Page 119 of 125 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123 ... LastLast
Results 2,951 to 2,975 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2951
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    A tesko da ce i od tog zaduzenja nesto ici za donacije ekonomiji. Toliko koliko se zaduzuju je otprilike vrijednost kamata koje mislim da dospijevaju u prvom kvartalu

  2. #2952
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Nastavili su sa ovih 155e mrcenih u novembru, tako da ce ova 'pomoc' biti i tokom zime...

    Nista preko toga ne ocekujem. Tigar je ocerupan i na koljenima.

    Ovu godinu smo poceli sa skoro 500 miliona depozita... Iducu sa 0, i minimalnim zaduzenjem od 600 miliona... Zavisi ako bude sezone i kakva bude uopste, vjerujem da cemo se jos 200-300 miliona zaduziti...

    I da se nadamo da ce nam ekonomija rasti 5-6%...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #2953
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ako, sloboda je uvijek imala cijenu a strah još veću
    She is only here to annoy herself!

  4. #2954
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Valjda ce ovo pokriti iducu godinu. Turizam mora bit na makar 80% od 2019te, ako se ne mislimo jos zaduzivati...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #2955
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,447
    Thanks Thanks Given 
    4,228
    Thanks Thanks Received 
    4,535
    Thanked in
    2,200 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Valjda ce ovo pokriti iducu godinu. Turizam mora bit na makar 80% od 2019te, ako se ne mislimo jos zaduzivati...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    80%? Nema sanse nazalost.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  7. #2956
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    80% je baš optimistično. Nije da ne bih volio, ali je prosto nemoguće ni za par godina to dostići.
    Napisah na drugoj temi nešto vezano za ovo ako kome bude interesantno.

    Ovo su dobre vijesti za naše finansije. Obezbijedila se otplata 500 miliona obaveza i dodatnih 250 miliona koji su minimum potreba za državni aparat da uz tekuće prilive budu relaksirani prvih 6 mjeseci. Hoću da kažem, da su mogli da spucaju i više para, ali se očigledno išlo na varijantu do ljeta, pa nakon sezone da se sagleda situacija i vidi da li ima potrebe da se u drugoj polivini 2021 dodatno zadužujemo ili ćemo moći sami da servisiramo obaveze.

    Ono što je još dobro što je postojalo veliko interesovanje, i do 200% više od ponuđenog. Na ruku nam ide qunatitative ease koji radi ECB, i što su sve centralne banke svijeta preplavile ponudu novca osim FED-a koji se još uvijek odupire.

    Ako se nastavi konsolidacija javne uprave, i izvedu neki rezovi koji su najavljivani, a ne mislim na prodaju maybacha, nego realno smanjenje troškova i državnog aparata, onda i postoji šansa da se ne ide u dodatno zaduživanje u drugoj polovini 2021. Naravno to je jedno veliko ako. Tu je i opcija zamjene postojećeg duga sa manjim kamatama, eventualno auto put iz dolara u EUR prebacit kad je kurs povoljan i sl.

    Dalje obaranje kamate na obveznice se može desiti ako ispunimo par uslova:
    - oporavak privrede i rast GDP-a. Srećom inflaciju uvozimo pa smo i tu relaksirani.
    - objavljivanje spiska kupaca obveznica. Ako su neka zvučna imena kupile obveznice vjerovatno je da će se i još neko od poznatih zanteresovati.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #2957
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hercules nijesam pratio pa ako možeš pomoći.
    Šta možemo očekivati od WB i MMF?
    EU nam je već dodala 53 miliona, očekuje se još kroz ove pakete.
    One Ring to Rule them all...

  9. #2958
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    WB nam je dala odobrenje za drugi Development Policy Loan. Prvi je bio oko 72 miliona eura a za drugi tek treba da se dogovori cifra. Kako je ovo kredit čija je namjena suzbijane siromaštva i promovisanje reformi, nije baš popularno za uzimati ga ako te reforme ne sprovedeš a ne učiniš siromaštvo manjim sa druge strane.

    IMF nam je dao pozajmicu za hitnu podršku 74 miliona eura u junu/julu kad nije bilo priliva od sezone. Nakon toga nije bilo neki većih pregovora sa njima, što je posljedica promjene Vlade.
    Svakako, stara Vlada je radila na novoj emisiji obveznica. O tome su jedino i sastančili sa aktuelno Vladom, samo je sve bilo van javnosti zbog ozbiljnosti situacije, i da se ne da investitorima neki loš input zbog krajnje kamate.

    Ako se restrukturiraju postojeći dugovi na duži rok, i odlože neki najavljeni infrastrukturni projekti bez kojih se na kratak period može, uz povećanje poreske discipline i naplate dugova, ima šanse da se nastavi domaćinski što bi reklo.

    Mišljenja sam da svakako nećemo ići na aranžmane sa WB i IMF jer bi to podrazumijevalo ozbiljnu redukciju zaposlenih u državnih službama a to ne želiš da radiš kad si prvi put na vlasti. Gubiš glasove.Ali da će biti isplate otpremnina naročito starijim kadrovima pred penziju hoće. To je olakšanje za plate, penzija svakako bude manja od plate pa je dugoročno opterećenje države u tom dijelu troška manje, a i dobijaš glas što nije da nije bitno
    Ali smanjuješ broj zaposlenih koji ti finansira taj veliki državni aparat sa druge strane i to moraš nadoknaditi povećanjem poreske osnovice ili boljom naplatom poreza.
    Treba i smanjiti silne bordove direktora i članstvo, razne agencije nepotrebne. Jesu oni rekli da neće biti revanšizma, ali to jednostavno mora da se preuredi.
    Imamo situaciju da trenutno 3 firme opslužuju željeznički transport u CG - Infrastruktura, Prevoz i Održavanje čini mi se da je Montecargo sa njima ili Lukom Bar u generalne terete svejedeno ih je mnogo.. To je suludo, sve i da je ta grana privrede najprofitabilnija, a u 95% zemalja je subvencionisana (Njemačka, Japan i Frnacuska npr).

    Ne zaboravite da država ima dovoljno mehanizama i da stvari riješi drugačije:
    PDV stopa se uvijek može povećati i ovo je krajnja mjera jer izaziva inflaciju veću nego je uvozimo.
    Porez na dobit sa 9% najmanjih u Evropi takođe može da se poveća.Ali uz bolju fiskalnu disciplinu povećala bi se osnovica na koju se obračunava ovih 9% pa onda možda i ne bi bilo potrebe za povećanjem poreske stope.
    CBCG i državne firme mogu viškove i depozite da uplate u državni budžet.
    Može se proglasiti moratorijum na isplatu presuda koje su na šettu države neko vrijeme a to nisu male cifre.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  11. #2959
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Mišljenja sam da svakako nećemo ići na aranžmane sa WB i IMF jer bi to podrazumijevalo ozbiljnu redukciju zaposlenih u državnih službama a to ne želiš da radiš kad si prvi put na vlasti. Gubiš glasove.Ali da će biti isplate otpremnina naročito starijim kadrovima pred penziju hoće. To je olakšanje za plate, penzija svakako bude manja od plate pa je dugoročno opterećenje države u tom dijelu troška manje, a i dobijaš glas što nije da nije bitno
    Pa prednost ekspertske vlade je što možeš ovo da odradiš, smanjiš broj zaposlenih u javnoj upravi, a da kritičari koji podržavaju vladu ne pretrpe ozbiljne političke udarce. Ako neko misli da bi otpuštanjem uhljeba i viškova iz javne uprave vlada izgubila na rejtingu, baš je u zabludi. Svi su kivni na ove što nam pojedoše budućnost, jer smo se realno zaduživali zbog gomilanja zaposlenih u administraciji.

    Ja se iskreno nadam da će do smanjenja broja zaposlenih doći, otpremnine i ostala sranja, disciplinski postupci, nove sistematizacije sa smanjenjem broja zaposlenih.

    Kontrola učinka, dolazaka i odlazaka sa posla i varijabilne zarade su put.

    Ovo je neizdržljivo ovako, nikad naprijed nećemo ako ne krene rezanje broja zaposlenih.
    Mora se neki red uvesti. Šta, treba mene i sve ostale dodatno da derete cijeli život da bi makar 20% od 60 hiljada ljudi u administraciji nastavilo da ladi muda i prima plate? U te 60k ljudi je ušla lokalna samouprava (11-12k ljudi) ali ne i zaposleni u državnim firmama (EPCG, RTCG, Aerodromi, MNAirlines, Željeznica, Luka Bar, Monteput.....)



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 10-12-20 at 11:26.

  12. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:

    Dzi

  13. #2960
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Svake godine da se stvarno skine 3000-3500 ljudi sa drzavnih jasli, za 4 godine to bi bio ozbiljan pomak.

    Evo veli Spajic da mozemo 2 godine da premostimo sa ovih 750 miliona, to mi je previse optimisticno bojim se. Ako ne bude dobre sezone dogodine trebace nam jos nekoliko stotina miliona.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #2961
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    oslobodis se viska kadrova a onda te napanu da ti je povecana nezaposlenost..

  15. #2962
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    oslobodis se viska kadrova a onda te napanu da ti je povecana nezaposlenost..
    Te pare koje se njima daju za plate, a to je makar 100 000 000 eura za plate prekobrojnih, uspes u programe zaposljavanja u realnom sektoru... Oporavak privrede bi odma krenuo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #2963
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    a njima ti je ljepse da ne rade nista a primaju plate..

  18. #2964
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Te pare koje se njima daju za plate, a to je makar 100 000 000 eura za plate prekobrojnih, uspes u programe zaposljavanja u realnom sektoru... Oporavak privrede bi odma krenuo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    kako u realnom sektoru da zaposlis nekoga ko nema dana rada u realnom sektoru? Ti ne bi mogao da vjerujes koliko su to nesposobne osobe, ono jednog dana bi mozda i naucili nesto da rade ali ne lipsi magarce..
    She is only here to annoy herself!

  19. #2965
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Onda neka isprobaju ove sa biroa i ove koji su u prethodnom periodu ostali bez posla ne zato što ne znaju da rade nego zato što su im se firme ugasile.

  20. #2966
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Cuj ti herkija sto bi porez na dobit povecavao. Pa valjda ima prostora da se isprave stvari i bez diranja onih koji su i do sad pokusavali posteno da zaradjuju?

    Da ne bude da sam sebican, podrzacu taj potez onog momenta kad vidim da se drzavom upravlja kako treba, kad bude licilo na to da se pare usmjeravaju na razvojne projekte. A ne da se od mojih finansira nekakva nepotrebna administracija.
    Last edited by Dejan; 10-12-20 at 15:23.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  22. #2967
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kako u realnom sektoru da zaposlis nekoga ko nema dana rada u realnom sektoru? Ti ne bi mogao da vjerujes koliko su to nesposobne osobe, ono jednog dana bi mozda i naucili nesto da rade ali ne lipsi magarce..
    Vjerujem i znam da ima NERADNIKA, visedecenijskih komunistickih parazita. Takvih je sad mnogo manje, nego tipa prije 10 ili 20 godina, jer ih se dosta penzionisalo. Sad ima mnogo neradnika tu do 40-45 godina, ali oni nisu toliko dugo u aparatu, mozda 5-10-15 godina, i oni su jos na vrijeme da budu otpusteni i neka se snalaze u privatnom sektoru kao sto se i mi snalazimo, kako znamo i umijemo. Nisu to ljudi od 50-55-60 godina kojima jos fali do penzije, pa da bi bez leba ostali.

    Znaci da za ove 4 godine maknemo 12-13 hiljada ljudi sa budzeta, i jos toliko u narednom mandatu, znaci da do 2028. mozemo da imamo 35000 ljudi na drzavne jasle sto je svakako mnogo bolje od 60 000. Plus da se kreira jos 30-40000 radnih mjesta u privatni sektor, nama bi vec tu privreda bila mnogo konkurentnija.

    Ova dekada je presudna za ekonomiju, da se okanemo komunisticko klijentelistickog drzavnog aparata, i privredu uspravimo na noge. Onda bi se mentalitet promijenio, ne bi se zeljelo parazitirati za 500e u drzavnu sluzbu, nego grabiti u privatnim vodama.

  23. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  24. #2968
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Cuj ti herkija sto bi porez na dobit povecavao. Pa valjda ima prostora da se isprave stvari i bez diranja onih koji su i do sad pokusavali posteno da zaradjuju?

    Da ne bude da sam sebican, podrzacu taj potez onog momenta kad vidim da se drzavom upravlja kako treba, kad bude licilo na to da se pare usmjeravaju na razvojne projekte. A ne da se od mojih finansira nekakva nepotrebna administracija.
    Pa dobro dao sam alternativu umjesto dizanja poreza nisam ni ja na kraj srca.
    Licno mislim da je stopa primamljiva, ali je problem sto vecina ima filozofiju a zaradim 100.000 a drzava da mi uzme 9.000 malo li je.
    Malo kunem ti se, jer bi ti nedje drugo uzela i do 40,000.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #2969
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Naš problem je vazda bio što mi ne stvaramo novu vrijednost. Tu nije problem finansiranja države, oporezivanje , budzet i sl. već je problem privreda, ono gdje treba da se stvara i od čega treba da se uzima kroz poreze.
    Naša privreda je loša zato što se nije ulagalo u nju. Dosadašnja vlast je gasila fabrike a nije pospješivala otvaranje novih. Nije se ulagalo ni u znanje.
    Nama je godinama pričano da mi trebamo da se obrnemo zapadnom sistemu stvaranja a ovamo 3/4 mladih i dalje želi da radi za državni aparat i državne kompanije.
    Iskreno se nadam da će nova vlast doista raditi na nekim pozitivnim promjenama, a to je diversifikacija ekonomije, otvaranje ovih kompanija koje će stvarati nove vrijednosti i ne mislim samo tu na neke inovacije, startapove već na neke postojeće djelatnosti što postoje u normalnim razvijenim zemljama. Zašto ne i obnova nekih industrija prije svega prehrambena ali i druge tehničke.
    Pozitivan impuls daju i ovi investitori što su juče kupovali te naše obveznice, kako rekoše po prvi put neko iz SAD.

  26. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  27. #2970
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa dobro dao sam alternativu umjesto dizanja poreza nisam ni ja na kraj srca.
    Licno mislim da je stopa primamljiva, ali je problem sto vecina ima filozofiju a zaradim 100.000 a drzava da mi uzme 9.000 malo li je.
    Malo kunem ti se, jer bi ti nedje drugo uzela i do 40,000.
    da ali tamo đe uzimaju toliko ima u euro kako je potrošeno to što su uzeli...nego možda se i kod nas to promijeni
    She is only here to annoy herself!

  28. #2971
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja bih mnogo cijenio kad bi sredstva EU iz pristupnih fondova približili običnim ljudima. Ne ko do sad, objavi se neđe da ima to i to i ajde ti kopaj i gledaj šta sve ima i za koje poslove i u kom obimu sufinansiranja, kao i da nađu model finansiranja sredstava koje se refundiraju od EU.

    Dakle da se vidi od kojih poslova i pokretanja biznisa se može dobiti sufinansiranje i u kom obimu, a ne da se to dijeli Voliju i majci Petra Ivanovića.

    Da pojednostavim i postavim hipotetičku situaciju. Možda bih ja ušao u neki projekat koji vrijedi 50k, ako ću nakon završetka posla dobiti nazad 25k kao refundaciju 50% troškova. Nego problem je što jedva mogu da skrpim 25k, a 50k mi je misaona imenica. Dajte liniju za takve stvari, kontrolišite namjensko trošenje sredstava i omogućite ljudima da zatvore finansijsku kontrukciju, a vi se naplatite od sredstava kada se projekat završi.

    Napominjem da ovo nisu državne pare, već pare koje EU daje bespovratno za razne projekte, sem možda dio koji bi na kratak rok uposlili da bi ljudi u startu mogli da pokrenu biznis većeg obima.

    Dajte ispregovarajte što više linija podrške za pokretanje malih biznisa i edukujte narod. Edukacija i pomoć u sačinjavanju biznis planova je naročito potrebna poljoprivrednicima, jer u tom sektoru baš ima dotacija.

    Sljedeći koral bi bio formiranje otkupnih centara i garantovane cijene otkupa, ugovorite izvoz i zaradu neku za te centre po normalnoj stopi nikakav problem.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 11-12-20 at 23:09.

  29. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  30. #2972
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    “Zabilježen je pad u broju preveznih putnika od 80 odsto, a u broju rotacija manji i iznosi 64 odsto. Ove godine smo do 31. oktobra prihodovali sedam miliona eura, a prošle preko 34 miliona eura, što je pad prihoda od 80 odsto. Prošle godine, ostvarili smo dobit od 15 miliona eura prije oporezivanja, a ove godine gubitak će biti najmanje deset miliona eura, uz ostvarene uštede od 4,5 miliona eura”, rekao je Orlandić.

    S obzirom da su imali pad prihoda 80%, bilo.bi dobro vidjeti jesu li radili na smanjenju troskova i koliko...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. #2973
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Dovoljno je revizorske izvjestaje da im procitate za zadnje dvije godine.
    Ako neko pogleda jos broj zaposlenih, i sezonaca ove godine imace sto da vidi. Ako se hitno ne reaguje, ta firma su nove Plantaze.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  32. #2974
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Orlandić je zaposlio ogroman broj mladih iz Omladine Socijaldemokrata kao sezonske radnike. U sred krize od Covid pandemije on ih ne opušta nego (pazi) skida redovnim radnicima 30% plate. Onda nedavno daje sezonskim radnicima rješenje za stalno i to, opet tajno: neki dobili u januaru, neki u martu itd do decembra ovog. Malo je ko uništio Cg kao SDP i Sd predstavljajući se kao najveće patriote. Njihov kadar je uglavnom neznaven, pljačkaški nastrojen pod motom zaštte nacionalnih interesa. Pa evo gledajte Klicu kako je zadnjeg dana uzeo telefon od državnih para, vazda gladno.

  33. #2975
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Zna li ko nesto vise o zatvaranju hotela Sheraton u Kolasin? Bivsa Lipka.
    Nijedan datum nije dostupan za rezervaciju. Nije nidje objavljeno da je hotel zatvoren.

Page 119 of 125 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •