Page 97 of 125 FirstFirst ... 478793949596979899100101107 ... LastLast
Results 2,401 to 2,425 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2401
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Kinezima je to nishta da nam pomognu,ne znam zashto,nisam rasista,ali im neshto ne vjerujem uopshte.

    Shto se zatvaranja tiche,nemamo se shto vishe zatvarati,da bi se zatvarali mora se makar nekako popuacija pomagati,mi nismo u mogucnosti za tako neshto.

    Ako nam svijest ne dostigne neki nivo da sami sebe moramo chuvat,kratko jasno-nayebali smo.
    ...

  2. #2402
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,928
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,594
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kinezima je to nishta da nam pomognu,ne znam zashto,nisam rasista,ali im neshto ne vjerujem uopshte.

    Shto se zatvaranja tiche,nemamo se shto vishe zatvarati,da bi se zatvarali mora se makar nekako popuacija pomagati,mi nismo u mogucnosti za tako neshto.

    Ako nam svijest ne dostigne neki nivo da sami sebe moramo chuvat,kratko jasno-nayebali smo.
    Nisam ni ja za zatvaranje, ali onaj doktor juce na konferenciju rece da nam je max opterecenje zdravstva 600 pacijenata u bolnice, sto se tice korone, a toliko cemo imati ljudi u postelju ako dostignemo 3000 aktivnih slucajeva.

    S obzirom kako se ovo siri, ako ga ne zaustavimo, necemo imat izbora nego da zatvorimo, osim ako ocemo da imamo scenario Bergamo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #2403
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Dakle, pogriješili su što su u prvi mah onoliko pozatvarali sve.

  4. #2404
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nisam ni ja za zatvaranje, ali onaj doktor juce na konferenciju rece da nam je max opterecenje zdravstva 600 pacijenata u bolnice, sto se tice korone, a toliko cemo imati ljudi u postelju ako dostignemo 3000 aktivnih slucajeva.

    S obzirom kako se ovo siri, ako ga ne zaustavimo, necemo imat izbora nego da zatvorimo, osim ako ocemo da imamo scenario Bergamo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Da se nadamo i molimo da do toga ne dodje,mi smo shto se medicine tiche saradjivali najvishe sa jako respekatabilnom klinikom iz Cro i imali odlichne rezultate od marta,ali smo htjeli zbog ekonomije da pratimo Cro i shto se tiche otvaranja,e tu nikako ne mozemo da im pariramo bash zbog kapaciteta,ljudstva i svega ostalog,nedostatka testova,itd.
    Bash maloprije gledah na Hrt promotivni spot za ovo ljeto,i to prelijepo odradjeno,uz forsiranje da se turistima nude strogo domaci proizvodi...
    Kod nas jedino pozitivno chuh upravo prije par min,sletio avion sa ukupno 153 turista iz Ukrajine,ajd i to je neshto.
    Preguracemo mi nekako do septembra,ochigledno,shto se finansija tiche,a shto cemo posle...stavit nas na licitaciju i usput cemo rijeshit podjele,postat totalno apolitichna nacija,itd
    ...

  5. #2405
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,928
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,594
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Da se nadamo i molimo da do toga ne dodje,mi smo shto se medicine tiche saradjivali najvishe sa jako respekatabilnom klinikom iz Cro i imali odlichne rezultate od marta,ali smo htjeli zbog ekonomije da pratimo Cro i shto se tiche otvaranja,e tu nikako ne mozemo da im pariramo bash zbog kapaciteta,ljudstva i svega ostalog,nedostatka testova,itd.
    Bash maloprije gledah na Hrt promotivni spot za ovo ljeto,i to prelijepo odradjeno,uz forsiranje da se turistima nude strogo domaci proizvodi...
    Kod nas jedino pozitivno chuh upravo prije par min,sletio avion sa ukupno 153 turista iz Ukrajine,ajd i to je neshto.
    Preguracemo mi nekako do septembra,ochigledno,shto se finansija tiche,a shto cemo posle...stavit nas na licitaciju i usput cemo rijeshit podjele,postat totalno apolitichna nacija,itd
    Evo da vidimo kako ce se ovaj vikend i iduca nedelja odvijati... Nesto ne vidim da ce se ova linija sama od sebe ispraviti.

    Jedino da naglo povecamo broj kreveta i domtora za nekoliko hiljada, ali ne vidim da to mozemo da uradimo u nedelju-dvije.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #2406
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Mislim da ce cifra inficiranih i naredna 3,4 dana da se krece kao prethodnih dana,zatim da uslijedi pad...u suprotnom...necu ni da mislim o tome sad,iako gledajuci statistiku na broj uzoraka nema mjesta nekom optimizmu.
    Neshto mi jutros ipak daje neku nadu da ce krenuti na bolje,pomalo turista dolazi,valjda nisu neobavijeshteni da tek tako srljaju...
    ...

  7. #2407
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,928
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,594
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Mislim da ce cifra inficiranih i naredna 3,4 dana da se krece kao prethodnih dana,zatim da uslijedi pad...u suprotnom...necu ni da mislim o tome sad,iako gledajuci statistiku na broj uzoraka nema mjesta nekom optimizmu.
    Neshto mi jutros ipak daje neku nadu da ce krenuti na bolje,pomalo turista dolazi,valjda nisu neobavijeshteni da tek tako srljaju...
    Pa ne znam na osnovu cega baziras pad za 3-4 dana... Oni izgleda je stizu ni da obrade uzorke koji im se donesu na dnevnom nivou. Znaci da uzorci cekaju po nekoliko dana da budu obradjeni...

    Ako ne mozemo obradjivati preko 400 uzoraka dnevno, znaci da mozemo ocekivati 40-50 po danu, ali ako im stize oko 800 dnevno, znaci da smo blizi cifri od 100 novih svaki dan...

    U evropu nema ovako rapidnog povecanja slucajeva, samo na balkan... Ne znam zasto.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #2408
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,926
    Thanks Thanks Given 
    1,491
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Jedna od rijetkih pametnih Trampovih,, Prestanite da testirate i nemate zarazenih".... Surovo ali istinito kraj godine ne sluti na dobro ako se nesto bitnije ne promjeni

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  9. #2409
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa ne znam na osnovu cega baziras pad za 3-4 dana... Oni izgleda je stizu ni da obrade uzorke koji im se donesu na dnevnom nivou. Znaci da uzorci cekaju po nekoliko dana da budu obradjeni...

    Ako ne mozemo obradjivati preko 400 uzoraka dnevno, znaci da mozemo ocekivati 40-50 po danu, ali ako im stize oko 800 dnevno, znaci da smo blizi cifri od 100 novih svaki dan...

    U evropu nema ovako rapidnog povecanja slucajeva, samo na balkan... Ne znam zasto.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Vishe navijam-nadam se nego shto imam neki jasan razlog da bi trebalo da dodje do pada.
    U Evropi drze distancu,nose maske i rukavice...
    Sad sam bash iz prodavnice u kojoj se sinoc oko 9 niko nije pridrzavao mjera od osoblja a i gazdi,a sad vratishe jedno dijete koje nije imalo masku,shto znaci da se sa nama osim kaznjavanjem ne moze drugachije podici svijest.
    ...

  10. #2410
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Mislim da ce cifra inficiranih i naredna 3,4 dana da se krece kao prethodnih dana,zatim da uslijedi pad...u suprotnom...
    Na cemu baziras to misljenje ako nije tajna? Ozbiljno pitanje, nije ironija.

    Meni nema smisla da ce ista da pada ubrzo ako se ne pocnu sprovoditi mjere u cijeloj CG, i to naravno neselektivno. Trenutno se ne sprovode koliko se da zakljuciti, barem ne u obimu u kojem bi trebalo.

    Iskreno mislim da ce pronaci kredite jer ako ne pronadju nastaje totalni haos do kraja godine a taj haos trenutno ne odgovara nikome u regionu, pa ni u EU. Previse veoma bitnih "investicija" ima u drzavi (citaj: ARAPI) da bi se sve pustilo bas tako olako u vodu al' opet ko zna, svasta moze da se desi.

  11. #2411
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Autoput nije zavrsen u roku zasto bi ista uopste placali Kinezima? Nas dug je realno 65% u skladu s EU pravilima i zasluzujemo svjezu milijardu.

    Sledece godine ce se stvari vratit u normalu kolko tolko. Pocecemo po malo i da radimo u medjuvremenu i da budemo stedljivi. Pozitivna promjena generalno.
    Хахаха

    Ма заслужујемо и двије свјеже милијарде. Добар трол.

  12. #2412
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Koja plata je to za koju ti sam sebe moras da lazes i generalno zaglupljujes?
    Ne mogu da vjerujem da ovo pise. Ali potpuno isti stil pisanja kao oni vucicevi botovi na b92 kad pogledas...

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  13. #2413
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na cemu baziras to misljenje ako nije tajna? Ozbiljno pitanje, nije ironija.

    Meni nema smisla da ce ista da pada ubrzo ako se ne pocnu sprovoditi mjere u cijeloj CG, i to naravno neselektivno. Trenutno se ne sprovode koliko se da zakljuciti, barem ne u obimu u kojem bi trebalo.

    Iskreno mislim da ce pronaci kredite jer ako ne pronadju nastaje totalni haos do kraja godine a taj haos trenutno ne odgovara nikome u regionu, pa ni u EU. Previse veoma bitnih "investicija" ima u drzavi (citaj: ARAPI) da bi se sve pustilo bas tako olako u vodu al' opet ko zna, svasta moze da se desi.
    Napisah gore,nema nikavih tajni,prosto se nadam da ce ovaj rast od preko 10% u odnosu na testove stati za par dana.
    Distanca,maske,ja bih dodao ponovo i rukavice,iskreno se nadam popravice stanje.
    P.S.Nishta bez adekvatnih kazni,neka sheta policija i pishe,kakva trzishna itd,nishta to.
    ...

  14. #2414
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Napisah gore,nema nikavih tajni,prosto se nadam da ce ovaj rast od preko 10% u odnosu na testove stati za par dana.
    Distanca,maske,ja bih dodao ponovo i rukavice,iskreno se nadam popravice stanje.
    P.S.Nishta bez adekvatnih kazni,neka sheta policija i pishe,kakva trzishna itd,nishta to.
    Ma slazemo se u principu u potpunisti. Nisam ni rekao da je tajna, vec jednostavno stil pisanja. Interesovalo me na cemu baziras tu informaciju al' vidim sad da je samo licno misljenje, np.

    Moje licno misljenje je da se nece spustati ispod 10% dokle god budu testirali 400-550 dnevno, tek kad se poveca testiranje drasticno (ako je to uopste moguce kod nas) moze poceti da opada jer ce se brzo "eliminisati" veci broj zarazenih, ili naravno u situaciji da se ovo razvuce pa ce "samo od sebe" da se rijesava. Distanca + zabranja vecih okupljanja i licna higijena bi bili poprilicno dovoljni da se polako vracamo u neku normalnu ali izgleda da od toga nema nista. :/

  15. #2415
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default


  16. #2416
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,348
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    #28 obrisanih postova.
    Izbori, Srbija, Rusija, Hrvatska, demokratija, kapitalizam, glasanje, olovka, kombinezon ... Kako ste momci?

    Za slučaj da niste zapazili tema je - Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu. Molim vas da se držite teme.
    Last edited by hercules; 05-07-20 at 21:58.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #2417
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Postoji li neki stvarni razlog za kasnjenje prioritetne dionice autoputa ili je i to zbog korone.

  18. #2418
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Glavni razlog je sto su Kinezi doveli neznalice da prave ovaj autoput.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  19. #2419
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    kinezi? sad su kinezi krivi... sigurno je do toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #2420
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Glavni razlog je sto su Kinezi doveli neznalice da prave ovaj autoput.
    Misliš mi smo angažovali neznalice da nam tuđim parama prave puteve?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #2421
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    A jos pri tom bas nismo imali opciju da odredimo valjan nadzor nad izgradnjom objekta, pa nas ofuserise.

  22. #2422
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    samo bahato

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...alnu-ekonomiju
    1.6 miliona po kilometru bulevara. je li magnetni dusek ispod, pa testiramo buduce lebdece automobile....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  23. #2423
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    samo bahato

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...alnu-ekonomiju
    1.6 miliona po kilometru bulevara. je li magnetni dusek ispod, pa testiramo buduce lebdece automobile....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pa jbt stvarno nisu normalni... Jos jedan dokaz da gradjevinski lobi apsolutno nista ne sprijecava da dodju do zacrtanih ciljeva.

    U situaciji u kojoj smo, te jos goroj koja nas ceka, svi "kapitalni" projekti bi trebali na "on hold".

  24. #2424
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ze-pad-profita

    Koga zastupa ova spodoba kvarna,pasmtr gadnu
    ...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  26. #2425
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    samo bahato

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...alnu-ekonomiju
    1.6 miliona po kilometru bulevara. je li magnetni dusek ispod, pa testiramo buduce lebdece automobile....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Za ovu godinu su bili namijenili sredstva da se završi Jugozapadna obilaznica
    https://m.cdm.me/ekonomija/jugozapad...aredne-godine/
    Baš me zanima imaju li para da stvarno to i završe. Za sad nema ni eksproprijacije. Nema ni nekih DUP-ova još.

    Bilo je priča da to NATO finansira radi Danilovgrada itd. Al eo da vidimo.
    Last edited by autodijagnostika; 06-07-20 at 16:21.

Page 97 of 125 FirstFirst ... 478793949596979899100101107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •