitanje je vremena svakako, ali bolje pokupiti kajmak kao prva zemlja na Mediteranu koja bi to uradila.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 29-09-20 at 11:08.

  7. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #2856
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Kako se vi lako odričete kokaina, aman ljudi to nam je bar 20% BDP-a :loyal:

  9. The Following User Says Thank You to claudiocaniggia For This Useful Post:


  10. #2857
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ideja i praksa su, skoro uvijek, potpuno različiti... Nama prvo treba da se informatički opismenimo... Nekoliko drugova, koji su mlađi i koji bi trebali da spadaju u informatički pismeniju grupu, su nasjeli na toliko providne prevare, da je to nevjerovatno... Ono tipa oglas da se nešto što košta 500€, prodaje za 30€, pa se začude kad nestane sve sa računa...

    Mnogo nama guslanja treba dok izbacimo keš... Za početak bi dovoljno bilo da se papirologija može izvaditi bez odlaska u 250 različitih institucija...
    #fakenews

  11. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #2858
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ja samo zamišljam kako sajber krivična djela rješava policijski kadar sa više računarske škole.

  13. #2859
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Super, riješili smo problem gudre, mada bi ovi informatički pismeni riješili to putem bitcoina npr. Mada, otvarale bi se radnje i prodavala neka roba preko kartice. Al opet, iako bi se radilo o pranju, sve dok ih ne bi provalili makar bi država PDV i druge namete od takvih "firmi" prihodovala.

    Zamisli taj crnjak ovim kartelima kad ne mogu Moet naručiti i platiti kešom.

    Svakako bi prelazno rješenje bilo ograničavanje do 200€, a onda do 50€.

    Kad smo već kod ekonomije i supstanci, legalizacija kanabisa bi mogla biti drugi ozbiljan boost za ekonomiju. Svijet je krenuo već u tom pravcu, pitanje je vremena svakako, ali bolje pokupiti kajmak kao prva zemlja na Mediteranu koja bi to uradila.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne bi smo bili prvi,Hrvati to vec rade ,gledao sam emisiju i pisao ovdje josh prije pola godina,a u Makedoniji isto pocheli.
    ...

  14. #2860
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne bi smo bili prvi,Hrvati to vec rade ,gledao sam emisiju i pisao ovdje josh prije pola godina,a u Makedoniji isto pocheli.
    Hrvati možda daju na recept. Ja pričam o potpunoj legalizaciji konzumiranja, proizvodnje i prodaje i uvođenju u legalne tokove.

    Interesantan pogled na datu temu




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  15. #2861
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ahahaha kimmi, ti ne živiš u CG, izašao bi Amfi i rekao da je to zlo i narod bi se pobunio haos

    Verstuurd vanaf mijn ONEPLUS A6013 met Tapatalk

  16. #2862
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ja samo zamišljam kako sajber krivična djela rješava policijski kadar sa više računarske škole.
    isto kao sto su ga rjesavali apsulutno informaticki nepismeni americki policajci pocetkom 90tih. nije bas isto jer je to 30 godina naprednije i bolje sakriveno, ali isto tako moze da se nauci od drugih, pa je to opet prednost.
    najbolje da idemo linijom nemamo kadra, kao za sve kod nas. ko nece da uci idi kuci pa nela dodju malo bolje nauceni.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #2863
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da, da vi bi da uzmete obicnom narodu kesh, da bi se krimosi igrali sa elektronskim novcem.. da im bude lakse pokrice dok se igraju naivnim obicnim narodom.. ucjenama, i zali se naivi posle a ne Bogu za sopstveno neznanje i nerazmisljanje o posledicama.. Maheri znaju znanje, a kompleksi malih ljudi trce za 'progresom' o kojem pojma nemaju.. o posledicama istog ni najmanje ne razmisljaju..
    ode sinoc i sistem 911 u usa na nac nivou .. 'slucajnost', pa hakeri preuzimaju baze podataka od zdravstenih sistema.. sistemi u haosu, a u cg ' vidjele zabe da se konji kuju pa i one digle noge'..
    hehehee naive..
    necastivi ima pravo da navuce naivne, ali navucene ne opravdava njihova naivnost i drskost da tako limitirani i izmanipulisani odredjuju drugima sta je dobro a sta ne.. no.. savjest.. svijest....

    treba ipak malo vise oko tursije radit'.. laganije je za sive vijuge..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-09-20 at 12:06.

  18. #2864
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Pratiti puteve novca, to je realno bas lagano, pogotovo uz podrsku EU... jeste da se dosta radi preko shell korporacija u off shore zonama, ali sve se to da ispratiti... Pa evo Dritan, MANS i CIN se ubise sve ove godine i masu su dobili dokumenata... Tako da mogu se iskopati, samo dok jekredibilnog tuzilastva i volje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #2865
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Ahahaha kimmi, ti ne živiš u CG, izašao bi Amfi i rekao da je to zlo i narod bi se pobunio haos

    Verstuurd vanaf mijn ONEPLUS A6013 met Tapatalk
    Može bit, al onda bi opravdano bilo postavit pitanje zašto nisu orgsnizovali bunt kad je usvajan zakon o istopolnim zajednicama

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. #2866
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ja to pričam godinama, legalizacija marihuane, uz to imamo ogromnu radnu snagu sa iskustvom iz SAD

  21. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


  22. #2867
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Kakav bi to potez bio, carski

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  23. #2868
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    isto kao sto su ga rjesavali apsulutno informaticki nepismeni americki policajci pocetkom 90tih. nije bas isto jer je to 30 godina naprednije i bolje sakriveno, ali isto tako moze da se nauci od drugih, pa je to opet prednost.
    najbolje da idemo linijom nemamo kadra, kao za sve kod nas. ko nece da uci idi kuci pa nela dodju malo bolje nauceni.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pa ja i kažem da treba prvo da se stekne znanje pa da se krene u tu priču. Kako doći do sposobnog kadra u oblasti sajber bezbjednosti koji već ne prima dobre pare privatno nisam siguran. A ovi što na bubicu školu završavaju nisu prispjeli nikud a ne da ispituju zloupotrebe elektronskih kanala za plaćanje.
    Last edited by ćepanica; 29-09-20 at 13:50.

  24. #2869
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Kakav bi to potez bio, carski

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Zamisli sliku iz Parlamenta samo,svi...lijevo,desno i centar,nasmijani,veseli,ojhaaaa
    ...

  25. #2870
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Za starije priznajem da je problem, ali mogu na poštu opet da plate račune preko POSa (uz proviziju od 0.5€ po računu ko i do sad što su plaćali).
    Nisam siguran da 12 od 13 banaka ima određeni kreditni rejting, a koji bi bio potreban.
    Pa nema ni FZD dovoljno sredstava da pokrije sve depozite do 50k. Nema potrebe pokriti depozite kod svih banaka.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Samo je Prva u domaćem vlasništvu, sve ostale su kćerke banke drugih banaka. Lovćen u vlasništvu dobrog fonda tako da 12 od 13 bi prošlo rejting.

    Ti si rekao sve depozite po bankama, zato mi bi čudno pa ti napisah da je to 2.8 milijardi

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    necu se bas sloziti sa ovim. u banci za koju radis, da li imate uslugu payment gataway, koliko je naplacujete, koliko je sigurna i koliko je mjesecno odrzavanje. i imate li donji limit na mjesecni obrt preko tog sistema.
    na primjer za CKB donji limit je 100 000 eura, dok je transkaciona provizija 4,5% za visa i mastercard dok je 6% za american express

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Na žalost regulator treba bolje da zaštiti korisnike ovakvih usluga jer je bankama ostavljeno na volju što da rade sa ovim kad podmire Visa, MasterCard i American Expres troškove.
    Prevelike su provzije, za POS i ovo pogotovo. Kako pravnim tako i fizičkim licima.
    U Austriju npr, ne smiješ nikakve naknade sa računa fizičkog lica da naplatiš. Možeš da mu prodaš paket usluga i naplatiš jednom u kvartal. Ali nema posebno odžravanja računa, podizanje na tuđi bankomat, SMS o prilivu par centi i ostale naknade.
    Podizanje para je besplatno, jedino je 400€ limit na bnakomat ako je to bankomat druge banke a ne tvoje.
    I to treba što prije mijenjati i unaprijediti u korist klijenata naravno pa evo recimo po primjeru Austrije. Nego sporo te zakone prepisujemo. Često i loše.

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Eto ja pripadam toj starijo grupi gradjana ali zaboravljate da smo mi starijo pravili racunare dok vecina vas nije ni bila u dugirocnom planu .
    Licno sto se mene tice izbacio san gotovinu davno . Evo razmisljam kad sam zadnji put nesto platio gotovinom i ne migu da se sjetim . Ali bukvalno se ne sjecam . Sve ili ekektronski ili karticom . I vjerujte prije bi se naucili stariji da sve tako placaju nego mladji
    Meni je drago da je tako. Ali koliko tvojih vršnjaka koristi (mobilni) internet? Manje od 5%. Većini im penzioner donosi penziju kući.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ideja i praksa su, skoro uvijek, potpuno različiti... Nama prvo treba da se informatički opismenimo... Nekoliko drugova, koji su mlađi i koji bi trebali da spadaju u informatički pismeniju grupu, su nasjeli na toliko providne prevare, da je to nevjerovatno... Ono tipa oglas da se nešto što košta 500€, prodaje za 30€, pa se začude kad nestane sve sa računa...

    Mnogo nama guslanja treba dok izbacimo keš... Za početak bi dovoljno bilo da se papirologija može izvaditi bez odlaska u 250 različitih institucija...
    A koliko ih imaš koji ne koriste mobilmo bankarstvo. To je kvantna fizika za mnoge, a bukvalno ima solucija slikaj i plati.

    Recimo porez i dokumenta da možeš platiti na POS terminal ćemo dočekat 2028 možda.

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Pa ja i kažem da treba prvo da se stekne znanje pa da se krene u tu priču. Kako doći do sposobnog kadra u oblasti sajber bezbjednosti koji već ne prima dobre pare privatno nisam siguran. A ovi što na bubicu školu završavaju nisu prispjeli nikud a ne da ispituju zloupotrebe elektronskih kanala za plaćanje.
    Itekako deficitaran kadar. Dodatno je otežavajuće što kao freelanceri mogu mnogo veće pare da zarade nego da rade za ANB.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #2871
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Eto ja pripadam toj starijo grupi gradjana ali zaboravljate da smo mi starijo pravili racunare dok vecina vas nije ni bila u dugirocnom planu .
    Licno sto se mene tice izbacio san gotovinu davno . Evo razmisljam kad sam zadnji put nesto platio gotovinom i ne migu da se sjetim . Ali bukvalno se ne sjecam . Sve ili ekektronski ili karticom . I vjerujte prije bi se naucili stariji da sve tako placaju nego mladji
    Moj otac je 1944 godište i keš koristi samo ako ne postoji druga opcija.

    Sent from my Motorola 8400

  27. #2872
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Deficitaran i na svjetskom nivou.

  28. #2873
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    pa i ne bas. dosta ljudi se odluci za ru karijeru sa vise nego izvarednim uspjehom na univerzitetima.
    vecina kasnije radi za investicione banke ili za korporacije ili kao privatni konsultanti za korporativnu spijunazu.
    to je set vjestina koje kao freelancer ili radom u nekoj kompaniji, pa bila ona i microsoft, jednostavno neces steci.
    ja npr. poznajem dva lika iz srpskog SDB koji su radili tamo 7 ili 10 godina(ne znam na koliko je ugovor jer ne mozes jednostavno da kazes odoh ja) i danas gule dobru karijeru kao konsultanti za korporativnu spijunazu i sigurnost

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  29. #2874
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Zna sam da si udbaš

  30. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  31. #2875
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    hahahhaahha. igrom slucaja sam ih upoznao kasnije kroz posao. pa me zanimalo kako se dolazi to takve karijere, jer nije bas da se javis na konkurs.
    pa ispricali ljudi kako su poceli.
    a inace i jesam udbas

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 115 of 125 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 07:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 13:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 12:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 14:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 13:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •